بیمه شخص ثالث رازی

همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
صدور سریع بیمه
صدور سریع بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
صدور ۷۰۰ هزار بیمه‌نامه
صدور ۷۰۰ هزار بیمه‌نامه

استعلام بیمه شخص ثالث رازی

خرید بیمه ثالث رازی با امکان مقایسه‌ دقیق و استعلام قیمت معتبرترین شرکت‌های بیمه برای انتخاب بهترین بیمه‌ی شخص ثالث، همیشه یکی از دغدغه‌های اصلی صاحبان خودرو بوده است. بیمه‌بازار با فراهم آوردن امکان استعلام آنلاین قیمت از تمامی شرکت‌های بیمه در چند لحظه و مقایسه‌ی آن‌ها، شما را در انتخاب بهترین بیمه همراهی می‌کند.

برای استعلام بیمه شخص ثالث رازی در بیمه‌بازار فقط کافی‌ست تا اطلاعات خودرو خود را وارد کرده و و به دقت به سوالات پاسخ دهید. پس از استعلام و مقایسه قیمت و در ادامه با بارگذاری مدارک  مورد نیاز و بررسی آن توسط کارشناسان بیمه‌بازار، بیمه‌نامه شما در همان روز صادر شده و به دست شما خواهد رسید.

مراحل خرید بیمه شخص ثالث رازی

1
step
ورود اطلاعات خودرو
اطلاعات و مشخصات خوردو خود را به دقت وارد کنید.
2
step
استعلام قیمت بهترین بیمه
با امکان استعلام و مقایسه قیمت معتبرترین شرکت‌های بیمه، بهترین بیمه را انتخاب کنید.
3
step
تکمیل و بارگذاری مدارک
تصاویر مدارک مورد نیاز مانند گواهینامه،کارت ماشین و بیمه‌نامه قبلی خود را بارگذاری کنید.
4
step
صدور و دریافت بیمه‌نامه
پس از بررسی مدارک توسط کارشناسان بیمه‌بازار، بیمه‌نامه صادره را در همان روز تحویل بگیرید.

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

توضیحات شرکت

بیمه رازی
بیمه رازی
رتبه رضایتمندی
4
دیدگاه کاربران
زمان پاسخگویی
رتبه رضایت مشتریان
سطح توانگری

توضیحات تکمیلی بیمه شخص ثالث رازی

بیمه شخص ثالث رازی را شرکت بیمه رازی به متقاضیان بیمه شخص ثالث و بیمه‌گذاران ارائه می‌دهد.

 • بیمه رازی در سال ۱۳۸۲ تاسیس شد و یکی از شرکت‌های بیمه‌ای است که از سطح توانگری خوبی برخوردار است که همین امر موجب می‌شود در میان مردم به‌عنوان بیمه‌ای قابل اعتماد شناخته شود.

 • شرکت بیمه رازی با داشتن ۴۹ شعبه پرداخت خسارت، بیش از ۱۵۰۰ نمایندگی و رسیدگی به موقع به شکایات واصله از جایگاه خوبی در میان شرکت‌های بیمه و متقاضیان بیمه‌های مختلف علی‌الخصوص بیمه شخص ثالث برخوردار است.
 • بیمه شخص ثالث رازی تمامی خسارت‌های وارد شده به اشخاص ثالث حادثه و خسارت‌ بدنی وارد شده به راننده مقصر را تحت پوشش قرار می‌دهد.
 • امکان خرید بیمه شخص ثالث رازی قسطی از طریق سایت بیمه بازار وجود دارد.

آنچه که درباره بیمه شخص ثالث رازی و دیگر شرکت‌های بیمه باید بدانیم این است که نرخ پایه این بیمه در همه‌جا یکسان است. چیزی که روی قیمت بیمه شخص ثالث تاثیرگذار است و باعث می‌شود در شرکت‌های متفاوت باشد، سطح تعهدات مالی است که با افزایش آن قیمت نهایی بیمه شخص ثالث نیز تغییر می‌کند.

سقف تعهدات مالی در یک شرکت می‌تواند ۳۲۰ میلیون تومان (در سال ۱۴۰۰) باشد، اما شرکت دیگر تنها تا ۱۰۰ میلیون تومان را پوشش دهد که انتخاب آن به عهده خود بیمه‌گذار است.

اگر می‌خواهید پیش از خرید بیمه شخص ثالث رازی از قیمت آن استعلام بگیرید و این بیمه‌نامه را در شرکت‌های مختلف باهم قیاس کنید، می‌توانید وارد سایت بیمه بازار شوید و به‌صورت غیرحضوری تنها در چند دقیقه استعلام، خرید و حتی تمدید بیمه شخص ثالث رازی را انجام دهید.

به‌علاوه، بیمه نامه شما در همان روز صادر و در زمان و مکانی که انتخاب کرده‌اید، به شما تحویل داده می‌شود.

 

محاسبه بیمه شخص ثالث رازی

بیمه مرکزی هرسال بر اساس نرخ دیه تعیین شده همان سال و تعداد سیلندر خودرو، قیمت پایه شخص ثالث را تعیین می‌کند. بر همین مبنا، نرخ بیمه شخص ثالث رازی نیز هر سال نسبت به سال گذشته افزایش می‌یابد.

اما قیمتی که تعیین می‌شود حق بیمه نهایی نیست بلکه چندین عامل دیگر روی قیمت بیمه شخص ثالث رازی دخالت دارد که این عوامل در مورد بیمه‌ شخص ثالث شرکت‌های بیمه دیگر نیز صادق است:

 • حق بیمه پایه تعیین شده از سوی بیمه مرکزی
 • تخفیف عدم خسارت بیمه نامه
 • مدت اعتبار بیمه نامه
 • جریمه دیرکرد
 • سال ساخت و تولید خودرو، تعداد سیلندر و کاربری خودرو
 • میزان پوشش‌های مالی بیمه نامه

تخفیف بیمه شخص ثالث رازی

تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث تنها تخفیفی است که در حال حاضر بیمه رازی و سایر شرکت‌های بیمه در اختیار بیمه‌گذار قرار می‌دهند. این تخفیف در صورتی به بیمه‌گذاران تعلق می‌گیرد که بیمه نامه آنها در مدت اعتبار، خسارتی دریافت نکرده باشد و پرداخت خسارت از سوی بیمه‌گر صورت نگرفته باشد. حداکثر تخفیف عدم خسارت ۷۰٪ است و در سال چهاردهم اعمال می‌شود.

محاسبه تخفیفات عدم خسارت بیمه شخص ثالث رازی به‌صورت زیر است:

جدول نحوه محاسبه تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث

اما توجه داشته باشید که تخفیف عدم خسارت با هربار تصادف از بین نمی‌رود، تنها از میزان تخفیف کم می‌شود که سیر نزولی آن پلکانی و به شکل زیر است:

جدول نحوه کاهش تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث

پوشش‌های بیمه شخص ثالث رازی

پوشش‌های بیمه شخص ثالث رازی دو دسته است:

۱. پوشش جانی شخص ثالث: این پوشش خسارت‌هایی چون از کار افتادگی، نقص عضو، هزینه‌های پزشکی و حتی فوت فرد زیان دیده را جبران می‌کند. حداقل پوشش جانی در سال ۱۴۰۰ معادل ۴۸۰ میلیون تومان و حداکثر ۶۴۰ میلیون تومان است.

۲. پوشش مالی شخص ثالث: حداقل پوشش مالی در سال ۱۴۰۰ معادل ۱۶ میلیون تومان و حداکثر ۳۲۰ میلیون تومان است که سقف آن با توجه به میزان تعیین شده از سوی شرکت‌های بیمه و انتخاب بیمه‌گذار ما بین عدد ۱۶ تا ۳۲۰ میلیون تومان ممکن است متفاوت باشد. هر چقدر نرخ پوشش مالی بیشتر باشد، قیمت بیمه شخص ثالث نیز افزایش می‌یابد.

۳. پوشش جانی راننده یا سرنشینان خودروی مقصر حادثه: این پوشش خسارت جانی وارد شده بر راننده مقصر یا سرنشینان خودروی او را جبران می‌کند که تا سقف آن ۴۸۰ میلیون تومان برای سال ۱۴۰۰ است.

مدارک لازم برای دریافت خسارت بیمه شخص ثالث رازی:

۱. برای دریافت خسارت بیمه شخص ثالث رازی اگر نیاز به کروکی نوع سازشی یا گزارش مقامات انتظامی باشد، مدارک و اقدامات زیر موردنیاز است:

 • اعلام خسارت حداکثر ظرف ۵ روز
 • اصل و تصویر بیمه‌نامه شخص ثالث طرفین حادثه
 • اصل و تصویر گواهی‌نامه و کارت خودرو طرفین حادثه
 • اصل و تصویر کارت ملی طرفین حادثه
 • سند مالکیت خودروی زیاندیده
 • اصل کروکی و گزارش کارشناسی راهنمایی و رانندگی یا پلیس راه
 • بازدید کارشناسی بیمه‌گر از خودرو زیاندیده و در صورت لزوم از خودرو مقصر حادثه
 • اگر کروکی از نوع غیرسازشی باشد، برگه بازجویی طرفین حادثه همراه با گزارش کارشناس رسمی دادگستری و حتی در صورت نیاز، رای محاکم قضایی نیز باید به شعبه پرداخت خسارت ارائه شود.

۲. مدارک لازم برای دریافت خسارت بدون ارائه کروکی یا گزارش مقامات انتظامی:

 • اعلام خسارت در اسرع وقت و بلافاصله بعد از تصادف
 • اصل و تصویر بیمه نامه شخص ثالث طرفین حادثه
 • اصل و تصویر گواهی‌نامه و کارت خودرو طرفین حادثه

۳. مدارک لازم برای دریافت خسارت جانی بیمه شخص ثالث رازی:

در صورت وقوع حادثه منجر به فوت:

 • جواز دفن و خلاصه رونوشت وفات
 • گواهی انحصار وراثت
 • تصویر تمام صفحات شناسنامه باطل‌شده متوفی
 • تصویر شناسنامه اولیاءدم
 • قیم‌نامه

خرید اینترنتی بیمه شخص ثالث رازی

خرید بیمه شخص ثالث رازی را می‌توانید به‌صورت آنلاین در هر زمان و مکانی با استفاده از سایت بیمه بازار انجام دهید. برای انجام این‌کار کافی است مراحل زیر را طی کنید:

۱. وارد سایت بیمه بازار و صفحه بیمه شخص ثالث شوید

۲. نوع وسیله نقلیه، مدل و سال ساخت آن را انتخاب کنید

۳. شرکت بیمه‌گر قبلی و تاریخ شروع و انقضای بیمه‌نامه خود را مشخص کنید

۴. درصد تخفیفات را مشخص کرده و با وارد کردن تعداد خسارات دریافت‌شده، سفارش خود را ثبت کنید

۵. باقی مراحل مربوط به بارگذاری عکس‌ها، نحوه ارسال و در نهایت پرداخت هزینه بیمه می‌باشد که با آماده داشتن مدارک خود در کمترین زمان ممکن انجام پذیر است

خرید از سایت و اپلیکیشن بیمه بازار به‌صورتی طراحی شده است که شما هنگام خرید دچار سردرگمی نشوید. با این‌حال، مشاوران ما در هر لحظه پاسخگوی سوالات شما هستند. در صورت بروز هرگونه مشکل یا سوال، می‌توانید با پشتیبانی بیمه بازار به شماره ۹۱۳۱۱۱۰۰-۰۲۱ تماس گرفته و موارد را با ما درمیان بگذارید.

بیمه‌نامه شما در کمترین زمان و در همان روز صادر خواهد شد. شما می‌توانید در زمان مشخص شده بیمه‌نامه خود را با ارسال رایگان، در محل تعیین شده تحویل بگیرید.

مشتریان بیمه بازار چه می‌گویند؟

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید
googlemyketbazaar

سوالات متداول

اگر بیمه‌نامه شخص ثالث گم شود چه کارهایی باید انجام داد؟

در صورت مفقودی بیمه‌نامه شخص ثالث، باید با در دست داشتن کارت خودرو و کارت شناسایی به نمایندگی صادرکننده بیمه مراجعه کرد. پس از انجام پروسه‌ی اعلام مفقودی برای فرد یک گواهی صادر خواهد شد که ارزش قانونی آن به اندازه اصل بیمه‌نامه است.

چگونه می‌توان از صحت بیمه‌نامه خودرو مطمئن شد؟

برای بررسی صحت و اصالت بیمه‌نامه خودرو، می‌توانید با مراجعه به صفحه bimebazar.com/sanhabInquiry و وارد کردن شماره بیمه‌نامه، کد یکتا، کد VIN (شماره ۱۷ رقمیِ شناسایی خودرو) و کد ملی خود از صحت آن اطمینان حاصل نمایید. همچنین امکان بررسی اصالت بیمه‌نامه از طریق ارسال پیامک وجود دارد.

آیا می‌توان بیمه شخص ثالث را اقساطی تهیه کرد؟

در بیمه‌بازار امکان خرید بیمه شخص ثالث قسطی وجود دارد. فقط کافی است ‌هنگام خرید بیمه خود، مشخص کنید از کدام شرکت بیمه می‌خواهید بیمه ثالث خود را خریداری کنید. در مرحله ثبت سفارش تعداد اقساطی که شرکت بیمه در نظر گرفته است و مقدار هر قسط را مشاهد خواهید کرد. توجه داشته باشید که ممکن است شرکت قبلی که از آن بیمه خود را تهیه کرده‌اید، در سال جدید بیمه‌نامه را قسطی ارائه ندهد.

بخشش جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث چه زمانی انجام می‌پذیرد؟

جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث زمانی اتفاق می‌افتد که دارنده‌ وسیله نقلیه به دلایل متعدد مانند مشکلات مالی، فراموش کردن تاریخ اتمام اعتبار بیمه‌نامه، عدم دسترسی به دفتر بیمه یا به هر دلیل دیگری بیمه‌نامه خود را تمدید نکرده باشد، که در این شرایط دیرکرد به ‌صورت روزانه محاسبه و به هزینه بیمه شخص ثالث وی اضافه خواهد شد. در بعضی مواقع بخشش جریمه دیرکرد از سوی بیمه مرکزی اتفاق می‌افتد که البته از قاعده خاصی پیروی نمی‌کند. این بخشش عموماً در بهمن ماه هر سال اعمال می‌شود.

چند روز پیش از تمام شدن اعتبار بیمه‌نامه باید برای تمدید آن اقدام کرد؟

بهترین زمان برای تمدید بیمه‌نامه شخص ثالث، ۱۰ روز پیش از اتمام تاریخ اعتبار بیمه‌نامه است. هر زمانی از روز که بیمه‌نامه شخص ثالث خودرو تمدید شود، اعتبار آن از بامداد روز آتی آغاز خواهد شد.

شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث چیست؟

تخفیف بیمه‌‌ شخص ثالث در حال حاضر به خودرو تعلق دارد نه به شخص. در حالت عادی تخفیف عدم خسارت بیمه‌نامه روی خودرو باقی مانده و به خودروی خریدار منتقل می‌شود اما در صورت تمایل مالک خودرو، این تخفیف می‌تواند با فروش خودرو به خودروی بعدی مالک یا خودروی یکی از اعضای خانواده‌اش مانند همسر، فرزندان، پدر و مادر نیز انتقال یابد.

آیا تغییر شرکت بیمه امکان‌پذیر است؟ قوانین و مقررات آن به چه صورت است؟

بله، برای تمدید بیمه‌نامه شما می‌توانید به هر یک از شرکت‌های بیمه‌ای مورد نظر خود مراجعه کنید و در خواست تمدید بیمه‌نامه نمایید. همچنین تخفیفات بیمه شخص ثالث خودرو شما نیز حفظ خواهد شد. توجه داشته باشید که با تغییر شرکت بیمه تخفیف‌ها نیز منتقل می‌شوند.