carbody

خرید بیمه بدنه فولکس گل

لطفا پلاک خودروی خود را وارد کنید:
الف
الف
ب
پ
ت
ث
ج
ح
د
ر
ز
ژ
س
ش
ص
ض
ط
ظ
ع
ف
ق
ک
گ
ل
م
ن
و
ه
ی
D
S
ایـران
پرچم
کد ملی مالک خودرو
شماره پلاک خود را ندارید؟

دانستنی‌های بیمه شخص ثالث

ارزش‌های بیمه‌‌بازار

صدور بیمه نامه در همان روز
صدور بیمه نامه در همان روز
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

بیمه بدنه فولکس گل

بیمه بدنه خودرو نوعی بیمه اختیاری در کنار بیمه شخص ثالث خودرو بوده که حوادثی از جمله تصادف، سرقت ماشین، آتش سوزی و برخی دیگر از شرایط را تحت پوشش قرار می‌دهد. در شرایط عادی و در زمان یک اتفاق، بیمه شخص ثالث خسارات وارد شده به خودرویی که با شما تصادف کرده را پرداخت می‌کند؛ خساراتی اعم از خسارات مالی و جانی. اما نکته اینجاست که این نوع بیمه خسارات وارده به خود شما را پوشش نخواهد داد. اینجاست که بیمه بدنه خودرو اهمیت پیدا می‌کند.

به همین منظور داشتن اطلاعات کافی درباره میزان پوشش هر بیمه در زمان خرید بیمه بدنه مهم است. چرا که بیمه‌های مختلف با توجه به میزان پوشش بیمه‌ای خود، درصد مختلفی از خسارات را در زمان بروز اتفاقات گفته شده متقبل می‌شوند. پس آگاهی از این موارد دارای اهمیت است.

ما در ادامه به بررسی بیمه بدنه فولکس گل پرداخته‌ایم تا شما بتوانید با توجه به قیمت فولکس گل خود، ارزان‌ترین بیمه بدنه ماشین را انتخاب و خریداری کنید.

ضرورت خرید بیمه بدنه خودرو

بارها و بارها به این جمله برخورده‌ایم که حادثه خبر نمی‌کند. بیمه بدنه هم یکی از موضوعات مهمی است که برای اقدام به خرید آن بد نیست کمی به حوادث مختلف با دید بازتری نگاه کنیم. اتفاقاتی از جمله آتش سوزی و سرقت خودرو جز مواردی هستند که بیش از هر چیزی به گوش می‌خورند. حالا تصور کنید فردی در اثر این اتفاقات ماشین خود را از دست دهد، ماشینی که شاید تمام سرمایه این فرد باشد. به همین دلیل و بسیاری دلایل دیگر است که به همه افراد با هر نوع وسیله نقلیه‌ای که دارند پیشنهاد می‌شود که برای ماشین خود اقدام به خرید بیمه بدنه خودرو  نمایند.

شرایط خرید بیمه بدنه خودرو

براساس آیین‌نامه‌ها و ضوابط مشخصی که توسط بیمه مرکزی ایران و شورای عالی بیمه صادر شده، تمامی شرکت‌ها موظف به اجرای این ضوابط و قوانین خواهند بود. هر نوع بیمه، قوانین مرتبط به خود را داشته و قوانین و مقررات بیمه بدنه نیز به همین شکل و از اهمیت بالایی برخوردار هستند. به صورت کلی مهم‌ترین شرایط بیمه بدنه ماشین عبارت است از:

 • توجه داشته باشید که هنگام خرید بیمه بدنه برای خودرو، از صحت اطلاعات وارد شده اطمینان حاصل کنید. در زمان خرید بیمه بدنه هرگونه پنهان‌کاری یا صحیح نبودن اطلاعات اعلام و وارد شده، منجر به باطل شدن بیمه نامه خواهد شد و بیمه تعهدی نسبت به جبران آن نخواهد داشت؛
 • در صورتی که خودرو صفر کیلومتر باشد، مشمول استفاده از تخفیف 20 تا 30 درصدی بیمه بدنه خواهد بود؛
 • زمانی که قرارداد بیمه بدنه بسته می‌شود، از همان ابتدا بیمه گذار برخی شرایط خودرو از جمله نوع کاربری، ارزش خودرو و… را به شرکت بیمه اعلام می‌کند. اگر در طول مدت بیمه‌نامه تغییراتی در هر یک از موارد گفته شده رخ دهد، بیمه‌گذار موظف خواهد بود که شرکت بیمه را از این تغییرات آگاه کند. در غیر این صورت، شرکت بیمه تعهدی در برابر جبران خسارت شرایط نامتعارف نخواهد داشت. همچنین در این شرایط خسارت براساس شرایط اولیه بیمه نامه، توسط شرکت بیمه طرف قرارداد پرداخت می‌شود؛
 • در صورت وارد شدن هرگونه آسیب به خودرو اعم از آسیب‌های ناشی از  آتش سوزی، سقوط، سرقت و... افرادی که سرنشین ماشین هستند، از شرایط بیمه برخوردار خواهند شد؛
 • وظیفه هر بیمه‌گذار این است که در زمان خسارت، اتفاق را حداکثر تا پنج روز کاری به شرکت بیمه اطلاع داده و مدارک لازم را برای شرکت بیمه ارسال کند.

انواع مختلف پوشش های بیمه بدنه

شرکت بیمه‌ای که طرف قرارداد بیمه بدنه اتومبیل شماست تنها موظف است که برخی از موارد را در زمان وقوع حادثه برعهده گیرد و این شرایط در همان ابتدای قرارداد به طور کامل به فرد متقاضی بیمه از سمت شرکت بیمه اعلام می‌‌شود. لازم به توضیح است که هر یک از این پوشش‌های بیمه بدنه در شرکت‌های بیمه تعریف خاصی داشته و متفاوت خواهد بود. به طور کلی دو نوع پوشش اصلی بیمه و پوشش تکمیلی بیمه بدنه از سمت شرکت‌های بیمه اعلام می‌شود که ما هر یک از این موارد را در ادامه برای شما به طور کامل توضیح داده‌ایم:

پوشش های اصلی بیمه بدنه

پوشش‌های اصلی بیمه بدنه شامل تمامی پوشش‌هایی هستند که در حداقلترین حالت ممکن ارائه می‌شوند. این پوشش‌ها در تمامی شرکت‌ها یکسان بوده و با قیمت پایه بیمه بدنه قابل خریداری توسط متقاضیان بیمه بدنه هستند.

پوشش‌های اصلی بیمه بدنه عبارتند از:

 • آتش‌سوزی: پوشش آتش سوزی بیمه بدنه به نوعی پوشش خودرو در برابر صاعقه، آتش‌سوزی و انفجار خودرو تعریف می‌شود؛
 • حوادث: پوشش حوادث شامل هرگونه تصادف ناشی از برخورد خودرو با اجسام ثابت یا متحرک، سقوط یا واژگونی خودرو است؛
 • خسارات ناشی از انتقال و نجات خودرو: اگر در جریان انتقال و نجات خودرو از شرایط خطرناک، خسارتی به خودرو وارد شود، بیمه بدنه موظف است این خسارت را تا سقف معینی پوشش داده و پرداخت کند؛
 • سرقت کلی خودرو: سرقت کلی خودرو به معنای سرقت همه خودرو به همراه تمامی قطعات و لوازم آن است. در این شرایط باید حداقل 1 ماه از زمان سرقت خودرو گذشته باشد تا در صورت یافت نشدن خودرو بیمه خسارت آن را بدهد؛
 • خسارت باتری و لاستیک خودرو: خسارت باتری و لاستیک خودرو و در اثر حادثه یا موارد دیگر تا سقف معین که به طور معمول 50% قیمت نو آن است، توسط بیمه بدنه جبران می‌شود.

پوشش های تکمیلی بیمه بدنه

سایر پوشش‌های بیمه بدنه Volkswagen Gol موجود که با عنوان پوشش‌های تکمیلی بیمه بدنه شناخته می‌شوند نیز در ادامه نام برده شده‌اند. لازم به توضیح است که این موارد با پرداخت حق بیمه اضافی به لیست بیمه بدنه فولکس گل شما اضافه خواهند شد:

 • خسارت ناشی از رخ دادن یک حادثه برای اتومبیل؛
 • جبران خسار‌ت‌ وسیله‌نقلیه در برابر حوادث و بلایای طبیعی از جمله سیل، زلزله و فوران آتش‌فشان؛
 • شکستن شیشه خودرو
 • سرقت لوازم و قطعات خودرو؛
 • پرداخت هزینه ایاب‌ و ذهاب؛
 • پاشیدن هرگونه رنگ و اسید روی بدنه خودرو؛
 • پوشش بیمه ناشی از کشیده شدن میخ یا اشیای نوک تیز روی ماشین؛
 • نوسانات بازار؛
 • نوسان قیمت خودرو؛
 • افت قیمت خودرو؛
 • خسارت‌های ناشی از کاهش ارزش خودرو؛
 • خسارت خواب خودرو در زمان بروز حادثه؛
 • خسارت‌ وارده به خودروها در خارج از مرز‌های کشور؛
 • پوشش حذف استهلاک خودرو؛
 • پوشش حذف فرانشیز؛
 • خسارت‌های وارد شده بر بدنه خودرو در اثر آزمایش سرعت و حمل مواد منفجره؛
 • تزانزیت (پوشش ترانزیت با بیمه خودروی بین الملل متفاوت است.)

معرفی خودروی فولکس واگن گل

فولکس واگن گل مجموعه ای از خودروهای ساب کامپکت است که برای اولین بار در سال 1981 عرضه شد. گل در سه نسل و در انواع مختلف بدنه از جمله هاچ بک، سدان، استیشن واگن و کوپه ساخته شده است. گل در چندین نسخه از جمله هاچ بک‌های سه و پنج در، سدان‌های چهار در (فولکس واگن وویج)، استیشن واگن‌های سه و پنج در (فولکس واگن پاراتی) و کوپه‌های دو درب تولید شده است.

گل برای 27 سال متوالی، از سال 1987 تا 2014، پرفروش‌ترین خودرو در برزیل بود و از سال 1988 تاکنون محبوب‌ترین خودرو در آرژانتین بوده است. تقریباً پنج میلیون گل از سال 1980 در آمریکای جنوبی تولید شده است.

طراحی و ظاهر ماشین فولکس واگن گل

خانواده گل شامل چندین سبک بدنه است. انواع فولکس واگن هاچ بک سه و پنج در در بیشتر بازارها به جز مصر و روسیه که با نام فولکس واگن پوینتر به بازار عرضه می‌شوند، به فولکس واگن گل معروف هستند. نسل اول گل فقط به عنوان یک هاچ بک سه در در دسترس بود. همه نسل‌ها از آن زمان، یک نوع پنج در را نیز ارائه کرده‌اند.

این سدان تنها برای نسل اول و سوم (فعالی) تولید شده است. مدل‌های ساخت برزیل با عنوان Volkswagen Voyage به بازار عرضه می‌شدند، درحالی‌که نمونه‌های آرژانتینی به عنوان  Volkswagen Gacel  شناخته می‌شوند. در ایالات متحده و کانادا، این مدل‌ها به عنوان فولکس واگن فاکس فروخته می‌شدند. پس از یک فیس لیفت در سال 1991، مدل‌های ساخت آرژانتین به فولکس واگن سندا تغییر نام دادند. در نسل دوم این مدل با فولکس واگن پولو Mk3 کلاسیک جایگزین شد که همچنان در مکزیک و آرژانتین فروخته می‌شد. اما یک سدان ناچ بک جدید Voyage در سال 2008 برای نسل سوم بازگشت.

فولکس واگن پاراتی یک استیشن واگن است که از ماه می 1982 روی هر دو نسل ساخته شده است. نسل دوم پاراتی در آرژانتین با نام کشور گل به فروش می‌رسد. یک نسخه پنج در در سال 1997 اضافه شد و نسخه سه در پس از اولین فیس لیفت (G3) حذف شد. نام این شهر از پاراتی، شهری در ساحل جنوبی ایالت ریودوژانیرو گرفته شده است. قبلاً پوینتر استیشن واگن در مکزیک نامیده می‌شد و بین سال‌های 1999 تا 2005 در آنجا فروخته شد. در سال 2013، پاراتی در کنار گل جی 4 متوقف شد و اسپیس فاکس جایگزین آن شد.

فولکس واگن ساویرو یک پیکاپ سبک وزن است. تمامی نسل‌های گل با این بدنه که در سال 1983 به بازار عرضه شد به فروش رسیده است. این نام از یک قایق ماهیگیری سنتی برزیلی گرفته شده است. در حال حاضر از سال 1999 به عنوان Pointer Pick Up در مکزیک فروخته می‌شود.

کدام خسارت ها تحت پوشش بیمه بدنه فولکس گل قرار نمی‌گیرند؟

با توجه به مورادی که در پاراگراف‌های قبلی گفته شد، هرگونه خسارتی که در دو دسته پوشش‌های اصلی بیمه بدنه و پوشش‌های تکمیلی بیمه بدنه قرار نگیرد، تحت پوشش بیمه بدنه فولکس گل قرار نخواهد داشت. در این شرایط نیز بیمه موظف به پرداخت هیچگونه هزینه‌ای در قبال این آسیب‌ها نخواهد بود.

علت تفاوت قیمت بیمه بدنه فولکس گل شرکت های مختلف بیمه

حتما در حین گرفتن استعلام قیمت بیمه بدنه فولکس گل با قیمت‌های گوناگونی از شرکت‌های مختلف بیمه روبه‌رو شده‌اید که کمی هم شما را شوکه کرده است. باید بگوییم که این امر کاملا عادی بوده و مهم‌ترین دلیل این تفاوت در قیمت بیمه بدنه به دلیل سقف پرداخت خسارت این شرکت‌های بیمه است.

هرچه سقف بیشتری در پرداخت خسارت بیمه بدنه توسط یک شرکت اعلام شود، قیمت بیمه بدنه این شرکت بیشتر است. از دیگر عوامل متفاوت بود قیمت می‌توان به نرخ رقابتی این شرکت‌ها اشاره داشت. در برخی از زمان‌ها برای جذب بیشتر خریداران بیمه بدنه، شرکت‌های بیمه نرخ خود را به طور قابل توجهی کاهش می‌دهند. در این شرایط نرخ خرید بیمه بدنه این شرکت‌ها افزایش می‌یابد. شما می‌توانید به کمک وبسایت بیمه بازار، شرکت‌های بیمه مختلف و نرخ تصویب شده بیمه بدنه هر کدام را برای خودروی فولکس گل خود سنجیده و مناسب‌ترین را انتخاب و خریداری نمایید.

انواع تخفیف بیمه بدنه خودرو فولکس گل

خبر خوب این است که بیمه بدنه نیز در برخی موارد شامل تخفیف میشود. شرایط تخفیفات بیمه بدنه فولکس گل انواع مختلفی دارد که مهم‌ترین و بهترین آن‌ها عبارتند از:

 • تخفیف بیمه بدنه خودروی فولکس گل صفر؛
 • تخفیف خرید نقدی بیمه بدنه فولکس گل؛
 • تخفیف عدم خسارت بیمه بدنه؛
 • تخفیف گروهی بیمه بدنه؛
 • تخفیف مناسبتی بیمه بدنه؛
 • تخفیف خرید نقدی بیمه بدنه فولکس گل.

نحوه خرید بیمه بدنه فولکس گل از بیمه بازار

شما می‌توانید در سایت بیمه بازار برای استعلام قیمت و خرید آنلاین بیمه بدنه خودروی فولکس گل اقدام کنید. همچنین برای دریافت مشاوره جهت انتخاب مناسب‌ترین بیمه بدنه می‌توانید با تماس با شماره 02191007240 از کارشناسان بیمه بازار مشاوره دریافت نمایید. تیم پشتیبانی بیمه بازار در کلیه مراحل خرید تا صدور بیمه همراه شما خواهند بود.

صفحات مرتبط:

بیمه شخص ثالث فولکس گل

بیمه بدنه آسیا

مشتریان بیمه بازار چه می‌گویند؟

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید

سوالات متداول

خرید بیمه شخص ثالث اجباری است ولی تهیه بیمه بدنه برای دارندگان خودرو اختیاری است و به تصمیم صاحب ماشین بستگی دارد. 

آیا خرید بیمه بدنه اجباری است؟

خیر. برای خرید بیمه بدنه داشتن گواهینامه معتبر الزامی است.

 آیا بیمه بدنه به راننده بدون گواهینامه تعلق می‌گیرد؟

بیمه بدنه دو نوع پوشش اصلی و اضافی دارد. پوشش اصلی، پوشش کلی بیمه بدنه و حذف نشدنی است. پوشش اضافی، پوششی است که بر اساس انتخاب صاحب ماشین تهیه می‌شود. 

بیمه بدنه ماشین چه پوشش‌هایی دارد؟

بله، اگر قصد تغییر شرکت بیمه را داشته باشید، پس از اتمام اعتبار بیمه‌نامه قبلی، می‌توانید بیمه‌نامه جدید را از شرکت دیگر و با همان مقدار تخفیف خریداری کنید.

آیا با تغییر شرکت بیمه تخفیفات بیمه‌نامه نیز منتقل می‌شود؟

بله. برای خرید بیمه بدنه بازدید کارشناس جهت بررسی خودرو الزامی است. بعد از ثبت سفارش بیمه بدنه در سایت بیمه بازار، با هماهنگی بیمه‌گذار کارشناس مربوطه در محل تعیین شده حضور پیدا خواهد کرد.

آیا بازدید از خودرو برای خرید بیمه بدنه اجباری است؟

بله، صاحب بیمه‌نامه می‌تواند با تهیه یک الحاقیه، تخفیف‌های خودروی قبلی را به بیمه‌ بدنه خودروی جدید منتقل کند.

آیا تخفیف عدم خسارت بیمه‌ بدنه قابل انتقال است؟

برای خودروهایی که از تولید و مونتاژ قطعات آن بیش از ۱۰ سال گذشته باشد، درازای هرسال اضافی ۵% درصد به نرخ حق بیمه بدنه اضافه می‌شود. برای خودروهای بالای ۲۰ سال صدور بیمه‌نامه نیازمند مجوز است.

چه خودروهایی تحت پوشش بیمه بدنه قرارنمی‌گیرند؟

خیر، کارت طلایی، به نوعی، ضمانت‌نامه کمپانی برای رفع مشکلات خودروی صفر کیلومتر است و نمی‌توان آن را به عنوان سابقه به بیمه بدنه اضافه کرد.

آیا کارت طلایی جزو سوابق بیمه بدنه محسوب می‌شود؟

اگر لوازم خودرو (به‌صورت جزئی) مانند، رادیوپخش، رینگ، لاستیک، و سیستم صوتی… بدون تغییر مکان توقف خودرو سرقت شود، با ارائه گزارش مقامات انتظامی و آگاهی، خسارت پرداخت می‌گردد، به این سرقت درجا گفته می‌شود.و اگر خودرو به‌صورت کامل از محل توقف خود جابه‌جا گردید و به محل نامعلومی انتقال داده شود، سرقت کلی اتفاق افتاده است. لازم به ذکر است سرقت جزئی(درجا) جزو پوشش‌های اضافی بیمه بدنه است که با پرداخت مبلغی اضافی تحت پوشش قرار می‌‌گیرد.

پرداخت خسارت در سرقت جزئی (درجا) و کلی اتومبیل به چه نحوی است؟

اگر تا ۶۰ روز بعد از اعلام سرقت، خودرو پیدا نشد؛ صاحب ماشین می‌تواند خسارت را با کسر ۱۰ درصد فرانشیز دریافت کند. 

چه زمانی خسارت مربوط به سرقت کلی پرداخت می‌شود؟

خسارت‌های ناشی از جنگ، شورش، اعتصاب، تهاجم، خسارت‌های عمدی، خسارتی که به خاطر رانندگی فرد بدون گواهینامه وارد شود، خسارت ناشی از مصرف الکل و مواد مخدر و خسارت‌هایی که خارج از پوشش‌های بیمه بدنه باشند؛ هزینه‌هایش جبران نخواهد شد. 

چه زمانی خسارت در بیمه بدنه پرداخت نمی‌شود؟

برخی شرکت‌های بیمه، تخفیفی را با توجه به موارد زیر برای بیمه بدنه قائل می‌شوند: تخفیف صفرکیلومتر برای خودروهای صفرکیلومتر 1. تخفیف منطقه آزاد برای خودروهایی که پلاک منطقه آزاد دارند 2. دارندگان حساب بلندمدت 3. هیات علمی 4. بیمه عمر یکسان 5. بیمه شخص ثالث از همان شرکت.

چطور از تخفیف‌ بیمه بدنه‌ استفاده کنیم؟

در صورتی که بیمه بدنه منقضی نشده و در طی این مدت از بیمه‌نامه استفاده نشده باشد. به علاوه، خرید بیمه بدنه باید از همان شرکت قبلی انجام شود. در این صورت بازدید الزامی نیست. 

در چه شرایطی خرید بیمه بدنه نیازی به بازدید ندارد؟

چون بیمه بدنه برخلاف بیمه شخص ثالث شرایط «تعیین قیمت رقابتی» دارد. بنابراین هر شرکت بیمه براساس قیمت پایه ماشین، پوشش‌اصلی و اضافی ، ارزیابی میزان خسارت سال‌های قبل و تخفیف‌های ثابت و دوره‌ای، قیمت‌های متفاوتی برای بیمه بدنه اعلام می‌کنند. 

چرا قیمت بیمه بدنه متفاوت است؟

اگر بیمه بدنه بر اساس قیمت کمتر و غیر واقعی تهیه شود؛ در زمان خسارت، بیمه بدنه هزینه‌ها را بر اساس حق بیمه پرداختی جبران می‌کند. به این موقعیت «اعمال ماده ۱۰ قانون» می‌گویند. یعنی اگر ارزش واقعی یک ماشین ۵۰۰ میلیون تومان باشد اما بیمه بدنه آن را ۲۰۰ میلیون تومان خریده باشند؛ در زمان وقوع خسارت مبنای جبران هزینه‌ها همان ۲۰۰ میلیون تومان پرداختی خواهد بود. 

چرا باید بیمه بدنه را بر اساس قیمت واقعی خودرو تهیه کرد؟

با خرید اقساطیِ بیمه بدنه دیگر نمی‌توان از تخفیف ۱۰ درصدی بیمه نقدی استفاده کرد. 

خرید اقساطی بیمه بدنه چه فرقی با خرید نقدی آن دارد؟

سایت‌های ارزیابی قیمت خودرو یکی از بهترین روش‌های برای فهمیدن قیمت واقعی و به روز ماشین‌هاست. یکی از خدمات این سایت‌ها، فرستادن کارشناس برای ارزیابی قیمت حقیقی خودرو است. 

از چه راهی می‌توان ارزش واقعی خودرو را برآورد کرد؟