thirdparty

قیمت و خرید بیمه شخص ثالث برلیانس

لطفا پلاک خودروی خود را وارد کنید:
الف
الف
ب
پ
ت
ث
ج
ح
د
ر
ز
ژ
س
ش
ص
ض
ط
ظ
ع
ف
ق
ک
گ
ل
م
ن
و
ه
ی
D
S
ایـران
پرچم
کد ملی مالک خودرو
شماره پلاک خود را ندارید؟

ارزش‌های بیمه‌‌بازار

صدور بیمه نامه در همان روز
صدور بیمه نامه در همان روز
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

بیمه شخص ثالث برلیانس

برلیانس از خودروهای ساخت چین است که توانسته به دلیل قیمت مناسب خود و ویژگی‌های فنی برترش به یکی از خودروهای محبوب ایران تبدیل شود. مدل‌های مختلف برلیانس با همکاری سایپا و پارس خودرو تولید می‌شوند و طراحی‌ آن‌ها مشابه مدل‌های BMW است. خرید بیمه شخص ثالث برلیانس برای تمام رانندگان این خودرو اجباریست، به همین دلیل پیدا کردن کامل‌ترین و در عین حال اقتصادی‌ترین بیمه اهمیت زیادی دارد. شما می‌توانید بهترین و ارزان‌ترین بیمه شخص ثالث برلیانس را با مقایسه گزینه‌های مختلف در بیمه‌بازار پیدا کنید در همان روز صاحب بیمه شوید.

بیمه شخص ثالث چیست و چه مواردی را پوشش می‌دهد؟

همه صاحبان وسایل نقلیه باید بیمه شخص ثالث داشته باشند، پس داشتن این بیمه برای خودروی بریلیانس شما اجباری است. بیمه شخص ثالث خسارت‌های مالی و جانی اشخاصی که در تصادفات رانندگی مقصر نیستند را جبران می‌کند. این یعنی اگر تصادفی رخ دهد، همه افراد به غیر از راننده مقصر می‌توانند خسارت دریافت کنند، حتی سایر سرنشینان خودرو مقصر. البته با خرید بیمه حوادث راننده می‌توانید خسارت‌های مربوط به راننده خاطی را نیز دریافت کنید. پس بیمه شخص ثالث علاوه بر هزینه‌های تعمیر خودرو فرد زیان دیده در تصادف، هزینه‌های نقص عضو، خدمات بیمارستانی و فوت افراد را تحت پوشش قرار می‌دهد و در صورت تهیه بیمه حوادث راننده، آسیب‌های جانی راننده را نیز جبران می‌کند. در نظر داشته باشید که برای جبران خسارت‌های خودرو مقصر باید برای خرید بیمه بدنه برلیانس اقدام کرده باشید.

مدل‌ها و ویژگی‌های خودرو برلیانس

مدل خودرو در قیمت نهایی بیمه شخص ثالث تأثیرگذار است، پس باید به خوبی خودرو خود را بشناسید. پارس خودرو با کمک خودروسازان چینی مدل‌های مختلفی از BRILLIANCE وارد بازار کرده و در انواع مختلفی مانند کراس‌اوور، سدان و هاچ‌بک در اختیاران خریداران قرار داده است. کیفیت بالای این خودروی خارجی باعث شده تا برتری‌های زیادی از نظر ایمنی و طراحی داشته باشد و همین امر دلیل محبوبیت قابل‌توجه آن است. از انواع مدل‌های برلیانس‌ می‌توان به این موارد اشاره کرد:

 • برلیانس V5: این اولین مدل برلیانس بود که وارد ایران شد و توانست با عملکرد و شتاب بالا طرفداران زیادی برای خود جذب کند. این ماشین شاسی‌بلند با گیر‌بکس ۵ دنده اتومات و پیشرانه ۴ سیلندری خود عملکرد مناسبی فراهم می‌کند.
 • برلیانس H220: این مدل در دسته هاچ‌بک قرار میگیرد و با گیربکس ۵ سرعته دستی و نیمه‌اتوماتیک ارائه می‌شود.
 • برلیانس H230: این مدل از خودروی برلیانس در دسته سدان‌های اقتصادی قرار می‌گیرد و امکاناتی مانند قدرت موتور ۱۰۳ اسب بخار و سیستم ترمز ABS ارائه می‌کند.
 • برلیانس H320: این خودرو هاچ‌بک با جعبه دنده ۴ سرعته خودکار، قدرت ۱۰۳ اسب بخار و حداکثر سرعت ۱۷۰ کیلومتر بر ساعت از محبوب‌ترین مدل‌های برلیانس است.
 • برلیانس H330: این مدل یک سدان خانودگی است که کیفیت بهتری نسبت به مدل قبل ارائه می‌دهد و آپشن‌های داخلی بیشتری نیز دارد.
 • برلیانس C3 cross: این یکی از جدید‌ترین مدل‌های برلیانس در ایران است که از نظر طراحی ظاهری نسبت به مدل‌های دیگر تغییراتی داشته، اما ویژگی‌های فنی آن تفاوت‌ چندانی ندارد.
 • برلیانس v7: این مدل از جذاب‌ترین و در عین حال گران‌قیمت‌ترین مدل‌های برلیانس است که به عنوان یک کراس‌اوور متوسط ۵ تا ۷ نفره به کار می‌رود. مهندسان شرکت BMW در ساخت این خودرو مشارکت داشتند و بیشترین امکانات را در این خودرو قرار داده‌اند.

استعلام قیمت بیمه شخص ثالث برلیانس

برای استعلام بیمه شخص ثالث برلیانس باید مدل خودرو خود و سال ساخت آن را بدانید. با وارد کردن این اطلاعات خودرو در  در همین صفحه می‌توانید نرخ‌ بیمه‌های مختلف را با هم مقایسه کرده و مناسب‌ترین بیمه شخص ثالث با بودجه خود را انتخاب کنید. همچنین بعد از خرید بیمه‌نامه، برای اطمینان از صحت بیمه شخص ثالث می‌توانید از طریق سامانه سنهاب بیمه بازار از بیمه خریداری شده خود استعلام دریافت نمایید.  

عوامل موثر در بیمه شخص ثالث برلیانس

 • نرخ دیه: هزینه بیمه شخص ثالث هر سال با توجه به هزینه دیه ماه حرام تغییر می‌کند. حداقل تعهد مالی بیمه ۲.۵ درصد دیه ماه حرام و حداکثر آن ۵۰ درصد است.
 • کاربری خودرو: بعضی خودروها نسبت به سایرین بیشتر در معرض خطرات احتمالی هستند. برای مثال، خودروی برلیانس به عنوان یک خودروی شخصی نسبت به تاکسی‌ها یا ماشین‌های بارکش بیمه شخص ثالث ارزان‌تری دارد.
 • مدت اعتبار بیمه‌نامه: اگر مدت اعتبار کوتاه‌تری برای بیمه خود انتخاب کنید، طبیعتا باید مبلغ کمتری نیز بپردازید. البته در نظر داشته باشید که این کار در طولانی‌مدت به ضرر شما خواهد بود، زیرا دو دوره شش ماهه بیمه هزینه بیشتری نسبت به یک دوره یک‌ ساله خواهد داشت.
 • تعداد سیلندر و ظرفیت خودرو: علاوه بر مدل، سال ساخت و ظرفیت خودرو، تعداد سیلندرها نیز در تعیین هزینه بیمه نقش دارند. موتور خودرو برلیانس ۴ سیلندر دارد و در دسته خودروهای ۴ سیلندری، جدا از پیکان، پراید و سمند قرار می‌گیرد.
 • نمره منفی‌های راننده: قانون جدید صاحب بیمه شخص ثالث را موظف می‌کند به ازای هر نمره منفی گواهینامه ۱ درصد بیشتر هزینه بیمه شخص ثالث بپردازد؛ یعنی ۳۰ درصد جریمه به ازای ۳۰ نمره منفی گواهینامه.
 • تخفیف‌های بیمه شخص ثالث: این تخفیف در واقع تخفیف عدم خسارت است و در صورتی به شما تعلق می‌گیرد که در گذشته در هیچ تصادفی از بیمه شخص ثالث خود استفاده نکرده باشید. این تخفیف در سال اول ۵ درصد است و می‌تواند تا سال چهاردهم به ۷۰ درصد نیز برسد.
 • جریمه دیرکرد تمدید بیمه‌نامه شخص ثالث: فرمولی روزانه برای محاسبه جریمه دیرکرد تمدید این بیمه وجود دارد. برای محاسبه قیمت بیمه شخص ثالث باید بدانید که جریمه دیرکرد هر روز برابر با حق بیمه خودرو تقسیم بر ۳۶۵ روز سال است.

خرید بیمه شخص ثالث برلیانس از بیمه بازار

خرید آنلاین بیمه شخص ثالث از بیمه بازار این بیمه پروسه‌ای ساده دارد و به شما اجازه مقایسه کامل گزینه‌ها را می‌دهد. برای خرید بیمه شخص ثالث برلیانس از بیمه‌بازار کافی‌ست مراحل زیر را دنبال کنید:  

 • می‌توانید اطلاعات خودرو خود را در فرم محاسبه‌گر سایت بیمه‌بازار وارد کنید و بیمه شخص ثالث برلیانس را استعلام بگیرید؛
 • در گزینه بیمه شخص ثالث برلیانس اطلاعات کامل خودرو خود را وارد کنید؛
 • خرید اینترنتی بیمه پس از تکمیل اطلاعات و پرداخت آنلاین هزینه بیمه تکمیل می‌شود؛
 • در همان روز تحت پوشش بیمه مورد نظر خود قرار می‌گیرید و در زمان مورد نظر بیمه‌نامه را دریافت می‌کنید؛

می‌توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره از بیمه‌بازار می‌توانید با شماره 91007240-021 تماس بگیرید.

صفحات مرتبط:

بیمه شخص ثالث ایران

مشتریان بیمه بازار چه می‌گویند؟

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید

سوالات متداول

بعد از خرید آنلاین بیمه‌نامه در صورت تمایل می‌توانید نسخه فیزیکی آن را نیز سفارش دهید.

آیا بعد از خرید بیمه شخص ثالث از بیمه بازار، نسخه فیزیکی بیمه‌نامه را دریافت خواهیم کرد؟

اگر تمامی مدارک مورد نیاز به صورت کامل بارگذاری شده‌باشد؛ بیمه‌نامه شخص ثالث بعد از ۱۵ الی ۲۰ دقیقه صادر می‌شود. بارگذاری مدارک به صورت ناقص، روند صدور را طولانی خواهد کرد.

بیمه نامه شخص ثالث، چه مدت بعد از خرید صادر و فعال می‌شود؟

بهترین زمان برای تمدید بیمه‌نامه شخص ثالث، ۱۰ روز پیش از اتمام تاریخ اعتبار بیمه‌نامه است. هر زمانی از روز که بیمه‌نامه شخص ثالث خودرو تمدید شود، اعتبار آن از بامداد روز آتی آغاز خواهد شد.

چند روز پیش از تمام شدن اعتبار بیمه‌نامه باید برای تمدید آن اقدام کرد؟

برای بررسی صحت و اصالت بیمه‌نامه خودرو، می‌توانید با مراجعه به صفحه bimebazar.com/sanhabInquiry و وارد کردن شماره بیمه‌نامه، کد یکتا، کد VIN (شماره ۱۷ رقمیِ شناسایی خودرو) و کد ملی خود از صحت آن اطمینان حاصل نمایید. همچنین امکان بررسی اصالت بیمه‌نامه از طریق ارسال پیامک وجود دارد.

چگونه می‌توان از صحت بیمه‌نامه خودرو مطمئن شد؟

بخشش جریمه دیرکرد فرآیندی است که از سوی سازمان بیمه‌مرکزی انجام می‌شود و از قاعده خاصی پیروی نمی‌کند. این بخشش معمولا یک بار در فصل بهار، یک بارتابستان و یک بار زمستان از طرف بیمه‌مرکزی به شرکت‌های بیمه اعلام می‌شود.

بخشش جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث چه زمانی انجام می‌پذیرد؟

جریمه دیرکرد به صورت روزانه حساب می‌شود. یعنی به ازای هر روز تاخیر در خرید و تمدید، مبلغی به عنوان جریمه به بیمه‌نامه تعلق می‌گیرد. چون نرخ بیمه ثالث، سال به سال تغییر می‌کند ؛ نرخ جریمه دیرکرد آن هم  در هر سال متفاوت است و نرخ ثابتی ندارد.

جریمه تاخیر خرید بیمه شخص ثالث چگونه محاسبه می‌شود؟

از آنجا که تخفیف بیمه ثالث به شخص تعلق دارد؛ به دو شیوه می‌توان کار انتقال تخفیف را انجام داد. در صورتی که مالک ماشین قصد فروش داشته‌باشد؛ می‌تواند تخفیف بیمه‌اش را به خودروی جدیدی که خریده انتقال بدهد. درشرایطی دیگر، ممکن است صاحب بیمه‌نامه بخواهد تخفیفش را به شخص دیگری انتقال بدهد. در این صورت آن فرد حتما باید یکی از اعضای درجه یک خانواده‌ (پدر، مادر، همسر، فرزند) باشد. به جز این دو شیوه، امکان دیگری برای انتقال تخفیف وجود ندارد.

شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث چیست؟

به صورت کلی، انتقال تخفیف نیاز به دریافت الحاقیه دارد که ممکن است برای صاحب بیمه بار مالی داشته‌باشد. اما در صورتی که بیمه شخص ثالث را از بیمه‌بازار خریده باشید؛ می‌توانید تخفیف‌های مربوط به آن را بدون پرداخت هزینه، انتقال بدهید.

آیا امکان انتقال تخفیف بیمه ثالث از طریق خرید آنلاین بیمه در سایت بیمه بازار وجود دارد؟

در بیمه‌بازار امکان خرید بیمه شخص ثالث قسطی وجود دارد. فقط کافی است ‌هنگام خرید بیمه خود، مشخص کنید از کدام شرکت بیمه می‌خواهید بیمه ثالث خود را خریداری کنید. در مرحله ثبت سفارش تعداد اقساطی که شرکت بیمه در نظر گرفته است و مقدار هر قسط را مشاهده خواهید کرد. توجه داشته باشید که ممکن است شرکت قبلی که از آن بیمه خود را تهیه کرده‌اید، در سال جدید بیمه‌نامه را قسطی ارائه ندهد.

آیا می‌توان بیمه شخص ثالث را اقساطی تهیه کرد؟

خیر، در حال حاضر خرید قسطی بیمه شخص ثالث فقط با ارائه «چک صیاد» امکان‌پذیر است. علاوه بر آن، تنها ساکنین شهر تهران می‌توانند از این امکان استفاده کنند و در این مورد خاص، منظور از تهران، مجموع ۲۲ منطقه شهرداری است.

آیا امکان خرید قسطی بدون چک در سایت بیمه‌بازار وجود دارد؟

بله، بعد از خرید بیمه‌ثالث به صورت آنلاین طرف حساب شما «شرکت بیمه‌ای است که از آن بیمه خریده‌اید.» بنابراین برای جبران خسارت خارج از تهران باید به شعبه‌های آن شرکت بیمه خاص، مراجعه و روند دریافت خسارت را طی کنید. 

اگر بیمه ثالث را به صورت آنلاین بخریم؛  می‌توانیم خارج از تهران خسارت دریافت کنیم؟

بیمه‌بازار در حوزه صدور بیمه شخص ثالث با «تمامی شرکت‌های بیمه» همکاری دارد. شما در بیمه‌بازار می‌توانید برای خرید بیمه شخص ثالث از تخفیف‌ استفاده کنید و هزینه را به صورت قسطی بپردازید. 

بعد از خرید بیمه و ارسال تصویر مدارک، بیمه ثالث شما سریعا صادر می‌شود و در صورت درخواست، نسخه فیزیکی آن، بدون دریافت هزینه و به صورت رایگان، به آدرس درج شده در فرم ارسال خواهد شد.

خرید بیمه‌ ثالث از بیمه‌بازار چه امتیازی دارد؟

خیر، قانونِ لزوم ارائه نسخه کاغذی بیمه شخص ثالث لغو شده‌است. شما می‌توانید به راحتی از نسخه آنلاین و دیجیتالی که لینکش با پیامک به تلفن همراهتان ارسال می‌شود استفاده کنید.

آیا دریافت نسخه فیزیکی و کاغذی بیمه شخص ثالث ضروری است؟

قیمت بیمه شخص ثالث که روی بیمه‌نامه ذکر می‌شود برای همه شرکت‌های بیمه یکسان است. دلیل تفاوت قیمت‌ها در آفرهای ویژه‌ای است که بیمه‌بازار برای برخی از شرکت‌ها در نظر می‌گیرد. 

دلیل تخفیف‌ها و اختلاف قیمت بیمه شخص ثالث بین شرکت‌های مختلف در سایت بیمه‌بازار چیست؟

چون واحد صدور بیمه در شرکت‌ها به مدارک به روز شده نیاز دارد. 

چرا برای هر بار خرید و تمدید بیمه شخص ثالث باید مدارک را بارگذاری کنیم؟

بله، برای تمدید بیمه‌نامه شما می‌توانید به هر یک از شرکت‌های بیمه‌ای مورد نظر خود مراجعه کنید و در خواست تمدید بیمه‌نامه نمایید. همچنین تخفیفات بیمه شخص ثالث خودرو شما نیز حفظ خواهد شد. توجه داشته باشید که با تغییر شرکت بیمه تخفیف‌ها نیز منتقل می‌شوند.

آیا تغییر شرکت بیمه امکان‌پذیر است؟ قوانین و مقررات آن به چه صورت است؟ 

در صورت مفقودی بیمه‌نامه شخص ثالث، باید با در دست داشتن کارت خودرو و کارت شناسایی به نمایندگی صادرکننده بیمه مراجعه کرد. پس از انجام پروسه‌ی اعلام مفقودی برای فرد یک گواهی صادر خواهد شد که ارزش قانونی آن به اندازه اصل بیمه‌نامه است.

اگر بیمه‌نامه شخص ثالث گم شود چه کارهایی باید انجام داد؟ 

بیمه شخص ثالث هزینه‌های مربوط به درمان، فوت و خسارت‌های وارد شده به اموال را پوشش می‌دهد. بیمه شخص ثالث برای تمام وسایل نقلیه اجباری است.

منظور از بیمه شخص ثالث چیست؟

اشخاص ثالث در بیمه ثالث کسانی هستند که در حادثه دچار زیان مالی و جانی شده‌اند. 

شخص ثالث در بیمه شخص ثالث کیست؟

بله. داشتن بیمه شخص ثالث برای کلیه رانندگان وسایل نقلیه ( مسافری،بارکش، موتورسیکلت و…) اجباری است.

آیا داشتن بیمه شخص ثالث برای همه افراد اجباری است؟

رانندگی بدون بیمه شخص ثالث ممنوع است. در صورتی که وسیله نقلیه‌ای دچار حادثه شود و دارای بیمه شخص ثالث نباشد، راننده مقصر تا زمان پرداخت خسارت جانی و مالی اشخاص زیان دیده در حادثه، زندانی خواهد شد. همچنین خرید و فروش وسیله نقلیه بدون بیمه شخص ثالث امکان‌پذیر نیست.

نداشتن بیمه شخص ثالث چه عواقبی دارد؟

برای استعلام قیمت بیمه شخص ثالث می‌توانید اطلاعات خودروی خود را در سایت بیمه بازار وارد کنید تا لیستی ازتعرفه شرکت‌های بیمه برای شما نمایش داده شود. همچنین برای اطمینان از صحت بیمه شخص ثالث می‌توانید به سامانه سنهاب بیمه بازار مراجعه کنید. 

چگونه بیمه شخص ثالث را استعلام کنیم؟

 برخورداری از بیمه شخص ثالث برای تمام رانندگان اجباری است. این بیمه می‌تواند خسارات جانی و ملی بروز حادثه را به میزان قابل توجهی تحت پوشش قرار دهد. 

مزایای بیمه شخص ثالث چیست؟

این بیمه هزینه دیه و نقص عضو راننده را پرداخت می‌کند اما هزینه‌های پزشکی راننده مقصر را جبران نمی‌کند. راننده مقصر در صورتی که بخواهد خسارت پزشکی را پرداخت کند، باید از بیمه حوادث انفرادی استفاده نماید.

آیا بیمه شخص ثالث خسارت وارد شده به راننده را جبران می‌کند؟ 

مهم‌ترین شرط بیمه شخص ثالث داشتن گواهینامه است. در صورتی که راننده گواهینامه نداشته باشد، شرکت بیمه هیچ هزینه‌ای را تقبل نخواهد کرد.  

در صورت نداشتن گواهینامه آیا خسارات وارد شده را می‌توان از طریق بیمه شخص ثالث جبران نمود؟

نحوه محاسبه بیمه شخص ثالث ماشین به این صورت است که سالی 5 درصد به بیمه‌نامه اضافه می‌شود و این درصد از حق پایه بیمه کسر می‌شود. 

 بیمه شخص ثالث ماشین چگونه محاسبه می‌شود؟

حق بیمه شخص ثالث هر ساله بر اساس نرخ دیه اعلام شده توسط قوه قضاییه تعیین می‌شود. به دلیل تورم با افزایش نرخ دیه، سطح پوشش بیمه‌گزار افزایش پیدا می‌کند. هر زمانی که شخص بخواهد سطح پوشش بیمه شخص ثالث خود را افزایش دهد و یا اقدام به عوض کردن نام مندرج بر روی بیمه‌نامه کند، باید درخواست الحاقیه نماید.  
 

الحاقیه بیمه شخص ثالث چیست و چه زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد؟