carbody

خرید بیمه بدنه سانگ یانگ تیوولی

لطفا پلاک خودروی خود را وارد کنید:
الف
الف
ب
پ
ت
ث
ج
ح
د
ر
ز
ژ
س
ش
ص
ض
ط
ظ
ع
ف
ق
ک
گ
ل
م
ن
و
ه
ی
D
S
ایـران
پرچم
کد ملی مالک خودرو
شماره پلاک خود را ندارید؟

ارزش‌های بیمه‌‌بازار

صدور بیمه نامه در همان روز
صدور بیمه نامه در همان روز
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

بیمه بدنه سانگ یانگ تیوولی

 

خودروهای سانگ یانگ ابتدا به دلیل ظاهر عجیب خود طرفداران زیادی نداشتند، اما مدل تیوولی توانست با ظاهر چشم‌نواز و منحصربه‌فرد خود جایگاه مهمی در بازار ایران پیدا کند. این خودرو در دو تیپ الیت و اسپرت، اما به تعداد محدود در کشور وجود دارد. این خودروی گران‌قیمت و لوکس می‌تواند یکی از سرمایه‌های مهم شما باشد، از این‌رو با خرید بیمه بدنه سانگ یانگ تیوولی می‌توانید از این سرمایه محافظت کنید.

معرفی پوشش‌های بیمه بدنه

برخلاف بیمه شخص ثالث تیوولی که اجباریست، برای خرید بیمه بدنه الزام قانونی وجود ندارد. با این حال، بسیاری از رانندگان به دلیل پوشش‌های بی‌نظیر این بیمه، خرید آن را ضروری می‌دانند. در واقع شما می‌توانید با بیمه بدنه ، خسارات بسیاری از حوادث ناگوار و غیرقابل‌پیشبینی جبران کنید. پوشش‌های این بیمه در دو دسته اصلی و اضافی جای می‌گیرند:

پوشش‌های اصلی بیمه بدنه

این پوشش‌های اصلی توسط همه شرکت‌های بیمه ارائه می‌شوند و نیازی نیست برای دریافت آن‌ها هزینه بیشتری بپردازید. از مهم‌ترین پوشش‌های اصلی بیمه بدنه می‌توان به این موارد اشاره کرد:

 • پوشش خسارات خودروی مقصر در سوانح رانندگی؛
 • پوشش خسارات تصادف خودرو با جسم ثابت یا متحرک؛
 • پوشش خساراتی که حین انتقال و نجات خودروی تصادفی ایجاد می‌شوند؛
 • پوشش خسارت به سرقت رفتن کامل خودرو، در صورت پیدا نشدن آن تا ۶۰ روز؛
 • پوشش خساراتی که به دلیل سقوط، آتش‌سوزی یا انفجار خودرو ایجاد شده‌اند؛
 • پوشش خساراتی که در اثر به سرقت رفتن خودرو ایجاد می‌شوند؛
 • پوشش خسارات باتری یا لاستیک سانگ یانگ تیوولی، تا حداکثر ۵۰ درصد مبلغ نوی باتری یا لاستیک.

پوشش‌های اضافی بیمه بدنه

این پوشش‌های اضافی (یا الحاقی) تنها با انتخاب صاحب بیمه بدنه و با پرداخت هزینه اضافه ارائه می‌شوند، اما می‌توانند این خسارت‌ها را برای شما جبران کنند:

 • خسارات پیش‌‌آمده به دلیل سیل، زلزله یا آتشفشان؛
 • خسارت شکستن شیشه، که به دلایل نامعمولی مانند تغییر دما یا تراکم هوای خودرو ایجاد شده‌ است؛
 • خسارات پیش‌آمده به دلیل پاشیدن مواد شیمیایی، اسید یا رنگ به خودرو؛
 • خسارات سرقت لوازم خودرو درجا، از جمله اقلامی مانند سیستم صوتی، لاستیک یا رینگ؛
 • خساراتی که به دلیل ایاب و ذهاب حین تعمیر خودرو به شما تحمیل می‌شوند؛
 • خسارات میخ‌کشی یا کشیده شدن اجسام تیز به بدنه خودرو؛
 • خسارات ناشی از افت قیمت، در اثر عواملی مانند افت مدل، صافکاری یا رنگ بدنه؛
 • پوشش نوسانات، برای دریافت خسارت کافی، حتی اگر قیمت خودرو را حین خرید بیمه بدنه کمتر ثبت کرده باشید (تا سقف ۲۰ درصد)؛
 • پوشش ترانزیت جهت جبران خسارات خارج از کشور.

چه خساراتی تحت پوشش بیمه بدنه نیستند؟

بعضی خسارات خودروی شما تحت پوشش بیمه بدنه سانگ یانگ تیوولی قرار نمی‌گیرند. همچنین بعضی عوامل باعث می‌شوند نتوانید خسارتی از طرف بیمه دریافت کنید. از مهم‌ترین این موارد:

 • خسارات عمدی که توسط بیمه‌گذار (یعنی صاحب بیمه) ایجاد شده‌اند؛
 • خسارات حمل باری که از حد مجاز خودرو سنگین‌تر هستند؛
 • خساراتی که در اثر جنگ، تهاجم، اعتصاب یا شورش ایجاد شده‌اند؛
 • خساراتی که حین مصرف مشروبات الکلی یا مواد مخدر رخ داده‌اند؛
 • خساراتی که حین رانندگی بدون داشتن گواهینامه مناسب رخ داده‌اند؛
 • خساراتی که به دلیل بکسل شدن خودرو توسط خودرویی که مجوز بکسل کردن ندارد رخ می‌دهند؛
 • خساراتی که حین گریز از نیروهای پلیس ایجاد می‌شوند.

معرفی خودروی سانگ یانگ تیوولی

اصلی‌ترین عامل در تعیین قیمت بیمه بدنه Ssangyong Tivoli ، ارزش روز خودروست که در اثر عواملی مانند سال ساخت، مدل و امکانات خودرو بیشتر یا کمتر می‌شود. به همین دلیل، خوب است خودروی خود را بهتر بشناسید. تیپ الیت سانگ یانگ تیوولی از اواخر ۱۳۹۴ و تیپ اسپرت آن نیز در سال ۱۳۹۵ در دسترس رانندگان قرار گرفت. تفاوت این دو در امکانات اضافه‌تریست که توسط تیپ اسپرت ارائه می‌شود، از جمله رینگ اسپرت دیاموندکات، سقف رنگی بدون سانروف، شیشه‌های دودی عقب و اسپویلر سقفی اشاره کرد. جدیدترین مدل سانگ یانگ تیوولی مدل مونتاژ داخلی آن است که در سال‌های ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۱ در دسترس مشتریان قرار گرفت و امکاناتی بهتر ارائه می‌داد.

همه مدل‌های این خودرو با گیربکس ۶ دنده اتومات با شیفت لاک، پیشرانه ۴ سیلندری و حجم موتور ۱.۶ لیتر تولید شده‌اند. قدرت خودروی سانگ یانگ تیوولی به حداکثر ۱۲۸ اسب بخار می‌رسد، گشتاوری معادل ۱۶۰ نیوتن‌متر دارد و شتاب اولیه آن نیز به ۱۲.۵ ثانیه زمان نیاز دارد. این شاسی بلند کوچک می‌تواند به حداکثر سرعت ۱۷۵ کیلومتر بر ساعت برسد. امکانات رفاهی این خودرو شامل کروز کنترل، کنترل کشش، کنترل سرعت در سرازیری، ضد واژگونی، سنسور جلو و عقب، سنسور باران، سنسور باد تایر، مانیتور ۷ اینچی لمسی و ۶ ایربگ می‌شوند.

قیمت بیمه بدنه سانگ یانگ تیوولی

قیمت این بیمه می‌تواند برای هر راننده یا هر خودرو مبلغی متفاوت باشد، به همین دلیل خوب است بدانید چه عواملی در تعیین این قیمت نقش دارند. حق بیمه بدنه شما با احتساب این عوامل تعیین می‌شود:

ویژگی‌های خودروی شما

برای خرید بیمه بدنه، باید تخمین دقیقی از ارزش روز خودروی سانگ یانگ تیوولی خود وارد کنید، زیرا در صورت بیشتر بودن تخمین شما از قیمت واقعی، باید مبلغ بیشتری برای بیمه بدنه بپردازید و اگر این مبلغ را کمتر تعیین کنید، خسارت کمتری از بیمه دریافت می‌کنید. طبیعتا هر چقدر سال ساخت خودرو جدیدتر و تیپ آن بهتر باشد، هزینه بیمه شما نیز بیشتر می‌شود.

انتخاب پوشش‌های اضافی

پوشش‌های اضافی بیمه بدنه شما را خسارت‌های سنگینی محافظت می‌کنند، اما با انتخاب هر مورد، باید هزینه بیمه بیشتری بپردازید. پس انتخاب با شماست که بیمه بدنه ارزان می‌خواهید یا تمایل دارید کامل‌ترین پوشش بیمه ممکن را تهیه کرده و هزینه بیشتری نیز پرداخت کنید.

تخفیف بیمه بدنه

اگر خودروی شما هنگامی که تحت پوشش بیمه بدنه هستید آسیبی نبیند، در قراردادهای آینده مشمول تخفیف عدم خسارت بیمه بدنه می‌شوید. البته برای دریافت این تخفیف باید حداقل یک سال بدون دریافت خسارت تحت پوشش بیمه بدنه باشید. با گذشت هر سال، تخفیف بیشتری نیز به شما تعلق خواهد گرفت. در نظر داشته باشید که شرکت‌های بیمه مختلف، سیاست‌های متفاوتی در زمینه تخفیف عدم خسارت دارند. در بعضی شرکت‌ها، میزان تخفیف در سال اول ۲۵ درصد است و در سال چهارم به حداکثر خود، که ۶۰ درصد تعیین شده، می‌رسد. بعضی شرکت‌ها نیز تخفیف سال اول را ۳۰ درصد در نظر گرفته‌اند و میزان حداکثری این تخفیف در سال پنجم به ۷۰ درصد می‌رسد.

البته تخفیف‌های عمومی دیگری نیز به صاحبان بیمه بدنه تعلق می‌گیرد. برای مثال ممکن است شرکت‌های بیمه مختلف تخفیف‌هایی برای مناسب‌های خاص، افراد ساکن یا شاغل در مناطق آزاد، اعضای هیئت علمی، خانواده شهدا، خرید نقدی بیمه بدنه یا بیمه خودروی‌های وارداتی در نظر بگیرند.

راهنمای خرید بیمه بدنه سانگ یانگ تیوولی از بیمه بازار

می‌توان گفت سریع‌ترین راه خرید این بیمه، خرید آنلاین بیمه بدنه از بیمه بازار است. برای این کار، باید ابتدا مشخصات خودروی خود را در فرم محاسبه‌گر وارد کنید. از جمله اطلاعاتی مانند برند خودرو (سانگ یانگ)، مدل خودرو (تیوولی یا تیوولی مونتاژ)، سال ساخت خودرو، سابقه تخفیف عدم خسارت ثالث و بیمه بدنه. در ادامه باید ارزش روز خودروی خود را وارد کنید. با مشخص کردن این اطلاعات، لیست شرکت‌های بیمه‌ای که بیمه بدنه سانگ یانگ تیوولی را ارائه می‌کنند در اختیار شما قرار می‌گیرد.

پس از انتخاب پوشش‌های اضافی بیمه بدنه، باید بین گزینه‌ها بر اساس اولویت‌های خود بهترین بیمه بدنه را برگزینید. می‌توانید حین انتخاب عواملی مانند قیمت، رتبه رضایتمندی شرکت بیمه، تعداد شعب آن، زمان پاسخگویی و توانگری مالی را با یکدیگر مقایسه کنید و انتخابی آگاهانه داشته باشید. با سفارش بیمه، بارگذاری مدارک و پرداخت هزینه‌های نقدی یا قسطی، کارشناسان بیمه بازار برای هماهنگی بازدید خودرو با شما تماس خواهند گرفت. پس از بازدید، بیمه‌نامه شما به سرعت صادر می‌شود و می‌توانید آن را با ارسال رایگان تحویل بگیرید.

صفحات مرتبط:

بیمه بدنه آسیا

بیمه بدنه ایران

مشتریان بیمه بازار چه می‌گویند؟

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید

سوالات متداول

خرید بیمه شخص ثالث اجباری است ولی تهیه بیمه بدنه برای دارندگان خودرو اختیاری است و به تصمیم صاحب ماشین بستگی دارد. 

آیا خرید بیمه بدنه اجباری است؟

خیر. برای خرید بیمه بدنه داشتن گواهینامه معتبر الزامی است.

 آیا بیمه بدنه به راننده بدون گواهینامه تعلق می‌گیرد؟

بیمه بدنه دو نوع پوشش اصلی و اضافی دارد. پوشش اصلی، پوشش کلی بیمه بدنه و حذف نشدنی است. پوشش اضافی، پوششی است که بر اساس انتخاب صاحب ماشین تهیه می‌شود. 

بیمه بدنه ماشین چه پوشش‌هایی دارد؟

بله، اگر قصد تغییر شرکت بیمه را داشته باشید، پس از اتمام اعتبار بیمه‌نامه قبلی، می‌توانید بیمه‌نامه جدید را از شرکت دیگر و با همان مقدار تخفیف خریداری کنید.

آیا با تغییر شرکت بیمه تخفیفات بیمه‌نامه نیز منتقل می‌شود؟

بله. برای خرید بیمه بدنه بازدید کارشناس جهت بررسی خودرو الزامی است. بعد از ثبت سفارش بیمه بدنه در سایت بیمه بازار، با هماهنگی بیمه‌گذار کارشناس مربوطه در محل تعیین شده حضور پیدا خواهد کرد.

آیا بازدید از خودرو برای خرید بیمه بدنه اجباری است؟

بله، صاحب بیمه‌نامه می‌تواند با تهیه یک الحاقیه، تخفیف‌های خودروی قبلی را به بیمه‌ بدنه خودروی جدید منتقل کند.

آیا تخفیف عدم خسارت بیمه‌ بدنه قابل انتقال است؟

برای خودروهایی که از تولید و مونتاژ قطعات آن بیش از ۱۰ سال گذشته باشد، درازای هرسال اضافی ۵% درصد به نرخ حق بیمه بدنه اضافه می‌شود. برای خودروهای بالای ۲۰ سال صدور بیمه‌نامه نیازمند مجوز است.

چه خودروهایی تحت پوشش بیمه بدنه قرارنمی‌گیرند؟

خیر، کارت طلایی، به نوعی، ضمانت‌نامه کمپانی برای رفع مشکلات خودروی صفر کیلومتر است و نمی‌توان آن را به عنوان سابقه به بیمه بدنه اضافه کرد.

آیا کارت طلایی جزو سوابق بیمه بدنه محسوب می‌شود؟

اگر لوازم خودرو (به‌صورت جزئی) مانند، رادیوپخش، رینگ، لاستیک، و سیستم صوتی… بدون تغییر مکان توقف خودرو سرقت شود، با ارائه گزارش مقامات انتظامی و آگاهی، خسارت پرداخت می‌گردد، به این سرقت درجا گفته می‌شود.و اگر خودرو به‌صورت کامل از محل توقف خود جابه‌جا گردید و به محل نامعلومی انتقال داده شود، سرقت کلی اتفاق افتاده است. لازم به ذکر است سرقت جزئی(درجا) جزو پوشش‌های اضافی بیمه بدنه است که با پرداخت مبلغی اضافی تحت پوشش قرار می‌‌گیرد.

پرداخت خسارت در سرقت جزئی (درجا) و کلی اتومبیل به چه نحوی است؟

اگر تا ۶۰ روز بعد از اعلام سرقت، خودرو پیدا نشد؛ صاحب ماشین می‌تواند خسارت را با کسر ۱۰ درصد فرانشیز دریافت کند. 

چه زمانی خسارت مربوط به سرقت کلی پرداخت می‌شود؟

خسارت‌های ناشی از جنگ، شورش، اعتصاب، تهاجم، خسارت‌های عمدی، خسارتی که به خاطر رانندگی فرد بدون گواهینامه وارد شود، خسارت ناشی از مصرف الکل و مواد مخدر و خسارت‌هایی که خارج از پوشش‌های بیمه بدنه باشند؛ هزینه‌هایش جبران نخواهد شد. 

چه زمانی خسارت در بیمه بدنه پرداخت نمی‌شود؟

برخی شرکت‌های بیمه، تخفیفی را با توجه به موارد زیر برای بیمه بدنه قائل می‌شوند: تخفیف صفرکیلومتر برای خودروهای صفرکیلومتر 1. تخفیف منطقه آزاد برای خودروهایی که پلاک منطقه آزاد دارند 2. دارندگان حساب بلندمدت 3. هیات علمی 4. بیمه عمر یکسان 5. بیمه شخص ثالث از همان شرکت.

چطور از تخفیف‌ بیمه بدنه‌ استفاده کنیم؟

در صورتی که بیمه بدنه منقضی نشده و در طی این مدت از بیمه‌نامه استفاده نشده باشد. به علاوه، خرید بیمه بدنه باید از همان شرکت قبلی انجام شود. در این صورت بازدید الزامی نیست. 

در چه شرایطی خرید بیمه بدنه نیازی به بازدید ندارد؟

چون بیمه بدنه برخلاف بیمه شخص ثالث شرایط «تعیین قیمت رقابتی» دارد. بنابراین هر شرکت بیمه براساس قیمت پایه ماشین، پوشش‌اصلی و اضافی ، ارزیابی میزان خسارت سال‌های قبل و تخفیف‌های ثابت و دوره‌ای، قیمت‌های متفاوتی برای بیمه بدنه اعلام می‌کنند. 

چرا قیمت بیمه بدنه متفاوت است؟

اگر بیمه بدنه بر اساس قیمت کمتر و غیر واقعی تهیه شود؛ در زمان خسارت، بیمه بدنه هزینه‌ها را بر اساس حق بیمه پرداختی جبران می‌کند. به این موقعیت «اعمال ماده ۱۰ قانون» می‌گویند. یعنی اگر ارزش واقعی یک ماشین ۵۰۰ میلیون تومان باشد اما بیمه بدنه آن را ۲۰۰ میلیون تومان خریده باشند؛ در زمان وقوع خسارت مبنای جبران هزینه‌ها همان ۲۰۰ میلیون تومان پرداختی خواهد بود. 

چرا باید بیمه بدنه را بر اساس قیمت واقعی خودرو تهیه کرد؟

با خرید اقساطیِ بیمه بدنه دیگر نمی‌توان از تخفیف ۱۰ درصدی بیمه نقدی استفاده کرد. 

خرید اقساطی بیمه بدنه چه فرقی با خرید نقدی آن دارد؟

سایت‌های ارزیابی قیمت خودرو یکی از بهترین روش‌های برای فهمیدن قیمت واقعی و به روز ماشین‌هاست. یکی از خدمات این سایت‌ها، فرستادن کارشناس برای ارزیابی قیمت حقیقی خودرو است. 

از چه راهی می‌توان ارزش واقعی خودرو را برآورد کرد؟