carbody

خرید بیمه بدنه تویوتا کرولا

لطفا پلاک خودروی خود را وارد کنید:
الف
الف
ب
پ
ت
ث
ج
ح
د
ر
ز
ژ
س
ش
ص
ض
ط
ظ
ع
ف
ق
ک
گ
ل
م
ن
و
ه
ی
D
S
ایـران
پرچم
کد ملی مالک خودرو
شماره پلاک خود را ندارید؟

ارزش‌های بیمه‌‌بازار

همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
صدور بیمه نامه در همان روز
صدور بیمه نامه در همان روز
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

بیمه بدنه تویوتا کرولا

تویوتا یکی از خوش‌نام‌ترین شرکت‌های خودروسازی ژاپنی است که بیش از ۱۵ سال است انواع مختلف خودروهای مدل کرولا را به بازار ایران عرضه می‌کند. ساخت اولین تویوتا کرولا از سال ۱۹۶۶ شروع شد، اما اولین مدلی که به جاده‌های ایران راه یافت ساخت سال ۲۰۰۸ بود. در حال حاضر، آخرین مدل‌های تویوتا کرولا نیز به صورت وارداتی نیز در اختیار مشتریان قرار گرفته‌اند، که البته از قیمت بسیار بالایی برخوردارند. مهم نیست خودروی شما قدیمی یا جدید باشد، زیرا این خودروهای ژاپنی باکیفیت همه از خودروهای لوکس به شمار می‌روند و هزینه تعمیرات آن‌ها نیز می‌تواند بالا باشد. بهترین راه برای محافظت از این خودرو، خرید بیمه بدنه تویوتا کرولا است که خسارت‌های خودروی شما را جبران می‌کند.

بیمه بدنه چیست و چه پوشش‌هایی دارد؟

بیمه شخص ثالث تویوتا کرولا  تنها در صورت مقصر بودن شما در سوانح رانندگی، خسارات خودروی مقابل یا افراد آسیب‌دیده را جبران می‌کند. اگر می‌خواهید در تصادفات رانندگی، یا سوانح دیگری که می‌توانند برای خودروی شما رخ دهند، از جمله سرقت، انفجار، واژگونی یا میخ‌کشی هزینه‌های تعمیر خودروی خود را از بیمه دریافت کنید، باید بیمه بدنه داشته باشید. این بیمه پو‍شش‌های خود را در دو دسته ارائه می‌کند:

‍پوشش‌های اصلی بیمه بدنه

این پوشش‌ها شامل مواردی هستند که توسط همه شرکت‌ها ارائه می‌شوند و با پرداخت هزینه پایه بیمه تحت پوشش آن‌ها خواهید بود؛ از جمله:

 • هزینه خسارات خودروی تویوتا کرولا در تصادفاتی که شما مقصر شناخته شده‌اید؛
 • هزینه خساراتی که در اثر تصادف با جسم ثابت یا متحرک ایجاد شده‌اند؛
 • هزینه تعمیر خودرو پس از سقوط، واژگونی یا آتش‌سوزی؛
 • هزینه‌هایی که به دلیل انفجار یا صاعقه تحمیل شده‌اند؛
 • هزینه خسارت دزدیده شدن کامل خودرو یا خسارت‌هایی که حین سرقت به وسایل اصلی آن وارد می‌شوند؛
 • هزینه تعمیر آسیب‌‌هایی که حین انتقال یا نجات خودروی تصادفی تحمیل می‌شوند؛
 • هزینه خسارت لاستیک یا باطری تویوتا کرولا، تا ۵۰ درصد قیمت لاستیک یا باطری نو.

پوشش‌های اضافی یا الحاقی

منظور از پوشش‌های اضافی، پوشش‌هایی است که به صورت پیش‌فرض دریافت نمی‌کنید، بلکه باید هنگام خرید بیمه آن‌ها را انتخاب کرده و برای دریافت‌شان هزینه بیشتری نیز بپردازید. این پوشش‌ها شامل:

 • دزدی درجا لوازم خودرو: با این پوشش‌، هزینه قطعاتی که در جا از خودروی شما دزدیده شده‌اند پرداخت می‌شود، از جمله آینه‌ها، لاستیک، رینگ، سیستم صوتی و...؛
 • پوشش نوسانات ارزش: شما باید هنگام خرید بیمه بدنه تخمینی از ارزش معاملاتی خودرو وارد کنید و خسارات بیمه نیز با توجه تخمین شما پرداخت می‌شوند. اگر قیمت خودروی‌تان نسبت به ارزش وارد شده افزایش پیدا کند، با پوشش نوسانات ارزش می‌توانید تا سقف ۲۰ درصد خسارت بیشتری دریافت کنید.
 • پوشش افت قیمت: این پوشش بیمه در صورت افت قیمت خودروی شما به دلیل خسارت‌هایی مانند افت مدل، رنگ شدن یا صافکاری، کاهش قیمت را جبران می‌کند.
 • پوشش ایاب و ذهاب: اگر خودروی شما تا مدتی پس از سانحه در تعمیرگاه بماند و قابل استفاده نباشد، می‌توانید ۳۰ روز مبلغی روزانه برای هزینه ایاب و ذهاب دریافت کنید.
 • ‍شکستن شیشه: با این پوشش می‌توانید خسارت شکستن شیشه در اثر عوامل نامتعارف (مانند افزایش تراکم هوا یا تغییر دما) را دریافت کنید.
 • ‍پاشیدن مواد شیمیایی: این پوشش هزینه‌هایی که به دلیل پاشیده شدن مواد شیمیایی، مانند رنگ یا اسید به خودروی شما تحمیل شده‌اند را جبران می‌کند.
 • پوشش ترانزیت: با کمک این پوشش، حتی در خارج از کشور نیز می‌توانید از خدمات بیمه بدنه استفاده کنید؛
 • خسارت میخ‌کشی: در صورت آسیب بدنه به دلیل میخ‌کشی یا کشیده شدن اجسام تیز، می‌توانید خسارات وارده را با این پوشش دریافت کنید.

مواردی که تحت پوشش بیمه بدنه نیستند

بعضی عوامل می‌توانند شما را از دریافت خسارت بیمه بدنه باز دارند و بعضی موارد نیز تحت پوشش این بیمه نیستند، از جمله:

 • خسارت در اثر اعتصاب، جنگ، شورش یا تهاجم؛
 • خسارت در اثر سیل، زلزله یا آتشفشان؛
 • خسارت در اثر متوقف شدن خودرو به دست نیروی انتظامی؛
 • خسارت در اثر نوشیدن الکل یا مصرف مخدرها؛
 • خسارت در اثر حمل بار بیش از حد مجاز خودرو؛
 • خسارت در اثر مسابقات رانندگی؛
 • خسارت در اثر انفجار هسته‌ای؛
 • خسارت بدون داشتن گواهینامه مناسب یا معتبر؛
 • خسارتی که به عمد توسط بیمه‌گذار یا ذی‌نفع به خودرو وارد شده است؛
 • خسارت در اثر فرار از نیروهای انتظامی.

چرا بیمه بدنه برای تویوتا کرولا ضروری است؟

داشتن بیمه بدنه برای رانندگان تویوتا کرولا اهمیت زیادی دارد و این امر به دلیل قانون خسارت خودروهای نامتعارف یا لوکس است. طبق این قانون، هر خودرویی که بیش از نصف دیه کامل در ماه حرام ارزش داشته باشد در دسته خودروهای نامتعارف یا لوکس قرار می‌گیرد، که این شامل خودروی تویوتا کرولای شما نیز می شود. اگر راننده‌ی یک خودروی نامتعارف دچار تصادف شود اما مقصر نباشد، نمی‌تواند تمام خسارات وارده به خودروی خود را از بیمه شخص ثالث خودروی مقابل دریافت کند، بلکه این خسارات تنها تا سقف نصف دیه کامل ماه حرام (که حداکثر قیمت یک خودروی متعارف است) پرداخت خواهد شد.

در نظر داشته باشید که همه خسارات وارده به خودرو، با در نظر گرفتن گران‌ترین خودرو متعارف محاسبه می‌شوند، یعنی اگر آینه خودروی شما در یک تصادف آسیب ببیند، خسارت آینه گران‌ترین خودروی متعارف را دریافت می‌کنید. البته اگر بیمه بدنه داشته باشید، کسری خسارات را از طریق بیمه بدنه خود دریافت خواهید کرد و به همین دلیل است که این بیمه برای خودروهای لوکسی مانند تویوتا کرولا اهمیت بیشتری دارد.

معرفی خودرو تویوتا کرولا

انواع خودروهای تویوتا کرولا بیش از نیم قرن است در چرخه تولید قرار دارند و ساخت اولین نسل این مدل خودرو به سال ۱۹۶۶ برمی‌گردد.  البته لازم به ذکر است که مدل‌های موجود در ایران همه از نسل نهم به بعد هستند. نسل نهم از سال‌های ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۸ ساخته می‌شد و در دو نوع XLI و GLI به بازار راه یافت. مدل GLI نسخه فول آپشن این خودرو بود که بیشترین امکانات را ارائه می‌داد، از جمله سنسور پارک عقب، کروز کنترل، سانروف، آینه‌های برقی و بسیاری موارد دیگر. نسل نهم تویوتا کرولا با پیشرانه ۱.۸ لیتری ۴ سیلندری به بازار ارائه شده است و می‌تواند ۱۲۶ اسب بخار قدرت تولید کند.

نسل دهم این خودرو با نام E140 و ظاهری محبوب و اسپورت پا به بازار گذاشت. این خودرو با پیشرانه ۲ لیتری خود قدرتی معادل ۱۳۰ اسب بخار تولید می‌کند و در نسخه مجهز و فول‌آپشن GLI نیز ارائه می‌شود. نسل یازدهم تویوتا کرولا نیز با نام E170 و در دو مدل GLI و XLI به بازار ایران وارد شد و بین سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۶ در دسترس ایرانیان بود. این نسل کمی‌ قوی‌تر بود و قدرت آن به ۱۴۳ اسب بخار می‌رسید. بعد از آن نسل‌های بعدی تویوتا کرولا در ایران مشمول تحریم بودند، اما آخرین مدل آن، که ساخت سال ۲۰۲۳ است، توانست توسط معین خودرو به ایران وارد شود.

قیمت بیمه بدنه تویوتا کرولا

برخلاف قیمت بیمه شخص ثالث تویوتا کرولا که مبلغی کم و بیش ثابت است و تنوع زیادی ندارد، قیمت بیمه بدنه می‌تواند برای هر راننده، هر خودرو و هر شرکت بیمه متفاوت باشد. از اصلی‌ترین دلایل این تفاوت‌ها، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

ارزش روز خودرو

همانطور که می‌دانید، خودروی تویوتا کرولا در نسل‌ها، مدل‌ها و تیپ‌های مختلفی تولید شده است و این جزئیات بیشترین تأثیر را بر قیمت بیمه بدنه دارند. در واقع اصلی‌ترین عامل در تعیین قیمت بیمه بدنه، تخمین شما از ارزش معاملاتی خودرو است که هنگام خرید بیمه ارائه می‌کنید. برای تخمین این ارزش، لازم است علاوه بر مشخصات فنی و امکانات رفاهی خودرو، عواملی مانند سال ساخت و کارکرد آن را نیز در نظر بگیرید.

ارائه تخمین دقیق قیمت خودرو اهمیت زیادی دارد، زیرا اگر تخمین شما کمتر از ارزش واقعی خودرو باشد، قیمت بیمه بدنه شما نیز کمتر خواهد بود، اما خسارت کمتری نیز دریافت می‌کنید که ممکن است برای تعمیر خودرو کافی نباشد. اگر تخمین شما بیشتر از ارزش واقعی خودرو باشد، هزینه بیشتری برای بیمه بدنه خواهید پرداخت، اما تنها به اندازه ارزش واقعی خودرو خسارت دریافت می‌کنید.

پوشش‌های انتخابی

پوشش‌های اضافی یا الحاقی با مزایای زیادی همراه‌اند و می‌توانند در آینده هزینه‌های قابل‌توجهی را برای شما جبران کنند، اما هنگام خرید بیمه بدنه، هر چقدر پوشش‌های بیشتری انتخاب کرده باشید، حق بیمه شما نیز بیشتر خواهد شد. پس بر عهده شماست که بین ارزان‌ترین یا کامل‌ترین بیمه بدنه یک گزینه را انتخاب کنید.

تخفیف بیمه بدنه

تخفیف بیمه بدنه تویوتا کرولا به دو دسته تخفیف‌های اصلی و تخفیف‌های فرعی تقسیم می‌شود. مهم‌ترین تخفیف اصلی، تخفیف عدم خسارت است. این تخفیف به رانندگانی تعلق می‌گیرد که برای حداقل یک سال تحت پوشش بیمه بدنه بوده‌اند، اما خسارتی دریافت نکرده‌اند. شرکت‌های بیمه مختلف بر اساس سیاست‌های خود حداکثر میزان این تخفیف را پس از ۴ سال ۶۰ درصد یا پس از ۵ سال ۷۰ درصد قرار داده‌اند. از تخفیف‌های عمومی بیمه بدنه نیز می‌توان به تخفیف زندگی یا اشتغال در مناطق آزاد، تخفیف خرید نقدی بیمه، تخفیف اعیاد و مناسب‌های خاص، تخفیف کارکنان مراکز و ادارات خاص و تخفیف خودروهای وارداتی اشاره کرد.

خرید بیمه بدنه تویوتا کرولا

در گذشته لازم بود برای خرید بیمه بدنه به دفاتر بیمه متعدد مراجعه کنید و مراحل بازدید و دریافت بیمه‌نامه را نیز حضوری انجام دهید، اما حالا می‌توانید با کمک بیمه بازار در هر مکان و طی چند دقیقه تمام مراحل خرید را تکمیل کنید. برای خرید بیمه بدنه تویوتا کرولا از بیمه بازار، تنها لازم است این مراحل را دنبال کنید:

 • در فرم محاسبه‌گر بیمه بازار، مشخصات خودروی خود، از جمله برند خودرو (تویوتا)، مدل خودرو (کرولا، کرولا GLI یا کرولا XLI)، سال ساخت، سوابق بیمه و تخمین قیمت آن را وارد کنید.
 • در ادامه، لیست کاملی از شرکت‌های بیمه‌ای که این بیمه را ارائه می‌کنند در اختیار شما قرار خواهند گرفت. می‌توانید با مقایسه ویژگی‌هایی مانند توانگری مالی، رتبه رضایتمندی، تعداد شعب و زمان پاسخگویی، بهترین شرکت بیمه را انتخاب کنید.
 • با پرداخت هزینه نقدی بیمه یا قسط‌‌بندی آن، می‌توانید مراحل بارگذاری مدارک را تکمیل کنید. سپس، همکاران ما برای هماهنگی بازدید خودرو در محل دلخواه‌تان با شما تماس خواهند گرفت.
 • پس از بررسی مدارک و بازدید خودرو، بیمه‌نامه شما صادر شده و با ارسال رایگاه به دست شما خواهد رسید.

صفحات مرتبط:

بیمه بدنه ایران

مشتریان بیمه بازار چه می‌گویند؟

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید

سوالات متداول

خرید بیمه شخص ثالث اجباری است ولی تهیه بیمه بدنه برای دارندگان خودرو اختیاری است و به تصمیم صاحب ماشین بستگی دارد. 

آیا خرید بیمه بدنه اجباری است؟

خیر. برای خرید بیمه بدنه داشتن گواهینامه معتبر الزامی است.

 آیا بیمه بدنه به راننده بدون گواهینامه تعلق می‌گیرد؟

بیمه بدنه دو نوع پوشش اصلی و اضافی دارد. پوشش اصلی، پوشش کلی بیمه بدنه و حذف نشدنی است. پوشش اضافی، پوششی است که بر اساس انتخاب صاحب ماشین تهیه می‌شود. 

بیمه بدنه ماشین چه پوشش‌هایی دارد؟

بله، اگر قصد تغییر شرکت بیمه را داشته باشید، پس از اتمام اعتبار بیمه‌نامه قبلی، می‌توانید بیمه‌نامه جدید را از شرکت دیگر و با همان مقدار تخفیف خریداری کنید.

آیا با تغییر شرکت بیمه تخفیفات بیمه‌نامه نیز منتقل می‌شود؟

بله. برای خرید بیمه بدنه بازدید کارشناس جهت بررسی خودرو الزامی است. بعد از ثبت سفارش بیمه بدنه در سایت بیمه بازار، با هماهنگی بیمه‌گذار کارشناس مربوطه در محل تعیین شده حضور پیدا خواهد کرد.

آیا بازدید از خودرو برای خرید بیمه بدنه اجباری است؟

بله، صاحب بیمه‌نامه می‌تواند با تهیه یک الحاقیه، تخفیف‌های خودروی قبلی را به بیمه‌ بدنه خودروی جدید منتقل کند.

آیا تخفیف عدم خسارت بیمه‌ بدنه قابل انتقال است؟

برای خودروهایی که از تولید و مونتاژ قطعات آن بیش از ۱۰ سال گذشته باشد، درازای هرسال اضافی ۵% درصد به نرخ حق بیمه بدنه اضافه می‌شود. برای خودروهای بالای ۲۰ سال صدور بیمه‌نامه نیازمند مجوز است.

چه خودروهایی تحت پوشش بیمه بدنه قرارنمی‌گیرند؟

خیر، کارت طلایی، به نوعی، ضمانت‌نامه کمپانی برای رفع مشکلات خودروی صفر کیلومتر است و نمی‌توان آن را به عنوان سابقه به بیمه بدنه اضافه کرد.

آیا کارت طلایی جزو سوابق بیمه بدنه محسوب می‌شود؟

اگر لوازم خودرو (به‌صورت جزئی) مانند، رادیوپخش، رینگ، لاستیک، و سیستم صوتی… بدون تغییر مکان توقف خودرو سرقت شود، با ارائه گزارش مقامات انتظامی و آگاهی، خسارت پرداخت می‌گردد، به این سرقت درجا گفته می‌شود.و اگر خودرو به‌صورت کامل از محل توقف خود جابه‌جا گردید و به محل نامعلومی انتقال داده شود، سرقت کلی اتفاق افتاده است. لازم به ذکر است سرقت جزئی(درجا) جزو پوشش‌های اضافی بیمه بدنه است که با پرداخت مبلغی اضافی تحت پوشش قرار می‌‌گیرد.

پرداخت خسارت در سرقت جزئی (درجا) و کلی اتومبیل به چه نحوی است؟

اگر تا ۶۰ روز بعد از اعلام سرقت، خودرو پیدا نشد؛ صاحب ماشین می‌تواند خسارت را با کسر ۱۰ درصد فرانشیز دریافت کند. 

چه زمانی خسارت مربوط به سرقت کلی پرداخت می‌شود؟

خسارت‌های ناشی از جنگ، شورش، اعتصاب، تهاجم، خسارت‌های عمدی، خسارتی که به خاطر رانندگی فرد بدون گواهینامه وارد شود، خسارت ناشی از مصرف الکل و مواد مخدر و خسارت‌هایی که خارج از پوشش‌های بیمه بدنه باشند؛ هزینه‌هایش جبران نخواهد شد. 

چه زمانی خسارت در بیمه بدنه پرداخت نمی‌شود؟

برخی شرکت‌های بیمه، تخفیفی را با توجه به موارد زیر برای بیمه بدنه قائل می‌شوند: تخفیف صفرکیلومتر برای خودروهای صفرکیلومتر 1. تخفیف منطقه آزاد برای خودروهایی که پلاک منطقه آزاد دارند 2. دارندگان حساب بلندمدت 3. هیات علمی 4. بیمه عمر یکسان 5. بیمه شخص ثالث از همان شرکت.

چطور از تخفیف‌ بیمه بدنه‌ استفاده کنیم؟

در صورتی که بیمه بدنه منقضی نشده و در طی این مدت از بیمه‌نامه استفاده نشده باشد. به علاوه، خرید بیمه بدنه باید از همان شرکت قبلی انجام شود. در این صورت بازدید الزامی نیست. 

در چه شرایطی خرید بیمه بدنه نیازی به بازدید ندارد؟

چون بیمه بدنه برخلاف بیمه شخص ثالث شرایط «تعیین قیمت رقابتی» دارد. بنابراین هر شرکت بیمه براساس قیمت پایه ماشین، پوشش‌اصلی و اضافی ، ارزیابی میزان خسارت سال‌های قبل و تخفیف‌های ثابت و دوره‌ای، قیمت‌های متفاوتی برای بیمه بدنه اعلام می‌کنند. 

چرا قیمت بیمه بدنه متفاوت است؟

اگر بیمه بدنه بر اساس قیمت کمتر و غیر واقعی تهیه شود؛ در زمان خسارت، بیمه بدنه هزینه‌ها را بر اساس حق بیمه پرداختی جبران می‌کند. به این موقعیت «اعمال ماده ۱۰ قانون» می‌گویند. یعنی اگر ارزش واقعی یک ماشین ۵۰۰ میلیون تومان باشد اما بیمه بدنه آن را ۲۰۰ میلیون تومان خریده باشند؛ در زمان وقوع خسارت مبنای جبران هزینه‌ها همان ۲۰۰ میلیون تومان پرداختی خواهد بود. 

چرا باید بیمه بدنه را بر اساس قیمت واقعی خودرو تهیه کرد؟

با خرید اقساطیِ بیمه بدنه دیگر نمی‌توان از تخفیف ۱۰ درصدی بیمه نقدی استفاده کرد. 

خرید اقساطی بیمه بدنه چه فرقی با خرید نقدی آن دارد؟

سایت‌های ارزیابی قیمت خودرو یکی از بهترین روش‌های برای فهمیدن قیمت واقعی و به روز ماشین‌هاست. یکی از خدمات این سایت‌ها، فرستادن کارشناس برای ارزیابی قیمت حقیقی خودرو است. 

از چه راهی می‌توان ارزش واقعی خودرو را برآورد کرد؟