carbody

خرید بیمه بدنه هیوندای i20

لطفا پلاک خودروی خود را وارد کنید:
الف
الف
ب
پ
ت
ث
ج
ح
د
ر
ز
ژ
س
ش
ص
ض
ط
ظ
ع
ف
ق
ک
گ
ل
م
ن
و
ه
ی
D
S
ایـران
پرچم
کد ملی مالک خودرو
شماره پلاک خود را ندارید؟

ارزش‌های بیمه‌‌بازار

همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
صدور بیمه نامه در همان روز
صدور بیمه نامه در همان روز
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

بیمه بدنه هیوندای i20

 خودروی هیوندای i20در نسل اول به صورت وارداتی و در نسل دوم به صورت مونتاژی به بازار ایران وارد شد. با اینکه تولید این خودرو در سال ۱۳۹۷ پایان یافت، هنوز خرید و فروش قابل‌توجهی در بازار خودرو دارد. اگر می‌خواهید با خیال راحت این هاچ‌بک کوچک را به جاده ببرید، می‌توانید بیمه بدنه هیوندای i20را تهیه کنید تا در صورت مقصر بودن در تصادفات رانندگی، هزینه خسارت‌های وارده به خودروی خود را دریافت کنید.

ضرورت خرید بیمه بدنه 

همه رانندگان بیمه شخص ثالث هیوندای i20 را می‌شناسند زیرا داشتن آن برای تمامی صاحبان این خودرو اجباریست، اما با وجود هزینه‌های بالای تعمیر خودرو، بیمه بدنه نیز ضروری محسوب می‌شود. پوشش‌های مختلف این بیمه هزینه تعمیر انواع خسارت‌هایی که به خودروی‌تان وارد شده‌اند را تأمین می‌کنند. این خسارت‌ها می‌توانند ناشی از تصادف رانندگی، میخ‌کشی خودرو، سرقت آن یا حتی بلایای طبیعی باشند.

همچنین قانون بیمه خودروهای لوکس یا ناتعارف نیز باعث شده تا بیمه بدنه برای خودروهای گران‌قیمتی مانند خودروی هیوندای i20 شما اهمیت بیشتری داشته باشد. طبق این قانون، خودروهایی که قیمتی بیشتر از نصف دیه کامل در ماه حرام دارند خودروی نامتعارف یا لوکس محسوب می‌شوند. در صورت تصادف با این خودروها، بیمه شخص ثالث راننده مقصر همه هزینه‌های تعمیر را پرداخت نخواهد کرد و تنها راه راننده آسیب‌دیده برای جبران این خسارات، داشتن بیمه بدنه است.

پوشش‌های بیمه بدنه هیوندای i20

پیش از آشنایی با پوشش‌های این بیمه، خوب است بدانید که این پوشش‌ها به دو دسته تقسیم می‌شوند: پوشش‌های اصلی و پوشش‌های الحاقی.

پوشش‌های اصلی بیمه بدنه

همه شرکت‌های بیمه پوشش‌های اصلی بیمه بدنه را ارائه می‌دهند و برای استفاده از آن‌ها باید تنها مبلغ پایه بیمه را پرداخت کرده باشید. از مهم‌ترین پوشش‌های اصلی می‌توان به این موارد اشاره کرد:

 • پوشش هزینه تعمیر خودروی هیوندای i20 شما، در تصادفاتی که مقصر هستید؛
 • پوشش خسارات جابه‌جایی و انتقال خودرو پس از تصادف؛
 • پوشش خسارات مربوط به برخورد با اجسام ثابت یا متحرک؛
 • پوشش خسارت دزدیده شدن کامل خودرو، در صورتی که تا ۶۰ پس از گزارش سرقت پیدا نشود؛
 • پوشش هزینه‌ آسیب‌هایی که حین دزدیده شدن خودرو ایجاد شده‌اند؛
 • پوشش خسارات ناشی از آتش‌سوزی، انفجار یا سقوط خودرو؛
 • پوشش خسارات آسیب لاستیک یا باتری خودرو، تا سقف ۵۰% قیمت لاستیک و باتری نو.

پوشش‌های الحاقی بیمه بدنه

منظور از پوشش‌های الحاقی یا اضافی بیمه بدنه، پوشش‌هایی‌ست که با دریافت هزینه بیشتر در اختیار راننده قرار می‌گیرند؛ مانند:

 • پوشش خسارات بلایای طبیعی، مانند آتشفشان، سیل یا زلزله؛
 • پوشش خسارات مربوط به پاشیده شدن مواد شیمیایی، رنگ یا اسید؛
 • پوشش هزینه‌هایی که هنگام تعمیر خودروی تصادفی برای ایاب و ذهاب تقبل می‌کنید؛
 • پوشش خسارات مربوط به شکستن شیشه در اثر عوامل غیرمعمول، مانند تغییر تراکم هوا یا تغییر دما؛
 • پوشش خسارات دزدیده شدن لوازم خودرو در جا، از جمله لوازمی مانند رینگ، لاستیک یا سیستم صوتی خودرو (تا سقفی مشخص)؛
 • پوشش نوسانات ارزش خودرو، که در صورت افزایش قیمت خودرو نسبت به ارزش ثبت‌شده، امکان دریافت خسارت بر طبق قیمت جدید را فراهم می‌کند (تا حداکثر ۲۰%)؛
 • پوشش خسارات ناشی از افت قیمت خودرو، به دلیل عواملی مانند رنگ، صافکاری یا افت مدل هیوندای i20 شما؛
 • پوشش ترانزیت، برای خساراتی که در خارج از کشور ایجاد می‌شوند؛
 • پوشش خسارات ناشی از میخ‌کشی یا خط و خش افتادن بدنه.

مواردی که تحت پوشش بیمه بدنه نیستند

باید در نظر داشته باشید که عوامل زیادی می‌توانند مانع دریافت خسارت از بیمه بدنه شوند و بعضی آسیب‌ها نیز تحت پوشش این بیمه نیستند؛ از جمله:

 • آسیب‌های مربوط به انفجارهای هسته‌ای؛
 • آسیب‌هایی که به دلیل حمل بار سنگین‌تر از حد مجاز رخ می‌دهند؛
 • آسیب‌های مربوط به مسابقات رانندگی؛
 • آسیب‌هایی که در شورش‌ها، جنگ، اعتصاب، تهاجم و انقلاب ایجاد می‌شوند؛
 • آسیب‌هایی که به دلیل مصرف الکل یا مواد مخدر رخ‌ داده‌اند؛
 • آسیب‌هایی که حین گریز از نیروهای انتظامی رخ داده‌اند؛
 • آسیب‌هایی که بدون داشتن گواهینامه مناسب رخ داده‌اند؛
 • آسیب‌هایی که عمدا به خودرو وارد شده‌اند.

مشخصات خودروی هیوندای i20

پیش از آنکه به قیمت بیمه بدنه Hyundai i20 بپردازیم، خوب است با مشخصات فنی و رفاهی این خودرو آشنا شوید. این ویژگی‌ها در تعیین قیمت خودرو نقش دارند و قیمت بیمه بدنه شما نیز با توجه به ارزش روز خودرو تعیین می‌شود. این خودروی هاچ‌بک کوچک شهرت خوبی در بازار ایران دارد، زیرا از اوایل دهه ۹۰ در مدل‌های مختلف ارائه شده است. نسل اول این خودرو از کره جنوبی وارد شد اما نسل دوم آن، که ظاهری جذاب‌تر و مدرن‌تر نیز داشت، از سال ۱۳۹۵ توسط کرمان خودرو مونتاژ می‌شد و تولید آن تا سال ۹۷ ادامه داشت. همچنین در سال ۹۷، نسخه آپشنال آن با امکانات رفاهی جدید و تغییرات جزئی ظاهری به بازار معرفی شد.

هیوندای i20 با گیربکس ۴ دنده‌ای اتومات، پیشرانه ۴ سیلندری و موتور ۱.۴ لیتری می‌تواند قدرتی معادل ۹۹ اسب بخار تولید کند و حداکثر سرعت آن به ۱۷۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد. این خودرو امکاناتی مانند سنسور عقب، سنسور باران، سنسور فشار باد تایر، فرمان حساس به سرعت، سیستم نویگیشن، مانیتور ۷ اینچی، دوربین عقب و ۲ ایربگ ارائه می‌دهد.

قیمت بیمه بدنه هیوندای i20

عوامل مختلفی در تعیین هزینه بیمه بدنه خودروی شما نقش دارند، از جمله مدل، سال ساخت و ارزش روز آن. هر چقدر خودروی شما جدیدتر و سالم‌تر باشد، باید برای بیمه کردن آن هزینه بیشتری بپردازید. البته پوشش‌های اضافی بیمه‌نامه شما نیز نقش مهمی در تعیین قیمت این بیمه دارند. با انتخاب هر پوشش اضافی، درصدی به مبلغ نهایی بیمه شما اضافه خواهد شد. مهم‌ترین عاملی که هزینه بیمه شما را کاهش می‌دهد، تخفیف بیمه بدنه است. بعضی از این تخفیف‌ها فرعی هستند و تنها در شرایط خاص ارائه می‌شوند، از جمله تخفیف ارزش خودرو، تخفیف خودرو وارداتی، تخفیف برخی مشاغل مشخص، تخفیف گروهی و تخفیف‌هایی که در اعیاد و مناسب‌های خاص ارائه می‌شوند. اما یکی از تخفیف‌های اصلی این بیمه، تخفیف عدم خسارت است.

تخفیف عدم خسارت بیمه بدنه

تخفیف عدم خسارت در صورتی به شما تعلق می‌گیرد که در گذشته این بیمه را تهیه کرده، اما خسارتی بابت آسیب‌های خودروی خود دریافت نکرده باشید. در بعضی شرکت‌های بیمه، افزایش تخفیف بیمه تا سقف ۴ سال اعمال می‌شود و برای بعضی شرکت‌های دیگر تخفیف شما ۵ ساله است.

در شرکت‌هایی که تخفیف را به صورت ۴ ساله ارائه می‌دهند، درصد تخفیف شما به این صورت محاسبه می‌شود:

 • پس از اولین سال، ۲۵ درصد تخفیف؛
 • پس از دومین سال، ۳۵ درصد تخفیف؛
 • پس از سومین سال، ۴۵ درصد تخفیف؛
 • پس از چهارمین سال تخفیف، ۶۰ درصد تخفیف.

شرکت‌هایی که تخفیف ۵ ساله دارند به این صورت درصد تخفیف شما را تعیین می‌کنند:

 • پس از اولین سال، ۳۰ درصد تخفیف؛
 • پس از دومین سال، ۴۰ درصد تخفیف؛
 • پس از سومین سال، ۵۰ درصد تخفیف؛
 • پس از چهارمین سال، ۶۰ درصد تخفیف؛
 • پس از پنجمین سال، ۷۰ درصد تخفیف.

راهنمای خرید بیمه بدنه هیوندای i20 از بیمه بازار

آسان‌ترین روش خرید بیمه بدنه، خرید آنلاین آن از سایت بیمه‌بازار است. برای این کار تنها لازم است مراحل زیر را انجام دهید:  

 • اطلاعات خودروی خود را به درستی در فرم محاسبه‌گر وارد کنید. برای اینکار لازم است اطلاعاتی از قبیل برند خودرو (یعنی هیوندای)، مدل آن (i20)، سال ساخت، سابقه بیمه شخص ثالث و سابقه بیمه بدنه را مشخص کنید.
   
 • در ادامه، می‌توانید قیمت شرکت‌های مختلف بیمه را استعلام بگیرید و با توجه به اولویت‌های خود، بهترین بیمه بدنه هیوندای i20 را انتخاب کنید. ممکن است بهترین بیمه برای شما ارزان‌ترین گزینه باشد یا بیشترین تعداد پوشش‌های الحاقی را ارائه کند. همچنین می‌توانید ویژگی‌هایی مانند رتبه رضایتمندی شرکت‌های بیمه، توامندی مالی آن‌ها، تعداد شعب یا زمان پاسخگویی‌‌شان را مقایسه کنید.
 • پس از انتخاب، باید تصاویر مدارک خود، از جمله بیمه‌نامه‌های قبلی، گواهینامه و کارت ماشین را بارگذاری کنید. همچنین می‌توانید در صورت تمایل هزینه بیمه خود را قسط‌بندی کرده یا به صورت نقدی بپردازید.
 • پس از پرداخت و بررسی مدارک، کارشناسی از طرف بیمه بازار برای بازدید از خودرو به محل دلخواه شما می‌آید. پس از بازدید خودرو و بررسی مدارک شما توسط بیمه بازار، بیمه‌نامه شما در همون روز صادر می‌شود و می‌توانید آن را با ارسال رایگان تحویل بگیرید.

صفحات مرتبط:

بیمه بدنه ایران

مشتریان بیمه بازار چه می‌گویند؟

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید

سوالات متداول

خرید بیمه شخص ثالث اجباری است ولی تهیه بیمه بدنه برای دارندگان خودرو اختیاری است و به تصمیم صاحب ماشین بستگی دارد. 

آیا خرید بیمه بدنه اجباری است؟

خیر. برای خرید بیمه بدنه داشتن گواهینامه معتبر الزامی است.

 آیا بیمه بدنه به راننده بدون گواهینامه تعلق می‌گیرد؟

بیمه بدنه دو نوع پوشش اصلی و اضافی دارد. پوشش اصلی، پوشش کلی بیمه بدنه و حذف نشدنی است. پوشش اضافی، پوششی است که بر اساس انتخاب صاحب ماشین تهیه می‌شود. 

بیمه بدنه ماشین چه پوشش‌هایی دارد؟

بله، اگر قصد تغییر شرکت بیمه را داشته باشید، پس از اتمام اعتبار بیمه‌نامه قبلی، می‌توانید بیمه‌نامه جدید را از شرکت دیگر و با همان مقدار تخفیف خریداری کنید.

آیا با تغییر شرکت بیمه تخفیفات بیمه‌نامه نیز منتقل می‌شود؟

بله. برای خرید بیمه بدنه بازدید کارشناس جهت بررسی خودرو الزامی است. بعد از ثبت سفارش بیمه بدنه در سایت بیمه بازار، با هماهنگی بیمه‌گذار کارشناس مربوطه در محل تعیین شده حضور پیدا خواهد کرد.

آیا بازدید از خودرو برای خرید بیمه بدنه اجباری است؟

بله، صاحب بیمه‌نامه می‌تواند با تهیه یک الحاقیه، تخفیف‌های خودروی قبلی را به بیمه‌ بدنه خودروی جدید منتقل کند.

آیا تخفیف عدم خسارت بیمه‌ بدنه قابل انتقال است؟

برای خودروهایی که از تولید و مونتاژ قطعات آن بیش از ۱۰ سال گذشته باشد، درازای هرسال اضافی ۵% درصد به نرخ حق بیمه بدنه اضافه می‌شود. برای خودروهای بالای ۲۰ سال صدور بیمه‌نامه نیازمند مجوز است.

چه خودروهایی تحت پوشش بیمه بدنه قرارنمی‌گیرند؟

خیر، کارت طلایی، به نوعی، ضمانت‌نامه کمپانی برای رفع مشکلات خودروی صفر کیلومتر است و نمی‌توان آن را به عنوان سابقه به بیمه بدنه اضافه کرد.

آیا کارت طلایی جزو سوابق بیمه بدنه محسوب می‌شود؟

اگر لوازم خودرو (به‌صورت جزئی) مانند، رادیوپخش، رینگ، لاستیک، و سیستم صوتی… بدون تغییر مکان توقف خودرو سرقت شود، با ارائه گزارش مقامات انتظامی و آگاهی، خسارت پرداخت می‌گردد، به این سرقت درجا گفته می‌شود.و اگر خودرو به‌صورت کامل از محل توقف خود جابه‌جا گردید و به محل نامعلومی انتقال داده شود، سرقت کلی اتفاق افتاده است. لازم به ذکر است سرقت جزئی(درجا) جزو پوشش‌های اضافی بیمه بدنه است که با پرداخت مبلغی اضافی تحت پوشش قرار می‌‌گیرد.

پرداخت خسارت در سرقت جزئی (درجا) و کلی اتومبیل به چه نحوی است؟

اگر تا ۶۰ روز بعد از اعلام سرقت، خودرو پیدا نشد؛ صاحب ماشین می‌تواند خسارت را با کسر ۱۰ درصد فرانشیز دریافت کند. 

چه زمانی خسارت مربوط به سرقت کلی پرداخت می‌شود؟

خسارت‌های ناشی از جنگ، شورش، اعتصاب، تهاجم، خسارت‌های عمدی، خسارتی که به خاطر رانندگی فرد بدون گواهینامه وارد شود، خسارت ناشی از مصرف الکل و مواد مخدر و خسارت‌هایی که خارج از پوشش‌های بیمه بدنه باشند؛ هزینه‌هایش جبران نخواهد شد. 

چه زمانی خسارت در بیمه بدنه پرداخت نمی‌شود؟

برخی شرکت‌های بیمه، تخفیفی را با توجه به موارد زیر برای بیمه بدنه قائل می‌شوند: تخفیف صفرکیلومتر برای خودروهای صفرکیلومتر 1. تخفیف منطقه آزاد برای خودروهایی که پلاک منطقه آزاد دارند 2. دارندگان حساب بلندمدت 3. هیات علمی 4. بیمه عمر یکسان 5. بیمه شخص ثالث از همان شرکت.

چطور از تخفیف‌ بیمه بدنه‌ استفاده کنیم؟

در صورتی که بیمه بدنه منقضی نشده و در طی این مدت از بیمه‌نامه استفاده نشده باشد. به علاوه، خرید بیمه بدنه باید از همان شرکت قبلی انجام شود. در این صورت بازدید الزامی نیست. 

در چه شرایطی خرید بیمه بدنه نیازی به بازدید ندارد؟

چون بیمه بدنه برخلاف بیمه شخص ثالث شرایط «تعیین قیمت رقابتی» دارد. بنابراین هر شرکت بیمه براساس قیمت پایه ماشین، پوشش‌اصلی و اضافی ، ارزیابی میزان خسارت سال‌های قبل و تخفیف‌های ثابت و دوره‌ای، قیمت‌های متفاوتی برای بیمه بدنه اعلام می‌کنند. 

چرا قیمت بیمه بدنه متفاوت است؟

اگر بیمه بدنه بر اساس قیمت کمتر و غیر واقعی تهیه شود؛ در زمان خسارت، بیمه بدنه هزینه‌ها را بر اساس حق بیمه پرداختی جبران می‌کند. به این موقعیت «اعمال ماده ۱۰ قانون» می‌گویند. یعنی اگر ارزش واقعی یک ماشین ۵۰۰ میلیون تومان باشد اما بیمه بدنه آن را ۲۰۰ میلیون تومان خریده باشند؛ در زمان وقوع خسارت مبنای جبران هزینه‌ها همان ۲۰۰ میلیون تومان پرداختی خواهد بود. 

چرا باید بیمه بدنه را بر اساس قیمت واقعی خودرو تهیه کرد؟

با خرید اقساطیِ بیمه بدنه دیگر نمی‌توان از تخفیف ۱۰ درصدی بیمه نقدی استفاده کرد. 

خرید اقساطی بیمه بدنه چه فرقی با خرید نقدی آن دارد؟

سایت‌های ارزیابی قیمت خودرو یکی از بهترین روش‌های برای فهمیدن قیمت واقعی و به روز ماشین‌هاست. یکی از خدمات این سایت‌ها، فرستادن کارشناس برای ارزیابی قیمت حقیقی خودرو است. 

از چه راهی می‌توان ارزش واقعی خودرو را برآورد کرد؟