سیاست استفاده از کوکی
بیمه‌بازار، به منظور بهبود تجربه کاربران و بهینه‌سازی ارتباط با آنها، از کوکی استفاده می‌کند. با زدن دکمه «پذیرش همه» و بستن این پیام، با جمع‌آوری کوکی موافقت می‌کنید.
کوکی‌های ضروری
از این کوکی‌ها برای امنیت وب‌سایت و کارکردهای پایه‌ای آن استفاده می‌شود. بدون پذیرش این کوکی‌ها وب‌سایت قادر به کار کردن نخواهد بود.
کوکی‌های کاربردی
این کوکی‌های به انجام ویژگی‌های خاصی مانند به اشتراک‌گذاری محتوای وب‌سایت در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی کمک می‌کنند.
کوکی‌های تجزیه تحلیلی
این کوکی‌های برای درک نحوه تعامل بازدیدکنندگان با وب‌سایت استفاده می‌شوند.
کوکی‌های تبلیغاتی
این کوکی‌های برای ارائه تبلیغات سفارشی بر اساس صفحاتی که قبلاً بازدید کرده‌اید استفاده می‌شوند.
جزئیات
carbody

خرید بیمه بدنه نیسان پاترول

لطفا پلاک خودروی خود را وارد کنید:
الف
الف
ب
پ
ت
ث
ج
ح
د
ر
ز
ژ
س
ش
ص
ض
ط
ظ
ع
ف
ق
ک
گ
ل
م
ن
و
ه
ی
D
S
ایـران
پرچم
کد ملی مالک خودرو
شماره پلاک خود را ندارید؟

دانستنی‌های بیمه شخص ثالث

ارزش‌های بیمه‌‌بازار

صدور بیمه نامه در همان روز
صدور بیمه نامه در همان روز
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

بیمه بدنه نیسان پاترول

خودروی نیسان پاترول برای اولین بار در اواسط دهه ۶۰ پا به جاده‌های ایران گذاشت و تولید آن ۱۷ سال ادامه داشت. در طی این سال‌ها، پاترول توانست به یکی از محبوب‌ترین خودروهای خارج از شهری تبدیل شود و هنوز رانندگان وفاداری دارد. طبیعی است که این رانندگان بخواهند از خودروی ارزشمند خود در برابر حوادث مراقبت کنند و این کار با خرید بیمه بدنه نیسان پاترول ممکن خواهد شد. 

خوب است در نظر داشته باشید که پیدا کردن بیمه بدنه نیسان پاترول با رجوع به دفاتر بیمه کار دشواری خواهد بود، زیرا بیشتر شرکت‌های بیمه به دلیل پیدا نشدن قطعات و استهلاک بالا، این بیمه را برای خودروهای قدیمی صادر نمی‌کنند. با تکمیل فرم محاسبه‌گر بیمه بازار، همه شرکت‌هایی که بیمه بدنه را برای خودروی شما ارائه می‌کنند مشاهده خواهید کرد و می‌توانید به راحتی بیمه مورد نظر خود را خریداری کنید.

بیمه بدنه چیست و چه پوشش‌هایی دارد؟

برخلاف بیمه شخص ثالث نیسان پاترول که داشتن آن از نظر قانونی الزامی است و خسارت‌های خودرو و افراد آسیب‌دیده دیگر را پرداخت می‌کند، خرید بیمه بدنه اجباری نیست، اما می‌تواند بسیاری از خسارات خودروی شما را جبران کند. پوشش‌های مفید بیمه بدنه باعث شده‌اند تا بسیاری از رانندگان خرید این بیمه را برای خود ضروری بدانند. پوشش‌های این بیمه در دو دسته اصلی و اضافی (الحاقی) قرار گرفته‌اند:

پوشش‌های اصلی بیمه بدنه

با خرید بیمه بدنه، همه پوشش‌های اصلی به شما تعلق می‌گیرند و نیازی نیست برای آن‌ها هزینه بیشتری پرداخت کنید. این پوشش‌ها شامل:

 • تأمین خسارات خودروی شما در تصادفاتی که مقصر هستید؛
 • تأمین خسارات تعمیر خودرویی که با اجسام ثابت یا متحرک برخورد کرده است؛
 • تأمین هزینه آسیب‌های خودروی پارک شده (در صورتی که خودروی مقصر پیدا نشود)؛
 • تأمین خسارات دزدیده شدن کامل خودرو، اگر تا پس از ۶۰ روز پس از گزارش خسارت پیدا نشود؛
 • تأمین خساراتی که حین دزدیده شدن خودرو به لوازم یا بدنه وارد شده‌اند؛
 • تأمین هزینه تعمیر خودرویی که دچار آتش‌سوزی، سقوط یا انفجار شده است؛
 • تأمین خسارات باتری یا لاستیک نیسان پاترول، تا سقف ۵۰ درصد نرخ نو آن‌ها.

پوشش‌های اضافی (الحاقی)

برای بهره‌مندی از پوشش‌های اضافی یا الحاقی، لازم است آن‌ها را حین خرید بیمه انتخاب کنید و هزینه بیشتری برای دریافت آن‌ها بپردازید. این پوشش‌های اضافی شامل:

 • تأمین خسارات ناشی از زلزله، سیل یا آتشفشان؛
 • تأمین هزینه شیشه شکسته، اگر در اثر عوامل نامتعارفی مانند تغییر دما یا تراکم هوای درون خودرو شکسته باشد؛
 • تأمین هزینه خساراتی که در اثر پاشیده شدن مواد شیمیایی، اسید یا رنگ ایجاد می‌شوند؛
 • تأمین هزینه ایاب و ذهاب، در مدت زمانی که خودرو پس از سانحه در تعمیرگاه است (تا سقف ۳۰ روز)؛
 • تأمین خسارات دزدیده شدن لوازم خودرو در جا، از جمله لوازمی مانند آینه‌ها، سیستم صوتی، رینگ یا لاستیک؛
 • تأمین خسارات وارده در خارج از کشور (پوشش ترانزیت)؛
 • تأمین خسارات ناشی از افت قیمت، در اثر عواملی مانند رنگ، صافکاری یا افت مدل؛
 • تأمین خسارت بیشتر در صورت افزایش قیمت نیسان پاترول نسبت به ارزش ثبت شده (پوشش نوسانات قیمت)؛
 • تأمین هزینه‌های ناشی از میخ‌کشی یا کشیده شدن اجسام تیز به بدنه.

استثنائات بیمه بدنه

خوب است بدانید در برخی شرایط امکان دریافت خسارت از بیمه بدنه وجود ندارد، برای مثال:

 • دریافت خسارت برای آسیب‌هایی که به صورت عمدی توسط بیمه‌گذار یا ذی‌نفع وارد شده‌اند؛
 • دریافت خسارت برای آسیب‌هایی که حین رانندگی بدون گواهینامه مناسب رخ داده‌اند؛
 • دریافت خسارات ناشی از گریز از نیروهای پلیس؛
 • دریافت خسارت برای آسیب‌هایی که حین مصرف مواد مخدر یا نوشیدن مشروبات الکلی رخ می‌دهند؛
 • دریافت خسارات ناشی از حمل بار سنگین‌تر از حد مجاز خودرو؛
 • دریافت خسارت آسیب‌های ناشی از تهاجم، شورش، جنگ یا اعتصاب.

معرفی خودرو نیسان پاترول

از آنجا که ارزش روز خودروی شما تأثیر مهمی بر قیمت بیمه بدنه دارد، خوب است با برخی ویژگی‌های خودروی خود آشنا باشید. ساخت پاترول‌های ۲ در و ۴ در از سال ۱۳۶۶ آغاز شد و تا سال ۱۳۸۲ ادامه داشت. این مدل خودرو می‌تواند با موتور ۴ سیلندری و ۶ سیلندری در بازار پیدا شود. این خودروی ژاپنی قدیمی در کشورهای مختلفی تولید شده و پارس خودرو مسئولیت ساخت این خودرو برای بازار ایران بر عهده داشت. نیسان پاترول با گیربکس ۴ دنده دستی با دنده کمکی و موتور ۲.۴ لیتری تولید می‌شد. حداکثر قدرت تولیدی آن ۱۰۵ اسب بخار، شتاب ۰ تا ۱۰۰ آن در ۱۶ ثانیه و حداکثر سرعت آن ۱۵۰ کیلومتر بر ساعت است. به دلیل قدیمی بودن این مدل خودرو، هیچ یک از امکانات رفاهی و ایمنی خودروهای مدرن را در آن پیدا نمی‌کنید. 

قیمت بیمه بدنه نیسان پاترول

حق بیمه‌ای که می‌پردازید با توجه به عوامل مختلفی تعیین می‌شود. با مراجعه به فرم محاسبه‌گر بیمه بازار و تکمیل آن، می‌توانید قیمت این بیمه را برای خودروی خود مشاهده کنید. این موارد در تعیین قیمت بیمه شما نقش دارند:

مشخصات خودروی نیسان پاترول

یکی از مهم‌ترین عواملی که باید برای خرید بیمه بدنه نیسان پاترول در نظر داشته باشید، سال ساخت خودرو است. قیمت این بیمه برای خودروهایی که بیش از ۱۰ سال از ساخت آن‌ها می‌گذرد بیشتر خواهد بود و خرید بیمه بدنه برای خودروهایی که بیش از ۲۰ سال از ساخت‌شان می‌گذرد ممکن نیست. قیمت پایه بیمه بدنه نیز با توجه به ارزش روز آن مشخص می‌شود. برای تخمین ارزش روز خودروی خود، خوب است عواملی مانند کارکرد خودرو و ۲ در یا ۴ در بودن آن را در نظر داشت داشته باشید.

نکته مهم: اگر تخمینی که از ارزش خودرو ثبت می‌کنید کمتر از ارزش واقعی آن باشد، هنگام دریافت خسارت ممکن است مبلغی کمتر از مبلغ واقعی خسارت دریافت کنید. اگر ارزش ثبت شده بیشتر باشد، حق بیمه شما نیز به همان نسبت افزایش خواهد داشت.

پوشش‌های اضافی انتخابی

هنگام خرید بیمه بدنه، می‌توانید پوشش‌های اضافی مد نظر خود را انتخاب کنید و کامل‌ترین پوشش بیمه بدنه را داشته باشید، اما برای هر پوشش اضافی، درصدی به حق بیمه شما اضافه خواهد شد.

تخفیف بیمه بدنه نیسان پاترول

تخفیف‌های این بیمه به دو دسته‌ی تخفیف‌های اصلی و عمومی تقسیم می‌شوند. از مهم‌ترین تخفیف‌های اصلی بیمه بدنه، می‌توان به تخفیف عدم خسارت اشاره کرد. مانند تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث، شما می‌توانید در صورت عدم دریافت خسارت برای جبران آسیب‌های ناشی از تصادف و حوادث، هر ساله درصد بیشتری تخفیف دریافت کنید. بعضی شرکت‌های بیمه جدولی ۴ ساله برای محاسبه میزان این تخفیف تدوین کرده‌اند و بعضی شرکت‌ها نیز این میزان را به صورت ۵ ساله محاسبه می‌کنند. اگر این تخفیف به صورت ۴ ساله محاسبه شود، پس از سال اول ۲۵ درصد تخفیف و پس از سال چهارم ۶۰ درصد تخفیف به شما تعلق خواهد گرفت. اگر محاسبه آن به صورت ۵ ساله باشد، پس از سال اول ۳۰ درصد و پس از سال پنجم ۷۰ درصد تخفیف دریافت خواهید کرد.

راهنمای خرید بیمه بدنه نیسان پاترول

با اینکه بعضی مدل‌های قدیمی‌تر نیسان پاترول امکان خرید بیمه بدنه را ندارند، بهترین راه برای پیدا کردن بیمه‌های موجود، استعلام بیمه بدنه با بیمه بازار است. شما می‌توانید همه مراحل خرید این بیمه را از طریق سایت بیمه بازار تکمیل کنید و برای دریافت راهنمایی و مشاوره از کارشناسان بیمه با تیم پشتیبانی ما تماس بگیرید. مراحل خرید شامل:

۱. استعلام: با مراجعه به فرم محاسبه‌گر، ویژگی‌های خودروی خود، از جمله برند نیسان، مدل پاترول ۴ سیلندری یا ۶ سیلندری، سال ساخت، سوابق بیمه و تخمین ارزش روز آن را وارد کنید.

۲. انتخاب: لیستی از تمامی شرکت‌های بیمه که امکان خرید بیمه بدنه نیسان پاترول را فراهم می‌کنند در اختیار شما قرار می‌گیرد. می‌توانید با مقایسه ویژگی‌هایی مانند قیمت، توانگری مالی، تعداد شعب، رتبه رضایتمندی، زمان پاسخگویی و امکان خرید قسطی، بهترین بیمه را با توجه به اولویت‌های خود انتخاب کنید.

۳. سفارش: پیش از ثبت سفارش، انتخاب پوشش‌های اضافی مورد نیازتان را فراموش نکنید. در ادامه می‌توانید به بارگذاری مدارک و پرداخت هزینه بیمه (یا پیش‌قسط آن) بپردازید. پس از تکمیل این مراحل کارشناسان ما برای هماهنگی زمان بازدید خودرو در محل مورد نظر با شما تماس می‌گیرند.

۴. تکمیل خرید: پس از بررسی مدارک و انجام بازدید، بیمه‌نامه شما بلافاصله صادر خواهد شد و می‌توانید آن را با ارسال رایگان دریافت کنید. 

خرید بیمه بدنه نیسان پاترول از بیمه بازار

 برای خرید آنلاین بیمه بدنه می‌توانید به سایت بیمه بازار مراجعه کنید و با وارد کردن اطلاعات خودروی حود قیمت شرکت‌های مختلف را با یکدیگر مقایسه کنید. پس از ثبت نهایی سفارش و بازدید خودرو، نسخه الکترونیک بیمه بدنه شما صادر خواهد شد. کارشناسان بیمه بازار در کلیه مراحل خرید تا صدور بیمه در کنار شما خواهند بود.

صفحات مرتبط:

بیمه بدنه ایران

بیمه بدنه آسیا

مشتریان بیمه بازار چه می‌گویند؟

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید

سوالات متداول

خرید بیمه شخص ثالث اجباری است ولی تهیه بیمه بدنه برای دارندگان خودرو اختیاری است و به تصمیم صاحب ماشین بستگی دارد. 

آیا خرید بیمه بدنه اجباری است؟

خیر. برای خرید بیمه بدنه داشتن گواهینامه معتبر الزامی است.

 آیا بیمه بدنه به راننده بدون گواهینامه تعلق می‌گیرد؟

بیمه بدنه دو نوع پوشش اصلی و اضافی دارد. پوشش اصلی، پوشش کلی بیمه بدنه و حذف نشدنی است. پوشش اضافی، پوششی است که بر اساس انتخاب صاحب ماشین تهیه می‌شود. 

بیمه بدنه ماشین چه پوشش‌هایی دارد؟

بله، اگر قصد تغییر شرکت بیمه را داشته باشید، پس از اتمام اعتبار بیمه‌نامه قبلی، می‌توانید بیمه‌نامه جدید را از شرکت دیگر و با همان مقدار تخفیف خریداری کنید.

آیا با تغییر شرکت بیمه تخفیفات بیمه‌نامه نیز منتقل می‌شود؟

بله. برای خرید بیمه بدنه بازدید کارشناس جهت بررسی خودرو الزامی است. بعد از ثبت سفارش بیمه بدنه در سایت بیمه بازار، با هماهنگی بیمه‌گذار کارشناس مربوطه در محل تعیین شده حضور پیدا خواهد کرد.

آیا بازدید از خودرو برای خرید بیمه بدنه اجباری است؟

بله، صاحب بیمه‌نامه می‌تواند با تهیه یک الحاقیه، تخفیف‌های خودروی قبلی را به بیمه‌ بدنه خودروی جدید منتقل کند.

آیا تخفیف عدم خسارت بیمه‌ بدنه قابل انتقال است؟

برای خودروهایی که از تولید و مونتاژ قطعات آن بیش از ۱۰ سال گذشته باشد، درازای هرسال اضافی ۵% درصد به نرخ حق بیمه بدنه اضافه می‌شود. برای خودروهای بالای ۲۰ سال صدور بیمه‌نامه نیازمند مجوز است.

چه خودروهایی تحت پوشش بیمه بدنه قرارنمی‌گیرند؟

خیر، کارت طلایی، به نوعی، ضمانت‌نامه کمپانی برای رفع مشکلات خودروی صفر کیلومتر است و نمی‌توان آن را به عنوان سابقه به بیمه بدنه اضافه کرد.

آیا کارت طلایی جزو سوابق بیمه بدنه محسوب می‌شود؟

اگر لوازم خودرو (به‌صورت جزئی) مانند، رادیوپخش، رینگ، لاستیک، و سیستم صوتی… بدون تغییر مکان توقف خودرو سرقت شود، با ارائه گزارش مقامات انتظامی و آگاهی، خسارت پرداخت می‌گردد، به این سرقت درجا گفته می‌شود.و اگر خودرو به‌صورت کامل از محل توقف خود جابه‌جا گردید و به محل نامعلومی انتقال داده شود، سرقت کلی اتفاق افتاده است. لازم به ذکر است سرقت جزئی(درجا) جزو پوشش‌های اضافی بیمه بدنه است که با پرداخت مبلغی اضافی تحت پوشش قرار می‌‌گیرد.

پرداخت خسارت در سرقت جزئی (درجا) و کلی اتومبیل به چه نحوی است؟

اگر تا ۶۰ روز بعد از اعلام سرقت، خودرو پیدا نشد؛ صاحب ماشین می‌تواند خسارت را با کسر ۱۰ درصد فرانشیز دریافت کند. 

چه زمانی خسارت مربوط به سرقت کلی پرداخت می‌شود؟

خسارت‌های ناشی از جنگ، شورش، اعتصاب، تهاجم، خسارت‌های عمدی، خسارتی که به خاطر رانندگی فرد بدون گواهینامه وارد شود، خسارت ناشی از مصرف الکل و مواد مخدر و خسارت‌هایی که خارج از پوشش‌های بیمه بدنه باشند؛ هزینه‌هایش جبران نخواهد شد. 

چه زمانی خسارت در بیمه بدنه پرداخت نمی‌شود؟

برخی شرکت‌های بیمه، تخفیفی را با توجه به موارد زیر برای بیمه بدنه قائل می‌شوند: تخفیف صفرکیلومتر برای خودروهای صفرکیلومتر 1. تخفیف منطقه آزاد برای خودروهایی که پلاک منطقه آزاد دارند 2. دارندگان حساب بلندمدت 3. هیات علمی 4. بیمه عمر یکسان 5. بیمه شخص ثالث از همان شرکت.

چطور از تخفیف‌ بیمه بدنه‌ استفاده کنیم؟

در صورتی که بیمه بدنه منقضی نشده و در طی این مدت از بیمه‌نامه استفاده نشده باشد. به علاوه، خرید بیمه بدنه باید از همان شرکت قبلی انجام شود. در این صورت بازدید الزامی نیست. 

در چه شرایطی خرید بیمه بدنه نیازی به بازدید ندارد؟

چون بیمه بدنه برخلاف بیمه شخص ثالث شرایط «تعیین قیمت رقابتی» دارد. بنابراین هر شرکت بیمه براساس قیمت پایه ماشین، پوشش‌اصلی و اضافی ، ارزیابی میزان خسارت سال‌های قبل و تخفیف‌های ثابت و دوره‌ای، قیمت‌های متفاوتی برای بیمه بدنه اعلام می‌کنند. 

چرا قیمت بیمه بدنه متفاوت است؟

اگر بیمه بدنه بر اساس قیمت کمتر و غیر واقعی تهیه شود؛ در زمان خسارت، بیمه بدنه هزینه‌ها را بر اساس حق بیمه پرداختی جبران می‌کند. به این موقعیت «اعمال ماده ۱۰ قانون» می‌گویند. یعنی اگر ارزش واقعی یک ماشین ۵۰۰ میلیون تومان باشد اما بیمه بدنه آن را ۲۰۰ میلیون تومان خریده باشند؛ در زمان وقوع خسارت مبنای جبران هزینه‌ها همان ۲۰۰ میلیون تومان پرداختی خواهد بود. 

چرا باید بیمه بدنه را بر اساس قیمت واقعی خودرو تهیه کرد؟

با خرید اقساطیِ بیمه بدنه دیگر نمی‌توان از تخفیف ۱۰ درصدی بیمه نقدی استفاده کرد. 

خرید اقساطی بیمه بدنه چه فرقی با خرید نقدی آن دارد؟

سایت‌های ارزیابی قیمت خودرو یکی از بهترین روش‌های برای فهمیدن قیمت واقعی و به روز ماشین‌هاست. یکی از خدمات این سایت‌ها، فرستادن کارشناس برای ارزیابی قیمت حقیقی خودرو است. 

از چه راهی می‌توان ارزش واقعی خودرو را برآورد کرد؟