سیاست استفاده از کوکی
بیمه‌بازار، به منظور بهبود تجربه کاربران و بهینه‌سازی ارتباط با آنها، از کوکی استفاده می‌کند. با زدن دکمه «پذیرش همه» و بستن این پیام، با جمع‌آوری کوکی موافقت می‌کنید.
کوکی‌های ضروری
از این کوکی‌ها برای امنیت وب‌سایت و کارکردهای پایه‌ای آن استفاده می‌شود. بدون پذیرش این کوکی‌ها وب‌سایت قادر به کار کردن نخواهد بود.
کوکی‌های کاربردی
این کوکی‌های به انجام ویژگی‌های خاصی مانند به اشتراک‌گذاری محتوای وب‌سایت در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی کمک می‌کنند.
کوکی‌های تجزیه تحلیلی
این کوکی‌های برای درک نحوه تعامل بازدیدکنندگان با وب‌سایت استفاده می‌شوند.
کوکی‌های تبلیغاتی
این کوکی‌های برای ارائه تبلیغات سفارشی بر اساس صفحاتی که قبلاً بازدید کرده‌اید استفاده می‌شوند.
جزئیات
carbody

خرید بیمه بدنه رنو داستر

لطفا پلاک خودروی خود را وارد کنید:
الف
الف
ب
پ
ت
ث
ج
ح
د
ر
ز
ژ
س
ش
ص
ض
ط
ظ
ع
ف
ق
ک
گ
ل
م
ن
و
ه
ی
D
S
ایـران
پرچم
کد ملی مالک خودرو
شماره پلاک خود را ندارید؟

دانستنی‌های بیمه شخص ثالث

ارزش‌های بیمه‌‌بازار

صدور بیمه نامه در همان روز
صدور بیمه نامه در همان روز
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

بیمه بدنه رنو داستر

رنو داستر (renault duster) از آن خودروهایی است که در ایران و جهان فروش خوبی دارد. یکی از اصلی‌ترین دلایل این موفقیت هم قیمت‌گذاری منطقی‌اش است. با خرید این کراس‌اور صاحب خودرویی می‌شوید که فضای بزرگ و مناسبی دارد، مجهز به سیستم چهار چرخ متحرک است و کیفیت سواری قابل‌قبولی ارائه می‌کند. امکان استفاده از رنو داستر برای آفرود هم وجود دارد. این خودرو فاقد ظرافت‌های زیاد در بخش طراحی بیرونی و درونی است اما کارکرد فنی مناسب و دوامی که دارد از آن گزینه پرطرفداری برای بسیاری از خریداران داخلی و خارجی ساخته است.

مدل‌های مختلف رنو داستر

رنو داستر تیپ‌های مختلفی دارد. این خودرو با ۴ تیپ SE تک دیفرانسیل، SE دودیفرانسیل، PE تک دیفرانسیل و PE دودیفرانسیل در ایران قابل‌ خریداری است. نسخه SE دارای امکانات بیشتری نسبت به PE مانند کروزکنترل، سیستم کنترل پایداری، سیستم کنترل کشش، کامپیوتر پیمایش سفر، حس‌گرهای دنده عقب و رینگ‌های آلومینیومی است. مصرف سوخت رنو داستر تک‌ دیفرانسیلی در تیپ‌های مختلف در حدود ۸.۲ لیتر بنزین است و مدل دو دیفرانسیلی آن هم در هر ۱۰۰ کیلومتر، در حدود ۸.۹ لیتر بنزین مصرف می‌کند. فرقی نمی‌کند که صاحب کدام‌یک از مدل‌های خودروی مذکور هستید، با خرید بیمه بدنه رنو داستر می‌توانید خیالتان را بابت پرداخت هزینه‌ها در زمان وقوع حوادث مختلف راحت کنید.

بیمه بدنه رنو داستر

بیمه بدنه رنو داستر مانند بیمه شخص ثالث رنو داستر اجباری نیست اما با خرید آن می‌توانید در زمان تجربه حوادث رانندگی مختلف، هزینه‌های ناشی از خسارت‌ها را بهتر مدیریت کنید. بیمه بدنه خسارت‌های مختلفی را پوشش می‌دهد. این پوشش به دو دسته اصلی و فرعی تقسیم می‌شود.

پوشش‌های اصلی مواردی هستند که توسط تمام شرکت‌های ارائه‌دهنده بیمه عرضه می‌شوند؛ هزینه‌های ناشی از:

 • برخورد دو وسیله نقلیه با یکدیگر در حال حرکت یا سکون؛
 • تصادف خودرو با اشیای مختلف در حالت حرکت یا سکون؛
 • پرتاب‌شدن خودرو از ارتفاع؛
 • حوادث آتش‌سوزی و بروز صاعقه؛
 • دزدیده‌شدن خودرو؛
 • خسارت وارد بر باتری خودرو؛
 • خسارت وارد بر لاستیک‌ها؛
 • نجات خودرو از موقعیتی خطرناک مانند سقوط.

پوشش‌های فرعی هم مواردی هستند که از سوی تمام شرکت‌های بیمه‌کننده ارائه نمی‌شوند و در دسته خدمات اضافی یا الحاقی قرار می‌گیرند. برای استفاده از هریک از این خدمات باید به‌طور جداگانه، هزینه بپردازید. پوشش‌های فرعی شامل موارد زیر هستند:

 • هزینه ناشی از نوسانات بازار و اثرات آن روی قیمت وسیله؛
 • تماس مواد شیمیایی و اسیدی با بدنه خودرو؛
 • خسارت‌های وارد بر خودرو در خارج از کشور؛
 • دزدیده‌شدن قطعات و لوازم یدکی خودرو؛
 • ایجاد خط و خش روی بدنه وسیله؛
 • شکستن شیشه‌های خودرو؛
 • حوادث و بلایای طبیعی؛
 • حذف فرانشیز؛
 • حذف استهلاک.

خسارت‌های خارج از پوشش بیمه بدنه

هزینه رخداد برخی از حوادث رانندگی تحت پوشش بیمه بدنه رنو داستر قرار نمی‌گیرد. از جمله این موارد به حوادث زیر دقت کنید. هزینه‌های ناشی از خسارتِ:

 • وقایعی مانند شورش و اعتصابات یا جنگ؛
 • رانندگی در حالت مستی یا مصرف مواد مخدر؛
 • مشکلات عمدی وارد بر خودرو از سوی صاحب آن؛
 • حمل‌کردن بار غیرمجاز با وسیله نقلیه؛
 • بکسل‌کردن خودروهای دیگر؛
 • بروز انفجارهای هسته‌ای؛
 • فرار و گریختن از پلیس؛
 • رانندگی‌کردن بدون گواهینامه.

قیمت بیمه بدنه رنو داستر

هزینه بیمه بدنه رنو داستر در تمام شرکت‌های بیمه‌گر یکسان نیست. در واقع، پای تخفیفات و پیشنهادات ویژه‌ای از سوی هر شرکت بیمه به‌میان است که مانع از یکسان‌بودن نرخ بیمه بدنه می‌شود. امکان انتقال تخفیفات هر خودرو در صورت خرید خودرویی جدید هم برای صاحب بیمه وجود دارد. ضمن اینکه اگر شرکت بیمه‌گر را هم عوض کنید، فرصت انتقال تخفیفات همچنان وجود خواهد داشت.

علاوه‌بر تخفیفات موردنظر هر بیمه‌گر، عوامل دیگری هم در تعیین قیمت بیمه بدنه نقش دارند که به‌شرح زیر هستند:

 • نوع و مدل خودرو؛
 • ارزش وسیله نقلیه.

در اعلام ارزش واقعی خودرو دقت به‌خرج بدهید چون هزینه پرداختی بابت حوادث مختلف در تناسب با ارزش وسیله نقلیه است. اگر ارزش را کمتر از میزان واقعی اعلام کنید، خدمات کمتری به شما تعلق می‌گیرد.

خرید قسطی بیمه بدنه

امکان خرید بیمه بدنه رنو داستر به دو شکل نقدی و اقساطی وجود دارد. هیچ تفاوتی میان خدمات خرید قسطی یا نقدی وجود ندارد. این دو شکل خرید در زمینه‌های زیر یکسان‌اند:

 • مبلغ و اعتبار بیمه‌نامه؛

 • شیوه پرداخت خسارت به بیمه‌گذار (خریدار بیمه)؛
 • کیفیت خدمات.

بنا به اینکه بیمه را از چه شرکتی می‌خرید، شکل و شیوه پرداخت هزینه به‌طور اقساطی هم متفاوت خواهد بود. به‌طور معمول، نیمی از هزینه به‌طور نقدی از خریدار دریافت و باقی مبلغ هم در چند قسط از او گرفته می‌شود. قوانین و چارچوب کاری شرکت‌های مختلف با یکدیگر متفاوت است. اگر بیمه بدنه رنو داستر را به‌طور قسطی تهیه کنید، دیگر امکان دریافت تخفیف نقدی را که معمولا معادل با ۱۰درصد است از دست خواهید داد.

خرید اینترنتی بیمه بدنه رنو داستر

برای خرید بیمه بدنه رنو داستر می‌توانید به سایت بیمه بازار مراجعه کنید. این سامانه بستری برای خرید آگاهانه بیمه فراهم کرده است. با مراجعه به آن و واردکردن مشخصات خودرو، امکان مشاهده فهرست کاملی از شرکت‌های خدمات‌دهنده بیمه را خواهید داشت. با مرور و مقایسه نرخ و شرایط هریک به انتخاب مناسب برای خود می‌رسید. مقایسه و بررسی شرایط شرکت‌های بیمه‌گر به‌طور حضوری کار ساده‌ای نیست اما بیمه بازار به شما کمک می‌کند که به‌طور آنلاین و بی‌صرف وقت و انرژی زیاد، به نتیجه‌گری برسید و خریدی بی‌دردسر داشته باشید. روند کار هم به این شرح است:

 • به سایت بیمه بازار مراجعه کنید و به بخش محاسبه‌گر بروید.

 • در قسمت محاسبه‌گر، مشخصات خودرو را وارد کنید.
 • فهرست شرکت‌های بیمه‌گر را مرور کنید.
 • گزینه مناسب را انتخاب کنید.
 • هزینه را به‌طور آنلاین بپردازید.

امکان پرداخت هزینه بیمه بدنه رنو داستر در بیمه بازار به دو شکل نقدی و قسطی وجود دارد. اگر بخواهید هم می‌توانید درخواست ارسال نسخه کاغذی بیمه‌نامه را داشته باشید. باید بدانید که نسخه دیجیتالی کفایت می‌کند اما اگر به هر دلیلی، مایل به دریافت نسخه کاغذی هم هستید، با واردکردن نشانی‌تان می‌توانید آن را درب مکان موردنظر تحویل بگیرید. ارسال بیمه‌نامه رایگان است.

دریافت مشاوره از کارشناسان بیمه بازار

برای رسیدن به بهترین انتخاب در فرایند خرید بیمه آنلاین می‌توانید با تیم پشتیبانی بیمه بازار هم تماس بگیرید. کارشناسان تیم به خریداران مشاوره می‌دهند و پاسخ‌گوی تمام پرسش‌ها و مشکلات احتمالی در روند خرید هستند. برای تماس با کارشناسان تیم پشتیبانی بیمه بازار می‌توانید با شماره ۹۱۳۱۱۱۰۰-۰۲۱ تماس بگیرید.

مشتریان بیمه بازار چه می‌گویند؟

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید

سوالات متداول

خرید بیمه شخص ثالث اجباری است ولی تهیه بیمه بدنه برای دارندگان خودرو اختیاری است و به تصمیم صاحب ماشین بستگی دارد. 

آیا خرید بیمه بدنه اجباری است؟

خیر. برای خرید بیمه بدنه داشتن گواهینامه معتبر الزامی است.

 آیا بیمه بدنه به راننده بدون گواهینامه تعلق می‌گیرد؟

بیمه بدنه دو نوع پوشش اصلی و اضافی دارد. پوشش اصلی، پوشش کلی بیمه بدنه و حذف نشدنی است. پوشش اضافی، پوششی است که بر اساس انتخاب صاحب ماشین تهیه می‌شود. 

بیمه بدنه ماشین چه پوشش‌هایی دارد؟

بله، اگر قصد تغییر شرکت بیمه را داشته باشید، پس از اتمام اعتبار بیمه‌نامه قبلی، می‌توانید بیمه‌نامه جدید را از شرکت دیگر و با همان مقدار تخفیف خریداری کنید.

آیا با تغییر شرکت بیمه تخفیفات بیمه‌نامه نیز منتقل می‌شود؟

بله. برای خرید بیمه بدنه بازدید کارشناس جهت بررسی خودرو الزامی است. بعد از ثبت سفارش بیمه بدنه در سایت بیمه بازار، با هماهنگی بیمه‌گذار کارشناس مربوطه در محل تعیین شده حضور پیدا خواهد کرد.

آیا بازدید از خودرو برای خرید بیمه بدنه اجباری است؟

بله، صاحب بیمه‌نامه می‌تواند با تهیه یک الحاقیه، تخفیف‌های خودروی قبلی را به بیمه‌ بدنه خودروی جدید منتقل کند.

آیا تخفیف عدم خسارت بیمه‌ بدنه قابل انتقال است؟

برای خودروهایی که از تولید و مونتاژ قطعات آن بیش از ۱۰ سال گذشته باشد، درازای هرسال اضافی ۵% درصد به نرخ حق بیمه بدنه اضافه می‌شود. برای خودروهای بالای ۲۰ سال صدور بیمه‌نامه نیازمند مجوز است.

چه خودروهایی تحت پوشش بیمه بدنه قرارنمی‌گیرند؟

خیر، کارت طلایی، به نوعی، ضمانت‌نامه کمپانی برای رفع مشکلات خودروی صفر کیلومتر است و نمی‌توان آن را به عنوان سابقه به بیمه بدنه اضافه کرد.

آیا کارت طلایی جزو سوابق بیمه بدنه محسوب می‌شود؟

اگر لوازم خودرو (به‌صورت جزئی) مانند، رادیوپخش، رینگ، لاستیک، و سیستم صوتی… بدون تغییر مکان توقف خودرو سرقت شود، با ارائه گزارش مقامات انتظامی و آگاهی، خسارت پرداخت می‌گردد، به این سرقت درجا گفته می‌شود.و اگر خودرو به‌صورت کامل از محل توقف خود جابه‌جا گردید و به محل نامعلومی انتقال داده شود، سرقت کلی اتفاق افتاده است. لازم به ذکر است سرقت جزئی(درجا) جزو پوشش‌های اضافی بیمه بدنه است که با پرداخت مبلغی اضافی تحت پوشش قرار می‌‌گیرد.

پرداخت خسارت در سرقت جزئی (درجا) و کلی اتومبیل به چه نحوی است؟

اگر تا ۶۰ روز بعد از اعلام سرقت، خودرو پیدا نشد؛ صاحب ماشین می‌تواند خسارت را با کسر ۱۰ درصد فرانشیز دریافت کند. 

چه زمانی خسارت مربوط به سرقت کلی پرداخت می‌شود؟

خسارت‌های ناشی از جنگ، شورش، اعتصاب، تهاجم، خسارت‌های عمدی، خسارتی که به خاطر رانندگی فرد بدون گواهینامه وارد شود، خسارت ناشی از مصرف الکل و مواد مخدر و خسارت‌هایی که خارج از پوشش‌های بیمه بدنه باشند؛ هزینه‌هایش جبران نخواهد شد. 

چه زمانی خسارت در بیمه بدنه پرداخت نمی‌شود؟

برخی شرکت‌های بیمه، تخفیفی را با توجه به موارد زیر برای بیمه بدنه قائل می‌شوند: تخفیف صفرکیلومتر برای خودروهای صفرکیلومتر 1. تخفیف منطقه آزاد برای خودروهایی که پلاک منطقه آزاد دارند 2. دارندگان حساب بلندمدت 3. هیات علمی 4. بیمه عمر یکسان 5. بیمه شخص ثالث از همان شرکت.

چطور از تخفیف‌ بیمه بدنه‌ استفاده کنیم؟

در صورتی که بیمه بدنه منقضی نشده و در طی این مدت از بیمه‌نامه استفاده نشده باشد. به علاوه، خرید بیمه بدنه باید از همان شرکت قبلی انجام شود. در این صورت بازدید الزامی نیست. 

در چه شرایطی خرید بیمه بدنه نیازی به بازدید ندارد؟

چون بیمه بدنه برخلاف بیمه شخص ثالث شرایط «تعیین قیمت رقابتی» دارد. بنابراین هر شرکت بیمه براساس قیمت پایه ماشین، پوشش‌اصلی و اضافی ، ارزیابی میزان خسارت سال‌های قبل و تخفیف‌های ثابت و دوره‌ای، قیمت‌های متفاوتی برای بیمه بدنه اعلام می‌کنند. 

چرا قیمت بیمه بدنه متفاوت است؟

اگر بیمه بدنه بر اساس قیمت کمتر و غیر واقعی تهیه شود؛ در زمان خسارت، بیمه بدنه هزینه‌ها را بر اساس حق بیمه پرداختی جبران می‌کند. به این موقعیت «اعمال ماده ۱۰ قانون» می‌گویند. یعنی اگر ارزش واقعی یک ماشین ۵۰۰ میلیون تومان باشد اما بیمه بدنه آن را ۲۰۰ میلیون تومان خریده باشند؛ در زمان وقوع خسارت مبنای جبران هزینه‌ها همان ۲۰۰ میلیون تومان پرداختی خواهد بود. 

چرا باید بیمه بدنه را بر اساس قیمت واقعی خودرو تهیه کرد؟

با خرید اقساطیِ بیمه بدنه دیگر نمی‌توان از تخفیف ۱۰ درصدی بیمه نقدی استفاده کرد. 

خرید اقساطی بیمه بدنه چه فرقی با خرید نقدی آن دارد؟

سایت‌های ارزیابی قیمت خودرو یکی از بهترین روش‌های برای فهمیدن قیمت واقعی و به روز ماشین‌هاست. یکی از خدمات این سایت‌ها، فرستادن کارشناس برای ارزیابی قیمت حقیقی خودرو است. 

از چه راهی می‌توان ارزش واقعی خودرو را برآورد کرد؟