carbody

خرید بیمه بدنه ام وی ام 550

لطفا پلاک خودروی خود را وارد کنید:
الف
الف
ب
پ
ت
ث
ج
ح
د
ر
ز
ژ
س
ش
ص
ض
ط
ظ
ع
ف
ق
ک
گ
ل
م
ن
و
ه
ی
D
S
ایـران
پرچم
کد ملی مالک خودرو
شماره پلاک خود را ندارید؟

ارزش‌های بیمه‌‌بازار

همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
صدور بیمه نامه در همان روز
صدور بیمه نامه در همان روز
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

بیمه بدنه ام وی ام 550

ام وی ام 550 در حقیقت نسخه بروز شده و ارتقا یافته خودروی ام وی ام 530 محسوب می‌شود که  رقیب سمند، پژو پارس و لیفان 620 در بازار ایران نیز به حساب می‌آید.

علی رغم تمام زیبایی‌های ظاهری که خودروهای ام وی ام دارند، همانطور که در قسمت قبل هم اشاره کردیم بحث ضعیف بودن بدنه این خودروها همچنان مطرح است. پایین بودن شاسی خودرو در مدل‌های ابتدایی و قدیمی‌تر ام وی ام، مشکلات خاص خود در سرعت گیرها را به وجود می‌آورند. این ضعیف بودن بدنه باعث می‌شود تا خودرو در تصادفات جزئی هم، دچار خسارات زیادی شود. خسارتی که اگر شما مقصر آن باشید، بیمه شخص ثالث ام وی ام 550  آن را جبران نخواهد کرد.

این نگرانی در کنار در نظر گرفتن نگرانی‌های جدی‌تر مانند خسارات ناشی از سیل، آتش سوزی، صاعقه و سرقت هم تشدید می‌شود. حوادثی که هر یک به تنهایی می‌تواند خودرو را حتی به طور کامل از بین ببرد. خساراتی هزینه آن از طریق پوشش‌های بیمه بدنه امکان‌پذیر است. 

پوشش‌های بیمه بدنه ام وی ام 550

پوشش های اصلی بیمه بدنه ام وی ام 550

استفاده از پوشش‌های اصلی بیمه بدنه ام وی ام 550 برای تمامی بیمه گذاران امکان پذیر است. پوشش‌های اصلی بیمه نامه برای تمامی خودرو ها بصورت یکسان در نظر گرفته شده و بیمه گر خسارت‌های وارد شده را تا حد معینی تقبل خواهد کرد. پوشش‌های اصلی بیمه بدنه ام وی ام 550 عبارتند از:

 • تمامی خسارات ناشی از تصادف خودرو با جسم ثابت یا متحرک؛
 • خسارت ناشی از انفجار، صاعقه، آتش سوزی و واژگونی خودرو؛
 • سرقت کلی خودرو؛
 • خسارت وارده به باطری و لاستیک خودرو تا 50 درصد ارزش لاستیک و باتری نو؛
 • خسارت مربوط به نجات و انتقال خودرو خسارت دیده.

پوشش های مکمل و اضافی بیمه بدنه ام وی ام 550

استفاده از پوشش‌های اضافی بیمه بدنه ام وی ام 550 برای مالکین و بیمه گذاران خودروهای ام وی ام کاملا اختیاری است. هر فرد با توجه به شرایط خود، با پرداخت حق بیمه اضافه‌تر پوشش بیمه بدنه خود را افزایش داده و تحت حمایت پوشش‌های اضافی بیمه بدنه قرار می‌گیرد.

برخی از این پوشش‌ها شامل موارد زیر می‌شود:

 • پوشش نوسانات قیمت خودرو؛
 • پوشش بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله؛
 • پوشش حذف فرانشیز؛
 • پوشش افت قیمت؛
 • پوشش مربوط به کشیدن میخ بر روی بدنه خودرو؛
 • پوشش ترانزیت؛
 • خسارت ناشی از سرقت جزئی قطعات خودرو؛

نرخ و قیمت بیمه بدنه ام وی ام  550

برای اطلاع از قیمت بیمه بدنه MVM550 باید بدانید که قیمت بیمه بدنه بر‌اساس ارزش روز خودرو، نوع خودرو و کاربری و نیز سال ساخت  خودرو تعیین می‌شود. به این صورت که مالکین مدل‌های شاشی بلند ام وی ام، باید حق بیمه بیشتری را پرداخت کنند. تعداد پوشش‌های اضافی درخواستی و تخفیف‌های اعمال شده نیز در تعیین قیمت بیمه بدنه ام وی ام 550 تاثیر دارند. مثلا اعمال یک سری تخفیفات مانند تخفیف عدم خسارت، تخفیف خودروهای صفر کیلومتر، تخفیف گروهی و مناسبتی باعث کاهش حق بیمه بدنه پرداختی خواهد شد.

به عنوان مثال شرکت‌های بیمه تخفیفی 20 الی 30 درصدی را برای خودروهای صفر کیلومتر در نظر می‌گیرند. ولی به طور کلی، تعیین یک قیمت ثابت برای بیمه بدنه کار آسانی نیست. چرا که شرایط استفاده از پوشش‌های اضافی بیمه بدنه در شرکت‌های مختلف بیمه با یکدیگر تفاوت زیادی دارد.

با توجه به انواع خودرو mvm، نرخ و قیمت بیمه بدنه ام وی ام نیز متغیر است. به صورت کلی عوامل موثر در تعیین قیمت بیمه بدنه ام وی ام 550 عبارت اند از:

 • سال ساخت خودرو: هر چه سال ساخت خودرو بیشتر باشد، با توجه به افزایش میزان استعلاک خودرو، حق بیمه بیشتری به آن تعلق خواهد گرفت. برای خودرو های 15 سال به بالا نیز در زمان محاسبه نرخ بیمه بدنه، مبلغی تحت عنوان کهنگی در نظر گرفته می‌شود؛
 • تخفیف عدم خسارت: اگر بیمه گذار در مدت اعتبار بیمه نامه از بیمه‌گر خساراتی دریافت نکرده باشد، در هنگام تمدید بیمه نامه تخفیف عدم خسارت برای آن لحاظ خواهد شد. این مقدار برای سال اول 25%، سال دوم 35%، سال سوم 45% و سال چهارم به بعد 60% تخفیف عدم دریافت خسارت در نظر گرفته می‌شود؛
 • تخفیف پرداخت نقدی: امکان استفاده از تخفیف نقدی بیمه بدنه  با خرید نقدی بیمه نامه برای بیمه گر وجود دارد؛
 • تخفیف خودرو صفر: برای خودروهای صفر و کارنکرده تا 3 ماه پس از خروج از کارخانه، تخفیف خودرو صفر لحاظ خواهد شد؛
 • میزان پوشش‌های انتخاب شده توسط بیمه گذار در تعیین عدد نهایی بیمه بدنه مهم است.

خرید بیمه بدنه ام وی ام 550 با بیمه بازار

برای خرید بیمه بدنه ام وی ام 550 از بیمه بازر کافی‌ست اطلاعات خودروی خود را در همین بخش وارد کنید. در مرحله پس از مقایسه قیمت و انتخاب بیمه مورد نظر خود می‌توانید خرید بیمه بدنه را به صورت آنلاین انجام دهید. پس از فرایند بررسی مدارک و کارشناسی خودرو بیمه شما صادر خواهد شد. برای ریافت مشاوره رایگان جهت انتخاب ارزان‌ترین و بهترین بیمه می‌توایند با شماره 91007240 تماس بگیرید. کارشناسان بیمه بازار در کلیه مراحل صدور تا خرید بیمه در کنار شما خواهند بود.

مشتریان بیمه بازار چه می‌گویند؟

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید

سوالات متداول

خرید بیمه شخص ثالث اجباری است ولی تهیه بیمه بدنه برای دارندگان خودرو اختیاری است و به تصمیم صاحب ماشین بستگی دارد. 

آیا خرید بیمه بدنه اجباری است؟

خیر. برای خرید بیمه بدنه داشتن گواهینامه معتبر الزامی است.

 آیا بیمه بدنه به راننده بدون گواهینامه تعلق می‌گیرد؟

بیمه بدنه دو نوع پوشش اصلی و اضافی دارد. پوشش اصلی، پوشش کلی بیمه بدنه و حذف نشدنی است. پوشش اضافی، پوششی است که بر اساس انتخاب صاحب ماشین تهیه می‌شود. 

بیمه بدنه ماشین چه پوشش‌هایی دارد؟

بله، اگر قصد تغییر شرکت بیمه را داشته باشید، پس از اتمام اعتبار بیمه‌نامه قبلی، می‌توانید بیمه‌نامه جدید را از شرکت دیگر و با همان مقدار تخفیف خریداری کنید.

آیا با تغییر شرکت بیمه تخفیفات بیمه‌نامه نیز منتقل می‌شود؟

بله. برای خرید بیمه بدنه بازدید کارشناس جهت بررسی خودرو الزامی است. بعد از ثبت سفارش بیمه بدنه در سایت بیمه بازار، با هماهنگی بیمه‌گذار کارشناس مربوطه در محل تعیین شده حضور پیدا خواهد کرد.

آیا بازدید از خودرو برای خرید بیمه بدنه اجباری است؟

بله، صاحب بیمه‌نامه می‌تواند با تهیه یک الحاقیه، تخفیف‌های خودروی قبلی را به بیمه‌ بدنه خودروی جدید منتقل کند.

آیا تخفیف عدم خسارت بیمه‌ بدنه قابل انتقال است؟

برای خودروهایی که از تولید و مونتاژ قطعات آن بیش از ۱۰ سال گذشته باشد، درازای هرسال اضافی ۵% درصد به نرخ حق بیمه بدنه اضافه می‌شود. برای خودروهای بالای ۲۰ سال صدور بیمه‌نامه نیازمند مجوز است.

چه خودروهایی تحت پوشش بیمه بدنه قرارنمی‌گیرند؟

خیر، کارت طلایی، به نوعی، ضمانت‌نامه کمپانی برای رفع مشکلات خودروی صفر کیلومتر است و نمی‌توان آن را به عنوان سابقه به بیمه بدنه اضافه کرد.

آیا کارت طلایی جزو سوابق بیمه بدنه محسوب می‌شود؟

اگر لوازم خودرو (به‌صورت جزئی) مانند، رادیوپخش، رینگ، لاستیک، و سیستم صوتی… بدون تغییر مکان توقف خودرو سرقت شود، با ارائه گزارش مقامات انتظامی و آگاهی، خسارت پرداخت می‌گردد، به این سرقت درجا گفته می‌شود.و اگر خودرو به‌صورت کامل از محل توقف خود جابه‌جا گردید و به محل نامعلومی انتقال داده شود، سرقت کلی اتفاق افتاده است. لازم به ذکر است سرقت جزئی(درجا) جزو پوشش‌های اضافی بیمه بدنه است که با پرداخت مبلغی اضافی تحت پوشش قرار می‌‌گیرد.

پرداخت خسارت در سرقت جزئی (درجا) و کلی اتومبیل به چه نحوی است؟

اگر تا ۶۰ روز بعد از اعلام سرقت، خودرو پیدا نشد؛ صاحب ماشین می‌تواند خسارت را با کسر ۱۰ درصد فرانشیز دریافت کند. 

چه زمانی خسارت مربوط به سرقت کلی پرداخت می‌شود؟

خسارت‌های ناشی از جنگ، شورش، اعتصاب، تهاجم، خسارت‌های عمدی، خسارتی که به خاطر رانندگی فرد بدون گواهینامه وارد شود، خسارت ناشی از مصرف الکل و مواد مخدر و خسارت‌هایی که خارج از پوشش‌های بیمه بدنه باشند؛ هزینه‌هایش جبران نخواهد شد. 

چه زمانی خسارت در بیمه بدنه پرداخت نمی‌شود؟

برخی شرکت‌های بیمه، تخفیفی را با توجه به موارد زیر برای بیمه بدنه قائل می‌شوند: تخفیف صفرکیلومتر برای خودروهای صفرکیلومتر 1. تخفیف منطقه آزاد برای خودروهایی که پلاک منطقه آزاد دارند 2. دارندگان حساب بلندمدت 3. هیات علمی 4. بیمه عمر یکسان 5. بیمه شخص ثالث از همان شرکت.

چطور از تخفیف‌ بیمه بدنه‌ استفاده کنیم؟

در صورتی که بیمه بدنه منقضی نشده و در طی این مدت از بیمه‌نامه استفاده نشده باشد. به علاوه، خرید بیمه بدنه باید از همان شرکت قبلی انجام شود. در این صورت بازدید الزامی نیست. 

در چه شرایطی خرید بیمه بدنه نیازی به بازدید ندارد؟

چون بیمه بدنه برخلاف بیمه شخص ثالث شرایط «تعیین قیمت رقابتی» دارد. بنابراین هر شرکت بیمه براساس قیمت پایه ماشین، پوشش‌اصلی و اضافی ، ارزیابی میزان خسارت سال‌های قبل و تخفیف‌های ثابت و دوره‌ای، قیمت‌های متفاوتی برای بیمه بدنه اعلام می‌کنند. 

چرا قیمت بیمه بدنه متفاوت است؟

اگر بیمه بدنه بر اساس قیمت کمتر و غیر واقعی تهیه شود؛ در زمان خسارت، بیمه بدنه هزینه‌ها را بر اساس حق بیمه پرداختی جبران می‌کند. به این موقعیت «اعمال ماده ۱۰ قانون» می‌گویند. یعنی اگر ارزش واقعی یک ماشین ۵۰۰ میلیون تومان باشد اما بیمه بدنه آن را ۲۰۰ میلیون تومان خریده باشند؛ در زمان وقوع خسارت مبنای جبران هزینه‌ها همان ۲۰۰ میلیون تومان پرداختی خواهد بود. 

چرا باید بیمه بدنه را بر اساس قیمت واقعی خودرو تهیه کرد؟

با خرید اقساطیِ بیمه بدنه دیگر نمی‌توان از تخفیف ۱۰ درصدی بیمه نقدی استفاده کرد. 

خرید اقساطی بیمه بدنه چه فرقی با خرید نقدی آن دارد؟

سایت‌های ارزیابی قیمت خودرو یکی از بهترین روش‌های برای فهمیدن قیمت واقعی و به روز ماشین‌هاست. یکی از خدمات این سایت‌ها، فرستادن کارشناس برای ارزیابی قیمت حقیقی خودرو است. 

از چه راهی می‌توان ارزش واقعی خودرو را برآورد کرد؟