thirdparty

خرید بیمه شخص ثالث هیوندای سوناتا

لطفا پلاک خودروی خود را وارد کنید:
الف
الف
ب
پ
ت
ث
ج
ح
د
ر
ز
ژ
س
ش
ص
ض
ط
ظ
ع
ف
ق
ک
گ
ل
م
ن
و
ه
ی
D
S
ایـران
پرچم
کد ملی مالک خودرو
شماره پلاک خود را ندارید؟

ارزش‌های بیمه‌‌بازار

صدور بیمه نامه در همان روز
صدور بیمه نامه در همان روز
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

بیمه شخص ثالث هیوندای سوناتا

سوناتا از مهم‌ترین خودروهای تولیدی برند هیوندا است. این برندمدل در ایران هم شهرت و محبوبیت بالایی دارد و نسل‌های مختلف آن، به‌خوبی فروش رفته‌اند. هیوندای سوناتا (hyundai sonata) کیفیت ساخت مطلوبی دارد، از نقطه‌نظر ایمنی قابل‌اطمینان است و سازندگان امکانات رفاهی پرشماری برای آن در نظر گرفته‌اند. بیمه شخص ثالث و بدنه به شما کمک تا در هنگام مواجه شدن با حوادث ناگهانی خسارت‌های وارد شده به شخص غیر مقصر آسیب‌دیده را پوشش دهید. 

مدل‌های مختلف هیوندای سوناتا

هیوندای سوناتا در چند مدل مختلف شامل سوناتا NF، سوناتا YF و سوناتا LF به بازار آمده است. گزینه نخست یعنی NF با دو موتور ۴ و ۶ سیلندر در ایران ارائه شد. موتورها ظرفیت ۲.۴ و ۳.۳ لیتر دارند. هیوندای سوناتا YF ظاهری مدرن‌تر نسبت به گزینه‌های قبلی دارد و با موتوری ۴سیلندری و ۲.۴ لیتری کار می‌کند. سوناتا LF هم طراحی لوکس‌تری دارد و با موتوری ۲.۴ لیتری و قدرت ۱۷۸ اسب بخار، خودرویی استاندارد و باکیفیت است.

بیمه شخص ثالث هیوندای سوناتا

برای رانندگی با هریک از مدل‌های هیوندای سوناتا لازم است بیمه شخص ثالث داشته باشید. این بیمه از نظر قانون اجباری است. رانندگی‌کردن بدون آن غیرقانونی است. شخص اول در هر حادثه رانندگی، راننده خاطی است. شخص دوم شرکت بیمه‌گری است که خدمات بیمه ارائه و به کم‌شدن هزینه‌های خسارت کمک می‌کند. شخص ثالث هم فردی است که دچار حادثه شده و ضرر مالی یا جانی دیده است. تمام خودروهای در حال تردد در جاده‌ها و خیابان‌ها باید مجهز به بیمه شخص ثالث باشند. این نوع از بیمه، برخی از خسارت‌های وارد بر راننده خاطی شامل نقص عضو و دیه را هم می‌پردازد اما برای دریافت هزینه باقی انواع خسارت باید از بیمه حوادث انفرادی استفاده شود.

قیمت بیمه شخص ثالث

نرخ و هزینه بیمه شخص ثالث تحت‌تأثیر عوامل مختلفی از جمله موارد زیر قرار دارد:

  • سال تولید خودرو 

  • مدل خودرو 

  • پوشش‌های شرکت بیمه‌گر 

  • تخفیفات عدم خسارت خودرو 

قیمت بیمه شخص ثالث هیوندای سوناتا در شرکت‌های بیمه مختلف با هم تفاوت دارد. علت آن است که هریک پیشنهادات و تخفیفات گوناگونی را برای مشتریان خود در نظر می‌گیرند. نرخ پایه بیمه شخص ثالث و خدمات اولیه آن باید در تمام شرکت‌ها یکسان باشد اما موارد پیشنهادی و اضافی با هم متفاوت‌اند.

جریمه نداشتن بیمه شخص ثالث

بدون داشتن بیمه شخص ثالث نمی‌توانید رانندگی کنید. در واقع، این اقدام غیرقانونی است و با جریمه همراه می‌شود. از سوی دیگر، اگر تصادف یا حادثه‌ای برایتان پیش بیاید، تا زمان پرداخت تمام‌وکمال هزینه‌های مالی و جانی وارد‌کرده باید در زندان بمانید. در زمینه لزوم داشته بیمه شخص ثالث باید بدانید که امکان معامله خودرویی بدون داشتن این بیمه هم وجود ندارد.

هرروز که در بیمه‌کردن خودروی هیوندای سوناتا تعلل کنید، مشمول پرداخت مبلغی جریمه می‌شوید. نرخ جریمه وابسته به قیمت پایه‌ای است که سالانه برای بیمه شخص ثالث در نظر گرفته می‌شود. شرکت بیمه مرکزی در برخی از ماه‌های سال، به شرکت‌های بیمه اعلام می‌کند که اجازه بخشیدن جرایم را دارند. تاریخ دقیق زمان اعلام بخشودگی جرایم مشخص نیست.

تخفیفات بیمه شخص ثالث هیوندای سوناتا

به‌ازای سال‌هایی که خودروی شما تصادف نکرده باشد، به آن تخفیفی با عنوان «تخفیف عدم خسارت» تعلق می‌گیرد. هرچقدر که سال‌های بیشتری تصادف نکرده باشید، نرخ و مبلغ تخفیف مذکور هم بالاتر می‌رود. با رانندگی دقیق و محتاطانه می‌توانید بیمه شخص ثالث را با قیمتی مناسب‌تر و با تخفیف تهیه کنید.

امکان انتقال تخفیفات بیمه شخص ثالث هم وجود دارد. چنانچه شخصی خودروی خود را بفروشد و خودروی تازه‌ای بخرد، فرصت انتقال تخفیفات وسیله نقلیه قبلی‌اش به مورد جدید وجود دارد. حتی امکان انتقال تخفیف‌های بیمه شخص ثالث به بستگان درجه یک شامل مادر، همسر، فرزند و پدر هم موجود است.

استعلام قیمت و خرید بیمه شخص ثالث از بیمه بازار

با مراجعه به سایت بیمه بازار بیمه می‌توانید برای خرید بیمه شخص ثالث هیوندای سوناتا اقدام کنید؛ در این بستر می‌توانید مشخصات خودروی خود را وارد کنید و با مقایسه قیمت و بررسی  خدمات شرکت‌های بیمه‌گر گوناگون مناسب‌ترین بیمه‌نامه را انتخاب کنید. برای خرید آنلاین بیمه شخص ثالث هیوندای سوناتا از بیمه بازار  کافی‌ست مراحل زیر را طی کنید:

  • وارد بخش محاسبه‌گر سایت بیمه بازار شوید؛
  • مشخصات خودرو را وارد کنید؛
  • فهرست شرکت‌های بیمه و شرایط هریک را مرور کنید؛
  • از میان گزینه‌های مختلف دست به انتخاب مناسب‌ترین مورد بزنید؛
  • هزینه را به‌طور آنلاین (قسطی یا نقدی) بپردازید؛
  • بیمه‌نامه را دریافت کنید.

امکان درخواست دریافت نسخه فیزیکی بیمه‌نامه هم وجود دارد. با اعلام درخواستتان می‌توانید بیمه‌نامه کاغذی را به‌طور رایگان درب منزل یا هر مکان دلخواه دیگری تحویل بگیرید. باید بدانید که از نظر قانونی به بیمه‌نامه کاغذی نیازی ندارید.

اگر تمام مراحل فرایند خرید بیمه شخص ثالث را به‌طور کامل پشت سر بگذارید، بیمه‌نامه در ظرف ۱۵ تا ۲۰ دقیقه برایتان صادر می‌شود. چنانچه در بارگذاری مدارک لازم درست عمل نکنید، فرایند کمی طولانی‌تر خواهد شد.

خرید قسطی بیمه شخص ثالث هیوندای سوناتا

امکان تهیه اقساطی بیمه شخص ثالث از بیمه بازار هم وجود دارد. برای چنین نوعی از خرید به چک صیادی نیاز دارید. بنا به اینکه بیمه را از چه شرکتی تهیه می‌کنید هم مبلغ و تعداد اقساط متفاوت خواهد بود. در زمان خرید از بیمه بازار، بخشی از مبلغ را می‌پردازید و باقی را بعدتر پرداخت خواهید کرد.

ارزیابی صحت بیمه‌نامه شخص ثالث

با مراجعه به سامانه سنهاب می‌توانید وارد کردن شماره ملی ملی، بیمه‌نامه، vin (شماره ۱۷رقمی شناسایی خودرو) و کد یکتا از صحت بیمه‌نامه و تاریخ انقضای آن استعلام دریافت نمایید.

صفحات مرتبط:

بیمه بدنه سوناتا

بیمه شخص ثالث آسیا

مشتریان بیمه بازار چه می‌گویند؟

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید

سوالات متداول

بعد از خرید آنلاین بیمه‌نامه در صورت تمایل می‌توانید نسخه فیزیکی آن را نیز سفارش دهید.

آیا بعد از خرید بیمه شخص ثالث از بیمه بازار، نسخه فیزیکی بیمه‌نامه را دریافت خواهیم کرد؟

اگر تمامی مدارک مورد نیاز به صورت کامل بارگذاری شده‌باشد؛ بیمه‌نامه شخص ثالث بعد از ۱۵ الی ۲۰ دقیقه صادر می‌شود. بارگذاری مدارک به صورت ناقص، روند صدور را طولانی خواهد کرد.

بیمه نامه شخص ثالث، چه مدت بعد از خرید صادر و فعال می‌شود؟

بهترین زمان برای تمدید بیمه‌نامه شخص ثالث، ۱۰ روز پیش از اتمام تاریخ اعتبار بیمه‌نامه است. هر زمانی از روز که بیمه‌نامه شخص ثالث خودرو تمدید شود، اعتبار آن از بامداد روز آتی آغاز خواهد شد.

چند روز پیش از تمام شدن اعتبار بیمه‌نامه باید برای تمدید آن اقدام کرد؟

برای بررسی صحت و اصالت بیمه‌نامه خودرو، می‌توانید با مراجعه به صفحه bimebazar.com/sanhabInquiry و وارد کردن شماره بیمه‌نامه، کد یکتا، کد VIN (شماره ۱۷ رقمیِ شناسایی خودرو) و کد ملی خود از صحت آن اطمینان حاصل نمایید. همچنین امکان بررسی اصالت بیمه‌نامه از طریق ارسال پیامک وجود دارد.

چگونه می‌توان از صحت بیمه‌نامه خودرو مطمئن شد؟

بخشش جریمه دیرکرد فرآیندی است که از سوی سازمان بیمه‌مرکزی انجام می‌شود و از قاعده خاصی پیروی نمی‌کند. این بخشش معمولا یک بار در فصل بهار، یک بارتابستان و یک بار زمستان از طرف بیمه‌مرکزی به شرکت‌های بیمه اعلام می‌شود.

بخشش جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث چه زمانی انجام می‌پذیرد؟

جریمه دیرکرد به صورت روزانه حساب می‌شود. یعنی به ازای هر روز تاخیر در خرید و تمدید، مبلغی به عنوان جریمه به بیمه‌نامه تعلق می‌گیرد. چون نرخ بیمه ثالث، سال به سال تغییر می‌کند ؛ نرخ جریمه دیرکرد آن هم  در هر سال متفاوت است و نرخ ثابتی ندارد.

جریمه تاخیر خرید بیمه شخص ثالث چگونه محاسبه می‌شود؟

از آنجا که تخفیف بیمه ثالث به شخص تعلق دارد؛ به دو شیوه می‌توان کار انتقال تخفیف را انجام داد. در صورتی که مالک ماشین قصد فروش داشته‌باشد؛ می‌تواند تخفیف بیمه‌اش را به خودروی جدیدی که خریده انتقال بدهد. درشرایطی دیگر، ممکن است صاحب بیمه‌نامه بخواهد تخفیفش را به شخص دیگری انتقال بدهد. در این صورت آن فرد حتما باید یکی از اعضای درجه یک خانواده‌ (پدر، مادر، همسر، فرزند) باشد. به جز این دو شیوه، امکان دیگری برای انتقال تخفیف وجود ندارد.

شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث چیست؟

به صورت کلی، انتقال تخفیف نیاز به دریافت الحاقیه دارد که ممکن است برای صاحب بیمه بار مالی داشته‌باشد. اما در صورتی که بیمه شخص ثالث را از بیمه‌بازار خریده باشید؛ می‌توانید تخفیف‌های مربوط به آن را بدون پرداخت هزینه، انتقال بدهید.

آیا امکان انتقال تخفیف بیمه ثالث از طریق خرید آنلاین بیمه در سایت بیمه بازار وجود دارد؟

در بیمه‌بازار امکان خرید بیمه شخص ثالث قسطی وجود دارد. فقط کافی است ‌هنگام خرید بیمه خود، مشخص کنید از کدام شرکت بیمه می‌خواهید بیمه ثالث خود را خریداری کنید. در مرحله ثبت سفارش تعداد اقساطی که شرکت بیمه در نظر گرفته است و مقدار هر قسط را مشاهده خواهید کرد. توجه داشته باشید که ممکن است شرکت قبلی که از آن بیمه خود را تهیه کرده‌اید، در سال جدید بیمه‌نامه را قسطی ارائه ندهد.

آیا می‌توان بیمه شخص ثالث را اقساطی تهیه کرد؟

خیر، در حال حاضر خرید قسطی بیمه شخص ثالث فقط با ارائه «چک صیاد» امکان‌پذیر است. علاوه بر آن، تنها ساکنین شهر تهران می‌توانند از این امکان استفاده کنند و در این مورد خاص، منظور از تهران، مجموع ۲۲ منطقه شهرداری است.

آیا امکان خرید قسطی بدون چک در سایت بیمه‌بازار وجود دارد؟

بله، بعد از خرید بیمه‌ثالث به صورت آنلاین طرف حساب شما «شرکت بیمه‌ای است که از آن بیمه خریده‌اید.» بنابراین برای جبران خسارت خارج از تهران باید به شعبه‌های آن شرکت بیمه خاص، مراجعه و روند دریافت خسارت را طی کنید. 

اگر بیمه ثالث را به صورت آنلاین بخریم؛  می‌توانیم خارج از تهران خسارت دریافت کنیم؟

بیمه‌بازار در حوزه صدور بیمه شخص ثالث با «تمامی شرکت‌های بیمه» همکاری دارد. شما در بیمه‌بازار می‌توانید برای خرید بیمه شخص ثالث از تخفیف‌ استفاده کنید و هزینه را به صورت قسطی بپردازید. 

بعد از خرید بیمه و ارسال تصویر مدارک، بیمه ثالث شما سریعا صادر می‌شود و در صورت درخواست، نسخه فیزیکی آن، بدون دریافت هزینه و به صورت رایگان، به آدرس درج شده در فرم ارسال خواهد شد.

خرید بیمه‌ ثالث از بیمه‌بازار چه امتیازی دارد؟

خیر، قانونِ لزوم ارائه نسخه کاغذی بیمه شخص ثالث لغو شده‌است. شما می‌توانید به راحتی از نسخه آنلاین و دیجیتالی که لینکش با پیامک به تلفن همراهتان ارسال می‌شود استفاده کنید.

آیا دریافت نسخه فیزیکی و کاغذی بیمه شخص ثالث ضروری است؟

قیمت بیمه شخص ثالث که روی بیمه‌نامه ذکر می‌شود برای همه شرکت‌های بیمه یکسان است. دلیل تفاوت قیمت‌ها در آفرهای ویژه‌ای است که بیمه‌بازار برای برخی از شرکت‌ها در نظر می‌گیرد. 

دلیل تخفیف‌ها و اختلاف قیمت بیمه شخص ثالث بین شرکت‌های مختلف در سایت بیمه‌بازار چیست؟

چون واحد صدور بیمه در شرکت‌ها به مدارک به روز شده نیاز دارد. 

چرا برای هر بار خرید و تمدید بیمه شخص ثالث باید مدارک را بارگذاری کنیم؟

بله، برای تمدید بیمه‌نامه شما می‌توانید به هر یک از شرکت‌های بیمه‌ای مورد نظر خود مراجعه کنید و در خواست تمدید بیمه‌نامه نمایید. همچنین تخفیفات بیمه شخص ثالث خودرو شما نیز حفظ خواهد شد. توجه داشته باشید که با تغییر شرکت بیمه تخفیف‌ها نیز منتقل می‌شوند.

آیا تغییر شرکت بیمه امکان‌پذیر است؟ قوانین و مقررات آن به چه صورت است؟ 

در صورت مفقودی بیمه‌نامه شخص ثالث، باید با در دست داشتن کارت خودرو و کارت شناسایی به نمایندگی صادرکننده بیمه مراجعه کرد. پس از انجام پروسه‌ی اعلام مفقودی برای فرد یک گواهی صادر خواهد شد که ارزش قانونی آن به اندازه اصل بیمه‌نامه است.

اگر بیمه‌نامه شخص ثالث گم شود چه کارهایی باید انجام داد؟ 

بیمه شخص ثالث هزینه‌های مربوط به درمان، فوت و خسارت‌های وارد شده به اموال را پوشش می‌دهد. بیمه شخص ثالث برای تمام وسایل نقلیه اجباری است.

منظور از بیمه شخص ثالث چیست؟

اشخاص ثالث در بیمه ثالث کسانی هستند که در حادثه دچار زیان مالی و جانی شده‌اند. 

شخص ثالث در بیمه شخص ثالث کیست؟

بله. داشتن بیمه شخص ثالث برای کلیه رانندگان وسایل نقلیه ( مسافری،بارکش، موتورسیکلت و…) اجباری است.

آیا داشتن بیمه شخص ثالث برای همه افراد اجباری است؟

رانندگی بدون بیمه شخص ثالث ممنوع است. در صورتی که وسیله نقلیه‌ای دچار حادثه شود و دارای بیمه شخص ثالث نباشد، راننده مقصر تا زمان پرداخت خسارت جانی و مالی اشخاص زیان دیده در حادثه، زندانی خواهد شد. همچنین خرید و فروش وسیله نقلیه بدون بیمه شخص ثالث امکان‌پذیر نیست.

نداشتن بیمه شخص ثالث چه عواقبی دارد؟

برای استعلام قیمت بیمه شخص ثالث می‌توانید اطلاعات خودروی خود را در سایت بیمه بازار وارد کنید تا لیستی ازتعرفه شرکت‌های بیمه برای شما نمایش داده شود. همچنین برای اطمینان از صحت بیمه شخص ثالث می‌توانید به سامانه سنهاب بیمه بازار مراجعه کنید. 

چگونه بیمه شخص ثالث را استعلام کنیم؟

 برخورداری از بیمه شخص ثالث برای تمام رانندگان اجباری است. این بیمه می‌تواند خسارات جانی و ملی بروز حادثه را به میزان قابل توجهی تحت پوشش قرار دهد. 

مزایای بیمه شخص ثالث چیست؟

این بیمه هزینه دیه و نقص عضو راننده را پرداخت می‌کند اما هزینه‌های پزشکی راننده مقصر را جبران نمی‌کند. راننده مقصر در صورتی که بخواهد خسارت پزشکی را پرداخت کند، باید از بیمه حوادث انفرادی استفاده نماید.

آیا بیمه شخص ثالث خسارت وارد شده به راننده را جبران می‌کند؟ 

مهم‌ترین شرط بیمه شخص ثالث داشتن گواهینامه است. در صورتی که راننده گواهینامه نداشته باشد، شرکت بیمه هیچ هزینه‌ای را تقبل نخواهد کرد.  

در صورت نداشتن گواهینامه آیا خسارات وارد شده را می‌توان از طریق بیمه شخص ثالث جبران نمود؟

نحوه محاسبه بیمه شخص ثالث ماشین به این صورت است که سالی 5 درصد به بیمه‌نامه اضافه می‌شود و این درصد از حق پایه بیمه کسر می‌شود. 

 بیمه شخص ثالث ماشین چگونه محاسبه می‌شود؟

حق بیمه شخص ثالث هر ساله بر اساس نرخ دیه اعلام شده توسط قوه قضاییه تعیین می‌شود. به دلیل تورم با افزایش نرخ دیه، سطح پوشش بیمه‌گزار افزایش پیدا می‌کند. هر زمانی که شخص بخواهد سطح پوشش بیمه شخص ثالث خود را افزایش دهد و یا اقدام به عوض کردن نام مندرج بر روی بیمه‌نامه کند، باید درخواست الحاقیه نماید.  
 

الحاقیه بیمه شخص ثالث چیست و چه زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد؟