thirdparty

خرید بیمه شخص ثالث سورن

لطفا پلاک خودروی خود را وارد کنید:
الف
الف
ب
پ
ت
ث
ج
ح
د
ر
ز
ژ
س
ش
ص
ض
ط
ظ
ع
ف
ق
ک
گ
ل
م
ن
و
ه
ی
D
S
ایـران
پرچم
کد ملی مالک خودرو
شماره پلاک خود را ندارید؟

ارزش‌های بیمه‌‌بازار

همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
صدور بیمه نامه در همان روز
صدور بیمه نامه در همان روز
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

بیمه شخص ثالث سورن

سورن (Soren) از خانواده برندمدل سمند LX و از نقطه‌نظر ساختاری مشابه نسخه‌های قدیمی است اما در ظاهر و پیشرانه تغییراتی داشته است. همان‌طور که برخی ویژگی‌های فنی سورن نسبت به LX بالاتر است و طراحی بدنه و کابینش هم کمی شکیل‌تر به‌نظر می‌رسد، قیمت بالاتری هم دارد. این خودرو با ۴ سیلندر و ۵ دنده دستی کار می‌کند و سدانی از طبقه متوسط قیمت و طراحی است که البته طرفداران زیادی هم در بازار وطنی دارد. سواری سورن کیفیت قابل‌قبولی برای رانندگان و سرنشینان رقم می‌زند و جهت تعمیرات احتمالی و دسترسی به قطعات یدکی‌اش کار سختی پیش رویتان نیست. فضای جادار کابین و صندق عقب هم از ویژگی‌های مثبت آن به‌شمار می‌رود. با بیمه ماشین می‌توانید از سرمایه خود هنگام  بروز حوادث ناگهانی محافظت کنید.

مدل‌های مختلف سمند سورن

برندمدل سورن نسخه و مدل‌های مختلفی را روانه بازار می‌کند؛‌ سورن توربو، سورن ELX، سورن پلاس. سورن ELX با طراحی متفاوت‌تری در ظاهر و نسبت به مدل‌های دیگر با ۲ ایربگ به‌فروش می‌رسد. مدل توربو با موتور EF7TC کار می‌کند و موتورش ۱۵۰ اسب بخار قدرت دارد. سورن پلاس هم فیس‌لیفتی از سورن ELX است و از نظر فنی حرف تازه‌ای برای ابراز ندارد اما در ظاهر و کابین کمی بهتر طراحی شده است. فرقی نمی‌کند که کدام‌یک از مدل‌های سمند سورن را سوار می‌شوید، در هرحال، لازم است که بیمه شخص ثالث داشته باشید تا از نظر قانونی مشکلی بابت رانندگی در سطح شهر و جاده پیدا نکنید. 

بیمه شخص ثالث سمند سورن

بیمه شخص ثالث سورن اجباری است و در صورت نداشتن آن، مشمول جریمه خواهید شد. وقوع حوادث رانندگی بدون بهره‌مندی از بیمه شخص ثالث، خسارت‌های جدی و سنگینی به شما تحمیل می‌کند. اگر مرتکب خطایی در یک حادثه رانندگی شوید و بیمه شخص ثالث نداشته باشید، تا پایان پرداخت خسارت‌های جانی و مالی واردشده باید در زندان بمانید. در هر تصادف رانندگی فرد خاطی اول شخص است و دوم‌شخص و شخص ثالث هم به‌ترتیب، شرکت ارائه‌کننده خدمات بیمه و فردی است که در حادثه خسارت دیده است. به شرکت‌های خدمات بیمه، بیمه‌گر هم گفته می‌شود. بیمه‌گران متنوعی در حال فعالیت‌اند و برای دریافت خدمات بیمه شخص ثالث باید از میان آنها به‌سراغ گزینه مناسب بروید. گزینه مناسب هم با مرور ویژگی‌ها و تعرفه‌های خدمات هر شرکت مشخص می‌شود.

قیمت بیمه شخص ثالث سورن

شرکت‌های مختلف بیمه شخص ثالث را با قیمت‌های گوناگونی عرضه می‌کنند. خدمات پایه در تمام این شرکت‌ها یکسان است و نرخ مشخصی دارد اما تفاوت میان تخفیفات و پیشنهادات مخصوص به هر شرکت برای مشتریان است که باعث ایجاد تعرفه‌های متنوع در بازار می‌شود. به‌طور کلی، قیمت بیمه شخص ثالث تحت تأثیر عوامل گوناگونی از جمله موارد زیر است:

  • مدل خودرو؛
  • سال تولید خودرو؛
  • تخفیفات شرکت بیمه‌گر؛
  • مدت‌زمان قرارداد بیمه شخص ثالث؛
  • پوشش‌های متنوع و اضافی ارائه‌شده از سوی شرکت بیمه.

برای خرید بیمه شخص ثالث سورن باید شرایط هر شرکت را به‌طور جداگانه بررسی کنید و قیمت خدمات را بدانید.

تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث

اگر خودرویی سابقه تصادف نداشته باشد، مشمول دریافت بیمه شخص ثالث قرار می‌گیرد. هرچقدر که شمار سال‌های بی‌تصادف و بی‌حادثه بیشتر باشد، درصد تخفیف عدم خسارت خودرو هم افزایش پیدا می‌کند.

جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث و بخشش آن

به‌ازای هر روز دیرکرد بابت بیمه‌کردن خودرو، جریمه‌ای ثبت می‌شود که مبلغ و نرخش مطابق تعرفه‌های سالانه است. قیمت بیمه شخص ثالث در هر سال از سوی بیمه مرکزی مشخص می‌شود و براساس آن، جریمه‌های دیرکرد هم تعیین می‌شوند. در برخی اوقات سال، سازمان بیمه مرکزی دستور بخشش جریمه دیرکرد را به شرکت‌های بیمه اعلام می‌کند. در این صورت، سابقه جریمه برای افراد یا همان بیمه‌گذاران صفر می‌شود و می‌توانند با تمدید بیمه شخص ثالث، از نو در قراردادی تازه شروع به پرداخت مرتب حق بیمه خود کنند.

خرید اینترنتی بیمه شخص ثالث

برای انتخاب از میان شرکت‌های مختلف بیمه‌گر، باید مروری بر مشخصات و خدمات هریک داشته باشید. بیمه بازار سامانه‌ای است که فرصت رصد و ارزیابی خدمات مختلف بیمه‌گران را در اختیارتان می‌گذارد. نیازی به تماس با تک‌تک شرکت‌ها یا مراجعه حضوری نیست، با بیمه بازار می‌توانید در سامانه‌ای جامع به اطلاعات لازم برای عقد قرارداد بیمه با هر شرکت دسترسی داشته باشید. این بستر، امکان مقایسه و انتخاب را برایتان مهیا می‌کند. در نهایت هم طی روندی ساده با پرداخت آنلاین می‌توانید بیمه موردنظرتان را خریداری و بیمه‌نامه را در عرض چند دقیقه دریافت کنید.

روند خرید بیمه شخص ثالث سورن از بیمه بازار

برای  خرید آنلاین بیمه شخص ثالث سورن از بیمه بازار، کافی‌ست مراحل زیرا را دنبال کنید:

  • در بخش بیمه شخص ثالث، وارد قسمت محاسبه‌گر شوید؛

  • مشخصات خودرو را وارد کنید تا فهرست بیمه‌گران در اختیارتان قرار بگیرد؛

  • با انتخاب از میان گزینه‌های موجود، فرم‌ها را تکمیل و مدارک لازم را بارگذاری کنید؛

  • هزینه بیمه را به‌طور آنلاین (نقدی یا اقساطی) بپردازید؛

  • بیمه‌نامه را دریافت کنید.

پرداخت هزینه نقدی و قسطی

امکان پرداخت هزینه بیمه در بیمه بازار به‌ دو شکل نقدی و قسطی وجود دارد. در پرداخت اقساطی، مبلغ و تعداد قسط‌ها وابسته به قوانین و اصول شرکت بیمه‌ای است که از آن خرید می‌کنید. در این شکل از پرداخت به چک صیادی نیاز دارید و مبلغی را در زمان عقد قرارداد بیمه می‌پردازید و باقی را در یک یا چند قسط پرداخت می‌کنید.

دریافت بیمه‌نامه شخص ثالث

در خرید بیمه شخص ثالث سورن از بیمه بازار، فرایند ساده‌ای پیش رویتان است که فقط ۱۵ تا ۲۰ دقیقه طول می‌کشد. اگر مدارک و اطلاعات لازم را به‌درستی و به‌طور کامل ارائه کنید، این مسیر به‌سرعت پیش می‌رود. در صورتی که ورود اطلاعات و مدارک ناقص باشد، روند کمی طولانی‌تر می‌شود.

نسخه الکترونیکی بیمه شخص ثالث سورن از نظر قانونی کافی است اما اگر بخواهید، امکان دریافت نسخه کاغذی هم وجود دارد. با اعلام تمایل به دریافت این نسخه، بیمه‌نامه فیزیکی در مکان موردنظرتان رایگان به‌دستتان خواهد رسید.  

دریافت مشاوره از تیم پشتیبانی بیمه بازار

با تهیه بیمه شخص ثالث سورن از بیمه بازار می‌توانید موارد مختلف را رصد و ازمیان شرکت‌ها دست به انتخاب بزنید. درصورت نیاز به مشاوره رایگان برای انتخاب بیمه‌نامه مناسب نیز می‌توانید با تیم پشتیبانی بیمه بازار تماس بگیرید. این تیم در تمام روزهای هفته در کنار کاربران است تا به پرسش‌هایشان پاسخ بدهد و مشکلات احتمالی‌شان را پیگیری کند. برای دریافت مشاوره و ارتباط با تیم پشتیبانی بیمه بازار به‌شماره شماره 02191007240 تماس بگیرید.

صفحات مرتبط:

بیمه بدنه سورن

استعلام بیمه شخص ثالث

مشتریان بیمه بازار چه می‌گویند؟

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید

سوالات متداول

بعد از خرید آنلاین بیمه‌نامه در صورت تمایل می‌توانید نسخه فیزیکی آن را نیز سفارش دهید.

آیا بعد از خرید بیمه شخص ثالث از بیمه بازار، نسخه فیزیکی بیمه‌نامه را دریافت خواهیم کرد؟

اگر تمامی مدارک مورد نیاز به صورت کامل بارگذاری شده‌باشد؛ بیمه‌نامه شخص ثالث بعد از ۱۵ الی ۲۰ دقیقه صادر می‌شود. بارگذاری مدارک به صورت ناقص، روند صدور را طولانی خواهد کرد.

بیمه نامه شخص ثالث، چه مدت بعد از خرید صادر و فعال می‌شود؟

بهترین زمان برای تمدید بیمه‌نامه شخص ثالث، ۱۰ روز پیش از اتمام تاریخ اعتبار بیمه‌نامه است. هر زمانی از روز که بیمه‌نامه شخص ثالث خودرو تمدید شود، اعتبار آن از بامداد روز آتی آغاز خواهد شد.

چند روز پیش از تمام شدن اعتبار بیمه‌نامه باید برای تمدید آن اقدام کرد؟

برای بررسی صحت و اصالت بیمه‌نامه خودرو، می‌توانید با مراجعه به صفحه bimebazar.com/sanhabInquiry و وارد کردن شماره بیمه‌نامه، کد یکتا، کد VIN (شماره ۱۷ رقمیِ شناسایی خودرو) و کد ملی خود از صحت آن اطمینان حاصل نمایید. همچنین امکان بررسی اصالت بیمه‌نامه از طریق ارسال پیامک وجود دارد.

چگونه می‌توان از صحت بیمه‌نامه خودرو مطمئن شد؟

بخشش جریمه دیرکرد فرآیندی است که از سوی سازمان بیمه‌مرکزی انجام می‌شود و از قاعده خاصی پیروی نمی‌کند. این بخشش معمولا یک بار در فصل بهار، یک بارتابستان و یک بار زمستان از طرف بیمه‌مرکزی به شرکت‌های بیمه اعلام می‌شود.

بخشش جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث چه زمانی انجام می‌پذیرد؟

جریمه دیرکرد به صورت روزانه حساب می‌شود. یعنی به ازای هر روز تاخیر در خرید و تمدید، مبلغی به عنوان جریمه به بیمه‌نامه تعلق می‌گیرد. چون نرخ بیمه ثالث، سال به سال تغییر می‌کند ؛ نرخ جریمه دیرکرد آن هم  در هر سال متفاوت است و نرخ ثابتی ندارد.

جریمه تاخیر خرید بیمه شخص ثالث چگونه محاسبه می‌شود؟

از آنجا که تخفیف بیمه ثالث به شخص تعلق دارد؛ به دو شیوه می‌توان کار انتقال تخفیف را انجام داد. در صورتی که مالک ماشین قصد فروش داشته‌باشد؛ می‌تواند تخفیف بیمه‌اش را به خودروی جدیدی که خریده انتقال بدهد. درشرایطی دیگر، ممکن است صاحب بیمه‌نامه بخواهد تخفیفش را به شخص دیگری انتقال بدهد. در این صورت آن فرد حتما باید یکی از اعضای درجه یک خانواده‌ (پدر، مادر، همسر، فرزند) باشد. به جز این دو شیوه، امکان دیگری برای انتقال تخفیف وجود ندارد.

شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث چیست؟

به صورت کلی، انتقال تخفیف نیاز به دریافت الحاقیه دارد که ممکن است برای صاحب بیمه بار مالی داشته‌باشد. اما در صورتی که بیمه شخص ثالث را از بیمه‌بازار خریده باشید؛ می‌توانید تخفیف‌های مربوط به آن را بدون پرداخت هزینه، انتقال بدهید.

آیا امکان انتقال تخفیف بیمه ثالث از طریق خرید آنلاین بیمه در سایت بیمه بازار وجود دارد؟

در بیمه‌بازار امکان خرید بیمه شخص ثالث قسطی وجود دارد. فقط کافی است ‌هنگام خرید بیمه خود، مشخص کنید از کدام شرکت بیمه می‌خواهید بیمه ثالث خود را خریداری کنید. در مرحله ثبت سفارش تعداد اقساطی که شرکت بیمه در نظر گرفته است و مقدار هر قسط را مشاهده خواهید کرد. توجه داشته باشید که ممکن است شرکت قبلی که از آن بیمه خود را تهیه کرده‌اید، در سال جدید بیمه‌نامه را قسطی ارائه ندهد.

آیا می‌توان بیمه شخص ثالث را اقساطی تهیه کرد؟

خیر، در حال حاضر خرید قسطی بیمه شخص ثالث فقط با ارائه «چک صیاد» امکان‌پذیر است. علاوه بر آن، تنها ساکنین شهر تهران می‌توانند از این امکان استفاده کنند و در این مورد خاص، منظور از تهران، مجموع ۲۲ منطقه شهرداری است.

آیا امکان خرید قسطی بدون چک در سایت بیمه‌بازار وجود دارد؟

بله، بعد از خرید بیمه‌ثالث به صورت آنلاین طرف حساب شما «شرکت بیمه‌ای است که از آن بیمه خریده‌اید.» بنابراین برای جبران خسارت خارج از تهران باید به شعبه‌های آن شرکت بیمه خاص، مراجعه و روند دریافت خسارت را طی کنید. 

اگر بیمه ثالث را به صورت آنلاین بخریم؛  می‌توانیم خارج از تهران خسارت دریافت کنیم؟

بیمه‌بازار در حوزه صدور بیمه شخص ثالث با «تمامی شرکت‌های بیمه» همکاری دارد. شما در بیمه‌بازار می‌توانید برای خرید بیمه شخص ثالث از تخفیف‌ استفاده کنید و هزینه را به صورت قسطی بپردازید. 

بعد از خرید بیمه و ارسال تصویر مدارک، بیمه ثالث شما سریعا صادر می‌شود و در صورت درخواست، نسخه فیزیکی آن، بدون دریافت هزینه و به صورت رایگان، به آدرس درج شده در فرم ارسال خواهد شد.

خرید بیمه‌ ثالث از بیمه‌بازار چه امتیازی دارد؟

خیر، قانونِ لزوم ارائه نسخه کاغذی بیمه شخص ثالث لغو شده‌است. شما می‌توانید به راحتی از نسخه آنلاین و دیجیتالی که لینکش با پیامک به تلفن همراهتان ارسال می‌شود استفاده کنید.

آیا دریافت نسخه فیزیکی و کاغذی بیمه شخص ثالث ضروری است؟

قیمت بیمه شخص ثالث که روی بیمه‌نامه ذکر می‌شود برای همه شرکت‌های بیمه یکسان است. دلیل تفاوت قیمت‌ها در آفرهای ویژه‌ای است که بیمه‌بازار برای برخی از شرکت‌ها در نظر می‌گیرد. 

دلیل تخفیف‌ها و اختلاف قیمت بیمه شخص ثالث بین شرکت‌های مختلف در سایت بیمه‌بازار چیست؟

چون واحد صدور بیمه در شرکت‌ها به مدارک به روز شده نیاز دارد. 

چرا برای هر بار خرید و تمدید بیمه شخص ثالث باید مدارک را بارگذاری کنیم؟

بله، برای تمدید بیمه‌نامه شما می‌توانید به هر یک از شرکت‌های بیمه‌ای مورد نظر خود مراجعه کنید و در خواست تمدید بیمه‌نامه نمایید. همچنین تخفیفات بیمه شخص ثالث خودرو شما نیز حفظ خواهد شد. توجه داشته باشید که با تغییر شرکت بیمه تخفیف‌ها نیز منتقل می‌شوند.

آیا تغییر شرکت بیمه امکان‌پذیر است؟ قوانین و مقررات آن به چه صورت است؟ 

در صورت مفقودی بیمه‌نامه شخص ثالث، باید با در دست داشتن کارت خودرو و کارت شناسایی به نمایندگی صادرکننده بیمه مراجعه کرد. پس از انجام پروسه‌ی اعلام مفقودی برای فرد یک گواهی صادر خواهد شد که ارزش قانونی آن به اندازه اصل بیمه‌نامه است.

اگر بیمه‌نامه شخص ثالث گم شود چه کارهایی باید انجام داد؟ 

بیمه شخص ثالث هزینه‌های مربوط به درمان، فوت و خسارت‌های وارد شده به اموال را پوشش می‌دهد. بیمه شخص ثالث برای تمام وسایل نقلیه اجباری است.

منظور از بیمه شخص ثالث چیست؟

اشخاص ثالث در بیمه ثالث کسانی هستند که در حادثه دچار زیان مالی و جانی شده‌اند. 

شخص ثالث در بیمه شخص ثالث کیست؟

بله. داشتن بیمه شخص ثالث برای کلیه رانندگان وسایل نقلیه ( مسافری،بارکش، موتورسیکلت و…) اجباری است.

آیا داشتن بیمه شخص ثالث برای همه افراد اجباری است؟

رانندگی بدون بیمه شخص ثالث ممنوع است. در صورتی که وسیله نقلیه‌ای دچار حادثه شود و دارای بیمه شخص ثالث نباشد، راننده مقصر تا زمان پرداخت خسارت جانی و مالی اشخاص زیان دیده در حادثه، زندانی خواهد شد. همچنین خرید و فروش وسیله نقلیه بدون بیمه شخص ثالث امکان‌پذیر نیست.

نداشتن بیمه شخص ثالث چه عواقبی دارد؟

برای استعلام قیمت بیمه شخص ثالث می‌توانید اطلاعات خودروی خود را در سایت بیمه بازار وارد کنید تا لیستی ازتعرفه شرکت‌های بیمه برای شما نمایش داده شود. همچنین برای اطمینان از صحت بیمه شخص ثالث می‌توانید به سامانه سنهاب بیمه بازار مراجعه کنید. 

چگونه بیمه شخص ثالث را استعلام کنیم؟

 برخورداری از بیمه شخص ثالث برای تمام رانندگان اجباری است. این بیمه می‌تواند خسارات جانی و ملی بروز حادثه را به میزان قابل توجهی تحت پوشش قرار دهد. 

مزایای بیمه شخص ثالث چیست؟

این بیمه هزینه دیه و نقص عضو راننده را پرداخت می‌کند اما هزینه‌های پزشکی راننده مقصر را جبران نمی‌کند. راننده مقصر در صورتی که بخواهد خسارت پزشکی را پرداخت کند، باید از بیمه حوادث انفرادی استفاده نماید.

آیا بیمه شخص ثالث خسارت وارد شده به راننده را جبران می‌کند؟ 

مهم‌ترین شرط بیمه شخص ثالث داشتن گواهینامه است. در صورتی که راننده گواهینامه نداشته باشد، شرکت بیمه هیچ هزینه‌ای را تقبل نخواهد کرد.  

در صورت نداشتن گواهینامه آیا خسارات وارد شده را می‌توان از طریق بیمه شخص ثالث جبران نمود؟

نحوه محاسبه بیمه شخص ثالث ماشین به این صورت است که سالی 5 درصد به بیمه‌نامه اضافه می‌شود و این درصد از حق پایه بیمه کسر می‌شود. 

 بیمه شخص ثالث ماشین چگونه محاسبه می‌شود؟

حق بیمه شخص ثالث هر ساله بر اساس نرخ دیه اعلام شده توسط قوه قضاییه تعیین می‌شود. به دلیل تورم با افزایش نرخ دیه، سطح پوشش بیمه‌گزار افزایش پیدا می‌کند. هر زمانی که شخص بخواهد سطح پوشش بیمه شخص ثالث خود را افزایش دهد و یا اقدام به عوض کردن نام مندرج بر روی بیمه‌نامه کند، باید درخواست الحاقیه نماید.  
 

الحاقیه بیمه شخص ثالث چیست و چه زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد؟