سیاست استفاده از کوکی
بیمه‌بازار، به منظور بهبود تجربه کاربران و بهینه‌سازی ارتباط با آنها، از کوکی استفاده می‌کند. با زدن دکمه «پذیرش همه» و بستن این پیام، با جمع‌آوری کوکی موافقت می‌کنید.
کوکی‌های ضروری
از این کوکی‌ها برای امنیت وب‌سایت و کارکردهای پایه‌ای آن استفاده می‌شود. بدون پذیرش این کوکی‌ها وب‌سایت قادر به کار کردن نخواهد بود.
کوکی‌های کاربردی
این کوکی‌های به انجام ویژگی‌های خاصی مانند به اشتراک‌گذاری محتوای وب‌سایت در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی کمک می‌کنند.
کوکی‌های تجزیه تحلیلی
این کوکی‌های برای درک نحوه تعامل بازدیدکنندگان با وب‌سایت استفاده می‌شوند.
کوکی‌های تبلیغاتی
این کوکی‌های برای ارائه تبلیغات سفارشی بر اساس صفحاتی که قبلاً بازدید کرده‌اید استفاده می‌شوند.
جزئیات
carbody

خرید بیمه بدنه هیوندای سوناتا

لطفا پلاک خودروی خود را وارد کنید:
الف
الف
ب
پ
ت
ث
ج
ح
د
ر
ز
ژ
س
ش
ص
ض
ط
ظ
ع
ف
ق
ک
گ
ل
م
ن
و
ه
ی
D
S
ایـران
پرچم
کد ملی مالک خودرو
شماره پلاک خود را ندارید؟

ارزش‌های بیمه‌‌بازار

صدور بیمه نامه در همان روز
صدور بیمه نامه در همان روز
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

بیمه بدنه هیوندای سوناتا

هیوندای سوناتا (Hyundai Sonata) از خودروهایی با اندازه متوسط است که در ادامه چندین نسل از خودروهای این برندمدل روانه بازار شده و موفقیتی نسبی در ایران هم داشته است. این خودرو که از رقبای سرسخت تویوتا کمری محسوب می‌شود، نوساناتی در فروش داشته اما در هرحال، گزینه‌ای با تجربه سواری مناسب و ظاهری ممتاز است. بیمه بدنه خودرو در کنار خرید بیمه شخص ثالث می‌تواند هزینه‌ خسارت‌های ناگهانی که ممکن است بر اثر تصادف یا سرقت به خودروی شما وارد شود را کاهش دهد، از این رو توصیه می‌شود اگر صاحب این خودرو هستید از خرید بیمه بدنه هیوندای سوناتا غافل نشوید. 

انواع مدل هیوندای سوناتا

هیوندای سوناتا مدل‌های مختلفی از جمله NF، YF و LF دارد. هیوندای NF با دو موتور ۴ و ۶ سیلندری در بازار ایران عرضه شد. موتور این خودروها هم به‌ترتیب ۲.۴ و ۳.۶ لیتری بود. گیربکس هردو هم ۵سرعته اتوماتیک در نظر گرفته شده بود. نسل ششم خودروهای برندمدل هیوندا با نام هیوندای سوناتا YF عرضه شدند. ظاهر این مدل با نسل‌های قبلی کاملا متفاوت بود و بسیار مدرن‌تر به‌نظر مي‌رسید. این خودروی ۴سیلندری، موتوری ۲.۴ لیتری و گیربکسی ۶سرعته اتوماتیک دارد. هیوندای سوناتای LF هم از حوالی سال ۲۰۱۵ در بازار عرضه شده و طراحی لوکس‌تری نسبت به مدل‌های نسل‌های پیشین دارد. موتور ۲.۴لیتری این خودرو هم در کنار امکانات رفاهی کاملی که در اختیار سرنشینان قرار می‌دهد از امتیازات آن به‌حساب می‌آید. صاحب هریک از این مدل‌ها که هستید، بهتر است به‌فکر تهیه بیمه بدنه هیوندای سوناتا هم باشید چون خدمات این بیمه در زمان وقوع حوادث مختلف به‌خوبی در تأمین مخارج به کمک‌تان می‌آید.

بیمه بدنه هیوندای سوناتا

بیمه بدنه مانند بیمه شخص ثالث سوناتا اجباری نیست اما با بهره‌مندی از خدماتش می‌توانید در صورت وقوع تصادفات رانندگی به‌خوبی از پس مدیریت هزینه‌ها برآیید. بیمه بدنه که از سوی شرکت‌های مختلف ارائه می‌شود، پوشش‌های گوناگونی را در نظر می‌گیرد. در واقع، دو دسته پوشش اصلی در خدمات بیمه بدنه وجود دارد.

پوشش‌های اصلی که هر شرکتی موظف به ارائه آنها در فهرست خدمات بیمه بدنه خود است و شامل موارد زیر می‌شود:

 • دزدیده‌شدن خودرو؛

 • برخورد خودرو با اشیا یا خودروهای دیگر؛

 • افتادن و سقوط خودرو؛

 • آسیب‌دیدگی باتری خودرو؛

 • خسارت وارد بر لاستیک‌ها؛

 • آتش‌سوزی یا وقوع صاعقه و انفجار؛

 • آسیب‌های وارد بر خودرو در زمان نجاتش از یک حادثه.

پوشش‌های فرعی هم گزینه‌هایی هستند که از سوی شرکت‌های مختلف به‌طور اضافی و الحاقی ارائه می‌شوند. اضافه‌شدن هریک از این‌ها به فهرست خدمات بیمه‌گر یا همان ارائه‌دهنده خدمات بیمه باعث می‌شود که نیاز به پرداخت هزینه‌ای اضافی داشته باشید. پوشش‌های فرعی بیمه بدنه هیوندای سوناتا شامل موارد زیر می‌شود؛ خسارت‌های:

 • ناشی از بلایای طبیعی؛

 • سرقت لوازم خودرو و قطعاتش؛

 • افت قیمت نوسانات بازار؛

 • حذف فرانشیز؛

 • خسارت ترانزیت (خسارات واردشده در حوادثی خارج از کشور).

حوادث خارج از پوشش بیمه بدنه هیوندای سوناتا

برخی از خسارت‌های واردشده به خودرو در حوادث رانندگی مختلف هم از سوی بیمه بدنه پوشش داده نمی‌شوند. برای مثال، خسارت‌های ناشی از:

 • هزینه‌های عمدی واردشده بر خودرو؛
 • رانندگی در زمان مستی یا مصرف مواد مخدر؛
 • گریختن از دست پلیس در تعقیب؛
 • اعتصابات و شورش‌ها؛
 • انفجارهای هسته‌ای؛
 • حمل بار زیاد؛
 • بکسل‌کردن خودروهای دیگر.

قیمت و نرخ بیمه بدنه هیوندای سوناتا

هزینه بیمه بدنه هیوندای سوناتا متنوع است. در واقع، این موضوع تاحد زیادی وابسته به این است که بیمه را از چه بیمه‌گری تهیه می‌کنید و شرکت چه پوشش‌های اضافی و تخفیفاتی برای مشتریان خود در نظر می‌گیرد. پوشش‌های اضافی و الحاقی که از سوی شرکت‌ها در نظر گرفته می‌شوند، متنوع‌اند و تخفیفات پیشنهادی از سوی آنها هم معمولا حالت‌های گوناگونی دارند. به‌طور کلی هم عوامل زیر روی تعیین قیمت بیمه بدنه اثر می‌گذارند:

 • مدل و سال تولید خودرو؛
 • ارزش خودرو.

در تعیین ارزش خودرو هم باید از سایت‌های فعال در این زمینه و کارشناسان کمک بگیرید. اگر نتوانید ارزش خودرو را به‌درستی اعلام کنید، خدمات کمتری شامل حالتان می‌شود و ضرر می‌کنید.

تخفیفات بیمه بدنه هم نقش پررنگی در تغییر قیمت و نرخ شرکت‌های بیمه مختلف دارند. باید بدانید که امکان انتقال تخفیف‌های یک خودرو به خودرویی دیگر هم وجود دارد. با خرید خودرویی جدید می‌توانید تخفیفات بیمه بدنه خودروی قبلی‌تان را به مورد جدید انتقال بدهید. در صورت تغییردادن شرکت بیمه‌گر هم می‌توانید تخفیفات قبلی بیمه بدنه را به شرکت جدید منتقل کنید.

انتخاب بهترین بیمه بدنه خودرو

برای انتخاب بهترین بیمه بدنه هیوندای سوناتا می‌توانید به سایت بیمه بازار، مرجع خرید اینترنتی بیمه مراجعه کنید. این سامانه به کاربران امکان مرور شرایط شرکت‌های بیمه‌ مختلف را می‌دهد. در نتیجه با واردکردن اطلاعات خودروی خود می‌توانید از گزینه‌های مختلف آگاه شوید و ببینید که چه شرکت‌هایی برای دریافت خدمات بیمه بدنه موجود هستند. برای رسیدن به بهینه‌ترین مورد باید از انتخاب‌های گوناگون باخبر باشید و بتوانید آنها را با یکدیگر مقایسه کنید. برای خرید آنلاین بیمه بدنه از بیمه بازار مراحل زیر را دنبال کنید: 

 • به سایت بیمه بازار مراجعه می‌کنید و به بخش محاسبه‌گر وارد می‌شوید؛
 • مشخصات خودرو را وارد می‌کنید و منتظر فهرست پیشنهادی شرکت‌های بیمه‌گر می‌شوید؛
 • ازمیان شرکت‌های مختلف موجود برای ارائه خدمات بیمه بدنه، گزینه مناسب را انتخاب می‌کنید؛
 • اطلاعات لازم و مدارک ضروری را در سایت بارگذاری می‌کنید تا بیمه‌نامه برایتان صادر شود.

این فرایند فقط چند دقیقه در حدود ۱۵ تا ۲۰ دقیقه طول می‌کشد. اگر مدارکتان را ناقص بارگذاری کنید، روند کمی طولانی‌تر می‌شود. پرداخت هزینه هم به‌طور آنلاین صورت می‌گیرد. امکان پرداخت هزینه به‌طور نقدی و قسطی وجود دارد. اگر پرداخت اقساطی را انتخاب کنید، از دریافت تخفیف نقدی محروم می‌شوید.

امکان دریافت نسخه کاغذی بیمه بدنه هیوندای سوناتا هم وجود دارد. برای دریافت آن درب منزل باید آدرس خود را اعلام کنید تا بیمه‌نامه به‌طور رایگان برایتان ارسال شود. از نظر قانونی، داشتن نسخه الکترونیکی کفایت می‌کند اما در صورت تمایل می‌توانید بیمه‌نامه کاغذی را هم دریافت کنید.

صفحات مرتبط:

بیمه بدنه ایران

بیمه بدنه آسیا

مشتریان بیمه بازار چه می‌گویند؟

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید

سوالات متداول

خرید بیمه شخص ثالث اجباری است ولی تهیه بیمه بدنه برای دارندگان خودرو اختیاری است و به تصمیم صاحب ماشین بستگی دارد. 

آیا خرید بیمه بدنه اجباری است؟

خیر. برای خرید بیمه بدنه داشتن گواهینامه معتبر الزامی است.

 آیا بیمه بدنه به راننده بدون گواهینامه تعلق می‌گیرد؟

بیمه بدنه دو نوع پوشش اصلی و اضافی دارد. پوشش اصلی، پوشش کلی بیمه بدنه و حذف نشدنی است. پوشش اضافی، پوششی است که بر اساس انتخاب صاحب ماشین تهیه می‌شود. 

بیمه بدنه ماشین چه پوشش‌هایی دارد؟

بله، اگر قصد تغییر شرکت بیمه را داشته باشید، پس از اتمام اعتبار بیمه‌نامه قبلی، می‌توانید بیمه‌نامه جدید را از شرکت دیگر و با همان مقدار تخفیف خریداری کنید.

آیا با تغییر شرکت بیمه تخفیفات بیمه‌نامه نیز منتقل می‌شود؟

بله. برای خرید بیمه بدنه بازدید کارشناس جهت بررسی خودرو الزامی است. بعد از ثبت سفارش بیمه بدنه در سایت بیمه بازار، با هماهنگی بیمه‌گذار کارشناس مربوطه در محل تعیین شده حضور پیدا خواهد کرد.

آیا بازدید از خودرو برای خرید بیمه بدنه اجباری است؟

بله، صاحب بیمه‌نامه می‌تواند با تهیه یک الحاقیه، تخفیف‌های خودروی قبلی را به بیمه‌ بدنه خودروی جدید منتقل کند.

آیا تخفیف عدم خسارت بیمه‌ بدنه قابل انتقال است؟

برای خودروهایی که از تولید و مونتاژ قطعات آن بیش از ۱۰ سال گذشته باشد، درازای هرسال اضافی ۵% درصد به نرخ حق بیمه بدنه اضافه می‌شود. برای خودروهای بالای ۲۰ سال صدور بیمه‌نامه نیازمند مجوز است.

چه خودروهایی تحت پوشش بیمه بدنه قرارنمی‌گیرند؟

خیر، کارت طلایی، به نوعی، ضمانت‌نامه کمپانی برای رفع مشکلات خودروی صفر کیلومتر است و نمی‌توان آن را به عنوان سابقه به بیمه بدنه اضافه کرد.

آیا کارت طلایی جزو سوابق بیمه بدنه محسوب می‌شود؟

اگر لوازم خودرو (به‌صورت جزئی) مانند، رادیوپخش، رینگ، لاستیک، و سیستم صوتی… بدون تغییر مکان توقف خودرو سرقت شود، با ارائه گزارش مقامات انتظامی و آگاهی، خسارت پرداخت می‌گردد، به این سرقت درجا گفته می‌شود.و اگر خودرو به‌صورت کامل از محل توقف خود جابه‌جا گردید و به محل نامعلومی انتقال داده شود، سرقت کلی اتفاق افتاده است. لازم به ذکر است سرقت جزئی(درجا) جزو پوشش‌های اضافی بیمه بدنه است که با پرداخت مبلغی اضافی تحت پوشش قرار می‌‌گیرد.

پرداخت خسارت در سرقت جزئی (درجا) و کلی اتومبیل به چه نحوی است؟

اگر تا ۶۰ روز بعد از اعلام سرقت، خودرو پیدا نشد؛ صاحب ماشین می‌تواند خسارت را با کسر ۱۰ درصد فرانشیز دریافت کند. 

چه زمانی خسارت مربوط به سرقت کلی پرداخت می‌شود؟

خسارت‌های ناشی از جنگ، شورش، اعتصاب، تهاجم، خسارت‌های عمدی، خسارتی که به خاطر رانندگی فرد بدون گواهینامه وارد شود، خسارت ناشی از مصرف الکل و مواد مخدر و خسارت‌هایی که خارج از پوشش‌های بیمه بدنه باشند؛ هزینه‌هایش جبران نخواهد شد. 

چه زمانی خسارت در بیمه بدنه پرداخت نمی‌شود؟

برخی شرکت‌های بیمه، تخفیفی را با توجه به موارد زیر برای بیمه بدنه قائل می‌شوند: تخفیف صفرکیلومتر برای خودروهای صفرکیلومتر 1. تخفیف منطقه آزاد برای خودروهایی که پلاک منطقه آزاد دارند 2. دارندگان حساب بلندمدت 3. هیات علمی 4. بیمه عمر یکسان 5. بیمه شخص ثالث از همان شرکت.

چطور از تخفیف‌ بیمه بدنه‌ استفاده کنیم؟

در صورتی که بیمه بدنه منقضی نشده و در طی این مدت از بیمه‌نامه استفاده نشده باشد. به علاوه، خرید بیمه بدنه باید از همان شرکت قبلی انجام شود. در این صورت بازدید الزامی نیست. 

در چه شرایطی خرید بیمه بدنه نیازی به بازدید ندارد؟

چون بیمه بدنه برخلاف بیمه شخص ثالث شرایط «تعیین قیمت رقابتی» دارد. بنابراین هر شرکت بیمه براساس قیمت پایه ماشین، پوشش‌اصلی و اضافی ، ارزیابی میزان خسارت سال‌های قبل و تخفیف‌های ثابت و دوره‌ای، قیمت‌های متفاوتی برای بیمه بدنه اعلام می‌کنند. 

چرا قیمت بیمه بدنه متفاوت است؟

اگر بیمه بدنه بر اساس قیمت کمتر و غیر واقعی تهیه شود؛ در زمان خسارت، بیمه بدنه هزینه‌ها را بر اساس حق بیمه پرداختی جبران می‌کند. به این موقعیت «اعمال ماده ۱۰ قانون» می‌گویند. یعنی اگر ارزش واقعی یک ماشین ۵۰۰ میلیون تومان باشد اما بیمه بدنه آن را ۲۰۰ میلیون تومان خریده باشند؛ در زمان وقوع خسارت مبنای جبران هزینه‌ها همان ۲۰۰ میلیون تومان پرداختی خواهد بود. 

چرا باید بیمه بدنه را بر اساس قیمت واقعی خودرو تهیه کرد؟

با خرید اقساطیِ بیمه بدنه دیگر نمی‌توان از تخفیف ۱۰ درصدی بیمه نقدی استفاده کرد. 

خرید اقساطی بیمه بدنه چه فرقی با خرید نقدی آن دارد؟

سایت‌های ارزیابی قیمت خودرو یکی از بهترین روش‌های برای فهمیدن قیمت واقعی و به روز ماشین‌هاست. یکی از خدمات این سایت‌ها، فرستادن کارشناس برای ارزیابی قیمت حقیقی خودرو است. 

از چه راهی می‌توان ارزش واقعی خودرو را برآورد کرد؟