thirdparty

خرید بیمه شخص ثالث رنو داستر

لطفا پلاک خودروی خود را وارد کنید:
الف
الف
ب
پ
ت
ث
ج
ح
د
ر
ز
ژ
س
ش
ص
ض
ط
ظ
ع
ف
ق
ک
گ
ل
م
ن
و
ه
ی
D
S
ایـران
پرچم
کد ملی مالک خودرو
شماره پلاک خود را ندارید؟

ارزش‌های بیمه‌‌بازار

همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
صدور بیمه نامه در همان روز
صدور بیمه نامه در همان روز
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

بیمه شخص ثالث رنو داستر

رنوداستر (renault duster) از کراس‌اُورهای مطرح و محبوبی است که از سوی شرکت نگین خودرو وارد بازار ایران شد. این خودرو در ابعاد جهانی از قیمت مناسبی برخوردار است و ضمن اقتصادی‌بودن، ویژگی‌های فنی و ظرفیت‌های کیفی بالایی از جمله توانایی آفرود دارد. رنوداستر از نظر سوخت کم‌مصرف است و بازار دست‌دوم خوبی دارد. هرچند رنوداستر آپشن‌های پرشماری ندارد اما به‌واسطه وزن کم، سیستم انتقال نیروی قوی و ابعادی با اندازه مناسب محبوب است. بدنه و کابین این خودرو ظرفیت بهترشدن داشته اما در کل، با محصول استانداردی روبه‌رو هستیم که زیبایی ظاهری و طراحی مناسبی دارد.
هزینه‌هایی که در پی حوادث و رخدادهای مختلف  ممکن است به راننده تحمیل شود سنگین و ناخوشایند است. برای اینکه بتوانید خسارت‌ها را کاهش دهید لازم است برای خرید بیمه شخص ثالث رنو داستر اقدام کنید. در هر تصادف، شخص اول راننده خاطی است و شخص دوم شرکت بیمه‌کننده خودرو. شخص ثالث هم فردی است که از نظر مالی و جانی آسیب می‌بیند. شرکت‌های گوناگونی خدمات بیمه شخص ثالث ارائه می‌کنند که می‌توانید در سایت بیمه بازار از تعرفه آن‌ها استعلام دریافت نمایید.

انواع مدل‌های رنو داستر

رنو داستر در سه تیپ مختلف شامل SE تک دیفرانسیل، SE دو دیفرانسیل و PE با دو دیفرانسیل به‌فروش می‌رسد. دو نسخه SE و PE از نقطه‌نظر نمای بیرونی کابین و رنگ‌بندی بخش‌هایی مانند باربند و آینه‌ها با یکدیگر تفاوت دارند. مدل SE مجهز به آپشن‌هایی مانند کروز کنترل و کنترل پایداری است. این‌ها در نسخه نیمه فول یا همان PE وجود ندارند. هردو نسخه رنو داستر از نظر پیشرانه و مشخصات فنی دیگر مانند سیستم انتقال نیرو یکسان و مشابه‌اند. برای رانندگی با هریک از این مدل‌ها، نیاز به بیمه شخص ثالث دارید. بدون این بیمه اجباری، رانندگی‌کردن جرم است. وقوع هرگونه حادثه هم با تحمیل خسارت‌های سنگین به راننده خاطی همراه می‌شود. با بررسی گزینه‌های مختلف پیشنهادی از سوی شرکت‌های بیمه می‌توانید خیالتان را بابت رانندگی امن‌تر راحت کنید.

انتخاب بیمه شخص ثالث رنو داستر

هزینه‌هایی که در پی حوادث و رخدادهای مختلف رانندگی به شما تحمیل می‌شود، سنگین و ناخوشایند است. برای اینکه از پس پرداخت خسارت‌ها برآیید، باید بیمه شخص ثالث رنو داستر داشته باشید. در هر تصادف، شخص اول راننده خاطی است و شخص دوم شرکت بیمه‌کننده خودرو. شخص ثالث هم فردی است که از نظر مالی و جانی آسیب می‌بیند. شرکت‌های گوناگونی خدمات بیمه شخص ثالث ارائه می‌کنند. با مرور و مقایسه آنها می‌توانید به بهترین گزینه برسید و بیمه شخص ثالث تهیه کنید. سرزدن به شرکت‌های متنوع و پرشمار و تماس‌گرفتن با تک‌تک آنها، کار ساده‌ای نیست. برای اینکه بتوانید دیدی کلی و بهینه نسبت به خدمات بیمه‌گران یا همان شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات بیمه مختلف داشته باشید، امکان استفاده از سایت بیمه بازار برایتان وجود دارد.

قیمت بیمه شخص ثالث

 هزینه بیمه شخص ثالث برای تمام خودروها یکسان نیست.  نرخ بیمه شخص ثالث رنو داستر در گروی عوامل مختلفی از جمله موارد زیر است:

  • مدل خودرو؛

  • سال تولید خودرو؛

  • مدت‌زمان قرارداد بیمه شخص ثالث؛

  • پوشش‌های اضافی بیمه شخص ثالث؛

  • تعداد سال‌های تخفیف عدم خسارت.

خرید قسطی بیمه شخص ثالث رنو داستر

برای خرید بیمه شخص ثالث از بیمه بازار می‌توانید مبلغ را به‌طور نقدی و یک‌جا یا قسطی و در چند نوبت بپردازید. برای پرداخت اقساطی باید چک صیادی داشته باشید. بنا به اینکه بیمه شخص ثالث رنو داستر را از چه شرکت بیمه‌گری تهیه می‌کنید، مبلغ و تعداد اقساط متفاوت خواهد بود. در این شیوه از خرید، بخشی از هزینه را در ابتدا می‌پردازید و باقی را براساس روند تعیین‌شده از سوی بیمه‌گر در یک یا چند قسط دیگر پرداخت می‌کنید.

تخفیف در خرید بیمه شخص ثالث

در زمان خرید بیمه شخص ثالث رنو داستر، تخفیفی موسوم به تخفیف عدم خسارت هم در نظر گرفته می‌شود. به‌اندازه سال‌هایی که خودرو تصادف نکرده است، به آن برای خرید بیمه شخص ثالث تخفیف داده می‌شود. هرچقدر که شمار سال‌های بی‌تصادف خودرو بیشتر باشد، تخفیف بالاتری هم دریافت می‌کند.

جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث

نرخ بیمه شخص ثالث رنو داستر در هر سال متفاوت است. با اعلام از سوی بیمه مرکزی، نرخ معینی به این بیمه تعلق می‌گیرد. از آنجا که داشتن بیمه شخص ثالث اجباری است، هرروز که خودرویتان بدون بیمه بماند، مشمول جریمه می‌شود. براساس نرخ بیمه سالانه، مبلغ جریمه به‌طور روزانه تعیین می‌شود. پس هرروز که خودرویتان بیمه شخص ثالث نداشته باشد، رقمی به مبلغ جریمه افزوده خواهد شد. شرکت بیمه مرکزی در ماه‌هایی از سال که به‌طور دقیق هم مشخص نیستند، به شرکت‌های بیمه‌گر اجازه بخشش جرایم در این زمینه را هم می‌دهد.

پیامدهای نداشتن بیمه شخص ثالث

وقوع حادثه رانندگی و تصادف بدون داشتن بیمه شخص ثالث با خسارت‌های زیادی همراه می‌شود. راننده خاطی باید تا زمان تسویه تمام خسارت‌های واردشده در زندان بماند. بنابراین، بهتر است که همیشه حواستان به بیمه شخص ثالث رنو داستر و خودروهای دیگر باشد. بدون بهره‌مندی از این نوع بیمه، امکان معامله خودرو هم وجود ندارد. به‌عبارت دیگر، خریدوفروش چنین خودرویی ممنوع است.

خرید بهترین بیمه شخص ثالث

نرخ پایه بیمه شخص ثالث و خدمات اصلی‌اش در تمام شرکت‌های بیمه یکسان است. بااین‌حال، شرکت‌های گوناگون با در نظرگرفتن پوشش‌های اضافی و ارائه پیشنهادات مختلف به مشتریان، باعث می‌شوند که قیمت بیمه یکسان نباشد. برای خرید و انتخاب بهترین بیمه شخص ثالث رنو داستر می‌توانید به سایت بیمه بازار سر بزنید. اگر هرگونه سوال و مشکلی در فرایند خرید یپش بیاید هم با تیم پشتیبانی شرکت با شماره 02101007240 تماس بگیرید. کارشناسان تیم در تمام روزهای هفته در کنار کاربران هستند و به سوالات و ابهامات موجود پاسخ می‌دهند. برای دریافت مشاوره جهت خرید بهترین بیمه شخص ثالث هم می‌توانید با اعضای تیم پشتیبانی مشورت کنید.

مشتریان بیمه بازار چه می‌گویند؟

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید

سوالات متداول

بعد از خرید آنلاین بیمه‌نامه در صورت تمایل می‌توانید نسخه فیزیکی آن را نیز سفارش دهید.

آیا بعد از خرید بیمه شخص ثالث از بیمه بازار، نسخه فیزیکی بیمه‌نامه را دریافت خواهیم کرد؟

اگر تمامی مدارک مورد نیاز به صورت کامل بارگذاری شده‌باشد؛ بیمه‌نامه شخص ثالث بعد از ۱۵ الی ۲۰ دقیقه صادر می‌شود. بارگذاری مدارک به صورت ناقص، روند صدور را طولانی خواهد کرد.

بیمه نامه شخص ثالث، چه مدت بعد از خرید صادر و فعال می‌شود؟

بهترین زمان برای تمدید بیمه‌نامه شخص ثالث، ۱۰ روز پیش از اتمام تاریخ اعتبار بیمه‌نامه است. هر زمانی از روز که بیمه‌نامه شخص ثالث خودرو تمدید شود، اعتبار آن از بامداد روز آتی آغاز خواهد شد.

چند روز پیش از تمام شدن اعتبار بیمه‌نامه باید برای تمدید آن اقدام کرد؟

برای بررسی صحت و اصالت بیمه‌نامه خودرو، می‌توانید با مراجعه به صفحه bimebazar.com/sanhabInquiry و وارد کردن شماره بیمه‌نامه، کد یکتا، کد VIN (شماره ۱۷ رقمیِ شناسایی خودرو) و کد ملی خود از صحت آن اطمینان حاصل نمایید. همچنین امکان بررسی اصالت بیمه‌نامه از طریق ارسال پیامک وجود دارد.

چگونه می‌توان از صحت بیمه‌نامه خودرو مطمئن شد؟

بخشش جریمه دیرکرد فرآیندی است که از سوی سازمان بیمه‌مرکزی انجام می‌شود و از قاعده خاصی پیروی نمی‌کند. این بخشش معمولا یک بار در فصل بهار، یک بارتابستان و یک بار زمستان از طرف بیمه‌مرکزی به شرکت‌های بیمه اعلام می‌شود.

بخشش جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث چه زمانی انجام می‌پذیرد؟

جریمه دیرکرد به صورت روزانه حساب می‌شود. یعنی به ازای هر روز تاخیر در خرید و تمدید، مبلغی به عنوان جریمه به بیمه‌نامه تعلق می‌گیرد. چون نرخ بیمه ثالث، سال به سال تغییر می‌کند ؛ نرخ جریمه دیرکرد آن هم  در هر سال متفاوت است و نرخ ثابتی ندارد.

جریمه تاخیر خرید بیمه شخص ثالث چگونه محاسبه می‌شود؟

از آنجا که تخفیف بیمه ثالث به شخص تعلق دارد؛ به دو شیوه می‌توان کار انتقال تخفیف را انجام داد. در صورتی که مالک ماشین قصد فروش داشته‌باشد؛ می‌تواند تخفیف بیمه‌اش را به خودروی جدیدی که خریده انتقال بدهد. درشرایطی دیگر، ممکن است صاحب بیمه‌نامه بخواهد تخفیفش را به شخص دیگری انتقال بدهد. در این صورت آن فرد حتما باید یکی از اعضای درجه یک خانواده‌ (پدر، مادر، همسر، فرزند) باشد. به جز این دو شیوه، امکان دیگری برای انتقال تخفیف وجود ندارد.

شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث چیست؟

به صورت کلی، انتقال تخفیف نیاز به دریافت الحاقیه دارد که ممکن است برای صاحب بیمه بار مالی داشته‌باشد. اما در صورتی که بیمه شخص ثالث را از بیمه‌بازار خریده باشید؛ می‌توانید تخفیف‌های مربوط به آن را بدون پرداخت هزینه، انتقال بدهید.

آیا امکان انتقال تخفیف بیمه ثالث از طریق خرید آنلاین بیمه در سایت بیمه بازار وجود دارد؟

در بیمه‌بازار امکان خرید بیمه شخص ثالث قسطی وجود دارد. فقط کافی است ‌هنگام خرید بیمه خود، مشخص کنید از کدام شرکت بیمه می‌خواهید بیمه ثالث خود را خریداری کنید. در مرحله ثبت سفارش تعداد اقساطی که شرکت بیمه در نظر گرفته است و مقدار هر قسط را مشاهده خواهید کرد. توجه داشته باشید که ممکن است شرکت قبلی که از آن بیمه خود را تهیه کرده‌اید، در سال جدید بیمه‌نامه را قسطی ارائه ندهد.

آیا می‌توان بیمه شخص ثالث را اقساطی تهیه کرد؟

خیر، در حال حاضر خرید قسطی بیمه شخص ثالث فقط با ارائه «چک صیاد» امکان‌پذیر است. علاوه بر آن، تنها ساکنین شهر تهران می‌توانند از این امکان استفاده کنند و در این مورد خاص، منظور از تهران، مجموع ۲۲ منطقه شهرداری است.

آیا امکان خرید قسطی بدون چک در سایت بیمه‌بازار وجود دارد؟

بله، بعد از خرید بیمه‌ثالث به صورت آنلاین طرف حساب شما «شرکت بیمه‌ای است که از آن بیمه خریده‌اید.» بنابراین برای جبران خسارت خارج از تهران باید به شعبه‌های آن شرکت بیمه خاص، مراجعه و روند دریافت خسارت را طی کنید. 

اگر بیمه ثالث را به صورت آنلاین بخریم؛  می‌توانیم خارج از تهران خسارت دریافت کنیم؟

بیمه‌بازار در حوزه صدور بیمه شخص ثالث با «تمامی شرکت‌های بیمه» همکاری دارد. شما در بیمه‌بازار می‌توانید برای خرید بیمه شخص ثالث از تخفیف‌ استفاده کنید و هزینه را به صورت قسطی بپردازید. 

بعد از خرید بیمه و ارسال تصویر مدارک، بیمه ثالث شما سریعا صادر می‌شود و در صورت درخواست، نسخه فیزیکی آن، بدون دریافت هزینه و به صورت رایگان، به آدرس درج شده در فرم ارسال خواهد شد.

خرید بیمه‌ ثالث از بیمه‌بازار چه امتیازی دارد؟

خیر، قانونِ لزوم ارائه نسخه کاغذی بیمه شخص ثالث لغو شده‌است. شما می‌توانید به راحتی از نسخه آنلاین و دیجیتالی که لینکش با پیامک به تلفن همراهتان ارسال می‌شود استفاده کنید.

آیا دریافت نسخه فیزیکی و کاغذی بیمه شخص ثالث ضروری است؟

قیمت بیمه شخص ثالث که روی بیمه‌نامه ذکر می‌شود برای همه شرکت‌های بیمه یکسان است. دلیل تفاوت قیمت‌ها در آفرهای ویژه‌ای است که بیمه‌بازار برای برخی از شرکت‌ها در نظر می‌گیرد. 

دلیل تخفیف‌ها و اختلاف قیمت بیمه شخص ثالث بین شرکت‌های مختلف در سایت بیمه‌بازار چیست؟

چون واحد صدور بیمه در شرکت‌ها به مدارک به روز شده نیاز دارد. 

چرا برای هر بار خرید و تمدید بیمه شخص ثالث باید مدارک را بارگذاری کنیم؟

بله، برای تمدید بیمه‌نامه شما می‌توانید به هر یک از شرکت‌های بیمه‌ای مورد نظر خود مراجعه کنید و در خواست تمدید بیمه‌نامه نمایید. همچنین تخفیفات بیمه شخص ثالث خودرو شما نیز حفظ خواهد شد. توجه داشته باشید که با تغییر شرکت بیمه تخفیف‌ها نیز منتقل می‌شوند.

آیا تغییر شرکت بیمه امکان‌پذیر است؟ قوانین و مقررات آن به چه صورت است؟ 

در صورت مفقودی بیمه‌نامه شخص ثالث، باید با در دست داشتن کارت خودرو و کارت شناسایی به نمایندگی صادرکننده بیمه مراجعه کرد. پس از انجام پروسه‌ی اعلام مفقودی برای فرد یک گواهی صادر خواهد شد که ارزش قانونی آن به اندازه اصل بیمه‌نامه است.

اگر بیمه‌نامه شخص ثالث گم شود چه کارهایی باید انجام داد؟ 

بیمه شخص ثالث هزینه‌های مربوط به درمان، فوت و خسارت‌های وارد شده به اموال را پوشش می‌دهد. بیمه شخص ثالث برای تمام وسایل نقلیه اجباری است.

منظور از بیمه شخص ثالث چیست؟

اشخاص ثالث در بیمه ثالث کسانی هستند که در حادثه دچار زیان مالی و جانی شده‌اند. 

شخص ثالث در بیمه شخص ثالث کیست؟

بله. داشتن بیمه شخص ثالث برای کلیه رانندگان وسایل نقلیه ( مسافری،بارکش، موتورسیکلت و…) اجباری است.

آیا داشتن بیمه شخص ثالث برای همه افراد اجباری است؟

رانندگی بدون بیمه شخص ثالث ممنوع است. در صورتی که وسیله نقلیه‌ای دچار حادثه شود و دارای بیمه شخص ثالث نباشد، راننده مقصر تا زمان پرداخت خسارت جانی و مالی اشخاص زیان دیده در حادثه، زندانی خواهد شد. همچنین خرید و فروش وسیله نقلیه بدون بیمه شخص ثالث امکان‌پذیر نیست.

نداشتن بیمه شخص ثالث چه عواقبی دارد؟

برای استعلام قیمت بیمه شخص ثالث می‌توانید اطلاعات خودروی خود را در سایت بیمه بازار وارد کنید تا لیستی ازتعرفه شرکت‌های بیمه برای شما نمایش داده شود. همچنین برای اطمینان از صحت بیمه شخص ثالث می‌توانید به سامانه سنهاب بیمه بازار مراجعه کنید. 

چگونه بیمه شخص ثالث را استعلام کنیم؟

 برخورداری از بیمه شخص ثالث برای تمام رانندگان اجباری است. این بیمه می‌تواند خسارات جانی و ملی بروز حادثه را به میزان قابل توجهی تحت پوشش قرار دهد. 

مزایای بیمه شخص ثالث چیست؟

این بیمه هزینه دیه و نقص عضو راننده را پرداخت می‌کند اما هزینه‌های پزشکی راننده مقصر را جبران نمی‌کند. راننده مقصر در صورتی که بخواهد خسارت پزشکی را پرداخت کند، باید از بیمه حوادث انفرادی استفاده نماید.

آیا بیمه شخص ثالث خسارت وارد شده به راننده را جبران می‌کند؟ 

مهم‌ترین شرط بیمه شخص ثالث داشتن گواهینامه است. در صورتی که راننده گواهینامه نداشته باشد، شرکت بیمه هیچ هزینه‌ای را تقبل نخواهد کرد.  

در صورت نداشتن گواهینامه آیا خسارات وارد شده را می‌توان از طریق بیمه شخص ثالث جبران نمود؟

نحوه محاسبه بیمه شخص ثالث ماشین به این صورت است که سالی 5 درصد به بیمه‌نامه اضافه می‌شود و این درصد از حق پایه بیمه کسر می‌شود. 

 بیمه شخص ثالث ماشین چگونه محاسبه می‌شود؟

حق بیمه شخص ثالث هر ساله بر اساس نرخ دیه اعلام شده توسط قوه قضاییه تعیین می‌شود. به دلیل تورم با افزایش نرخ دیه، سطح پوشش بیمه‌گزار افزایش پیدا می‌کند. هر زمانی که شخص بخواهد سطح پوشش بیمه شخص ثالث خود را افزایش دهد و یا اقدام به عوض کردن نام مندرج بر روی بیمه‌نامه کند، باید درخواست الحاقیه نماید.  
 

الحاقیه بیمه شخص ثالث چیست و چه زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد؟