thirdparty

خرید بیمه شخص ثالث دنا و دنا پلاس

لطفا پلاک خودروی خود را وارد کنید:
الف
الف
ب
پ
ت
ث
ج
ح
د
ر
ز
ژ
س
ش
ص
ض
ط
ظ
ع
ف
ق
ک
گ
ل
م
ن
و
ه
ی
D
S
ایـران
پرچم
کد ملی مالک خودرو
شماره پلاک خود را ندارید؟

ارزش‌های بیمه‌‌بازار

همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
صدور بیمه نامه در همان روز
صدور بیمه نامه در همان روز
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

بیمه شخص ثالث دنا

خودروی دنا در سال ۱۳۹۳ به بازار عرضه شد تا جایگزینی مدرن‌ برای سمند و پژو باشد و در ادامه با معرفی دنا پلاس و دنا پلاس توربو امکانات بیشتر و جذاب‌تری نیز به آن اضافه شد. خرید بیمه شخص ثالث دنا برای تمامی صاحبان این خودرو اجباری است، اما انتخاب مناسب‌ترین بیمه ثالث بر عهده شماست. پیدا کردن بیمه ایده‌آل به کمک بیمه بازار بسیار آسان شده است، زیرا می‌توانید با وارد کردن اطلاعات مربوط به خودرو دنای خود در فرم محاسبه‌گر بیمه قیمت بیمه شخص ثالث دنا را استعلام بگیرید.

بیمه شخص ثالث دنا چه پوشش‌هایی دارد؟

پیش از آنکه مناسب‌ترین بیمه برای خود را تهیه کنید، باید ابتدا پوشش‌ها و ویژگی‌های بیمه شخص ثالث را بشناسید. همه رانندگان مؤظف‌ به خرید بیمه شخص ثالث هستند، در غیر این صورت توسط پلیس جریمه خواهند شد. البته نداشتن پوشش این بیمه ضررهای بیشتری دارد، زیرا در صورت رخ دادن تصادف باید همه هزینه‌های مالی و جانی راننده مقابل را بپردازید. همچنین این بیمه هزینه‌ آسیب‌های جانی مربوط به سرنشینان خودرو مقصر را نیز جبران می‌کند. این یعنی خسارت‌هایی مانند فوت، شکستگی و نقص عضو سرنشینان خودرو مقصر و آسیب‌دیده پرداخت می‌شوند، اما باید بدانید تنها تعداد مجاز سرنشینان تحت پوشش هستند. اگر می‌خواهید به عنوان راننده دنای مقصر هزینه آسیب‌های جانی را دریافت کنید، باید پوشش حوادث راننده را داشته باشید.

چه مواردی که تحت پوشش بیمه شخص ثالث نیستند؟

در تصادفات بعضی خسارت‌ها تحت پوشش بیمه شخص ثالث قرار نمی‌گیرند. برای مثال، هزینه‌های مربوط به آسیب خودرو مقصر و وسایل آن توسط بیمه بدنه دنا جبران می‌شود. همچنین خسارات ناشی از حوادث خارج کشور تحت پوشش قرار نمی‌گیرند. بیمه شخص ثالث برای جبران خسارات ناشی از محکومیت جزائی و پرداخت جرائم هزینه‌ای پرداخت نمی‌کند. خساراتی مانند هزینه آسیب ناشی از انفجار هسته‌ای نیز تحت پوشش بیمه نیستند.

تفاوت مدل‌های مختلف دنا

برای خرید بیمه شخص ثالث دنا باید مدل دقیق خودروی خود را بشناسید و مشخصاتی مانند تعداد سیلندر و ظرفیت خودرو را در نظر داشته باشید. اولین مدلی که از خودرو دنا به بازار ارائه شد خودرو دنا معمولی بود که با استقبالی قابل‌قبول روبه‌رو شد. این خودرو با موتور ۴ سیلندری، ۱۱۵ اسب بخار در ۶۰۰۰ دور نیرو تولید می‌کند و می‌تواند با حداکثر سرعت ۱۹۰ کیلومتر بر ساعت حرکت کند. دنا پلاس مدل بعدی این خودرو بود که به بازار آمد و ضعف‌های مدل قبلی، از جمله کیفیت عایق‌بندی را بهبود داد. با وجود بهبودی‌های ظاهری، این خودرو تفاوت فنی کمی با دنا معمولی دارد.

دنا پلاس توربو دنده‌ای در سال ۹۷ به بازار آمد و توانست با بهبود کارکرد موتور، شتاب اولیه را ۳ ثانیه سریع‌تر کند و به ۱۰ ثانیه برساند. همچنین حداکثر سرعت این خودرو ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت است و امکانات رفاهی بهتری مانند سانروف و کروزکنترل ارائه می‌کند. جدیدترین مدل این خودرو نیز دنا پلاس توربو اتوماتیک است که گیربکس اتوماتیک ۶ سرعته دارد و با امکاناتی مانند مانیتور بزرگ توانسته کیفیت رفاهی بیشتری داشته باشد. در نظر داشته باشید که قیمت بیمه شخص ثالث همه مدل‌های مختلف خودرو دنا یکسان است، ولی قیمت بیمه بدنه آن‌ها تفاوت دارد.

قیمت بیمه شخص ثالث دنا

برای محاسبه قیمت بیمه شخص ثالث دنا باید بدانید که عوامل مختلفی بر این قیمت تأثیرگذارند. مهم‌ترین عامل تعیین‌کننده این نرخ دیه سال در ماه حرام است. حداقل تعهد مالی بیمه شخص ثالث ۲.۵ درصد دیه ماه حرام است و حداکثر آن به ۵۰ درصد می‌رسد. همچنین بسته به تعداد سیلندرها باید مبلغ بیشتری بپردازید و خودرو دنا شما در دسته «سایر ۴ سیلندرها» قرار می‌گیرد. بعضی موارد دیگر می‌توانند به مبلغ بیمه شما اضافه کنند، برای مثال، نداشتن برگه معاینه فنی ۵ درصد، هر یدک اضافی ۱۵ درصد و تخلفات حادثه‌ساز تا حداکثر ۳ درصد مبلغ بیمه را افزایش می‌دهند. هر نمره منفی نیز ۱ درصد هزینه بیمه شخص ثالث را بیشتر می‌کند، البته تا سقف ۳۰ درصد. جریمه دیرکرد تمدید این بیمه به ازای هر روز برابر با حق بیمه تقسیم بر ۳۶۵ روز سال است.

بیشترین کاهش قیمت بیمه شخص ثالث از تخفیف عدم خسارت می‌آید. برای اینکه مشمول این تخفیف شوید باید در سال‌های گذشته در تصادفات رانندگی مقصر شناخته نشده و از بیمه‌نامه‌های گذشته استفاد نکرده باشید. درصد تخفیف عدم خسارت به این صورت در هزینه نهایی بیمه شخص ثالث شما اعمال می‌شود:

 • ۵% تخفیف برای سال اول؛
 • ۱۰% تخفیف برای سال دوم؛
 • ۱۵% تخفیف برای سال سوم؛
 • ۲۰% تخفیف برای سال چهارم؛
 • ۲۵% تخفیف برای سال پنجم؛
 • ۳۰% تخفیف برای سال ششم؛
 • ۳۵% تخفیف برای سال هفتم؛
 • ۴۰% تخفیف برای سال هشتم؛
 • ۴۵% تخفیف برای سال نهم؛
 • ۵۰% تخفیف برای سال دهم؛
 • ۵۵% تخفیف برای سال یازدهم؛
 • ۶۰% تخفیف برای سال دوازدهم؛
 • ۶۵% تخفیف برای سال سیزدهم؛
 • ۷۰% تخفیف برای سال چهاردهم.

راهنمای خرید بیمه شخص ثالث دنا

ساده‌ترین روش برای خرید این بیمه‌‌نامه، مراجعه به  سایت بیمه بازار است زیرا به شما اجازه می‌دهد قیمت‌ها و پوشش‌های بیمه‌های مختلف را بررسی کنید و ارزان‌ترین و بهترین بیمه شخص ثالث را از بین گزینه‌های موجود انتخاب کنید. برای خرید آنلاین بیمه شخص ثالث دنا کافی‌ست مراحل زیر را دنبال کنید: 

 • اطلاعات و مشخصات خودرو دنا را در فرم بیمه بازار وارد کنید؛
 • پس از استعلام قیمت شرکت‌های بیمه معتبر ایران، مناسب‌ترین گزینه را برای خود انتخاب کنید. در نظر داشته باشید که یک بیمه ایده‌آل علاوه بر قیمت مناسب باید توانگری مالی خوب و شعب متعدد پرداخت در سراسر کشور داشته و رتبه رضایمندی بالایی از پژوهشکده بیمه مرکزی دریافت کرده باشد؛
 • پس از انتخاب لازم است مدارک خود را بارگذاری کنید، از جمله کارت ماشین، گواهینامه و بیمه‌نامه قبلی؛
 • هزینه‌های بیمه را پرداخت کنید. البته نیازی نیست همه مبلغ بیمه را یک‌جا تسویه کنید، بلکه می‌توانید با پرداخت ۵۰% نرخ بیمه ادامه آن را در ۳ تا ۶ قسط بپردازید.
 • بعد بررسی سریع مدارک، بیمه‌نامه خود را در همان روز دریافت کنید و از طریق ارسال رایگان تحویل بگیرید. خوب است بدانید که دیگر به نسخه کاغذی این بیمه‌نامه نیاز ندارید و در صورت لزوم، می‌توانید بیمه شخص ثالث دنا را به شکل یک کد یکتا یا کد QR پرینت‌شده ارائه دهید.

در صورت نیاز به راهنمایی، می‌توانید با شماره 91007240-021 تماس بگیرید تا از کارشناسان بیمه بازار مشاوره دریافت نمایید. 

مشتریان بیمه بازار چه می‌گویند؟

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید

سوالات متداول

بعد از خرید آنلاین بیمه‌نامه در صورت تمایل می‌توانید نسخه فیزیکی آن را نیز سفارش دهید.

آیا بعد از خرید بیمه شخص ثالث از بیمه بازار، نسخه فیزیکی بیمه‌نامه را دریافت خواهیم کرد؟

اگر تمامی مدارک مورد نیاز به صورت کامل بارگذاری شده‌باشد؛ بیمه‌نامه شخص ثالث بعد از ۱۵ الی ۲۰ دقیقه صادر می‌شود. بارگذاری مدارک به صورت ناقص، روند صدور را طولانی خواهد کرد.

بیمه نامه شخص ثالث، چه مدت بعد از خرید صادر و فعال می‌شود؟

بهترین زمان برای تمدید بیمه‌نامه شخص ثالث، ۱۰ روز پیش از اتمام تاریخ اعتبار بیمه‌نامه است. هر زمانی از روز که بیمه‌نامه شخص ثالث خودرو تمدید شود، اعتبار آن از بامداد روز آتی آغاز خواهد شد.

چند روز پیش از تمام شدن اعتبار بیمه‌نامه باید برای تمدید آن اقدام کرد؟

برای بررسی صحت و اصالت بیمه‌نامه خودرو، می‌توانید با مراجعه به صفحه bimebazar.com/sanhabInquiry و وارد کردن شماره بیمه‌نامه، کد یکتا، کد VIN (شماره ۱۷ رقمیِ شناسایی خودرو) و کد ملی خود از صحت آن اطمینان حاصل نمایید. همچنین امکان بررسی اصالت بیمه‌نامه از طریق ارسال پیامک وجود دارد.

چگونه می‌توان از صحت بیمه‌نامه خودرو مطمئن شد؟

بخشش جریمه دیرکرد فرآیندی است که از سوی سازمان بیمه‌مرکزی انجام می‌شود و از قاعده خاصی پیروی نمی‌کند. این بخشش معمولا یک بار در فصل بهار، یک بارتابستان و یک بار زمستان از طرف بیمه‌مرکزی به شرکت‌های بیمه اعلام می‌شود.

بخشش جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث چه زمانی انجام می‌پذیرد؟

جریمه دیرکرد به صورت روزانه حساب می‌شود. یعنی به ازای هر روز تاخیر در خرید و تمدید، مبلغی به عنوان جریمه به بیمه‌نامه تعلق می‌گیرد. چون نرخ بیمه ثالث، سال به سال تغییر می‌کند ؛ نرخ جریمه دیرکرد آن هم  در هر سال متفاوت است و نرخ ثابتی ندارد.

جریمه تاخیر خرید بیمه شخص ثالث چگونه محاسبه می‌شود؟

از آنجا که تخفیف بیمه ثالث به شخص تعلق دارد؛ به دو شیوه می‌توان کار انتقال تخفیف را انجام داد. در صورتی که مالک ماشین قصد فروش داشته‌باشد؛ می‌تواند تخفیف بیمه‌اش را به خودروی جدیدی که خریده انتقال بدهد. درشرایطی دیگر، ممکن است صاحب بیمه‌نامه بخواهد تخفیفش را به شخص دیگری انتقال بدهد. در این صورت آن فرد حتما باید یکی از اعضای درجه یک خانواده‌ (پدر، مادر، همسر، فرزند) باشد. به جز این دو شیوه، امکان دیگری برای انتقال تخفیف وجود ندارد.

شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث چیست؟

به صورت کلی، انتقال تخفیف نیاز به دریافت الحاقیه دارد که ممکن است برای صاحب بیمه بار مالی داشته‌باشد. اما در صورتی که بیمه شخص ثالث را از بیمه‌بازار خریده باشید؛ می‌توانید تخفیف‌های مربوط به آن را بدون پرداخت هزینه، انتقال بدهید.

آیا امکان انتقال تخفیف بیمه ثالث از طریق خرید آنلاین بیمه در سایت بیمه بازار وجود دارد؟

در بیمه‌بازار امکان خرید بیمه شخص ثالث قسطی وجود دارد. فقط کافی است ‌هنگام خرید بیمه خود، مشخص کنید از کدام شرکت بیمه می‌خواهید بیمه ثالث خود را خریداری کنید. در مرحله ثبت سفارش تعداد اقساطی که شرکت بیمه در نظر گرفته است و مقدار هر قسط را مشاهده خواهید کرد. توجه داشته باشید که ممکن است شرکت قبلی که از آن بیمه خود را تهیه کرده‌اید، در سال جدید بیمه‌نامه را قسطی ارائه ندهد.

آیا می‌توان بیمه شخص ثالث را اقساطی تهیه کرد؟

خیر، در حال حاضر خرید قسطی بیمه شخص ثالث فقط با ارائه «چک صیاد» امکان‌پذیر است. علاوه بر آن، تنها ساکنین شهر تهران می‌توانند از این امکان استفاده کنند و در این مورد خاص، منظور از تهران، مجموع ۲۲ منطقه شهرداری است.

آیا امکان خرید قسطی بدون چک در سایت بیمه‌بازار وجود دارد؟

بله، بعد از خرید بیمه‌ثالث به صورت آنلاین طرف حساب شما «شرکت بیمه‌ای است که از آن بیمه خریده‌اید.» بنابراین برای جبران خسارت خارج از تهران باید به شعبه‌های آن شرکت بیمه خاص، مراجعه و روند دریافت خسارت را طی کنید. 

اگر بیمه ثالث را به صورت آنلاین بخریم؛  می‌توانیم خارج از تهران خسارت دریافت کنیم؟

بیمه‌بازار در حوزه صدور بیمه شخص ثالث با «تمامی شرکت‌های بیمه» همکاری دارد. شما در بیمه‌بازار می‌توانید برای خرید بیمه شخص ثالث از تخفیف‌ استفاده کنید و هزینه را به صورت قسطی بپردازید. 

بعد از خرید بیمه و ارسال تصویر مدارک، بیمه ثالث شما سریعا صادر می‌شود و در صورت درخواست، نسخه فیزیکی آن، بدون دریافت هزینه و به صورت رایگان، به آدرس درج شده در فرم ارسال خواهد شد.

خرید بیمه‌ ثالث از بیمه‌بازار چه امتیازی دارد؟

خیر، قانونِ لزوم ارائه نسخه کاغذی بیمه شخص ثالث لغو شده‌است. شما می‌توانید به راحتی از نسخه آنلاین و دیجیتالی که لینکش با پیامک به تلفن همراهتان ارسال می‌شود استفاده کنید.

آیا دریافت نسخه فیزیکی و کاغذی بیمه شخص ثالث ضروری است؟

قیمت بیمه شخص ثالث که روی بیمه‌نامه ذکر می‌شود برای همه شرکت‌های بیمه یکسان است. دلیل تفاوت قیمت‌ها در آفرهای ویژه‌ای است که بیمه‌بازار برای برخی از شرکت‌ها در نظر می‌گیرد. 

دلیل تخفیف‌ها و اختلاف قیمت بیمه شخص ثالث بین شرکت‌های مختلف در سایت بیمه‌بازار چیست؟

چون واحد صدور بیمه در شرکت‌ها به مدارک به روز شده نیاز دارد. 

چرا برای هر بار خرید و تمدید بیمه شخص ثالث باید مدارک را بارگذاری کنیم؟

بله، برای تمدید بیمه‌نامه شما می‌توانید به هر یک از شرکت‌های بیمه‌ای مورد نظر خود مراجعه کنید و در خواست تمدید بیمه‌نامه نمایید. همچنین تخفیفات بیمه شخص ثالث خودرو شما نیز حفظ خواهد شد. توجه داشته باشید که با تغییر شرکت بیمه تخفیف‌ها نیز منتقل می‌شوند.

آیا تغییر شرکت بیمه امکان‌پذیر است؟ قوانین و مقررات آن به چه صورت است؟ 

در صورت مفقودی بیمه‌نامه شخص ثالث، باید با در دست داشتن کارت خودرو و کارت شناسایی به نمایندگی صادرکننده بیمه مراجعه کرد. پس از انجام پروسه‌ی اعلام مفقودی برای فرد یک گواهی صادر خواهد شد که ارزش قانونی آن به اندازه اصل بیمه‌نامه است.

اگر بیمه‌نامه شخص ثالث گم شود چه کارهایی باید انجام داد؟ 

بیمه شخص ثالث هزینه‌های مربوط به درمان، فوت و خسارت‌های وارد شده به اموال را پوشش می‌دهد. بیمه شخص ثالث برای تمام وسایل نقلیه اجباری است.

منظور از بیمه شخص ثالث چیست؟

اشخاص ثالث در بیمه ثالث کسانی هستند که در حادثه دچار زیان مالی و جانی شده‌اند. 

شخص ثالث در بیمه شخص ثالث کیست؟

بله. داشتن بیمه شخص ثالث برای کلیه رانندگان وسایل نقلیه ( مسافری،بارکش، موتورسیکلت و…) اجباری است.

آیا داشتن بیمه شخص ثالث برای همه افراد اجباری است؟

رانندگی بدون بیمه شخص ثالث ممنوع است. در صورتی که وسیله نقلیه‌ای دچار حادثه شود و دارای بیمه شخص ثالث نباشد، راننده مقصر تا زمان پرداخت خسارت جانی و مالی اشخاص زیان دیده در حادثه، زندانی خواهد شد. همچنین خرید و فروش وسیله نقلیه بدون بیمه شخص ثالث امکان‌پذیر نیست.

نداشتن بیمه شخص ثالث چه عواقبی دارد؟

برای استعلام قیمت بیمه شخص ثالث می‌توانید اطلاعات خودروی خود را در سایت بیمه بازار وارد کنید تا لیستی ازتعرفه شرکت‌های بیمه برای شما نمایش داده شود. همچنین برای اطمینان از صحت بیمه شخص ثالث می‌توانید به سامانه سنهاب بیمه بازار مراجعه کنید. 

چگونه بیمه شخص ثالث را استعلام کنیم؟

 برخورداری از بیمه شخص ثالث برای تمام رانندگان اجباری است. این بیمه می‌تواند خسارات جانی و ملی بروز حادثه را به میزان قابل توجهی تحت پوشش قرار دهد. 

مزایای بیمه شخص ثالث چیست؟

این بیمه هزینه دیه و نقص عضو راننده را پرداخت می‌کند اما هزینه‌های پزشکی راننده مقصر را جبران نمی‌کند. راننده مقصر در صورتی که بخواهد خسارت پزشکی را پرداخت کند، باید از بیمه حوادث انفرادی استفاده نماید.

آیا بیمه شخص ثالث خسارت وارد شده به راننده را جبران می‌کند؟ 

مهم‌ترین شرط بیمه شخص ثالث داشتن گواهینامه است. در صورتی که راننده گواهینامه نداشته باشد، شرکت بیمه هیچ هزینه‌ای را تقبل نخواهد کرد.  

در صورت نداشتن گواهینامه آیا خسارات وارد شده را می‌توان از طریق بیمه شخص ثالث جبران نمود؟

نحوه محاسبه بیمه شخص ثالث ماشین به این صورت است که سالی 5 درصد به بیمه‌نامه اضافه می‌شود و این درصد از حق پایه بیمه کسر می‌شود. 

 بیمه شخص ثالث ماشین چگونه محاسبه می‌شود؟

حق بیمه شخص ثالث هر ساله بر اساس نرخ دیه اعلام شده توسط قوه قضاییه تعیین می‌شود. به دلیل تورم با افزایش نرخ دیه، سطح پوشش بیمه‌گزار افزایش پیدا می‌کند. هر زمانی که شخص بخواهد سطح پوشش بیمه شخص ثالث خود را افزایش دهد و یا اقدام به عوض کردن نام مندرج بر روی بیمه‌نامه کند، باید درخواست الحاقیه نماید.  
 

الحاقیه بیمه شخص ثالث چیست و چه زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد؟