carbody

خرید بیمه بدنه هیوندای اکسنت

لطفا پلاک خودروی خود را وارد کنید:
الف
الف
ب
پ
ت
ث
ج
ح
د
ر
ز
ژ
س
ش
ص
ض
ط
ظ
ع
ف
ق
ک
گ
ل
م
ن
و
ه
ی
D
S
ایـران
پرچم
کد ملی مالک خودرو
شماره پلاک خود را ندارید؟

ارزش‌های بیمه‌‌بازار

همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
صدور بیمه نامه در همان روز
صدور بیمه نامه در همان روز
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

بیمه بدنه هیوندای اکسنت

هیوندای اکسنت (Hyundai Accent)) از خودروهای کره‌ای است که نسل دوم آن به بازار به ایران راه پیدا کرد و نسل چهارم این خودرو در دو تیپ وارداتی و مونتاژی عرضه شد. اگر صاحب خودروی هیوندای اکسنت باشید می‌دانید که بیمه بدنه یک امر ضروری است زیرا خسارت‌های مالی این خودرو هزینه‌های زیادی به شما تحمیل خواهد کرد؛ به همین دلیل بهتر است قبل از خرید بیمه‌نامه از انتخاب بهترین بیمه بدنه اطمینان حاصل نمایید. 

مدل‌های مختلف هیوندای اکسنت

هیوندای اکسنت در نسل‌های مختلف تولید و روانه بازار شده است. نسل چهارم این سدان جمع‌وجور که در حال حاضر، پرشمارترین نسخه از آن در بازار است در دو تیپ عرضه می‌شود؛ تیپ وارداتی و مونتاژی. این خودرو دارای موتوری ۱.۶ لیتری است که گیربکسی ۴ساعته و اتوماتیک دارد. مصرف سوخت هیوندای اکسنت اقتصادی است. فضای کابین این خودرو آنچنان بزرگ نیست اما طراحی ظاهری‌اش هم در بخش‌های خارجی و هم داخلی مطلوب است. تفاوت میان تیپ وارداتی و مونتاژی هیوندای اکسنت در امکانات رفاهی و ایمنی به‌چشم می‌خورد.
هیوندای اکسنت وارداتی تودوزی چرم دارد و مصرف سوختش هم کمتر است. به‌طور کلی، آپشن‌های خودروی وارداتی پرشمارتر از نسخه مونتاژی است. این سدان جمع‌وجور مجهز به حالت رانندگی اکو است و با وجود آن، ضرایب دنده و حساسیت پدال گاز تنظیم می‌شود. از جمله آپشن‌های موجود در این خودرو باید به کنترل کشش و پایداری و سنسور عقب اشاره کرد. خطوط ساده و نرمی که در طراحی بدنه هیوندای اکسنت در مدل‌های مختلف به‌کار رفته در کنار تجهیزاتی که دارد از آن گزینه‌ای محبوب میان خریداران داخلی و خارجی ساخته است.

خرید بیمه بدنه هیوندای اکسنت

با خرید بیمه بدنه هیوندای اکسنت  می‌توانید در زمان بروز حوادث و سوانح رانندگی، هزینه کمتری برای جبران خسارت‌ها بپردازید. برای تهیه بهترین بیمه بدنه باید نگاهی به شرایطی داشته باشید که هریک از شرکت‌های بیمه‌گر ارائه می‌کنند. نرخ و قیمت بیمه بدنه‌ای که از سوی هر شرکت تعیین می‌شود، یکسان نیست. علت آن است که علاوه بر پوشش‌های قیمتی پایه و اصلی که از سوی تمام شرکت‌ها ارائه می‌شود،
پوشش‌هایی اختیاری و اضافی هم وجود دارد. ضمن اینکه تخفیفاتی که هر بیمه‌گر یا همان شرکت ارائه‌دهنده خدمات بیمه پیشنهاد می‌دهد هم متنوع است. در نتیجه، قیمت بیمه بدنه هیوندای اکسنت در هر شرکت متفاوت می‌شود. با در نظرگرفتن کاربری خودرو، بودجه، امکانات و ترجیحاتی که دارید، امکان انتخاب از میان شرکت‌های بیمه‌گر مختلف برایتان وجود دارد. برای شناسایی مناسب‌ترین گزینه باید خدمات هر شرکت را با دیگری مقایسه کنید.

پوشش‌های بیمه بدنه هیوندای اکسنت

موارد زیر تحت پوشش بیمه بدنه شرکت‌های بیمه مختلف قرار می‌گیرند؛ خسارت‌های ناشی از:

 • برخورد و تصادف دو خودرو با یکدیگر؛

 • تصادف خودرو با اشیای مختلف در حالت حرکت یا سکون؛

 • سقوط و پرتاب‌شدن خودرو؛

 • آسیب‌دیدن وسیله در زمان نجاتش از حادثه؛

 • آسیب‌دیدگی باتری و لاستیک‌ها.

پوشش‌های خارج از بیمه بدنه هیوندای اکسنت

موارد زیر از سوی شرکت‌های بیمه‌گر تحت پوشش بیمه بدنه قرار نمی‌گیرند؛ خسارت‌های ناشی از:

 • گریز از دست پلیس؛

 • رانندگی در مستی؛

 • رانندگی با مصرف مواد مخدر؛

 • جنگ، شورش، اعتصاب؛

 • عمدی و واردشده از سوی صاحب وسیله به آن.

در صورتی که خودرو سرقت شود هم امکان کمک‌گرفتن از خدمات بیمه بدنه وجود دارد. باید دست‌کم ۶۰ روز از سرقت گذشته باشد. با اعلام پیدانشدن خودرو، خسارت از سوی شرکت بیمه به صاحب وسیله پرداخت می‌شود.

تخفیفات بیمه بدنه

شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات بیمه، تخفیفاتی را در دو دسته‌بندی اصلی و فرعی برای مشتریان خود در نظر می‌گیرند. تخفیفات اصلی از سوی تمام بیمه‌گران در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد و موارد فرعی و الحاقی در هر شرکت متفاوت است.

تخفیفات اصلی بیمه بدنه هیوندای اکسنت

از جمله تخفیفاتی که از سوی شرکت‌های بیمه مختلف برای بیمه بدنه هیوندای اکسنت وجود دارد:

 • عدم خسارت بیمه؛

 • خرید نقدی؛

 • خودروهای صفرکیلومتر.

این تخفیفات از سوی تمام شرکت‌ها برای مشتریان در نظر گرفته می‌شوند.

تخفیفات فرعی و اضافی بیمه بدنه هیوندای اکسنت

تخفیفات متنوع الحاقی و اضافی شرکت‌های مختلف بیمه برای بیمه بدنه هم شامل موارد زیر است:

 • به‌مناسبت اعیاد و مراسم مختلف؛

 • برای مشاغل گوناگون؛

 • برای خودروهای وارداتی؛

 • مخصوص مناطق آزاد؛

 • خرید گروهی.

اگر بیمه بدنه با تخفیفات مختلف خریداری کرده‌اید، امکان انتقال آن به خودرویی دیگر هم وجود دارد. در واقع، با تغییر خودرو، تخفیفات متعلق به شما سوخت نمی‌شوند و می‌توانید آنها را انتقال بدهید.

خرید اینترنتی بیمه بدنه از بیمه بازار

برای پیداکردن مناسب‌ترین شرکت بیمه برای بیمه بدنه هیوندای اکسنت می‌توانید به سایت بیمه بازار مراجعه کنید. این سامانه بستر مناسبی برای شناسایی انواع شرکت‌ها و شرایط و قیمت‌هایشان است. روند شناسایی و انتخاب بیمه بدنه از بیمه بازار بسیار ساده پیش می‌رود. شیوه کار به‌شرح زیر است:

 • وارد سایت بیمه بازار شوید و به بخش محاسبه‌گر بروید.

 • اطلاعات مربوط به خودرو را وارد کنید.

 • فهرست پیشنهادات موجود را مرور کنید.

 • از میان گزینه‌ها، مورد مناسب را انتخاب کنید.

 • خرید نقدی یا قسطی را انتخاب کنید.

 • هزینه را بپردازید و صاحب بیمه‌نامه شوید.

در فرایند خرید بیمه بدنه هیوندای اکسنت می‌توانید از تیم پشتیبانی بیمه بازار هم کمک بگیرید. این تیم در کنار مشتریان هستند تا مشکلات احتمالی را پشت سر بگذارید و پاسخ پرسش‌های‌تان را پیدا کنید. برای مشاوره جهت دریافت بهترین و ارازن‌ترین بیمه بدنه می‌توانید با شماره 91007240-021 تماس بگیرید.

صفحات مرتبط:

بیمه شخص ثالث هیوندای اکسنت

بیمه شخص ثالث ایران

مشتریان بیمه بازار چه می‌گویند؟

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید

سوالات متداول

خرید بیمه شخص ثالث اجباری است ولی تهیه بیمه بدنه برای دارندگان خودرو اختیاری است و به تصمیم صاحب ماشین بستگی دارد. 

آیا خرید بیمه بدنه اجباری است؟

خیر. برای خرید بیمه بدنه داشتن گواهینامه معتبر الزامی است.

 آیا بیمه بدنه به راننده بدون گواهینامه تعلق می‌گیرد؟

بیمه بدنه دو نوع پوشش اصلی و اضافی دارد. پوشش اصلی، پوشش کلی بیمه بدنه و حذف نشدنی است. پوشش اضافی، پوششی است که بر اساس انتخاب صاحب ماشین تهیه می‌شود. 

بیمه بدنه ماشین چه پوشش‌هایی دارد؟

بله، اگر قصد تغییر شرکت بیمه را داشته باشید، پس از اتمام اعتبار بیمه‌نامه قبلی، می‌توانید بیمه‌نامه جدید را از شرکت دیگر و با همان مقدار تخفیف خریداری کنید.

آیا با تغییر شرکت بیمه تخفیفات بیمه‌نامه نیز منتقل می‌شود؟

بله. برای خرید بیمه بدنه بازدید کارشناس جهت بررسی خودرو الزامی است. بعد از ثبت سفارش بیمه بدنه در سایت بیمه بازار، با هماهنگی بیمه‌گذار کارشناس مربوطه در محل تعیین شده حضور پیدا خواهد کرد.

آیا بازدید از خودرو برای خرید بیمه بدنه اجباری است؟

بله، صاحب بیمه‌نامه می‌تواند با تهیه یک الحاقیه، تخفیف‌های خودروی قبلی را به بیمه‌ بدنه خودروی جدید منتقل کند.

آیا تخفیف عدم خسارت بیمه‌ بدنه قابل انتقال است؟

برای خودروهایی که از تولید و مونتاژ قطعات آن بیش از ۱۰ سال گذشته باشد، درازای هرسال اضافی ۵% درصد به نرخ حق بیمه بدنه اضافه می‌شود. برای خودروهای بالای ۲۰ سال صدور بیمه‌نامه نیازمند مجوز است.

چه خودروهایی تحت پوشش بیمه بدنه قرارنمی‌گیرند؟

خیر، کارت طلایی، به نوعی، ضمانت‌نامه کمپانی برای رفع مشکلات خودروی صفر کیلومتر است و نمی‌توان آن را به عنوان سابقه به بیمه بدنه اضافه کرد.

آیا کارت طلایی جزو سوابق بیمه بدنه محسوب می‌شود؟

اگر لوازم خودرو (به‌صورت جزئی) مانند، رادیوپخش، رینگ، لاستیک، و سیستم صوتی… بدون تغییر مکان توقف خودرو سرقت شود، با ارائه گزارش مقامات انتظامی و آگاهی، خسارت پرداخت می‌گردد، به این سرقت درجا گفته می‌شود.و اگر خودرو به‌صورت کامل از محل توقف خود جابه‌جا گردید و به محل نامعلومی انتقال داده شود، سرقت کلی اتفاق افتاده است. لازم به ذکر است سرقت جزئی(درجا) جزو پوشش‌های اضافی بیمه بدنه است که با پرداخت مبلغی اضافی تحت پوشش قرار می‌‌گیرد.

پرداخت خسارت در سرقت جزئی (درجا) و کلی اتومبیل به چه نحوی است؟

اگر تا ۶۰ روز بعد از اعلام سرقت، خودرو پیدا نشد؛ صاحب ماشین می‌تواند خسارت را با کسر ۱۰ درصد فرانشیز دریافت کند. 

چه زمانی خسارت مربوط به سرقت کلی پرداخت می‌شود؟

خسارت‌های ناشی از جنگ، شورش، اعتصاب، تهاجم، خسارت‌های عمدی، خسارتی که به خاطر رانندگی فرد بدون گواهینامه وارد شود، خسارت ناشی از مصرف الکل و مواد مخدر و خسارت‌هایی که خارج از پوشش‌های بیمه بدنه باشند؛ هزینه‌هایش جبران نخواهد شد. 

چه زمانی خسارت در بیمه بدنه پرداخت نمی‌شود؟

برخی شرکت‌های بیمه، تخفیفی را با توجه به موارد زیر برای بیمه بدنه قائل می‌شوند: تخفیف صفرکیلومتر برای خودروهای صفرکیلومتر 1. تخفیف منطقه آزاد برای خودروهایی که پلاک منطقه آزاد دارند 2. دارندگان حساب بلندمدت 3. هیات علمی 4. بیمه عمر یکسان 5. بیمه شخص ثالث از همان شرکت.

چطور از تخفیف‌ بیمه بدنه‌ استفاده کنیم؟

در صورتی که بیمه بدنه منقضی نشده و در طی این مدت از بیمه‌نامه استفاده نشده باشد. به علاوه، خرید بیمه بدنه باید از همان شرکت قبلی انجام شود. در این صورت بازدید الزامی نیست. 

در چه شرایطی خرید بیمه بدنه نیازی به بازدید ندارد؟

چون بیمه بدنه برخلاف بیمه شخص ثالث شرایط «تعیین قیمت رقابتی» دارد. بنابراین هر شرکت بیمه براساس قیمت پایه ماشین، پوشش‌اصلی و اضافی ، ارزیابی میزان خسارت سال‌های قبل و تخفیف‌های ثابت و دوره‌ای، قیمت‌های متفاوتی برای بیمه بدنه اعلام می‌کنند. 

چرا قیمت بیمه بدنه متفاوت است؟

اگر بیمه بدنه بر اساس قیمت کمتر و غیر واقعی تهیه شود؛ در زمان خسارت، بیمه بدنه هزینه‌ها را بر اساس حق بیمه پرداختی جبران می‌کند. به این موقعیت «اعمال ماده ۱۰ قانون» می‌گویند. یعنی اگر ارزش واقعی یک ماشین ۵۰۰ میلیون تومان باشد اما بیمه بدنه آن را ۲۰۰ میلیون تومان خریده باشند؛ در زمان وقوع خسارت مبنای جبران هزینه‌ها همان ۲۰۰ میلیون تومان پرداختی خواهد بود. 

چرا باید بیمه بدنه را بر اساس قیمت واقعی خودرو تهیه کرد؟

با خرید اقساطیِ بیمه بدنه دیگر نمی‌توان از تخفیف ۱۰ درصدی بیمه نقدی استفاده کرد. 

خرید اقساطی بیمه بدنه چه فرقی با خرید نقدی آن دارد؟

سایت‌های ارزیابی قیمت خودرو یکی از بهترین روش‌های برای فهمیدن قیمت واقعی و به روز ماشین‌هاست. یکی از خدمات این سایت‌ها، فرستادن کارشناس برای ارزیابی قیمت حقیقی خودرو است. 

از چه راهی می‌توان ارزش واقعی خودرو را برآورد کرد؟