thirdparty

خرید بیمه شخص ثالث فولکس گل

لطفا پلاک خودروی خود را وارد کنید:
الف
الف
ب
پ
ت
ث
ج
ح
د
ر
ز
ژ
س
ش
ص
ض
ط
ظ
ع
ف
ق
ک
گ
ل
م
ن
و
ه
ی
D
S
ایـران
پرچم
کد ملی مالک خودرو
شماره پلاک خود را ندارید؟

دانستنی‌های بیمه شخص ثالث

ارزش‌های بیمه‌‌بازار

همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
صدور بیمه نامه در همان روز
صدور بیمه نامه در همان روز
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

بیمه شخص ثالث فولکس گل

خودروی گل، هاچبکی است که در سال‌های ۱۳۸۴ تا ۱۳۸۹ در ایران توسط کرمان خودرو عرضه شد. این خودرو که محصول شرکت فولکس واگن است، اصالتی برزیلی دارد و تحت لیسانس آلمان تولید شده است. خودروی گل (GOL) از کیفیت فنی خوبی برخوردار است و  خودرویی کوچک و سریع محسوب می‌شود؛ به همین دلیل سهم قابل‌توجهی از بازار را به خود اختصاص داده است. این خودرو طراحی ساده‌ای دارد و دارای آپشن‌های هیجان‌انگیزی نیست،‌ اما همچنان سواری آن خوب است و بسیار از جوانان رانندگی با آن را لذت‌بخش می‌دانند. قبل از رانندگی با این خودروی کوچک اما جذاب،‌ باید بدانید که قبل از هرچیز به بیمه شخص ثالث فولکس گل نیاز دارید. بیمه شخص ثالث از جنبه قانونی اجباری محسوب می‌شود و رانندگی بدون آن عواقبی مانند توقیف خودرو را به همراه خواهد داشت.  

برای اینکه به راحتی و در کمترین زمان ممکن بتوانید شرکت‌های مختلف بیمه را مقایسه کرده و از میان آن‌ها شرکتی که بیشترین مطابقت با اولویت‌های شما دارد را انتخاب کنید، بهترین گزینه خرید آنلاین بیمه شخص ثالث است. کافی‌ست وارد وب‌سایت بیمه بازار شوید، شرکت‌های مختلف بیمه را ببینید، مقایسه کنید و در همان روز صاحب بیمه نامه شخص ثالث شوید. 

معرفی بیمه شخص ثالث

بیمه شخص ثالث در صورت بروز حادثه و تصادفات رانندگی،‌ خسارت‌های وارد شده به شخص ثالث، از جمله دیه فوت، بستری شدن در بیمارستان، نقص عضو و هر نوع آسیب به اعضای بدن را جبران می کند. همچنین می‌تواند برای جبران خسارات خودروی راننده مقابل استفاده شود. شاید برایتان سوال شده باشد که منظور از شخص ثالث چیست. در بیمه‌نامه‌های شخص ثالث، سه فرد لحاظ شده‌اند؛ شخص اول همان راننده یا مالک خودرو است که خودروی خود را بیمه می‌کند، شخص دوم شرکت بیمه است که در ازای دریافت حق بیمه خدمات بیمه ارائه می‌کند، و در نهایت شخص یا اشخاصی که در سانحه رانندگی دچار آسیب شده‌اند (به غیر از راننده) شخص ثالث اطلاق می‌شوند.

البته برای راننده نیز طرحی به نام حوادث راننده در بیمه شخص ثالث وجود دارد که در صورت آسیب دیدن راننده، خسارت او نیز تحت پوشش بیمه قرار گیرد. در صورت مقصر بودن در یک تصادف رانندگی، تنها با بیمه بدنه فولکس گل امکان پرداخت خسارت‌های خودروی خود را خواهید داشت.

چرا به بیمه شخص ثالث نیاز دارید؟‌

همانطور که اشاره شد، خرید بیمه شخص ثالث از نظر قانون اجباری محسوب می‌شود و رانندگی بدون این بیمه عواقبی جبران ناپذیر به دنبال خواهد داشت. از جمله اینکه در صورت توقف توسط پلیس راهنمایی و رانندگی، خودروی بدون بیمه به پارکینگ منتقل خواهد شد. در صورت بروز حادثه‌ای که منجر به خسارت جانی شود‌، راننده خاطی به زندان منتقل خواهد شد. هچنین باید به خاطر داشه باشید که در صورت تصادف و فوت کردن شخصی در این سانحه، علاوه بر اینکه با راننده مقصر به مانند جرم قتل شبه عمد برخورد می‌شود، جبران تمام خسارت‌های مالی و جانی احتمالی بر عهده شخص راننده است.

معرفی خودرو فولکس گل

فولکس واگن گل (Volkswagen Gol) خودرویی است که برای بازار آمریکای جنوبی از سال ۱۹۸۷ طراحی شد و پس از مدتی نسل دوم آن از سال‌های ۱۳۸۴ تا ۱۳۸۹ در ایران مونتاژ شد. فولکس گل با موتور ۱۸۰۰ سی سی، توان ۱۰۰ اسب بخار و گشتاور ۱۲ نیوتن، شتابی ۱۱.۳ ثانیه‌ای دارد و به حداکثر سرعت ۱۹۰ کیلومتر در ساعت می رسد. از امکانات این خودرو می‌توان به شیشه برقی برای ۴ سرنشین،‌ صندلی کامل تاشو عقب،‌ کامپیوتر سفری هوشمند رنگی،‌صندوق پران، قفل مرکزی، سیستم هشدار ضد سرقت، آینه‌های برقی بغل، گرمکن شیشه عقب،‌برف پاکن عقب،  چراغ پارک و آنتن رادیو مخفی در شیشه جلو اشاره کرد. و از معایب فولکس گل می‌توان به استهلاک بالا، کمبود و گرانی قطعات خودرو، رادیاتورهای چینی ناپایدار، لرزش در حالت خلاص بودن ماشین و کیفیت پایین رنگ و سوختگی رنگ اشاره کرد. مزیت‌های فولکس گل نیز ایمنی و هندلینگ بالا به علت استفاده از سرب در سر شاسی، سواری راحت، محدوده دید مناسب راننده، صندلی‌های خوب و کارآمد، استحکام بالای بدنه در تصادفات و سرعت و شتاب بالای آن هستند.

قیمت بیمه شخص ثالث فولکس گل

چندین عامل بر روی قیمت بیمه شخص ثالث تاثیر می‌گذارند که عبارتند از:

مبلغ دیه کامل در ماه‌های حرام

ماه‌های ذی القعده، ذی‌ الحجه، محرم و رجب ماه‌های حرام هستند که مبلغ دیه کامل در این ماه‌ها،‌ میزان پوشش بیمه شخص ثالث را تعیین می‌کند. بیمه مرکزی هر سال، با توجه به مبلغ دیه کامل، حداقل و حداکثر مبلغ بیمه را معین می‌کند. حداقل پوشش بیمه شخص ثالث ۲.۵ درصد دیه کامل و حداکثر آن ۵۰ درصد دیه است و شما می‌توانید با توجه به اولویت‌های خود، ارزان‌ترین بیمه شخص ثالث یا کامل‌ترین آن را تهیه کنید.

 کاربری خودرو

خودروهای مختلف بر اساس کاربری‌ای که دارند ممکن است در معرض سطوح مختلفی از ریسک و خطرات احتمالی قرار بگیرند. بر همین اساس حق بیمه خودروهایی مانند تاکسی‌ها،‌ خودروهای بارکش، خودروهای آموزش رانندگی، آمبولانس‌ها و ماشین آتش‌نشانی بالاتر از حق بیمه پایه‌ای است که خودروهای عادی می‌پردازند؛ این افزایش می‌تواند بین ۱۰ تا ۵۰ درصد باشد.

جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث

در صورت عدم تمدید به موقع بیمه شخص ثالث به صورت روز شمار مشمول جریمه خواهید شد. برای محاسبه جریمه دیرکرد تمدید باید حق بیمه کامل را بر ۳۶۵ تقسیم کرده و در تعداد روزهایی دیرکرد تمدید بیمه ضرب ‌کنید.

جریمه نمره منفی

نمره منفی گواهینامه نوعی جریمه غیرنقدی است که در صورت بی‌مبالاتی و رانندگی خطرناک در گواهینامه راننده ثبت می‌شود. از جمله مواردی که باعث ثبت نمره منفی گواهینامه می‌شوند عبارتند از:

  • حرکات نمایشی مانند درجا دور زدن یا تک چرخ زدن موتورسیکلت؛
  • رانندگی با سرعت غیرمجاز (بیش از ۵۰ کیلومتر در ساعت)‌؛
  • سبقت غیرمجاز در جاده‌های دوطرفه؛
  • رد شدن از چراغ قرمز؛
  • دنده عقب رفتن در آزادراه‌ها و اتوبان‌ها؛
  • رانندگی تحت تاثیر مواد مخدر یا مشروبات الکلی؛
  • عبور از پیاده‌رو؛
  • عدم رعایت حق تقدم عبور؛
  • استفاده از تلفن همراه در حین رانندگی با سرعت بیش از ۶۰ کیلومتر در ساعت؛

جریمه نداشتن معاینه فنی

در صورتی که هنگام خرید بیمه شخص ثالث، معاینه فنی خودرو را نداشته باشید، هزینه بیمه تا ۵٪ افزایش خواهد داشت.

تخفیف عدم خسارت

یکی از عواملی که می‌تواند تاثیر به سزایی در کاهش هزینه بیمه شخص ثالث داشته باشد، تخفیف عدم خسارت است. طبق این تخفیف،‌ به ازای سال‌هایی که از شرکت بیمه خسارتی دریافت نکرده باشید،‌ تخفیف دریافت خواهید کرد. در سال اول عدم دریافت خسارت،‌ ۵ درصد تخفیف برای شما اعمال می‌شود، و پس از آن به ازای هر سال دیگر که خسارت دریافت نکنید ۵ درصد دیگر به تخفیف اضافه می‌شود.  حداکثر میزان تخفیف ۱۴ سال است که به ۷۰ درصد تخفیف بیمه شخص ثالث می‌رسد.

البته خوشبختانه در صورتی که یک بار از بیمه خود استفاده کنید، تمام تخفیف شما از بین نمی‌رود. بلکه کاهش تخفیف به صورت پلکانی اعمال می‌شود. به این صورت که در صورت یک بار خسارت مالی ۲۰ درصد، دو بار خسارت مالی ۳۰ درصد و سه بار و بالاتر ۴۰ درصد از میزان تخفیف کاسته خواهد شد. این کاهش تخفیف برای یک،‌ دو و سه بار خسارت جانی به ترتیب ۳۰ درصد، ۷۰ درصد و ۱۰۰ درصد تعیین شده است.

خرید آنلاین بیمه شخص ثالث فولکس گل از بیمه بازار

بیمه شخص ثالث توسط شرکت‌های بیمه زیادی ارائه می‌شوند. برای اینکه بدانید کدام شرکت‌ها بیمه شخص ثالث ارائه می‌کند، کافی‌ست مشخصات خودروی خود در محاسبه‌گر بیمه بازار وارد کنید و اطلاعات این شرکت‌ها را مشاهده کنید. همانطور که گفته شد، شرکت‌های مختلف،‌ توانگری‌ و حداکثر سقف پوشش‌های متفاوتی دارند، با مقایسه این شرکت‌ها می‌توانید با توجه به اولویت‌ها و نیازهای خود، مناسب‌ترین شرکت بیمه‌ را انتخاب کنید.  پس از انتخاب شرکت مورد نظر، تنها کاری که لازم است انجام دهید این است مدارک‌تان از جمله  گواهینامه و بیمه نامه قبلی را بارگذاری کنید و پس از واریز هزینه‌های مورد نظر، مراحل خرید بیمه شخص ثالث فولکس گل را تکمیل کنید.

پس از بررسی مدارک شما، در همان روز بیمه‌تان آغاز می‌شود و یک QR کد در اختیارتان قرار می گیرد که با استفاده از آن می‌توانید از خدمات بیمه بهره‌مند شوید. همچنین در صورت نیاز نسخه کاغذی بیمه شخص ثالث به صورت رایگان در محل مورد نظر برای شما ارسال خواهد شد؛ هرچند در حالت کلی به نسخه کاغذی نیازی ندارید و پلیس در صورت نیز بیمه شما را به صورت آنلاین استعلام می‌کند.

صفحات مرتبط:

بیمه بدنه فولکس گل

استعلام بیمه شخص ثالث

بیمه شخص ثالث ایران

مشتریان بیمه بازار چه می‌گویند؟

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید

سوالات متداول

بعد از خرید آنلاین بیمه‌نامه در صورت تمایل می‌توانید نسخه فیزیکی آن را نیز سفارش دهید.

آیا بعد از خرید بیمه شخص ثالث از بیمه بازار، نسخه فیزیکی بیمه‌نامه را دریافت خواهیم کرد؟

اگر تمامی مدارک مورد نیاز به صورت کامل بارگذاری شده‌باشد؛ بیمه‌نامه شخص ثالث بعد از ۱۵ الی ۲۰ دقیقه صادر می‌شود. بارگذاری مدارک به صورت ناقص، روند صدور را طولانی خواهد کرد.

بیمه نامه شخص ثالث، چه مدت بعد از خرید صادر و فعال می‌شود؟

بهترین زمان برای تمدید بیمه‌نامه شخص ثالث، ۱۰ روز پیش از اتمام تاریخ اعتبار بیمه‌نامه است. هر زمانی از روز که بیمه‌نامه شخص ثالث خودرو تمدید شود، اعتبار آن از بامداد روز آتی آغاز خواهد شد.

چند روز پیش از تمام شدن اعتبار بیمه‌نامه باید برای تمدید آن اقدام کرد؟

برای بررسی صحت و اصالت بیمه‌نامه خودرو، می‌توانید با مراجعه به صفحه bimebazar.com/sanhabInquiry و وارد کردن شماره بیمه‌نامه، کد یکتا، کد VIN (شماره ۱۷ رقمیِ شناسایی خودرو) و کد ملی خود از صحت آن اطمینان حاصل نمایید. همچنین امکان بررسی اصالت بیمه‌نامه از طریق ارسال پیامک وجود دارد.

چگونه می‌توان از صحت بیمه‌نامه خودرو مطمئن شد؟

بخشش جریمه دیرکرد فرآیندی است که از سوی سازمان بیمه‌مرکزی انجام می‌شود و از قاعده خاصی پیروی نمی‌کند. این بخشش معمولا یک بار در فصل بهار، یک بارتابستان و یک بار زمستان از طرف بیمه‌مرکزی به شرکت‌های بیمه اعلام می‌شود.

بخشش جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث چه زمانی انجام می‌پذیرد؟

جریمه دیرکرد به صورت روزانه حساب می‌شود. یعنی به ازای هر روز تاخیر در خرید و تمدید، مبلغی به عنوان جریمه به بیمه‌نامه تعلق می‌گیرد. چون نرخ بیمه ثالث، سال به سال تغییر می‌کند ؛ نرخ جریمه دیرکرد آن هم  در هر سال متفاوت است و نرخ ثابتی ندارد.

جریمه تاخیر خرید بیمه شخص ثالث چگونه محاسبه می‌شود؟

از آنجا که تخفیف بیمه ثالث به شخص تعلق دارد؛ به دو شیوه می‌توان کار انتقال تخفیف را انجام داد. در صورتی که مالک ماشین قصد فروش داشته‌باشد؛ می‌تواند تخفیف بیمه‌اش را به خودروی جدیدی که خریده انتقال بدهد. درشرایطی دیگر، ممکن است صاحب بیمه‌نامه بخواهد تخفیفش را به شخص دیگری انتقال بدهد. در این صورت آن فرد حتما باید یکی از اعضای درجه یک خانواده‌ (پدر، مادر، همسر، فرزند) باشد. به جز این دو شیوه، امکان دیگری برای انتقال تخفیف وجود ندارد.

شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث چیست؟

به صورت کلی، انتقال تخفیف نیاز به دریافت الحاقیه دارد که ممکن است برای صاحب بیمه بار مالی داشته‌باشد. اما در صورتی که بیمه شخص ثالث را از بیمه‌بازار خریده باشید؛ می‌توانید تخفیف‌های مربوط به آن را بدون پرداخت هزینه، انتقال بدهید.

آیا امکان انتقال تخفیف بیمه ثالث از طریق خرید آنلاین بیمه در سایت بیمه بازار وجود دارد؟

در بیمه‌بازار امکان خرید بیمه شخص ثالث قسطی وجود دارد. فقط کافی است ‌هنگام خرید بیمه خود، مشخص کنید از کدام شرکت بیمه می‌خواهید بیمه ثالث خود را خریداری کنید. در مرحله ثبت سفارش تعداد اقساطی که شرکت بیمه در نظر گرفته است و مقدار هر قسط را مشاهده خواهید کرد. توجه داشته باشید که ممکن است شرکت قبلی که از آن بیمه خود را تهیه کرده‌اید، در سال جدید بیمه‌نامه را قسطی ارائه ندهد.

آیا می‌توان بیمه شخص ثالث را اقساطی تهیه کرد؟

خیر، در حال حاضر خرید قسطی بیمه شخص ثالث فقط با ارائه «چک صیاد» امکان‌پذیر است. علاوه بر آن، تنها ساکنین شهر تهران می‌توانند از این امکان استفاده کنند و در این مورد خاص، منظور از تهران، مجموع ۲۲ منطقه شهرداری است.

آیا امکان خرید قسطی بدون چک در سایت بیمه‌بازار وجود دارد؟

بله، بعد از خرید بیمه‌ثالث به صورت آنلاین طرف حساب شما «شرکت بیمه‌ای است که از آن بیمه خریده‌اید.» بنابراین برای جبران خسارت خارج از تهران باید به شعبه‌های آن شرکت بیمه خاص، مراجعه و روند دریافت خسارت را طی کنید. 

اگر بیمه ثالث را به صورت آنلاین بخریم؛  می‌توانیم خارج از تهران خسارت دریافت کنیم؟

بیمه‌بازار در حوزه صدور بیمه شخص ثالث با «تمامی شرکت‌های بیمه» همکاری دارد. شما در بیمه‌بازار می‌توانید برای خرید بیمه شخص ثالث از تخفیف‌ استفاده کنید و هزینه را به صورت قسطی بپردازید. 

بعد از خرید بیمه و ارسال تصویر مدارک، بیمه ثالث شما سریعا صادر می‌شود و در صورت درخواست، نسخه فیزیکی آن، بدون دریافت هزینه و به صورت رایگان، به آدرس درج شده در فرم ارسال خواهد شد.

خرید بیمه‌ ثالث از بیمه‌بازار چه امتیازی دارد؟

خیر، قانونِ لزوم ارائه نسخه کاغذی بیمه شخص ثالث لغو شده‌است. شما می‌توانید به راحتی از نسخه آنلاین و دیجیتالی که لینکش با پیامک به تلفن همراهتان ارسال می‌شود استفاده کنید.

آیا دریافت نسخه فیزیکی و کاغذی بیمه شخص ثالث ضروری است؟

قیمت بیمه شخص ثالث که روی بیمه‌نامه ذکر می‌شود برای همه شرکت‌های بیمه یکسان است. دلیل تفاوت قیمت‌ها در آفرهای ویژه‌ای است که بیمه‌بازار برای برخی از شرکت‌ها در نظر می‌گیرد. 

دلیل تخفیف‌ها و اختلاف قیمت بیمه شخص ثالث بین شرکت‌های مختلف در سایت بیمه‌بازار چیست؟

چون واحد صدور بیمه در شرکت‌ها به مدارک به روز شده نیاز دارد. 

چرا برای هر بار خرید و تمدید بیمه شخص ثالث باید مدارک را بارگذاری کنیم؟

بله، برای تمدید بیمه‌نامه شما می‌توانید به هر یک از شرکت‌های بیمه‌ای مورد نظر خود مراجعه کنید و در خواست تمدید بیمه‌نامه نمایید. همچنین تخفیفات بیمه شخص ثالث خودرو شما نیز حفظ خواهد شد. توجه داشته باشید که با تغییر شرکت بیمه تخفیف‌ها نیز منتقل می‌شوند.

آیا تغییر شرکت بیمه امکان‌پذیر است؟ قوانین و مقررات آن به چه صورت است؟ 

در صورت مفقودی بیمه‌نامه شخص ثالث، باید با در دست داشتن کارت خودرو و کارت شناسایی به نمایندگی صادرکننده بیمه مراجعه کرد. پس از انجام پروسه‌ی اعلام مفقودی برای فرد یک گواهی صادر خواهد شد که ارزش قانونی آن به اندازه اصل بیمه‌نامه است.

اگر بیمه‌نامه شخص ثالث گم شود چه کارهایی باید انجام داد؟ 

بیمه شخص ثالث هزینه‌های مربوط به درمان، فوت و خسارت‌های وارد شده به اموال را پوشش می‌دهد. بیمه شخص ثالث برای تمام وسایل نقلیه اجباری است.

منظور از بیمه شخص ثالث چیست؟

اشخاص ثالث در بیمه ثالث کسانی هستند که در حادثه دچار زیان مالی و جانی شده‌اند. 

شخص ثالث در بیمه شخص ثالث کیست؟

بله. داشتن بیمه شخص ثالث برای کلیه رانندگان وسایل نقلیه ( مسافری،بارکش، موتورسیکلت و…) اجباری است.

آیا داشتن بیمه شخص ثالث برای همه افراد اجباری است؟

رانندگی بدون بیمه شخص ثالث ممنوع است. در صورتی که وسیله نقلیه‌ای دچار حادثه شود و دارای بیمه شخص ثالث نباشد، راننده مقصر تا زمان پرداخت خسارت جانی و مالی اشخاص زیان دیده در حادثه، زندانی خواهد شد. همچنین خرید و فروش وسیله نقلیه بدون بیمه شخص ثالث امکان‌پذیر نیست.

نداشتن بیمه شخص ثالث چه عواقبی دارد؟

برای استعلام قیمت بیمه شخص ثالث می‌توانید اطلاعات خودروی خود را در سایت بیمه بازار وارد کنید تا لیستی ازتعرفه شرکت‌های بیمه برای شما نمایش داده شود. همچنین برای اطمینان از صحت بیمه شخص ثالث می‌توانید به سامانه سنهاب بیمه بازار مراجعه کنید. 

چگونه بیمه شخص ثالث را استعلام کنیم؟

 برخورداری از بیمه شخص ثالث برای تمام رانندگان اجباری است. این بیمه می‌تواند خسارات جانی و ملی بروز حادثه را به میزان قابل توجهی تحت پوشش قرار دهد. 

مزایای بیمه شخص ثالث چیست؟

این بیمه هزینه دیه و نقص عضو راننده را پرداخت می‌کند اما هزینه‌های پزشکی راننده مقصر را جبران نمی‌کند. راننده مقصر در صورتی که بخواهد خسارت پزشکی را پرداخت کند، باید از بیمه حوادث انفرادی استفاده نماید.

آیا بیمه شخص ثالث خسارت وارد شده به راننده را جبران می‌کند؟ 

مهم‌ترین شرط بیمه شخص ثالث داشتن گواهینامه است. در صورتی که راننده گواهینامه نداشته باشد، شرکت بیمه هیچ هزینه‌ای را تقبل نخواهد کرد.  

در صورت نداشتن گواهینامه آیا خسارات وارد شده را می‌توان از طریق بیمه شخص ثالث جبران نمود؟

نحوه محاسبه بیمه شخص ثالث ماشین به این صورت است که سالی 5 درصد به بیمه‌نامه اضافه می‌شود و این درصد از حق پایه بیمه کسر می‌شود. 

 بیمه شخص ثالث ماشین چگونه محاسبه می‌شود؟

حق بیمه شخص ثالث هر ساله بر اساس نرخ دیه اعلام شده توسط قوه قضاییه تعیین می‌شود. به دلیل تورم با افزایش نرخ دیه، سطح پوشش بیمه‌گزار افزایش پیدا می‌کند. هر زمانی که شخص بخواهد سطح پوشش بیمه شخص ثالث خود را افزایش دهد و یا اقدام به عوض کردن نام مندرج بر روی بیمه‌نامه کند، باید درخواست الحاقیه نماید.  
 

الحاقیه بیمه شخص ثالث چیست و چه زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد؟