carbody

خرید بیمه بدنه پژو آردی (RD)

لطفا پلاک خودروی خود را وارد کنید:
الف
الف
ب
پ
ت
ث
ج
ح
د
ر
ز
ژ
س
ش
ص
ض
ط
ظ
ع
ف
ق
ک
گ
ل
م
ن
و
ه
ی
D
S
ایـران
پرچم
کد ملی مالک خودرو
شماره پلاک خود را ندارید؟

ارزش‌های بیمه‌‌بازار

همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
صدور بیمه نامه در همان روز
صدور بیمه نامه در همان روز
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

بیمه بدنه پژو آر دی

پژو آر دی یکی از ارزان‌ترین خودروهاییست که با ظاهر مدرن ارائه می‌شود و امکاناتی قابل‌قبول دارد. این خودرو فاقد معایب خودرو پیکان است و ظاهری مشابه به پژو ۴۰۵ دارد و همین باعث شده تا به عنوان یک خودرو اقصادی محبوبیت زیادی داشته باشد. با اینکه بدنه پژو آردی به نسبت خودروهای رقیبش محکم‌تر است، جبرات خسارت‌های وارده در اثر سوانح رانندگی و حوادث دیگر می‌تواند هزینه‌های غیرمنتظره‌ای به همراه داشته باشد. خرید بیمه بدنه پژو آر دی در جبران انواع مختلفی از خسارت‌ها به شما کمک خواهد کرد و حتی نگرانی‌های مربوط به سرقت یا آتش‌سوزی خودرو را کمتر می‌کند.

خرید بیمه بدنه خودرو  خود دیگر لازم نیست به مراکز مختلف بیمه مراجعه کنید و درباره پوشش‌ها و نرخ‌های آن‌ها بپرسید. حتی اگر خودرو شما در دسته خودروهای قدیمی ( قدیمی‌تر از ۲۰ سال) جای می‌گیرد، می‌توانید اطلاعات آن را در فرم محاسبه‌گر بیمه بازار وارد کرده و بیمه‌های مختلفی که ارائه می‌شوند و هزینه آن‌ها را ببینید. اگر برای انتخاب بیمه یا ثبت‌نام به راهنمایی نیاز داشتید، همکاران ما در تیم پشتیبانی بیمه بازار پاسخگوی شما خواهد بود.

 ضرورت خرید بیمه بدنه پژو آر دی  

با اینکه داشتن بیمه بدنه مانند بیمه شخص ثالث پژو آر دی اجباری نیست، اما نمی‌توان از مزایای فراوان آن گذشت. بیمه شخص ثالث تنها خساراتی را جبران می‌کند که در تصادفات رانندگی ایجاد شده‌اند و مربوط به خودرو فرد زیان‌دیده هستند، نه فرد مقصر. از طرف دیگر، بیمه بدنه علاوه بر هزینه‌های راننده مقصر در سوانح رانندگی، بسیاری از آسیب‌های دیگر را تحت پوشش قرار می‌دهد. همچنین می‌توانید علاوه بر پوشش‌های اصلی و پایه بیمه بدنه، با پرداخت هزینه از پوشش‌های اضافی نیز برخوردار شوید.  

پوشش‌های اصلی بیمه بدنه

با خرید بیمه بدنه آر دی از هر شرکت بیمه، مشمول این پوشش‌ها خواهید بود:

 • خسارت‌های مالی مربوط به خودرو مقصر در سوانح رانندگی؛

 • خسارت آسیب‌هایی که حین جابه‌جایی یا نجات خودرو آسیب‌دیده رخ می‌دهند؛

 • هزینه‌ آسیب‌های ناشی از برخورد با جسمی متحرک یا ثابت؛

 • خسارت دزدیده شده خودرو یا جبران هزینه‌های آسیب حین سرقت؛

 • پوشش آسیب‌های لاستیک و باتری خودرو، تا سقف ۵۰% از هزینه قیمت لاستیک یا باتری نو؛

 • جبران آسیب‌های ناشی از انفجار، سقوط خودرو یا آتش‌سوزی.

پوشش‌های اضافی بیمه بدنه

با پرداخت هزینه‌ای مشخص، می‌توانید تحت پوشش این بیمه‌ها نیز قرار بگیرید:

 • بیمه افت قیمت خودرو، که خسارت افت قیمت خودرو به دلیل رنگ، صافکاری یا افت مدل را جبران می‌کند؛

 • بیمه سرقت لوازم خودرو (درجا) از جمله لوازمی مانند رینگ، لاستیک یا سیستم صوتی تا سقف ۲۵% ارزش خودرو؛

 • پوشش هزینه‌های ایاب و ذهاب، که پس از تصادف به خودرویی که در تعمیرگاه مانده تعلق می‌گیرد؛

 • پوشش هزینه شکست شیشه به دلایل نامتعارف، از جمله تغییرات دما یا تراکم هوا داخل اتومبیل؛

 • بیمه نوسانات ارزش خودرو، که به شما اجازه می‌دهد در صورت افزایش ارزش خودرو نسبت به زمان ثبت قیمت، تا ۲۰% بیشتر از ارزش خودرو ثبت شده خسارت دریافت کنید؛

 • پوشش ترانزیت برای جبران خسارات خارج از کشور؛

 • جبران خسارت‌های مربوط به زلزله، سیل و آتشفشان؛

 • جبران خسارات کشیدن میخ یا اجسام تیز و خط و خش‌های روی بدنه خودرو؛

 • پوشش خسارات پاشیده شدن اسید، مواد شیمیایی و رنگ به بدنه خودرو.

چه مواردی بیمه بدنه پوشش نمی‌دهد؟

این خسارت‌ها و آسیب‌ها به خودرو تحت پوشش بیمه بدنه نیستند:

 • خسارت‌هایی که در اثر حمل بارهای سنگین‌تر از مجاز ایجاد شده‌اند؛

 • هزینه تعمیر آسیب‌هایی که عمدا در خودرو ایجاد شده‌اند؛

 • هزینه‌های مربوط به جرائم رانندگی یا توقیف خودرو توسط پلیس؛

 • خساراتی که حین تعقیب و گریز نیروی انتظامی ایجاد شده‌اند؛

 • هزینه آسیب‌هایی که حین رانندگی هنگام مصرف مواد مخدر یا مشروبات الکلی پیش آمده‌اند؛

 • خسارت آسیب‌هایی که حین مسابقات اتوموبیل‌رانی ایجاد ایجاد می‌شوند؛

 • خسارات تصادفاتی که بدون داشتن گواهینامه رخ داده‌اند.

ویژگی‌های خودرو آر دی

پیش از انتخاب بیمه بدنه پژو RD، خوب است نقاط ضعف و قوت خودرو آر دی خود را بشناسید. این خودرو به عنوان جایگزینی برای پیکان به بازار عرضه شد و با وجود شباهت‌هایش به خودرو پژو ۴۰۵، قیمت ارزان‌تری دارد. این خودرو سدان از سال ۷۸ وارد بازار شد و تولید آن تا سال ۸۲ ادامه داشت. موتور آر دی با ۴ سیلندر ۸ سوپاپ می‌تواند تا ۶۹ اسب بخار قدرت تولید کند. در کاتالوگ این خودرو نوشته شده که می‌تواند به حداکثر سرعت ۱۷۰ کیلو‌متر بر ساعت دست یابد. از دلایل محبوبیت این خودرو، طراحی بدنه آن است. نه تنها اجزای بدنه خودرو با کیفیت و مستحکم هستند، بلکه آر دی به دلیل شباهتش به طراحی پژو ۴۰۵ ظاهری مدرن نیز دارد.

قیمت بیمه بدنه پژو آر دی

در محاسبه قیمت این بیمه، باید عوامل گوناگونی را در نظر داشته باشید. از اصلی‌ترین عواملی که قیمت پایه بیمه بدنه شما را تعیین می‌کند، سال ساخت خودرو پژو آر دی، ارزش روز آن و کاربری‌اش است. خوب است بدانید اگر ارزش روز خودرو را کمتر وارد کنید، خسارت کمتری نیز به شما پرداخت خواهد شد. مهم‌ترین عوامل افزایش این مبلغ پایه، پوشش‌های الحاقی یا اضافی هستند. باید به ازای هر پوششی که انتخاب می‌کنید، مبلغ بیشتری بپردازید و هرچقدر تعداد پوشش‌های انتخابی بیشتر باشند، هزینه بیمه شما نیز بیشتر خواهد بود.

خوب است بدانید بیمه بدنه پژو آر دی شامل تخفیف‌های مختلفی می‌شود. تخفیف عدم خسارت می‌تواند تا سقف ۶۰ یا ۷۰ درصد هزینه بیمه را کاهش دهد. برای اینکه مشمول تخفیف عدم خسارت شوید باید در گذشته بیمه بدنه خریداری کرده باشید، اما از آن استفاده نکرده باشید. اگر شرکت بیمه مد نظر شما تخفیف عدم خسارت ۴ ساله ارائه کند، تخفیف‌ها به این صورت اعمال خواهند شد:

 • بعد از یک سال، ۲۵% تخفیف؛
 • بعد از دو سال، ۳۵% تخفیف؛
 • بعد از سه سال، ۴۵% تخفیف؛
 • بعد از چهار سال، ۶۰% تخفیف.

اگر برنامه تخفیف‌ ارائه شده برای عدم خسارت ۵ ساله باشد، مشمول این تخفیف‌ها می‌شوید:

 • پس از سال اول، ۳۰% تخفیف؛
 • پس از سال دوم، ۴۰% تخفیف؛
 • پس از سال سوم، ۵۰% تخفیف؛
 • پس از سال چهارم، ۶۰% تخفیف؛
 • پس از سال پنجم، ۷۰% تخفیف.

البته بیمه بدنه شامل تخفیف‌های دیگری نیز می‌شود. برای مثال، اگر به اطلاعیه‌های شرکت‌های بیمه در مناسبت‌های خاص و اعیاد دقت کنید، می‌توانید از تخفیف‌های مربوط به این مناسبت‌ها بهره‌مند شوید. همچنین خرید نقدی بیمه بدنه نیز با درصدی تخفیف همراه خواهد بود، البته اگر تمایلی به پرداخت قسطی حق بیمه نداشته باشید.

راهنمای خرید بیمه بدنه پژو آر دی

 بیمه بدنه ایران، آسیا و دیگر شرکت‌های بیمه پوشش‌های پایه‌ای مشابهی برای بیمه بدنه ارائه می‌کنند، می‌توانند تفاوت‌های زیادی در هزینه بیمه، پوشش‌های الحاقی، تخفیف‌ها و سیاست‌های شرکتی داشته باشند. برای مثال، اگر از زمان ساخت خودرو پژو آر دی شما بیشتر از ۲۰ سال گذشته است، نمی‌توانید از شرکت بیمه ایران بیمه بدنه تهیه کنید.  برای خرید آنلاین بیمه از بیمه بازار، می‌توانید پلاک یا اطلاعات‌ دیگر خودرو خود را وارد کرده و به تمامی شرکت‌های بیمه موجود دسترسی داشته باشید.

پس از بررسی گزینه‌های مختلف و انتخاب بهترین گزینه، لازم است ثبت نام خود را با بارگذاری مدارک ماشین، از جمله گواهینامه و بیمه‌نامه قبلی، کامل کنید. با پرداخت هزینه کامل بیمه یا انتخاب خرید قسطی بیمه بدنه پژو آر دی، مدارک شما در دست بررسی قرار خواهند گرفت. قدم بعدی بازدید از خودرو شما خواهد بود، که در بسیاری از استان‌ها در محل مورد‌ نظر‌تان انجام می‌شود. با پایان این مراحل می‌توانید در همان روز از خدمات بیمه بدنه خود استفاده کرده و بیمه‌نامه را نیز در زمانی دلخواه با ارسال رایگان تحویل بگیرید.

مشتریان بیمه بازار چه می‌گویند؟

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید

سوالات متداول

خرید بیمه شخص ثالث اجباری است ولی تهیه بیمه بدنه برای دارندگان خودرو اختیاری است و به تصمیم صاحب ماشین بستگی دارد. 

آیا خرید بیمه بدنه اجباری است؟

خیر. برای خرید بیمه بدنه داشتن گواهینامه معتبر الزامی است.

 آیا بیمه بدنه به راننده بدون گواهینامه تعلق می‌گیرد؟

بیمه بدنه دو نوع پوشش اصلی و اضافی دارد. پوشش اصلی، پوشش کلی بیمه بدنه و حذف نشدنی است. پوشش اضافی، پوششی است که بر اساس انتخاب صاحب ماشین تهیه می‌شود. 

بیمه بدنه ماشین چه پوشش‌هایی دارد؟

بله، اگر قصد تغییر شرکت بیمه را داشته باشید، پس از اتمام اعتبار بیمه‌نامه قبلی، می‌توانید بیمه‌نامه جدید را از شرکت دیگر و با همان مقدار تخفیف خریداری کنید.

آیا با تغییر شرکت بیمه تخفیفات بیمه‌نامه نیز منتقل می‌شود؟

بله. برای خرید بیمه بدنه بازدید کارشناس جهت بررسی خودرو الزامی است. بعد از ثبت سفارش بیمه بدنه در سایت بیمه بازار، با هماهنگی بیمه‌گذار کارشناس مربوطه در محل تعیین شده حضور پیدا خواهد کرد.

آیا بازدید از خودرو برای خرید بیمه بدنه اجباری است؟

بله، صاحب بیمه‌نامه می‌تواند با تهیه یک الحاقیه، تخفیف‌های خودروی قبلی را به بیمه‌ بدنه خودروی جدید منتقل کند.

آیا تخفیف عدم خسارت بیمه‌ بدنه قابل انتقال است؟

برای خودروهایی که از تولید و مونتاژ قطعات آن بیش از ۱۰ سال گذشته باشد، درازای هرسال اضافی ۵% درصد به نرخ حق بیمه بدنه اضافه می‌شود. برای خودروهای بالای ۲۰ سال صدور بیمه‌نامه نیازمند مجوز است.

چه خودروهایی تحت پوشش بیمه بدنه قرارنمی‌گیرند؟

خیر، کارت طلایی، به نوعی، ضمانت‌نامه کمپانی برای رفع مشکلات خودروی صفر کیلومتر است و نمی‌توان آن را به عنوان سابقه به بیمه بدنه اضافه کرد.

آیا کارت طلایی جزو سوابق بیمه بدنه محسوب می‌شود؟

اگر لوازم خودرو (به‌صورت جزئی) مانند، رادیوپخش، رینگ، لاستیک، و سیستم صوتی… بدون تغییر مکان توقف خودرو سرقت شود، با ارائه گزارش مقامات انتظامی و آگاهی، خسارت پرداخت می‌گردد، به این سرقت درجا گفته می‌شود.و اگر خودرو به‌صورت کامل از محل توقف خود جابه‌جا گردید و به محل نامعلومی انتقال داده شود، سرقت کلی اتفاق افتاده است. لازم به ذکر است سرقت جزئی(درجا) جزو پوشش‌های اضافی بیمه بدنه است که با پرداخت مبلغی اضافی تحت پوشش قرار می‌‌گیرد.

پرداخت خسارت در سرقت جزئی (درجا) و کلی اتومبیل به چه نحوی است؟

اگر تا ۶۰ روز بعد از اعلام سرقت، خودرو پیدا نشد؛ صاحب ماشین می‌تواند خسارت را با کسر ۱۰ درصد فرانشیز دریافت کند. 

چه زمانی خسارت مربوط به سرقت کلی پرداخت می‌شود؟

خسارت‌های ناشی از جنگ، شورش، اعتصاب، تهاجم، خسارت‌های عمدی، خسارتی که به خاطر رانندگی فرد بدون گواهینامه وارد شود، خسارت ناشی از مصرف الکل و مواد مخدر و خسارت‌هایی که خارج از پوشش‌های بیمه بدنه باشند؛ هزینه‌هایش جبران نخواهد شد. 

چه زمانی خسارت در بیمه بدنه پرداخت نمی‌شود؟

برخی شرکت‌های بیمه، تخفیفی را با توجه به موارد زیر برای بیمه بدنه قائل می‌شوند: تخفیف صفرکیلومتر برای خودروهای صفرکیلومتر 1. تخفیف منطقه آزاد برای خودروهایی که پلاک منطقه آزاد دارند 2. دارندگان حساب بلندمدت 3. هیات علمی 4. بیمه عمر یکسان 5. بیمه شخص ثالث از همان شرکت.

چطور از تخفیف‌ بیمه بدنه‌ استفاده کنیم؟

در صورتی که بیمه بدنه منقضی نشده و در طی این مدت از بیمه‌نامه استفاده نشده باشد. به علاوه، خرید بیمه بدنه باید از همان شرکت قبلی انجام شود. در این صورت بازدید الزامی نیست. 

در چه شرایطی خرید بیمه بدنه نیازی به بازدید ندارد؟

چون بیمه بدنه برخلاف بیمه شخص ثالث شرایط «تعیین قیمت رقابتی» دارد. بنابراین هر شرکت بیمه براساس قیمت پایه ماشین، پوشش‌اصلی و اضافی ، ارزیابی میزان خسارت سال‌های قبل و تخفیف‌های ثابت و دوره‌ای، قیمت‌های متفاوتی برای بیمه بدنه اعلام می‌کنند. 

چرا قیمت بیمه بدنه متفاوت است؟

اگر بیمه بدنه بر اساس قیمت کمتر و غیر واقعی تهیه شود؛ در زمان خسارت، بیمه بدنه هزینه‌ها را بر اساس حق بیمه پرداختی جبران می‌کند. به این موقعیت «اعمال ماده ۱۰ قانون» می‌گویند. یعنی اگر ارزش واقعی یک ماشین ۵۰۰ میلیون تومان باشد اما بیمه بدنه آن را ۲۰۰ میلیون تومان خریده باشند؛ در زمان وقوع خسارت مبنای جبران هزینه‌ها همان ۲۰۰ میلیون تومان پرداختی خواهد بود. 

چرا باید بیمه بدنه را بر اساس قیمت واقعی خودرو تهیه کرد؟

با خرید اقساطیِ بیمه بدنه دیگر نمی‌توان از تخفیف ۱۰ درصدی بیمه نقدی استفاده کرد. 

خرید اقساطی بیمه بدنه چه فرقی با خرید نقدی آن دارد؟

سایت‌های ارزیابی قیمت خودرو یکی از بهترین روش‌های برای فهمیدن قیمت واقعی و به روز ماشین‌هاست. یکی از خدمات این سایت‌ها، فرستادن کارشناس برای ارزیابی قیمت حقیقی خودرو است. 

از چه راهی می‌توان ارزش واقعی خودرو را برآورد کرد؟