carbody

خرید بیمه بدنه کیا اسپورتیج

لطفا پلاک خودروی خود را وارد کنید:
الف
الف
ب
پ
ت
ث
ج
ح
د
ر
ز
ژ
س
ش
ص
ض
ط
ظ
ع
ف
ق
ک
گ
ل
م
ن
و
ه
ی
D
S
ایـران
پرچم
کد ملی مالک خودرو
شماره پلاک خود را ندارید؟

ارزش‌های بیمه‌‌بازار

همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
صدور بیمه نامه در همان روز
صدور بیمه نامه در همان روز
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

بیمه بدنه کیا اسپورتیج

کیا اسپورتیج (Kia Sportage) از خودروهای تولید شرکت معروف کره‌ای کیاموتورز است. چندین نسل از این خودرو از سال ۱۹۹۳ تاکنون وارد بازار شده‌اند. نسل نخست محصولات این برندمدل بی‌شباهت به خودروی مزدا نبود و در دسته خودروهای SUV قرار می‌گرفت. نسل نخست کیا اسپورتیج در ایران موجود نبود. به‌عبارت دقیق‌تر، شروع فروش محصولات این برندمدل با خودروهای نسل دوم آن صورت گرفت. شرکت اطلس خودرو، کیا اسپورتیج نسل دوم را وارد بازار وطن کرد. طراحی این خودرو بسیار مطلوب است و همیشه از گزینه‌های پرطرفدار در بازار ایرانی به‌شمار می‌رود.

مدل‌های مختلف کیا اسپورتیج

نسل دوم اسپورتیج که با کد JE شناخته می‌شود، در ایران به‌فروش می‌رسد و با پیشرانه‌ای ۲.۷ لیتری و گیربکسی ۴ساعته اتوماتیک کار می‌کند. نسل سوم این خودرو هم که با کد SL معرفی می‌شود از پرفروش‌ترین محصولات این برند در کشور به‌شمار می‌رود. موتور نسخه‌ای از این خودرو که در ایران موجود بود، ۲.۴ لیتری است. نسل بعدی یعنی چهارم کیا اسپورتیج با کد QL در ایران اقبال زیادی پیدا نکرد. دلیل عمده این شکست نسبی هم وجود و تشدید تحریم‌های اقتصادی کشور بود. نسل پنجم این برندمدل با کد NQ5 هم موجود است که با آپشن‌های بهتر عرضه می‌شود. فرقی نمی‌کند که صاحب کدام‌یک از این مدل‌ها هستید، باید برای تأمین امنیت خود در زمان بروز حوادث رانندگی به فکر بیمه بدنه باشید. بیمه بدنه کیا اسپورتیج را از شرکت‌های ارائه‌دهنده متنوع خریداری کنید.

تهیه بیمه بدنه کیا اسپورتیج

خرید بیمه بدنه کیا اسپورتیج ایده بسیار خوبی است. هرچند که خرید این بیمه مانند بیمه شخص ثالث کیا اسپورتیج اجباری نیست اما با وجود آن می‌توانید در زمان وقوع تصادفات و حوادث رانندگی مختلف در پرداخت هزینه‌ها صرفه‌جویی کنید. در واقع، با وجود گزینه‌های مختلفی از حوادث که تحت پوشش بیمه بدنه قرار می‌گیرند، هزینه‌های سنگین به شما تحمیل نمی‌شود. شرکت‌های متنوعی که با عنوان بیمه‌گر شناخته می‌شوند با ارائه خدمات متنوع به مدیریت هزینه‌های رانندگی در وضعیت‌های مختلف کمک می‌کنند. برای خرید بیمه بدنه و استفاده از آن باید حتما گواهینامه داشته باشید.

لازم است، بدانید که قیمت بیمه بدنه‌ای که از سوی شرکت‌های مختلف ارائه می‌شود، یکسان نیست. دلیل آن هم پوشش‌های مختلفی است که برای بیمه بدنه کیا اسپورتیج و خودروهای دیگر در نظر می‌گیرند. قیمت بیمه بدنه تحت تأثیر عوامل مختلفی هم قرار دارد:

 • نوع و مدل خودرو؛

 • کاربری خودرو؛

 • پوشش‌های اضافی و الحاقی؛

 • تخفیفات ارائه‌شده از سوی شرکت بیمه‌گر.

موارد تحت پوشش بیمه بدنه

از جمله مواردی که در زمان بروز حوادث و خسارت‌ها از سوی بیمه‌گران پوشش داده می‌شود، باید به دو گروه پوشش‌های اصلی و فرعی اشاره شود.

پوشش‌های اصلی بیمه بدنه کیا اسپورتیج شامل موارد زیر می‌شود؛ تمام شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات بیمه باید این موارد را برای مشتریان خود در نظر بگیرند:

 • تصادف اشیای مختلف به خودرو در زمان حرکت یا سکون؛

 • خسارت‌دیدن خودرو در زمان نجات از وضعیتی خطرناک؛

 • برخورد دو وسیله نقلیه با یکدیگر و بروز تصادف؛

 • بروز آتش‌سوزی و صاعقه؛

 • پرتاب‌شدن خودرو از ارتفاع؛

 • خسارت واردشدن به لاستیک و باتری.

اگر خودروی شما به سرقت برود هم امکان استفاده از خدمات بیمه بدنه کیا اسپورتیج در این زمینه وجود دارد. برای بهره‌مندی از این پوشش بیمه بدنه باید دست‌کم ۶۰ روز از سرقت خودرو گذشته باشد. با اعلام پیدانشدن وسیله در این مدت، امکان دریافت خدمات بیمه بدنه مقدور می‌شود.

پوشش‌های فرعی یا اضافی بیمه بدنه کیا اسپورتیج شامل موارد زیر می‌شود:

 • سرقت قطعات و لوازم خودرو؛

 • افت قیمت خودرو به‌واسطه نوسانات بازار؛

 • وقوع حادثه در خارج از کشور؛

 • بروز بلایای طبیعی؛

 • شکسته‌شدن شیشه؛

 • پاشیده‌شدن رنگ و مواد شیمیایی به خودرو؛

 • ایجاد خط‌وخش روی بدنه خودرو؛

 • حذف هزینه فرانشیز؛

 • حذف استهلاک.

موارد خارج از پوشش بیمه بدنه کیا اسپورتیج

 بعضی از خسارت‌ها هم از سوی شرکت‌های بیمه تحت پوشش قرار نمی‌گیرند. از جمله موارد خارج از پوشش بیمه بدنه کیا اسپورتیج باید به موارد زیر اشاره شود:

 • رانندگی در مستی؛

 • رانندگی در زمان مصرف مواد مخدر؛

 • خسارت‌های ناشی از فرار از پلیس؛

 • خسارت‌های عمدی واردشده به وسیله؛

 • هزینه‌های ناشی از بروز جنگ، شورش، اعتصاب.

تخفیف در خرید بیمه بدنه کیا اسپورتیج

در خرید بیمه بدنه کیا اسپورتیج می‌توانید از انواع تخفیف‌ها بهره‌مند شوید. این تخفیفات به دو دسته اصلی و فرعی تقسیم می‌شوند.

تخفیفات اصلی بیمه بدنه کیا اسپورتیج:

 • عدم خسارت بیمه؛

 • خودروهای صفرکیلومتر؛

 • خرید نقدی بیمه بدنه.

تخفیفات فرعی یا اضافی بیمه بدنه:

 • خرید گروهی بیمه بدنه؛

 • خودروهای وارداتی؛

 • مناطق آزاد؛

 • مشاغل خاص؛

 • اعیاد و مناسبت‌ها.

امکان انتقال تخفیفات بیمه بدنه خودرو هم وجود دارد. صاحب خودرو می‌تواند تخفیفات بیمه بدنه خودروی قبلی‌اش را با الحاقیه‌ای به خودروی جدید خود منتقل کند.

انتخاب بهترین بیمه بدنه

برای خرید بهترین بیمه بدنه کیا اسپورتیج باید با شرایط و نرخ موردنظر شرکت‌های مختلف آشنا باشید. راه رسیدن به انتخاب برتر و مناسب‌تر در این زمینه، مشاهده و مقایسه خدمات بیمه‌گران گوناگون است. این روند طولانی و دشوار است، مگراینکه از راه‌کار هوشمندانه خرید بیمه بدنه از سایت بیمه بازار کمک بگیرید. با تهیه بیمه از این سامانه، می‌توانید به‌سادگی از شرایط شرکت‌های بیمه مختلف باخبر شوید. روند کار هم بسیار ساده است. در عرض چند دقیقه، صاحب بیمه‌نامه بدنه می‌شوید و از امکانات مختلف خرید اینترنتی استفاده می‌کنید.

خرید بیمه بدنه کیا اسپورتیج از بیمه بازار

بیمه بازار پلتفرم خرید آنلاین بیمه ، امکان استعلام‌گیری قیمت و شرایط شرکت‌های مختلف ارائه‌دهنده بیمه بدنه را برای کاربران فراهم می‌کند. برای این کار، فقط باید مراحل ساده زیر را طی کنید:

 • وارد بخش محاسبه‌گر بیمه بدنه شوید؛

 • مشخصات خودرو را وارد کنید و حواستان به گزارش ارزش واقعی خودرو باشد. اگر ارزش را کمتر از مقدار واقعی تعیین کنید، خدمات کمتری هم به شما تعلق می‌گیرد و ضرر می‌کنید؛

 • فهرست پیشنهادات مختلف بیمه بدنه از شرکت‌های مختلف را مرور کنید؛

 • با انتخاب بهترین گزینه، دست به خرید بیمه بدنه کیا اسپورتیج بزنید؛

 • امکان پرداخت نقدی یا قسطی هزینه وجود دارد. شرایط هردو از هر نظر یکسان است و فقط در شیوه پرداخت با هم متفاوت‌اند.

در صورت وجود هرگونه مشکل یا پرسش هم می‌توانید از طریق شماره 02191007240 با تیم پشتیبانی بیمه بازار تماس بگیرید. کارشناسان بیمه بازار در زمینه ارائه مشاوره کمک خواهند کرد و هرگونه ابهام در مسیر خرید را از بین می‌برند.

صفحات مرتبط:

بیمه بدنه ایران

بیمه بدنه آسیا

مشتریان بیمه بازار چه می‌گویند؟

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید

سوالات متداول

خرید بیمه شخص ثالث اجباری است ولی تهیه بیمه بدنه برای دارندگان خودرو اختیاری است و به تصمیم صاحب ماشین بستگی دارد. 

آیا خرید بیمه بدنه اجباری است؟

خیر. برای خرید بیمه بدنه داشتن گواهینامه معتبر الزامی است.

 آیا بیمه بدنه به راننده بدون گواهینامه تعلق می‌گیرد؟

بیمه بدنه دو نوع پوشش اصلی و اضافی دارد. پوشش اصلی، پوشش کلی بیمه بدنه و حذف نشدنی است. پوشش اضافی، پوششی است که بر اساس انتخاب صاحب ماشین تهیه می‌شود. 

بیمه بدنه ماشین چه پوشش‌هایی دارد؟

بله، اگر قصد تغییر شرکت بیمه را داشته باشید، پس از اتمام اعتبار بیمه‌نامه قبلی، می‌توانید بیمه‌نامه جدید را از شرکت دیگر و با همان مقدار تخفیف خریداری کنید.

آیا با تغییر شرکت بیمه تخفیفات بیمه‌نامه نیز منتقل می‌شود؟

بله. برای خرید بیمه بدنه بازدید کارشناس جهت بررسی خودرو الزامی است. بعد از ثبت سفارش بیمه بدنه در سایت بیمه بازار، با هماهنگی بیمه‌گذار کارشناس مربوطه در محل تعیین شده حضور پیدا خواهد کرد.

آیا بازدید از خودرو برای خرید بیمه بدنه اجباری است؟

بله، صاحب بیمه‌نامه می‌تواند با تهیه یک الحاقیه، تخفیف‌های خودروی قبلی را به بیمه‌ بدنه خودروی جدید منتقل کند.

آیا تخفیف عدم خسارت بیمه‌ بدنه قابل انتقال است؟

برای خودروهایی که از تولید و مونتاژ قطعات آن بیش از ۱۰ سال گذشته باشد، درازای هرسال اضافی ۵% درصد به نرخ حق بیمه بدنه اضافه می‌شود. برای خودروهای بالای ۲۰ سال صدور بیمه‌نامه نیازمند مجوز است.

چه خودروهایی تحت پوشش بیمه بدنه قرارنمی‌گیرند؟

خیر، کارت طلایی، به نوعی، ضمانت‌نامه کمپانی برای رفع مشکلات خودروی صفر کیلومتر است و نمی‌توان آن را به عنوان سابقه به بیمه بدنه اضافه کرد.

آیا کارت طلایی جزو سوابق بیمه بدنه محسوب می‌شود؟

اگر لوازم خودرو (به‌صورت جزئی) مانند، رادیوپخش، رینگ، لاستیک، و سیستم صوتی… بدون تغییر مکان توقف خودرو سرقت شود، با ارائه گزارش مقامات انتظامی و آگاهی، خسارت پرداخت می‌گردد، به این سرقت درجا گفته می‌شود.و اگر خودرو به‌صورت کامل از محل توقف خود جابه‌جا گردید و به محل نامعلومی انتقال داده شود، سرقت کلی اتفاق افتاده است. لازم به ذکر است سرقت جزئی(درجا) جزو پوشش‌های اضافی بیمه بدنه است که با پرداخت مبلغی اضافی تحت پوشش قرار می‌‌گیرد.

پرداخت خسارت در سرقت جزئی (درجا) و کلی اتومبیل به چه نحوی است؟

اگر تا ۶۰ روز بعد از اعلام سرقت، خودرو پیدا نشد؛ صاحب ماشین می‌تواند خسارت را با کسر ۱۰ درصد فرانشیز دریافت کند. 

چه زمانی خسارت مربوط به سرقت کلی پرداخت می‌شود؟

خسارت‌های ناشی از جنگ، شورش، اعتصاب، تهاجم، خسارت‌های عمدی، خسارتی که به خاطر رانندگی فرد بدون گواهینامه وارد شود، خسارت ناشی از مصرف الکل و مواد مخدر و خسارت‌هایی که خارج از پوشش‌های بیمه بدنه باشند؛ هزینه‌هایش جبران نخواهد شد. 

چه زمانی خسارت در بیمه بدنه پرداخت نمی‌شود؟

برخی شرکت‌های بیمه، تخفیفی را با توجه به موارد زیر برای بیمه بدنه قائل می‌شوند: تخفیف صفرکیلومتر برای خودروهای صفرکیلومتر 1. تخفیف منطقه آزاد برای خودروهایی که پلاک منطقه آزاد دارند 2. دارندگان حساب بلندمدت 3. هیات علمی 4. بیمه عمر یکسان 5. بیمه شخص ثالث از همان شرکت.

چطور از تخفیف‌ بیمه بدنه‌ استفاده کنیم؟

در صورتی که بیمه بدنه منقضی نشده و در طی این مدت از بیمه‌نامه استفاده نشده باشد. به علاوه، خرید بیمه بدنه باید از همان شرکت قبلی انجام شود. در این صورت بازدید الزامی نیست. 

در چه شرایطی خرید بیمه بدنه نیازی به بازدید ندارد؟

چون بیمه بدنه برخلاف بیمه شخص ثالث شرایط «تعیین قیمت رقابتی» دارد. بنابراین هر شرکت بیمه براساس قیمت پایه ماشین، پوشش‌اصلی و اضافی ، ارزیابی میزان خسارت سال‌های قبل و تخفیف‌های ثابت و دوره‌ای، قیمت‌های متفاوتی برای بیمه بدنه اعلام می‌کنند. 

چرا قیمت بیمه بدنه متفاوت است؟

اگر بیمه بدنه بر اساس قیمت کمتر و غیر واقعی تهیه شود؛ در زمان خسارت، بیمه بدنه هزینه‌ها را بر اساس حق بیمه پرداختی جبران می‌کند. به این موقعیت «اعمال ماده ۱۰ قانون» می‌گویند. یعنی اگر ارزش واقعی یک ماشین ۵۰۰ میلیون تومان باشد اما بیمه بدنه آن را ۲۰۰ میلیون تومان خریده باشند؛ در زمان وقوع خسارت مبنای جبران هزینه‌ها همان ۲۰۰ میلیون تومان پرداختی خواهد بود. 

چرا باید بیمه بدنه را بر اساس قیمت واقعی خودرو تهیه کرد؟

با خرید اقساطیِ بیمه بدنه دیگر نمی‌توان از تخفیف ۱۰ درصدی بیمه نقدی استفاده کرد. 

خرید اقساطی بیمه بدنه چه فرقی با خرید نقدی آن دارد؟

سایت‌های ارزیابی قیمت خودرو یکی از بهترین روش‌های برای فهمیدن قیمت واقعی و به روز ماشین‌هاست. یکی از خدمات این سایت‌ها، فرستادن کارشناس برای ارزیابی قیمت حقیقی خودرو است. 

از چه راهی می‌توان ارزش واقعی خودرو را برآورد کرد؟