carbody

خرید بیمه بدنه تویوتا پریوس

لطفا پلاک خودروی خود را وارد کنید:
الف
الف
ب
پ
ت
ث
ج
ح
د
ر
ز
ژ
س
ش
ص
ض
ط
ظ
ع
ف
ق
ک
گ
ل
م
ن
و
ه
ی
D
S
ایـران
پرچم
کد ملی مالک خودرو
شماره پلاک خود را ندارید؟

ارزش‌های بیمه‌‌بازار

صدور بیمه نامه در همان روز
صدور بیمه نامه در همان روز
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

بیمه بدنه تویوتا پریوس

خودرو تویوتا پریوس یکی از معدود خودروهای هیبریدی است که توانسته راهش را به بازار ایران باز کند. این سدان ژاپنی با ظاهری عجیب،‌ طراحی ایرودینامیک، مصرف سوخت پایین و سواری راحتش، یک دوستدار تمام عیار محیط زیست محسوب  می‌شود که تولید آن از سال ۱۹۹۷ توسط تیوتا آغاز شد و نسل‌های مختلف آن در بازارهای جهانی یافت می‌شود. در ایران هم مدل‌های ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۸ در قالب نسل چهارم و تیپ‌های مختلف روانه بازار شدند. در نسل چهارم تویتا پریوس که در بازار ایران موجود است، طراحان سعی کرده‌اند علاوه بر کاهش مقاومت هوا، ظاهر اسپرت‌تری به این خودرو بدهند و توجه افرادی که به ظاهر خودرو اهمیت ویژه‌ای می‌دهند نیز جلب کنند. تویوتا پریوس خودروی با ارزش و محبوبی در تمام کشورهای دنیا، از جمله ایران، محسوب می‌شود. اگر شما هم از رانندگان خوش سلیقه این خودرو هستید، پیشنهاد می‌کنیم برای مراقبت درخور از آن و آرامش خیال‌تان بیمه بدنه کاملی برای آن تهیه کنید و با خیال راحت از رانندگی این خودروی خاص لذت ببرید.

شرکت‌های بیمه زیادی وجود دارند که امکان تهیه بیمه بدنه تویوتا پریوس از آنها وجود دارد که شاید انتخاب از میان آنها را به کاری دشوار تبدیل کند. استفاده از خدمات بیمه بازار به شما این امکان را می‌دهد که به صورت آنلاین از گزینه‌های موجود اطلاع پیدا کنید، مقایسه کنید و بهترین گزینه را متناسب با شرایط و نیازهایتان انتخاب کنید.

اهمیت بیمه بدنه خودرو

 اگرچه خرید بیمه شخص ثالث اجباری است اما قانون اجباری برای تهیه بیمه بدنه خودرو تعیین نکرده است، ولی باید در نظر داشته باشید با توجه به اینکه بیمه شخص ثالث، برخی از حوادث متداول مانند شرایط خاصی در تصادف‌های رانندگی، سرقت،‌ برخورد با اجسام، سقوط یا بلایای طبیعی را پشتیبانی نمی‌کند، می‌توانید با استفاده از بیمه بدنه، خسارت خود را تا حدی زیادی در صورت بروز ناخواسته این شرایط جبران کنید.

از اینکه گذشته، لازم است بدانید در سال‌های اخیر قانونی با عنوان بیمه خودروهای لوکس یا نامتعارف به تصویب رسیده است که طبق آن، در صورت بروز خسارت به خودروی لوکس، بیمه شخص ثالث خسارت خودرو لوکس را تنها تا سقف گران‌ترین خودروی متعارف جبران می‌کند. خودروی لوکس به خودرویی اطلاق می‌شود که ارزش روز آن بیش از نصف دیه یک مرد مسلمان در ماه حرام باشد. به این معنی که اگر به عنوان مثال شیشه خودرو تویوتا پریوس شما دچار خسارت شود، خسارتی که از طرف بیمه شخص ثالث به شما پرداخت می‌شود تا سقف حداکثر قیمت شیشه گرانترین خودروی متعارف است. در حالی‌که اگر از بیمه بدنه برخوردار باشید، مابقی خسارت‌تان،‌ تا سقف قابل توجهی توسط شرکت بیمه‌گذار بیمه بدنه جبران خواهد شد.

پوشش بیمه بدنه خودرو

بیمه بدنه خودرو شامل دو نوع پوشش می‌شود؛ پوشش‌های اصلی و پوشش‌های فرعی یا الحاقی.

پوشش‌های اصلی به صورت پیش‌فرض توسط بیمه‌گذار تعیین شده‌اند و با مبلغ بیمه‌ پایه‌ای که پرداخت می‌کنید،‌ می‌توانید از این پوشش‌ها بهره‌مند شود. پوشش‌های اصلی بیمه بدنه عبارتند از:

●   هرگونه برخورد با اجسام ثابت یا متحرک؛ چه در آنها مقصر باشید چه نباشید

●    سقوط، آتش‌سوزی،‌صاعقه یا انفجار خودرو (بیمه آتش‌سوزی به صورت مجزا برای هیچ وسیله‌ نقلیه‌ای وجود ندارد)

●   جبران خسارت برای حوادثی که مقصر شناخته شوید و بیمه شخص ثالث تمام خسارت را پرداخت نکند

●   به سرقت رفتن خودرو و پیدا نشدن آن تا مدت ۶۰ تا ۹۰ روز

●   خسارت‌ وارد شده به خودرو در هنگام سرقت یا حین پس گرفتن آن

●  آسیب به چرخ‌ها و باتری‌ خودرو تا سقف ۵۰ درصد قیمت

موارد ذکر شده تحت پوشش بیمه بدنه اصلی هستند. اما برحسب نیاز و طبق شرط احتیاط، می‌توانید با اضافه کردن پوشش‌های فرعی،‌ بیمه بدنه خودرو تویوتا پریوس خود را تا حد ممکن کامل کنید. پوشش‌های فرعی بیمه بدنه شامل موارد زیر می‌شوند:

●   دزدیده شده قطعات خودرو شامل رینگ، لاستیک، سیستم صوتی و هرآنچه در بیمه‌نامه ذکر شود

●   هزینه جابه‌جایی خودرو پس از تصادف

●   هزینه ایاب و ذهاب در شرایطی که امکان استفاده از خودرو به دلیل تصادف یا سرقت وجود نداشته باشد

●    هزینه توقف برای خودروهای باری و مسافرکش که از طریق خودرو خود کسب درآمد می‌کنند

●   بلایی طبیعی مانند سیل،‌ زلزله،‌ طوفان، آتشفشان یا مواردی مانند سقوط درخت بر روی خودرو

●   خط و خش و کشیده شدن اجسام نوک تیز مانند میخ بر روی خودرو (این مورد به ویژه برای خودروهای لوکسی مانند تویوتا پریوس ضروری به‌نظر می‌رسد)

●   شکسته شدن شیشه خودرو فارغ از دلیل شکسته شدن شیشه

●   هزینه ترمیم رنگ برای موارد مانند اسیدپاشی یا پاشیدن هر نوع مواد شیمایی یا رنگ بر روی خودرو لوکس

●   نوسانات بازار در صورتی که اختلاف قیمت روز خودرو با قیمت وارد شده در بیمه‌نامه شخص ثالث تفاوت داشته باشد و به همین دلیل تمام خسارت وارد شده را جبران نکند.

●  بیمه خارج از کشور و ترانزیت به جز سرقت در خارج از مرزهای ایران

استثنائات پوشش بیمه بدنه

مواردی نیز هستند که تحت پوشش هیچ کدام از بیمه‌ها قرار نمی‌گیرند و بهتر است از آنها مطلع باشید. این موارد عبارتند از:

●   خسارت‌هایی که محرز شود توسط خود بیمه‌گذار به خودرو وارد شده‌اند .

●   خسارت‌هایی که در آنها راننده گواهینامه نداشته است.

●   خسارت ناشی از انفجار هسته‌ای.

●    خسارت‌هایی که در زمان اعتصاب، اغتشاش،‌ جنگ یا تهاجم صورت گیرد.

●    خسارت‌هایی که در آنها راننده تحت تاثیر مشروبات الکلی یا مواد  مخدر بوده است.

●    خسارت‌هایی که در اثر بارگیری اضافه یا مسافر اضافه و در حین آنها ایجاد شده باشد.

●    خسارت‌هایی که به دلیل حمل مواد منفجره یا اشتعال‌زا به صورت غیرمجاز ایجاد شده باشد.

●    خسارت‌هایی که به کالاهایی داخل خودرو وارد شده باشد.

●    خسارت‌هایی که در هنگام مسابقه رانندگی، کورس گذاشتن یا آموزش رانندگی اتفاق افتاده باشد.

مشخصات خودرو تویوتا پریوس Toyota Prius

تویوتا پریوس با ظاهر خاص و زاویه‌هایی که چراغ‌هایش دارد، این حس را به وجود می‌آورد که از سیاره‌ایی دیگر به زمین آمده است یا از یک بازی کامیپوتری الگوبرداری شده است. اما باید بدانید که این شکل ظاهری و زوایا بی‌دلیل نیست؛ تویوتا، سازنده ژاپنی این خودرو، تلاش کرده است تا با هرچه ایرودینامیک‌تر آن، مصرف سوخت را به حداقل ممکن برساند. تویوتا پریوس از پیشکسوت‌های خودروها هیبردی به حساب می‌آید که از یک موتور ۴ سیلندر بنزینی با حجم ۱.۸ لیتر و یک موتور برقی با ظرفیت ۱.۲ کیلووات ساعت برخوردار است. مصرف سوخت ترکیبی خودروی تویوتا پریوس ۳٫۶ لیتر در هر صد کیلومتر است و به حداکثر سرعت ۱۸۰ کیلومتر در ساعت خواهد رسید.

خودرو Toyota Prius در تیپ‌های مختلفی وارد بازار ایران شده است که هر کدام از سطح امکانات متفاوتی برخوردار هستند. بیشترین امکانات در تیپ c این خودرو وجود دارد؛ از جمله کروز کنترل، کنترل ایستایی در سربالایی،‌ کنترل پایداری، سنسور جلو و عقب، سنسور فشار باد تایر، سنسور باران، دکمه‌های کنترلی فرمان، نمایشگر و … .

هزینه بیمه بدنه تویوتا پریوس

مدل خودرو، سال ساخت و قیمت خودرو، هزینه بیمه بدنه تویوتا پریوس را تعیین می کند. طبیعی هست که هرچه ارزش و مدل خودرو بالاتر باشد، لازم است برای بیمه کردن آن هزینه بیشتری بپردازید. پوشش‌هایی که انتخاب می‌کنید نیز در این هزینه بی‌تاثیر نیستند. همانطور که اشاره شد، پوشش پایه برخی از خسارت‌ها را جبران می‌کند و بسته به نیاز خود می‌توانید پوشش‌های مورد نظرتان را نیز به پوشش اصلی اضافه کنید. اما یکی از مواردی که می‌تواند تا حد زیادی هزینه بیمه بدنه شما را کاهش دهد، استفاده از تخفیف‌های عدم خسارت است. تخفیف‌های عدم خسارت در برخی از شرکت‌ها تا سقف ۴ سال و دربرخی شرکت‌ها تا سقف ۵ سال ارائه می‌شوند:

تخفیف عدم خسارت بیمه بدنه تا سقف ۴ سال:

● یک سال متوالی، ۲۵ درصد تخفیف؛

● دو سال متوالی، ۳۵ درصد تخفیف؛

● سه سال متوالی، ۴۵ درصد تخفیف؛

● چهار سال متوالی، ۶۰ درصد تخفیف.

تخفیف عدم خسارت بیمه بدنه تا سقف ۵ سال:‌

●  یک سال متوالی، ۳۰ درصد تخفیف؛

● دو سال متوالی، ۴۰ درصد تخفیف؛

● سه سال متوالی، ۵۰ درصد تخفیف؛

● چهار سال متوالی، ۶۰ درصد تخفیف؛

● پنج سال متوالی، ۷۰ درصد تخفیف.

راهنمای خرید بیمه بدنه تویوتا پریوس

بهترین و مطمئن‌ترین روشی که می‌توانید بیمه بدنه را با صرف کمترین وقت و با توجه به اولویت‌ها و نیازهای خود خریداری کنید، خرید آنلاین بیمه بدنه است. با این روش می‌توانید، شرکت‌ها و طرح‌های مختلف را مقایسه، سپس بهترین گزینه را برای خودتان انتخاب و تمام مراحل بعدی را نیز به صورت آنلاین انجام داده و بیمه‌نامه را به سرعت تحویل بگیرد. همچنین برای اینکه تمام اطلاعات لازم را درمورد شرکت‌های ارائه دهنده بیمه بدنه تویوتا پریوس به دست آورید، می‌توانید از محاسبه‌گر بیمه بازار استفاده کنید.

برای خرید آنلاین بیمه بدنه، کافی است گواهینامه، کارت ماشین و  بیمه‌نامه‌های قبلی‌تان را بارگذاری کنید. سپس گزینه‌های پرداخت از جمله پرداخت قسطی و نقدی را بررسی کرده و گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید. پس از انجام پرداخت،‌ مدارک شما بررسی می‌شود، بازدید از خودرو انجام شده و پس از صدور بیمه بدنه در همان روز به شما تحویل می‌شود.

صفحات مرتبط:

بیمه شخص ثالث تویوتا پریوس

بیمه بدنه ایران

مشتریان بیمه بازار چه می‌گویند؟

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید

سوالات متداول

خرید بیمه شخص ثالث اجباری است ولی تهیه بیمه بدنه برای دارندگان خودرو اختیاری است و به تصمیم صاحب ماشین بستگی دارد. 

آیا خرید بیمه بدنه اجباری است؟

خیر. برای خرید بیمه بدنه داشتن گواهینامه معتبر الزامی است.

 آیا بیمه بدنه به راننده بدون گواهینامه تعلق می‌گیرد؟

بیمه بدنه دو نوع پوشش اصلی و اضافی دارد. پوشش اصلی، پوشش کلی بیمه بدنه و حذف نشدنی است. پوشش اضافی، پوششی است که بر اساس انتخاب صاحب ماشین تهیه می‌شود. 

بیمه بدنه ماشین چه پوشش‌هایی دارد؟

بله، اگر قصد تغییر شرکت بیمه را داشته باشید، پس از اتمام اعتبار بیمه‌نامه قبلی، می‌توانید بیمه‌نامه جدید را از شرکت دیگر و با همان مقدار تخفیف خریداری کنید.

آیا با تغییر شرکت بیمه تخفیفات بیمه‌نامه نیز منتقل می‌شود؟

بله. برای خرید بیمه بدنه بازدید کارشناس جهت بررسی خودرو الزامی است. بعد از ثبت سفارش بیمه بدنه در سایت بیمه بازار، با هماهنگی بیمه‌گذار کارشناس مربوطه در محل تعیین شده حضور پیدا خواهد کرد.

آیا بازدید از خودرو برای خرید بیمه بدنه اجباری است؟

بله، صاحب بیمه‌نامه می‌تواند با تهیه یک الحاقیه، تخفیف‌های خودروی قبلی را به بیمه‌ بدنه خودروی جدید منتقل کند.

آیا تخفیف عدم خسارت بیمه‌ بدنه قابل انتقال است؟

برای خودروهایی که از تولید و مونتاژ قطعات آن بیش از ۱۰ سال گذشته باشد، درازای هرسال اضافی ۵% درصد به نرخ حق بیمه بدنه اضافه می‌شود. برای خودروهای بالای ۲۰ سال صدور بیمه‌نامه نیازمند مجوز است.

چه خودروهایی تحت پوشش بیمه بدنه قرارنمی‌گیرند؟

خیر، کارت طلایی، به نوعی، ضمانت‌نامه کمپانی برای رفع مشکلات خودروی صفر کیلومتر است و نمی‌توان آن را به عنوان سابقه به بیمه بدنه اضافه کرد.

آیا کارت طلایی جزو سوابق بیمه بدنه محسوب می‌شود؟

اگر لوازم خودرو (به‌صورت جزئی) مانند، رادیوپخش، رینگ، لاستیک، و سیستم صوتی… بدون تغییر مکان توقف خودرو سرقت شود، با ارائه گزارش مقامات انتظامی و آگاهی، خسارت پرداخت می‌گردد، به این سرقت درجا گفته می‌شود.و اگر خودرو به‌صورت کامل از محل توقف خود جابه‌جا گردید و به محل نامعلومی انتقال داده شود، سرقت کلی اتفاق افتاده است. لازم به ذکر است سرقت جزئی(درجا) جزو پوشش‌های اضافی بیمه بدنه است که با پرداخت مبلغی اضافی تحت پوشش قرار می‌‌گیرد.

پرداخت خسارت در سرقت جزئی (درجا) و کلی اتومبیل به چه نحوی است؟

اگر تا ۶۰ روز بعد از اعلام سرقت، خودرو پیدا نشد؛ صاحب ماشین می‌تواند خسارت را با کسر ۱۰ درصد فرانشیز دریافت کند. 

چه زمانی خسارت مربوط به سرقت کلی پرداخت می‌شود؟

خسارت‌های ناشی از جنگ، شورش، اعتصاب، تهاجم، خسارت‌های عمدی، خسارتی که به خاطر رانندگی فرد بدون گواهینامه وارد شود، خسارت ناشی از مصرف الکل و مواد مخدر و خسارت‌هایی که خارج از پوشش‌های بیمه بدنه باشند؛ هزینه‌هایش جبران نخواهد شد. 

چه زمانی خسارت در بیمه بدنه پرداخت نمی‌شود؟

برخی شرکت‌های بیمه، تخفیفی را با توجه به موارد زیر برای بیمه بدنه قائل می‌شوند: تخفیف صفرکیلومتر برای خودروهای صفرکیلومتر 1. تخفیف منطقه آزاد برای خودروهایی که پلاک منطقه آزاد دارند 2. دارندگان حساب بلندمدت 3. هیات علمی 4. بیمه عمر یکسان 5. بیمه شخص ثالث از همان شرکت.

چطور از تخفیف‌ بیمه بدنه‌ استفاده کنیم؟

در صورتی که بیمه بدنه منقضی نشده و در طی این مدت از بیمه‌نامه استفاده نشده باشد. به علاوه، خرید بیمه بدنه باید از همان شرکت قبلی انجام شود. در این صورت بازدید الزامی نیست. 

در چه شرایطی خرید بیمه بدنه نیازی به بازدید ندارد؟

چون بیمه بدنه برخلاف بیمه شخص ثالث شرایط «تعیین قیمت رقابتی» دارد. بنابراین هر شرکت بیمه براساس قیمت پایه ماشین، پوشش‌اصلی و اضافی ، ارزیابی میزان خسارت سال‌های قبل و تخفیف‌های ثابت و دوره‌ای، قیمت‌های متفاوتی برای بیمه بدنه اعلام می‌کنند. 

چرا قیمت بیمه بدنه متفاوت است؟

اگر بیمه بدنه بر اساس قیمت کمتر و غیر واقعی تهیه شود؛ در زمان خسارت، بیمه بدنه هزینه‌ها را بر اساس حق بیمه پرداختی جبران می‌کند. به این موقعیت «اعمال ماده ۱۰ قانون» می‌گویند. یعنی اگر ارزش واقعی یک ماشین ۵۰۰ میلیون تومان باشد اما بیمه بدنه آن را ۲۰۰ میلیون تومان خریده باشند؛ در زمان وقوع خسارت مبنای جبران هزینه‌ها همان ۲۰۰ میلیون تومان پرداختی خواهد بود. 

چرا باید بیمه بدنه را بر اساس قیمت واقعی خودرو تهیه کرد؟

با خرید اقساطیِ بیمه بدنه دیگر نمی‌توان از تخفیف ۱۰ درصدی بیمه نقدی استفاده کرد. 

خرید اقساطی بیمه بدنه چه فرقی با خرید نقدی آن دارد؟

سایت‌های ارزیابی قیمت خودرو یکی از بهترین روش‌های برای فهمیدن قیمت واقعی و به روز ماشین‌هاست. یکی از خدمات این سایت‌ها، فرستادن کارشناس برای ارزیابی قیمت حقیقی خودرو است. 

از چه راهی می‌توان ارزش واقعی خودرو را برآورد کرد؟