carbody

خرید بیمه بدنه ام جی 6

لطفا پلاک خودروی خود را وارد کنید:
الف
الف
ب
پ
ت
ث
ج
ح
د
ر
ز
ژ
س
ش
ص
ض
ط
ظ
ع
ف
ق
ک
گ
ل
م
ن
و
ه
ی
D
S
ایـران
پرچم
کد ملی مالک خودرو
شماره پلاک خود را ندارید؟

ارزش‌های بیمه‌‌بازار

صدور بیمه نامه در همان روز
صدور بیمه نامه در همان روز
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

بیمه بدنه ام جی 6

بیمه بدنه ام جی 6 یکی از انواع بیمه خودرو بوده که خرید آن اختیاری است. این بیمه با توجه به پوشش‌های متنوع و بااهمیتی که دارد دارای ارزش بالایی برای خریداری به خصوص برای خودروی ام جی 6 است.

اگر شما هم تمایل به خرید این بیمه دارید اما اطلاعات کافی درباره آن نداشته و حتی زمان مناسبی برای مراجعه به دفاتر و شرکت‌های بیمه به منظور خرید حضوری آن را ندارید، بیمه بازار همراه شما است. شما به کمک بیمه بازار بدون نیاز به هیچگونه مراجعه حضوری به مراکز بیمه، می‌توانید اقدام به خرید بیمه بدنه ماشین نمایید.

معرفی خودروی ام جی 6

خرید کمپانی MG توسط شرکت سایک موتور قسمتی از یک حرکت بزرگ بود. برند انگلیسی ام جی با تزریق سرمایه توسط سایک موتور توانست مجددا احیا شود و محصولاتی قابل‌قبول در رده خودروهای اقتصادی روانه بازار کند. یکی از این خودروها ام جی 6 است که در دو نسل قبل و بعد از فیس‌لیفت به‌صورت وارداتی در کشور ایران عرضه شد اما متاسفانه فقط تا مدل 2015 آن در بازار حال حاضر در بازار خودروی ایران موجود است.

خودروی ام جی 6 در قالب یک سدان خانوادگی جادار اما با شکل و ظاهری اسپرت طراحی شده است. طراحی قسمت جلویی این خودرو (مخصوصاً در قسمت چراغ‌ها) شباهت بسیار زیادی به مدل شاسی بلند این شرکت یعنی مدل ام جی جی اس دارد. شرکت خودروسازی ام جی به نوعی روی طراحی جوان پسند و اسپرت در خودروهای تولیدی خود تاکید دارد.

نقاط قوت خودروی ام جی 6 عملکرد مناسب موتور و گیربکس، شتاب مناسب و ایمنی و امکانات رفاهی بالا است. همچنین از جمله نقاط ضعف آن واردات محدود، ناسازگاری با بنزین کیفیت پایین، بازار خرید و فروش نامناسب در ایران و استهلاک بالای آن است.

همین نقاط ضعف به لزوم خرید بیمه بدنه برای این خودرو تاکید دارد. چرا که به دلیل شرایط موجود در ایران، هزینه این خودرو و حتی دستیابی به تجهیزات آن در مواقع تصادفات و تعمیرات سخت و هزینه بر است. پس شاید بد نباشد با خرید بیمه بدنه ام جی 6، این خودرو را از نظر پوشش‌های مالی ایمن نگه دارید.

لزوم خرید بیمه بدنه خودروی ام جی 6

همانطور که در انتهای قسمت قبلی اشاره شد باتوجه به بالا بودن هزینه‌های قطعات این خودرو در ایران، توصیه می‌شود که تمامی مالکین خودروی ام جی 6 اقدام به خرید بیمه بدنه نمایند. بیمه بدنه این خودرو در شرایط فعلی و با توجه به بالا بودن هزینه قعطات در بازار ایران راهی درست برای جبران خسارات و دیدی آینده‌نگرانه برای محافظت از دارایی خود به شمار می‌رود.

انواع پوشش بیمه بدنه ام جی 6

پوشش‌های بیمه بدنه ام جی 6 که از سوی شرکت‌های مختلف بیمه اعلام می‌شوند در دو دسته کلی اصلی و تکمیلی قرار می‌گیرند. شما در زمان خرید بیمه بدنه هزینه‌ای را پرداخت خواهید کرد که شامل هزینه ناشی از پوشش‌های اصلی بیمه بدنه هستند. اما با افزودن موارد تکمیلی، هزینه هرکدام از این پوشش‌های اضافه به مبلغ نهایی بیمه بدنه خودروی شما افزوده می‌َشود.

پوشش اصلی بیمه بدنه ام جی 6

پوشش‌های اصلی بیمه بدنه ام جی 6 شامل مواردی از جمله پوشش آتش سوزی، سرقت، حوادث و... می‌شود که در ادامه هر یک را به طور کامل شرح داده‌ایم. با اینحال لازم است که پس از انتخاب شرکت بیمه مد نظرتان، این پوشش‌ها را در شرکت فوق بررسی نمایید. این موضوع از این بابت است که هر شرکت پوشش متفاوتی از بیمه را ارائه می‌دهد که در برخی جزئیات با سایر شرکت‌ها تفاوت‌های چندانی دارند.

انواع پوشش اصلی بیمه بدنه خودروی mg6 عبارتند از:

 • سرقت کلی خودرو: سرقت کلی خودرو به معنای سرقت خودرو همراه با تمامی قطعات و لوازم آن است. در این شرایط باید حداقل 1 ماه از زمان سرقت خودرو گذشته باشد تا مالک خودرو و بیمه نامه بتواند در صورت یافت نشدن خودروپف خسارت آن را از شرکت بیمه دریافت کند؛
 • خسارات ناشی از انتقال و نجات خودرو: اگر در جریان انتقال و نجات خودرو از شرایط خطرناک، خسارتی به خودرو وارد شود، شرکت بیمه بدنه موظف است این خسارت را تا سقف معینی پوشش داده و هزینه آن را به مالک خودرو پرداخت کند؛
 • آتش‌سوزی: پوشش آتش سوزی بیمه بدنه به نوعی پوشش خودرو در برابر صاعقه، آتش‌سوزی و انفجار خودرو است؛
 • خسارت باتری و لاستیک خودرو: خسارت باتری و لاستیک خودرو و در اثر حادثه یا سایر موارد تا سقف معینی که به طور معمول 50% قیمت نو آن باتری یا لاستیک است، توسط بیمه بدنه جبران می‌شود؛
 • حوادث: پوشش حوادث بیمه بدنه شامل هرگونه تصادف ناشی از برخورد خودرو با اجسام ثابت یا متحرک، سقوط یا واژگونی خودرو است.

پوشش تکمیلی بیمه بدنه ام جی 6

در کنار پوشش‌های اصلی، مالک خودرو می‌توانند با پرداخت هزینه‌ای اضافه، هر یک از پوشش‌های تکمیلی بیمه بدنه ام جی 6 را نیز به بیمه نامه آن اضافه کند.

این پوشش‌های تکمیلی شامل موارد زیر می‌شوند:

 • نوسانات قیمت خودرو؛
 • خسارت ناشی از رخ دادن حادثه برای اتومبیل؛
 • جبران خسار‌ت‌ وسیله‌ نقلیه در برابر حوادث و بلایای طبیعی از جمله سیل، زلزله، فوران آتش‌فشان و سایر بلایای طبیعی؛
 • هزینه ناشی از جبران خسارت شکستن شیشه خودرو؛
 • پاشیدن هرگونه رنگ و اسید روی بدنه خودرو؛
 • سرقت تمامی یا تعدادی از لوازم و قطعات خودرو؛
 • پرداخت هزینه ایاب‌ و ذهاب؛
 • پوشش حذف فرانشیز؛
 • افت قیمت خودرو؛
 • پوشش بیمه ناشی از کشیده شدن میخ یا اشیای نوک تیز روی ماشین؛
 • خسارت‌ وارده به خودروها در خارج از مرز‌های کشور؛
 • پوشش حذف استهلاک خودرو؛
 • نوسانات بازار؛
 • خسارات ناشی از افت ارزش خودرو؛
 • خسارت خواب خودرو در زمان بروز حادثه؛
 • تزانزیت (پوشش ترانزیت با بیمه خودروی بین الملل متفاوت است.)؛
 • خسارت‌های وارد شده بر بدنه خودرو در اثر آزمایش سرعت و حمل مواد منفجره.

انواع تخفیف بیمه بدنه خودروی ام جی 6

برای برخی از افراد دریافت تخفیف به منظور کاهش‌ هزینه بیمه بدنه اتفاقی خوب است. پس شاید بد نباشد که این مورد را توضیح دهیم که بیمه بدنه در برخی موارد شامل تخفیف می‎شود. شرایط تخفیفات بیمه بدنه ام جی 6 انواع مختلفی دارد که مهم‌ترین و بهترین آن‌ها عبارتند از:

 • تخفیف بیمه بدنه خودروی ام جی 6 صفر؛
 • تخفیف خرید نقدی بیمه بدنه ام جی 6؛
 • تخفیف عدم خسارت بیمه بدنه؛
 • تخفیف گروهی بیمه بدنه؛
 • تخفیف مناسبتی بیمه بدنه ام جی 6؛
 • تخفیف خرید نقدی بیمه بدنه ام جی 6.

در صورتی که در هر یک از این شرایط قرار دارید، درخواست تخفیف خود را موقع خرید بیمه بدنه خودرو اعلام کنید.

قیمت بیمه بدنه ام جی 6

قیمت نهایی بیمه بدنه mg6 با توجه به عوامل مختلفی متغیر است. برخی این عوامل عبارتند از:

 • تخفیفاتی که شامل حال بیمه گذار می‌شود؛
 • انتخاب پوشش‌های تکمیلی در کنار پوشش‌های اصلی بیمه؛
 • شرکت بیمه طرف قرارداد.

شما می‌توانید  برای خرید بیمه بدنه ایران، آسیا و...  پس از انتخاب شرکت بیمه مد نظر خود و نیز انتخاب پوشش‌های بیمه بدنه تکمیلی در کنار پوشش‌های اصلی، اقدام به استعلام قیمت بیمه بدنه ام جی 6 از بیمه بازار کنید. در این شرایط شما دیگر نیازی به مراجعه حضوری به شرکت‌های بیمه به منظور استعلام قیمت بیمه بدنه خودروی خود نخواهید داشت.

 استعلام قیمت و خرید بیمه بدنه ام جی 6 از بیمه بازار

 برای خرید بیمه بدنه ام جی 6 از بیمه بازار کافی‌سن اطلاعات خودروی خود را در قسمت بالای این صفحه وارد کنید. در مرحله بعدی وارد صفحه قیمت شرکت‌های بیمه خواهید شد و پس از مقایسه قیمت می‌توایند خرید آنلاین بیمه بدنه را انجام دهید. برای انتخاب بهترین و ارزان‌ترین بیمه بدنه کارشناسان بیمه بازار در کلیه مراحل صدور تا خرید بیمه درکنار شما خواهند بود.

مشتریان بیمه بازار چه می‌گویند؟

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید

سوالات متداول

خرید بیمه شخص ثالث اجباری است ولی تهیه بیمه بدنه برای دارندگان خودرو اختیاری است و به تصمیم صاحب ماشین بستگی دارد. 

آیا خرید بیمه بدنه اجباری است؟

خیر. برای خرید بیمه بدنه داشتن گواهینامه معتبر الزامی است.

 آیا بیمه بدنه به راننده بدون گواهینامه تعلق می‌گیرد؟

بیمه بدنه دو نوع پوشش اصلی و اضافی دارد. پوشش اصلی، پوشش کلی بیمه بدنه و حذف نشدنی است. پوشش اضافی، پوششی است که بر اساس انتخاب صاحب ماشین تهیه می‌شود. 

بیمه بدنه ماشین چه پوشش‌هایی دارد؟

بله، اگر قصد تغییر شرکت بیمه را داشته باشید، پس از اتمام اعتبار بیمه‌نامه قبلی، می‌توانید بیمه‌نامه جدید را از شرکت دیگر و با همان مقدار تخفیف خریداری کنید.

آیا با تغییر شرکت بیمه تخفیفات بیمه‌نامه نیز منتقل می‌شود؟

بله. برای خرید بیمه بدنه بازدید کارشناس جهت بررسی خودرو الزامی است. بعد از ثبت سفارش بیمه بدنه در سایت بیمه بازار، با هماهنگی بیمه‌گذار کارشناس مربوطه در محل تعیین شده حضور پیدا خواهد کرد.

آیا بازدید از خودرو برای خرید بیمه بدنه اجباری است؟

بله، صاحب بیمه‌نامه می‌تواند با تهیه یک الحاقیه، تخفیف‌های خودروی قبلی را به بیمه‌ بدنه خودروی جدید منتقل کند.

آیا تخفیف عدم خسارت بیمه‌ بدنه قابل انتقال است؟

برای خودروهایی که از تولید و مونتاژ قطعات آن بیش از ۱۰ سال گذشته باشد، درازای هرسال اضافی ۵% درصد به نرخ حق بیمه بدنه اضافه می‌شود. برای خودروهای بالای ۲۰ سال صدور بیمه‌نامه نیازمند مجوز است.

چه خودروهایی تحت پوشش بیمه بدنه قرارنمی‌گیرند؟

خیر، کارت طلایی، به نوعی، ضمانت‌نامه کمپانی برای رفع مشکلات خودروی صفر کیلومتر است و نمی‌توان آن را به عنوان سابقه به بیمه بدنه اضافه کرد.

آیا کارت طلایی جزو سوابق بیمه بدنه محسوب می‌شود؟

اگر لوازم خودرو (به‌صورت جزئی) مانند، رادیوپخش، رینگ، لاستیک، و سیستم صوتی… بدون تغییر مکان توقف خودرو سرقت شود، با ارائه گزارش مقامات انتظامی و آگاهی، خسارت پرداخت می‌گردد، به این سرقت درجا گفته می‌شود.و اگر خودرو به‌صورت کامل از محل توقف خود جابه‌جا گردید و به محل نامعلومی انتقال داده شود، سرقت کلی اتفاق افتاده است. لازم به ذکر است سرقت جزئی(درجا) جزو پوشش‌های اضافی بیمه بدنه است که با پرداخت مبلغی اضافی تحت پوشش قرار می‌‌گیرد.

پرداخت خسارت در سرقت جزئی (درجا) و کلی اتومبیل به چه نحوی است؟

اگر تا ۶۰ روز بعد از اعلام سرقت، خودرو پیدا نشد؛ صاحب ماشین می‌تواند خسارت را با کسر ۱۰ درصد فرانشیز دریافت کند. 

چه زمانی خسارت مربوط به سرقت کلی پرداخت می‌شود؟

خسارت‌های ناشی از جنگ، شورش، اعتصاب، تهاجم، خسارت‌های عمدی، خسارتی که به خاطر رانندگی فرد بدون گواهینامه وارد شود، خسارت ناشی از مصرف الکل و مواد مخدر و خسارت‌هایی که خارج از پوشش‌های بیمه بدنه باشند؛ هزینه‌هایش جبران نخواهد شد. 

چه زمانی خسارت در بیمه بدنه پرداخت نمی‌شود؟

برخی شرکت‌های بیمه، تخفیفی را با توجه به موارد زیر برای بیمه بدنه قائل می‌شوند: تخفیف صفرکیلومتر برای خودروهای صفرکیلومتر 1. تخفیف منطقه آزاد برای خودروهایی که پلاک منطقه آزاد دارند 2. دارندگان حساب بلندمدت 3. هیات علمی 4. بیمه عمر یکسان 5. بیمه شخص ثالث از همان شرکت.

چطور از تخفیف‌ بیمه بدنه‌ استفاده کنیم؟

در صورتی که بیمه بدنه منقضی نشده و در طی این مدت از بیمه‌نامه استفاده نشده باشد. به علاوه، خرید بیمه بدنه باید از همان شرکت قبلی انجام شود. در این صورت بازدید الزامی نیست. 

در چه شرایطی خرید بیمه بدنه نیازی به بازدید ندارد؟

چون بیمه بدنه برخلاف بیمه شخص ثالث شرایط «تعیین قیمت رقابتی» دارد. بنابراین هر شرکت بیمه براساس قیمت پایه ماشین، پوشش‌اصلی و اضافی ، ارزیابی میزان خسارت سال‌های قبل و تخفیف‌های ثابت و دوره‌ای، قیمت‌های متفاوتی برای بیمه بدنه اعلام می‌کنند. 

چرا قیمت بیمه بدنه متفاوت است؟

اگر بیمه بدنه بر اساس قیمت کمتر و غیر واقعی تهیه شود؛ در زمان خسارت، بیمه بدنه هزینه‌ها را بر اساس حق بیمه پرداختی جبران می‌کند. به این موقعیت «اعمال ماده ۱۰ قانون» می‌گویند. یعنی اگر ارزش واقعی یک ماشین ۵۰۰ میلیون تومان باشد اما بیمه بدنه آن را ۲۰۰ میلیون تومان خریده باشند؛ در زمان وقوع خسارت مبنای جبران هزینه‌ها همان ۲۰۰ میلیون تومان پرداختی خواهد بود. 

چرا باید بیمه بدنه را بر اساس قیمت واقعی خودرو تهیه کرد؟

با خرید اقساطیِ بیمه بدنه دیگر نمی‌توان از تخفیف ۱۰ درصدی بیمه نقدی استفاده کرد. 

خرید اقساطی بیمه بدنه چه فرقی با خرید نقدی آن دارد؟

سایت‌های ارزیابی قیمت خودرو یکی از بهترین روش‌های برای فهمیدن قیمت واقعی و به روز ماشین‌هاست. یکی از خدمات این سایت‌ها، فرستادن کارشناس برای ارزیابی قیمت حقیقی خودرو است. 

از چه راهی می‌توان ارزش واقعی خودرو را برآورد کرد؟