carbody

خرید بیمه بدنه لیفان x50

لطفا پلاک خودروی خود را وارد کنید:
الف
الف
ب
پ
ت
ث
ج
ح
د
ر
ز
ژ
س
ش
ص
ض
ط
ظ
ع
ف
ق
ک
گ
ل
م
ن
و
ه
ی
D
S
ایـران
پرچم
کد ملی مالک خودرو
شماره پلاک خود را ندارید؟

دانستنی‌های بیمه شخص ثالث

ارزش‌های بیمه‌‌بازار

صدور بیمه نامه در همان روز
صدور بیمه نامه در همان روز
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

بیمه بدنه لیفان x50

با این که تولید خودروی لیفان x50 مدت کمی در ایران ادامه یافت، به دلیل قیمت مناسب و ظاهر مدرن و منحصر به فردش هنوز طرفداران زیادی دارد. این کراس‌‌‌اوور کوچک با وجود بدنه جمع و جور خود رانندگی را در شهر را آسان می‌کند و برای رانندگی خارج از شهر نیز خودرویی راحت به‌شمار می‌رود. البته هنگامی که خودروی خود را به دل جاده‌ها می‌برید، در معرض آسیب‌های زیادی قرار می‌گیرد و بهترین روش برای محافظت از این سرمایه مهم، خرید بیمه بدنه لیفان x50 است.

معرفی بیمه بدنه و مزایای خرید آن

همه رانندگان بیمه شخص ثالث را به دلیل الزامی بودنش می‌شناسند، اما بیمه بدنه ماشین از نظر قانونی اجباری نیست. با این حال، این بیمه می‌تواند خسارات سنگینی را برای شما جبران کند و نگرانی اتفاقات غیرمنتظره را از برطرف کند. برخلاف بیمه شخص ثالث لیفان x50 که در تصادفات رانندگی خسارات راننده مقابل را جبران می‌کند، بیمه بدنه مخصوص جبران خسارت‌های خودروی شماست. این بیمه تنها در تصادفات رانندگی به کمک شما نمی‌آید، بلکه هزینه‌های ناشی از سایر حوادث را نیز جبران می‌کند. پوشش‌های این بیمه در دو دسته اصلی و تکمیلی قرار می‌گیرند:

پوشش‌های اصلی بیمه بدنه

منظور از پوشش‌های اصلی، پوشش‌هاییست که با خرید بیمه بدنه از هر شرکت بیمه و بدون پرداخت هزینه اضافه در اختیار بیمه‌گذار قرار می‌گیرند. با خرید بیمه بدنه لیفان x50، این خسارت‌ها توسط بیمه جبران خواهند شد:

 • خسارت‌های مربوط به تصادفات رانندگی، در صورتی که راننده لیفان x50 مقصر باشد؛
 • خسارت‌های ناشی از تصادف با اجسام ثابت یا متحرک؛
 • خسارت ناشی از به سرقت رفتن کامل خودرو، در صورتی که تا ۶۰ روز پس از گزارش سرقت پیدا نشود؛
 • خساراتی که حین به سرقت رفتن خودرو به لوازم و بدنه وارد می‌شوند؛
 • خسارات ناشی از صاعقه، آتش‌سوزی و انفجار خودرو یا لوازم یدکی آن؛
 • خساراتی که به لاستیک یا باطری خودرو وارد شده‌اند، تا سقف ۵۰% هزینه لاستیک یا باطری نو.

پوشش‌های اضافی بیمه بدنه

در صورت تمایل، می‌توانید با پرداخت هزینه‌ای بیشتر پوشش بیمه بدنه کامل‌تری برای خودروی خود تهیه کنید. پوشش‌های اضافی که توسط بیشتر شرکت‌های بیمه ارائه می‌شوند شامل:

 • پوشش‌های مربوط به بلایای طبیعی، مانند سیل، آتشفشان یا زلزله؛
 • پوشش خساراتی که با پاشیده شدن مواد شیمیایی، رنگ یا اسید روی بدن خودرو ایجاد می‌شوند؛
 • پوشش‌ دزدیده شدن لوازم مربوط به خودرو درجا، از جمله اقلامی مانند آینه، سیستم صوتی، لاستیک و رینگ؛
 • پوشش خسارات شیشه‌های خودرو، در صورتی که به دلیل دلایل نامتعارفی مانند تغییر تراکم یا دما بشکنند؛
 • پوشش هزینه‌های ناشی از میخ‌کشی یا ایجاد خط و خش در بدنه با اجسام تیز؛
 • پوشش هزینه‌های ایاب و ذهاب برای مادامی که خودروی شما در تعمیرگاه است؛
 • پوشش‌ خسارات مربوط به افت قیمت خودرو در اثر عواملی مانند صافکاری، رنگ یا افت مدل؛
 • پوشش ترانزیت برای جبران خسارات پیش‌آمده در خارج از کشور؛
 • پوشش خسارات نوسانات قیمت، برای جبران کامل خسارات در صورت افزایش ارزش خودرو نسبت به ارزش ثبت شده.

استثنائات بیمه بدنه چه هستند؟

بیمه بدنه بعضی خسارات خودرو را تحت پوشش قرار نمی‌دهد و بعضی شرایط نیز می‌توانند مانع دریافت خسارت از این بیمه شوند؛ از جمله:

 • خسارت‌های عمدی که توسط بیمه‌گذار یا ذی‌نفع به خودرو وارد شده‌اند؛
 • خسارت‌های مربوط به گریز از نیروهای انتظامی، مگر توسط راننده دیگر و بدون رضایت بیمه‌گذار رخ داده باشد؛
 • خسارت‌های ناشی از حمل بار سنگین‌تر از حد مجاز خودرو؛
 • خسارت وارده در اثر بکسل خودرو با خودرویی که مجوز بکسل را ندارد؛
 • خسارات شورش، تهاجم، جنگ یا اعتصاب؛
 • خساراتی که حین رانندگی بدون گواهینامه یا با گواهینامه نامناسب رخ داده‌اند؛
 • خسارت‌های رخ داده حین مصرف مشروبات الکلی یا مواد مخدر.

مشخصات لیفان x50 را بشناسید

قیمت بیمه بدنه لیفان x50 ارتباط مستقیمی با ارزش روز آن دارد و این ارزش با توجه به معیارهایی مانند دنده‌ای یا اتوماتیک بودن، امکانات رفاهی و سال ساخت مشخص می‌شود. به همین دلیل، خوب است با ویژگی‌های خودروی خود آشنا شوید. خودروی Lifan X50 بین سال‌های ۱۳۹۴ تا ۱۳۹۷ و در دو نوع دنده‌ای و اتوماتیک به بازار عرضه می‌شد، اما هنوز در بازار دسته دوم نیز حرفی برای گفتن دارد. این خودرو با ۴ سیلندر و حجم موتور ۱.۵ لیتری قدرتی معادل ۱۰۲ اسب بخار تولید می‌کند و حداکثر سرعت آن به ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

با اینکه این شاسی بلند کوچک در دسته خودروهای قدرتمند قرار نمی‌گیرد، محبوبیت خود را مدیون ظاهر جذاب و آپشن‌های مناسبی است که ارائه می‌کند. از مهم‌ترین امکانات لیفان x50 می‌توان به سانروف برقی، چراغ روشنایی در روز، فرمان برقی حساس به سرعت و مجهز به دکمه کنترلی، روکش چرم، رینگ آلومینیومی، سنسور دنده عقب و آینه برقی اشاره کرد.

قیمت بیمه بدنه لیفان x50

برای استعلام بیمه بدنه لیفان x50 می‌توانید فرم محاسبه‌گر بیمه بازار پر کنید و همان لحظه قیمت بیمه خودروی خود را مشاهده کنید، اما بهتر است عواملی که در افزایش یا کاهش آن نقش دارند نیز بشناسید.

ارزش روز لیفان x50

مهم‌ترین عامل در تعیین قیمت بیمه بدنه، ارزش روز خودروی شماست. برای خرید این بیمه، ابتدا لازم است تخمینی از قیمت خودروی خود در فرم محاسبه‌گر وارد کنید. عواملی مانند سال ساخت خودرو، کارکرد، امکانات ویژه و دنده‌ای یا اتومات بودن خودرو مهم‌ترین نقش را در تعیین قیمت بیمه آن خواهند داشت. به خاطر داشته باشید که لازم است تخمین دقیقی از ارزش خودروی‌تان ارائه کنید، زیرا اگر مبلغ ثبت شده کمتر از ارزش خودرو باشد، مبلغ کمتری برای جبران خسارات خودرو از بیمه دریافت خواهید کرد. همچنین اگر مبلغ بیشتری را به عنوان ارزش خودرو ثبت کنید، مشمول پرداخت حق بیمه بیشتری می‌شوید.

پوشش‌های اضافی انتخاب‌شده

انتخاب پوشش‌های اضافه می‌تواند در طولانی‌مدت شما را از هزینه‌های بسیاری نجات دهد، اما هنگام خرید بیمه بدنه حق بیمه شما را بیشتر می‌کند. هر پوشش اضافی بیمه با توجه به خدماتی که ارائه می‌کند درصد مشخصی حق بیمه را افزایش می‌دهد. در نهایت تصمیم با شماست که ارزان‌ترین بیمه بدنه یا کامل‌ترین پوشش را انتخاب کنید.  

تخفیف بیمه بدنه

خوب است در نظر داشته باشید که لازم نیست همیشه مبلغ کامل بیمه بدنه لیفان x50 را پرداخت کنید، بلکه با اجتناب از تصادفات و حوادث، مشمول تخفیف عدم خسارت می‌شوید. تخفیف عدم خسارت بیمه بدنه یکی از اصلی‌ترین تخفیف‌های این بیمه به شمار می‌رود و مشابه تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث لیفان x50 است. اگر بیشتر از ۱ سال تحت پوشش بیمه باشید، اما مبلغی برای جبران خسارات دریافت نکنید، مشمول دریافت تخفیف عدم خسارت خواهید شد.

میزان این تخفیف به شرکت بیمه بستگی دارد و می‌تواند تا ۴ سال یا ۵ سال افزایش یابد. شرکت‌هایی که افزایش تخفیف را ۴ ساله در نظر گرفته‌اند پس از سال اول عدم خسارت ۲۵ درصد و پس از سال چهارم ۶۰ درصد تخفیف ارائه می‌کنند. شرکت‌هایی که این تخفیف را ۵ سال تعیین کرده‌اند پس از سال اول ۳۰ درصد تخفیف و پس از سال پنجم ۷۰ درصد تخفیف در مبلغ حق بیمه اعمال خواهند کرد.

ممکن است بیمه بدنه خودروی شما تحت تأثیر تخفیف‌های عمومی نیز کاهش یابد. از مهم‌ترین این تخفیف‌ها می‌توان به تخفیف کارکنان بعضی مشاغل خاص، تخفیف خودروهای وارداتی، تخفیف خرید نقدی بیمه بدنه، تخفیف اشتغال یا سکونت در مناطق آزاد و تخفیف اعیاد و مناسبت‌های خاص اشاره کرد.

راهنمای خرید بیمه بدنه لیفان x50

اگر به دنبال راهی سریع و بی‌دردسر برای خرید بیمه بینه این خودرو هستید، بیمه بازار پاسخگوی دغدغه‌های شما خواهد بود. بیمه بازار این خدمات را در اختیار شما قرار می‌دهد:

 • استعلام بیمه بدنه در چند لحظه: با تکمیل فرم محاسبه‌گر بیمه بدنه، به لیست کاملی از قیمت‌ها و شرکت‌های بیمه دسترسی خواهید داشت. برای تکمیل این فرم تنها لازم است برند خودرو (لیفان)، مدل (x50)، سال ساخت، سابقه بیمه شخص ثالث، سابقه بیمه بدنه و تخمین ارزش روز خودرو را وارد کنید.
 • انتخاب بهترین بیمه بدنه لیفان x50: حالا لازم است بین گزینه‌های متعددی که به شما ارائه شده، بهترین بیمه را با توجه به نیازهای خود انتخاب کنید. برای این کار می‌توانید معیارهایی مانند قیمت بیمه، رتبه رضایتمندی شرکت، توانگری مالی، تعداد شعب، زمان پاسخگویی و امکان پرداخت قسطی را به کمک بیمه بازار مقایسه کنید.
 • سفارش بیمه مورد نظر: برای تکمیل مراحل خرید، لازم است بعضی مدارک خودروی خود، از جمله بیمه‌نامه‌های قبلی، گواهینامه و کارت ماشین را بارگذاری کنید. پس از پرداخت نقدی حق بیمه یا پرداخت اولین قسط آن، کارشناسان ما برای هماهنگی جهت بازدید خودرو با شما تماس خواهند گرفت. این بازدید می‌تواند در محل مورد نظر شما و بدون نیاز به مراجعه به مراکز بیمه انجام شود. پس از بررسی مدارک و بازدید خودرو، بیمه‌نامه شما بلافاصله صادر شده و با ارسال رایگان در اختیار شما قرار می‌گیرد. 

مشتریان بیمه بازار چه می‌گویند؟

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید

سوالات متداول

خرید بیمه شخص ثالث اجباری است ولی تهیه بیمه بدنه برای دارندگان خودرو اختیاری است و به تصمیم صاحب ماشین بستگی دارد. 

آیا خرید بیمه بدنه اجباری است؟

خیر. برای خرید بیمه بدنه داشتن گواهینامه معتبر الزامی است.

 آیا بیمه بدنه به راننده بدون گواهینامه تعلق می‌گیرد؟

بیمه بدنه دو نوع پوشش اصلی و اضافی دارد. پوشش اصلی، پوشش کلی بیمه بدنه و حذف نشدنی است. پوشش اضافی، پوششی است که بر اساس انتخاب صاحب ماشین تهیه می‌شود. 

بیمه بدنه ماشین چه پوشش‌هایی دارد؟

بله، اگر قصد تغییر شرکت بیمه را داشته باشید، پس از اتمام اعتبار بیمه‌نامه قبلی، می‌توانید بیمه‌نامه جدید را از شرکت دیگر و با همان مقدار تخفیف خریداری کنید.

آیا با تغییر شرکت بیمه تخفیفات بیمه‌نامه نیز منتقل می‌شود؟

بله. برای خرید بیمه بدنه بازدید کارشناس جهت بررسی خودرو الزامی است. بعد از ثبت سفارش بیمه بدنه در سایت بیمه بازار، با هماهنگی بیمه‌گذار کارشناس مربوطه در محل تعیین شده حضور پیدا خواهد کرد.

آیا بازدید از خودرو برای خرید بیمه بدنه اجباری است؟

بله، صاحب بیمه‌نامه می‌تواند با تهیه یک الحاقیه، تخفیف‌های خودروی قبلی را به بیمه‌ بدنه خودروی جدید منتقل کند.

آیا تخفیف عدم خسارت بیمه‌ بدنه قابل انتقال است؟

برای خودروهایی که از تولید و مونتاژ قطعات آن بیش از ۱۰ سال گذشته باشد، درازای هرسال اضافی ۵% درصد به نرخ حق بیمه بدنه اضافه می‌شود. برای خودروهای بالای ۲۰ سال صدور بیمه‌نامه نیازمند مجوز است.

چه خودروهایی تحت پوشش بیمه بدنه قرارنمی‌گیرند؟

خیر، کارت طلایی، به نوعی، ضمانت‌نامه کمپانی برای رفع مشکلات خودروی صفر کیلومتر است و نمی‌توان آن را به عنوان سابقه به بیمه بدنه اضافه کرد.

آیا کارت طلایی جزو سوابق بیمه بدنه محسوب می‌شود؟

اگر لوازم خودرو (به‌صورت جزئی) مانند، رادیوپخش، رینگ، لاستیک، و سیستم صوتی… بدون تغییر مکان توقف خودرو سرقت شود، با ارائه گزارش مقامات انتظامی و آگاهی، خسارت پرداخت می‌گردد، به این سرقت درجا گفته می‌شود.و اگر خودرو به‌صورت کامل از محل توقف خود جابه‌جا گردید و به محل نامعلومی انتقال داده شود، سرقت کلی اتفاق افتاده است. لازم به ذکر است سرقت جزئی(درجا) جزو پوشش‌های اضافی بیمه بدنه است که با پرداخت مبلغی اضافی تحت پوشش قرار می‌‌گیرد.

پرداخت خسارت در سرقت جزئی (درجا) و کلی اتومبیل به چه نحوی است؟

اگر تا ۶۰ روز بعد از اعلام سرقت، خودرو پیدا نشد؛ صاحب ماشین می‌تواند خسارت را با کسر ۱۰ درصد فرانشیز دریافت کند. 

چه زمانی خسارت مربوط به سرقت کلی پرداخت می‌شود؟

خسارت‌های ناشی از جنگ، شورش، اعتصاب، تهاجم، خسارت‌های عمدی، خسارتی که به خاطر رانندگی فرد بدون گواهینامه وارد شود، خسارت ناشی از مصرف الکل و مواد مخدر و خسارت‌هایی که خارج از پوشش‌های بیمه بدنه باشند؛ هزینه‌هایش جبران نخواهد شد. 

چه زمانی خسارت در بیمه بدنه پرداخت نمی‌شود؟

برخی شرکت‌های بیمه، تخفیفی را با توجه به موارد زیر برای بیمه بدنه قائل می‌شوند: تخفیف صفرکیلومتر برای خودروهای صفرکیلومتر 1. تخفیف منطقه آزاد برای خودروهایی که پلاک منطقه آزاد دارند 2. دارندگان حساب بلندمدت 3. هیات علمی 4. بیمه عمر یکسان 5. بیمه شخص ثالث از همان شرکت.

چطور از تخفیف‌ بیمه بدنه‌ استفاده کنیم؟

در صورتی که بیمه بدنه منقضی نشده و در طی این مدت از بیمه‌نامه استفاده نشده باشد. به علاوه، خرید بیمه بدنه باید از همان شرکت قبلی انجام شود. در این صورت بازدید الزامی نیست. 

در چه شرایطی خرید بیمه بدنه نیازی به بازدید ندارد؟

چون بیمه بدنه برخلاف بیمه شخص ثالث شرایط «تعیین قیمت رقابتی» دارد. بنابراین هر شرکت بیمه براساس قیمت پایه ماشین، پوشش‌اصلی و اضافی ، ارزیابی میزان خسارت سال‌های قبل و تخفیف‌های ثابت و دوره‌ای، قیمت‌های متفاوتی برای بیمه بدنه اعلام می‌کنند. 

چرا قیمت بیمه بدنه متفاوت است؟

اگر بیمه بدنه بر اساس قیمت کمتر و غیر واقعی تهیه شود؛ در زمان خسارت، بیمه بدنه هزینه‌ها را بر اساس حق بیمه پرداختی جبران می‌کند. به این موقعیت «اعمال ماده ۱۰ قانون» می‌گویند. یعنی اگر ارزش واقعی یک ماشین ۵۰۰ میلیون تومان باشد اما بیمه بدنه آن را ۲۰۰ میلیون تومان خریده باشند؛ در زمان وقوع خسارت مبنای جبران هزینه‌ها همان ۲۰۰ میلیون تومان پرداختی خواهد بود. 

چرا باید بیمه بدنه را بر اساس قیمت واقعی خودرو تهیه کرد؟

با خرید اقساطیِ بیمه بدنه دیگر نمی‌توان از تخفیف ۱۰ درصدی بیمه نقدی استفاده کرد. 

خرید اقساطی بیمه بدنه چه فرقی با خرید نقدی آن دارد؟

سایت‌های ارزیابی قیمت خودرو یکی از بهترین روش‌های برای فهمیدن قیمت واقعی و به روز ماشین‌هاست. یکی از خدمات این سایت‌ها، فرستادن کارشناس برای ارزیابی قیمت حقیقی خودرو است. 

از چه راهی می‌توان ارزش واقعی خودرو را برآورد کرد؟