thirdparty

خرید بیمه شخص ثالث اچ سی کراس

لطفا پلاک خودروی خود را وارد کنید:
الف
الف
ب
پ
ت
ث
ج
ح
د
ر
ز
ژ
س
ش
ص
ض
ط
ظ
ع
ف
ق
ک
گ
ل
م
ن
و
ه
ی
D
S
ایـران
پرچم
کد ملی مالک خودرو
شماره پلاک خود را ندارید؟

ارزش‌های بیمه‌‌بازار

همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
صدور بیمه نامه در همان روز
صدور بیمه نامه در همان روز
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

بیمه شخص ثالث اچ سی کراس

اچ سی کراس با نام کامل دانگ فنگ اچ سی کراس (dongfeng h30 cross) از خودروهای چینی است که از اواسط دهه ۹۰ شمسی (سال ۱۳۹۵) وارد بازار ایران شد. در واقع، این هاچ‌بک کامپکت نمونه‌ای از خودروهای نیمه‌شاسی یا در اصطلاح کراس‌اوری از خودروی دانگ‌فنگ اچ‌۳۰ است. اچ سی کراس با سامانه تعلیقی مستقل و مشابه پژو ۳۰۶ از امکانات فنی مطلوبی برخوردار است. این خودرو با موتوری ۱.۶ لیتری و مصرف سوخت ترکیبی ۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر از خودروهایی است که خریداران پرشماری در بازار وطنی دارد. امکانات و آپشن‌های این خودرو مانند بیشتر اتومبیل‌های چینی متنوع است. از جمله آنها باید به وجود سیستم چندرسانه‌ای یا همان مولتی‌مدیا، تهویه مناسب و حس‌گرهای مخصوص پارک‌کردن اشاره کنیم. در اچ سی کراس شاخص‌های امنیتی مناسبی به‌کار رفته است. ترمزهای ABS، کیسه هوا، سامانه ضدسرقت، دوربین دید عقب و موارد پرشمار دیگر باعث شده‌اند که این خودرو موفق به دریافت ۳ ستاره از موسسه ایمنی کشور چین شود.

تیپ‌های مختلف اچ سی کراس (H30 cross)

اچ سی کراس در دو تیپ مختلف روانه بازار می‌شود؛ تیپ معمولی و تیپ با رینگ آلومینیومی. قیمت تیپ با رینگ آلومینیومی بیشتر از مورد معمولی است و خدمات متنوع ایران‌خودرو برای هردو تیپ در دسترس است. گیربکس نرم و طراحی کابین مطلوب باعث می‌شود که این خودرو درمیان مشتریان طرفداران زیادی داشته باشد. یکی از جذاب‌ترین نکات درباره خرید چنین خودرویی، وجود بازار دست‌دوم مناسب برای آن است. فرقی نمی‌کند که چه تیپی از اچ سی کراس سوار می‌شوید،  خرید این بیمه‌ شخص ثالث لازم و ضروری است. همچنین خرید بیمه بدنه اچ سی کراس نیز به کاهش هزینه‌های وارد شده به خودروی شما در اثر حوادثی مانند تصادفات رانندگی و سرقت کمک بسیاری می‌کند.  

بهترین بیمه شخص ثالث اچ سی کراس

منظور از بیمه شخص ثالث، خدماتی است که از سوی شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات بیمه یا در اصطلاح بیمه‌گر به رانندگان عرضه می‌شوند. در هر حادثه و تصادف رانندگی، شخص اول راننده خاطی است. شخص دوم شرکت بیمه‌گر و شخص ثالث هم فردی است که آسیب مالی یا جانی می‌بیند. با وجود بیمه شخص ثالث اچ سی کراس از هزینه‌های لازم برای پرداخت به شخص ثالث یا نفر سوم هر حادثه کم می‌شود. پشتیبانی شرکت‌های بیمه در این زمینه مانع از تحمیل هزینه‌های هنگفت برای پرداخت خسارت‌ها در حوادث رانندگی می‌شود. این بیمه ضروری است و اگر شخصی بدون داشتن آن اقدام به رانندگی کند، در صورت بروز حادثه تا زمان پرداخت خسارت‌های مالی و جانی باید در زندان بماند.

برای پیداکردن بهترین شرکت بیمه شخص ثالث باید شرایط هر بیمه‌گر را استعلام کنید. چنین روندی به‌طور حضوری ساده نیست اما با خرید اینترنتی بیمه شخص ثالث بیمه بازار می‌توانید به‌سادگی و سرعت از هزینه‌ها و شرایط بیمه‌گران مختلف آگاه شوید. استعلام قیمت‌ها و روند ثبت سفارش بیمه شخص ثالث در سایت بیمه بازار بسیار ساده است.

قیمت بیمه شخص ثالث اچ سی کراس

شرکت‌های گوناگون، بیمه شخص ثالث را با قیمت‌های متنوعی در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهند. این موضوع ریشه در ارائه خدمات هر شرکت در کنار موارد پایه دارد. به‌طور کلی هم عوامل متنوعی روی قیمت بیمه شخص ثالث اچ سی کراس و خودروهای دیگر اثر می‌گذارند. از جمله این عوامل باید به موارد زیر اشاره شود:

  • مدل خودرو؛

  • مدت‌زمان قرارداد بیمه؛

  • پوشش‌های انتخابی متنوع؛

  • سال ساخت و تولید خودرو؛

  • شمار سال‌های عدم دریافت خسارت.

با خرید بیمه شخص ثالث اچ سی کراس از شرکتی مناسب، از پرداخت هزینه‌های گزاف در زمان حادثه دور بمانید. یادتان باشد که جریمه دیرکرد دریافت بیمه شخص ثالث روزانه حساب می‌شود. برای پیشگیری از جریمه‌شدن و تحمیل هزینه‌های مختلف حتما به‌موقع و ۱۰ روز مانده به پایان اعتبار بیمه فعلی‌تان برای تمدیدش دست‌به‌کار شوید.

خرید نقدی و اقساطی بیمه شخص ثالث

امکان خرید قسطی و نقدی بیمه شخص ثالث از بیمه بازار وجود دارد. با خرید بیمه به‌طور نقدی می‌توانید از تخفیفی ۱۰درصدی هم استفاده کنید. در صورت تمایل هم می‌توانید بیمه شخص ثالث اچ سی کراس را به‌طور قسطی بپردازید. برای این کار، در زمان انتخاب نوع پرداخت هزینه باید گزینه خرید اقساطی را انتخاب کنید. لازم است در این شیوه از خرید، چک صیادی در اختیار داشته باشید.

تخفیفات بیمه شخص ثالث اچ سی کراس

امکان دریافت تخفیف برای استفاده از خدمات بیمه شخص ثالث هم وجود دارد. این بیمه که به بیمه عدم خسارت موسوم است، به افرادی با خودروهایی تعلق می‌گیرد که تصادف نکرده باشند. درصد و مبلغ تخفیف مذکور وابسته به تعداد سال‌هایی است که خودرو تصادف نکرده است. با افزایش شمار سال‌های تصادف‌نکردن، مبلغ تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث اچ سی کراس هم بالا می‌رود. با وجود این تخفیفات، هزینه کمتری برای دریافت خدمات بیمه شخص ثالث پرداخت می‌شود. امکان انتقال تخفیفات بیمه شخص ثالث هم وجود دارد. اگر خودرویی جدید بخرید، فرصت انتقال تخفیفات خودروی قبلی به مورد جدید وجود دارد. درصورت تمایل به انتقال تخفیفات به فردی دیگر هم او باید از بستگان درجه یک (مادر، پدر، فرزند، همسر) باشد.

 خرید بیمه شخص ثالث از بیمه بازار

با خرید اینترنتی بیمه شخص ثالث بیمه بازار می‌توانید در عرض چند دقیقه، فرایند تهیه آن را پشت سر بگذارید. برای دریافت مشاوره و پیگیری هرگونه مشکل یا پرسش در فرایند خرید، می‌توانید با تیم پشتیبانی مجموعه بیمه بازار با شماره 02191007240 تماس بگیرید.

جهت بررسی صحت بیمه‌نامه نیز می‌توانید به سامانه سنهاب بیمه بازار مراجعه کنید و با واردکردن اطلاعاتی مانند کد ملی، شماره بیمه‌نامه، کد vin و کد یکتای خودرو به بررسی وضعیت اصالت بیمه‌نامه بپردازید. برای آگاهی از قیمت و شرایط بیمه شخص ثالث اچ سی کراس در بیمه بازار، کافی است مراحل زیرا را دنبال کیند:

  • اطلاعات خودرو را در بخش محاسبه‌گر بیمه در سایت وارد کنید؛

  • قیمت بیمه شخص ثالث اچ سی کراس را استعلام بگیرید؛

  • از میان پیشنهادات موجود، گزینه مناسب را انتخاب کنید؛

  • اطلاعات لازم برای ثبت سفارش را وارد کنید؛

  • با تکمیل اطلاعات، هزینه را به‌طور آنلاین بپردازید.

مشتریان بیمه بازار چه می‌گویند؟

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید

سوالات متداول

بعد از خرید آنلاین بیمه‌نامه در صورت تمایل می‌توانید نسخه فیزیکی آن را نیز سفارش دهید.

آیا بعد از خرید بیمه شخص ثالث از بیمه بازار، نسخه فیزیکی بیمه‌نامه را دریافت خواهیم کرد؟

اگر تمامی مدارک مورد نیاز به صورت کامل بارگذاری شده‌باشد؛ بیمه‌نامه شخص ثالث بعد از ۱۵ الی ۲۰ دقیقه صادر می‌شود. بارگذاری مدارک به صورت ناقص، روند صدور را طولانی خواهد کرد.

بیمه نامه شخص ثالث، چه مدت بعد از خرید صادر و فعال می‌شود؟

بهترین زمان برای تمدید بیمه‌نامه شخص ثالث، ۱۰ روز پیش از اتمام تاریخ اعتبار بیمه‌نامه است. هر زمانی از روز که بیمه‌نامه شخص ثالث خودرو تمدید شود، اعتبار آن از بامداد روز آتی آغاز خواهد شد.

چند روز پیش از تمام شدن اعتبار بیمه‌نامه باید برای تمدید آن اقدام کرد؟

برای بررسی صحت و اصالت بیمه‌نامه خودرو، می‌توانید با مراجعه به صفحه bimebazar.com/sanhabInquiry و وارد کردن شماره بیمه‌نامه، کد یکتا، کد VIN (شماره ۱۷ رقمیِ شناسایی خودرو) و کد ملی خود از صحت آن اطمینان حاصل نمایید. همچنین امکان بررسی اصالت بیمه‌نامه از طریق ارسال پیامک وجود دارد.

چگونه می‌توان از صحت بیمه‌نامه خودرو مطمئن شد؟

بخشش جریمه دیرکرد فرآیندی است که از سوی سازمان بیمه‌مرکزی انجام می‌شود و از قاعده خاصی پیروی نمی‌کند. این بخشش معمولا یک بار در فصل بهار، یک بارتابستان و یک بار زمستان از طرف بیمه‌مرکزی به شرکت‌های بیمه اعلام می‌شود.

بخشش جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث چه زمانی انجام می‌پذیرد؟

جریمه دیرکرد به صورت روزانه حساب می‌شود. یعنی به ازای هر روز تاخیر در خرید و تمدید، مبلغی به عنوان جریمه به بیمه‌نامه تعلق می‌گیرد. چون نرخ بیمه ثالث، سال به سال تغییر می‌کند ؛ نرخ جریمه دیرکرد آن هم  در هر سال متفاوت است و نرخ ثابتی ندارد.

جریمه تاخیر خرید بیمه شخص ثالث چگونه محاسبه می‌شود؟

از آنجا که تخفیف بیمه ثالث به شخص تعلق دارد؛ به دو شیوه می‌توان کار انتقال تخفیف را انجام داد. در صورتی که مالک ماشین قصد فروش داشته‌باشد؛ می‌تواند تخفیف بیمه‌اش را به خودروی جدیدی که خریده انتقال بدهد. درشرایطی دیگر، ممکن است صاحب بیمه‌نامه بخواهد تخفیفش را به شخص دیگری انتقال بدهد. در این صورت آن فرد حتما باید یکی از اعضای درجه یک خانواده‌ (پدر، مادر، همسر، فرزند) باشد. به جز این دو شیوه، امکان دیگری برای انتقال تخفیف وجود ندارد.

شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث چیست؟

به صورت کلی، انتقال تخفیف نیاز به دریافت الحاقیه دارد که ممکن است برای صاحب بیمه بار مالی داشته‌باشد. اما در صورتی که بیمه شخص ثالث را از بیمه‌بازار خریده باشید؛ می‌توانید تخفیف‌های مربوط به آن را بدون پرداخت هزینه، انتقال بدهید.

آیا امکان انتقال تخفیف بیمه ثالث از طریق خرید آنلاین بیمه در سایت بیمه بازار وجود دارد؟

در بیمه‌بازار امکان خرید بیمه شخص ثالث قسطی وجود دارد. فقط کافی است ‌هنگام خرید بیمه خود، مشخص کنید از کدام شرکت بیمه می‌خواهید بیمه ثالث خود را خریداری کنید. در مرحله ثبت سفارش تعداد اقساطی که شرکت بیمه در نظر گرفته است و مقدار هر قسط را مشاهده خواهید کرد. توجه داشته باشید که ممکن است شرکت قبلی که از آن بیمه خود را تهیه کرده‌اید، در سال جدید بیمه‌نامه را قسطی ارائه ندهد.

آیا می‌توان بیمه شخص ثالث را اقساطی تهیه کرد؟

خیر، در حال حاضر خرید قسطی بیمه شخص ثالث فقط با ارائه «چک صیاد» امکان‌پذیر است. علاوه بر آن، تنها ساکنین شهر تهران می‌توانند از این امکان استفاده کنند و در این مورد خاص، منظور از تهران، مجموع ۲۲ منطقه شهرداری است.

آیا امکان خرید قسطی بدون چک در سایت بیمه‌بازار وجود دارد؟

بله، بعد از خرید بیمه‌ثالث به صورت آنلاین طرف حساب شما «شرکت بیمه‌ای است که از آن بیمه خریده‌اید.» بنابراین برای جبران خسارت خارج از تهران باید به شعبه‌های آن شرکت بیمه خاص، مراجعه و روند دریافت خسارت را طی کنید. 

اگر بیمه ثالث را به صورت آنلاین بخریم؛  می‌توانیم خارج از تهران خسارت دریافت کنیم؟

بیمه‌بازار در حوزه صدور بیمه شخص ثالث با «تمامی شرکت‌های بیمه» همکاری دارد. شما در بیمه‌بازار می‌توانید برای خرید بیمه شخص ثالث از تخفیف‌ استفاده کنید و هزینه را به صورت قسطی بپردازید. 

بعد از خرید بیمه و ارسال تصویر مدارک، بیمه ثالث شما سریعا صادر می‌شود و در صورت درخواست، نسخه فیزیکی آن، بدون دریافت هزینه و به صورت رایگان، به آدرس درج شده در فرم ارسال خواهد شد.

خرید بیمه‌ ثالث از بیمه‌بازار چه امتیازی دارد؟

خیر، قانونِ لزوم ارائه نسخه کاغذی بیمه شخص ثالث لغو شده‌است. شما می‌توانید به راحتی از نسخه آنلاین و دیجیتالی که لینکش با پیامک به تلفن همراهتان ارسال می‌شود استفاده کنید.

آیا دریافت نسخه فیزیکی و کاغذی بیمه شخص ثالث ضروری است؟

قیمت بیمه شخص ثالث که روی بیمه‌نامه ذکر می‌شود برای همه شرکت‌های بیمه یکسان است. دلیل تفاوت قیمت‌ها در آفرهای ویژه‌ای است که بیمه‌بازار برای برخی از شرکت‌ها در نظر می‌گیرد. 

دلیل تخفیف‌ها و اختلاف قیمت بیمه شخص ثالث بین شرکت‌های مختلف در سایت بیمه‌بازار چیست؟

چون واحد صدور بیمه در شرکت‌ها به مدارک به روز شده نیاز دارد. 

چرا برای هر بار خرید و تمدید بیمه شخص ثالث باید مدارک را بارگذاری کنیم؟

بله، برای تمدید بیمه‌نامه شما می‌توانید به هر یک از شرکت‌های بیمه‌ای مورد نظر خود مراجعه کنید و در خواست تمدید بیمه‌نامه نمایید. همچنین تخفیفات بیمه شخص ثالث خودرو شما نیز حفظ خواهد شد. توجه داشته باشید که با تغییر شرکت بیمه تخفیف‌ها نیز منتقل می‌شوند.

آیا تغییر شرکت بیمه امکان‌پذیر است؟ قوانین و مقررات آن به چه صورت است؟ 

در صورت مفقودی بیمه‌نامه شخص ثالث، باید با در دست داشتن کارت خودرو و کارت شناسایی به نمایندگی صادرکننده بیمه مراجعه کرد. پس از انجام پروسه‌ی اعلام مفقودی برای فرد یک گواهی صادر خواهد شد که ارزش قانونی آن به اندازه اصل بیمه‌نامه است.

اگر بیمه‌نامه شخص ثالث گم شود چه کارهایی باید انجام داد؟ 

بیمه شخص ثالث هزینه‌های مربوط به درمان، فوت و خسارت‌های وارد شده به اموال را پوشش می‌دهد. بیمه شخص ثالث برای تمام وسایل نقلیه اجباری است.

منظور از بیمه شخص ثالث چیست؟

اشخاص ثالث در بیمه ثالث کسانی هستند که در حادثه دچار زیان مالی و جانی شده‌اند. 

شخص ثالث در بیمه شخص ثالث کیست؟

بله. داشتن بیمه شخص ثالث برای کلیه رانندگان وسایل نقلیه ( مسافری،بارکش، موتورسیکلت و…) اجباری است.

آیا داشتن بیمه شخص ثالث برای همه افراد اجباری است؟

رانندگی بدون بیمه شخص ثالث ممنوع است. در صورتی که وسیله نقلیه‌ای دچار حادثه شود و دارای بیمه شخص ثالث نباشد، راننده مقصر تا زمان پرداخت خسارت جانی و مالی اشخاص زیان دیده در حادثه، زندانی خواهد شد. همچنین خرید و فروش وسیله نقلیه بدون بیمه شخص ثالث امکان‌پذیر نیست.

نداشتن بیمه شخص ثالث چه عواقبی دارد؟

برای استعلام قیمت بیمه شخص ثالث می‌توانید اطلاعات خودروی خود را در سایت بیمه بازار وارد کنید تا لیستی ازتعرفه شرکت‌های بیمه برای شما نمایش داده شود. همچنین برای اطمینان از صحت بیمه شخص ثالث می‌توانید به سامانه سنهاب بیمه بازار مراجعه کنید. 

چگونه بیمه شخص ثالث را استعلام کنیم؟

 برخورداری از بیمه شخص ثالث برای تمام رانندگان اجباری است. این بیمه می‌تواند خسارات جانی و ملی بروز حادثه را به میزان قابل توجهی تحت پوشش قرار دهد. 

مزایای بیمه شخص ثالث چیست؟

این بیمه هزینه دیه و نقص عضو راننده را پرداخت می‌کند اما هزینه‌های پزشکی راننده مقصر را جبران نمی‌کند. راننده مقصر در صورتی که بخواهد خسارت پزشکی را پرداخت کند، باید از بیمه حوادث انفرادی استفاده نماید.

آیا بیمه شخص ثالث خسارت وارد شده به راننده را جبران می‌کند؟ 

مهم‌ترین شرط بیمه شخص ثالث داشتن گواهینامه است. در صورتی که راننده گواهینامه نداشته باشد، شرکت بیمه هیچ هزینه‌ای را تقبل نخواهد کرد.  

در صورت نداشتن گواهینامه آیا خسارات وارد شده را می‌توان از طریق بیمه شخص ثالث جبران نمود؟

نحوه محاسبه بیمه شخص ثالث ماشین به این صورت است که سالی 5 درصد به بیمه‌نامه اضافه می‌شود و این درصد از حق پایه بیمه کسر می‌شود. 

 بیمه شخص ثالث ماشین چگونه محاسبه می‌شود؟

حق بیمه شخص ثالث هر ساله بر اساس نرخ دیه اعلام شده توسط قوه قضاییه تعیین می‌شود. به دلیل تورم با افزایش نرخ دیه، سطح پوشش بیمه‌گزار افزایش پیدا می‌کند. هر زمانی که شخص بخواهد سطح پوشش بیمه شخص ثالث خود را افزایش دهد و یا اقدام به عوض کردن نام مندرج بر روی بیمه‌نامه کند، باید درخواست الحاقیه نماید.  
 

الحاقیه بیمه شخص ثالث چیست و چه زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد؟