carbody

خرید بیمه بدنه جیلی امگرند

لطفا پلاک خودروی خود را وارد کنید:
الف
الف
ب
پ
ت
ث
ج
ح
د
ر
ز
ژ
س
ش
ص
ض
ط
ظ
ع
ف
ق
ک
گ
ل
م
ن
و
ه
ی
D
S
ایـران
پرچم
کد ملی مالک خودرو
شماره پلاک خود را ندارید؟

ارزش‌های بیمه‌‌بازار

همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
صدور بیمه نامه در همان روز
صدور بیمه نامه در همان روز
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

بیمه بدنه جیلی امگرند

یکی از خودروهای خوش‌ساخت و باکیفیت چینی در بازار خودروهای ایران، خودروی جیلی امگرند است که با وجود واردات محدود خود، هنوز در جاده‌های کشور و در بازار دسته دوم دیده می‌شود. کیفیت بالای ساخت و قطعات این خودرو موجب شده است تا رانندگان راضی و وفاداری داشته باشد، اما اگر قصد دارید به بهترین نحو خودروی خود راتحت پوشش قرار دهید و نگران هزینه‌های بالا قطعات یدکی نباشید، لازم است با بیمه بدنه جیلی امگرند از این سرمایه گرانبهای خود محافظت کنید. بیمه بدنه در دسته بیمه‌های اجباری جای نمی‌گیرد، اما به دلیل جبران هزینه‌های ناشی از تصادفات، سرقت خودرو، واژگونی و بسیاری از خطرات غیرقابل‌پیشبینی دیگر، از بیمه‌های ضروری و کاربردی محسوب می‌شود.

 ضرورت خرید بیمه بدنه

یکی از بیمه‌های غیرالزامی اما کاربردی خودرو، بیمه بدنه است که با پوشش‌های متنوع خود، از شما در برابر خسارات مختلفی محافظت می‌کند. برخلاف بیمه شخص ثالث جیلی امگرند که اجباری است و خسارات اشخاص و خودروهای دیگر را جبران می‌کند، بیمه بدنه تعهد می‌دهد خسارات خودروی شما را جبران کند. از آن جا که خودرو یکی از سرمایه‌های ارزشمند رانندگان به شمار می‌رود، محافظت از آن نیز اهمیت زیادی دارد و همین امر موجب اهمیت بیمه بدنه می‌شود. البته برای اطمینان از دریافت کامل خسارات خودروی خود، لازم است شرکتی مطمئن انتخاب کنید، برای مثال بیمه بدنه ایران که با توانگری مالی بالای خود، امکان پرداخت تمامی خسارات را دارد.

اصلی‌ترین ضرورت خرید بیمه بدنه جیلی امگرند، قانون خودروهای لوکس است. طبق این قانون، اگر ارزش معاملاتی خودروی شما بیشتر از نصف دیه کامل در ماه‌های حرام باشد، در دسته خودروهای لوکس قرار دارد و بعضی مدل‌های خودروی جیلی امگرند نیز شامل این قانون می‌شوند. اگر خودروی شما از خودروهای ناتعارف یا لوکس به شمار رود، در تصادفات رانندگی که شما مقصر نیستید، نمی‌توانید خسارات کامل خودروی خود را از بیمه شخص ثالث راننده مقابل دریافت کنید، بلکه تنها خسارتی معادل گران‌ترین خودروی متعارف دریافت می‌کنید. در این صورت، تنها راه شما برای دریافت کامل خسارات وارده به خودرو، داشتن بیمه بدنه است.

پوشش‌های بیمه بدنه جیلی امگرند

خوب است بدانید که بیمه بدنه جیلی امگرند تنها برای جبران خسارات تصادفات رانندگی نیست، بلکه مجموعه متنوعی از خسارات و هزینه‌ها را تحت پوشش قرار می‌دهد. به طور کلی، پوشش‌های این بیمه به دو دسته پوشش‌های اصلی و الحاقی یا اضافی تقسیم می‌شوند. در ادامه بیشتر به این پوشش‌ها و تفاوت‌هایشان می‌پردازیم.

پوشش‌های اصلی بیمه بدنه

همه شرکت‌های مختلف بیمه پوشش‌های اصلی بیمه بدنه را بدون دریافت هزینه اضافی در اختیار رانندگان قرار می‌دهند. این پوشش‌ها شامل این موارد هستند:

 • پوشش خسارتی که ناشی از تصادف با خودروهای دیگر، اجسام متحرک یا اجسام ثابت است؛
 • پوشش خسارات مربوط به انفجار، برخورد صاعقه، واژگونی، سقوط یا آتش‌سوزی؛
 • پوشش خسارت دزدیده شدن کلی خودرو، در صورتی که خودرو پس از ۶۰ روز پیدا نشود؛
 • پوشش خساراتی که هنگام دزدیده شدن خودرو به وسایل اصلی آن وارد شده‌اند؛
 • پوشش خساراتی که به دلیل نجات یا انتقال خودروی تصادفی یا آسیب‌دیده ایجاد می‌شوند؛
 • پوشش هزینه‌های وارده به باتری یا لاستیک خودرو، اما تا سقف ۵۰ درصد قیمت نوی آن‌ها.

پوشش‌های الحاقی بیمه بدنه

پوشش‌های الحاقی یا اضافی بیمه بدنه آن پوشش‌هایی هستند که توسط شرکت‌های بیمه بنا بر درخواست بیمه‌گذار و با پرداخت هزینه‌ای بیشتر ارائه می‌شوند. اگر می‌خواهید از کامل‌ترین بیمه بدنه جیلی امگرند برخوردار باشید، می‌توانید این پوشش‌ها را به قرارداد بیمه خود اضافه کنید:

 • پوشش خسارات ناشی از سرقت درجای لوازم خودرو، از جمله آینه‌های خودرو، رینگ، لاستیک، سیستم صوتی و...؛
 • پوشش خسارات شکستگی شیشه‌ها به دلایلی خارج از پوشش‌های اصلی، برای مثال تراکم بالای هوا یا تغییرات دمایی؛
 • پوشش هزینه‌های مربوط به ایاب و ذهاب که ناشی از عدم استفاده خودروی در حال تعمیر هستند، به صورت مبلغی روزانه تا سقف ۳۰ روز؛
 • پوشش هزینه صدمات ناشی بلایای طبیعی، مانند سیل، آتشفشان یا زلزله؛
 • پوشش خساراتی که در اثر پاشیده شدن مواد شیمایی، از جمله اسید و رنگ، بر بدنه ماشین ایجاد شده‌اند؛
 • پوشش ضررهای ناشی از نوسانات قیمت، که در صورت افزایش قیمت خودرو نسبت به زمان خرید بیمه، امکان دریافت خسارات با توجه به ارزش روز خودرو را فراهم می‌کند؛
 • پوشش ضررهای ناشی از افت قیمت، که امکان دریافت هزینه افت قیمت خودرو در اثر عواملی مانند رنگ، صافکاری یا گذر زمان را فراهم می‌کند؛
 • پوشش ترانزیت، برای خساراتی که در خارج از کشور به خودروی بیمه‌شده وارد می‌شوند؛
 • پوشش خسارات مربوط به کشیده شدن میخ یا اجسام تیز به بدنه خودرو؛
 • حذف فرانشیز.

چه خساراتی تحت پوشش بیمه بدنه نیستند؟

لازم است در نظر داشته باشید که همه خسارات وارده به خودروی جیلی امگرند شما توسط بیمه بدنه جبران نخواهند شد. از مهم‌ترین استثنائات این بیمه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • آسیب‌هایی که به دلیل جنگ، اعتصاب، تهاجم یا انقلاب ایجاد شده‌اند؛
 • آسیب‌هایی که به دلیل توقیف خودرو به دست نیروهای انتظامی رخ داده‌اند؛
 • آسیب‌هایی که تحت تأثیر نوشیدنی‌های الکلی یا مواد مخدر ایجاد شده‌اند؛
 • آسیب‌های مربوط به انفجار هسته‌ای یا تشعشات آن؛
 • آسیب‌هایی که حین مسابقات رانندگی به خودرو وارد شده‌اند؛
 • آسیب به خودرویی که راننده آن فاقد گواهینامه مناسب است؛
 • آسیب‌هایی که ضمن فرار راننده از نیروهای انتظامی وارد شده‌اند؛
 • آسیب در اثر حمل بار سنگین‌تر از حد مجاز خودرو؛
 • آسیب‌هایی که عمدی توسط بیمه‌گذار به خودرو وارد شده‌اند.

معرفی و بررسی خودروی جیلی امگرند

پیش از اینکه به قیمت بیمه بدنه جیلی امگرند بپردازیم، ابتدا لازم است برخی ویژگی‌های خودروی خود را بشناسید، زیرا قیمت این بیمه بر اساس قیمت خودروی شما تعیین می‌شود. خودروی Geely Emgrand در مدل‌های مختلفی به بازار ایران وارد شده است، که از اصلی‌ترین آن‌ها می‌توان به جیلی امگرند X7، که یک کراس‌اوور است، جیلی امگرند Rv7 که خودرویی هاچ‌بک است و جیلی امگرند 7 سدان اشاره کرد. این خودروها به صورت محدود بین سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۵ به بازار ایران راه یافتند، اما به دلیل کیفیت بالای ساخت و قطعات خود، از خودروهای محبوب به شمار می‌روند.

گسترده‌ترین واردات این خودرو به مدل جیلی امگرند ۷ مربوط بود که مدل سدان این خودرو است و در دو نوع دنده‌ای و اتوماتیک وجود دارد. پیشرانه ۴ سیلندری این خودرو و حجم موتور ۱.۸ لیتری موجب شده‌اند تا این خودرو قدرتی معادل ۱۳۷ اسب بخار تولید کند و به حداکثر سرعت ۱۸۰ کیلومتر بر ساعت برسد. البته مدل کراس‌اوور امگرند مشخصات فنی قوی‌تری دارد و با حجم موتور ۲.۴ لیتری، قدرتی برابر ۱۶۰ اسب بخار تولید می‌کند تا سرعت خودرو را به ۱۷۰ کیلومتر بر ساعت برساند.

کم‌ترین آپشن‌ها و امکانات رفاهی به مدل سدان دنده‌ای جیلی امگرند اختصاص دارد، اما با این وجود امکاناتی مانند سنسور عقب، سنسور فشار باد تایر، اتولایت، مانیتور ۶.۵ اینچی، دوربین عقب سفارشی، ۶ ایربگ و سانروف در اختیار رانندگان می‌گذارد. در مدل کراس‌اوور آن امکانات بیشتری مانند کروز کنترول، سنسور جلو، ۶ اسپیکر و ۷ ایربگ نیز به چشم می‌خورند.

قیمت بیمه بدنه جیلی امگرند

استعلام بیمه بدنه جیلی امگرند از طریق بیمه بازار تنها چند لحظه وقت نیاز دارد و اطلاعات کاملی درباره قیمت بیمه بدنه شرکت‌های مختلف در اختیار شما قرار می‌دهد، اما خوب است بدانید که این قیمت توسط عوامل مختلفی تعیین می‌شود. از اصلی‌ترین عواملی که بر قیمت بیمه شما تأثیر می‌گذارند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

مشخصات خودروی جیلی امگرند

مشخصات و قیمت خودروی شما بیشترین تأثیر را بر قیمت بیمه بدنه دارد، زیرا این بیمه وظیفه دارد خسارات خودروی شما را جبران کند. هر چقدر خودروی شما مدل پیشرفته‌تر، جدید‌تر و سالم‌تری داشته باشد، قیمت بالاتری نیز خواهد داشت و باید هزینه بیشتری برای بیمه کردن آن بپردازید. خوب است بدانید که برای خرید بیمه بدنه، لازم است تخمینی دقیق از ارزش روز خودروی خود در فرم محاسبه‌گر ثبت کنید.

این تخمین نقشی اساسی در تعیین قیمت بیمه و خسارت دریافتی شما در سوانح خواهد داشت، به همین دلیل باید مبلغی دقیق ارائه کنید. اگر تخمین شما کمتر از ارزش واقعی خودرو باشد، در صورت آسیب دیدن خودرو، مبلغ کافی را برای جبران خسارات خود دریافت نخواهید کرد. اگر این تخمین بیشتر از ارزش معاملاتی باشد، حق بیمه شما بیشتر خواهد شد، اما خسارتی که در سوانح دریافت می‌کنید متناسب با ارزش واقعی خودرو خواهد بود.

پوشش‌های الحاقی انتخابی

همانطور که اشاره کردیم، پوشش‌های الحاقی با انتخاب بیمه‌گذار به بیمه‌نامه بدنه اضافه می‌شوند و هر پوششی که انتخاب کنید، درصدی حق بیمه شما را افزایش می‌دهد. به همین جهت، داشتن بیمه بدنه کامل به این معناست که باید حق بیمه بیشتری بپردازید و اگر ارزان ترین بیمه بدنه جیلی امگرند را انتخاب کنید، از کمترین پوشش‌ها برخوردار می‌شوید.

تخفیف بیمه بدنه

بیمه بدنه خودروی شما تحت تأثیر تخفیف‌های مختلفی کاهش می‌ِیابد. برای مثال، اگر حق بیمه را به صورت نقدی پرداخت کنید، از ۱۰ درصد تخفیف بهره‌مند می‌شوید. همچنین خودروهای صفر کیلومتر مشمول ۲۰ تا ۳۰ درصد تخفیف بیمه بدنه می‌شوند. البته اصلی‌ترین تخفیف این بیمه، تخفیف عدم خسارت است. تحفیف عدم خسارت به رانندگانی تعلق می‌گیرد که برای بیشتر از یک سال تحت پوشش بیمه بوده‌اند، اما از بیمه بدنه برای جبران خسارات خود استفاده نکرده‌اند. بعضی شرکت‌های بیمه تخفیف را به صورت ۴ ساله و بعضی به صورت ۵ ساله در نظر گرفته‌اند. اگر میزان تخفیف به صورت ۴ ساله محاسبه شود، تخفیف شما به این صورت افزایش خواهد یافت:

 • پس از یک سال عدم دریافت خسارت، ۲۵ درصد تخفیف؛
 • پس از دو سال عدم دریافت خسارت، ۳۵ درصد تخفیف؛
 • پس از سه سال عدم دریافت خسارت، ۴۵ درصد تخفیف؛
 • پس از چهار سال عدم دریافت خسارت، ۶۰ درصد تخفیف.

اگر میزان تخفیف به صورت ۵ ساله محاسبه شود، تخفیف شما این گونه تعیین خواهد شد:

 • پس از یک سال عدم خسارت، ۳۰ درصد تخفیف؛
 • پس از دو سال عدم خسارت، ۴۰ درصد تخفیف؛
 • پس از سه سال عدم خسارت، ۵۰ درصد تخفیف؛
 • پس از چهار سال عدم خسارت، ۶۰ درصد تخفیف؛
 • پس از پنج سال عدم خسارت، ۷۰ درصد تخفیف.

راهنمای خرید بیمه بدنه جیلی امگرند

برای خرید آنلاین بیمه بدنه جیلی امگرند از بیمه بازار کافی‌ست مراحل زیر را انجام دهید:  

۱. مشخصات خودروی جیلی امگرند خود را در فرم محاسبه‌گر بیمه بازار وارد کنید. این مشخصات شامل مدل، برند، سال ساخت، سابقه بیمه‌های شخص ثالث و بدنه و ارزش روز خودرو هستند.

۲. پس از مشاهده لیست کامل شرکت‌های بیمه موجود، می‌توانید بهترین یبمه بدنه را با توجه به نیازهای خود انتخاب کنید. بیمه بازار برای انتخاب آسان اطلاعاتی مانند قیمت بیمه، رتبه رضایتمندی، زمان پاسخگویی، تعداد شعب و توانگری مالی در اختیار شما قرار می‌دهد.

۳. جزئیات بیمه بدنه خود را مشخص کنید. این جزئیات شامل مشخصاتی مانند طول اعتبار بیمه و پوشش‌های الحاقی می‌شوند.

۴. با انتخاب گزینه سفارش شرکت بیمه مورد نظر خود، می‌توانید مدارکی از جمله گواهینامه، بیمه‌نامه‌های پیشین و کارت خودرو را بارگذاری کنید و سپس حق بیمه را به صورت نقدی یا قسطی بپردازید.

۵. پس از بررسی مدارک بارگذاری‌شده، کارشناسی از طرف بیمه بازار با شما تماس خواهد گرفت تا زمان و مکان بازدید خودرو را با شما هماهنگ کند.  پس از بازدید، بیمه‌نامه شما بلافاصله صادر شد خواهد و با ارسال رایگان در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

مشتریان بیمه بازار چه می‌گویند؟

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید

سوالات متداول

خرید بیمه شخص ثالث اجباری است ولی تهیه بیمه بدنه برای دارندگان خودرو اختیاری است و به تصمیم صاحب ماشین بستگی دارد. 

آیا خرید بیمه بدنه اجباری است؟

خیر. برای خرید بیمه بدنه داشتن گواهینامه معتبر الزامی است.

 آیا بیمه بدنه به راننده بدون گواهینامه تعلق می‌گیرد؟

بیمه بدنه دو نوع پوشش اصلی و اضافی دارد. پوشش اصلی، پوشش کلی بیمه بدنه و حذف نشدنی است. پوشش اضافی، پوششی است که بر اساس انتخاب صاحب ماشین تهیه می‌شود. 

بیمه بدنه ماشین چه پوشش‌هایی دارد؟

بله، اگر قصد تغییر شرکت بیمه را داشته باشید، پس از اتمام اعتبار بیمه‌نامه قبلی، می‌توانید بیمه‌نامه جدید را از شرکت دیگر و با همان مقدار تخفیف خریداری کنید.

آیا با تغییر شرکت بیمه تخفیفات بیمه‌نامه نیز منتقل می‌شود؟

بله. برای خرید بیمه بدنه بازدید کارشناس جهت بررسی خودرو الزامی است. بعد از ثبت سفارش بیمه بدنه در سایت بیمه بازار، با هماهنگی بیمه‌گذار کارشناس مربوطه در محل تعیین شده حضور پیدا خواهد کرد.

آیا بازدید از خودرو برای خرید بیمه بدنه اجباری است؟

بله، صاحب بیمه‌نامه می‌تواند با تهیه یک الحاقیه، تخفیف‌های خودروی قبلی را به بیمه‌ بدنه خودروی جدید منتقل کند.

آیا تخفیف عدم خسارت بیمه‌ بدنه قابل انتقال است؟

برای خودروهایی که از تولید و مونتاژ قطعات آن بیش از ۱۰ سال گذشته باشد، درازای هرسال اضافی ۵% درصد به نرخ حق بیمه بدنه اضافه می‌شود. برای خودروهای بالای ۲۰ سال صدور بیمه‌نامه نیازمند مجوز است.

چه خودروهایی تحت پوشش بیمه بدنه قرارنمی‌گیرند؟

خیر، کارت طلایی، به نوعی، ضمانت‌نامه کمپانی برای رفع مشکلات خودروی صفر کیلومتر است و نمی‌توان آن را به عنوان سابقه به بیمه بدنه اضافه کرد.

آیا کارت طلایی جزو سوابق بیمه بدنه محسوب می‌شود؟

اگر لوازم خودرو (به‌صورت جزئی) مانند، رادیوپخش، رینگ، لاستیک، و سیستم صوتی… بدون تغییر مکان توقف خودرو سرقت شود، با ارائه گزارش مقامات انتظامی و آگاهی، خسارت پرداخت می‌گردد، به این سرقت درجا گفته می‌شود.و اگر خودرو به‌صورت کامل از محل توقف خود جابه‌جا گردید و به محل نامعلومی انتقال داده شود، سرقت کلی اتفاق افتاده است. لازم به ذکر است سرقت جزئی(درجا) جزو پوشش‌های اضافی بیمه بدنه است که با پرداخت مبلغی اضافی تحت پوشش قرار می‌‌گیرد.

پرداخت خسارت در سرقت جزئی (درجا) و کلی اتومبیل به چه نحوی است؟

اگر تا ۶۰ روز بعد از اعلام سرقت، خودرو پیدا نشد؛ صاحب ماشین می‌تواند خسارت را با کسر ۱۰ درصد فرانشیز دریافت کند. 

چه زمانی خسارت مربوط به سرقت کلی پرداخت می‌شود؟

خسارت‌های ناشی از جنگ، شورش، اعتصاب، تهاجم، خسارت‌های عمدی، خسارتی که به خاطر رانندگی فرد بدون گواهینامه وارد شود، خسارت ناشی از مصرف الکل و مواد مخدر و خسارت‌هایی که خارج از پوشش‌های بیمه بدنه باشند؛ هزینه‌هایش جبران نخواهد شد. 

چه زمانی خسارت در بیمه بدنه پرداخت نمی‌شود؟

برخی شرکت‌های بیمه، تخفیفی را با توجه به موارد زیر برای بیمه بدنه قائل می‌شوند: تخفیف صفرکیلومتر برای خودروهای صفرکیلومتر 1. تخفیف منطقه آزاد برای خودروهایی که پلاک منطقه آزاد دارند 2. دارندگان حساب بلندمدت 3. هیات علمی 4. بیمه عمر یکسان 5. بیمه شخص ثالث از همان شرکت.

چطور از تخفیف‌ بیمه بدنه‌ استفاده کنیم؟

در صورتی که بیمه بدنه منقضی نشده و در طی این مدت از بیمه‌نامه استفاده نشده باشد. به علاوه، خرید بیمه بدنه باید از همان شرکت قبلی انجام شود. در این صورت بازدید الزامی نیست. 

در چه شرایطی خرید بیمه بدنه نیازی به بازدید ندارد؟

چون بیمه بدنه برخلاف بیمه شخص ثالث شرایط «تعیین قیمت رقابتی» دارد. بنابراین هر شرکت بیمه براساس قیمت پایه ماشین، پوشش‌اصلی و اضافی ، ارزیابی میزان خسارت سال‌های قبل و تخفیف‌های ثابت و دوره‌ای، قیمت‌های متفاوتی برای بیمه بدنه اعلام می‌کنند. 

چرا قیمت بیمه بدنه متفاوت است؟

اگر بیمه بدنه بر اساس قیمت کمتر و غیر واقعی تهیه شود؛ در زمان خسارت، بیمه بدنه هزینه‌ها را بر اساس حق بیمه پرداختی جبران می‌کند. به این موقعیت «اعمال ماده ۱۰ قانون» می‌گویند. یعنی اگر ارزش واقعی یک ماشین ۵۰۰ میلیون تومان باشد اما بیمه بدنه آن را ۲۰۰ میلیون تومان خریده باشند؛ در زمان وقوع خسارت مبنای جبران هزینه‌ها همان ۲۰۰ میلیون تومان پرداختی خواهد بود. 

چرا باید بیمه بدنه را بر اساس قیمت واقعی خودرو تهیه کرد؟

با خرید اقساطیِ بیمه بدنه دیگر نمی‌توان از تخفیف ۱۰ درصدی بیمه نقدی استفاده کرد. 

خرید اقساطی بیمه بدنه چه فرقی با خرید نقدی آن دارد؟

سایت‌های ارزیابی قیمت خودرو یکی از بهترین روش‌های برای فهمیدن قیمت واقعی و به روز ماشین‌هاست. یکی از خدمات این سایت‌ها، فرستادن کارشناس برای ارزیابی قیمت حقیقی خودرو است. 

از چه راهی می‌توان ارزش واقعی خودرو را برآورد کرد؟