thirdparty

خرید بیمه شخص ثالث ام وی ام X33

لطفا پلاک خودروی خود را وارد کنید:
الف
الف
ب
پ
ت
ث
ج
ح
د
ر
ز
ژ
س
ش
ص
ض
ط
ظ
ع
ف
ق
ک
گ
ل
م
ن
و
ه
ی
D
S
ایـران
پرچم
کد ملی مالک خودرو
شماره پلاک خود را ندارید؟

ارزش‌های بیمه‌‌بازار

صدور بیمه نامه در همان روز
صدور بیمه نامه در همان روز
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

بیمه شخص ثالث ام وی ام X33

ام وی ام X33 (MVM X33)  از اولین خودروهای چینی کراس‌اوری است که به بازار ایرانی راه پیدا کرد. مشتریان بسیاری از این برندمدل استقبال کردند و هنوز هم طرفدارانی دارد. این خودرو با در اختیارداشتن آپشن‌ها و امکانات متنوع توانسته دل مشتریان را به‌دست بیاورد و گزینه‌ای پرفروش باشد. ام پی ام x33 ظاهری استاندارد و بدنه‌ای مستحکم دارد. طراحی کابینش هم به‌خوبی صورت گرفته و سوخت اندکش از امتیازات آن به‌شمار می‌رود. حجم موتور این خودرو ۲ لیتر است و با ویژگی‌هایی مانند دید وسیع آینه‌ها، رانندگی را برای افراد مختلف از جمله مبتدیان ساده‌تر می‌کند. برای خرید بیمه شخص ثالث می‌توانید خسارت‌های وارد شده به شخص آسیب‌دیده را هنگام بروز حوادث ناگهانی پوشش دهید. 

مدل‌های مختلف ام وی ام X33

ام وی ام X33 در چند مدل مختلف روانه بازار شده است. این مدل‌ها شامل ام‌وی‌ام دنده‌ای، اموی‌امی X33S و ام وی ام X33 توربوشارژ است. مدل دنده‌ای برندمدل گیربکس ۵سرعته و مصرف سوخت ترکیبی ۹.۵ لیتری دارد. مدل X33S با گیربکس اتوماتیک CVT کار می‌کند و شتاب صفر تا صد آن، ۱۴ ثانیه است. این مدل آپشن‌های متنوعی از جمله سانروف و سنسور پارک دارد که تجربه رانندگی را خوشایندتر می‌کنند. ام وی ام X33 توربوشارژ هم مجهز به سیستم ترمز مطلوب و گیربکس اتوماتیک است. در این مدل هم امکاناتی مانند حس‌گر فشار باد تایرها و کروز کنترل قرار داده شده است. برای رانندگی با هریک از این خودروها باید بیمه شخص ثالث داشته باشید. بیمه شخص ثالث ام وی ام X33 اجباری است و رانندگی بدون آن جرم محسوب می‌شود. ضمن اینکه امکان خریدوفروش چنین خوردویی هم وجود ندارد.

خرید بیمه شخص ثالث ام وی ام X33

برای خرید بیمه شخص ثالث ام وی ام X33 می‌توانید از میان شرکت‌های مختلف دست به انتخاب بزنید. بیمه‌گران یا همان شرکت‌های بیمه گوناگون خدمات لازم برای بیمه‌کردن را ارائه می‌کنند اما انتخاب بهترین مورد در گروی شناخت گزینه‌های مختلف است. برای بررسی شرایط و نرخ بیمه شخص ثالث شرکت‌ها می‌توانید به سامانه بیمه بازار مراجعه کنید. در این بستر، مشخصات فروش بیمه شرکت‌های گوناگون در دسترستان قرار دارد. با رصد و مقایسه هریک، امکان رسیدن به گزینه مناسب مقدور می‌شود.

بیمه شخص ثالث اجباری است و اگر خودرویی فاقد آن باشد، امکان خریدوفروشش وجود نخواهد داشت. در صورت بروز هرگونه حادثه با این خودرو هم شخص اول یعنی راننده خاطی باید تا پرداخت تمام و کمال خسارت‌های مالی و جانی در زندان بماند. با بیمه‌کردن خودرو نزد شخص دوم هر حادثه یعنی شرکت بیمه‌کننده، در پرداخت بخش بزرگی از هزینه‌ها صرفه‌جویی می‌شود. در این فرایند، شخص ثالث هم که فرد خسارت‌دیده است.

نرخ بیمه شخص ثالث

قیمت بیمه شخص ثالثی که از سوی شرکت‌های بیمه مختلف ارائه می‌شود، با یکدیگر یکسان نیست. نرخ پایه بیمه شخص ثالث در تمام شرکت‌ها یکسان است اما تفاوت ریشه در خدمات جانبی و پیشنهاداتی دارد که هر بیمه‌گر برای مشتریانش در نظر می‌گیرد. به‌طور کلی هم قیمت بیمه شخص ثالث ام وی ام X33 در گروی عوامل مختلفی از جمله موارد زیر است:

 • مدل خودرو؛

 • سال ساخت خودرو؛

 • طول و مدت‌زمان قرارداد بیمه؛

 • پوشش‌های انتخابی بیمه 

جریمه و بخشش جریمه بیمه شخص ثالث

به‌ازای هرروز که خودرو فاقد بیمه شخص ثالث باشد، مبلغی جریمه به آن تعلق می‌گیرد. نرخ جریمه هم وابسته به تعرفه‌ بیمه‌ای است که هرساله از سوی سازمان بیمه مرکزی در نظر گرفته می‌شود. این مبلغ به‌طور سالانه تغییر می‌کند. در برخی از اوقات سال، بیمه مرکزی با ابلاغ طرح بخشش جریمه دیرکرد به شرکت‌های بیمه‌گر مختلف، مبالغ جمع‌شده جریمه برای خودروهای گوناگون را می‌بخشد.

تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث

تخفیفاتی هم برای ارائه بیمه شخص ثالث از سوی شرکت‌های بیمه‌گر به بیمه‌کنندگان تعلق می‌گیرد. تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث به کسانی اعطا می‌شود که سابقه تصادف و حادثه رانندگی نداشته‌اند. هرچقدر که مدت تصادف‌نکردن یک خودرو بیشتر باشد، درصد تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث ام وی ام x33 آن هم افزایش پیدا می‌کند.

امکان انتقال تخفیفات بیمه شخص ثالث ام وی ام x33 هم وجود دارد. با خرید خودرویی جدید می‌توانید تخفیفات بیمه خودروی قبلی را به مورد تازه منتقل کنید. فرصت انتقال تخفیف‌های شخص ثالث یک خودرو به نزدیکان درجه یک صاحب آن (مادر، همسر، فرزند، پدر) هم وجود دارد.

خرید قسطی بیمه شخص ثالث ام وی ام x33

با خرید بیمه شخص ثالث از بیمه بازار می‌توانید به دو روش هزینه را بپردازید. اگر مایل باشید، هزینه را نقدی و به‌طور آنلاین می‌پردازید. امکان پرداخت اقساطی هم وجود دارد. در این روش، بخشی از هزینه را به‌طور نقدی پرداخت می‌کنید و باقی را در یک یا چند قسط می‌پردازید. مبلغ و تعداد اقساط وابسته به قوانین هر شرکت بیمه‌گر تعیین می‌شود. برای خرید قسطی باید چک صیادی داشته باشید.

بررسی صحت بیمه‌نامه شخص ثالث

 برای استعلام صحت بیمه‌نامه و تاریخ انقضای آن می‌توانید به سامانه سنهاب مراجعه کنید و بعد از ورود به این سامانه، لازم است که اطلاعات زیر را وارد کنید و در جریان صحت بیمه‌نامه شخص ثالث خودرو قرار بگیرید:

 • شماره ملی

 • بیمه‌نامه

 •  vin (شماره ۱۷رقمی شناسایی خودرو)

 • کد یکتا

خرید بیمه شخص ثالث از بیمه بازار

برای خرید بیمه شخص ثالث ام وی ام X33  کافی‌ست مراحل زیر را دنبال کنید:

 • وارد بخش محاسبه‌گر شوید

 • مشخصات خودرو را وارد کنید 

 • فهرست شرکت‌های بیمه‌گر و شرایط هریک را مرور کنید

 • ازمیان گزینه‌ها، دست به انتخاب بزنید 

 • هزینه را به‌طور آنلاین و به‌شکل نقدی یا قسطی بپردازید

   در فرایند انتخاب و تهیه بیمه شخص ثالث می‌توانید با شماره 02191007240 با تیم پشتیبانی بیمه بازار تماس بگیرید و به صورت رایگان مشاوره دریافت نمایید. متخصصین بیمه بازار در کلیه مراحل صدور تا خرید بیمه در کنار شما خواهند بود. 

صفحات مرتبط:

بیمه بدنه ام وی ام x33

بیمه شخص ثالث آسیا

مشتریان بیمه بازار چه می‌گویند؟

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید

سوالات متداول

بعد از خرید آنلاین بیمه‌نامه در صورت تمایل می‌توانید نسخه فیزیکی آن را نیز سفارش دهید.

آیا بعد از خرید بیمه شخص ثالث از بیمه بازار، نسخه فیزیکی بیمه‌نامه را دریافت خواهیم کرد؟

اگر تمامی مدارک مورد نیاز به صورت کامل بارگذاری شده‌باشد؛ بیمه‌نامه شخص ثالث بعد از ۱۵ الی ۲۰ دقیقه صادر می‌شود. بارگذاری مدارک به صورت ناقص، روند صدور را طولانی خواهد کرد.

بیمه نامه شخص ثالث، چه مدت بعد از خرید صادر و فعال می‌شود؟

بهترین زمان برای تمدید بیمه‌نامه شخص ثالث، ۱۰ روز پیش از اتمام تاریخ اعتبار بیمه‌نامه است. هر زمانی از روز که بیمه‌نامه شخص ثالث خودرو تمدید شود، اعتبار آن از بامداد روز آتی آغاز خواهد شد.

چند روز پیش از تمام شدن اعتبار بیمه‌نامه باید برای تمدید آن اقدام کرد؟

برای بررسی صحت و اصالت بیمه‌نامه خودرو، می‌توانید با مراجعه به صفحه bimebazar.com/sanhabInquiry و وارد کردن شماره بیمه‌نامه، کد یکتا، کد VIN (شماره ۱۷ رقمیِ شناسایی خودرو) و کد ملی خود از صحت آن اطمینان حاصل نمایید. همچنین امکان بررسی اصالت بیمه‌نامه از طریق ارسال پیامک وجود دارد.

چگونه می‌توان از صحت بیمه‌نامه خودرو مطمئن شد؟

بخشش جریمه دیرکرد فرآیندی است که از سوی سازمان بیمه‌مرکزی انجام می‌شود و از قاعده خاصی پیروی نمی‌کند. این بخشش معمولا یک بار در فصل بهار، یک بارتابستان و یک بار زمستان از طرف بیمه‌مرکزی به شرکت‌های بیمه اعلام می‌شود.

بخشش جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث چه زمانی انجام می‌پذیرد؟

جریمه دیرکرد به صورت روزانه حساب می‌شود. یعنی به ازای هر روز تاخیر در خرید و تمدید، مبلغی به عنوان جریمه به بیمه‌نامه تعلق می‌گیرد. چون نرخ بیمه ثالث، سال به سال تغییر می‌کند ؛ نرخ جریمه دیرکرد آن هم  در هر سال متفاوت است و نرخ ثابتی ندارد.

جریمه تاخیر خرید بیمه شخص ثالث چگونه محاسبه می‌شود؟

از آنجا که تخفیف بیمه ثالث به شخص تعلق دارد؛ به دو شیوه می‌توان کار انتقال تخفیف را انجام داد. در صورتی که مالک ماشین قصد فروش داشته‌باشد؛ می‌تواند تخفیف بیمه‌اش را به خودروی جدیدی که خریده انتقال بدهد. درشرایطی دیگر، ممکن است صاحب بیمه‌نامه بخواهد تخفیفش را به شخص دیگری انتقال بدهد. در این صورت آن فرد حتما باید یکی از اعضای درجه یک خانواده‌ (پدر، مادر، همسر، فرزند) باشد. به جز این دو شیوه، امکان دیگری برای انتقال تخفیف وجود ندارد.

شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث چیست؟

به صورت کلی، انتقال تخفیف نیاز به دریافت الحاقیه دارد که ممکن است برای صاحب بیمه بار مالی داشته‌باشد. اما در صورتی که بیمه شخص ثالث را از بیمه‌بازار خریده باشید؛ می‌توانید تخفیف‌های مربوط به آن را بدون پرداخت هزینه، انتقال بدهید.

آیا امکان انتقال تخفیف بیمه ثالث از طریق خرید آنلاین بیمه در سایت بیمه بازار وجود دارد؟

در بیمه‌بازار امکان خرید بیمه شخص ثالث قسطی وجود دارد. فقط کافی است ‌هنگام خرید بیمه خود، مشخص کنید از کدام شرکت بیمه می‌خواهید بیمه ثالث خود را خریداری کنید. در مرحله ثبت سفارش تعداد اقساطی که شرکت بیمه در نظر گرفته است و مقدار هر قسط را مشاهده خواهید کرد. توجه داشته باشید که ممکن است شرکت قبلی که از آن بیمه خود را تهیه کرده‌اید، در سال جدید بیمه‌نامه را قسطی ارائه ندهد.

آیا می‌توان بیمه شخص ثالث را اقساطی تهیه کرد؟

خیر، در حال حاضر خرید قسطی بیمه شخص ثالث فقط با ارائه «چک صیاد» امکان‌پذیر است. علاوه بر آن، تنها ساکنین شهر تهران می‌توانند از این امکان استفاده کنند و در این مورد خاص، منظور از تهران، مجموع ۲۲ منطقه شهرداری است.

آیا امکان خرید قسطی بدون چک در سایت بیمه‌بازار وجود دارد؟

بله، بعد از خرید بیمه‌ثالث به صورت آنلاین طرف حساب شما «شرکت بیمه‌ای است که از آن بیمه خریده‌اید.» بنابراین برای جبران خسارت خارج از تهران باید به شعبه‌های آن شرکت بیمه خاص، مراجعه و روند دریافت خسارت را طی کنید. 

اگر بیمه ثالث را به صورت آنلاین بخریم؛  می‌توانیم خارج از تهران خسارت دریافت کنیم؟

بیمه‌بازار در حوزه صدور بیمه شخص ثالث با «تمامی شرکت‌های بیمه» همکاری دارد. شما در بیمه‌بازار می‌توانید برای خرید بیمه شخص ثالث از تخفیف‌ استفاده کنید و هزینه را به صورت قسطی بپردازید. 

بعد از خرید بیمه و ارسال تصویر مدارک، بیمه ثالث شما سریعا صادر می‌شود و در صورت درخواست، نسخه فیزیکی آن، بدون دریافت هزینه و به صورت رایگان، به آدرس درج شده در فرم ارسال خواهد شد.

خرید بیمه‌ ثالث از بیمه‌بازار چه امتیازی دارد؟

خیر، قانونِ لزوم ارائه نسخه کاغذی بیمه شخص ثالث لغو شده‌است. شما می‌توانید به راحتی از نسخه آنلاین و دیجیتالی که لینکش با پیامک به تلفن همراهتان ارسال می‌شود استفاده کنید.

آیا دریافت نسخه فیزیکی و کاغذی بیمه شخص ثالث ضروری است؟

قیمت بیمه شخص ثالث که روی بیمه‌نامه ذکر می‌شود برای همه شرکت‌های بیمه یکسان است. دلیل تفاوت قیمت‌ها در آفرهای ویژه‌ای است که بیمه‌بازار برای برخی از شرکت‌ها در نظر می‌گیرد. 

دلیل تخفیف‌ها و اختلاف قیمت بیمه شخص ثالث بین شرکت‌های مختلف در سایت بیمه‌بازار چیست؟

چون واحد صدور بیمه در شرکت‌ها به مدارک به روز شده نیاز دارد. 

چرا برای هر بار خرید و تمدید بیمه شخص ثالث باید مدارک را بارگذاری کنیم؟

بله، برای تمدید بیمه‌نامه شما می‌توانید به هر یک از شرکت‌های بیمه‌ای مورد نظر خود مراجعه کنید و در خواست تمدید بیمه‌نامه نمایید. همچنین تخفیفات بیمه شخص ثالث خودرو شما نیز حفظ خواهد شد. توجه داشته باشید که با تغییر شرکت بیمه تخفیف‌ها نیز منتقل می‌شوند.

آیا تغییر شرکت بیمه امکان‌پذیر است؟ قوانین و مقررات آن به چه صورت است؟ 

در صورت مفقودی بیمه‌نامه شخص ثالث، باید با در دست داشتن کارت خودرو و کارت شناسایی به نمایندگی صادرکننده بیمه مراجعه کرد. پس از انجام پروسه‌ی اعلام مفقودی برای فرد یک گواهی صادر خواهد شد که ارزش قانونی آن به اندازه اصل بیمه‌نامه است.

اگر بیمه‌نامه شخص ثالث گم شود چه کارهایی باید انجام داد؟ 

بیمه شخص ثالث هزینه‌های مربوط به درمان، فوت و خسارت‌های وارد شده به اموال را پوشش می‌دهد. بیمه شخص ثالث برای تمام وسایل نقلیه اجباری است.

منظور از بیمه شخص ثالث چیست؟

اشخاص ثالث در بیمه ثالث کسانی هستند که در حادثه دچار زیان مالی و جانی شده‌اند. 

شخص ثالث در بیمه شخص ثالث کیست؟

بله. داشتن بیمه شخص ثالث برای کلیه رانندگان وسایل نقلیه ( مسافری،بارکش، موتورسیکلت و…) اجباری است.

آیا داشتن بیمه شخص ثالث برای همه افراد اجباری است؟

رانندگی بدون بیمه شخص ثالث ممنوع است. در صورتی که وسیله نقلیه‌ای دچار حادثه شود و دارای بیمه شخص ثالث نباشد، راننده مقصر تا زمان پرداخت خسارت جانی و مالی اشخاص زیان دیده در حادثه، زندانی خواهد شد. همچنین خرید و فروش وسیله نقلیه بدون بیمه شخص ثالث امکان‌پذیر نیست.

نداشتن بیمه شخص ثالث چه عواقبی دارد؟

برای استعلام قیمت بیمه شخص ثالث می‌توانید اطلاعات خودروی خود را در سایت بیمه بازار وارد کنید تا لیستی ازتعرفه شرکت‌های بیمه برای شما نمایش داده شود. همچنین برای اطمینان از صحت بیمه شخص ثالث می‌توانید به سامانه سنهاب بیمه بازار مراجعه کنید. 

چگونه بیمه شخص ثالث را استعلام کنیم؟

 برخورداری از بیمه شخص ثالث برای تمام رانندگان اجباری است. این بیمه می‌تواند خسارات جانی و ملی بروز حادثه را به میزان قابل توجهی تحت پوشش قرار دهد. 

مزایای بیمه شخص ثالث چیست؟

این بیمه هزینه دیه و نقص عضو راننده را پرداخت می‌کند اما هزینه‌های پزشکی راننده مقصر را جبران نمی‌کند. راننده مقصر در صورتی که بخواهد خسارت پزشکی را پرداخت کند، باید از بیمه حوادث انفرادی استفاده نماید.

آیا بیمه شخص ثالث خسارت وارد شده به راننده را جبران می‌کند؟ 

مهم‌ترین شرط بیمه شخص ثالث داشتن گواهینامه است. در صورتی که راننده گواهینامه نداشته باشد، شرکت بیمه هیچ هزینه‌ای را تقبل نخواهد کرد.  

در صورت نداشتن گواهینامه آیا خسارات وارد شده را می‌توان از طریق بیمه شخص ثالث جبران نمود؟

نحوه محاسبه بیمه شخص ثالث ماشین به این صورت است که سالی 5 درصد به بیمه‌نامه اضافه می‌شود و این درصد از حق پایه بیمه کسر می‌شود. 

 بیمه شخص ثالث ماشین چگونه محاسبه می‌شود؟

حق بیمه شخص ثالث هر ساله بر اساس نرخ دیه اعلام شده توسط قوه قضاییه تعیین می‌شود. به دلیل تورم با افزایش نرخ دیه، سطح پوشش بیمه‌گزار افزایش پیدا می‌کند. هر زمانی که شخص بخواهد سطح پوشش بیمه شخص ثالث خود را افزایش دهد و یا اقدام به عوض کردن نام مندرج بر روی بیمه‌نامه کند، باید درخواست الحاقیه نماید.  
 

الحاقیه بیمه شخص ثالث چیست و چه زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد؟