thirdparty

خرید بیمه شخص ثالث ریو

لطفا پلاک خودروی خود را وارد کنید:
الف
الف
ب
پ
ت
ث
ج
ح
د
ر
ز
ژ
س
ش
ص
ض
ط
ظ
ع
ف
ق
ک
گ
ل
م
ن
و
ه
ی
D
S
ایـران
پرچم
کد ملی مالک خودرو
شماره پلاک خود را ندارید؟

ارزش‌های بیمه‌‌بازار

همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
صدور بیمه نامه در همان روز
صدور بیمه نامه در همان روز
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

بیمه شخص ثالث ریو

ریو یکی از خودروهای قدیمی اما باکیفیت موجود در بازار است که با همکاری شرکت کیا و سایپا ساخته شده و آخرین تولید آن به سال ۱۳۹۱ برمی‌گردد. با وجود قدیمی‌ بودن مدل‌های خودرو ریو در بازار، کیفیت بالای ساخت آن و ظاهر منحصربه‌فردش باعث شده تا طرفداران وفاداری داشته باشد. داشتن بیمه شخص ثالث برای تمام مالکان خودرو اجباری است، به همین دلیل خرید بهترین و ارازن‌ترین بیمه شخص ثالث ریو برای مالکان این ماشین از اهمیت زیادی برخوردار است.    

بیمه شخص ثالث چه پوشش‌هایی دارد؟

اگر می‌خواهید به درستی از پوشش‌های بیمه شخص ثالث خود استفاده کنید، باید با آن‌ها آشنا شوید. ابتدا خوب است بدانید که در یک قرارداد بیمه، شخص اول بیمه‌گذار یا مالک خودرو، شخص ثانی شرکت بیمه و شخص ثالث فرد یا افرادی است که در تصادف رانندگی آسیب می‌بینند، در حالی که مقصر نیستند. این یعنی هزینه‌های مربوط به تعمیر خودرو راننده آسیب‌دیده جبران می‌شوند و خسارات جانی‌ای که به راننده آسیب‌دیده، سرنشینان خودرو آسیب‌دیده و سرنشینان خودرو مقصر وارده شده‌اند نیز تحت پوشش خواهند بود. راننده مقصر باید برای پرداخت هزینه‌های جراحت خود پوشش حوادث راننده را نیز تهیه کرده باشد. برای جبران خسارت‌های مالی وارده شده به خودرو راننده مقصر، باید بیمه بدنه ریو را داشته باشید.

چرا بیمه شخص ثالث بخریم؟

یکی از پرفروش‌ترین بیمه‌های موجود در سطح کشور بیمه شخص ثالث است، اما دلیل محبوبیت این بیمه چیست؟ داشتن بیمه شخص ثالث برای همه صاحبان خودرو اجباریست، به همین دلیل بیشترین فروش را بین بیمه‌های کشور دارد. البته اجباری بودن آن تنها دلیل برای خرید بیمه شخص ثالث ریو نیست، بلکه پوشش‌های آن هزینه‌های زیادی را جبران خواهند کرد. در واقع دلیل اجباری شدن این بیمه، همین هزینه‌های سنگین بود. با بالا رفتن تعداد خودروهای فعال در جاده‌های کشور، تعداد تصادفات رانندگی نیز بالا رفت و رانندگان به دلیل ناتوانی در پرداخت خسارت‌ها وادار به فروش سرمایه‌های خود یا رفتن به زندان می‌شدند. به همین دلیل، قانون داشتن این خودرو را برای همه رانندگان الزامی کرد و نداشتن آن با عواقب مختلفی همراه است.

اگر بدون بیمه شخص ثالث با خودرو خود رانندگی کنید و توسط پلیس راهنمایی و رانندگی شناسایی شوید، خودرو شما متوقف شده و به پارکینگ منتقل می‌شود. تنها راه آزاد کردن خودرو نیز تهیه بیمه شخص ثالث، پرداخت جریمه دیرکرد و هزینه‌های پارکینگ است. علاوه بر آن، امکان خرید یا فروش خودرو ریو خود را بدون بیمه شخص ثالث نخواهید داشت. البته بزرگ‌ترین نگرانی شما پرداخت خسارات تصادفات رانندگی خواهد بود. اگر در تصادف رانندگی مقصر باشید، باید هزینه‌های تعمیر خودرو مقابل و هزینه‌های درمان، نقص عضو و فوت افراد آسیب‌دیده را بپردازید.

هزینه بیمه شخص ثالث چگونه محاسبه می‌شود؟

برای تخمین هزینه‌های بیمه شخص ثالث، باید موارد خاصی را در نظر داشته باشید؛ از جمله:

حق بیمه پایه بر اساس دیه

یکی از سنگین‌ترین خساراتی که بیمه شخص ثالث جبران می‌کند، هزینه دیه کامل در ماه حرام است، به همین دلیل میزان تعیین‌شده دیه در هر سال هزینه بیمه شخص ثالث را نیز تعیین می‌کند. حداقل پوشش مالی برای هر شرکت بیمه ۲.۵ درصد از دیه کامل ماه حرام است و حداکثر پوششی که ارائه می‌دهند ۵۰ درصد است. حق بیمه شرکت‌های مختلف بر اساس درصد پوششی که ارائه می‌کنند متفاوت خواهد بود. شما می‌توانید در سایت بیمه بازار مبلغ حداکثر تعهد مالی را تعیین کنید تا قیمت‌های مختلف بیمه شخص ثالث را ببینید.

ویژگی‌های مربوط به خودرو

بعضی ویژگی‌های خودرو بر قیمت نهایی بیمه شخص ثالث ریو تأثیر می‌گذارند. از ویژگی‌های فنی خودرو، تعداد سیلندرها در تعیین قیمت نقش دارند. در قرارداد بیمه، خودروها به دسته خودروهایی با کمتر از ۴ سیلندر، خودروهایی با ۴ سیلندر و خودروهایی با بیشتر از ۴ سیلندر تقسیم می‌شوند. خودرو کیا ریو هزینه بیمه مربوط به خودروهای ۴ سیلندری را خواهد پرداخت.

همچنین کاربری خودرو نیز می‌تواند باعث افزایش حق بیمه پایه شود. اگر خودرو شما شخصی باشد، میزان بیمه افزایش نخواهد یافت، اما اگر خودروی شما کاربری تاکسی یا آموزش رانندگی داشته باشد، به ترتیب ۲۰ و ۱۵ درصد افزایش می‌یابد.

تخفیف عدم خسارت

اگر عبارت «ت ع خ» را در بیمه‌نامه‌های قبلی خود دیده‌اید، باید بدانید که به تخفیف عدم خسارت اشاره دارد. این تخفیف تأثیر زیادی در کاهش قیمت بیمه شخص ثالث شما خواهد داشت، اما تنها در صورتی به شما تعلق می‌گیرد که در طول قرارداد یا قراردادهای یک‌ساله گذشته، از بیمه خود استفاده نکرده باشید. در این صورت، مشمول این تخفیف‌ها خواهید:

 • یک سال عدم دریافت خسارت: ۵ درصد تخفیف؛
 • دو سال عدم دریافت خسارت: ۱۰ درصد تخفیف؛
 • سه سال عدم دریافت خسارت: ۱۵ درصد تخفیف؛
 • چهار سال عدم دریافت خسارت: ۲۰ درصد تخفیف؛
 • پنج سال عدم دریافت خسارت: ۲۵ درصد تخفیف؛
 • شش سال عدم دریافت خسارت: ۳۰ درصد تخفیف؛
 • هفت سال عدم دریافت خسارت: ۳۵ درصد تخفیف؛
 • هشت سال عدم دریافت خسارت: ۴۰ درصد تخفیف؛
 • نه سال عدم دریافت خسارت: ۴۵ درصد تخفیف؛
 • ده سال عدم دریافت خسارت: ۵۰ درصد تخفیف؛
 • یازده سال عدم دریافت خسارت: ۵۵ درصد تخفیف؛
 • دوازده سال عدم دریافت خسارت: ۶۰ درصد تخفیف؛
 • سیزده سال عدم دریافت خسارت: ۶۵ درصد تخفیف؛
 • چهارده سال عدم دریافت خسارت: ۷۰ درصد تخفیف.

جریمه‌های بیمه‌گذار

در بعضی شرایط مختلف، به عنوان بیمه‌گذار مشمول جریمه خواهید شد. برای مثال، اگر در تمدید به موقع بیمه شخص ثالث تأخیر داشته باشید، باید جریمه دیرکرد بپردازید. مبلغ این جریمه به هزینه روزانه بیمه شخص ثالث جدید شما بستگی دارد. یعنی هنگامی که بیمه جدید را می‌خرید، باید به ازای هر روزی که بیمه نبودید مبلغ آن روز را بپردازید و این مبلغ با تقسیم حق بیمه بر ۳۶۵ روز سال به دست می‌آید.

یکی دیگر از جریمه‌های این قرارداد بیمه، جریمه نمره منفی رانندگان است. هر راننده به ازای هر نمره منفی خود باید یک درصد جریمه بپردازد (تا سقف ۳۰ درصد). نداشتن معاینه فنی نیز به یک جریمه پنج درصدی منجر خواهد شد. همچنین رانندگانی که تخلفات حادثه‌ساز مرتکب شده‌اند باید سه درصد بیشتر حق بیمه بپردازند.

مدل‌های مختلف خودرو ریو

برای استعلام بیمه شخص ثالث ریو، باید مدل خودرو خود را تعیین کنید. این خودرو در دو نوع وارداتی و مونتاژ در بازار موجود است. مدل مونتاژی ریو با همکاری شرکت کره‌ای کیا و شرکت سایپا تولید شده، اما مدل‌های دیگر در کره‌ جنوبی ساخته شده‌اند. تولید مدل مونتاژی از سال ۱۳۸۴ آغاز شد و تا سال ۱۳۹۱ ادامه داشت. مدل‌های وارداتی آن از نسل سوم کیا ریو بودند و از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۷ ارائه شدند.

از تیپ‌های مختلف خودرو کیا ریو که توسط سایپا مونتاژ شده می‌توان به ‌تیپ‌های دنده‌ای (LS) و اتوماتیک (SLX) این خودرو اشاره کرد. از نظر مشخصات فنی، کیا ریو مونتاژی ۴ سیلندر دارد و موتور آن ۹۷ اسب بخار در ۵۵۰۰ دور بر دقیقه تولید می‌کند. حداکثر سرعت خودرو ۱۷۵ کیلومتر بر ساعت است و شتاب ۰ تا ۱۰۰ آن به ۱۱.۳ ثانیه زمان نیاز دارد. به دلیل قدیمی بودن آن، خودرو ریو مونتاژی امکانات رفاهی قابل‌توجهی ندارد. 

خرید بیمه شخص ثالث ریو از بیمه بازار

یکی از مهم‌ترین قدم‌ها در خرید بهترین بیمه شخص ثالث موجود برای کیا ریو، مقایسه کامل شرکت‌های بیمه مختلف و انتخاب بهترین گزینه است. برای بعضی رانندگان، بهترین بیمه دارای ارزان‌ترین قیمت خواهد بود، اما بعضی دیگر بیشترین پوشش بیمه را می‌خواهند. بیمه بازار انتخاب بهترین گزینه را برای شما راحت‌تر می‌کند، زیرا امکان انتخاب دقیق میزان پوشش را در اختیار شما قرار می‌دهد. پس از انتخاب میزان پوشش مورد نظر (از ۲.۵ تا ۵۰ درصد دیه کامل ماه حرام)، لیستی از شرکت‌هایی که این بیمه را ارائه می‌کنند خواهید دید. می‌توانید با مقایسه قیمت‌ها، توانگری مالی شرکت، رتبه رضایتمندی آن در بین بیمه‌گذاران و تعداد شعب پرداخت، گزینه ایده‌آل خود را پیدا کنید. در ادامه، مراحل خرید بیمه شخص ثالث ریو از بیمه بازار در چند دقیقه تکمیل می‌شوند و شما می‌توانید با ارائه یک کد یکتا یا کد QR پرینت‌شده از خدمات بیمه بهره‌مند شوید.

صفحات مرتبط:

بیمه شخص ثالث ایران

مشتریان بیمه بازار چه می‌گویند؟

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید

سوالات متداول

بعد از خرید آنلاین بیمه‌نامه در صورت تمایل می‌توانید نسخه فیزیکی آن را نیز سفارش دهید.

آیا بعد از خرید بیمه شخص ثالث از بیمه بازار، نسخه فیزیکی بیمه‌نامه را دریافت خواهیم کرد؟

اگر تمامی مدارک مورد نیاز به صورت کامل بارگذاری شده‌باشد؛ بیمه‌نامه شخص ثالث بعد از ۱۵ الی ۲۰ دقیقه صادر می‌شود. بارگذاری مدارک به صورت ناقص، روند صدور را طولانی خواهد کرد.

بیمه نامه شخص ثالث، چه مدت بعد از خرید صادر و فعال می‌شود؟

بهترین زمان برای تمدید بیمه‌نامه شخص ثالث، ۱۰ روز پیش از اتمام تاریخ اعتبار بیمه‌نامه است. هر زمانی از روز که بیمه‌نامه شخص ثالث خودرو تمدید شود، اعتبار آن از بامداد روز آتی آغاز خواهد شد.

چند روز پیش از تمام شدن اعتبار بیمه‌نامه باید برای تمدید آن اقدام کرد؟

برای بررسی صحت و اصالت بیمه‌نامه خودرو، می‌توانید با مراجعه به صفحه bimebazar.com/sanhabInquiry و وارد کردن شماره بیمه‌نامه، کد یکتا، کد VIN (شماره ۱۷ رقمیِ شناسایی خودرو) و کد ملی خود از صحت آن اطمینان حاصل نمایید. همچنین امکان بررسی اصالت بیمه‌نامه از طریق ارسال پیامک وجود دارد.

چگونه می‌توان از صحت بیمه‌نامه خودرو مطمئن شد؟

بخشش جریمه دیرکرد فرآیندی است که از سوی سازمان بیمه‌مرکزی انجام می‌شود و از قاعده خاصی پیروی نمی‌کند. این بخشش معمولا یک بار در فصل بهار، یک بارتابستان و یک بار زمستان از طرف بیمه‌مرکزی به شرکت‌های بیمه اعلام می‌شود.

بخشش جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث چه زمانی انجام می‌پذیرد؟

جریمه دیرکرد به صورت روزانه حساب می‌شود. یعنی به ازای هر روز تاخیر در خرید و تمدید، مبلغی به عنوان جریمه به بیمه‌نامه تعلق می‌گیرد. چون نرخ بیمه ثالث، سال به سال تغییر می‌کند ؛ نرخ جریمه دیرکرد آن هم  در هر سال متفاوت است و نرخ ثابتی ندارد.

جریمه تاخیر خرید بیمه شخص ثالث چگونه محاسبه می‌شود؟

از آنجا که تخفیف بیمه ثالث به شخص تعلق دارد؛ به دو شیوه می‌توان کار انتقال تخفیف را انجام داد. در صورتی که مالک ماشین قصد فروش داشته‌باشد؛ می‌تواند تخفیف بیمه‌اش را به خودروی جدیدی که خریده انتقال بدهد. درشرایطی دیگر، ممکن است صاحب بیمه‌نامه بخواهد تخفیفش را به شخص دیگری انتقال بدهد. در این صورت آن فرد حتما باید یکی از اعضای درجه یک خانواده‌ (پدر، مادر، همسر، فرزند) باشد. به جز این دو شیوه، امکان دیگری برای انتقال تخفیف وجود ندارد.

شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث چیست؟

به صورت کلی، انتقال تخفیف نیاز به دریافت الحاقیه دارد که ممکن است برای صاحب بیمه بار مالی داشته‌باشد. اما در صورتی که بیمه شخص ثالث را از بیمه‌بازار خریده باشید؛ می‌توانید تخفیف‌های مربوط به آن را بدون پرداخت هزینه، انتقال بدهید.

آیا امکان انتقال تخفیف بیمه ثالث از طریق خرید آنلاین بیمه در سایت بیمه بازار وجود دارد؟

در بیمه‌بازار امکان خرید بیمه شخص ثالث قسطی وجود دارد. فقط کافی است ‌هنگام خرید بیمه خود، مشخص کنید از کدام شرکت بیمه می‌خواهید بیمه ثالث خود را خریداری کنید. در مرحله ثبت سفارش تعداد اقساطی که شرکت بیمه در نظر گرفته است و مقدار هر قسط را مشاهده خواهید کرد. توجه داشته باشید که ممکن است شرکت قبلی که از آن بیمه خود را تهیه کرده‌اید، در سال جدید بیمه‌نامه را قسطی ارائه ندهد.

آیا می‌توان بیمه شخص ثالث را اقساطی تهیه کرد؟

خیر، در حال حاضر خرید قسطی بیمه شخص ثالث فقط با ارائه «چک صیاد» امکان‌پذیر است. علاوه بر آن، تنها ساکنین شهر تهران می‌توانند از این امکان استفاده کنند و در این مورد خاص، منظور از تهران، مجموع ۲۲ منطقه شهرداری است.

آیا امکان خرید قسطی بدون چک در سایت بیمه‌بازار وجود دارد؟

بله، بعد از خرید بیمه‌ثالث به صورت آنلاین طرف حساب شما «شرکت بیمه‌ای است که از آن بیمه خریده‌اید.» بنابراین برای جبران خسارت خارج از تهران باید به شعبه‌های آن شرکت بیمه خاص، مراجعه و روند دریافت خسارت را طی کنید. 

اگر بیمه ثالث را به صورت آنلاین بخریم؛  می‌توانیم خارج از تهران خسارت دریافت کنیم؟

بیمه‌بازار در حوزه صدور بیمه شخص ثالث با «تمامی شرکت‌های بیمه» همکاری دارد. شما در بیمه‌بازار می‌توانید برای خرید بیمه شخص ثالث از تخفیف‌ استفاده کنید و هزینه را به صورت قسطی بپردازید. 

بعد از خرید بیمه و ارسال تصویر مدارک، بیمه ثالث شما سریعا صادر می‌شود و در صورت درخواست، نسخه فیزیکی آن، بدون دریافت هزینه و به صورت رایگان، به آدرس درج شده در فرم ارسال خواهد شد.

خرید بیمه‌ ثالث از بیمه‌بازار چه امتیازی دارد؟

خیر، قانونِ لزوم ارائه نسخه کاغذی بیمه شخص ثالث لغو شده‌است. شما می‌توانید به راحتی از نسخه آنلاین و دیجیتالی که لینکش با پیامک به تلفن همراهتان ارسال می‌شود استفاده کنید.

آیا دریافت نسخه فیزیکی و کاغذی بیمه شخص ثالث ضروری است؟

قیمت بیمه شخص ثالث که روی بیمه‌نامه ذکر می‌شود برای همه شرکت‌های بیمه یکسان است. دلیل تفاوت قیمت‌ها در آفرهای ویژه‌ای است که بیمه‌بازار برای برخی از شرکت‌ها در نظر می‌گیرد. 

دلیل تخفیف‌ها و اختلاف قیمت بیمه شخص ثالث بین شرکت‌های مختلف در سایت بیمه‌بازار چیست؟

چون واحد صدور بیمه در شرکت‌ها به مدارک به روز شده نیاز دارد. 

چرا برای هر بار خرید و تمدید بیمه شخص ثالث باید مدارک را بارگذاری کنیم؟

بله، برای تمدید بیمه‌نامه شما می‌توانید به هر یک از شرکت‌های بیمه‌ای مورد نظر خود مراجعه کنید و در خواست تمدید بیمه‌نامه نمایید. همچنین تخفیفات بیمه شخص ثالث خودرو شما نیز حفظ خواهد شد. توجه داشته باشید که با تغییر شرکت بیمه تخفیف‌ها نیز منتقل می‌شوند.

آیا تغییر شرکت بیمه امکان‌پذیر است؟ قوانین و مقررات آن به چه صورت است؟ 

در صورت مفقودی بیمه‌نامه شخص ثالث، باید با در دست داشتن کارت خودرو و کارت شناسایی به نمایندگی صادرکننده بیمه مراجعه کرد. پس از انجام پروسه‌ی اعلام مفقودی برای فرد یک گواهی صادر خواهد شد که ارزش قانونی آن به اندازه اصل بیمه‌نامه است.

اگر بیمه‌نامه شخص ثالث گم شود چه کارهایی باید انجام داد؟ 

بیمه شخص ثالث هزینه‌های مربوط به درمان، فوت و خسارت‌های وارد شده به اموال را پوشش می‌دهد. بیمه شخص ثالث برای تمام وسایل نقلیه اجباری است.

منظور از بیمه شخص ثالث چیست؟

اشخاص ثالث در بیمه ثالث کسانی هستند که در حادثه دچار زیان مالی و جانی شده‌اند. 

شخص ثالث در بیمه شخص ثالث کیست؟

بله. داشتن بیمه شخص ثالث برای کلیه رانندگان وسایل نقلیه ( مسافری،بارکش، موتورسیکلت و…) اجباری است.

آیا داشتن بیمه شخص ثالث برای همه افراد اجباری است؟

رانندگی بدون بیمه شخص ثالث ممنوع است. در صورتی که وسیله نقلیه‌ای دچار حادثه شود و دارای بیمه شخص ثالث نباشد، راننده مقصر تا زمان پرداخت خسارت جانی و مالی اشخاص زیان دیده در حادثه، زندانی خواهد شد. همچنین خرید و فروش وسیله نقلیه بدون بیمه شخص ثالث امکان‌پذیر نیست.

نداشتن بیمه شخص ثالث چه عواقبی دارد؟

برای استعلام قیمت بیمه شخص ثالث می‌توانید اطلاعات خودروی خود را در سایت بیمه بازار وارد کنید تا لیستی ازتعرفه شرکت‌های بیمه برای شما نمایش داده شود. همچنین برای اطمینان از صحت بیمه شخص ثالث می‌توانید به سامانه سنهاب بیمه بازار مراجعه کنید. 

چگونه بیمه شخص ثالث را استعلام کنیم؟

 برخورداری از بیمه شخص ثالث برای تمام رانندگان اجباری است. این بیمه می‌تواند خسارات جانی و ملی بروز حادثه را به میزان قابل توجهی تحت پوشش قرار دهد. 

مزایای بیمه شخص ثالث چیست؟

این بیمه هزینه دیه و نقص عضو راننده را پرداخت می‌کند اما هزینه‌های پزشکی راننده مقصر را جبران نمی‌کند. راننده مقصر در صورتی که بخواهد خسارت پزشکی را پرداخت کند، باید از بیمه حوادث انفرادی استفاده نماید.

آیا بیمه شخص ثالث خسارت وارد شده به راننده را جبران می‌کند؟ 

مهم‌ترین شرط بیمه شخص ثالث داشتن گواهینامه است. در صورتی که راننده گواهینامه نداشته باشد، شرکت بیمه هیچ هزینه‌ای را تقبل نخواهد کرد.  

در صورت نداشتن گواهینامه آیا خسارات وارد شده را می‌توان از طریق بیمه شخص ثالث جبران نمود؟

نحوه محاسبه بیمه شخص ثالث ماشین به این صورت است که سالی 5 درصد به بیمه‌نامه اضافه می‌شود و این درصد از حق پایه بیمه کسر می‌شود. 

 بیمه شخص ثالث ماشین چگونه محاسبه می‌شود؟

حق بیمه شخص ثالث هر ساله بر اساس نرخ دیه اعلام شده توسط قوه قضاییه تعیین می‌شود. به دلیل تورم با افزایش نرخ دیه، سطح پوشش بیمه‌گزار افزایش پیدا می‌کند. هر زمانی که شخص بخواهد سطح پوشش بیمه شخص ثالث خود را افزایش دهد و یا اقدام به عوض کردن نام مندرج بر روی بیمه‌نامه کند، باید درخواست الحاقیه نماید.  
 

الحاقیه بیمه شخص ثالث چیست و چه زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد؟