carbody

خرید بیمه بدنه هاوال H2

لطفا پلاک خودروی خود را وارد کنید:
الف
الف
ب
پ
ت
ث
ج
ح
د
ر
ز
ژ
س
ش
ص
ض
ط
ظ
ع
ف
ق
ک
گ
ل
م
ن
و
ه
ی
D
S
ایـران
پرچم
کد ملی مالک خودرو
شماره پلاک خود را ندارید؟

ارزش‌های بیمه‌‌بازار

صدور بیمه نامه در همان روز
صدور بیمه نامه در همان روز
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

بیمه بدنه هاوال H2

هاوال H2 (Haval H2) از کراس‌اورهای چینی است که با اندازه‌ای متوسط و گیربکس شش‌دنده اتوماتیک در بازار به‌فروش می‌رسد. بیشینه سرعت هاوال اچ‌تو ۱۸۰ کیلومتر بر ساعت است و مصرف سوخت آن به ۹ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر می‌رسد. امکانات رفاهی متنوع خودرو از نقاط قوت و ابعاد جذابش برای خریداران است. در این خودرو، امکاناتی مانند کروزکنترل هوشمند، سنسور جلو/عقب و باران، رادار نقطه کور و موارد متنوع دیگر مانند دوربین ۳۶۰ وجود دارد. با خرید هاوال H2 می‌توانید تجربه ایمنی از رانندگی با خودرویی خوش‌ساخت داشته باشید. برای اینکه خیالتان بابت حوادث رانندگی و رخدادهای مختلف راحت باشد هم بهتر است که به خرید بیمه بدنه نگاهی داشته باشید. با خرید بیمه بدنه هاوال H2 در زمان وقوع اتفاقات متنوع برای خودرو، هزینه‌های گزاف و سنگین به شما تحمیل نخواهد شد.

خرید بیمه بدنه هاوال H2

بیمه شخص ثالث هاوال H2 اجباری است اما خرید بیمه بدنه وابسته به تصمیم خودتان است. این روزها، شرکت‌های متنوعی خدمات بیمه بدنه را ارائه می‌کنند. از میان گزینه‌های مختلف مانند بیمه بدنه آسیا و شرکت‌های دیگر می‌توانید به مورد مناسب برسید و خودروی هاوال H2 خود را بیمه کنید. تنوع بیمه‌گران یا همان شرکت‌های ارائه‌کننده خدمات بیمه زیاد است و با بررسی شرایط و تعرفه‌های هریک می‌توانید به انتخاب بهینه برسید. با خرید بیمه بدنه، امکان استفاده از دو نوع پوشش اصلی و فرعی برای جبران هزینه‌های مالی هر حادثه فراهم می‌شود.

پوشش‌های اصلی بیمه بدنه هاوال H2 که از سوی تمام شرکت‌های بیمه ارائه می‌شوند؛ هزینه‌های ناشی از:

 • تصادف دو خودرو با هم یا برخورد اشیا با خودرو در حالت حرکت یا سکون؛
 • پرتاب‌شدن خودرو از ارتفاع و واردشدن آسیب به آن؛
 • دزدیده‌شدن خودرو و لوازم و بخش‌های مختلف آن؛
 • حوادث توأم با آتش‌سوزی مانند انفجار و صاعقه؛
 • جابه‌جایی خودرو در زمان نجات آن از موقعیتی خطرناک؛
 • باتری و لاستیک (هزینه پرداختی معادل است با تا ۵۰درصد قیمت باتری/لاستیک نو).

پوشش‌های فرعی بیمه بدنه هاوال H2 شامل موارد زیر است و برای بهره‌مندی از هریک باید هزینه‌ای جداگانه پرداخت شود:

 • حذف فرانشیز؛
 • حذف استهلاک؛
 • شکسته‌شدن شیشه؛
 • خط‌وخش روی بدنه؛
 • بلایای طبیعی گوناگون؛
 • نوسانات قیمت خودرو در بازار؛
 • پاشیده‌شدن مواد شیمیایی و اسید روی بدنه؛
 • سرقت جزئی یعنی دزدیده‌شدن برخی لوازم و قطعات؛
 • ترانزیت، یعنی خسارت ناشی از حوادث مختلف در خارج از کشور.

خسارت‌های خارج از پوشش بیمه بدنه

پیش از خرید بیمه بدنه هاوال H2 باید حواستان باشد که تمام حوادث رانندگی و رخدادهای مربوط به خودرو تحت پوشش خدمات آن نیستند. از جمله موارد خارج از پوشش بیمه بدنه باید به این‌ها اشاره شود:

 • جنگ و آسیب خودرو در رخدادهایی مانند شورش و اعتصابات؛

 • آسیب‌های وارد بر خودرو در زمان رانندگی بدون گواهینامه؛
 • اقدامات عمدی و آسیب‌های واردشده از سوی صاحب خودرو؛
 • بروز بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله؛
 • خسارت‌های ناشی از مصرف مواد و الکل؛
 • خسارت در مسیر فرار از پلیس؛
 • حمل بیش از حد بار با خودرو.

قیمت بیمه بدنه هاوال H2

از آنجا که بیمه بدنه دارای پوشش‌های اصلی و فرعی است، قیمت تمام‌شده آن می‌تواند برای هر خودرو متفاوت تمام شود. در واقع، اینکه هزینه این خدمات چقدر است، در گروی پوشش‌های انتخابی مختلف و عوامل گوناگونی است. از جمله عواملی که روی قیمت بیمه بدنه هاوال H2 و خودروهای دیگر اثر می‌گذارند، باید به این‌ها اشاره کنیم:

 • مشخصات خودرو؛

 • ارزش خودرو؛
 • نوع کاربری؛
 • سال تولید؛
 • تخفیف‌ها.

خرید نقدی و قسطی بیمه بدنه

با مراجعه به بیمه بازار می‌توانید بیمه بدنه موردنظرتان را از بهترین و مناسب‌ترین شرکت تهیه کنید. در مسیر پرداخت هزینه با دو انتخاب روبه‌رو هستید؛ هم می‌توانید خرید نقدی داشته باشید و هم اقساطی. در خرید نقدی تخفیفی برایتان منظور می‌‌شود و در خرید اقساطی هم باید چک صیادی در اختیار داشته باشید. تفاوتی میان خدمات ارائه‌شده در هر روش خرید نیست و فقط شیوه پرداخت با هم متفاوت است. تعداد و مبلغ اقساط هم وابسته به قوانین شرکت بیمه‌ای است که خدماتش را دریافت می‌کنید.

خرید بیمه بدنه هاوال H2 از بیمه بازار

 برای خرید بیمه کافی است اطلاعات پلاک و سوابق بیمه خودرو را در این صفحه وارد کنید. در  مرحله بعدی فهرستی از تمام بیمه‌گران در دسترس به شما ارائه می‌شود. مرور ویژگی‌های هریک و تعرفه‌ها، امکان رسیدن به انتخاب بهینه و نهایی را مقدور می‌کند. بعد از انتخاب شرکت بیمه هم مدارک لازم را به‌طور اینترنتی در سامانه بارگذاری و با تکمیل فرم‌های لازم، بیمه را به‌طور آنلاین خریداری می‌کنید. تمام بخش‌های فرایند آنلاین است و هزینه را هم با درگاه‌های پرداخت امن اینترنتی می‌پردازید. اگر مدارک را کامل در سامانه قرار بدهید و تمام اطلاعات را به‌طور کامل وارد کنید، تمام روند خرید بیمه بدنه هاوال H2 فقط ۱۵ تا ۲۰ دقیقه طول خواهد کشید.
چنانچه مدارک و اطلاعات ناقص وارد شوند، این فرایند کمی طولانی‌تر خواهد شد. در صورت تمایل می‌توانید نسخه کاغذی بیمه‌نامه بدنه را هم در نشانی موردنظرتان تحویل بگیرید. ارسال نسخه فیزیکی بیمه‌نامه هم رایگان خواهد بود.

مشتریان بیمه بازار چه می‌گویند؟

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید

سوالات متداول

خرید بیمه شخص ثالث اجباری است ولی تهیه بیمه بدنه برای دارندگان خودرو اختیاری است و به تصمیم صاحب ماشین بستگی دارد. 

آیا خرید بیمه بدنه اجباری است؟

خیر. برای خرید بیمه بدنه داشتن گواهینامه معتبر الزامی است.

 آیا بیمه بدنه به راننده بدون گواهینامه تعلق می‌گیرد؟

بیمه بدنه دو نوع پوشش اصلی و اضافی دارد. پوشش اصلی، پوشش کلی بیمه بدنه و حذف نشدنی است. پوشش اضافی، پوششی است که بر اساس انتخاب صاحب ماشین تهیه می‌شود. 

بیمه بدنه ماشین چه پوشش‌هایی دارد؟

بله، اگر قصد تغییر شرکت بیمه را داشته باشید، پس از اتمام اعتبار بیمه‌نامه قبلی، می‌توانید بیمه‌نامه جدید را از شرکت دیگر و با همان مقدار تخفیف خریداری کنید.

آیا با تغییر شرکت بیمه تخفیفات بیمه‌نامه نیز منتقل می‌شود؟

بله. برای خرید بیمه بدنه بازدید کارشناس جهت بررسی خودرو الزامی است. بعد از ثبت سفارش بیمه بدنه در سایت بیمه بازار، با هماهنگی بیمه‌گذار کارشناس مربوطه در محل تعیین شده حضور پیدا خواهد کرد.

آیا بازدید از خودرو برای خرید بیمه بدنه اجباری است؟

بله، صاحب بیمه‌نامه می‌تواند با تهیه یک الحاقیه، تخفیف‌های خودروی قبلی را به بیمه‌ بدنه خودروی جدید منتقل کند.

آیا تخفیف عدم خسارت بیمه‌ بدنه قابل انتقال است؟

برای خودروهایی که از تولید و مونتاژ قطعات آن بیش از ۱۰ سال گذشته باشد، درازای هرسال اضافی ۵% درصد به نرخ حق بیمه بدنه اضافه می‌شود. برای خودروهای بالای ۲۰ سال صدور بیمه‌نامه نیازمند مجوز است.

چه خودروهایی تحت پوشش بیمه بدنه قرارنمی‌گیرند؟

خیر، کارت طلایی، به نوعی، ضمانت‌نامه کمپانی برای رفع مشکلات خودروی صفر کیلومتر است و نمی‌توان آن را به عنوان سابقه به بیمه بدنه اضافه کرد.

آیا کارت طلایی جزو سوابق بیمه بدنه محسوب می‌شود؟

اگر لوازم خودرو (به‌صورت جزئی) مانند، رادیوپخش، رینگ، لاستیک، و سیستم صوتی… بدون تغییر مکان توقف خودرو سرقت شود، با ارائه گزارش مقامات انتظامی و آگاهی، خسارت پرداخت می‌گردد، به این سرقت درجا گفته می‌شود.و اگر خودرو به‌صورت کامل از محل توقف خود جابه‌جا گردید و به محل نامعلومی انتقال داده شود، سرقت کلی اتفاق افتاده است. لازم به ذکر است سرقت جزئی(درجا) جزو پوشش‌های اضافی بیمه بدنه است که با پرداخت مبلغی اضافی تحت پوشش قرار می‌‌گیرد.

پرداخت خسارت در سرقت جزئی (درجا) و کلی اتومبیل به چه نحوی است؟

اگر تا ۶۰ روز بعد از اعلام سرقت، خودرو پیدا نشد؛ صاحب ماشین می‌تواند خسارت را با کسر ۱۰ درصد فرانشیز دریافت کند. 

چه زمانی خسارت مربوط به سرقت کلی پرداخت می‌شود؟

خسارت‌های ناشی از جنگ، شورش، اعتصاب، تهاجم، خسارت‌های عمدی، خسارتی که به خاطر رانندگی فرد بدون گواهینامه وارد شود، خسارت ناشی از مصرف الکل و مواد مخدر و خسارت‌هایی که خارج از پوشش‌های بیمه بدنه باشند؛ هزینه‌هایش جبران نخواهد شد. 

چه زمانی خسارت در بیمه بدنه پرداخت نمی‌شود؟

برخی شرکت‌های بیمه، تخفیفی را با توجه به موارد زیر برای بیمه بدنه قائل می‌شوند: تخفیف صفرکیلومتر برای خودروهای صفرکیلومتر 1. تخفیف منطقه آزاد برای خودروهایی که پلاک منطقه آزاد دارند 2. دارندگان حساب بلندمدت 3. هیات علمی 4. بیمه عمر یکسان 5. بیمه شخص ثالث از همان شرکت.

چطور از تخفیف‌ بیمه بدنه‌ استفاده کنیم؟

در صورتی که بیمه بدنه منقضی نشده و در طی این مدت از بیمه‌نامه استفاده نشده باشد. به علاوه، خرید بیمه بدنه باید از همان شرکت قبلی انجام شود. در این صورت بازدید الزامی نیست. 

در چه شرایطی خرید بیمه بدنه نیازی به بازدید ندارد؟

چون بیمه بدنه برخلاف بیمه شخص ثالث شرایط «تعیین قیمت رقابتی» دارد. بنابراین هر شرکت بیمه براساس قیمت پایه ماشین، پوشش‌اصلی و اضافی ، ارزیابی میزان خسارت سال‌های قبل و تخفیف‌های ثابت و دوره‌ای، قیمت‌های متفاوتی برای بیمه بدنه اعلام می‌کنند. 

چرا قیمت بیمه بدنه متفاوت است؟

اگر بیمه بدنه بر اساس قیمت کمتر و غیر واقعی تهیه شود؛ در زمان خسارت، بیمه بدنه هزینه‌ها را بر اساس حق بیمه پرداختی جبران می‌کند. به این موقعیت «اعمال ماده ۱۰ قانون» می‌گویند. یعنی اگر ارزش واقعی یک ماشین ۵۰۰ میلیون تومان باشد اما بیمه بدنه آن را ۲۰۰ میلیون تومان خریده باشند؛ در زمان وقوع خسارت مبنای جبران هزینه‌ها همان ۲۰۰ میلیون تومان پرداختی خواهد بود. 

چرا باید بیمه بدنه را بر اساس قیمت واقعی خودرو تهیه کرد؟

با خرید اقساطیِ بیمه بدنه دیگر نمی‌توان از تخفیف ۱۰ درصدی بیمه نقدی استفاده کرد. 

خرید اقساطی بیمه بدنه چه فرقی با خرید نقدی آن دارد؟

سایت‌های ارزیابی قیمت خودرو یکی از بهترین روش‌های برای فهمیدن قیمت واقعی و به روز ماشین‌هاست. یکی از خدمات این سایت‌ها، فرستادن کارشناس برای ارزیابی قیمت حقیقی خودرو است. 

از چه راهی می‌توان ارزش واقعی خودرو را برآورد کرد؟