بیمه‌بازار

چرا بیمه شخص ثالث تعاون؟

بیمه تعاون ازجمله شرکت‌های ارائه دهنده خدمات بیمه‌ای است که از سال 1386 شروع به فعالیت کرده و با اینکه شرکتی نوپا است، توانسته رتبه رضایت‌مندی خوبی را در میان دیگر شرکت‌های بیمه کسب کند.

از جمله خدمات ارائه شده از سوی بیمه تعاون بیمه شخص ثالث است. بیمه تعاون با بیش از 32 شعبه پرداخت خسارت در سراسر کشور، توانگری بالای مالی و دارا بودن بهترین رتبه در پاسخگویی به شکایات واصله، از محبوبیت خوبی در میان متقاضیان بیمه شخص ثالث برخوردار است.

تعاون با ارائه بالاترین پوشش مالی به‌صورت آنلاین و اقساطی گزینه‌ای مناسب برای خریداران بیمه شخص ثالث محسوب می‌شود.

محاسبه بیمه شخص ثالث تعاون

آنچه که بیمه گذاران برای خرید یا تمدید بیمه شخص ثالث باید در نظر بگیرند این است که نرخ بیمه ثالث تعاون بر مبنای نرخ دیه‌ای محاسبه می‌شود که هر سال بیمه مرکزی اعلام می‌کند.

نرخ دیه 1400 برای برای ماه حرام معادل 640 میلیون تومان و برای ماه غیرحرام معادل 480 میلیون تومان بوده است. اما تنها این نرخ دیه نیست که در قیمت نهایی بیمه شخص ثالث دخالت دارد. از عوامل مهم دیگری که منجر به تفاوت قیمت بیمه شخص ثالث در میان شرکت‌های بیمه مختلف می‌شود، میزان تعهدات مالی است که شرکت‌ها ارائه می‌دهند.

باید توجه داشت که حداقل تعهدات مالی بیمه شخص ثالث را بیمه مرکزی تعیین می‌کند و این نرخ برای سال 1400 معادل 16 میلیون تومان بوده است، اما شرکت‌های بیمه می‌توانند پوشش مالی را تا سقف 320 میلیون تومان هم افزایش دهند که این موضوع درمورد هر شرکت می‌تواند متفاوت باشد.

عوامل دیگرِ تاثیرگذار روی محاسبه هزینه بیمه شخص ثالث را با هم مرور می‌کنیم:

 • حق بیمه پایه ابلاغ شده توسط بیمه مرکزی
 • تخفیف عدم خسارت
 • جریمه دیرکرد بیمه‌نامه
 • مدل وسیله نقلیه
 • تعداد سیلندر و کاربری خودرو
 • تخفیفات درنظر گرفته شده از سوی شرکت بیمه
 • مدت اعتبار بیمه‌نامه

در این زمانه پر جنب و جوش که همه ما با کمبود وقت برای انجام کارهای روزمره مواجه‌ایم، امکان خرید اینترنتی یکی از چیزهایی است که می‌تواند در صرفه جویی در زمان و جلوگیری از انجام فعالیت‌های بیهوده بسیار موثر باشد.

خرید و تمدید بیمه شخص ثالث تعاون به‌صورت آنلاین و از طریق سایت بیمه بازار در هر کجا و هر زمان امکان‌پذیر است.

اگر زمان تمدید بیمه‌نامه خود را فراموش می‌کنید، می‌توانید تاریخ انقضای بیمه‌نامه‌تان را در یادآور بیمه شخص ثالث بیمه‌بازار ثبت نمایید. بیمه بازار با ارسال پیامک یادآوری، موعد سررسید بیمه‌تان را بی‌هیچ زحمتی به شما اطلاع می‌دهد.

تخفیف‌ بیمه شخص ثالث تعاون

وقتی صحبت از تخفیف بیمه شخص ثالث می‌شود، منظور همان تخفیفات عدم خسارت است که قانون آن از سوی بیمه مرکزی تعیین می‌شود. البته بعضا تخفیفات دیگری هم روی این بیمه نامه‌ اعمال می‌شود که از سوی شرکت‌‌های ارائه دهنده بیمه شخص ثالث درنظر گرفته شده و ممکن است متفاوت باشد.

تخفیف عدم خسارت بيمه شخص ثالث روی خودروهایی اعمال می‌شود که در طول مدت بیمه نامه دچار خسارت نمی‌شوند اما این تخفیفات با هربار تصادف صفر نشده بلکه از میزان آن به ازای هربار خسارت چند درصد کم می‌شود.

جدول نحوه محاسبه تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث

روند کاهش تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث تعاون:

جدول نحوه کاهش تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث

پوشش‌های بیمه شخص ثالث تعاون

دو نوع خسارت در بیمه شخص ثالث تعاون مورد پوشش قرار می‌گیرد:

۱. خسارت‌ جانی شخص ثالث آسیب دیده

۲. خسارت مالی شخص ثالث آسیب دیده

۳. خسارت جانی که به راننده مقصر حادثه و سرنشینان خودروی او (تا سقف 480 میلیون تومان برای سال 1400)

دریافت خسارت بیمه شخص ثالث تعاون

در دریافت خسارت بیمه شخص ثالث تعاون، اگر خسارت مالی وارد شده کمتر از ۱۶ میلیون تومان  باشد و طرفین حادثه به توافق برسند، نیازی به کشیدن کروکی نیست که در این‌صورت طرفین حادثه باید ظرف ۵ روز کاری همراه با مدارک خود به یکی از مراکز پرداخت خسارت بیمه تعاون مراجعه کنند.

اگر طرفین حادثه به توافق نرسیده باشند یا خسارت جانی باشد یا اگر مدارک یکی از طرفین حادثه کامل نباشد، کشیدن کروکی از صحنه حادثه ضروری است. در این شرایط فرد زیان دیده باید تشکیل پرونده دهد و پس از آن کارشناس بیمه از خودرو بازدید و میزان خسارت را مشخص کند.

مدارک لازم برای دریافت خسارت مالی بیمه شخص ثالث تعاون:

مدارک لازم برای دریافت خسارت جانی بیمه شخص ثالث تعاون:

در صورت وقوع حادثه منجر به فوت، مدارک زیر نیز لازم است:

 • جواز دفن و خلاصه رونوشت وفات
 • گواهی انحصار وراثت
 • تصویر تمام صفحات شناسنامه باطل‌شده متوفی
 • تصویر شناسنامه اولیاءدم
 • قیم‌نامه

خرید اینترنتی بیمه شخص ثالث تعاون

در هر زمان و مکانی خرید اینترنتی بیمه شخص ثالث تعاون را می‌توانید از سایت بیمه بازار انجام دهید. برای انجام این‌کار کافی است مراحل زیر را طی کنید:

۱. وارد سایت بیمه بازار و صفحه بیمه شخص ثالث شوید

۲. نوع وسیله نقلیه، مدل و سال ساخت آن را انتخاب کنید

۳. شرکت بیمه‌گر قبلی و تاریخ شروع و انقضای بیمه‌نامه خود را مشخص کنید

۴. درصد تخفیفات را مشخص کرده و با وارد کردن تعداد خسارات دریافت‌شده، سفارش خود را ثبت کنید

۵. باقی مراحل مربوط به بارگذاری عکس‌ها، نحوه ارسال و در نهایت پرداخت هزینه بیمه می‌باشد که با آماده داشتن مدارک خود در کمترین زمان ممکن انجام پذیر است

خرید آنلاین بیمه در بیمه بازار به‌صورتی طراحی شده است که شما هنگام خرید دچار سردرگمی نشوید. با این‌حال، مشاوران ما در هر لحظه پاسخگوی سوالات شما هستند. در صورت بروز هرگونه مشکل یا سوال، می‌توانید با پشتیبانی بیمه بازار به شماره ۹۱۳۱۱۱۰۰-۰۲۱ تماس گرفته و موارد را با ما درمیان بگذارید.

بیمه‌نامه شما در کمترین زمان و در همان روز صادر خواهد شد. شما می‌توانید در زمان مشخص شده بیمه‌نامه خود را با ارسال رایگان، در محل تعیین شده تحویل بگیرید.

راحتی خرید
بهترین قیمت
پشتیبانی همه روزه
صدور آنی