carbody

خرید بیمه بدنه هیوندای ix35

لطفا پلاک خودروی خود را وارد کنید:
الف
الف
ب
پ
ت
ث
ج
ح
د
ر
ز
ژ
س
ش
ص
ض
ط
ظ
ع
ف
ق
ک
گ
ل
م
ن
و
ه
ی
D
S
ایـران
پرچم
کد ملی مالک خودرو
شماره پلاک خود را ندارید؟

ارزش‌های بیمه‌‌بازار

صدور بیمه نامه در همان روز
صدور بیمه نامه در همان روز
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

بیمه بدنه هیوندای ix35

هیوندای ix35 از مدل‌های محبوب برند هیوندا در ایران است. خریداران وطنی که شیفته خودروهای شاسی‌بلند هستند از حضور این مدل استقبال زیادی کرده‌اند. خرید بیمه بدنه ماشین مانند بیمه شخص ثالث اجباری نیست اما داشتن آن می‌تواند خیالتان را بابت پرداخت هزینه‌های مختلف در حوادث و موقعیت‌های گوناگون راحت کند. با وجود شرکت‌های بیمه‌گر گوناگون، خرید بیمه بدنه هیوندای ix35 کار دشواری نیست. خدمات هریک از این شرکت‌ها شامل پوشش‌های مختلفی می‌شود و با در نظرگرفتن شرایط و قیمت‌های متنوع، دستتان را برای انتخاب باز می‌گذارند. بررسی خدمات و نرخ هر شرکت ارائه‌دهنده خدمات بیمه بدنه و مقایسه آنها با یکدیگر، امکان تصمیم‌گیری بهتر را برای شما فراهم می‌کند.

مدل‌های مختلف هیوندای ix35

هیوندای کره‌ای مدل ix35 در دو نسخه فول و نیمه‌فول به بازار عرضه شد. هردوی این مدل‌ها دارای موتوری ۲لیتری هستند و از نقطه‌نظر ظاهر هم جزئیات محدودی میان این دو متفاوت است. بااین‌حال، باید گفته شود که طراحی و ساخت کابین در نسخه‌های تازه‌تر و فول هیوندا کیفیت بهتری دارند و نمره بالاتری می‌گیرند. فارغ از نوع خودرو و مدل آن، بهتر است که به‌ فکر بیمه بدنه برای وسیله نقلیه خود باشید. با وجود بیمه بدنه، نگرانی خاصی در زمان وقوع حوادث خسارت‌زای مختلف نخواهید داشت.

قیمت بیمه بدنه هیوندای ix35

 

 هزینه بیمه بدنه هیوندا تحت‌تأثیر عوامل مختلفی از جمله موارد زیر است:

 • مدل و سال تولید خودرو؛

 • کاربری وسیله نقلیه؛

 • پوشش‌های اضافی بیمه‌گران؛

 • تخفیفات و پیشنهادات فروش ویژه شرکت‌های بیمه.

در خرید بیمه بدنه لازم است که ارزش واقعی خودرو را اعلام کنید. اگر ارزش خودرو کمتر از مقدار واقعی باشد، ضرر خواهید کرد. پرداخت بیمه بدنه براساس ارزش هر وسیله نقلیه صورت می‌گیرد و از همین روی، تعیین دقیق آن مهم است.

پوشش‌های مختلف بیمه بدنه

خدمات بیمه بدنه شرکت‌های بیمه‌گر به دو دسته پوشش‌های اصلی و الحاقی یا اضافی تقسیم می‌شود. دسته نخست از سوی تمام بیمه‌کنندگان ارائه می‌شود و دسته دوم هم در هر شرکت متفاوت است.

پوشش‌های اصلی بیمه بدنه شامل موارد زیر است:

 • برخورد و تصادف خودرو با یک خودرو یا وسیله دیگر؛

 • وقوع آتش‌سوزی و صاعقه؛

 • سقوط و افتادن خودرو از ارتفاع؛

 • آسیب‌دیدگی باتری و لاستیک‌ها؛

 • هزینه وارد بر خودرو در زمان نجاتش از یک رویداد و حادثه رانندگی.

پوشش‌های فرعی بیمه بدنه شامل موارد زیر است:

 • تصادف و حادثه‌ای در خارج از کشور؛

 • کاهش ارزش خودرو به‌دلیل نوسانات بازار؛

 • سرقت قطعات و لوازم خودرو؛

 • رخدادهای طبیعی و بلایا؛

 • شکستگی شیشه خودرو؛

 • وجود خط‌وخش روی بدنه:

 • پاشیده‌شدن رنگ و اسید؛

 • حذف هزینه فرانشیز.

بعد از اتمام دوره بیمه بدنه می‌توانید تمدید را در شرکت بیمه‌گر دیگری ادامه بدهید. تمام تخفیفاتی که از شرکت قبل برایتان منظور شده هم قابلیت انتقال دارند و از بین نمی‌روند.

موارد خارج از پوشش بیمه بدنه

تمام هزینه‌های وارد بر خودرو در حوادث مختلف از سوی بیمه بدنه هیوندای ix35 پوشش داده نمی‌شوند. از جمله مواردی که خارج از پوشش بیمه بدنه قرار دارند، باید به این گزینه‌ها اشاره شود؛ خسارت ناشی از:

 • تعقیب و گریز از دست پلیس؛

 • رانندگی در زمان مصرف مواد مخدر؛

 • راندن وسیله در زمان مستی و مصرف الکل؛

 • اقدامات عمدی از سوی صاحب بیمه‌نامه؛

 • آسیب‌دیدگی وسیله در اثر قرارگرفتن در اعتراضات، اعتصابات و جنگ.

پرداخت خسارت در سرقت

در صورت سرقت کلی خودرو، امکان دریافت هزینه از بیمه بدنه وجود دارد. برای این کار باید ۶۰ روز صبر کنید. اگر در طول این مدت، خبری از خودرو نباشد و پیدا نشود، با اعلام سرقت به بیمه‌گر می‌توانید خسارت سرقت کلی را دریافت کنید. پرداخت این هزینه با کسر ۱۰درصد فرانشیز صورت می‌گیرد.

خرید قسطی بیمه بدنه هیوندای ix35

در بیمه بازار، هم امکان پرداخت هزینه به‌طور نقدی و یک‌جا وجود دارد و هم می‌توانید مبلغ لازم را به‌طور قسطی بپردازید. در خرید اقساطی بیمه از بیمه بازار می‌توانید بخشی از مبلغ را در زمان ثبت سفارش بیمه بدنه در سایت بیمه بازار بپردازید و باقی هزینه را در چند قسط پرداخت کنید.

صفحات مرتبط:

بیمه شخص ثالث هیوندای ix35

بیمه بدنه ایران

مشتریان بیمه بازار چه می‌گویند؟

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید

سوالات متداول

خرید بیمه شخص ثالث اجباری است ولی تهیه بیمه بدنه برای دارندگان خودرو اختیاری است و به تصمیم صاحب ماشین بستگی دارد. 

آیا خرید بیمه بدنه اجباری است؟

خیر. برای خرید بیمه بدنه داشتن گواهینامه معتبر الزامی است.

 آیا بیمه بدنه به راننده بدون گواهینامه تعلق می‌گیرد؟

بیمه بدنه دو نوع پوشش اصلی و اضافی دارد. پوشش اصلی، پوشش کلی بیمه بدنه و حذف نشدنی است. پوشش اضافی، پوششی است که بر اساس انتخاب صاحب ماشین تهیه می‌شود. 

بیمه بدنه ماشین چه پوشش‌هایی دارد؟

بله، اگر قصد تغییر شرکت بیمه را داشته باشید، پس از اتمام اعتبار بیمه‌نامه قبلی، می‌توانید بیمه‌نامه جدید را از شرکت دیگر و با همان مقدار تخفیف خریداری کنید.

آیا با تغییر شرکت بیمه تخفیفات بیمه‌نامه نیز منتقل می‌شود؟

بله. برای خرید بیمه بدنه بازدید کارشناس جهت بررسی خودرو الزامی است. بعد از ثبت سفارش بیمه بدنه در سایت بیمه بازار، با هماهنگی بیمه‌گذار کارشناس مربوطه در محل تعیین شده حضور پیدا خواهد کرد.

آیا بازدید از خودرو برای خرید بیمه بدنه اجباری است؟

بله، صاحب بیمه‌نامه می‌تواند با تهیه یک الحاقیه، تخفیف‌های خودروی قبلی را به بیمه‌ بدنه خودروی جدید منتقل کند.

آیا تخفیف عدم خسارت بیمه‌ بدنه قابل انتقال است؟

برای خودروهایی که از تولید و مونتاژ قطعات آن بیش از ۱۰ سال گذشته باشد، درازای هرسال اضافی ۵% درصد به نرخ حق بیمه بدنه اضافه می‌شود. برای خودروهای بالای ۲۰ سال صدور بیمه‌نامه نیازمند مجوز است.

چه خودروهایی تحت پوشش بیمه بدنه قرارنمی‌گیرند؟

خیر، کارت طلایی، به نوعی، ضمانت‌نامه کمپانی برای رفع مشکلات خودروی صفر کیلومتر است و نمی‌توان آن را به عنوان سابقه به بیمه بدنه اضافه کرد.

آیا کارت طلایی جزو سوابق بیمه بدنه محسوب می‌شود؟

اگر لوازم خودرو (به‌صورت جزئی) مانند، رادیوپخش، رینگ، لاستیک، و سیستم صوتی… بدون تغییر مکان توقف خودرو سرقت شود، با ارائه گزارش مقامات انتظامی و آگاهی، خسارت پرداخت می‌گردد، به این سرقت درجا گفته می‌شود.و اگر خودرو به‌صورت کامل از محل توقف خود جابه‌جا گردید و به محل نامعلومی انتقال داده شود، سرقت کلی اتفاق افتاده است. لازم به ذکر است سرقت جزئی(درجا) جزو پوشش‌های اضافی بیمه بدنه است که با پرداخت مبلغی اضافی تحت پوشش قرار می‌‌گیرد.

پرداخت خسارت در سرقت جزئی (درجا) و کلی اتومبیل به چه نحوی است؟

اگر تا ۶۰ روز بعد از اعلام سرقت، خودرو پیدا نشد؛ صاحب ماشین می‌تواند خسارت را با کسر ۱۰ درصد فرانشیز دریافت کند. 

چه زمانی خسارت مربوط به سرقت کلی پرداخت می‌شود؟

خسارت‌های ناشی از جنگ، شورش، اعتصاب، تهاجم، خسارت‌های عمدی، خسارتی که به خاطر رانندگی فرد بدون گواهینامه وارد شود، خسارت ناشی از مصرف الکل و مواد مخدر و خسارت‌هایی که خارج از پوشش‌های بیمه بدنه باشند؛ هزینه‌هایش جبران نخواهد شد. 

چه زمانی خسارت در بیمه بدنه پرداخت نمی‌شود؟

برخی شرکت‌های بیمه، تخفیفی را با توجه به موارد زیر برای بیمه بدنه قائل می‌شوند: تخفیف صفرکیلومتر برای خودروهای صفرکیلومتر 1. تخفیف منطقه آزاد برای خودروهایی که پلاک منطقه آزاد دارند 2. دارندگان حساب بلندمدت 3. هیات علمی 4. بیمه عمر یکسان 5. بیمه شخص ثالث از همان شرکت.

چطور از تخفیف‌ بیمه بدنه‌ استفاده کنیم؟

در صورتی که بیمه بدنه منقضی نشده و در طی این مدت از بیمه‌نامه استفاده نشده باشد. به علاوه، خرید بیمه بدنه باید از همان شرکت قبلی انجام شود. در این صورت بازدید الزامی نیست. 

در چه شرایطی خرید بیمه بدنه نیازی به بازدید ندارد؟

چون بیمه بدنه برخلاف بیمه شخص ثالث شرایط «تعیین قیمت رقابتی» دارد. بنابراین هر شرکت بیمه براساس قیمت پایه ماشین، پوشش‌اصلی و اضافی ، ارزیابی میزان خسارت سال‌های قبل و تخفیف‌های ثابت و دوره‌ای، قیمت‌های متفاوتی برای بیمه بدنه اعلام می‌کنند. 

چرا قیمت بیمه بدنه متفاوت است؟

اگر بیمه بدنه بر اساس قیمت کمتر و غیر واقعی تهیه شود؛ در زمان خسارت، بیمه بدنه هزینه‌ها را بر اساس حق بیمه پرداختی جبران می‌کند. به این موقعیت «اعمال ماده ۱۰ قانون» می‌گویند. یعنی اگر ارزش واقعی یک ماشین ۵۰۰ میلیون تومان باشد اما بیمه بدنه آن را ۲۰۰ میلیون تومان خریده باشند؛ در زمان وقوع خسارت مبنای جبران هزینه‌ها همان ۲۰۰ میلیون تومان پرداختی خواهد بود. 

چرا باید بیمه بدنه را بر اساس قیمت واقعی خودرو تهیه کرد؟

با خرید اقساطیِ بیمه بدنه دیگر نمی‌توان از تخفیف ۱۰ درصدی بیمه نقدی استفاده کرد. 

خرید اقساطی بیمه بدنه چه فرقی با خرید نقدی آن دارد؟

سایت‌های ارزیابی قیمت خودرو یکی از بهترین روش‌های برای فهمیدن قیمت واقعی و به روز ماشین‌هاست. یکی از خدمات این سایت‌ها، فرستادن کارشناس برای ارزیابی قیمت حقیقی خودرو است. 

از چه راهی می‌توان ارزش واقعی خودرو را برآورد کرد؟