carbody

خرید بیمه بدنه پروتون ویرا

لطفا پلاک خودروی خود را وارد کنید:
الف
الف
ب
پ
ت
ث
ج
ح
د
ر
ز
ژ
س
ش
ص
ض
ط
ظ
ع
ف
ق
ک
گ
ل
م
ن
و
ه
ی
D
S
ایـران
پرچم
کد ملی مالک خودرو
شماره پلاک خود را ندارید؟

ارزش‌های بیمه‌‌بازار

همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
صدور بیمه نامه در همان روز
صدور بیمه نامه در همان روز
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

بیمه بدنه پروتون ویرا

پروتون ویرا خودرویی است که توسط خودروساز مالزیایی پروتون از سال 1993 تا 2009 تولید شد. Proton Wira Special Edition دارای یک موتور بنزینی Inline 4 با ظرفیت 1468 سانتی متر مکعب/89.6 مکعب است. همچنین Proton Wira Special Edition 2004 دارای قدرت 94 اسب بخار / 93 اسب بخار / 69 کیلووات است. خرید بیمه بدنه در کنار بیمه شخص ثالث پروتون ویرا به شما کمک می‌کند تا هزینه خسارت‌هایی که بر عهده خودتان است را کاهش دهید. 

معرفی خودروی پروتون ویرا

Wira در ماه می 1995 وارد بازار استرالیا شد و در نوامبر 1996 به پروتون پرسونا تغییر نام داد. Wira تنها مدل پروتون است که با موتور دیزلی عرضه می‌شود. ویرا ساخت شرکت پروتون مالزیایی است که با موتور و گیربکس میتسوبیشی ژاپن ساخته شده است. برخی می‌گویند که پروتون ویرا را می‌توان اینگونه معرفی کرد که فقط فرمان برقی به عنوان آپشن دارد، اما مصرف سوخت آن هم عالی است. اما این خودرو به دلیل قدیمی بودن موتور، آلاینده بسیار بالایی است.

پروتون برای تثبیت بیشتر خود در اروپا، جایی که خودروهای سواری با موتور دیزلی محبوب هستند، به یک موتور دیزل نیاز داشت. دیزل 4D68 در هر دو نوع تنفس طبیعی و توربوشارژ تولید شده است، جایی که اولی 64 اسب بخار و دومی 80 اسب بخار تولید می‌کند.  در سال 2005، زاگرس خودرو به عنوان بخشی از قرارداد با پروتون، مونتاژ واحدهای ویرا را برای بازار ایران آغاز کرد.

پوشش های اصلی بیمه بدنه پروتون ویرا

پوشش‌های اصلی بیمه بدنه پروتون ویرا شامل تمامی پوشش‌هایی هستند که در حداقلترین حالت ممکن به مالک خودرو ارائه می‌شوند. این پوشش‌ها در تمامی شرکت‌ها یکسان بوده و با قیمت پایه بیمه بدنه قابل خریداری توسط متقاضیان بیمه بدنه هستندبه صورت کلی پوشش‌های اصلی بیمه بدنه خودوری پروتون ویرا شامل موارد زیر است:

 • آتش‌سوزی: پوشش آتش سوزی بیمه بدنه به نوعی پوشش خودرو در برابر صاعقه، آتش‌سوزی و انفجار خودرو تعریف می‌شود؛

 • حوادث: پوشش حوادث شامل هرگونه تصادف ناشی از برخورد خودرو با اجسام ثابت یا متحرک، سقوط یا واژگونی خودرو است؛
 • خسارات ناشی از انتقال و نجات خودرو: اگر در جریان انتقال و نجات خودرو از شرایط خطرناک، خسارتی به خودرو وارد شود، بیمه بدنه موظف است این خسارت را تا سقف معینی پوشش داده و پرداخت کند؛
 • سرقت کلی خودرو: سرقت کلی خودرو به معنای سرقت همه خودرو به همراه تمامی قطعات و لوازم آن است. در این شرایط باید حداقل 1 ماه از زمان سرقت خودرو گذشته باشد تا در صورت یافت نشدن خودرو بیمه خسارت آن را بدهد؛
 • خسارت باتری و لاستیک خودرو: خسارت باتری و لاستیک خودرو و در اثر حادثه یا موارد دیگر تا سقف معین که به طور معمول 50% قیمت نو آن است، توسط بیمه بدنه جبران می‌شود.

پوشش های تکمیلی بیمه بدنه پروتون ویرا

استفاده از پوشش‌های اضافی بیمه بدنه پروتون ویرا برای مالکین و بیمه گذاران این خودرو کاملا اختیاری است. هر فرد با توجه به شرایط و نیازهای خود، با پرداخت حق بیمه اضافه‌تر پوشش بیمه بدنه خودروی پروتون ویرای خود را افزایش داده و تحت حمایت پوشش‌های اضافی بیمه بدنه قرار می‌گیرد.

برخی از پوشش‌های تکمیلی پروتون ویرا عبارتند از:

 • پوشش نوسانات قیمت خودروی پروتون ویرا؛
 • پوشش بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله؛
 • پوشش حذف فرانشیز؛
 • پوشش افت قیمت پروتون ویرا؛
 • پوشش مربوط به کشیدن میخ بر روی بدنه خودرو؛
 • پوشش ترانزیت؛
 • خسارت ناشی از سرقت جزئی قطعات خودروی پروتون ویرا؛
 • و... .

تخفیف‌های بیمه بدنه پورتون ویرا

بیمه بدنه هم در برخی موارد شامل تخفیف میشود. شرایط تخفیف بیمه بدنه پروتون ویرا انواع مختلفی دارد که مهم‌ترین این تخفیفات عبارتند از:

 • تخفیف بیمه بدنه خودروی پروتون ویرا صفر؛
 • تخفیف خرید نقدی بیمه بدنه پروتون ویرا؛
 • تخفیف عدم خسارت بیمه بدنه؛
 • تخفیف گروهی بیمه بدنه؛
 • تخفیف مناسبتی بیمه بدنه؛
 • تخفیف خرید نقدی بیمه بدنه پروتون ویرا.

کدام خسارات تحت پوشش بیمه بدنه پروتون ویرا قرار نمی‌گیرند؟

با توجه به مورادی که در پاراگراف‌های قبلی گفته شد، هرگونه خسارتی که در دو دسته پوشش‌های اصلی بیمه بدنه و پوشش‌های تکمیلی بیمه بدنه پروتون ویرا قرار نگیرد، تحت پوشش بیمه قرار نخواهد داشت. در این شرایط بیمه موظف به پرداخت هیچگونه هزینه‌ای در قبال این آسیب‌ها نخواهد بود.

آیا امکان انتقال تخفیف بیمه بدنه پروتون ویرا وجود دارد؟

بله امکان انتقال تخفیف بیمه بدنه پروتون ویرا وجود دارد. به این دلیل که این تخفیف وابسته به شخص است نه وسیله نقلیه و به همین منظور فرد می‌تواند تقاضای خود را برای انتقال بیمه بدنه به شرکت بیمه درخواست دهد.

قیمت بیمه بدنه پروتون ویرا

برای اطلاع از قیمت بیمه بدنه پروتون ویرا باید بدانید که قیمت بیمه بدنه این خودرو بر‌اساس ارزش روز خودرو، نوع خودرو و کاربری و نیز سال ساخت خودرو تعیین می‌شود. تعداد پوشش‌های اضافی درخواستی و تخفیف‌های اعمال شده نیز در تعیین قیمت بیمه بدنه پروتون ویرا تاثیر دارند. برای مثال اعمال برخی تخفیفات مانند تخفیف عدم خسارت، تخفیف خودروهای صفر کیلومتر، تخفیف گروهی و مناسبتی باعث کاهش حق بیمه بدنه پرداختی خواهد شد.

به عنوان مثال شرکت‌های بیمه تخفیفی 20 الی 30 درصدی را برای خودروهای صفر کیلومتر در نظر می‌گیرند. ولی به طور کلی، تعیین یک قیمت ثابت برای بیمه بدنه کار آسانی نیست. چرا که شرایط استفاده از پوشش‌های اضافی بیمه بدنه در شرکت‌های مختلف بیمه با یکدیگر تفاوت زیادی دارد. با توجه به انواع خودرو پروتون، نرخ و قیمت بیمه بدنه پروتون ویرا نیز متغیر است.

به صورت کلی عوامل موثر در تعیین قیمت بیمه بدنه پروتون ویرا عبارتند از:

 • نوع و مدل خودرو؛
 • سال ساخت خودرو: هر چه سال ساخت خودرو بیشتر باشد، با توجه به افزایش میزان استعلاک خودرو، حق بیمه بیشتری به آن تعلق خواهد گرفت. برای خودرو های 15 سال به بالا نیز در زمان محاسبه نرخ بیمه بدنه، مبلغی تحت عنوان کهنگی در نظر گرفته می‌شود؛
 • تخفیف عدم خسارت: اگر بیمه گذار در مدت اعتبار بیمه نامه از بیمه‌گر خساراتی دریافت نکرده باشد، در هنگام تمدید بیمه نامه تخفیف عدم خسارت برای آن لحاظ خواهد شد. این مقدار برای سال اول 25%، سال دوم 35%، سال سوم 45% و سال چهارم به بعد 60% تخفیف عدم دریافت خسارت در نظر گرفته می‌شود؛
 • تخفیف پرداخت نقدی: امکان استفاده از تخفیف نقدی بیمه بدنه  با خرید نقدی بیمه نامه برای بیمه گر وجود دارد؛
 • تخفیف خودرو صفر: برای خودروهای صفر و کارنکرده تا 3 ماه پس از خروج از کارخانه، تخفیف خودرو صفر لحاظ خواهد شد؛
 • میزان پوشش‌های انتخاب شده توسط بیمه گذار در تعیین عدد نهایی بیمه بدنه مهم است؛
 • ارزش مادی خودروی پروتون ویرا.

خرید بیمه بدنه پروتون ویرا با بیمه بازار

با پیشرفت ارائه خدمات از سمت شرکت‌ها، شما می‌توانید خرید بیمه بدنه خودرو را بدون نیاز به مراجعه حضوری به دفاتر بیمه و تنها از طریق بیمه بازار انجام دهید. در بیمه بازار امکان مقایسه هر یک از شرکت‌های بیمه وجود داشته و می‌توانید به راحتی بیمه بدنه مناسب خودروی خود را خریداری نمایید.

بیمه بازار به شما این امکان را می‌دهد که بهترین بیمه بدنه پروتون ویرا را با توجه به شرایط خود و نیز میزان پوشش‌های اصلی و تکمیلی بیمه بدنه دلخواهتان انتخاب و خریداری کنید سایت بیمه بازار به طور خودکار قیمت بیمه بدنه خودرو را در شرکت‌های بیمه مختلف محاسبه کرده و نمایش می‌دهد. شما با خرید بیمه بدنه از بیمه بازار علاوه‌بر تجربه خریدی ایمن و سریع، امکان دریافت پشتیبانی را نیز خواهید داشت.

صفحات مرتبط:

بیمه بدنه ایران

بیمه بدنه آسیا

مشتریان بیمه بازار چه می‌گویند؟

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید

سوالات متداول

خرید بیمه شخص ثالث اجباری است ولی تهیه بیمه بدنه برای دارندگان خودرو اختیاری است و به تصمیم صاحب ماشین بستگی دارد. 

آیا خرید بیمه بدنه اجباری است؟

خیر. برای خرید بیمه بدنه داشتن گواهینامه معتبر الزامی است.

 آیا بیمه بدنه به راننده بدون گواهینامه تعلق می‌گیرد؟

بیمه بدنه دو نوع پوشش اصلی و اضافی دارد. پوشش اصلی، پوشش کلی بیمه بدنه و حذف نشدنی است. پوشش اضافی، پوششی است که بر اساس انتخاب صاحب ماشین تهیه می‌شود. 

بیمه بدنه ماشین چه پوشش‌هایی دارد؟

بله، اگر قصد تغییر شرکت بیمه را داشته باشید، پس از اتمام اعتبار بیمه‌نامه قبلی، می‌توانید بیمه‌نامه جدید را از شرکت دیگر و با همان مقدار تخفیف خریداری کنید.

آیا با تغییر شرکت بیمه تخفیفات بیمه‌نامه نیز منتقل می‌شود؟

بله. برای خرید بیمه بدنه بازدید کارشناس جهت بررسی خودرو الزامی است. بعد از ثبت سفارش بیمه بدنه در سایت بیمه بازار، با هماهنگی بیمه‌گذار کارشناس مربوطه در محل تعیین شده حضور پیدا خواهد کرد.

آیا بازدید از خودرو برای خرید بیمه بدنه اجباری است؟

بله، صاحب بیمه‌نامه می‌تواند با تهیه یک الحاقیه، تخفیف‌های خودروی قبلی را به بیمه‌ بدنه خودروی جدید منتقل کند.

آیا تخفیف عدم خسارت بیمه‌ بدنه قابل انتقال است؟

برای خودروهایی که از تولید و مونتاژ قطعات آن بیش از ۱۰ سال گذشته باشد، درازای هرسال اضافی ۵% درصد به نرخ حق بیمه بدنه اضافه می‌شود. برای خودروهای بالای ۲۰ سال صدور بیمه‌نامه نیازمند مجوز است.

چه خودروهایی تحت پوشش بیمه بدنه قرارنمی‌گیرند؟

خیر، کارت طلایی، به نوعی، ضمانت‌نامه کمپانی برای رفع مشکلات خودروی صفر کیلومتر است و نمی‌توان آن را به عنوان سابقه به بیمه بدنه اضافه کرد.

آیا کارت طلایی جزو سوابق بیمه بدنه محسوب می‌شود؟

اگر لوازم خودرو (به‌صورت جزئی) مانند، رادیوپخش، رینگ، لاستیک، و سیستم صوتی… بدون تغییر مکان توقف خودرو سرقت شود، با ارائه گزارش مقامات انتظامی و آگاهی، خسارت پرداخت می‌گردد، به این سرقت درجا گفته می‌شود.و اگر خودرو به‌صورت کامل از محل توقف خود جابه‌جا گردید و به محل نامعلومی انتقال داده شود، سرقت کلی اتفاق افتاده است. لازم به ذکر است سرقت جزئی(درجا) جزو پوشش‌های اضافی بیمه بدنه است که با پرداخت مبلغی اضافی تحت پوشش قرار می‌‌گیرد.

پرداخت خسارت در سرقت جزئی (درجا) و کلی اتومبیل به چه نحوی است؟

اگر تا ۶۰ روز بعد از اعلام سرقت، خودرو پیدا نشد؛ صاحب ماشین می‌تواند خسارت را با کسر ۱۰ درصد فرانشیز دریافت کند. 

چه زمانی خسارت مربوط به سرقت کلی پرداخت می‌شود؟

خسارت‌های ناشی از جنگ، شورش، اعتصاب، تهاجم، خسارت‌های عمدی، خسارتی که به خاطر رانندگی فرد بدون گواهینامه وارد شود، خسارت ناشی از مصرف الکل و مواد مخدر و خسارت‌هایی که خارج از پوشش‌های بیمه بدنه باشند؛ هزینه‌هایش جبران نخواهد شد. 

چه زمانی خسارت در بیمه بدنه پرداخت نمی‌شود؟

برخی شرکت‌های بیمه، تخفیفی را با توجه به موارد زیر برای بیمه بدنه قائل می‌شوند: تخفیف صفرکیلومتر برای خودروهای صفرکیلومتر 1. تخفیف منطقه آزاد برای خودروهایی که پلاک منطقه آزاد دارند 2. دارندگان حساب بلندمدت 3. هیات علمی 4. بیمه عمر یکسان 5. بیمه شخص ثالث از همان شرکت.

چطور از تخفیف‌ بیمه بدنه‌ استفاده کنیم؟

در صورتی که بیمه بدنه منقضی نشده و در طی این مدت از بیمه‌نامه استفاده نشده باشد. به علاوه، خرید بیمه بدنه باید از همان شرکت قبلی انجام شود. در این صورت بازدید الزامی نیست. 

در چه شرایطی خرید بیمه بدنه نیازی به بازدید ندارد؟

چون بیمه بدنه برخلاف بیمه شخص ثالث شرایط «تعیین قیمت رقابتی» دارد. بنابراین هر شرکت بیمه براساس قیمت پایه ماشین، پوشش‌اصلی و اضافی ، ارزیابی میزان خسارت سال‌های قبل و تخفیف‌های ثابت و دوره‌ای، قیمت‌های متفاوتی برای بیمه بدنه اعلام می‌کنند. 

چرا قیمت بیمه بدنه متفاوت است؟

اگر بیمه بدنه بر اساس قیمت کمتر و غیر واقعی تهیه شود؛ در زمان خسارت، بیمه بدنه هزینه‌ها را بر اساس حق بیمه پرداختی جبران می‌کند. به این موقعیت «اعمال ماده ۱۰ قانون» می‌گویند. یعنی اگر ارزش واقعی یک ماشین ۵۰۰ میلیون تومان باشد اما بیمه بدنه آن را ۲۰۰ میلیون تومان خریده باشند؛ در زمان وقوع خسارت مبنای جبران هزینه‌ها همان ۲۰۰ میلیون تومان پرداختی خواهد بود. 

چرا باید بیمه بدنه را بر اساس قیمت واقعی خودرو تهیه کرد؟

با خرید اقساطیِ بیمه بدنه دیگر نمی‌توان از تخفیف ۱۰ درصدی بیمه نقدی استفاده کرد. 

خرید اقساطی بیمه بدنه چه فرقی با خرید نقدی آن دارد؟

سایت‌های ارزیابی قیمت خودرو یکی از بهترین روش‌های برای فهمیدن قیمت واقعی و به روز ماشین‌هاست. یکی از خدمات این سایت‌ها، فرستادن کارشناس برای ارزیابی قیمت حقیقی خودرو است. 

از چه راهی می‌توان ارزش واقعی خودرو را برآورد کرد؟