thirdparty

خرید بیمه شخص ثالث پژو آردی

لطفا پلاک خودروی خود را وارد کنید:
الف
الف
ب
پ
ت
ث
ج
ح
د
ر
ز
ژ
س
ش
ص
ض
ط
ظ
ع
ف
ق
ک
گ
ل
م
ن
و
ه
ی
D
S
ایـران
پرچم
کد ملی مالک خودرو
شماره پلاک خود را ندارید؟

دانستنی‌های بیمه شخص ثالث

ارزش‌های بیمه‌‌بازار

همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
صدور بیمه نامه در همان روز
صدور بیمه نامه در همان روز
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

بیمه شخص ثالث پژو آر دی

اگر صاحب یا راننده خودرو پژو آر دی هستید، خرید بیمه شخص ثالث آر دی برای شما اجباری است. البته علاوه بر اجباری بودن آن، انگیزه‌های زیادی برای خرید این بیمه وجود دارد، زیرا در تصادفات غیرمنتظره خسارات سنگینی را جبران می‌کند. با اینکه پژو آر دی با موتور پیکان و بدنه پژو ۴۰۵ تولید شده بود تا گزینه‌ای مدرن و در عین حال ارزان برای خانواده‌های ایرانی باشد، ناهمخوانی موتور با پلتفرمی که برای پایه محور حرکت جلو طراحی شده باعث شد تا عملکرد فنی ضعیفی داشته باشد. به همین دلیل،  توصیه می‌شود بهترین بیمه شخص ثالث پژو آر دی را تهیه کنید تا در صورت بروز تصادف بتوانید خسارت‌های مالی و جانی سنگین افراد آسیب دیده را جبران کنید.

پوشش‌های بیمه شخص ثالث پژو آر دی

پیش از آنکه بیمه شخص ثالث تهیه کنید، خوب است ویژگی‌های آن را بشناسید. منظور از شخص ثالث، فرد یا افرادیست که در یک تصادف رانندگی مقصر نیستند و دچار زیان مالی و جانی می‌شوند. در این صورت، بیمه شخص ثالث هزینه‌های مربوط به خودرو راننده آسیب دیده را جبران می‌کند و علاوه بر آن، آسیب‌های جانی راننده و سرنشینان خودرو آسیب‌دیده و همچنین سرنشینان خودرو مقصر را تحت پوشش قرار می‌دهد. برای اینکه خسارات جانی راننده نیز در تصادفات جبران شوند، باید مطمئن شوید که دارای پوشش بیمه حوادث راننده نیز هستید. تنها راه برای جبران خسارت‌های مالی خودرو راننده مقصر در تصادفات داشتن بیمه بدنه پژو آر دی است.

خوب است بدانید که غفلت در خرید بیمه شخص ثالث به جریمه خودرو و توقیف آن منجر خواهد شد. علاوه بر آن، بدون داشتن این بیمه نمی‌توانید به خرید و فروش خودرو بپردازید. البته همچنان مهم‌ترین دلیل برای تهیه این بیمه، پوشش خسارت‌های سرسام‌آور تصادفات رانندگی است، که می‌تواند شامل هزینه خودرو مقابل و خسارات بستری شدن، نقص عضو یا فوت آسیب‌دیدگان باشد.

مواردی که تحت پوشش بیمه شخص ثالث نیستند

با وجود داشتن بیمه شخص ثالث، این موارد تحت پوشش بیمه نیستند:

 • خسارت تصادف‌های رانندگی در خارج کشور؛
 • خسارت‌های مربوط به انفجار هسته‌ای؛
 • هزینه‌های ناشی از آسیب جانی راننده مقصر و خودرو او، با داشتن بیمه حوادث راننده و بیمه بدنه جبران می‌شوند؛
 • خسارات پیش‌آمده به دلیل جریمه رانندگی یا محکومیت جرائی.

خودرو پژو آر دی چه ویژگی‌هایی دارد؟

برای اینکه تخمین دقیقی از قیمت بیمه شخص ثالث داشته باشید، باید بعضی ویژگی‌های خودرو پژو RD را بشناسید. ایران خودرو مدل آر دی پژو را در سال ۱۳۷۸ به عنوان گزینه‌ای ارزان‌تر نسبت به پژو ۴۰۵ به بازار ارائه کرد. طراحی این خودرو با قرار دادن موتور پیکان در بدنه ۴۰۵ انجام شد، اما هنوز به دلیل نداشتن کولر، سیستم انژکتوری یا فرمان هیدرولیک به بهبودهایی نیاز داشت. در سال ۸۲ ایران خودرو این کاستی‌ها را برطرف کرد و پژو RDi را به بازار ارائه داد.

از ویژگی‌های فنی پژو آر دی، می‌توان به موتور ۴ سیلندر خطی، حداکثر قدرت ۸۰ اسب بخار، جعبه دنده ۵ سرعته دستی اشاره کرد. شتاب ۰ تا ۱۰۰ این خودرو ۱۵ ثانیه زمان نیاز دارد و حداکثر سرعت آن ۱۷۵ کیلومتر بر ساعت است. با اینکه پژو آر دی امکانات رفاهی چشمگیری ندارد، توانسته نسبت به رقبای خود بهتر عمل کند. به دلیل داشتن سیستم عایق‌بندی بهتر، صدای کمتری حین رانندگی به کابین نفوذ می‌کند. همچنین، داشتن قفل مرکزی، شیشه گرم‌کن و پروژکتور عقب از مزیت‌های این خودرو محسوب می‌شود.

قیمت بیمه شخص ثالث پژو RD

قیمت بیمه شخص ثالث برای همه خودروها یا راننده‌ها یکسان نیست و به عوامل مختلفی بستگی دارد. شما می‌توانید با دریافت تخفیف‌های مختلف از مبلغ نهایی پرداختی خود بکاهید یا به دلیل جریمه‌هایی مشمول حق بیمه بیشتری شوید. البته ویژگی‌های پایه‌ای خودرو شما نیز قیمت این بیمه را تحت تأثیر قرار می‌دهند. این موارد از اصلی‌ترین عوامل تعیین‌کننده قیمت بیمه شخص ثالث خودرو آر دی هستند:

حق بیمه پایه

محاسبه حق بیمه شخص ثالث با در نظر گرفتن میزان پایه‌ای آن شروع می‌شود. بیمه مرکزی این مبلغ را بر اساس دیه کامل ماه حرام مشخص می‌کند، زیرا یکی از کاربردهای این بیمه پرداخت دیه در صورت فوت فرد آسیب‌دیده است. خوب است بدانید حداقل تعهدات برای شرکت‌های بیمه ۲.۵ درصد این دیه کامل و حداکثر تعهدات آن‌ها ۵۰ درصد پوشش است.

ویژگی‌های منحصربه‌فرد خودرو

خود خودرو شما نیز نقشی در تعیین حق بیمه دارد. برای مثال، خودروها در دسته‌های کمتر از ۴ سیلندری، ۴ سیلندری و بیشتر از ۴ سیلندری قرار می‌گیرند و پژو آر دی باید حق بیمه خودروهای ۴ سیلندری را بپردازد. همچنین اگر خودرو آر دی شما به عنوان تاکسی در سطح کشور فعال باشد، به دلیل کاربری‌اش نسبت به یک خودرو شخصی حق بیمه شخص ثالث بیشتری خواهد پرداخت.

تخفیف‌های بیمه شخص ثالث

یکی از مهم‌ترین تخفیف‌هایی که به صاحبان بیمه شخص ثالث تعلق می‌گیرد، تخفیف عدم خسارت است. این تخفیف در صورتی به مبلغ بیمه شما اعمال می‌شود که در سال‌های گذشته بیمه شخص ثالث را خریداری کرده اما از پوشش‌های آن استفاده نکرده باشید. بعد از هر سال، تخفیف‌ها اینگونه به حق بیمه شما اعمال خواهند شد:

 • سال اول شامل ۵ درصد تخفیف؛
 • سال دوم شامل ۱۰ درصد تخفیف؛
 • سال سوم شامل ۱۵ درصد تخفیف؛
 • سال چهارم شامل ۲۰ درصد تخفیف؛
 • سال پنجم شامل ۲۵ درصد تخفیف؛
 • سال ششم شامل ۳۰ درصد تخفیف؛
 • سال هفتم شامل ۳۵ درصد تخفیف؛
 • سال هشتم شامل ۴۰ درصد تخفیف؛
 • سال نهم شامل ۴۵ درصد تخفیف؛
 • سال دهم شامل ۵۰ درصد تخفیف؛
 • سال یازدهم شامل ۵۵ درصد تخفیف؛
 • سال دوازدهم شامل ۶۰ درصد تخفیف؛
 • سال سیزدهم شامل ۶۵ درصد تخفیف؛
 • سال چهاردهم شامل ۷۰ درصد تخفیف.

به خاطر داشته باشید که حق بیمه شما می‌تواند مشمول تخفیف‌های دیگری، از جمله تخفیف مشاغل خاص، تخفیف اعیاد و مناسبت‌ها و... باشد.

جریمه‌های مربوط به بیمه شخص ثالث

برای نهایی کردن خریدتان، باید عواملی که هزینه این بیمه را افزایش می‌دهند نیز در نظر داشته باشید. برای مثال، اگر در تمدید بیمه‌نامه شخص ثالث قبلی خود تأخیر داشته باشید، مشمول جریمه دیرکرد می‌شوید. این جریمه به ازای هر روز دیرکرد هزینه آن روز بیمه را از شما خواهد گرفت، به این صورت که جریمه هر روز را با تقسیم میزان کل حق بیمه بر ۳۶۵ روز سال محاسبه می‌کند. همچنین داشتن ۱ نمره منفی مبلغ بیمه شما را ۱ درصد بالا می‌رود و این جریمه تا سقف ۳۰ درصد قابل اعمال است. ارائه نکردن معاینه فنی لازم نیز با ۵ درصد جریمه همراه خواهد بود.

راهنمای خرید بیمه شخص ثالث پژو آر دی از بیمه بازار

با کمک سایت خرید بیمه بیمه بازار، خرید بیمه‌نامه شخص ثالث کار پیچیده‌ای نخواهد بود. دیگر نیازی نیست به دفاتر متعدد بیمه مراجعه کنید و اطلاعات خود را با حرف زدن با کارشناسان به دست بیاورید، بلکه اطلاعات کاملی از همه شرکت‌های بیمه موجود در اختیار شما قرار خواهد گرفت. برای استعلام بیمه و قیمت آن، تنها لازم است مشخصات اولیه خودرو خود را در فرم محاسبه‌گر وارد کنید. در ادامه، به دقت مناسب‌ترین بیمه را با توجه به اولویت‌های خود انتخاب کنید. با بارگذاری مدارک خودرو و پرداخت نقدی یا قسط‌بندی حق بیمه، شما صاحب بیمه شخص ثالث پژو آر دی خواهید بود. می‌توانید بیمه‌نامه خود را در محل مورد نظر با ارسال رایگان تحویل بگیرید، اما پیش از آن نیز با کد QR یا یک کد منحصر به فرد قابلیت ارائه بیمه را خواهید داشت.

صفحات مرتبط:

استعلام بیمه ماشین

بیمه شخص ثالث ایران

مشتریان بیمه بازار چه می‌گویند؟

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید

سوالات متداول

بعد از خرید آنلاین بیمه‌نامه در صورت تمایل می‌توانید نسخه فیزیکی آن را نیز سفارش دهید.

آیا بعد از خرید بیمه شخص ثالث از بیمه بازار، نسخه فیزیکی بیمه‌نامه را دریافت خواهیم کرد؟

اگر تمامی مدارک مورد نیاز به صورت کامل بارگذاری شده‌باشد؛ بیمه‌نامه شخص ثالث بعد از ۱۵ الی ۲۰ دقیقه صادر می‌شود. بارگذاری مدارک به صورت ناقص، روند صدور را طولانی خواهد کرد.

بیمه نامه شخص ثالث، چه مدت بعد از خرید صادر و فعال می‌شود؟

بهترین زمان برای تمدید بیمه‌نامه شخص ثالث، ۱۰ روز پیش از اتمام تاریخ اعتبار بیمه‌نامه است. هر زمانی از روز که بیمه‌نامه شخص ثالث خودرو تمدید شود، اعتبار آن از بامداد روز آتی آغاز خواهد شد.

چند روز پیش از تمام شدن اعتبار بیمه‌نامه باید برای تمدید آن اقدام کرد؟

برای بررسی صحت و اصالت بیمه‌نامه خودرو، می‌توانید با مراجعه به صفحه bimebazar.com/sanhabInquiry و وارد کردن شماره بیمه‌نامه، کد یکتا، کد VIN (شماره ۱۷ رقمیِ شناسایی خودرو) و کد ملی خود از صحت آن اطمینان حاصل نمایید. همچنین امکان بررسی اصالت بیمه‌نامه از طریق ارسال پیامک وجود دارد.

چگونه می‌توان از صحت بیمه‌نامه خودرو مطمئن شد؟

بخشش جریمه دیرکرد فرآیندی است که از سوی سازمان بیمه‌مرکزی انجام می‌شود و از قاعده خاصی پیروی نمی‌کند. این بخشش معمولا یک بار در فصل بهار، یک بارتابستان و یک بار زمستان از طرف بیمه‌مرکزی به شرکت‌های بیمه اعلام می‌شود.

بخشش جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث چه زمانی انجام می‌پذیرد؟

جریمه دیرکرد به صورت روزانه حساب می‌شود. یعنی به ازای هر روز تاخیر در خرید و تمدید، مبلغی به عنوان جریمه به بیمه‌نامه تعلق می‌گیرد. چون نرخ بیمه ثالث، سال به سال تغییر می‌کند ؛ نرخ جریمه دیرکرد آن هم  در هر سال متفاوت است و نرخ ثابتی ندارد.

جریمه تاخیر خرید بیمه شخص ثالث چگونه محاسبه می‌شود؟

از آنجا که تخفیف بیمه ثالث به شخص تعلق دارد؛ به دو شیوه می‌توان کار انتقال تخفیف را انجام داد. در صورتی که مالک ماشین قصد فروش داشته‌باشد؛ می‌تواند تخفیف بیمه‌اش را به خودروی جدیدی که خریده انتقال بدهد. درشرایطی دیگر، ممکن است صاحب بیمه‌نامه بخواهد تخفیفش را به شخص دیگری انتقال بدهد. در این صورت آن فرد حتما باید یکی از اعضای درجه یک خانواده‌ (پدر، مادر، همسر، فرزند) باشد. به جز این دو شیوه، امکان دیگری برای انتقال تخفیف وجود ندارد.

شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث چیست؟

به صورت کلی، انتقال تخفیف نیاز به دریافت الحاقیه دارد که ممکن است برای صاحب بیمه بار مالی داشته‌باشد. اما در صورتی که بیمه شخص ثالث را از بیمه‌بازار خریده باشید؛ می‌توانید تخفیف‌های مربوط به آن را بدون پرداخت هزینه، انتقال بدهید.

آیا امکان انتقال تخفیف بیمه ثالث از طریق خرید آنلاین بیمه در سایت بیمه بازار وجود دارد؟

در بیمه‌بازار امکان خرید بیمه شخص ثالث قسطی وجود دارد. فقط کافی است ‌هنگام خرید بیمه خود، مشخص کنید از کدام شرکت بیمه می‌خواهید بیمه ثالث خود را خریداری کنید. در مرحله ثبت سفارش تعداد اقساطی که شرکت بیمه در نظر گرفته است و مقدار هر قسط را مشاهده خواهید کرد. توجه داشته باشید که ممکن است شرکت قبلی که از آن بیمه خود را تهیه کرده‌اید، در سال جدید بیمه‌نامه را قسطی ارائه ندهد.

آیا می‌توان بیمه شخص ثالث را اقساطی تهیه کرد؟

خیر، در حال حاضر خرید قسطی بیمه شخص ثالث فقط با ارائه «چک صیاد» امکان‌پذیر است. علاوه بر آن، تنها ساکنین شهر تهران می‌توانند از این امکان استفاده کنند و در این مورد خاص، منظور از تهران، مجموع ۲۲ منطقه شهرداری است.

آیا امکان خرید قسطی بدون چک در سایت بیمه‌بازار وجود دارد؟

بله، بعد از خرید بیمه‌ثالث به صورت آنلاین طرف حساب شما «شرکت بیمه‌ای است که از آن بیمه خریده‌اید.» بنابراین برای جبران خسارت خارج از تهران باید به شعبه‌های آن شرکت بیمه خاص، مراجعه و روند دریافت خسارت را طی کنید. 

اگر بیمه ثالث را به صورت آنلاین بخریم؛  می‌توانیم خارج از تهران خسارت دریافت کنیم؟

بیمه‌بازار در حوزه صدور بیمه شخص ثالث با «تمامی شرکت‌های بیمه» همکاری دارد. شما در بیمه‌بازار می‌توانید برای خرید بیمه شخص ثالث از تخفیف‌ استفاده کنید و هزینه را به صورت قسطی بپردازید. 

بعد از خرید بیمه و ارسال تصویر مدارک، بیمه ثالث شما سریعا صادر می‌شود و در صورت درخواست، نسخه فیزیکی آن، بدون دریافت هزینه و به صورت رایگان، به آدرس درج شده در فرم ارسال خواهد شد.

خرید بیمه‌ ثالث از بیمه‌بازار چه امتیازی دارد؟

خیر، قانونِ لزوم ارائه نسخه کاغذی بیمه شخص ثالث لغو شده‌است. شما می‌توانید به راحتی از نسخه آنلاین و دیجیتالی که لینکش با پیامک به تلفن همراهتان ارسال می‌شود استفاده کنید.

آیا دریافت نسخه فیزیکی و کاغذی بیمه شخص ثالث ضروری است؟

قیمت بیمه شخص ثالث که روی بیمه‌نامه ذکر می‌شود برای همه شرکت‌های بیمه یکسان است. دلیل تفاوت قیمت‌ها در آفرهای ویژه‌ای است که بیمه‌بازار برای برخی از شرکت‌ها در نظر می‌گیرد. 

دلیل تخفیف‌ها و اختلاف قیمت بیمه شخص ثالث بین شرکت‌های مختلف در سایت بیمه‌بازار چیست؟

چون واحد صدور بیمه در شرکت‌ها به مدارک به روز شده نیاز دارد. 

چرا برای هر بار خرید و تمدید بیمه شخص ثالث باید مدارک را بارگذاری کنیم؟

بله، برای تمدید بیمه‌نامه شما می‌توانید به هر یک از شرکت‌های بیمه‌ای مورد نظر خود مراجعه کنید و در خواست تمدید بیمه‌نامه نمایید. همچنین تخفیفات بیمه شخص ثالث خودرو شما نیز حفظ خواهد شد. توجه داشته باشید که با تغییر شرکت بیمه تخفیف‌ها نیز منتقل می‌شوند.

آیا تغییر شرکت بیمه امکان‌پذیر است؟ قوانین و مقررات آن به چه صورت است؟ 

در صورت مفقودی بیمه‌نامه شخص ثالث، باید با در دست داشتن کارت خودرو و کارت شناسایی به نمایندگی صادرکننده بیمه مراجعه کرد. پس از انجام پروسه‌ی اعلام مفقودی برای فرد یک گواهی صادر خواهد شد که ارزش قانونی آن به اندازه اصل بیمه‌نامه است.

اگر بیمه‌نامه شخص ثالث گم شود چه کارهایی باید انجام داد؟ 

بیمه شخص ثالث هزینه‌های مربوط به درمان، فوت و خسارت‌های وارد شده به اموال را پوشش می‌دهد. بیمه شخص ثالث برای تمام وسایل نقلیه اجباری است.

منظور از بیمه شخص ثالث چیست؟

اشخاص ثالث در بیمه ثالث کسانی هستند که در حادثه دچار زیان مالی و جانی شده‌اند. 

شخص ثالث در بیمه شخص ثالث کیست؟

بله. داشتن بیمه شخص ثالث برای کلیه رانندگان وسایل نقلیه ( مسافری،بارکش، موتورسیکلت و…) اجباری است.

آیا داشتن بیمه شخص ثالث برای همه افراد اجباری است؟

رانندگی بدون بیمه شخص ثالث ممنوع است. در صورتی که وسیله نقلیه‌ای دچار حادثه شود و دارای بیمه شخص ثالث نباشد، راننده مقصر تا زمان پرداخت خسارت جانی و مالی اشخاص زیان دیده در حادثه، زندانی خواهد شد. همچنین خرید و فروش وسیله نقلیه بدون بیمه شخص ثالث امکان‌پذیر نیست.

نداشتن بیمه شخص ثالث چه عواقبی دارد؟

برای استعلام قیمت بیمه شخص ثالث می‌توانید اطلاعات خودروی خود را در سایت بیمه بازار وارد کنید تا لیستی ازتعرفه شرکت‌های بیمه برای شما نمایش داده شود. همچنین برای اطمینان از صحت بیمه شخص ثالث می‌توانید به سامانه سنهاب بیمه بازار مراجعه کنید. 

چگونه بیمه شخص ثالث را استعلام کنیم؟

 برخورداری از بیمه شخص ثالث برای تمام رانندگان اجباری است. این بیمه می‌تواند خسارات جانی و ملی بروز حادثه را به میزان قابل توجهی تحت پوشش قرار دهد. 

مزایای بیمه شخص ثالث چیست؟

این بیمه هزینه دیه و نقص عضو راننده را پرداخت می‌کند اما هزینه‌های پزشکی راننده مقصر را جبران نمی‌کند. راننده مقصر در صورتی که بخواهد خسارت پزشکی را پرداخت کند، باید از بیمه حوادث انفرادی استفاده نماید.

آیا بیمه شخص ثالث خسارت وارد شده به راننده را جبران می‌کند؟ 

مهم‌ترین شرط بیمه شخص ثالث داشتن گواهینامه است. در صورتی که راننده گواهینامه نداشته باشد، شرکت بیمه هیچ هزینه‌ای را تقبل نخواهد کرد.  

در صورت نداشتن گواهینامه آیا خسارات وارد شده را می‌توان از طریق بیمه شخص ثالث جبران نمود؟

نحوه محاسبه بیمه شخص ثالث ماشین به این صورت است که سالی 5 درصد به بیمه‌نامه اضافه می‌شود و این درصد از حق پایه بیمه کسر می‌شود. 

 بیمه شخص ثالث ماشین چگونه محاسبه می‌شود؟

حق بیمه شخص ثالث هر ساله بر اساس نرخ دیه اعلام شده توسط قوه قضاییه تعیین می‌شود. به دلیل تورم با افزایش نرخ دیه، سطح پوشش بیمه‌گزار افزایش پیدا می‌کند. هر زمانی که شخص بخواهد سطح پوشش بیمه شخص ثالث خود را افزایش دهد و یا اقدام به عوض کردن نام مندرج بر روی بیمه‌نامه کند، باید درخواست الحاقیه نماید.  
 

الحاقیه بیمه شخص ثالث چیست و چه زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد؟