carbody

خرید آنلاین بیمه بدنه پیکان و پیکان وانت

لطفا پلاک خودروی خود را وارد کنید:
الف
الف
ب
پ
ت
ث
ج
ح
د
ر
ز
ژ
س
ش
ص
ض
ط
ظ
ع
ف
ق
ک
گ
ل
م
ن
و
ه
ی
D
S
ایـران
پرچم
کد ملی مالک خودرو
شماره پلاک خود را ندارید؟

 آنچه باید از بیمه بدنه بدانید

ارزش‌های بیمه‌‌بازار

صدور بیمه نامه در همان روز
صدور بیمه نامه در همان روز
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

بیمه بدنه پیکان

پیکان یکی از قدیمی‌ترین خودروهای موجود در سطح کشور است و اولین مدل آن در سال ۱۳۴۶ ساخته شد. با اینکه این خودرو از سال ۱۳۸۴ تا به حال در ایران تولید نشده، هنوز طرفداران وفاداری دارد و در خیابان‌ها دیده می‌شود. اما پیدا کردن قطعات خودروهای قدیمی کار آسانی نیست و ممکن است تعمیر آن‌ها با چالش‌هایی همراه باشد، به همین دلیل معمولا بیمه بدنه برای خودروهایی که بیشتر از ۲۰ سال دارند صادر نمی‌شود. برای خرید بیمه بدنه پیکان، باید به دنبال خرید بیمه بدنه برای خودروهای قدیمی باشید، که توسط بعضی شرکت‌های بیمه ارائه می‌شود.

بیمه بدنه چیست و چرا باید آن را تهیه کنیم؟

بر خلاف بیمه شخص ثالث پیکان که برای تمامی صاحبان این خودرو الزامی است، خرید بیمه بدنه کامل اختیاریست. البته به دلیل مزیت‌های فراوان آن، نداشتن بیمه بدنه می‌تواند با پشیمانی همراه باشد. این بیمه هزینه‌ آسیب‌های بسیاری را جبران می‌کند و پوشش‌های اضافی مختلفی را با پرداخت هزینه بیشتر ارائه می‌دهد. همه شرکت‌های بیمه مؤظف هستند که این پوشش‌های اصلی را ارائه دهند:

 • جبران خسارت‌های مالی راننده مقصر در تصادفات رانندگی
 • خسارات مربوط به تصادف با جسمی ثابت یا متحرک
 • آسیب‌هایی که حین انتقال یا نجات خودرو آسیب‌دیده ایجاد می‌شوند
 • خسارت دزدیده شدن خودرو یا آسیب‌های وارده به وسایل اصلی حین سرقت
 • جبران خسارت‌های مربوط به آتش‌سوزی، انفجار یا سقوط خودرو
 • پوشش خسارات باتری و لاستیک‌های خودرو، تا حداکثر ۵۰ درصد قیمت باتری و لاستیک‌های نو

پوشش‌های الحاقی

برای دریافت هر یک از پوشش‌های اضافی یا الحاقی، باید هزینه بیشتری برای بیمه بپردازید، اما برای جبران این خسارت‌ها به شما کمک می‌کنند:

 • پوشش افت قیمت: با خرید این پوشش، شرکت بیمه مبلغی برای افت قیمت ماشین به دلیل خساراتی مانند صافکاری، رنگ یا افت مدل ماشین می‌پردازد.
 • پوشش سرقت درجا لوازم خودرو: در صورت دزدیده شدن لاستیک، رینگ یا سیستم صوتی، بیمه تا ۲۵% ارزش خودرو خسارت پرداخت می‌کند.
 • پوشش نوسانات ارزش خودرو: در صورتی که ارزش خودرو نسبت به زمان ثبت قیمت در بیمه‌نامه افزایش یابد، این پوشش به شما اجازه می‌دهد تا حداکثر ۲۰% مازاد بر سرمایه بیمه‌شده خسارت دریافت کنید.
 • پرداخت خسارت شکست شیشه: اگر شیشه‌های خودرو به دلایلی نامتعارف، مانند تغییر دما یا تراکم هوا در داخل خودرو بشکنند، بیمه بدنه خسارت آن را پرداخت می‌کند.
 • پوشش ایاب و ذهاب: در صورتی که خودرو پس از تصادف در تعمیرگاه بماند، تا ۳۰ روز مبلغی برای هزینه ایاب و ذهاب پرداخت خواهد شد.
 • پوشش حوادث طبیعی: خسارات مربوط به حوادث طبیعی، از جمله زلزله، آتشفشان و سیل را تحت پوشش قرار می‌دهد.
 • پوشش ترانزیت: با داشتن پوشش ترانزیت، خسارات خارج از کشور نیز تحت پوشش قرار می‌گیرند.
 • جبران خسارات میخ‌کشی: هزینه آسیب‌های مربوط به کشیده شدن میخ یا اجسام تیز به بدنه خودرو توسط این پوشش جبران می‌شود.
 • خسارات رنگ، اسید و مواد شیمیایی: اگر این مواد به بدنه خودرو پاشیده شوند خسارات را جبران می‌کند.

مواردی که تحت پوشش بیمه بدنه نیستند

این خسارت‌ها توسط بیمه بدنه جبران نخواهند شد:

 • هزینه آسیب‌های که به صورت عمدی به خودرو وارد شده‌اند؛
 • آسیب ناشی از حمل بار سنگین‌تر از حد مجاز؛
 • خسارت‌هایی که تحت تأثیر مشروبات الکلی یا مواد مخدر رخ داده‌اند؛
 • خسارت‌هایی که هنگام رانندگی بدون گواهینامه یا با گواهینامه نامربوط رخ داده‌اند؛
 • هزینه توقیف خودرو یا جریمه رانندگی؛
 • آسیب‌های مربوط به انفجار‌های هسته‌ای؛
 • خسارات حین فرار از نیروهای انتظامی یا مسابقات رانندگی.

تخفیف‌های بیمه بدنه پیکان

هزینه پایه بیمه توسط عواملی مانند نوع خودرو، ارزش روز آن و سال ساختش تعیین می‌شود، اما این مبلغ می‌تواند با کمک تخفیف‌های مختلفی که به شما تعلق می‌گیرد کاهش پیدا کند. برای مثال، اگر تمایلی به خرید قسطی بیمه بدنه پیکان نداشته باشید و همه هزینه بیمه خود را نقدی پرداخت کنید، مشمول ۱۰ درصد تخفیف پرداخت نقدی می‌شوید. از سایر تخفیف‌های فرعی این بیمه نیز می‌توان به تخفیف‌‌های مناسبتی، تخفیف بعضی مشاغل و تخفیف گروهی برای تهیه بیمه شخص ثالث و بیمه عمر از همان شرکت بیمه اشاره کرد.

همچنین تخفیف عدم خسارت می‌تواند مبلغ قابل‌توجهی از هزینه‌های شما کاهش دهد و هنگامی برای شما قابل استفاده است که در سال‌های گذشته با وجود داشتن بیمه بدنه، از آن استفاده نکرده باشید. بعضی شرکت‌های بیمه این تخفیف را به صورت ۴ ساله و بعضی با تخفیف بیشتر به صورت ۵ ساله ارائه می‌دهند. تخفیف عدم خسارت بیمه بدنه ۴ ساله شامل:

 • بعد از سال اول ۲۵%؛
 • بعد از سال دوم ۳۵%؛
 • بعد از سال سوم ۴۵%؛
 • بعد از سال چهارم ۶۰%.

 اگر شرکت بیمه شما تخفیف ۵ ساله برای بیمه بدنه ارائه کند:

 • پس از ۱ سال ۳۰% تخفیف؛
 • پس از ۲ سال ۴۰% تخفیف؛
 • پس از ۳ سال ۵۰% تخفیف؛
 • پس از ۴ سال ۶۰% تخفیف؛
 • پس از ۵ سال ۷۰% تخفیف.

خرید بهترین بیمه بدنه پیکان

از آنجا که قطعات یدکی خودروهای قدیمی به سختی پیدا می‌شوند و معمولا گران هستند، بیشتر شرکت‌های بیمه این خودروها را بیمه نمی‌کنند. معمولا محدودیت عمر خودروها برای بیمه بدنه ۲۰ سال است، اما خودروهای پرایدی که بیشتر از ۱۵ سال دارند و خودروهای پیکان و پیکان وانت که بیشتر از ۱۰ سال از ساخت‌شان گذشته توسط بیشتر شرکت‌های بیمه، از جمله بیمه ایران تحت پوشش قرار نمی‌‌گیرند. البته با استعلام گرفتن در سایت بیمه بازار می‌توانید بیمه بدنه دی، آسیا یا تعاون را از این شرکت خریداری کنید. 

خرید بیمه بدنه پیکان از بیمه بازار  

 برای خرید بیمه آنلاین ابتدا مشخصات خودروی خود را وارد کنید و سپس به لیست کاملی از بیمه‌های موجود دسترسی داشته باشید. شرایط بیمه خودروهای قدیمی می‌تواند برای هر شرکت بیمه متفاوت باشد، به همین دلیل خوب است لیست گزینه‌های موجود را مقایسه کنید تا از بهترین تعرفه و پوشش بهره‌مند شوید. 

پس از انتخاب شرکت بیمه، می‌توانید هزینه پایه بیمه، پوشش‌های اضافی یا الحاقی و هزینه هر پوشش را ببینید. گزینه‌های مورد نظر خود را انتخاب کنید تا به مرحله بارگذاری مدارک و تکمیل اطلاعات برسید. پس از بررسی مدارک ارائه شده و بازرسی خودرو در زمانی که مد نظر شماست، صاحب بیمه بدنه پیکان خواهید شد. بیمه‌نامه شما نیز با ارسال رایگان برای شما فرستاده می‌شود.

مشتریان بیمه بازار چه می‌گویند؟

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید

سوالات متداول

خرید بیمه شخص ثالث اجباری است ولی تهیه بیمه بدنه برای دارندگان خودرو اختیاری است و به تصمیم صاحب ماشین بستگی دارد. 

آیا خرید بیمه بدنه اجباری است؟

خیر. برای خرید بیمه بدنه داشتن گواهینامه معتبر الزامی است.

 آیا بیمه بدنه به راننده بدون گواهینامه تعلق می‌گیرد؟

بیمه بدنه دو نوع پوشش اصلی و اضافی دارد. پوشش اصلی، پوشش کلی بیمه بدنه و حذف نشدنی است. پوشش اضافی، پوششی است که بر اساس انتخاب صاحب ماشین تهیه می‌شود. 

بیمه بدنه ماشین چه پوشش‌هایی دارد؟

بله، اگر قصد تغییر شرکت بیمه را داشته باشید، پس از اتمام اعتبار بیمه‌نامه قبلی، می‌توانید بیمه‌نامه جدید را از شرکت دیگر و با همان مقدار تخفیف خریداری کنید.

آیا با تغییر شرکت بیمه تخفیفات بیمه‌نامه نیز منتقل می‌شود؟

بله. برای خرید بیمه بدنه بازدید کارشناس جهت بررسی خودرو الزامی است. بعد از ثبت سفارش بیمه بدنه در سایت بیمه بازار، با هماهنگی بیمه‌گذار کارشناس مربوطه در محل تعیین شده حضور پیدا خواهد کرد.

آیا بازدید از خودرو برای خرید بیمه بدنه اجباری است؟

بله، صاحب بیمه‌نامه می‌تواند با تهیه یک الحاقیه، تخفیف‌های خودروی قبلی را به بیمه‌ بدنه خودروی جدید منتقل کند.

آیا تخفیف عدم خسارت بیمه‌ بدنه قابل انتقال است؟

برای خودروهایی که از تولید و مونتاژ قطعات آن بیش از ۱۰ سال گذشته باشد، درازای هرسال اضافی ۵% درصد به نرخ حق بیمه بدنه اضافه می‌شود. برای خودروهای بالای ۲۰ سال صدور بیمه‌نامه نیازمند مجوز است.

چه خودروهایی تحت پوشش بیمه بدنه قرارنمی‌گیرند؟

خیر، کارت طلایی، به نوعی، ضمانت‌نامه کمپانی برای رفع مشکلات خودروی صفر کیلومتر است و نمی‌توان آن را به عنوان سابقه به بیمه بدنه اضافه کرد.

آیا کارت طلایی جزو سوابق بیمه بدنه محسوب می‌شود؟

اگر لوازم خودرو (به‌صورت جزئی) مانند، رادیوپخش، رینگ، لاستیک، و سیستم صوتی… بدون تغییر مکان توقف خودرو سرقت شود، با ارائه گزارش مقامات انتظامی و آگاهی، خسارت پرداخت می‌گردد، به این سرقت درجا گفته می‌شود.و اگر خودرو به‌صورت کامل از محل توقف خود جابه‌جا گردید و به محل نامعلومی انتقال داده شود، سرقت کلی اتفاق افتاده است. لازم به ذکر است سرقت جزئی(درجا) جزو پوشش‌های اضافی بیمه بدنه است که با پرداخت مبلغی اضافی تحت پوشش قرار می‌‌گیرد.

پرداخت خسارت در سرقت جزئی (درجا) و کلی اتومبیل به چه نحوی است؟

اگر تا ۶۰ روز بعد از اعلام سرقت، خودرو پیدا نشد؛ صاحب ماشین می‌تواند خسارت را با کسر ۱۰ درصد فرانشیز دریافت کند. 

چه زمانی خسارت مربوط به سرقت کلی پرداخت می‌شود؟

خسارت‌های ناشی از جنگ، شورش، اعتصاب، تهاجم، خسارت‌های عمدی، خسارتی که به خاطر رانندگی فرد بدون گواهینامه وارد شود، خسارت ناشی از مصرف الکل و مواد مخدر و خسارت‌هایی که خارج از پوشش‌های بیمه بدنه باشند؛ هزینه‌هایش جبران نخواهد شد. 

چه زمانی خسارت در بیمه بدنه پرداخت نمی‌شود؟

برخی شرکت‌های بیمه، تخفیفی را با توجه به موارد زیر برای بیمه بدنه قائل می‌شوند: تخفیف صفرکیلومتر برای خودروهای صفرکیلومتر 1. تخفیف منطقه آزاد برای خودروهایی که پلاک منطقه آزاد دارند 2. دارندگان حساب بلندمدت 3. هیات علمی 4. بیمه عمر یکسان 5. بیمه شخص ثالث از همان شرکت.

چطور از تخفیف‌ بیمه بدنه‌ استفاده کنیم؟

در صورتی که بیمه بدنه منقضی نشده و در طی این مدت از بیمه‌نامه استفاده نشده باشد. به علاوه، خرید بیمه بدنه باید از همان شرکت قبلی انجام شود. در این صورت بازدید الزامی نیست. 

در چه شرایطی خرید بیمه بدنه نیازی به بازدید ندارد؟

چون بیمه بدنه برخلاف بیمه شخص ثالث شرایط «تعیین قیمت رقابتی» دارد. بنابراین هر شرکت بیمه براساس قیمت پایه ماشین، پوشش‌اصلی و اضافی ، ارزیابی میزان خسارت سال‌های قبل و تخفیف‌های ثابت و دوره‌ای، قیمت‌های متفاوتی برای بیمه بدنه اعلام می‌کنند. 

چرا قیمت بیمه بدنه متفاوت است؟

اگر بیمه بدنه بر اساس قیمت کمتر و غیر واقعی تهیه شود؛ در زمان خسارت، بیمه بدنه هزینه‌ها را بر اساس حق بیمه پرداختی جبران می‌کند. به این موقعیت «اعمال ماده ۱۰ قانون» می‌گویند. یعنی اگر ارزش واقعی یک ماشین ۵۰۰ میلیون تومان باشد اما بیمه بدنه آن را ۲۰۰ میلیون تومان خریده باشند؛ در زمان وقوع خسارت مبنای جبران هزینه‌ها همان ۲۰۰ میلیون تومان پرداختی خواهد بود. 

چرا باید بیمه بدنه را بر اساس قیمت واقعی خودرو تهیه کرد؟

با خرید اقساطیِ بیمه بدنه دیگر نمی‌توان از تخفیف ۱۰ درصدی بیمه نقدی استفاده کرد. 

خرید اقساطی بیمه بدنه چه فرقی با خرید نقدی آن دارد؟

سایت‌های ارزیابی قیمت خودرو یکی از بهترین روش‌های برای فهمیدن قیمت واقعی و به روز ماشین‌هاست. یکی از خدمات این سایت‌ها، فرستادن کارشناس برای ارزیابی قیمت حقیقی خودرو است. 

از چه راهی می‌توان ارزش واقعی خودرو را برآورد کرد؟