سیاست استفاده از کوکی
بیمه‌بازار، به منظور بهبود تجربه کاربران و بهینه‌سازی ارتباط با آنها، از کوکی استفاده می‌کند. با زدن دکمه «پذیرش همه» و بستن این پیام، با جمع‌آوری کوکی موافقت می‌کنید.
کوکی‌های ضروری
از این کوکی‌ها برای امنیت وب‌سایت و کارکردهای پایه‌ای آن استفاده می‌شود. بدون پذیرش این کوکی‌ها وب‌سایت قادر به کار کردن نخواهد بود.
کوکی‌های کاربردی
این کوکی‌های به انجام ویژگی‌های خاصی مانند به اشتراک‌گذاری محتوای وب‌سایت در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی کمک می‌کنند.
کوکی‌های تجزیه تحلیلی
این کوکی‌های برای درک نحوه تعامل بازدیدکنندگان با وب‌سایت استفاده می‌شوند.
کوکی‌های تبلیغاتی
این کوکی‌های برای ارائه تبلیغات سفارشی بر اساس صفحاتی که قبلاً بازدید کرده‌اید استفاده می‌شوند.
جزئیات
thirdparty

خرید بیمه شخص ثالث لیفان x50

لطفا پلاک خودروی خود را وارد کنید:
الف
الف
ب
پ
ت
ث
ج
ح
د
ر
ز
ژ
س
ش
ص
ض
ط
ظ
ع
ف
ق
ک
گ
ل
م
ن
و
ه
ی
D
S
ایـران
پرچم
کد ملی مالک خودرو
شماره پلاک خود را ندارید؟

ارزش‌های بیمه‌‌بازار

صدور بیمه نامه در همان روز
صدور بیمه نامه در همان روز
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

بیمه شخص ثالث لیفان x50

خودروی لیفان x50 یکی از کراس‌اوورهای کوچک و شهری است که توانسته با قیمت مناسب خود، امکان رانندگی راحت در یک خودروی جادار را برای بسیاری از افراد فراهم کند. این خودروی چینی بین سال‌های ۹۴ تا ۹۷ وارد خط تولید شرکت خودروسازی کرمان موتور وارد شد و هنوز نیز بازار دست دوم فعالی دارد. البته صاحبان این خودرو باید به دنبال سریع‌ترین و ساده‌ترین راه برای خرید بیمه شخص ثالث لیفان x50 نیز باشند، زیرا داشتن این بیمه برای رانندگی با این خودرو الزامیست. با کمک بیمه بازار می‌توانید طی چند دقیقه همه مراحل خرید بیمه را طی کنید و در صورت تکمیل مراحل در همان روز صاحب بیمه شوید.

چرا باید بیمه شخص ثالث بخریم؟

با وجود دلایل متعددی که برای خرید بیمه شخص ثالث وجود دارد، درصد قابل‌توجهی از رانندگان هنوز اقدام به خرید این بیمه نکرده‌اند. البته خوب است بدانید که خرید این بیمه الزام قانونی دارد؛ یعنی اگر خودروی شما بدون بیمه شخص ثالث شناسایی شود، متوقف خواهد شد. برای آزاد کردن خودروی لیفان x50 خود، باید جریمه‌های پارکینگ را بپردازید، بیمه شخص ثالث را خریداری کنید و جریمه دیرکرد تمدید شخص ثالث را نیز بپردازید. همچنین بدون این بیمه امکان خرید و فروش خودرو یا گرفتن کارت سوخت را نخواهید داشت.

البته مهم‌ترین دلیل برای خرید بیمه شخص ثالث، جبران خسارات گزاف تصادفات است. اگر در تصادفات مقصر باشید و پوشش بیمه شخص ثالث نداشته باشید، ناچار خواهید بود هزینه‌های سنگین تعمیر خودروی فرد مقابل و هزینه‌های درمان، نقص عضو یا فوت راننده مقابل یا سرنشینان دو خودرو را بپردازید و پرداخت کامل این هزینه‌ها برای بسیاری از افراد غیرممکن خواهد بود.

معرفی خودروی لیفان x50

برای تخمین قیمت بیمه شخص ثالث، لازم است با مشخصات فنی خودروی خود آشنا باشید، زیرا بعضی از ویژگی‌های این خودرو بر قیمت بیمه تأثیرگذار خواهند بود. خودروی لیفان x50 یکی از شاسی‌بلندهای کوچک شهری است که توسط شرکت چینی لیفان طراحی شده و توسط شرکت کرمان موتور در ایران تولید می‌شد. ساخت این خودرو بین سال‌های ۱۳۹۴ تا ۱۳۹۷ صورت می‌گرفت و در حال حاضر در دو نوع دنده‌ای و اتوماتیک موجود است. لیفان x50 با پیشرانه ۴ سیلندری و حجم موتور ۱.۵ لیتری می‌تواند قدرتی معادل ۱۰۲ اسب‌بخار تولید کند و حداکثر سرعت آن نیز به ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

از نظر امکانات رفاهی، لیفان x50 آپشن‌های محدودی دارد. البته با وجود قیمت مناسب خود، امکاناتی مانند سانروف برقی، روکش چرمی، چراغ‌های روشنایی در روز، رینگ‌های آلومینیومی، فرمان برقی حساس به سرعت، ایربگ راننده و سرنشین جلو، سنسورهای دنده عقب، آینه برقی و... ارائه می‌کند.

قیمت بیمه شخص ثالث لیفان x50

قیمت بیمه شخص ثالث تحت تأثیر عوامل مختلفی قرار می‌گیرد و می‌تواند با توجه به خودروی شما، سوابق بیمه، تخفیف‌ها یا جریمه‌های مختلف تغییر کند. اصلی‌ترین عواملی که بر قیمت بیمه شما تأثیر می‌گذارند شامل این موارد هستند:

نرخ دیه کامل در ماه‌های حرام

هر ساله بیمه مرکزی با توجه به نرخ دیه کامل در ماه‌های حرام، نرخ پایه بیمه شخص ثالث را تعیین می‌کند، زیرا یکی از مهم‌ترین خسارت‌هایی که توسط این بیمه پرداخت می‌شود، دیه فوت افراد است. پوشش این بیمه نیز با توجه به دیه کامل ماه حرام تعیین می‌شود، به طوری که کمترین میزان پوشش ۲.۵ درصد دیه کامل ماه حرام و بیشترین میزان پوشش حداکثر ۵۰ درصد دیه است. شما می‌توانید با انتخاب کمترین پوشش، ارزان‌ترین بیمه شخص ثالث را بخرید یا با انتخاب بیشترین پوشش و پرداخت هزینه بیشتر، هزینه‌های بیشتری را به کمک این بیمه جبران کنید.

مشخصات خودروی لیفان x50

از دیگر عواملی که قیمت بیمه شما را تعیین می‌کند، مشخصات فنی خودرویتان است. برای مثال، قیمت بیمه شخص ثالث بر اساس تعداد سیلندر به ۳ دسته تقسیم می‌شود؛ خودروهایی با کمتر از ۴ سیلندر، خودروهایی با ۴ سیلندر و خودروهایی با بیشتر از ۴ سیلندر. شما به عنوان راننده خودروی لیفان x50، در دسته میانی جای می‌گیرید و قیمت متوسط را می‌پردازید. البته عواملی مانند کاربری خودرو نیز می‌توانند باعث افزایش قیمت بیمه شوند؛ برای مثال کاربری تاکسی، آژانس، بارکشی، تعلیم رانندگی و... می‌توانند قیمت بیمه را بیشتر کنند.

جریمه‌های بیمه شخص ثالث

ممکن است مبلغ پرداختی حق بیمه شما در اثر جریمه‌های بیمه شخص ثالث یا تخلفات شما افزایش یابد. برای مثال، اگر پس از پایان اعتبار بیمه‌نامه آن را به موقع تمدید نکنید، مشمول جریمه دیرکرد تمدید بیمه شخص ثالث می‌شوید. مبلغ این جریمه به صورت روزانه محاسبه خواهد شد، به طوری که مبلغ کل حق بیمه برای یک سال بر ۳۶۵ روز تقسیم می‌شود تا نرخ جریمه تعیین شود. البته هنگام خرید بیمه از بیمه بازار، امکان مشاهده جریمه روزانه هر شرکت بیمه را نیز خواهید داشت.

بعضی تخلفات رانندگی نیز می‌توانند نشانه رانندگی پرخطر باشند و منجر به افزایش حق بیمه شما شوند. برای مثال، هر نمره منفی راننده باعث افزایش ۱ درصدی مبلغ بیمه می‌شود (تا سقف ۳۰ درصد). همچنین هر تخلف حادثه‌ساز نیز نیم درصد، تا سقف ۳ درصد جریمه به همراه خواهد داشت. با داشتن هر یدک اضافی ۱۵ درصد و با عدم ارائه معاینه فنی ضروری نیز ۵ درصد مشمول جریمه می‌شوید.

تخفیف بیمه شخص ثالث

عواملی نیز مبلغ حق بیمه شما را کاهش خواهند داد، از جمله تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث، که میزان قابل‌توجهی از حق بیمه شما کم می‌کند. این تخفیف برای رانندگانی اعمال می‌شود که در گذشته برای حداقل یک سال تحت پوشش بیمه شخص ثالث بوده‌اند، اما از بیمه خود برای پرداخت خسارت استفاده نکرده‌اند. در این صورت، سالانه درصد مشخصی از حق بیمه آن‌ها کم می‌شود. این میزان به این شکل محاسبه خواهد شد:

 • پس از ۱ سال، ۵ درصد تخفیف؛

 • پس از ۲ سال، ۱۰ درصد تخفیف؛

 • پس از ۳ سال، ۱۵ درصد تخفیف؛

 • پس از ۴ سال، ۲۰ درصد تخفیف؛

 • پس از ۵ سال، ۲۵ درصد تخفیف؛

 • پس از ۶ سال، ۳۰ درصد تخفیف؛

 • پس از ۷ سال، ۳۵ درصد تخفیف؛

 • پس از ۸ سال، ۴۰ درصد تخفیف؛

 • پس از ۹ سال، ۴۵ درصد تخفیف؛

 • پس از ۱۰ سال، ۵۰ درصد تخفیف؛

 • پس از ۱۱ سال، ۵۵ درصد تخفیف؛

 • پس از ۱۲ سال، ۶۰ درصد تخفیف؛

 • پس از ۱۳ سال، ۶۵ درصد تخفیف؛

 • پس از ۱۴ سال، ۷۰ درصد تخفیف.

راهنمای خرید بیمه شخص ثالث لیفان x50 hb از بیمه بازار

ساده‌ترین راه برای خرید بیمه شخص ثالث، خرید آنلاین آن از بیمه بازار است. برای این کار تنها لازم است قدم‌های زیر را دنبال کنید:

 • قدم اول: در فرم محاسبه‌گر بیمه بدنه اطلاعات خودروی خود را وارد کنید. این اطلاعات شامل نوع، کاربری، برند خودرو (لیفان)، مدل (x50)، سال ساخت و سابقه بیمه است.

 • قدم دوم: در ادامه به لیست کاملی از بیمه‌های موجود برای خودروی لیفان x50 دسترسی خواهید داشت. می‌توانید با مقایسه ویژگی‌هایی مانند تعداد شعب، زمان پاسخگویی، رتبه رضایتمندی و توانگری مالی هر شرکت بیمه، بهترین بیمه شخص ثالث را انتخاب کنید.

 • قدم سوم: پس از انتخاب شرکت بیمه، می‌توانید با بارگذاری مدارک خودروی خود، از جمله سوابق بیمه، گواهینامه و کارت خودرو مراحل ثبت‌نام را پیش ببرید و سپس هزینه‌های بیمه را به صورت نقد یا قسطی پرداخت کنید.

 • قدم چهارم: اگر این مراحل را پیش از ساعت ۲۱ تکمیل کنید، بیمه‌نامه شما همان روز صادر خواهد شد و می‌توانید با استفاده از کد QR از پوشش‌ها و خدمات بیمه شخص ثالث لیفان x50 استفاده کنید.

 x50 استعلام قیمت و خرید بیمه بدنه لیفان

برای استعلام قیمت و خرید بیمه بدنه کافی‌ست اطلاعات خودروی خود را در همین صفحه از بیمه بازار وارد کنید. پس از مشاهده تعرفه شرکت‌ها با مقایسه قیمت می‌توانید بهترین و ارزان‌ترین بیمه شخص ثالث را خریداری کنید. برای دریافت  مشاوره رایگان می‌توانید با شماره 91007240-021 با کارشناسان بیمه بازار در ارتباط باشید. تیم متخصصین بیمه بازار در کلیه مراحل صدور تا خرید بیمه در کنار شما خواهند بود. 

مشتریان بیمه بازار چه می‌گویند؟

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید

سوالات متداول

بعد از خرید آنلاین بیمه‌نامه در صورت تمایل می‌توانید نسخه فیزیکی آن را نیز سفارش دهید.

آیا بعد از خرید بیمه شخص ثالث از بیمه بازار، نسخه فیزیکی بیمه‌نامه را دریافت خواهیم کرد؟

اگر تمامی مدارک مورد نیاز به صورت کامل بارگذاری شده‌باشد؛ بیمه‌نامه شخص ثالث بعد از ۱۵ الی ۲۰ دقیقه صادر می‌شود. بارگذاری مدارک به صورت ناقص، روند صدور را طولانی خواهد کرد.

بیمه نامه شخص ثالث، چه مدت بعد از خرید صادر و فعال می‌شود؟

بهترین زمان برای تمدید بیمه‌نامه شخص ثالث، ۱۰ روز پیش از اتمام تاریخ اعتبار بیمه‌نامه است. هر زمانی از روز که بیمه‌نامه شخص ثالث خودرو تمدید شود، اعتبار آن از بامداد روز آتی آغاز خواهد شد.

چند روز پیش از تمام شدن اعتبار بیمه‌نامه باید برای تمدید آن اقدام کرد؟

برای بررسی صحت و اصالت بیمه‌نامه خودرو، می‌توانید با مراجعه به صفحه bimebazar.com/sanhabInquiry و وارد کردن شماره بیمه‌نامه، کد یکتا، کد VIN (شماره ۱۷ رقمیِ شناسایی خودرو) و کد ملی خود از صحت آن اطمینان حاصل نمایید. همچنین امکان بررسی اصالت بیمه‌نامه از طریق ارسال پیامک وجود دارد.

چگونه می‌توان از صحت بیمه‌نامه خودرو مطمئن شد؟

بخشش جریمه دیرکرد فرآیندی است که از سوی سازمان بیمه‌مرکزی انجام می‌شود و از قاعده خاصی پیروی نمی‌کند. این بخشش معمولا یک بار در فصل بهار، یک بارتابستان و یک بار زمستان از طرف بیمه‌مرکزی به شرکت‌های بیمه اعلام می‌شود.

بخشش جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث چه زمانی انجام می‌پذیرد؟

جریمه دیرکرد به صورت روزانه حساب می‌شود. یعنی به ازای هر روز تاخیر در خرید و تمدید، مبلغی به عنوان جریمه به بیمه‌نامه تعلق می‌گیرد. چون نرخ بیمه ثالث، سال به سال تغییر می‌کند ؛ نرخ جریمه دیرکرد آن هم  در هر سال متفاوت است و نرخ ثابتی ندارد.

جریمه تاخیر خرید بیمه شخص ثالث چگونه محاسبه می‌شود؟

از آنجا که تخفیف بیمه ثالث به شخص تعلق دارد؛ به دو شیوه می‌توان کار انتقال تخفیف را انجام داد. در صورتی که مالک ماشین قصد فروش داشته‌باشد؛ می‌تواند تخفیف بیمه‌اش را به خودروی جدیدی که خریده انتقال بدهد. درشرایطی دیگر، ممکن است صاحب بیمه‌نامه بخواهد تخفیفش را به شخص دیگری انتقال بدهد. در این صورت آن فرد حتما باید یکی از اعضای درجه یک خانواده‌ (پدر، مادر، همسر، فرزند) باشد. به جز این دو شیوه، امکان دیگری برای انتقال تخفیف وجود ندارد.

شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث چیست؟

به صورت کلی، انتقال تخفیف نیاز به دریافت الحاقیه دارد که ممکن است برای صاحب بیمه بار مالی داشته‌باشد. اما در صورتی که بیمه شخص ثالث را از بیمه‌بازار خریده باشید؛ می‌توانید تخفیف‌های مربوط به آن را بدون پرداخت هزینه، انتقال بدهید.

آیا امکان انتقال تخفیف بیمه ثالث از طریق خرید آنلاین بیمه در سایت بیمه بازار وجود دارد؟

در بیمه‌بازار امکان خرید بیمه شخص ثالث قسطی وجود دارد. فقط کافی است ‌هنگام خرید بیمه خود، مشخص کنید از کدام شرکت بیمه می‌خواهید بیمه ثالث خود را خریداری کنید. در مرحله ثبت سفارش تعداد اقساطی که شرکت بیمه در نظر گرفته است و مقدار هر قسط را مشاهده خواهید کرد. توجه داشته باشید که ممکن است شرکت قبلی که از آن بیمه خود را تهیه کرده‌اید، در سال جدید بیمه‌نامه را قسطی ارائه ندهد.

آیا می‌توان بیمه شخص ثالث را اقساطی تهیه کرد؟

خیر، در حال حاضر خرید قسطی بیمه شخص ثالث فقط با ارائه «چک صیاد» امکان‌پذیر است. علاوه بر آن، تنها ساکنین شهر تهران می‌توانند از این امکان استفاده کنند و در این مورد خاص، منظور از تهران، مجموع ۲۲ منطقه شهرداری است.

آیا امکان خرید قسطی بدون چک در سایت بیمه‌بازار وجود دارد؟

بله، بعد از خرید بیمه‌ثالث به صورت آنلاین طرف حساب شما «شرکت بیمه‌ای است که از آن بیمه خریده‌اید.» بنابراین برای جبران خسارت خارج از تهران باید به شعبه‌های آن شرکت بیمه خاص، مراجعه و روند دریافت خسارت را طی کنید. 

اگر بیمه ثالث را به صورت آنلاین بخریم؛  می‌توانیم خارج از تهران خسارت دریافت کنیم؟

بیمه‌بازار در حوزه صدور بیمه شخص ثالث با «تمامی شرکت‌های بیمه» همکاری دارد. شما در بیمه‌بازار می‌توانید برای خرید بیمه شخص ثالث از تخفیف‌ استفاده کنید و هزینه را به صورت قسطی بپردازید. 

بعد از خرید بیمه و ارسال تصویر مدارک، بیمه ثالث شما سریعا صادر می‌شود و در صورت درخواست، نسخه فیزیکی آن، بدون دریافت هزینه و به صورت رایگان، به آدرس درج شده در فرم ارسال خواهد شد.

خرید بیمه‌ ثالث از بیمه‌بازار چه امتیازی دارد؟

خیر، قانونِ لزوم ارائه نسخه کاغذی بیمه شخص ثالث لغو شده‌است. شما می‌توانید به راحتی از نسخه آنلاین و دیجیتالی که لینکش با پیامک به تلفن همراهتان ارسال می‌شود استفاده کنید.

آیا دریافت نسخه فیزیکی و کاغذی بیمه شخص ثالث ضروری است؟

قیمت بیمه شخص ثالث که روی بیمه‌نامه ذکر می‌شود برای همه شرکت‌های بیمه یکسان است. دلیل تفاوت قیمت‌ها در آفرهای ویژه‌ای است که بیمه‌بازار برای برخی از شرکت‌ها در نظر می‌گیرد. 

دلیل تخفیف‌ها و اختلاف قیمت بیمه شخص ثالث بین شرکت‌های مختلف در سایت بیمه‌بازار چیست؟

چون واحد صدور بیمه در شرکت‌ها به مدارک به روز شده نیاز دارد. 

چرا برای هر بار خرید و تمدید بیمه شخص ثالث باید مدارک را بارگذاری کنیم؟

بله، برای تمدید بیمه‌نامه شما می‌توانید به هر یک از شرکت‌های بیمه‌ای مورد نظر خود مراجعه کنید و در خواست تمدید بیمه‌نامه نمایید. همچنین تخفیفات بیمه شخص ثالث خودرو شما نیز حفظ خواهد شد. توجه داشته باشید که با تغییر شرکت بیمه تخفیف‌ها نیز منتقل می‌شوند.

آیا تغییر شرکت بیمه امکان‌پذیر است؟ قوانین و مقررات آن به چه صورت است؟ 

در صورت مفقودی بیمه‌نامه شخص ثالث، باید با در دست داشتن کارت خودرو و کارت شناسایی به نمایندگی صادرکننده بیمه مراجعه کرد. پس از انجام پروسه‌ی اعلام مفقودی برای فرد یک گواهی صادر خواهد شد که ارزش قانونی آن به اندازه اصل بیمه‌نامه است.

اگر بیمه‌نامه شخص ثالث گم شود چه کارهایی باید انجام داد؟ 

بیمه شخص ثالث هزینه‌های مربوط به درمان، فوت و خسارت‌های وارد شده به اموال را پوشش می‌دهد. بیمه شخص ثالث برای تمام وسایل نقلیه اجباری است.

منظور از بیمه شخص ثالث چیست؟

اشخاص ثالث در بیمه ثالث کسانی هستند که در حادثه دچار زیان مالی و جانی شده‌اند. 

شخص ثالث در بیمه شخص ثالث کیست؟

بله. داشتن بیمه شخص ثالث برای کلیه رانندگان وسایل نقلیه ( مسافری،بارکش، موتورسیکلت و…) اجباری است.

آیا داشتن بیمه شخص ثالث برای همه افراد اجباری است؟

رانندگی بدون بیمه شخص ثالث ممنوع است. در صورتی که وسیله نقلیه‌ای دچار حادثه شود و دارای بیمه شخص ثالث نباشد، راننده مقصر تا زمان پرداخت خسارت جانی و مالی اشخاص زیان دیده در حادثه، زندانی خواهد شد. همچنین خرید و فروش وسیله نقلیه بدون بیمه شخص ثالث امکان‌پذیر نیست.

نداشتن بیمه شخص ثالث چه عواقبی دارد؟

برای استعلام قیمت بیمه شخص ثالث می‌توانید اطلاعات خودروی خود را در سایت بیمه بازار وارد کنید تا لیستی ازتعرفه شرکت‌های بیمه برای شما نمایش داده شود. همچنین برای اطمینان از صحت بیمه شخص ثالث می‌توانید به سامانه سنهاب بیمه بازار مراجعه کنید. 

چگونه بیمه شخص ثالث را استعلام کنیم؟

 برخورداری از بیمه شخص ثالث برای تمام رانندگان اجباری است. این بیمه می‌تواند خسارات جانی و ملی بروز حادثه را به میزان قابل توجهی تحت پوشش قرار دهد. 

مزایای بیمه شخص ثالث چیست؟

این بیمه هزینه دیه و نقص عضو راننده را پرداخت می‌کند اما هزینه‌های پزشکی راننده مقصر را جبران نمی‌کند. راننده مقصر در صورتی که بخواهد خسارت پزشکی را پرداخت کند، باید از بیمه حوادث انفرادی استفاده نماید.

آیا بیمه شخص ثالث خسارت وارد شده به راننده را جبران می‌کند؟ 

مهم‌ترین شرط بیمه شخص ثالث داشتن گواهینامه است. در صورتی که راننده گواهینامه نداشته باشد، شرکت بیمه هیچ هزینه‌ای را تقبل نخواهد کرد.  

در صورت نداشتن گواهینامه آیا خسارات وارد شده را می‌توان از طریق بیمه شخص ثالث جبران نمود؟

نحوه محاسبه بیمه شخص ثالث ماشین به این صورت است که سالی 5 درصد به بیمه‌نامه اضافه می‌شود و این درصد از حق پایه بیمه کسر می‌شود. 

 بیمه شخص ثالث ماشین چگونه محاسبه می‌شود؟

حق بیمه شخص ثالث هر ساله بر اساس نرخ دیه اعلام شده توسط قوه قضاییه تعیین می‌شود. به دلیل تورم با افزایش نرخ دیه، سطح پوشش بیمه‌گزار افزایش پیدا می‌کند. هر زمانی که شخص بخواهد سطح پوشش بیمه شخص ثالث خود را افزایش دهد و یا اقدام به عوض کردن نام مندرج بر روی بیمه‌نامه کند، باید درخواست الحاقیه نماید.  
 

الحاقیه بیمه شخص ثالث چیست و چه زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد؟