thirdparty

بیمه شخص ثالث سمند

لطفا پلاک خودروی خود را وارد کنید:
الف
الف
ب
پ
ت
ث
ج
ح
د
ر
ز
ژ
س
ش
ص
ض
ط
ظ
ع
ف
ق
ک
گ
ل
م
ن
و
ه
ی
D
S
ایـران
پرچم
کد ملی مالک خودرو
شماره پلاک خود را ندارید؟

ارزش‌های بیمه‌‌بازار

همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
صدور بیمه نامه در همان روز
صدور بیمه نامه در همان روز
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته

مراحل خرید بیمه شخص ثالث سمند

1
step
ورود اطلاعات خودرو
اطلاعات و مشخصات خوردو خود را به دقت وارد کنید.
2
step
استعلام قیمت بهترین بیمه
با امکان استعلام و مقایسه قیمت معتبرترین شرکت‌های بیمه، بهترین بیمه را انتخاب کنید.
3
step
تکمیل و بارگذاری مدارک
تصاویر مدارک مورد نیاز مانند گواهینامه،کارت ماشین و بیمه‌نامه قبلی خود را بارگذاری کنید.
4
step
صدور و دریافت بیمه‌نامه
پس از بررسی مدارک توسط کارشناسان بیمه‌بازار، بیمه‌نامه صادره را در همان روز تحویل بگیرید.

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

 بیمه شخص ثالث سمند

خرید بیمه شخص ثالث سمند، همانند بیمه سایر خودروها در سایت بیمه‌بازار فراهم است. برای استعلام قیمت و محاسبه بیمه شخص ثالث سمند، با وارد کردن مشخصات خودرو همچون سال ساخت و درصد تخفیف ذکر شده بر روی بیمه‌نامه قبلی خود، قیمت بیمه شخص ثالث را در تمامی شرکت‌های بیمه ارائه دهنده استعلام کنید.

همچنین در بیمه‌بازار می‌توانید با توجه به پوشش‌های مختلف ارائه شده توسط شرکت‌های بیمه، بهترین بیمه بدنه سمند را نیز با قیمت مناسب را برای خودروی خود انتخاب و خریداری کنید. بیمه شخص ثالث سمند با بازه تخفیف حداکثر 2.5 درصد توسط اکثر شرکت‌های بیمه‌ای ارائه می‌شود که می‌توانید پس از محاسبه دقیق بیمه‌نامه سمند خود و مقایسه تمامی شرکت‌ها، بهترین بیمه شخص ثالث سمند را انتخاب کنید.

البته این مقدار سقف تخفیف که توسط بیمه مرکزی ایران تعیین شده است برای بیمه شخص ثالث با مبلغ پوشش مالی پایه می‌باشد. با توجه به افزایش قیمت خودرو، توصیه‌ی ما انتخاب پوشش مالی بیشتر برای بیمه‌نامه خودرو سمند شما است، تا در صورت بروز حادثه، مبلغ خسارت مالی بیشتری توسط بیمه پوشش داده شود.

در مبالغ بیشتر پوشش مالی، اختلاف قیمت شرکت‌های در بیمه شخص ثالث سمند بیشتر خواهد شد و شما می‌توانید با مقایسه تمامی شرکت‌ها بهترین قیمت بیمه ماشین سمند را برای خودروی خود انتخاب کنید. بنابراین، بیمه‌نامه ثالث سمند خود را از طریق لینک دکمه زیر محاسبه کنید و پس از مقایسه تمامی بیمه‌های ثالث سمند، مناسب‌ترین بیمه را انتخاب کنید:

قیمت بیمه شخص ثالث سمند

هنگام محاسبه قیمت بیمه شخص ثالث سمند عوامل مختلفی را بایستی در نظر گرفت. این عوامل عبارتند از: حق بیمه ابلاغ شده توسط بیمه مرکزی، تخفیف بیمه شخص ثالث،‌ جریمه دیرکرد بیمه‌، کاربری خودرو ،‌ مدل،‌ نوع و سال ساخت خودرو،‌ تخفیف شرکت بیمه و سطح پوشش انتخاب شده.

توجه داشته باشید بیمه شخص ثالث سمند در شرکت‌های مختلف بیمه تفاوت چندانی ندارد. بنابراین اگر به دنبال بهترین بیمه شخص ثالث برای خودرو سمند خود هستید بایستی علاوه بر قیمت، کیفیت ارائه خدمات در این شرکت‌ها را با یکدیگر مقایسه کنید. و عوامل مختلفی مثل میزان پوشش مالی ارائه شده، توانگری مالی شرکت بیمه، کیفیت پرداخت خسارت، تعداد شعب پرداخت خسارت، سهم از بازا ر و... را در نظر بگیرید.


برای مقایسه و استعلام بیمه شخص ثالث سمند روش ساده‌ای پیش شماست. کافیست وارد سایت بیمه بازار شوید و با چند کلیک قیمت بیمه شخص ثالث سمند ال ایکس، قیمت بیمه شخص ثالث سمند سورن و سایر مدل‌های این خودرو  را استعلام گرفته و بهترین بیمه شخص ثالث سمند را خریداری کنید.

قیمت بیمه شخص ثالث سمند با تخفیف

همانطور که بیان شد تخفیف یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار بر قیمت این بیمه‌نامه است. تخفیف بیمه شخص ثالث به دو دسته تقسیم می‌شود: ۱- تخفیف عدم خسارت ۲- تخفیف شرکت بیمه
تخفیف عدم خسارت بیمه ثالث سمند به معنی تعداد سال‌هایی است که بیمه‌گزار از بیمه ثالث خود استفاده نکرده است، این تخفیف در بیمه‌نامه شما ثبت شده است. در صورت داشتن این تخفیف،  هنگام تمدید بیمه‌نامه این تخفیف اعمال شده و مبلغ حق بیمه کاهش می‌یابد.


برای مثال اگر شما به مدت ۲ سال از بیمه شخص ثالث خود استفاده نکرده باشید و در تصادفی مقصر شناخته نشده باشید، هنگام تمدید بیمه شخص ثالث سمند خود ۱۰ درصد تخفیف بر روی مبلغ حق بیمه اعمال خواهد شد. با افزایش تعداد سال‌های عدم خسارت، درصد تخفیف ثالث خودرو سمند شما نیز افزایش می‌یابد.

علاوه بر تخفیف عدم خسارت،‌ شرکت‌های بیمه در چارچوب بیمه مرکزی تخفیف‌هایی را برای خریداران خود در نظر می‌گیرند. 
در صورتی که قصد محاسبه قیمت بیمه شخص ثالث خودرو سمند با تخفیف را دارید همین حالا بر روی محاسبه قیمت بیمه شخص ثالث سمند کلیک کنید و نرخ این بیمه‌نامه را مشاهده کنید. 

بهترین بیمه شخص ثالث سمند

بهترین بیمه شخص ثالث سمند بر اساس معیارهای هر فرد متفاوت خواهد بود. به طور مثال ممکن است برای فردی ارزانترین بیمه شخص ثالث سمند بهترین بیمه باشد و برای فرد دیگری داشتن پوشش بیمه مناسب.


به طور کلی برای انتخاب و خرید بهترین بیمه شخص ثالث سمند نیاز است اطلاعات، شرایط و قیمت تمام شرکت‌های بیمه را بررسی و با یکدیگر مقایسه کرد سپس بر اساس نیازها خود بهترین بیمه را انتخاب کرد. بیمه بازار به شما کمک می‌کند تا به آسانی و با چند کلیک قیمت و شرایط برترین شرکت‌های بیمه را با یکدیگر مقایسه کنید و بهترین انتخاب را داشته باشید.

بیمه شخص ثالث سمند قسطی

در صورتی که توانایی خرید نقدی این بیمه‌نامه را ندارید می‌توانید بیمه شخص ثالث خودرو سمند را به صورت اقساطی تهیه کنید. با خرید اقساطی بیمه شخص ثالث سمند، می‌توانید مبلغ حق بیمه را در چند قسط پرداخت کنید.
توجه داشته باشید بیمه شخص ثالثی که به صورت قسطی خریداری می‌کنید با بیمه شخص ثالثی که نقدی خریداری می‌شود، از نظر شرایط، مبلغ،‌ اعتبار بیمه نامه، کیفیت ارائه خدمات و نحوه پرداخت خسارت تفاوتی ندارد و تنها تفاوت آن در نحوه پرداخت حق بیمه است.


شما می‌توانید این بیمه‌نامه را به صورت اقساطی از بیمه بازار خریداری کنید. شرایط خرید اقساطی بیمه ثالث از بیمه بازار به این صورت است که  می‌بایست ۵۰ درصد حق بیمه رابه عنوان پیش پرداخت به صورت نقدی و مابقی مبلغ را در دو تا ۴ قسط (متناسب با شرایط شرکت بیمه انتخابی) و توسط چک پرداخت کنید. دقت داشته باشید چک‌ها باید دارای “آرم صیاد” باشند.

خرید اینترنتی بیمه شخص ثالث سمند

امروزه با پیشرفت صنعت بیمه این امکان برای شما فراهم شده است تا بدون مراجعه به دفاتر نمایندگی به صورت آنلاین بیمه مورد نظر را خریداری نمایید. خرید اینترنتی بیمه شخص ثالث نسبت به خرید حضوری این بیمه‌نامه مزایای مختلفی دارد از مزایای آن می‌توان به: امکان مقایسه اطلاعات شرکت‌های بیمه، صرفه جویی در زمان و هزینه، دریافت مشاوره در تمام مراحل خرید بیمه و ...نام برد.
برای خرید اینترنتی و استعلام قیمت بیمه ماشین سمند کافی‌ست اطلاعات خودرو مانند مدل، سال ساخت، تعداد سال تخفیف، سطح پوشش درخواستی، تاریخ انقضای بیمه‌نامه را در سامانه بیمه بازار وارد کنید. تا لیستی از قیمت‌های بیمه ثالث سمند ارائه شده از سوی شرکت‌های مختلف بیمه‌ای را مشاهده کنید و پس از مقایسه قیمت و شرایط آنها با یکدیگر بهترین بیمه شخص ثالث سمند را خریداری کنید. و در زمان و مکان درخواستی شما با ارسال رایگان تحویل داده خواهد شد.

صفحات مرتبط:

بیمه شخص ثالث ایران

مشتریان بیمه بازار چه می‌گویند؟

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید

سوالات متداول

بعد از خرید آنلاین بیمه‌نامه در صورت تمایل می‌توانید نسخه فیزیکی آن را نیز سفارش دهید.

آیا بعد از خرید بیمه شخص ثالث از بیمه بازار، نسخه فیزیکی بیمه‌نامه را دریافت خواهیم کرد؟

اگر تمامی مدارک مورد نیاز به صورت کامل بارگذاری شده‌باشد؛ بیمه‌نامه شخص ثالث بعد از ۱۵ الی ۲۰ دقیقه صادر می‌شود. بارگذاری مدارک به صورت ناقص، روند صدور را طولانی خواهد کرد.

بیمه نامه شخص ثالث، چه مدت بعد از خرید صادر و فعال می‌شود؟

بهترین زمان برای تمدید بیمه‌نامه شخص ثالث، ۱۰ روز پیش از اتمام تاریخ اعتبار بیمه‌نامه است. هر زمانی از روز که بیمه‌نامه شخص ثالث خودرو تمدید شود، اعتبار آن از بامداد روز آتی آغاز خواهد شد.

چند روز پیش از تمام شدن اعتبار بیمه‌نامه باید برای تمدید آن اقدام کرد؟

برای بررسی صحت و اصالت بیمه‌نامه خودرو، می‌توانید با مراجعه به صفحه bimebazar.com/sanhabInquiry و وارد کردن شماره بیمه‌نامه، کد یکتا، کد VIN (شماره ۱۷ رقمیِ شناسایی خودرو) و کد ملی خود از صحت آن اطمینان حاصل نمایید. همچنین امکان بررسی اصالت بیمه‌نامه از طریق ارسال پیامک وجود دارد.

چگونه می‌توان از صحت بیمه‌نامه خودرو مطمئن شد؟

بخشش جریمه دیرکرد فرآیندی است که از سوی سازمان بیمه‌مرکزی انجام می‌شود و از قاعده خاصی پیروی نمی‌کند. این بخشش معمولا یک بار در فصل بهار، یک بارتابستان و یک بار زمستان از طرف بیمه‌مرکزی به شرکت‌های بیمه اعلام می‌شود.

بخشش جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث چه زمانی انجام می‌پذیرد؟

جریمه دیرکرد به صورت روزانه حساب می‌شود. یعنی به ازای هر روز تاخیر در خرید و تمدید، مبلغی به عنوان جریمه به بیمه‌نامه تعلق می‌گیرد. چون نرخ بیمه ثالث، سال به سال تغییر می‌کند ؛ نرخ جریمه دیرکرد آن هم  در هر سال متفاوت است و نرخ ثابتی ندارد.

جریمه تاخیر خرید بیمه شخص ثالث چگونه محاسبه می‌شود؟

از آنجا که تخفیف بیمه ثالث به شخص تعلق دارد؛ به دو شیوه می‌توان کار انتقال تخفیف را انجام داد. در صورتی که مالک ماشین قصد فروش داشته‌باشد؛ می‌تواند تخفیف بیمه‌اش را به خودروی جدیدی که خریده انتقال بدهد. درشرایطی دیگر، ممکن است صاحب بیمه‌نامه بخواهد تخفیفش را به شخص دیگری انتقال بدهد. در این صورت آن فرد حتما باید یکی از اعضای درجه یک خانواده‌ (پدر، مادر، همسر، فرزند) باشد. به جز این دو شیوه، امکان دیگری برای انتقال تخفیف وجود ندارد.

شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث چیست؟

به صورت کلی، انتقال تخفیف نیاز به دریافت الحاقیه دارد که ممکن است برای صاحب بیمه بار مالی داشته‌باشد. اما در صورتی که بیمه شخص ثالث را از بیمه‌بازار خریده باشید؛ می‌توانید تخفیف‌های مربوط به آن را بدون پرداخت هزینه، انتقال بدهید.

آیا امکان انتقال تخفیف بیمه ثالث از طریق خرید آنلاین بیمه در سایت بیمه بازار وجود دارد؟

در بیمه‌بازار امکان خرید بیمه شخص ثالث قسطی وجود دارد. فقط کافی است ‌هنگام خرید بیمه خود، مشخص کنید از کدام شرکت بیمه می‌خواهید بیمه ثالث خود را خریداری کنید. در مرحله ثبت سفارش تعداد اقساطی که شرکت بیمه در نظر گرفته است و مقدار هر قسط را مشاهده خواهید کرد. توجه داشته باشید که ممکن است شرکت قبلی که از آن بیمه خود را تهیه کرده‌اید، در سال جدید بیمه‌نامه را قسطی ارائه ندهد.

آیا می‌توان بیمه شخص ثالث را اقساطی تهیه کرد؟

خیر، در حال حاضر خرید قسطی بیمه شخص ثالث فقط با ارائه «چک صیاد» امکان‌پذیر است. علاوه بر آن، تنها ساکنین شهر تهران می‌توانند از این امکان استفاده کنند و در این مورد خاص، منظور از تهران، مجموع ۲۲ منطقه شهرداری است.

آیا امکان خرید قسطی بدون چک در سایت بیمه‌بازار وجود دارد؟

بله، بعد از خرید بیمه‌ثالث به صورت آنلاین طرف حساب شما «شرکت بیمه‌ای است که از آن بیمه خریده‌اید.» بنابراین برای جبران خسارت خارج از تهران باید به شعبه‌های آن شرکت بیمه خاص، مراجعه و روند دریافت خسارت را طی کنید. 

اگر بیمه ثالث را به صورت آنلاین بخریم؛  می‌توانیم خارج از تهران خسارت دریافت کنیم؟

بیمه‌بازار در حوزه صدور بیمه شخص ثالث با «تمامی شرکت‌های بیمه» همکاری دارد. شما در بیمه‌بازار می‌توانید برای خرید بیمه شخص ثالث از تخفیف‌ استفاده کنید و هزینه را به صورت قسطی بپردازید. 

بعد از خرید بیمه و ارسال تصویر مدارک، بیمه ثالث شما سریعا صادر می‌شود و در صورت درخواست، نسخه فیزیکی آن، بدون دریافت هزینه و به صورت رایگان، به آدرس درج شده در فرم ارسال خواهد شد.

خرید بیمه‌ ثالث از بیمه‌بازار چه امتیازی دارد؟

خیر، قانونِ لزوم ارائه نسخه کاغذی بیمه شخص ثالث لغو شده‌است. شما می‌توانید به راحتی از نسخه آنلاین و دیجیتالی که لینکش با پیامک به تلفن همراهتان ارسال می‌شود استفاده کنید.

آیا دریافت نسخه فیزیکی و کاغذی بیمه شخص ثالث ضروری است؟

قیمت بیمه شخص ثالث که روی بیمه‌نامه ذکر می‌شود برای همه شرکت‌های بیمه یکسان است. دلیل تفاوت قیمت‌ها در آفرهای ویژه‌ای است که بیمه‌بازار برای برخی از شرکت‌ها در نظر می‌گیرد. 

دلیل تخفیف‌ها و اختلاف قیمت بیمه شخص ثالث بین شرکت‌های مختلف در سایت بیمه‌بازار چیست؟

چون واحد صدور بیمه در شرکت‌ها به مدارک به روز شده نیاز دارد. 

چرا برای هر بار خرید و تمدید بیمه شخص ثالث باید مدارک را بارگذاری کنیم؟

بله، برای تمدید بیمه‌نامه شما می‌توانید به هر یک از شرکت‌های بیمه‌ای مورد نظر خود مراجعه کنید و در خواست تمدید بیمه‌نامه نمایید. همچنین تخفیفات بیمه شخص ثالث خودرو شما نیز حفظ خواهد شد. توجه داشته باشید که با تغییر شرکت بیمه تخفیف‌ها نیز منتقل می‌شوند.

آیا تغییر شرکت بیمه امکان‌پذیر است؟ قوانین و مقررات آن به چه صورت است؟ 

در صورت مفقودی بیمه‌نامه شخص ثالث، باید با در دست داشتن کارت خودرو و کارت شناسایی به نمایندگی صادرکننده بیمه مراجعه کرد. پس از انجام پروسه‌ی اعلام مفقودی برای فرد یک گواهی صادر خواهد شد که ارزش قانونی آن به اندازه اصل بیمه‌نامه است.

اگر بیمه‌نامه شخص ثالث گم شود چه کارهایی باید انجام داد؟ 

بیمه شخص ثالث هزینه‌های مربوط به درمان، فوت و خسارت‌های وارد شده به اموال را پوشش می‌دهد. بیمه شخص ثالث برای تمام وسایل نقلیه اجباری است.

منظور از بیمه شخص ثالث چیست؟

اشخاص ثالث در بیمه ثالث کسانی هستند که در حادثه دچار زیان مالی و جانی شده‌اند. 

شخص ثالث در بیمه شخص ثالث کیست؟

بله. داشتن بیمه شخص ثالث برای کلیه رانندگان وسایل نقلیه ( مسافری،بارکش، موتورسیکلت و…) اجباری است.

آیا داشتن بیمه شخص ثالث برای همه افراد اجباری است؟

رانندگی بدون بیمه شخص ثالث ممنوع است. در صورتی که وسیله نقلیه‌ای دچار حادثه شود و دارای بیمه شخص ثالث نباشد، راننده مقصر تا زمان پرداخت خسارت جانی و مالی اشخاص زیان دیده در حادثه، زندانی خواهد شد. همچنین خرید و فروش وسیله نقلیه بدون بیمه شخص ثالث امکان‌پذیر نیست.

نداشتن بیمه شخص ثالث چه عواقبی دارد؟

برای استعلام قیمت بیمه شخص ثالث می‌توانید اطلاعات خودروی خود را در سایت بیمه بازار وارد کنید تا لیستی ازتعرفه شرکت‌های بیمه برای شما نمایش داده شود. همچنین برای اطمینان از صحت بیمه شخص ثالث می‌توانید به سامانه سنهاب بیمه بازار مراجعه کنید. 

چگونه بیمه شخص ثالث را استعلام کنیم؟

 برخورداری از بیمه شخص ثالث برای تمام رانندگان اجباری است. این بیمه می‌تواند خسارات جانی و ملی بروز حادثه را به میزان قابل توجهی تحت پوشش قرار دهد. 

مزایای بیمه شخص ثالث چیست؟

این بیمه هزینه دیه و نقص عضو راننده را پرداخت می‌کند اما هزینه‌های پزشکی راننده مقصر را جبران نمی‌کند. راننده مقصر در صورتی که بخواهد خسارت پزشکی را پرداخت کند، باید از بیمه حوادث انفرادی استفاده نماید.

آیا بیمه شخص ثالث خسارت وارد شده به راننده را جبران می‌کند؟ 

مهم‌ترین شرط بیمه شخص ثالث داشتن گواهینامه است. در صورتی که راننده گواهینامه نداشته باشد، شرکت بیمه هیچ هزینه‌ای را تقبل نخواهد کرد.  

در صورت نداشتن گواهینامه آیا خسارات وارد شده را می‌توان از طریق بیمه شخص ثالث جبران نمود؟

نحوه محاسبه بیمه شخص ثالث ماشین به این صورت است که سالی 5 درصد به بیمه‌نامه اضافه می‌شود و این درصد از حق پایه بیمه کسر می‌شود. 

 بیمه شخص ثالث ماشین چگونه محاسبه می‌شود؟

حق بیمه شخص ثالث هر ساله بر اساس نرخ دیه اعلام شده توسط قوه قضاییه تعیین می‌شود. به دلیل تورم با افزایش نرخ دیه، سطح پوشش بیمه‌گزار افزایش پیدا می‌کند. هر زمانی که شخص بخواهد سطح پوشش بیمه شخص ثالث خود را افزایش دهد و یا اقدام به عوض کردن نام مندرج بر روی بیمه‌نامه کند، باید درخواست الحاقیه نماید.  
 

الحاقیه بیمه شخص ثالث چیست و چه زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد؟