thirdparty

قیمت و خرید بیمه شخص ثالث تیبا

لطفا پلاک خودروی خود را وارد کنید:
الف
الف
ب
پ
ت
ث
ج
ح
د
ر
ز
ژ
س
ش
ص
ض
ط
ظ
ع
ف
ق
ک
گ
ل
م
ن
و
ه
ی
D
S
ایـران
پرچم
کد ملی مالک خودرو
شماره پلاک خود را ندارید؟

ارزش‌های بیمه‌‌بازار

صدور بیمه نامه در همان روز
صدور بیمه نامه در همان روز
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

بیمه شخص ثالث تیبا

تیبا (Tiba) از خودروهای تولیدی شرکت سایپا است و در سال ۱۳۸۹ از آن رونمایی شد. در طراحی و تولید این خودرو از قطعات پراید، کیاریو و تندر ۹۰ استفاده شده است. تیبا در دو نوع هاچ‌بک و صندوقدار روانه بازار شد و در کلاس خودروهای کامپکت و کوچک قرار می‌گیرد. موتور ۱.۵ لیتری و گنجایش ۴۰ لیتری پیشرانه تیبا از آن گزینه‌ای قابل‌قبول ساخته و از خودروهای پرطرفدار میان خریداران وطنی است.

خودروی تیبا۲ یا همان مدل هاچ‌بک این برند کمی دیرتر از مدل صندوقدار به بازار آمد و آپشن‌های پرشمارتر و قیمتی بالاتر دارد. نام این خودرو در ابتدا مینیتاتور بود که بعدتر به نامی ایرانی یعنی تیبا به‌معنای آهو تغییر پیدا کرد. خودروی تیبا فروش بالایی دارد و بخش مهمی از خرید بیمه شخص ثالث در طول سال مخصوص به آن است.

خرید بیمه شخص ثالث تیبا

خرید بیمه شخص ثالث تیبا اجباری است. به‌عبارت دقیق‌تر، این بیمه برای تمام مدل‌ها و برندهای خودرو ضروری است. شرکت‌های بیمه مختلف در این زمینه فعال‌اند و خدمات مربوط به بیمه شخص ثالث را با قیمت و شرایط مختلف ارائه می‌دهند. با مرور شرایط و هزینه بیمه شخص ثالث تیبا در شرکت‌های بیمه مختلف می‌توانید دست به انتخاب مناسب‌ترین مورد بزنید. بیمه شخص ثالث Tiba، خسارت‌های جانی و مالی واردشده به فرد ثالث در حوادث رانندگی را پوشش می‌دهد. منظور از شخص ثالث، کسی است که یک راننده و وسیله نقلیه با او تصادف کرده است.

قیمت بیمه شخص ثالث تیبا

برای خرید بیمه شخص ثالث باید از هزینه‌های این خدمات آگاه باشید. لازم است که پیش از خرید، اقدام به استعلام هزینه‌ کنید و ببینید که قیمت موردنظر هر شرکت بیمه در این زمینه چیست. عوامل مختلفی روی قیمت بیمه شخص ثالث خودروهای مختلف از جمله تیبا اثرگذارند:

  • مدل خودرو؛

  • سال ساخت خودرو؛
  • مدت‌زمان قرارداد بیمه؛
  • میزان پوشش منتخب؛
  • تعداد سال‌های تخفیف نبود خسارت.

ارازن‌ترین بیمه شخص ثالث تیبا

برای خرید ارزان‌ترین بیمه شخص ثالث باید نرخ تمام شرکت‌های بیمه یا در‌اصطلاح، بیمه‌گر را مرور و ارزیابی کنید. برای این کار می‌توانید از خدمات سایت بیمه بازار بهره ببرید. با مراجعه به این سامانه، امکان واردکردن مشخصات خودروی تیبا و استعلام قیمت بیمه شخص ثالث شرکت‌های بیمه مختلف وجود دارد. مرور و مقایسه شرایط هر شرکت، امکان انتخاب ارزان‌ترین گزینه را به خریداران می‌دهد.

امکان خرید اقساطی بیمه شخص ثالث تیبا هم در بیمه بازار وجود دارد. برای خرید قسطی بیمه شخص ثالث باید در زمان ثبت سفارش خرید، گزینه قسطی را انتخاب کنید. در این صورت، بخشی از هزینه به‌طور نقدی و باقی مبلغ براساس قوانین شرکت بیمه‌گر در یک یا دو قسط پرداخت می‌شود.

تخفیفات بیمه شخص ثالث

نوعی تخفیف موسوم به تخفیف عدم خسارت در خرید بیمه شخص ثالث تیبا وجود دارد. چنانچه خودرویی، خسارت ندیده و تصادف نکرده باشد، تخفیف عدم خسارت به آن تعلق می‌گیرد. درصد و مبلغ این تخفیف وابسته به سال‌هایی است که خسارتی از سوی خودرو به شخص ثالثی وارد نشده است. هرچقدر، شمار این سال‌ها بیشتر باشد، مبلغ تخفیف هم بالاتر می‌رود. نرخ بیمه شخص ثالث تیبا با افزایش سال‌های عدم خسارت کاهش پیدا می‌کند و متقاضی بیمه، خدمات را با هزینه کمتری خریداری می‌کند.

خرید بیمه شخص ثالث تیبا از بیمه بازار

برای خرید بیمه شخص ثالث می‌توانید از سایت بیمه بازار استفاده کنید و با مرور و ارزیابی شرایط هر شرکت بیمه، بهترین گزینه را انتخاب کنید. برای خرید آنلاین بیمه شخص ثالث از بیمه بازار کافی‌ست مراحل زیر را دنبال کنید: 

  • اطلاعات مربوط به خودروی تیبا را در بخش مخصوص استعلام هزینه در سایت بیمه بازار وارد کنید؛

  • با تکمیل اطلاعات، شرایط ارائه‌شده از سوی شرکت‌های بیمه مختلف را ارزیابی کنید؛

  • گزینه مناسب را از میان شرکت‌ها انتخاب کنید و هزینه را آنلاین بپردازید؛

  • بیمه‌نامه شخص ثالث خودرو در همان روز صادر و در زمان انتخابی به‌طور رایگان به شما تحویل داده می‌شود.

لازم به ذکر است برای خرید بیمه بدنه تیبا نیز لازم است مراحل ذکر شده را طی کنید، با این تفاوت که برای خرید بیمه بدنه ماشین، قبل از صدور بیمه‌نامه خودروی شما باید توسط کارشناس مورد بررسی قرار بگیرد.  

صفحات مرتبط:

استعلام بیمه شخص ثالث

بیمه شخص ثالث ایران

مشتریان بیمه بازار چه می‌گویند؟

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید

سوالات متداول

بعد از خرید آنلاین بیمه‌نامه در صورت تمایل می‌توانید نسخه فیزیکی آن را نیز سفارش دهید.

آیا بعد از خرید بیمه شخص ثالث از بیمه بازار، نسخه فیزیکی بیمه‌نامه را دریافت خواهیم کرد؟

اگر تمامی مدارک مورد نیاز به صورت کامل بارگذاری شده‌باشد؛ بیمه‌نامه شخص ثالث بعد از ۱۵ الی ۲۰ دقیقه صادر می‌شود. بارگذاری مدارک به صورت ناقص، روند صدور را طولانی خواهد کرد.

بیمه نامه شخص ثالث، چه مدت بعد از خرید صادر و فعال می‌شود؟

بهترین زمان برای تمدید بیمه‌نامه شخص ثالث، ۱۰ روز پیش از اتمام تاریخ اعتبار بیمه‌نامه است. هر زمانی از روز که بیمه‌نامه شخص ثالث خودرو تمدید شود، اعتبار آن از بامداد روز آتی آغاز خواهد شد.

چند روز پیش از تمام شدن اعتبار بیمه‌نامه باید برای تمدید آن اقدام کرد؟

برای بررسی صحت و اصالت بیمه‌نامه خودرو، می‌توانید با مراجعه به صفحه bimebazar.com/sanhabInquiry و وارد کردن شماره بیمه‌نامه، کد یکتا، کد VIN (شماره ۱۷ رقمیِ شناسایی خودرو) و کد ملی خود از صحت آن اطمینان حاصل نمایید. همچنین امکان بررسی اصالت بیمه‌نامه از طریق ارسال پیامک وجود دارد.

چگونه می‌توان از صحت بیمه‌نامه خودرو مطمئن شد؟

بخشش جریمه دیرکرد فرآیندی است که از سوی سازمان بیمه‌مرکزی انجام می‌شود و از قاعده خاصی پیروی نمی‌کند. این بخشش معمولا یک بار در فصل بهار، یک بارتابستان و یک بار زمستان از طرف بیمه‌مرکزی به شرکت‌های بیمه اعلام می‌شود.

بخشش جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث چه زمانی انجام می‌پذیرد؟

جریمه دیرکرد به صورت روزانه حساب می‌شود. یعنی به ازای هر روز تاخیر در خرید و تمدید، مبلغی به عنوان جریمه به بیمه‌نامه تعلق می‌گیرد. چون نرخ بیمه ثالث، سال به سال تغییر می‌کند ؛ نرخ جریمه دیرکرد آن هم  در هر سال متفاوت است و نرخ ثابتی ندارد.

جریمه تاخیر خرید بیمه شخص ثالث چگونه محاسبه می‌شود؟

از آنجا که تخفیف بیمه ثالث به شخص تعلق دارد؛ به دو شیوه می‌توان کار انتقال تخفیف را انجام داد. در صورتی که مالک ماشین قصد فروش داشته‌باشد؛ می‌تواند تخفیف بیمه‌اش را به خودروی جدیدی که خریده انتقال بدهد. درشرایطی دیگر، ممکن است صاحب بیمه‌نامه بخواهد تخفیفش را به شخص دیگری انتقال بدهد. در این صورت آن فرد حتما باید یکی از اعضای درجه یک خانواده‌ (پدر، مادر، همسر، فرزند) باشد. به جز این دو شیوه، امکان دیگری برای انتقال تخفیف وجود ندارد.

شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث چیست؟

به صورت کلی، انتقال تخفیف نیاز به دریافت الحاقیه دارد که ممکن است برای صاحب بیمه بار مالی داشته‌باشد. اما در صورتی که بیمه شخص ثالث را از بیمه‌بازار خریده باشید؛ می‌توانید تخفیف‌های مربوط به آن را بدون پرداخت هزینه، انتقال بدهید.

آیا امکان انتقال تخفیف بیمه ثالث از طریق خرید آنلاین بیمه در سایت بیمه بازار وجود دارد؟

در بیمه‌بازار امکان خرید بیمه شخص ثالث قسطی وجود دارد. فقط کافی است ‌هنگام خرید بیمه خود، مشخص کنید از کدام شرکت بیمه می‌خواهید بیمه ثالث خود را خریداری کنید. در مرحله ثبت سفارش تعداد اقساطی که شرکت بیمه در نظر گرفته است و مقدار هر قسط را مشاهده خواهید کرد. توجه داشته باشید که ممکن است شرکت قبلی که از آن بیمه خود را تهیه کرده‌اید، در سال جدید بیمه‌نامه را قسطی ارائه ندهد.

آیا می‌توان بیمه شخص ثالث را اقساطی تهیه کرد؟

خیر، در حال حاضر خرید قسطی بیمه شخص ثالث فقط با ارائه «چک صیاد» امکان‌پذیر است. علاوه بر آن، تنها ساکنین شهر تهران می‌توانند از این امکان استفاده کنند و در این مورد خاص، منظور از تهران، مجموع ۲۲ منطقه شهرداری است.

آیا امکان خرید قسطی بدون چک در سایت بیمه‌بازار وجود دارد؟

بله، بعد از خرید بیمه‌ثالث به صورت آنلاین طرف حساب شما «شرکت بیمه‌ای است که از آن بیمه خریده‌اید.» بنابراین برای جبران خسارت خارج از تهران باید به شعبه‌های آن شرکت بیمه خاص، مراجعه و روند دریافت خسارت را طی کنید. 

اگر بیمه ثالث را به صورت آنلاین بخریم؛  می‌توانیم خارج از تهران خسارت دریافت کنیم؟

بیمه‌بازار در حوزه صدور بیمه شخص ثالث با «تمامی شرکت‌های بیمه» همکاری دارد. شما در بیمه‌بازار می‌توانید برای خرید بیمه شخص ثالث از تخفیف‌ استفاده کنید و هزینه را به صورت قسطی بپردازید. 

بعد از خرید بیمه و ارسال تصویر مدارک، بیمه ثالث شما سریعا صادر می‌شود و در صورت درخواست، نسخه فیزیکی آن، بدون دریافت هزینه و به صورت رایگان، به آدرس درج شده در فرم ارسال خواهد شد.

خرید بیمه‌ ثالث از بیمه‌بازار چه امتیازی دارد؟

خیر، قانونِ لزوم ارائه نسخه کاغذی بیمه شخص ثالث لغو شده‌است. شما می‌توانید به راحتی از نسخه آنلاین و دیجیتالی که لینکش با پیامک به تلفن همراهتان ارسال می‌شود استفاده کنید.

آیا دریافت نسخه فیزیکی و کاغذی بیمه شخص ثالث ضروری است؟

قیمت بیمه شخص ثالث که روی بیمه‌نامه ذکر می‌شود برای همه شرکت‌های بیمه یکسان است. دلیل تفاوت قیمت‌ها در آفرهای ویژه‌ای است که بیمه‌بازار برای برخی از شرکت‌ها در نظر می‌گیرد. 

دلیل تخفیف‌ها و اختلاف قیمت بیمه شخص ثالث بین شرکت‌های مختلف در سایت بیمه‌بازار چیست؟

چون واحد صدور بیمه در شرکت‌ها به مدارک به روز شده نیاز دارد. 

چرا برای هر بار خرید و تمدید بیمه شخص ثالث باید مدارک را بارگذاری کنیم؟

بله، برای تمدید بیمه‌نامه شما می‌توانید به هر یک از شرکت‌های بیمه‌ای مورد نظر خود مراجعه کنید و در خواست تمدید بیمه‌نامه نمایید. همچنین تخفیفات بیمه شخص ثالث خودرو شما نیز حفظ خواهد شد. توجه داشته باشید که با تغییر شرکت بیمه تخفیف‌ها نیز منتقل می‌شوند.

آیا تغییر شرکت بیمه امکان‌پذیر است؟ قوانین و مقررات آن به چه صورت است؟ 

در صورت مفقودی بیمه‌نامه شخص ثالث، باید با در دست داشتن کارت خودرو و کارت شناسایی به نمایندگی صادرکننده بیمه مراجعه کرد. پس از انجام پروسه‌ی اعلام مفقودی برای فرد یک گواهی صادر خواهد شد که ارزش قانونی آن به اندازه اصل بیمه‌نامه است.

اگر بیمه‌نامه شخص ثالث گم شود چه کارهایی باید انجام داد؟ 

بیمه شخص ثالث هزینه‌های مربوط به درمان، فوت و خسارت‌های وارد شده به اموال را پوشش می‌دهد. بیمه شخص ثالث برای تمام وسایل نقلیه اجباری است.

منظور از بیمه شخص ثالث چیست؟

اشخاص ثالث در بیمه ثالث کسانی هستند که در حادثه دچار زیان مالی و جانی شده‌اند. 

شخص ثالث در بیمه شخص ثالث کیست؟

بله. داشتن بیمه شخص ثالث برای کلیه رانندگان وسایل نقلیه ( مسافری،بارکش، موتورسیکلت و…) اجباری است.

آیا داشتن بیمه شخص ثالث برای همه افراد اجباری است؟

رانندگی بدون بیمه شخص ثالث ممنوع است. در صورتی که وسیله نقلیه‌ای دچار حادثه شود و دارای بیمه شخص ثالث نباشد، راننده مقصر تا زمان پرداخت خسارت جانی و مالی اشخاص زیان دیده در حادثه، زندانی خواهد شد. همچنین خرید و فروش وسیله نقلیه بدون بیمه شخص ثالث امکان‌پذیر نیست.

نداشتن بیمه شخص ثالث چه عواقبی دارد؟

برای استعلام قیمت بیمه شخص ثالث می‌توانید اطلاعات خودروی خود را در سایت بیمه بازار وارد کنید تا لیستی ازتعرفه شرکت‌های بیمه برای شما نمایش داده شود. همچنین برای اطمینان از صحت بیمه شخص ثالث می‌توانید به سامانه سنهاب بیمه بازار مراجعه کنید. 

چگونه بیمه شخص ثالث را استعلام کنیم؟

 برخورداری از بیمه شخص ثالث برای تمام رانندگان اجباری است. این بیمه می‌تواند خسارات جانی و ملی بروز حادثه را به میزان قابل توجهی تحت پوشش قرار دهد. 

مزایای بیمه شخص ثالث چیست؟

این بیمه هزینه دیه و نقص عضو راننده را پرداخت می‌کند اما هزینه‌های پزشکی راننده مقصر را جبران نمی‌کند. راننده مقصر در صورتی که بخواهد خسارت پزشکی را پرداخت کند، باید از بیمه حوادث انفرادی استفاده نماید.

آیا بیمه شخص ثالث خسارت وارد شده به راننده را جبران می‌کند؟ 

مهم‌ترین شرط بیمه شخص ثالث داشتن گواهینامه است. در صورتی که راننده گواهینامه نداشته باشد، شرکت بیمه هیچ هزینه‌ای را تقبل نخواهد کرد.  

در صورت نداشتن گواهینامه آیا خسارات وارد شده را می‌توان از طریق بیمه شخص ثالث جبران نمود؟

نحوه محاسبه بیمه شخص ثالث ماشین به این صورت است که سالی 5 درصد به بیمه‌نامه اضافه می‌شود و این درصد از حق پایه بیمه کسر می‌شود. 

 بیمه شخص ثالث ماشین چگونه محاسبه می‌شود؟

حق بیمه شخص ثالث هر ساله بر اساس نرخ دیه اعلام شده توسط قوه قضاییه تعیین می‌شود. به دلیل تورم با افزایش نرخ دیه، سطح پوشش بیمه‌گزار افزایش پیدا می‌کند. هر زمانی که شخص بخواهد سطح پوشش بیمه شخص ثالث خود را افزایش دهد و یا اقدام به عوض کردن نام مندرج بر روی بیمه‌نامه کند، باید درخواست الحاقیه نماید.  
 

الحاقیه بیمه شخص ثالث چیست و چه زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد؟