carbody

خرید بیمه بدنه لکسوس NX300H

لطفا پلاک خودروی خود را وارد کنید:
الف
الف
ب
پ
ت
ث
ج
ح
د
ر
ز
ژ
س
ش
ص
ض
ط
ظ
ع
ف
ق
ک
گ
ل
م
ن
و
ه
ی
D
S
ایـران
پرچم
کد ملی مالک خودرو
شماره پلاک خود را ندارید؟

ارزش‌های بیمه‌‌بازار

همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
صدور بیمه نامه در همان روز
صدور بیمه نامه در همان روز
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

بیمه بدنه لکسوس NX300H

با خرید بیمه بدنه می‌توانید خودروی خود را در برابر حوادثی ماند آتش سوزی و سرقت، سیل و سایر بلایای طبیعی بیمه کنید. در این شرایط بیمه موظف خواهد بود در صورت آسیب رسیدن به خودرو در شرایط ذکر شده، تمامی خسارات ناشی از آن را به طور کامل پرداخت نماید.

لزوم خرید بیمه بدنه خودروی لکسوس NX300H

کیفیت خودروی لکسوس NX300H از چشم هیچکس دور نیست. با این حال به دلیل وجود تورم فعلی در کشور ما و نیز بالا بودن هزینه جبران خسارات احتمالی وارده به این مدل خودرو، خرید بیمه بدنه پیشنهاد می‌شود. از آنجایی که هزینه خرید قطعات این خودرو و از همه مهم‌تر قیمت اصلی آن در کشور ایران چندان پایین نیست و در دسته قیمت مناسب قرار نمی‌گیرند، لازم است که برخی هزینه‌ها را با پوشش بیمه بدنه در کنار خرید بیمه شخص ثالث لکسوس NX300H جبران کنید.

با این کار در صورت بروز هرگونه اتفاق از جمله سیل و زلزله تا سرقت کل خودرو یا حتی اجزای خاصی از آن، حتی در شرایطی که رنگ بدنه خودرو آسیب ببیند، بیمه طرف قرارداد موظف خواهد بود خسارات وارده را جبران کند.

انواع پوشش بیمه بدنه لکسوس NX300H

پوشش‌های بیمه بدنه لکسوس NX300H در دو دسته اصلی و تکمیلی جای می‌گیرند. شما با خرید بیمه بدنه در اصل هزینه‌ای را بابت خرید پوشش‌های اصلی بیمه بدنه پرداخت می‌کنید. اما در کنار آن نوع دیگری از پوشش‌های بیمه بدنه به نام تکمیلی نیز وجود دارند. خرید آن‌ها اختیاری بوده و هر فرد برحسب نیاز و بودجه خود می‌تواند از لیست این پوشش‌ها موارد دلخواه خود را خریداری نماید.

در ادامه به طور مفصل‌تر هر یک از پوشش‌های اصلی و تکمیلی بیمه بدنه لکسوس NX300H را توضیح داده‌ایم:

پوشش اصلی بیمه بدنه لکسوس NX300H

پوشش‌های اصلی بیمه بدنه لکسوس NX300H که توسط شرکت‌های بیمه مختلف ارائه می‌شوند دقیقا شبیه به هم نیستند. به همین علت لازم است که در مرحله اول به قیاس این موارد با هم بپردازید و با توجه به خواسته خود، شرکت بیمه مورد نظرتان را که جامع‌ترین پوشش بیمه بدنه را برای خودروی لکسوس NX300H شما ارائه می‌دهد انتخاب کنید.

 • سرقت کلی خودرو: سرقت کلی خودرو به معنای سرقت خودرو همراه با تمامی قطعات و لوازم آن است. در این شرایط باید حداقل 1 ماه از زمان سرقت خودرو گذشته باشد تا مالک خودرو و بیمه نامه بتواند در صورت یافت نشدن خودرو خسارت آن را از بیمه دریافت کند؛
 • خسارات ناشی از انتقال و نجات خودرو: اگر در جریان انتقال و نجات خودرو از شرایط خطرناک، خسارتی به خودرو وارد شود شرکت بیمه بدنه موظف است این خسارت را تا سقف معینی پوشش دهد و هزینه آن را به مالک پرداخت کند؛
 • آتش‌سوزی: پوشش آتش سوزی بیمه بدنه به نوعی پوشش خودرو در برابر صاعقه، آتش‌سوزی و انفجار خودرو است؛
 • خسارت باتری و لاستیک خودرو: خسارت باتری و لاستیک خودرو و در اثر حادثه یا سایر موارد تا سقف معینی که به طور معمول 50% قیمت نو آن باتری یا لاستیک است، توسط بیمه بدنه جبران می‌شود؛
 • حوادث: پوشش حوادث بیمه بدنه بیمه بدنه lexus NX300H شامل هرگونه تصادف ناشی از برخورد خودرو با اجسام ثابت یا متحرک، سقوط یا واژگونی خودرو است.

پوشش تکمیلی بیمه بدنه لکسوس NX300H

در کنار پوشش‌های اصلی، مالک خودرو می‌توانند با پرداخت هزینه‌ای اضافه، هر یک از پوشش‌های تکمیلی بیمه بدنه لکسوس NX300H را به بیمه نامه خودروی خود اضافه کند. این پوشش‌ها شامل موارد زیر می‌شوند:

 • نوسانات قیمت خودرو؛
 • خسارت ناشی از رخ دادن حادثه برای اتومبیل؛
 • جبران خسار‌ت‌ وسیله‌ نقلیه در برابر حوادث و بلایای طبیعی از جمله سیل، زلزله، فوران آتش‌فشان و سایر بلایای طبیعی؛
 • هزینه ناشی از جبران خسارت شکستن شیشه خودرو؛
 • پاشیدن هرگونه رنگ و اسید روی بدنه خودروی لکسوس NX300H؛
 • پرداخت هزینه ایاب‌ و ذهاب؛
 • پوشش حذف فرانشیز؛
 • افت قیمت خودرو؛
 • سرقت تمامی یا تعدادی از لوازم و قطعات خودروی لکسوس NX300H؛
 • پوشش بیمه ناشی از کشیده شدن میخ یا اشیای نوک تیز روی ماشین؛
 • خسارت‌ وارده به خودروها در خارج از مرز‌های کشور؛
 • پوشش حذف استهلاک خودرو؛
 • نوسانات قیمت خودرو در بازار؛
 • خسارات ناشی از افت ارزش خودرو؛
 • خسارت خواب خودرو در زمان بروز حادثه؛
 • تزانزیت (پوشش ترانزیت با بیمه خودروی بین الملل متفاوت است.)؛
 • خسارات وارد شده بر بدنه خودرو در اثر آزمایش سرعت و حمل مواد منفجره.

انواع تخفیف بیمه بدنه خودرو لکسوس NX300H

خرید بیمه بدنه لکسوس NX300H در برخی از شرایط شامل تخفیفاتی نیز می‌شود. شما با اطلاع از این موارد در صورتی که در زمان خرید روی قیمت نهایی بیمه بدنه شما اعلام نشوند، می‌توانید با اعلام آگاهی این تخفیفات را دریافت کنید.

مواردی که بیمه بدنه لکسوس NX300H شامل تخفیف می‌شوند عبارتند از:

 • تخفیف بیمه بدنه خودروی لکسوس NX300H صفر؛
 • تخفیف مناسبتی بیمه بدنه؛
 • تخفیف عدم خسارت بیمه بدنه؛
 • تخفیف خرید نقدی بیمه بدنه لکسوس NX300H؛
 • تخفیف گروهی بیمه بدنه؛
 • تخفیف خرید نقدی بیمه بدنه لکسوس NX300H.

قیمت بیمه بدنه لکسوس NX300H

عواملی مختلفی در تعیین قیمت بیمه بدنه لکسوس NX300H نقض دارند. از قیمت خود خودرو گرفته تا اعمال برخی تخفیفات روی هزینه نهایی و حتی افزودن برخی موارد پوشش‌های تکمیلی به پوشش‌های اصلی بیمه بدنه لکسوس NX300H.

اما به صورت کلی عوامل موثر در تعیین قیمت بیمه بدنه لکسوس NX300H عبارتند از:

 • نوع و مدل خودرو؛
 • سال ساخت خودرو:هر چه سال ساخت خودرو بیشتر باشد، با توجه به افزایش میزان استعلاک خودرو، حق بیمه بیشتری به آن تعلق خواهد گرفت. برای خودرو های 15 سال به بالا نیز در زمان محاسبه نرخ بیمه بدنه، مبلغی تحت عنوان کهنگی در نظر گرفته می‌شود؛
 • تخفیف عدم خسارت:اگر بیمه گذار در مدت اعتبار بیمه نامه از بیمه‌گر خساراتی دریافت نکرده باشد، در هنگام تمدید بیمه نامه تخفیف عدم خسارت برای آن لحاظ خواهد شد. این مقدار برای سال اول 25%، سال دوم 35%، سال سوم 45% و سال چهارم به بعد 60% تخفیف عدم دریافت خسارت در نظر گرفته می‌شود؛
 • تخفیف پرداخت نقدی: امکان استفاده از تخفیف نقدی بیمه بدنه با خرید نقدی بیمه نامه برای بیمه گر وجود دارد؛
 • تخفیف خودرو صفر: برای خودروهای صفر و کارنکرده تا 3 ماه پس از خروج از کارخانه، تخفیف خودرو صفر لحاظ خواهد شد؛
 • میزان پوشش‌های انتخاب شده توسط بیمه گذار در تعیین عدد نهایی بیمه بدنه مهم است؛
 • ارزش مادی خودروی لکسوس NX300H.

خرید بیمه بدنه لکسوس NX300H از بیمه بازار

 

برای خرید بیمه بدنه لکسوس می‌توانید پس از مقایسه قیمت اقدام به خرید آنلاین بیمه نمایید. برای دریافت مشاوره رایگان جهت انتخاب بهترین و ارازن‌ترین بیمه بدنه می‌توانید با شماره 91007240 تماس بگیرید. متخصصین بیمه بازار در تمام روند صدور تا خرید بیمه در کنار شما هستند تا خریدی ایمن و بدون هیچگونه هدر رفت زمان را تجربه کنید.

مشتریان بیمه بازار چه می‌گویند؟

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید

سوالات متداول

خرید بیمه شخص ثالث اجباری است ولی تهیه بیمه بدنه برای دارندگان خودرو اختیاری است و به تصمیم صاحب ماشین بستگی دارد. 

آیا خرید بیمه بدنه اجباری است؟

خیر. برای خرید بیمه بدنه داشتن گواهینامه معتبر الزامی است.

 آیا بیمه بدنه به راننده بدون گواهینامه تعلق می‌گیرد؟

بیمه بدنه دو نوع پوشش اصلی و اضافی دارد. پوشش اصلی، پوشش کلی بیمه بدنه و حذف نشدنی است. پوشش اضافی، پوششی است که بر اساس انتخاب صاحب ماشین تهیه می‌شود. 

بیمه بدنه ماشین چه پوشش‌هایی دارد؟

بله، اگر قصد تغییر شرکت بیمه را داشته باشید، پس از اتمام اعتبار بیمه‌نامه قبلی، می‌توانید بیمه‌نامه جدید را از شرکت دیگر و با همان مقدار تخفیف خریداری کنید.

آیا با تغییر شرکت بیمه تخفیفات بیمه‌نامه نیز منتقل می‌شود؟

بله. برای خرید بیمه بدنه بازدید کارشناس جهت بررسی خودرو الزامی است. بعد از ثبت سفارش بیمه بدنه در سایت بیمه بازار، با هماهنگی بیمه‌گذار کارشناس مربوطه در محل تعیین شده حضور پیدا خواهد کرد.

آیا بازدید از خودرو برای خرید بیمه بدنه اجباری است؟

بله، صاحب بیمه‌نامه می‌تواند با تهیه یک الحاقیه، تخفیف‌های خودروی قبلی را به بیمه‌ بدنه خودروی جدید منتقل کند.

آیا تخفیف عدم خسارت بیمه‌ بدنه قابل انتقال است؟

برای خودروهایی که از تولید و مونتاژ قطعات آن بیش از ۱۰ سال گذشته باشد، درازای هرسال اضافی ۵% درصد به نرخ حق بیمه بدنه اضافه می‌شود. برای خودروهای بالای ۲۰ سال صدور بیمه‌نامه نیازمند مجوز است.

چه خودروهایی تحت پوشش بیمه بدنه قرارنمی‌گیرند؟

خیر، کارت طلایی، به نوعی، ضمانت‌نامه کمپانی برای رفع مشکلات خودروی صفر کیلومتر است و نمی‌توان آن را به عنوان سابقه به بیمه بدنه اضافه کرد.

آیا کارت طلایی جزو سوابق بیمه بدنه محسوب می‌شود؟

اگر لوازم خودرو (به‌صورت جزئی) مانند، رادیوپخش، رینگ، لاستیک، و سیستم صوتی… بدون تغییر مکان توقف خودرو سرقت شود، با ارائه گزارش مقامات انتظامی و آگاهی، خسارت پرداخت می‌گردد، به این سرقت درجا گفته می‌شود.و اگر خودرو به‌صورت کامل از محل توقف خود جابه‌جا گردید و به محل نامعلومی انتقال داده شود، سرقت کلی اتفاق افتاده است. لازم به ذکر است سرقت جزئی(درجا) جزو پوشش‌های اضافی بیمه بدنه است که با پرداخت مبلغی اضافی تحت پوشش قرار می‌‌گیرد.

پرداخت خسارت در سرقت جزئی (درجا) و کلی اتومبیل به چه نحوی است؟

اگر تا ۶۰ روز بعد از اعلام سرقت، خودرو پیدا نشد؛ صاحب ماشین می‌تواند خسارت را با کسر ۱۰ درصد فرانشیز دریافت کند. 

چه زمانی خسارت مربوط به سرقت کلی پرداخت می‌شود؟

خسارت‌های ناشی از جنگ، شورش، اعتصاب، تهاجم، خسارت‌های عمدی، خسارتی که به خاطر رانندگی فرد بدون گواهینامه وارد شود، خسارت ناشی از مصرف الکل و مواد مخدر و خسارت‌هایی که خارج از پوشش‌های بیمه بدنه باشند؛ هزینه‌هایش جبران نخواهد شد. 

چه زمانی خسارت در بیمه بدنه پرداخت نمی‌شود؟

برخی شرکت‌های بیمه، تخفیفی را با توجه به موارد زیر برای بیمه بدنه قائل می‌شوند: تخفیف صفرکیلومتر برای خودروهای صفرکیلومتر 1. تخفیف منطقه آزاد برای خودروهایی که پلاک منطقه آزاد دارند 2. دارندگان حساب بلندمدت 3. هیات علمی 4. بیمه عمر یکسان 5. بیمه شخص ثالث از همان شرکت.

چطور از تخفیف‌ بیمه بدنه‌ استفاده کنیم؟

در صورتی که بیمه بدنه منقضی نشده و در طی این مدت از بیمه‌نامه استفاده نشده باشد. به علاوه، خرید بیمه بدنه باید از همان شرکت قبلی انجام شود. در این صورت بازدید الزامی نیست. 

در چه شرایطی خرید بیمه بدنه نیازی به بازدید ندارد؟

چون بیمه بدنه برخلاف بیمه شخص ثالث شرایط «تعیین قیمت رقابتی» دارد. بنابراین هر شرکت بیمه براساس قیمت پایه ماشین، پوشش‌اصلی و اضافی ، ارزیابی میزان خسارت سال‌های قبل و تخفیف‌های ثابت و دوره‌ای، قیمت‌های متفاوتی برای بیمه بدنه اعلام می‌کنند. 

چرا قیمت بیمه بدنه متفاوت است؟

اگر بیمه بدنه بر اساس قیمت کمتر و غیر واقعی تهیه شود؛ در زمان خسارت، بیمه بدنه هزینه‌ها را بر اساس حق بیمه پرداختی جبران می‌کند. به این موقعیت «اعمال ماده ۱۰ قانون» می‌گویند. یعنی اگر ارزش واقعی یک ماشین ۵۰۰ میلیون تومان باشد اما بیمه بدنه آن را ۲۰۰ میلیون تومان خریده باشند؛ در زمان وقوع خسارت مبنای جبران هزینه‌ها همان ۲۰۰ میلیون تومان پرداختی خواهد بود. 

چرا باید بیمه بدنه را بر اساس قیمت واقعی خودرو تهیه کرد؟

با خرید اقساطیِ بیمه بدنه دیگر نمی‌توان از تخفیف ۱۰ درصدی بیمه نقدی استفاده کرد. 

خرید اقساطی بیمه بدنه چه فرقی با خرید نقدی آن دارد؟

سایت‌های ارزیابی قیمت خودرو یکی از بهترین روش‌های برای فهمیدن قیمت واقعی و به روز ماشین‌هاست. یکی از خدمات این سایت‌ها، فرستادن کارشناس برای ارزیابی قیمت حقیقی خودرو است. 

از چه راهی می‌توان ارزش واقعی خودرو را برآورد کرد؟