thirdparty

خرید بیمه شخص ثالث رانا و رانا پلاس

لطفا پلاک خودروی خود را وارد کنید:
الف
الف
ب
پ
ت
ث
ج
ح
د
ر
ز
ژ
س
ش
ص
ض
ط
ظ
ع
ف
ق
ک
گ
ل
م
ن
و
ه
ی
D
S
ایـران
پرچم
کد ملی مالک خودرو
شماره پلاک خود را ندارید؟

ارزش‌های بیمه‌‌بازار

همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
صدور بیمه نامه در همان روز
صدور بیمه نامه در همان روز
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

بیمه شخص ثالث رانا

خودرو رانا از نظر ظاهری شباهت‌های زیادی به خودرو پژو ۲۰۶ دارد، زیرا روی پلتفرم مدل صندوق‌دار ۲۰۶ ساخته شده است. این خودرو مدل‌هایی مختلف با امکانات منحصر به خود دارد و یکی از گزینه‌های اقتصادی بازار به شمار می‌رود. برای خرید بیمه شخص ثالث رانا، که برای تمامی رانندگان این خودرو اجباری است، باید ابتدا بیمه‌های مختلف را با یکدیگر مقایسه کرده و سپس بهترین بیمه را انتخاب کنید. در ادامه تنها لازم است اطلاعات خود را در سایت بیمه بازار وارد کنید و با پرداخت نقدی یا قسطی هزینه‌های لازم در همان روز صاحب بیمه شوید. در صورتی که در مسیر انتخاب بهترین بیمه شخص یا خرید آن به راهنمایی یا مشاوره نیاز داشتید، می‌توانید با شماره ۹۱۰۰۷۲۴۰- ۰۲۱ با بیمه بازار در تماس باشید.

معرفی خودرو رانا و مدل‌های آن

با اینکه بیمه شخص ثالث رانا پلاس تفاوتی با بیمه رانا LX ندارد، شناخت بعضی ویژگی‌های آن، مانند تعداد سیلندرها در تخمین قیمت بیمه به شما کمک خواهد کرد. خودرو RUNNA از محصولات اقتصادی شرکت ایران خودرو است که به خریداران اجازه می‌دهد با پرداخت هزینه‌ای مناسب یک خودرو مدرن داشته باشند. رانا علاوه بر ظاهری منحصربه‌فرد، امکاناتی جدیدتر نیز ارائه می‌دهد. انواع معمولی خودرو رانا شامل مدل‌های EL و LX هستند که امکانات رفاهی متوسطی دارند.

خودرو‌ رانا پلاس از گزینه‌های جدیدتر ایران خودرو است که امکانات رفاهی بیشتری، از جمله کروز کنترل، دکمه‌های کنترل سیستم صوتی روی فرمان و سیستم کنترل بخار بنزین ارائه می‌کند. همه این مدل‌های رانا حداکثر توان خروجی ۱۰۵ اسب بخار با ۵۸۰۰ دور در دقیقه ارائه می‌کنند، گیربکس ۵ سرعته دستی دارند و در دسته خودروهای ۴ سیلندری قرار می‌گیرند. البته خودرو رانا پلاس پانوراما گیربکس ۶ دنده‌ای دارد و با توان ۱۱۳ اسب بخار و بسیاری امکانات رفاهی دیگر به بازار عرضه شده است.

چرا باید بیمه شخص ثالث رانا تهیه کنید؟

خرید بیمه شخص ثالث اهمیت زیادی دارد، زیرا نداشتن این بیمه برای شما عواقب قانونی خواهد داشت. این یعنی در صورت رانندگی با خودرو بدون بیمه ثالث، پلیس می‌تواند شما را جریمه و خودروی‌تان را توقیف کند. علاوه بر جریمه پلیس، باید نگران جریمه دیرکرد تمدید بیمه نیز باشید که به قیمت بیمه‌نامه بعدی شما اضافه می‌شود. در نظر داشته باشید که هنگامی که بیمه شخص ثالث ندارید نمی‌توانید خودرو خود را بفروشید. البته مهم‌ترین دلیل برای تهیه این بیمه، پوشش خسارت‌های شخص ثالث در تصادفات رانندگی است.

ابتدا خوب است بدانید منظور از شخص ثالث کیست. در یک تصادف رانندگی، راننده مقصر شخص اول، شرکت بیمه شخص ثانی و سایر افرادی که در تصادف آسیب‌دیده‌اند، از جمله راننده و سرنشینان خودرو مقابل و سرنشینان خودرو مقصر اشخاص ثالث هستند. خسارت‌های مالی و جانی این اشخاص تحت پوشش بیمه شخص ثالث قرار می‌گیرد، از جمله هزینه‌های آسیب خودرو و خسارات جانی مانند نقص عضو یا فوت افراد. خسارت‌های جانی راننده در صورتی تحت پوشش خواهد بود که بیمه حوادث راننده را تهیه کرده باشد. خسارت‌های مالی وارده به خودرو مقصر و وسایل آن در صورت داشتن بیمه بدنه رانا جبران می‌شود.

قیمت بیمه شخص ثالث رانا چقدر است؟

عوامل مختلفی قیمت این بیمه را تعیین می‌کنند و ممکن است با کمک تخفیف‌ها هزینه کمتر یا به دلیل جریمه‌ها هزینه بیشتری برای بیمه شخص ثالث بپردازید. این موارد از مهم‌ترین عوامل تأثیرگذار بر بیمه شخص ثالث رانا شما هستند:

حق بیمه پایه بر اساس دیه

هر سال بیمه مرکزی نرخ حق بیمه پایه را بر اساس دیه کامل انسان در ماه حرام تعیین می‌کند. خوب است بدانید حداقل و حداکثر پوشش مالی بیمه نیز به مبلغ دیه بستگی دارد. حداقل تعهدات بیمه ۲.۵ درصد از دیه ماه حرام و حداکثر آن نیز ۵۰ درصد دیه تعیین شده است.

تخفیف‌ها و جریمه‌ها

عملکرد شما مستقیما بر مبلغ بیمه شخص ثالث تأثیرگذار است، به طوری که داشتن نمره منفی یا تأخیر در تمدید بیمه باعث افزایش مقدار آن و عدم دریافت خسارت در سال‌های گذشته باعث کاهش قابل‌توجه مبلغ آن می‌شود. برای اینکه مشمول تخفیف عدم خسارت بیمه شوید، باید در سال‌های گذشته اصلا از بیمه شخص ثالث خود استفاده نکرده باشید. در این صورت، این تخفیف‌ها به شما تعلق می‌گیرند:

 • برای سال اول ۵% تخفیف؛
 • برای سال دوم ۱۰% تخفیف؛
 • برای سال سوم ۱۵% تخفیف؛
 • برای سال چهارم ۲۰% تخفیف؛
 • برای سال پنجم ۲۵% تخفیف؛
 • برای سال ششم ۳۰% تخفیف؛
 • برای سال هفتم ۳۵% تخفیف؛
 • برای سال هشتم ۴۰% تخفیف؛
 • برای سال نهم ۴۵% تخفیف؛
 • برای سال دهم ۵۰% تخفیف؛
 • برای سال یازدهم ۵۵% تخفیف؛
 • برای سال دوازهم ۶۰% تخفیف؛
 • برای سال سیزدهم ۶۵% تخفیف؛
 • برای سال چهاردهم ۷۰% تخفیف.

از عواملی که می‌توانند هزینه پرداختی شما را برای بیمه شخص ثالث افزایش دهند می‌توان به جریمه دیرکرد تمدید اشاره کرد. به ازای هر روز تأخیر در تمدید بیمه شخص ثالث رانا، باید کل هزینه بیمه یک سال را بر ۳۶۵ روز تقسیم کنید و بپردازید. همچنین هر نمره منفی راننده ۱ درصد (تا سقف ۳۰ درصد) به حق بیمه اضافه می‌کند. نداشتن برگه معاینه فنی ضروری نیز باعث افزایش ۵ درصدی بیمه می‌شود.

ویژگی‌های خودرو و کاربری آن

خودرو رانا شما در دسته خودروهای ۴ سیلندری قرار می‌گیرد و باید بیمه نرخ مربوط به این نوع خودروها را پرداخت کنید. همچنین رانا به دلیل شخصی بودن کاربری‌اش نسبت به خودروهایی با کاربری تاکسی یا بارکشی، بیمه ارزان‌تری دارد.

چه مواردی تحت پوشش بیمه شخص ثالث نیستند؟

هنگامی که تحت پوشش بیمه شخص ثالث رانا هستید هزینه‌ای برای این خسارت‌ها دریافت نخواهید کرد:

 • خسارت‌های جانی راننده مقصر (تحت پوشش بیمه حوادث راننده است)؛
 • خسارت‌های مالی مربوط به خودرو مقصر (تحت پوشش بیمه بدنه است)؛
 • خسارات ناشی از تصادفات در خارج از کشور (تحت پوشش کارت سبز است)؛
 • هزینه‌های مربوط به محکومیت‌های جزائی و پرداخت جریمه؛
 • خسارات مربوط به انفجار هسته‌ای.

بهترین بیمه شخص ثالث رانا کدام است؟

بهترین بیمه موجود برای خودرو رانا برای همه یکسان نیست، بلکه به اولویت‌های شما بستگی دارد. یکی از بهترین معیارها، رتبه‌بندی بیمه مرکزی است که بر اساس میزان رضایت افراد از هر شرکت بیمه تعیین می‌شود. در این رتبه‌بندی بیمه‌های شخص ثالث مختلف از نظر سرعت و شفافیت پاسخگویی به مشتری، دانش کارمندان، مدت اعتبار بیمه‌نامه‌ها، سقف تعهدات، سرعت پرداخت خسارت‌های مالی و ... با یکدیگر مقایسه می‌شوند. شما می‌توانید با بررسی آنلاین این موارد خیلی سریع بهترین بیمه برای نیازهای خود را پیدا کنید.

خرید بیمه شخص ثالث رانا از بیمه بازار

در گذشته برای خرید بیمه شخص ثالث ماشین باید در ساعات کاری به دفاتر بیمه مراجعه می‌کردید و درباره پوشش‌ها، قیمت‌ها و سایر ویژگی‌های آن سوال می‌پرسیدید، اما حالا می‌توانید در چند ثانیه به همه‌ی این اطلاعات دسترسی پیدا کنید. با وارد کردن اطلاعات خود در همین صفحه از بیمه بازار، می‌توانید تمام گزینه‌های خود و قیمت‌هایشان را مقایسه کرده و بیمه خود را انتخاب کنید.

پس از انتخاب مدل خودروی رانای خود تنها لازم است تصاویر گواهینامه، بیمه‌نامه‌ قبلی و کارت ماشین خود را بارگذاری کنید. خرید بیمه‌نامه شخص ثالث رانا می‌تواند به صورت نقدی یا قسطی انجام شود. اگر به پرداخت قسطی تمایل داشته باشید، باید تنها درصدی از حق بیمه را هنگام خرید پرداخت کنید و ادامه آن برای شما قسط‌‌‌‌‌بندی خواهد شد.

پس از طی کردن این مراحل و بررسی سریع مدارک، شما صاحب بیمه شخص ثالث خواهید بود. طبق قوانین جدید، نیازی به داشتن بیمه‌نامه کاغذی نیست و تنها داشتن پرینت کد QR یا کد یکتای بیمه کفایت می‌کند، اما در صورت تمایل می‌توانید بیمه‌نامه را نیز با ارسال رایگان دریافت کنید.

صفحات مرتبط:

استعلام بیمه شخص ثالث با پلاک

بیمه شخص ثالث آسیا

مشتریان بیمه بازار چه می‌گویند؟

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید

سوالات متداول

بعد از خرید آنلاین بیمه‌نامه در صورت تمایل می‌توانید نسخه فیزیکی آن را نیز سفارش دهید.

آیا بعد از خرید بیمه شخص ثالث از بیمه بازار، نسخه فیزیکی بیمه‌نامه را دریافت خواهیم کرد؟

اگر تمامی مدارک مورد نیاز به صورت کامل بارگذاری شده‌باشد؛ بیمه‌نامه شخص ثالث بعد از ۱۵ الی ۲۰ دقیقه صادر می‌شود. بارگذاری مدارک به صورت ناقص، روند صدور را طولانی خواهد کرد.

بیمه نامه شخص ثالث، چه مدت بعد از خرید صادر و فعال می‌شود؟

بهترین زمان برای تمدید بیمه‌نامه شخص ثالث، ۱۰ روز پیش از اتمام تاریخ اعتبار بیمه‌نامه است. هر زمانی از روز که بیمه‌نامه شخص ثالث خودرو تمدید شود، اعتبار آن از بامداد روز آتی آغاز خواهد شد.

چند روز پیش از تمام شدن اعتبار بیمه‌نامه باید برای تمدید آن اقدام کرد؟

برای بررسی صحت و اصالت بیمه‌نامه خودرو، می‌توانید با مراجعه به صفحه bimebazar.com/sanhabInquiry و وارد کردن شماره بیمه‌نامه، کد یکتا، کد VIN (شماره ۱۷ رقمیِ شناسایی خودرو) و کد ملی خود از صحت آن اطمینان حاصل نمایید. همچنین امکان بررسی اصالت بیمه‌نامه از طریق ارسال پیامک وجود دارد.

چگونه می‌توان از صحت بیمه‌نامه خودرو مطمئن شد؟

بخشش جریمه دیرکرد فرآیندی است که از سوی سازمان بیمه‌مرکزی انجام می‌شود و از قاعده خاصی پیروی نمی‌کند. این بخشش معمولا یک بار در فصل بهار، یک بارتابستان و یک بار زمستان از طرف بیمه‌مرکزی به شرکت‌های بیمه اعلام می‌شود.

بخشش جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث چه زمانی انجام می‌پذیرد؟

جریمه دیرکرد به صورت روزانه حساب می‌شود. یعنی به ازای هر روز تاخیر در خرید و تمدید، مبلغی به عنوان جریمه به بیمه‌نامه تعلق می‌گیرد. چون نرخ بیمه ثالث، سال به سال تغییر می‌کند ؛ نرخ جریمه دیرکرد آن هم  در هر سال متفاوت است و نرخ ثابتی ندارد.

جریمه تاخیر خرید بیمه شخص ثالث چگونه محاسبه می‌شود؟

از آنجا که تخفیف بیمه ثالث به شخص تعلق دارد؛ به دو شیوه می‌توان کار انتقال تخفیف را انجام داد. در صورتی که مالک ماشین قصد فروش داشته‌باشد؛ می‌تواند تخفیف بیمه‌اش را به خودروی جدیدی که خریده انتقال بدهد. درشرایطی دیگر، ممکن است صاحب بیمه‌نامه بخواهد تخفیفش را به شخص دیگری انتقال بدهد. در این صورت آن فرد حتما باید یکی از اعضای درجه یک خانواده‌ (پدر، مادر، همسر، فرزند) باشد. به جز این دو شیوه، امکان دیگری برای انتقال تخفیف وجود ندارد.

شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث چیست؟

به صورت کلی، انتقال تخفیف نیاز به دریافت الحاقیه دارد که ممکن است برای صاحب بیمه بار مالی داشته‌باشد. اما در صورتی که بیمه شخص ثالث را از بیمه‌بازار خریده باشید؛ می‌توانید تخفیف‌های مربوط به آن را بدون پرداخت هزینه، انتقال بدهید.

آیا امکان انتقال تخفیف بیمه ثالث از طریق خرید آنلاین بیمه در سایت بیمه بازار وجود دارد؟

در بیمه‌بازار امکان خرید بیمه شخص ثالث قسطی وجود دارد. فقط کافی است ‌هنگام خرید بیمه خود، مشخص کنید از کدام شرکت بیمه می‌خواهید بیمه ثالث خود را خریداری کنید. در مرحله ثبت سفارش تعداد اقساطی که شرکت بیمه در نظر گرفته است و مقدار هر قسط را مشاهده خواهید کرد. توجه داشته باشید که ممکن است شرکت قبلی که از آن بیمه خود را تهیه کرده‌اید، در سال جدید بیمه‌نامه را قسطی ارائه ندهد.

آیا می‌توان بیمه شخص ثالث را اقساطی تهیه کرد؟

خیر، در حال حاضر خرید قسطی بیمه شخص ثالث فقط با ارائه «چک صیاد» امکان‌پذیر است. علاوه بر آن، تنها ساکنین شهر تهران می‌توانند از این امکان استفاده کنند و در این مورد خاص، منظور از تهران، مجموع ۲۲ منطقه شهرداری است.

آیا امکان خرید قسطی بدون چک در سایت بیمه‌بازار وجود دارد؟

بله، بعد از خرید بیمه‌ثالث به صورت آنلاین طرف حساب شما «شرکت بیمه‌ای است که از آن بیمه خریده‌اید.» بنابراین برای جبران خسارت خارج از تهران باید به شعبه‌های آن شرکت بیمه خاص، مراجعه و روند دریافت خسارت را طی کنید. 

اگر بیمه ثالث را به صورت آنلاین بخریم؛  می‌توانیم خارج از تهران خسارت دریافت کنیم؟

بیمه‌بازار در حوزه صدور بیمه شخص ثالث با «تمامی شرکت‌های بیمه» همکاری دارد. شما در بیمه‌بازار می‌توانید برای خرید بیمه شخص ثالث از تخفیف‌ استفاده کنید و هزینه را به صورت قسطی بپردازید. 

بعد از خرید بیمه و ارسال تصویر مدارک، بیمه ثالث شما سریعا صادر می‌شود و در صورت درخواست، نسخه فیزیکی آن، بدون دریافت هزینه و به صورت رایگان، به آدرس درج شده در فرم ارسال خواهد شد.

خرید بیمه‌ ثالث از بیمه‌بازار چه امتیازی دارد؟

خیر، قانونِ لزوم ارائه نسخه کاغذی بیمه شخص ثالث لغو شده‌است. شما می‌توانید به راحتی از نسخه آنلاین و دیجیتالی که لینکش با پیامک به تلفن همراهتان ارسال می‌شود استفاده کنید.

آیا دریافت نسخه فیزیکی و کاغذی بیمه شخص ثالث ضروری است؟

قیمت بیمه شخص ثالث که روی بیمه‌نامه ذکر می‌شود برای همه شرکت‌های بیمه یکسان است. دلیل تفاوت قیمت‌ها در آفرهای ویژه‌ای است که بیمه‌بازار برای برخی از شرکت‌ها در نظر می‌گیرد. 

دلیل تخفیف‌ها و اختلاف قیمت بیمه شخص ثالث بین شرکت‌های مختلف در سایت بیمه‌بازار چیست؟

چون واحد صدور بیمه در شرکت‌ها به مدارک به روز شده نیاز دارد. 

چرا برای هر بار خرید و تمدید بیمه شخص ثالث باید مدارک را بارگذاری کنیم؟

بله، برای تمدید بیمه‌نامه شما می‌توانید به هر یک از شرکت‌های بیمه‌ای مورد نظر خود مراجعه کنید و در خواست تمدید بیمه‌نامه نمایید. همچنین تخفیفات بیمه شخص ثالث خودرو شما نیز حفظ خواهد شد. توجه داشته باشید که با تغییر شرکت بیمه تخفیف‌ها نیز منتقل می‌شوند.

آیا تغییر شرکت بیمه امکان‌پذیر است؟ قوانین و مقررات آن به چه صورت است؟ 

در صورت مفقودی بیمه‌نامه شخص ثالث، باید با در دست داشتن کارت خودرو و کارت شناسایی به نمایندگی صادرکننده بیمه مراجعه کرد. پس از انجام پروسه‌ی اعلام مفقودی برای فرد یک گواهی صادر خواهد شد که ارزش قانونی آن به اندازه اصل بیمه‌نامه است.

اگر بیمه‌نامه شخص ثالث گم شود چه کارهایی باید انجام داد؟ 

بیمه شخص ثالث هزینه‌های مربوط به درمان، فوت و خسارت‌های وارد شده به اموال را پوشش می‌دهد. بیمه شخص ثالث برای تمام وسایل نقلیه اجباری است.

منظور از بیمه شخص ثالث چیست؟

اشخاص ثالث در بیمه ثالث کسانی هستند که در حادثه دچار زیان مالی و جانی شده‌اند. 

شخص ثالث در بیمه شخص ثالث کیست؟

بله. داشتن بیمه شخص ثالث برای کلیه رانندگان وسایل نقلیه ( مسافری،بارکش، موتورسیکلت و…) اجباری است.

آیا داشتن بیمه شخص ثالث برای همه افراد اجباری است؟

رانندگی بدون بیمه شخص ثالث ممنوع است. در صورتی که وسیله نقلیه‌ای دچار حادثه شود و دارای بیمه شخص ثالث نباشد، راننده مقصر تا زمان پرداخت خسارت جانی و مالی اشخاص زیان دیده در حادثه، زندانی خواهد شد. همچنین خرید و فروش وسیله نقلیه بدون بیمه شخص ثالث امکان‌پذیر نیست.

نداشتن بیمه شخص ثالث چه عواقبی دارد؟

برای استعلام قیمت بیمه شخص ثالث می‌توانید اطلاعات خودروی خود را در سایت بیمه بازار وارد کنید تا لیستی ازتعرفه شرکت‌های بیمه برای شما نمایش داده شود. همچنین برای اطمینان از صحت بیمه شخص ثالث می‌توانید به سامانه سنهاب بیمه بازار مراجعه کنید. 

چگونه بیمه شخص ثالث را استعلام کنیم؟

 برخورداری از بیمه شخص ثالث برای تمام رانندگان اجباری است. این بیمه می‌تواند خسارات جانی و ملی بروز حادثه را به میزان قابل توجهی تحت پوشش قرار دهد. 

مزایای بیمه شخص ثالث چیست؟

این بیمه هزینه دیه و نقص عضو راننده را پرداخت می‌کند اما هزینه‌های پزشکی راننده مقصر را جبران نمی‌کند. راننده مقصر در صورتی که بخواهد خسارت پزشکی را پرداخت کند، باید از بیمه حوادث انفرادی استفاده نماید.

آیا بیمه شخص ثالث خسارت وارد شده به راننده را جبران می‌کند؟ 

مهم‌ترین شرط بیمه شخص ثالث داشتن گواهینامه است. در صورتی که راننده گواهینامه نداشته باشد، شرکت بیمه هیچ هزینه‌ای را تقبل نخواهد کرد.  

در صورت نداشتن گواهینامه آیا خسارات وارد شده را می‌توان از طریق بیمه شخص ثالث جبران نمود؟

نحوه محاسبه بیمه شخص ثالث ماشین به این صورت است که سالی 5 درصد به بیمه‌نامه اضافه می‌شود و این درصد از حق پایه بیمه کسر می‌شود. 

 بیمه شخص ثالث ماشین چگونه محاسبه می‌شود؟

حق بیمه شخص ثالث هر ساله بر اساس نرخ دیه اعلام شده توسط قوه قضاییه تعیین می‌شود. به دلیل تورم با افزایش نرخ دیه، سطح پوشش بیمه‌گزار افزایش پیدا می‌کند. هر زمانی که شخص بخواهد سطح پوشش بیمه شخص ثالث خود را افزایش دهد و یا اقدام به عوض کردن نام مندرج بر روی بیمه‌نامه کند، باید درخواست الحاقیه نماید.  
 

الحاقیه بیمه شخص ثالث چیست و چه زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد؟