carbody

استعلام قیمت و خرید بیمه بدنه رانا و رانا پلاس

لطفا پلاک خودروی خود را وارد کنید:
الف
الف
ب
پ
ت
ث
ج
ح
د
ر
ز
ژ
س
ش
ص
ض
ط
ظ
ع
ف
ق
ک
گ
ل
م
ن
و
ه
ی
D
S
ایـران
پرچم
کد ملی مالک خودرو
شماره پلاک خود را ندارید؟

ارزش‌های بیمه‌‌بازار

صدور بیمه نامه در همان روز
صدور بیمه نامه در همان روز
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

بیمه بدنه رانا

صاحب هریک از مدل‌های رانا که هستید، خوب است با نگاهی به خرید بیمه بدنه از تحمیل پرداخت خسارت‌های سنگین و مختلف در حوادث گوناگون پیشگیری کنید. با وارد کردن اطلاعات خودروی خود در همین صفحه می‌توانید با مقایسه قیمت شرکت‌های بیمه، بهترین و ارزان‌ترین بیمه بدنه رانا را خریداری کنید.

آشنایی با مدل‌های خودروی رانا

خودروی رانا (Runna) از تولیدات وطنی شرکت ایران‌خودرو است که در سال ۱۳۹۱ وارد بازار شد. این خودرو در واقعیت همان خودرو ۲۰۶ مجهز به صندوق است و ظاهر و آپشن‌های آن کمی متفاوت‌اند. رانا از خودروهایی با موتور قوی است که خدمات پس از فروش گسترده‌ای دارد و ظاهری مدرن. حجم موتور این خودرو ۱۶۰۰ سی‌سی است و انواع مختلفی از آن در بازار موجود است که شامل رانا EL (runna EL)، رانا LX (runna LX)، رانا پلاس (runna plus) و رانا پلاس پانوراما (runna plus panorama) می‌شود.

رانا مدل EL سدان کوچکی است که با بهره‌مندی از ویژگی‌های مطلوبی مانند ترمز ضدقفل، ایربگ جلو و فرمان هیدرولیکی در شمار خودروهای پرفروش از محصولات میان‌رده قرار می‌گیرد. مدل LX هم نوع دیگری از این برندمدل است که ترمزی قدرتمند دارد و قطعات یدکی‌اش هم به‌راحتی در بازار پیدا می‌شود. این خودروی پنج‌دنده هم مجهز به سنسور عقب است و ترمز ضدقفل دارد. مدل دیگر خودروی رانا، رانا پلاس است که کمی از مدل‌های نام‌برده کیفیت بهتری دارد. برای مثال در فن رادیاتور آن بهبودهایی در نظر گرفته شده و برای کاهش صدا هم مجهز به عایق کاپوت است. این مدل دارای آپشن‌هایی نظیر چراغ دی‌لایت هم هست. مدل دیگر رانا با عنوان رانا پلاس پانوراما شناخته می‌شود و ویژگی‌هایی به‌مراتب بهتر از مدل‌های دیگر دارد. راناپلاس پانوراما با کاهش مصرف سوخت، بهبود وضعیت تعویض دنده‌ها و آپشن‌های بیشتر از گزینه‌های محبوب‌تر میان خریداران است.

قیمت بیمه بدنه رانا

هر شرکت بیمه قیمت‌گذاری متفاوتی برای ارائه خدمات بیمه بدنه رانا دارد. تعیین قیمت در این زمینه رقابتی و وابسته به عوامل مختلفی از جمله موارد زیر است:

 • نوع خودرو 
 • مدل خودرو 
 • کاربری خودرو 
 • تخفیفات هر شرکت 
 • پوشش‌های الحاقی هر شرکت

پوشش‌های بیمه بدنه Runna

شرکت‌های بیمه دو نوع پوشش در زمینه بدنه ارائه می‌کنند؛ پوشش‌های اصلی و فرعی. یکی از دلایل اصلی تفاوت قیمت‌های بیمه بدنه در شرکت‌های مختلف هم مربوط به پوشش‌های فرعی یا الحاقی می‌شود. پوشش‌های اصلی که از سوی تمام شرکت‌های بیمه بدنه رانا ارائه می‌شوند، به‌شرح زیر هستند:

 • برخورد اشیا به خودروی رانا در حال سکون یا حرکت
 • تصادف و تصادم دو وسیله نقلیه
 • سقوط خودرو از ارتفاع
 • آتش‌سوزی و صاعقه
 • سرقت خودرو
 • خسارت باتری و لاستیک 
 • خسارت‌ها در زمان نجات خودرو از موقعیتی خطرناک و خسارت‌زا 

پوشش‌های فرعی، الحاقی یا اضافی بیمه بدنه رانا هم به‌شرح زیر هستند:

 • سرقت لوازم و قطعات یدکی 
 • خسارت ناشی از نوسانات قیمت بازار 
 • بلایای طبیعی؛
 • شکسته‌شدن شیشه 
 • پاشیده‌شدن مواد شیمیایی و اسیدی 
 • خط‌وخش‌افتادن بدنه خودرو 
 • هزینه و خسارت واردشده به بدنه در خارج از کشور 
 • حذف فرانشیز 
 • حذف استهلاک 

خرید بیمه بدنه رانا از بیمه بازار 

خرید بهترین بیمه بدنه رانا برای هریک از خریداران معنای مختلفی دارد. باید بنا به نیازهای خودرو، ارزش آن، نوع کاربری و بودجه‌تان از میان شرکت‌های مختلف بیمه‌گر (ارائه‌دهنده خدمات بیمه) انتخاب کنید. یکی از بهترین روش‌ها برای شناسایی گزینه‌های مختلف، ارزیابی خدمات و مقایسه آنها با یکدیگر، مراجعه به سامانه بیمه بازار و خرید آنلاین بیمه است. این بستر آنلاین به شما کمک می‌کند که با ورود اطلاعات خودروی خود در بخش محاسبه‌گر قیمت، با شرکت‌های مختلفی آشنا شوید که خدمات بیمه بدنه رانا را با شرایط گوناگون در اختیارتان قرار می‌دهند. پس از انتخاب بیمه‌نامه و انجام فرایند خرید، کارشناس مربوطه جهت بازرسی ماشین در محل مورد نظر شما حضور پیدا خواهد کرد. در این مسیر، برای پیگیری هر مشکل و دریافت پاسخ هرگونه سوال احتمالی می‌توانید با تیم پشتیبانی بیمه بازار با شماره 02191007240 تماس بگیرید.

خرید نقدی و اقساطی بیمه بدنه رانا

بیمه شخص ثالث رانا اجباری است اما خرید بیمه بدنه اختیاری است و اگر برای صرف هزینه مشکل دارید، امکان خرید قسطی از بیمه بازار هم وجود دارد. کافی است که در زمان انتخاب پرداخت هزینه بیمه از این سامانه، گزینه قسطی را انتخاب کنید. خرید قسطی و نقدی فقط در شکل پرداخت هزینه با هم متفاوت‌اند و در موارد زیر یکسان‌اند:

 • شرایط قرارداد 
 • مبلغ حق بیمه 
 • اعتبار بیمه‌نامه 
 • کیفیت ارائه خدمات 
 • نحوه پرداخت خسارات 

تنها یک تفاوت علاوه بر شیوه پرداخت حق بیمه میان خرید نقدی و اقساطی وجود دارد. اگر بیمه بدنه رانا را اقساطی تهیه کنید، تخفیف ۱۰ درصدی خرید نقدی شامل حالتان نمی‌شود.

مشتریان بیمه بازار چه می‌گویند؟

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید

سوالات متداول

خرید بیمه شخص ثالث اجباری است ولی تهیه بیمه بدنه برای دارندگان خودرو اختیاری است و به تصمیم صاحب ماشین بستگی دارد. 

آیا خرید بیمه بدنه اجباری است؟

خیر. برای خرید بیمه بدنه داشتن گواهینامه معتبر الزامی است.

 آیا بیمه بدنه به راننده بدون گواهینامه تعلق می‌گیرد؟

بیمه بدنه دو نوع پوشش اصلی و اضافی دارد. پوشش اصلی، پوشش کلی بیمه بدنه و حذف نشدنی است. پوشش اضافی، پوششی است که بر اساس انتخاب صاحب ماشین تهیه می‌شود. 

بیمه بدنه ماشین چه پوشش‌هایی دارد؟

بله، اگر قصد تغییر شرکت بیمه را داشته باشید، پس از اتمام اعتبار بیمه‌نامه قبلی، می‌توانید بیمه‌نامه جدید را از شرکت دیگر و با همان مقدار تخفیف خریداری کنید.

آیا با تغییر شرکت بیمه تخفیفات بیمه‌نامه نیز منتقل می‌شود؟

بله. برای خرید بیمه بدنه بازدید کارشناس جهت بررسی خودرو الزامی است. بعد از ثبت سفارش بیمه بدنه در سایت بیمه بازار، با هماهنگی بیمه‌گذار کارشناس مربوطه در محل تعیین شده حضور پیدا خواهد کرد.

آیا بازدید از خودرو برای خرید بیمه بدنه اجباری است؟

بله، صاحب بیمه‌نامه می‌تواند با تهیه یک الحاقیه، تخفیف‌های خودروی قبلی را به بیمه‌ بدنه خودروی جدید منتقل کند.

آیا تخفیف عدم خسارت بیمه‌ بدنه قابل انتقال است؟

برای خودروهایی که از تولید و مونتاژ قطعات آن بیش از ۱۰ سال گذشته باشد، درازای هرسال اضافی ۵% درصد به نرخ حق بیمه بدنه اضافه می‌شود. برای خودروهای بالای ۲۰ سال صدور بیمه‌نامه نیازمند مجوز است.

چه خودروهایی تحت پوشش بیمه بدنه قرارنمی‌گیرند؟

خیر، کارت طلایی، به نوعی، ضمانت‌نامه کمپانی برای رفع مشکلات خودروی صفر کیلومتر است و نمی‌توان آن را به عنوان سابقه به بیمه بدنه اضافه کرد.

آیا کارت طلایی جزو سوابق بیمه بدنه محسوب می‌شود؟

اگر لوازم خودرو (به‌صورت جزئی) مانند، رادیوپخش، رینگ، لاستیک، و سیستم صوتی… بدون تغییر مکان توقف خودرو سرقت شود، با ارائه گزارش مقامات انتظامی و آگاهی، خسارت پرداخت می‌گردد، به این سرقت درجا گفته می‌شود.و اگر خودرو به‌صورت کامل از محل توقف خود جابه‌جا گردید و به محل نامعلومی انتقال داده شود، سرقت کلی اتفاق افتاده است. لازم به ذکر است سرقت جزئی(درجا) جزو پوشش‌های اضافی بیمه بدنه است که با پرداخت مبلغی اضافی تحت پوشش قرار می‌‌گیرد.

پرداخت خسارت در سرقت جزئی (درجا) و کلی اتومبیل به چه نحوی است؟

اگر تا ۶۰ روز بعد از اعلام سرقت، خودرو پیدا نشد؛ صاحب ماشین می‌تواند خسارت را با کسر ۱۰ درصد فرانشیز دریافت کند. 

چه زمانی خسارت مربوط به سرقت کلی پرداخت می‌شود؟

خسارت‌های ناشی از جنگ، شورش، اعتصاب، تهاجم، خسارت‌های عمدی، خسارتی که به خاطر رانندگی فرد بدون گواهینامه وارد شود، خسارت ناشی از مصرف الکل و مواد مخدر و خسارت‌هایی که خارج از پوشش‌های بیمه بدنه باشند؛ هزینه‌هایش جبران نخواهد شد. 

چه زمانی خسارت در بیمه بدنه پرداخت نمی‌شود؟

برخی شرکت‌های بیمه، تخفیفی را با توجه به موارد زیر برای بیمه بدنه قائل می‌شوند: تخفیف صفرکیلومتر برای خودروهای صفرکیلومتر 1. تخفیف منطقه آزاد برای خودروهایی که پلاک منطقه آزاد دارند 2. دارندگان حساب بلندمدت 3. هیات علمی 4. بیمه عمر یکسان 5. بیمه شخص ثالث از همان شرکت.

چطور از تخفیف‌ بیمه بدنه‌ استفاده کنیم؟

در صورتی که بیمه بدنه منقضی نشده و در طی این مدت از بیمه‌نامه استفاده نشده باشد. به علاوه، خرید بیمه بدنه باید از همان شرکت قبلی انجام شود. در این صورت بازدید الزامی نیست. 

در چه شرایطی خرید بیمه بدنه نیازی به بازدید ندارد؟

چون بیمه بدنه برخلاف بیمه شخص ثالث شرایط «تعیین قیمت رقابتی» دارد. بنابراین هر شرکت بیمه براساس قیمت پایه ماشین، پوشش‌اصلی و اضافی ، ارزیابی میزان خسارت سال‌های قبل و تخفیف‌های ثابت و دوره‌ای، قیمت‌های متفاوتی برای بیمه بدنه اعلام می‌کنند. 

چرا قیمت بیمه بدنه متفاوت است؟

اگر بیمه بدنه بر اساس قیمت کمتر و غیر واقعی تهیه شود؛ در زمان خسارت، بیمه بدنه هزینه‌ها را بر اساس حق بیمه پرداختی جبران می‌کند. به این موقعیت «اعمال ماده ۱۰ قانون» می‌گویند. یعنی اگر ارزش واقعی یک ماشین ۵۰۰ میلیون تومان باشد اما بیمه بدنه آن را ۲۰۰ میلیون تومان خریده باشند؛ در زمان وقوع خسارت مبنای جبران هزینه‌ها همان ۲۰۰ میلیون تومان پرداختی خواهد بود. 

چرا باید بیمه بدنه را بر اساس قیمت واقعی خودرو تهیه کرد؟

با خرید اقساطیِ بیمه بدنه دیگر نمی‌توان از تخفیف ۱۰ درصدی بیمه نقدی استفاده کرد. 

خرید اقساطی بیمه بدنه چه فرقی با خرید نقدی آن دارد؟

سایت‌های ارزیابی قیمت خودرو یکی از بهترین روش‌های برای فهمیدن قیمت واقعی و به روز ماشین‌هاست. یکی از خدمات این سایت‌ها، فرستادن کارشناس برای ارزیابی قیمت حقیقی خودرو است. 

از چه راهی می‌توان ارزش واقعی خودرو را برآورد کرد؟