thirdparty

خرید بیمه شخص ثالث تویوتا پریوس

لطفا پلاک خودروی خود را وارد کنید:
الف
الف
ب
پ
ت
ث
ج
ح
د
ر
ز
ژ
س
ش
ص
ض
ط
ظ
ع
ف
ق
ک
گ
ل
م
ن
و
ه
ی
D
S
ایـران
پرچم
کد ملی مالک خودرو
شماره پلاک خود را ندارید؟

دانستنی‌های بیمه شخص ثالث

ارزش‌های بیمه‌‌بازار

صدور بیمه نامه در همان روز
صدور بیمه نامه در همان روز
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

بیمه شخص ثالث تویوتا پریوس

تمامی افراد باید پس از خرید خودرو، اقدام به انتخاب شرکت بیمه مناسب برای خرید بیمه شخص ثالث نمایند. خرید بیمه شخص ثالث برای تمامی ماشین‌ها اجباری بوده و باید به محض خرید خودرو اقدام به خرید آن نمایید. شما می‌توانید پس از آشنایی کامل با روند خرید بیمه شخص ثالث Toyota Prius، از طریق بیمه بازار اقدام به خرید این نوع بیمه خودرو کنید. بیمه بازار در تمامی مراحل خرید بیمه شخص ثالث همراه شما خواهد بود.

معرفی خودروی تویوتا پریوس

تویوتا پریوس یک خانواده لیفت بک جمع و جور و کوچک است که توسط Toyota Puriusu تولید شده است. پریوس دارای یک پیشرانه هیبریدی است که با یک موتور احتراق داخلی و یک موتور الکتریکی ترکیب شده است. به همین دلیل به عنوان نماد خودروی هیبریدی در جهان شناخته شده است.

پریوس توسط تویوتا ساخته شد تا خودروی قرن بیست و یکم باشد. این اولین خودروی هیبریدی تولید انبوه بود که اولین بار در سال 1997 در ژاپن در هر چهار نمایندگی زنجیره‌ای تویوتا ژاپن به فروش رسید و متعاقباً در سال 2000 در سراسر جهان معرفی شد. پریوس در پنج تیپ مختلف وارد بازار کشورمان شده و به همین دلیل نیز تفاوت آپشن‌های آن زیاد است.

در سال 2011، تویوتا خانواده پریوس را به پریوس v، MPV، و پریوس c، هاچ بک ساب کامپکت گسترش داد. نسخه تولیدی پریوس پلاگین هیبریدی در سال 2012 عرضه شد. نسل دوم نوع پلاگین، پریوس پرایم، در نوامبر 2016 در ایالات متحده عرضه شد. خانواده پریوس در مجموع فروش انباشته جهانی 6.1 میلیون دستگاه در سال را به دست آورد. تویوتا پریوس را در بیش از 90 بازار به فروش می‌رساند که ژاپن و ایالات متحده بزرگترین بازارهای آن هستند.

لزوم خرید بیمه شخص ثالث تویوتا پریوس

به منظور جلوگیری از  زیان ناشی از خسارات جانی و مالی که در یک سانحه‌ی تصادفی برای راننده، خودرو و سرنشینان رخ می‌دهد، خرید بیمه شخص ثالث ضرورت می‌یابد. به همین جهت به تمامی افراد تاکید می‌شود که پس از خرید خودروی خود، به سرعت اقدام به انجام مراحل قانونی برای خرید بیمه شخص ثالث نمایند.

کدام موارد جز پوشش بیمه شخص ثالث نیست؟

در پوشش بیمه شخص ثالث موارد زیر قرار نخواهند گرفت:

 • خسارت وارد شده به وسیله نقلیه مسبب حادثه (راننده مقصر)؛
 • خسارت وارد شده به محموله‌های موجود در وسیله نقلیه مسبب حادثه؛
 • خسارت وارده مستقیم و یا غیرمستقیم ناشی از تشعشعات اتمی و رادیواکتیو به خودرو؛  
 • خسارت ناشی از محکومیت جزائی و یا پرداخت جرائم.

مدارک لازم جهت صدور بیمه نامه شخص ثالث تویوتا پریوس

شما در زمان خرید بیمه شخص ثالث تویوتا پریوس به مدارک زیر نیاز خواهید داشت:

 • مدارک شناسایی خودرو (کارت یا سند مالکیت)؛
 • بیمه‌نامه سال قبل (در صورت دارا بودن)؛
 • همراه داشتن کارت ملی و کد پستی مالک خودرو؛
 • تکمیل فرم پیشنهاد بیمه شخص ثالث و حوادث راننده در واحدهای صدور بیمه‌نامه.

مدت زمان اعتبار بیمه نامه شخص ثالث

به صورت کلی مدت اعتبار بیمه شخص ثالث معمولا یک ساله است اما دریافت بیمه نامه شخص ثالث برای زمانی کوتاه‌تر (مثلا 3 ‌ماهه، 6 ‌ماهه و 9 ماهه) نیز ممکن است. قیمت بیمه شخص ثالث کوتاه ‌مدت ۳، ۶ و ۹ ماهه هم معمولا به شکل %۳۰ ، %۶۰ و %۹۰ از حق بیمه یکساله محاسبه می‌شود. یعنی ممکن است حق بیمه ثالث کوتاه‌مدت ۱۸ تا ۲۰ درصد بیشتر از یک بیمه ‌نامه یک‌ ساله تمام شود. به همین دلیل عملا خرید بیمه شخص ثالث سالانه مقرون به‌صرفه‌تر خواهد بود چرا که هرچه اعتبار بیمه شخص ثالث کوتاه‌تر باشد، باید دائما در بازه زمانی کوتاه‌تری به فکر تمدید آن بود.

مدارک مورد نیاز برای انتقال بیمه شخص ثالث تویوتا پریوس

برای انتقال بیمه شخص ثالث تویوتا پریوس لازم است مدارک زیر را همراه داشته باشید:

 • اصل برگه اسقاط خودرو؛
 • الحاقیه فسخ ‌بیمه نامه شخص ثالث قبلی؛
 • تقاضانامه کتبی ‌بیمه‌گذار به همراه مدارک شناسایی وی؛
 • سند خودروی جدید؛
 • تصویر ‌بیمه نامه قبلی.

تخفیف بیمه شخص ثالث تویوتا پریوس

در حال حاضر شرکت‌های بیمه به ازای هر سال عدم استفاده از بیمه شخص ثالث، ۵ درصد تخفیف به سایر تخفیفاتی که شامل حال خودرو می‌شوند، اضافه می‌کنند.

شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث تویوتا پریوس

شما در صورت داشتن تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث خودرو، می‌توانید آن را به ماشین جدید یا ماشین بستگان درجه یک خود انتقال دهید. منظور از بستگان درجه اول پدر، مادر، همسر و فرزند است. توجه داشته باشید که قبل از انتقال باید اتومبیل خود را فروخته و خودرو را فک پلاک کرده باشید. وکالت‌نامه و قولنامه برای بیمه‌گر معتبر نیست. قبل از ثبت بیمه ثالث به‌نام مالک جدید، ابتدا به شرکت بیمه صادرکننده بیمه نامه شخص ثالث مراجعه نمایید.

لازم است به این نکته آگاه باشید که بیمه شخص ثالث قابل فسخ نیست. اگر بیمه نامه هنوز منقضی نشده باشد و مالک، خودروی خود را فروخته باشد، باید با مراجعه به شعبه یا نمایندگی صدور بیمه نسبت به الحاقیه حذف و انتقال تخفیفات اقدام نماید. در این مورد هزینه‌ای بابت الحاقیه از بیمه گذار دریافت نمی‌شود.

انواع خسارت در بیمه شخص ثالث تویوتا پریوس

بیمه شخص ثالث تویوتا پریوس انواع خساراتی که در ادامه توضیح داده شده‌اند را تحت پوشش قرار می‌دهد:

 • خسارات جانی: آسیب جانی که در جریان حادثه به جسم انسان (و نه هر موجود زنده دیگری) وارد می‌شود، خسارت جانی نامیده می‌شود. خسارت‌های جانی به مواردی مانند فوت، نقص عضو و هزینه‌های درمان پزشکی ناشی از حادثه گفته می‌شود. خسارات بدنی شامل شکستگی، نقص عضو، از کار افتادگی جزئی یا کلی، دیه فوت و هزینه معالجه اشخاص ثالث نیز  به نوعی از دیه گفته می‌شود که مقدار آن‌ها در شرع تعیین نشده است؛
 • خسارات مالی: خسارت مالی در بیمه شخص ثالث، شامل خسارتی است که در جریان حادثه به اموال اشخاص ثالث وارد می‌شود؛ مانند تصادف و خسارت به خودروی ثالث. چنین خسارت‌هایی، زیان مادی شخص ثالث دارنده وسیله نقلیه موضوع بیمه را شامل می‌گردد؛
 • حوادث راننده: خسارت جانی راننده مقصر آسیب ‌دیده نیز به‌ شرط داشتن گواهینامه معتبر و مرتبط با خودرو، تحت پوشش بیمه شخص ثالث قرار می‌گیرد. خسارت خودروی راننده مقصر نیز با بیمه بدنه قابل جبران خواهد بود.

چگونگی محاسبه بیمه شخص ثالث تویوتا پریوس

برای محاسبه قیمت بیمه شخص ثالث تویوتا پریوس در هر سال، عوامل مختلفی در نظر گرفته می‌شوند. هر ساله میزان حداقل و حداکثر حق بیمه پایه شخص ثالث برای خودروهای مختلف توسط بیمه مرکزی به شرکت‌های مختلف بیمه اعلام می‌شود. قیمت نهایی مبلغ بیمه شخص ثالث نیز با توجه به حداقل پوشش مالی در آن سال محاسبه می‌شود.

به‌طور کلی عوامل اصلی تعیین کننده‌ای برای نرخ بیمه شخص ثالث وجود داشته و در نظر گرفته می‌شوند که عبارتند از:

 • تعداد سیلندر خودرو؛
 • میزان پوشش‌های مالی و جانی؛
 • نوع کاربری خودرو؛
 • مقدار جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث (برای هر روز تاخیر تمدید بیمه ثالث مبلغی به ‌عنوان جریمه دیرکرد محاسبه می‌شود.)؛
 • میزان درصد تخفیف عدم خسارت بیمه‌نامه قبلی؛
 • مدت اعتبار بیمه شخص ثالث.

موارد مهم در زمان خرید بیمه شخص ثالث

شاخص‌های تاثیرگذار در تعیین بهترین بیمه شخص ثالث خودرو عبارتند از:

 • سطح توانگری شرکت‌ بیمه مد نظر؛
 • تعدد مراکز پرداخت خسارت؛
 • میزان تخفیفات بیمه شخص ثالث شرکت بیمه مورد نظر؛
 • پوشش‌های مالی و میزان رضایتمندی؛
 • سهم شرکت بیمه از بازار خود.

 عواقب نداشتن بیمه شخص ثالث

برخی از مشکلات ناشی از نداشتن بیمه شخص ثالث خودرو عبارتند از:

 • در شرایطی که شما اقدام به خرید بیمه شخص ثالث تویوتا پریوس نکرده باشید و پلیس جلوی خودروی شما را بگیرد، خودرو به پارکینگ منتقل خواهد شد؛
 • اگر تصادفی روی دهد و مقصر باشید هم شرکت بیمه‌گر خسارتی را جبران نخواهد کرد. در این شرایط مالک خودرو باید تمامی هزینه‌های ناشی از خسارات وارده را از جیب خود پرداخت کند و عواقب تصادف در صورت نداشتن بیمه شخص ثالث برای راننده مقصر بیشتر خواهد بود؛
 • در صورت وارد شدن خسارت جانی از جمله فوت و نداشتن بیمه خودرو نیز از نظر قانونی باید به زندان منتقل شوید؛
 • خرید و فروش خودروهای بدون بیمه ممنوع است؛
 • نداشتن بیمه شخص ثالث در ایران جز جرایم ستاره دار است؛
 • برای ترخیص خودروی خود یا در هنگام تمدید، باید جریمه دیرکرد را نیز پرداخت کنید.

بخشودگی جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث تویوتا پریوس

بخشودگی جرایم دیرکرد بیمه ماشین هر ساله در بازه زمانی خاصی توسط دولت و بیمه مرکزی اعلام می‌شود. این بازه زمانی  بهترین فرصت برای افرادی است که در زمان مقرر نسبت به تمدید بیمه ثالث خود اقدام نکرده‌اند. هدف دولت از انجام این کار تشویق مالکان خودرو به خرید بیمه شخص ثالث و نیز نشان دادن میزان اهمیت خرید این بیمه ‌نامه است.

روش اطمینان از صحت بیمه شخص ثالث تویوتا پریوس

برای بررسی صحت بیمه ‌نامه خودرو شخص ثالث، می‌توانید با مراجعه به سامانه سنهاب بیمه بازار و با وارد کردن شماره بیمه نامه خودوری خود از صحت اعتبار آن اطمینان حاصل نمایید. در صورتی که بیمه شخص ثالث تویوتا پریوس خود را از طریق بیمه بازار خریداری کرده‌اید نیز می‌توانید با همکاران ما در قسمت پشتیبانی تماس حاصل نمایید.

 استعلام قیمت و خرید بیمه شخص ثالث تویوتا پریوس از بیمه بازار

شما می‌توانید برای استعلام بیمه شخص ثالث تویوتا پریوس خود، پس از مقایسه شرکت‌های بیمه مختلف اقدام به خرید بیمه مورد نظر خود از طریق وبسایت بیمه بازار کنید. بیمه بازار در تمامی مراحل خرید بیمه شخص ثالث تویوتا پریوس با پشتیبانی 24 ساعته خود همراه شما خواهد بود. شما می‌توانید تجربه‌‌ای ایمن و مطمئن را از خرید بیمه شخص ثالث خودروی تویوتا پریوس خود داشته باشید. برای دریافت مشاوره رایگان می‌توانید با شماره 91007240 تماس بگیرید. کارشناسان بیمه بازار در کلیه مراحل صدور تا خرید بیمه در کنار شما خواهند بود.

مشتریان بیمه بازار چه می‌گویند؟

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید

سوالات متداول

بعد از خرید آنلاین بیمه‌نامه در صورت تمایل می‌توانید نسخه فیزیکی آن را نیز سفارش دهید.

آیا بعد از خرید بیمه شخص ثالث از بیمه بازار، نسخه فیزیکی بیمه‌نامه را دریافت خواهیم کرد؟

اگر تمامی مدارک مورد نیاز به صورت کامل بارگذاری شده‌باشد؛ بیمه‌نامه شخص ثالث بعد از ۱۵ الی ۲۰ دقیقه صادر می‌شود. بارگذاری مدارک به صورت ناقص، روند صدور را طولانی خواهد کرد.

بیمه نامه شخص ثالث، چه مدت بعد از خرید صادر و فعال می‌شود؟

بهترین زمان برای تمدید بیمه‌نامه شخص ثالث، ۱۰ روز پیش از اتمام تاریخ اعتبار بیمه‌نامه است. هر زمانی از روز که بیمه‌نامه شخص ثالث خودرو تمدید شود، اعتبار آن از بامداد روز آتی آغاز خواهد شد.

چند روز پیش از تمام شدن اعتبار بیمه‌نامه باید برای تمدید آن اقدام کرد؟

برای بررسی صحت و اصالت بیمه‌نامه خودرو، می‌توانید با مراجعه به صفحه bimebazar.com/sanhabInquiry و وارد کردن شماره بیمه‌نامه، کد یکتا، کد VIN (شماره ۱۷ رقمیِ شناسایی خودرو) و کد ملی خود از صحت آن اطمینان حاصل نمایید. همچنین امکان بررسی اصالت بیمه‌نامه از طریق ارسال پیامک وجود دارد.

چگونه می‌توان از صحت بیمه‌نامه خودرو مطمئن شد؟

بخشش جریمه دیرکرد فرآیندی است که از سوی سازمان بیمه‌مرکزی انجام می‌شود و از قاعده خاصی پیروی نمی‌کند. این بخشش معمولا یک بار در فصل بهار، یک بارتابستان و یک بار زمستان از طرف بیمه‌مرکزی به شرکت‌های بیمه اعلام می‌شود.

بخشش جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث چه زمانی انجام می‌پذیرد؟

جریمه دیرکرد به صورت روزانه حساب می‌شود. یعنی به ازای هر روز تاخیر در خرید و تمدید، مبلغی به عنوان جریمه به بیمه‌نامه تعلق می‌گیرد. چون نرخ بیمه ثالث، سال به سال تغییر می‌کند ؛ نرخ جریمه دیرکرد آن هم  در هر سال متفاوت است و نرخ ثابتی ندارد.

جریمه تاخیر خرید بیمه شخص ثالث چگونه محاسبه می‌شود؟

از آنجا که تخفیف بیمه ثالث به شخص تعلق دارد؛ به دو شیوه می‌توان کار انتقال تخفیف را انجام داد. در صورتی که مالک ماشین قصد فروش داشته‌باشد؛ می‌تواند تخفیف بیمه‌اش را به خودروی جدیدی که خریده انتقال بدهد. درشرایطی دیگر، ممکن است صاحب بیمه‌نامه بخواهد تخفیفش را به شخص دیگری انتقال بدهد. در این صورت آن فرد حتما باید یکی از اعضای درجه یک خانواده‌ (پدر، مادر، همسر، فرزند) باشد. به جز این دو شیوه، امکان دیگری برای انتقال تخفیف وجود ندارد.

شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث چیست؟

به صورت کلی، انتقال تخفیف نیاز به دریافت الحاقیه دارد که ممکن است برای صاحب بیمه بار مالی داشته‌باشد. اما در صورتی که بیمه شخص ثالث را از بیمه‌بازار خریده باشید؛ می‌توانید تخفیف‌های مربوط به آن را بدون پرداخت هزینه، انتقال بدهید.

آیا امکان انتقال تخفیف بیمه ثالث از طریق خرید آنلاین بیمه در سایت بیمه بازار وجود دارد؟

در بیمه‌بازار امکان خرید بیمه شخص ثالث قسطی وجود دارد. فقط کافی است ‌هنگام خرید بیمه خود، مشخص کنید از کدام شرکت بیمه می‌خواهید بیمه ثالث خود را خریداری کنید. در مرحله ثبت سفارش تعداد اقساطی که شرکت بیمه در نظر گرفته است و مقدار هر قسط را مشاهده خواهید کرد. توجه داشته باشید که ممکن است شرکت قبلی که از آن بیمه خود را تهیه کرده‌اید، در سال جدید بیمه‌نامه را قسطی ارائه ندهد.

آیا می‌توان بیمه شخص ثالث را اقساطی تهیه کرد؟

خیر، در حال حاضر خرید قسطی بیمه شخص ثالث فقط با ارائه «چک صیاد» امکان‌پذیر است. علاوه بر آن، تنها ساکنین شهر تهران می‌توانند از این امکان استفاده کنند و در این مورد خاص، منظور از تهران، مجموع ۲۲ منطقه شهرداری است.

آیا امکان خرید قسطی بدون چک در سایت بیمه‌بازار وجود دارد؟

بله، بعد از خرید بیمه‌ثالث به صورت آنلاین طرف حساب شما «شرکت بیمه‌ای است که از آن بیمه خریده‌اید.» بنابراین برای جبران خسارت خارج از تهران باید به شعبه‌های آن شرکت بیمه خاص، مراجعه و روند دریافت خسارت را طی کنید. 

اگر بیمه ثالث را به صورت آنلاین بخریم؛  می‌توانیم خارج از تهران خسارت دریافت کنیم؟

بیمه‌بازار در حوزه صدور بیمه شخص ثالث با «تمامی شرکت‌های بیمه» همکاری دارد. شما در بیمه‌بازار می‌توانید برای خرید بیمه شخص ثالث از تخفیف‌ استفاده کنید و هزینه را به صورت قسطی بپردازید. 

بعد از خرید بیمه و ارسال تصویر مدارک، بیمه ثالث شما سریعا صادر می‌شود و در صورت درخواست، نسخه فیزیکی آن، بدون دریافت هزینه و به صورت رایگان، به آدرس درج شده در فرم ارسال خواهد شد.

خرید بیمه‌ ثالث از بیمه‌بازار چه امتیازی دارد؟

خیر، قانونِ لزوم ارائه نسخه کاغذی بیمه شخص ثالث لغو شده‌است. شما می‌توانید به راحتی از نسخه آنلاین و دیجیتالی که لینکش با پیامک به تلفن همراهتان ارسال می‌شود استفاده کنید.

آیا دریافت نسخه فیزیکی و کاغذی بیمه شخص ثالث ضروری است؟

قیمت بیمه شخص ثالث که روی بیمه‌نامه ذکر می‌شود برای همه شرکت‌های بیمه یکسان است. دلیل تفاوت قیمت‌ها در آفرهای ویژه‌ای است که بیمه‌بازار برای برخی از شرکت‌ها در نظر می‌گیرد. 

دلیل تخفیف‌ها و اختلاف قیمت بیمه شخص ثالث بین شرکت‌های مختلف در سایت بیمه‌بازار چیست؟

چون واحد صدور بیمه در شرکت‌ها به مدارک به روز شده نیاز دارد. 

چرا برای هر بار خرید و تمدید بیمه شخص ثالث باید مدارک را بارگذاری کنیم؟

بله، برای تمدید بیمه‌نامه شما می‌توانید به هر یک از شرکت‌های بیمه‌ای مورد نظر خود مراجعه کنید و در خواست تمدید بیمه‌نامه نمایید. همچنین تخفیفات بیمه شخص ثالث خودرو شما نیز حفظ خواهد شد. توجه داشته باشید که با تغییر شرکت بیمه تخفیف‌ها نیز منتقل می‌شوند.

آیا تغییر شرکت بیمه امکان‌پذیر است؟ قوانین و مقررات آن به چه صورت است؟ 

در صورت مفقودی بیمه‌نامه شخص ثالث، باید با در دست داشتن کارت خودرو و کارت شناسایی به نمایندگی صادرکننده بیمه مراجعه کرد. پس از انجام پروسه‌ی اعلام مفقودی برای فرد یک گواهی صادر خواهد شد که ارزش قانونی آن به اندازه اصل بیمه‌نامه است.

اگر بیمه‌نامه شخص ثالث گم شود چه کارهایی باید انجام داد؟ 

بیمه شخص ثالث هزینه‌های مربوط به درمان، فوت و خسارت‌های وارد شده به اموال را پوشش می‌دهد. بیمه شخص ثالث برای تمام وسایل نقلیه اجباری است.

منظور از بیمه شخص ثالث چیست؟

اشخاص ثالث در بیمه ثالث کسانی هستند که در حادثه دچار زیان مالی و جانی شده‌اند. 

شخص ثالث در بیمه شخص ثالث کیست؟

بله. داشتن بیمه شخص ثالث برای کلیه رانندگان وسایل نقلیه ( مسافری،بارکش، موتورسیکلت و…) اجباری است.

آیا داشتن بیمه شخص ثالث برای همه افراد اجباری است؟

رانندگی بدون بیمه شخص ثالث ممنوع است. در صورتی که وسیله نقلیه‌ای دچار حادثه شود و دارای بیمه شخص ثالث نباشد، راننده مقصر تا زمان پرداخت خسارت جانی و مالی اشخاص زیان دیده در حادثه، زندانی خواهد شد. همچنین خرید و فروش وسیله نقلیه بدون بیمه شخص ثالث امکان‌پذیر نیست.

نداشتن بیمه شخص ثالث چه عواقبی دارد؟

برای استعلام قیمت بیمه شخص ثالث می‌توانید اطلاعات خودروی خود را در سایت بیمه بازار وارد کنید تا لیستی ازتعرفه شرکت‌های بیمه برای شما نمایش داده شود. همچنین برای اطمینان از صحت بیمه شخص ثالث می‌توانید به سامانه سنهاب بیمه بازار مراجعه کنید. 

چگونه بیمه شخص ثالث را استعلام کنیم؟

 برخورداری از بیمه شخص ثالث برای تمام رانندگان اجباری است. این بیمه می‌تواند خسارات جانی و ملی بروز حادثه را به میزان قابل توجهی تحت پوشش قرار دهد. 

مزایای بیمه شخص ثالث چیست؟

این بیمه هزینه دیه و نقص عضو راننده را پرداخت می‌کند اما هزینه‌های پزشکی راننده مقصر را جبران نمی‌کند. راننده مقصر در صورتی که بخواهد خسارت پزشکی را پرداخت کند، باید از بیمه حوادث انفرادی استفاده نماید.

آیا بیمه شخص ثالث خسارت وارد شده به راننده را جبران می‌کند؟ 

مهم‌ترین شرط بیمه شخص ثالث داشتن گواهینامه است. در صورتی که راننده گواهینامه نداشته باشد، شرکت بیمه هیچ هزینه‌ای را تقبل نخواهد کرد.  

در صورت نداشتن گواهینامه آیا خسارات وارد شده را می‌توان از طریق بیمه شخص ثالث جبران نمود؟

نحوه محاسبه بیمه شخص ثالث ماشین به این صورت است که سالی 5 درصد به بیمه‌نامه اضافه می‌شود و این درصد از حق پایه بیمه کسر می‌شود. 

 بیمه شخص ثالث ماشین چگونه محاسبه می‌شود؟

حق بیمه شخص ثالث هر ساله بر اساس نرخ دیه اعلام شده توسط قوه قضاییه تعیین می‌شود. به دلیل تورم با افزایش نرخ دیه، سطح پوشش بیمه‌گزار افزایش پیدا می‌کند. هر زمانی که شخص بخواهد سطح پوشش بیمه شخص ثالث خود را افزایش دهد و یا اقدام به عوض کردن نام مندرج بر روی بیمه‌نامه کند، باید درخواست الحاقیه نماید.  
 

الحاقیه بیمه شخص ثالث چیست و چه زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد؟