thirdparty

خرید بیمه شخص ثالث جک j4

لطفا پلاک خودروی خود را وارد کنید:
الف
الف
ب
پ
ت
ث
ج
ح
د
ر
ز
ژ
س
ش
ص
ض
ط
ظ
ع
ف
ق
ک
گ
ل
م
ن
و
ه
ی
D
S
ایـران
پرچم
کد ملی مالک خودرو
شماره پلاک خود را ندارید؟

ارزش‌های بیمه‌‌بازار

صدور بیمه نامه در همان روز
صدور بیمه نامه در همان روز
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

بیمه شخص ثالث جک j4

خودروی جک j4 از خودرو‌های جدید بازار به شمار می‌رود. سایر مدل‌های J خودروی جک نیز محبوبیت زیادی دارند، اما ظاهر اسپرت و عملکرد فنی این خودرو آن را از سایر خودرو‌های هم‌رده خود متمایز کرده است. لازم است راننده‌های این خودرو باید پیش از شروع به رانندگی، بیمه شخص ثالث جک j4 را تهیه کرده باشند، زیرا رانندگی بدون این بیمه‌نامه می‌تواند عواقب سنگینی با خود همراه داشته باشد.

بیمه شخص ثالث چیست؟

همه افرادی که تا به حال صاحب خودرو بوده‌اند اطلاعاتی درباره این بیمه دارند، اما ممکن است به خوبی آن را نشناسند. این بیمه به شما کمک می‌کند خسارت‌های شخص ثالث را جبران کنید، ولی ابتدا باید بدانید منظور از شخص ثالث کیست. در قراردادهای بیمه، شخص اول به بیمه‌گذار اشاره دارد، یعنی کسی که با پرداخت حق بیمه، بیمه شخص ثالث جک j4 را تهیه کرده است. شخص ثانی شرکت بیمه‌ایست که بیمه را از آن خریداری کرده‌اید. شخص ثالث به همه افرادی اشاره دارد که در یک تصادف رانندگی خسارت دیده‌اند، البته به غیر از راننده مقصر.

این یعنی پوشش‌های بیمه شخص ثالث هزینه‌های تعمیر خودروی مقابل، خسارات جانی راننده و سرنشینان خودروی مقابل و خسارات جانی سرنشینان خودروی مقصر را جبران می‌کنند. اگر می‌خواهید خسارت‌های جانی شما نیز به عنوان راننده مقصر تحت پوشش بیمه باشند، باید پوشش حوادث راننده را تهیه کرده باشید. اگر می‌خواهید پس از مقصر شناخته شدن در یک سانحه رانندگی هزینه‌های تعمیر خودروی خود را از بیمه دریافت کنید، باید بیمه بدنه جک j4 را خریده باشید.

 ضرورت خرید بیمه شخص ثالث

بیشتر افراد به دلیل اجباری بودن بیمه شخص ثالث آن را خریداری می‌کنند و تعداد بالایی از رانندگان نیز این قانون را نادیده می‌گیرند. البته دلایل بیشتری برای خرید این بیمه وجود دارد، و مهم‌ترین آن‌ها جبران خسارت‌های تصادف است. پرداخت دیه، هزینه‌های درمانی یا هزینه‌های نقص عضو بسیار سنگین و گزاف هستند. حتی در تصادفات جزئی و بدون تلفات نیز باید هزینه‌های زیادی برای جبران خسارت‌های خودروی مقابل پرداخت کنید.

لازم به ذکر است که به دلیل اجباری بودن بیمه شخص ثالث، اگر بدون این بیمه رانندگی کنید خودروی شما توقیف می‌شود. در این صورت، وادار می‌شوید بیمه شخص ثالث را بخرید، جریمه دیرکرد روزانه را بپردازید و جریمه پارکینگ را نیز تقبل کنید. همچنین امکان خرید و فروش یا دریافت کارت سوخت را نخواهید داشت.

معرفی خودروی جک j4

هر چقدر بیشتر درباره خودروی خود بدانید، راحت‌تر می‌توانید قیمت بیمه شخص ثالث JAC J4 را تخمین بزنید. شرکت کرمان موتور خودروی چینی جک j4 را برای اولین بار در سال ۱۳۹۷ مونتاژ کرد و از آن زمان تا به حال حتی امکاناتی برای بهبود عملکرد آن نیز اضافه کرده است. این سدان جمع و جور با پیشرانه ۴ سیلندر و حجم موتور ۱.۵ لیتر مونتاژ شده و حداکثر قدرت آن نیز به ۱۰۳ اسب بخار می‌رسد. جک j4 برای شتاب ۰ تا ۱۰۰ خود به ۱۱ ثانیه زمان نیاز دارد و در نهایت می‌تواند به حداکثر سرعت ۱۸۰ کیلومتر بر ساعت برسد. این خودرو امکانات رفاهی مناسبی ارائه می‌دهد؛ به طوری که شامل کروز کنترل، سیستم مالتی مدیا لمسی با سیستم عامل اندروید، ۶ بلندگو، سیستم کنترل پایداری و ترمز عقب دیسکی می‌شود.

راهنمای خرید بیمه شخص ثالث جک j4

خرید این بیمه به کمک بیمه بازار فرایند سریع و آسانی دارد. برای این کار تنها لازم است قدم‌های زیر را دنبال کنید:

  • قدم اول: پس از استعلام بیمه شخص ثالث، ثبت نام را با تکمیل فرم محاسبه‌گر شروع کنید. لازم است در این فرم اطلاعاتی مانند نوع و کاربری خودرو، برند خودرو (یعنی جک)، مدل آن (j4)، سال ساخت و سابقه بیمه خود را وارد کنید.
  • قدم دوم: پس از رسیدن به لیست کاملی از شرکت‌های بیمه‌ای که بیمه شخص ثالث خودروی شما را ارائه می‌دهند، باید گزینه‌ها را بررسی کرده و مناسب‌ترین بیمه را انتخاب کنید.
  • قدم سوم: گزینه سفارش را برای بیمه مورد نظر خود انتخاب کنید. در ادامه لازم است مدارک خودروی خود، مانند کارت ماشین، گواهینامه و بیمه‌نامه قبلی را بارگذاری کنید. همچنین باید هزینه کامل بیمه یا اولین قسط آن را بپردازید.
  • قدم چهار: پس از بررسی مدارک شما توسط بیمه بازار در همان روز، تحت پوشش بیمه خواهید بود. برای استفاده از بیمه می‌توانید کد QR منحصر به خود را ارائه دهید.

قیمت بیمه شخص ثالث جک j4

استعلام قیمت بیمه شخص ثالث از طریق بیمه بازار تنها چند ثانیه طول خواهد کشید. البته قیمت این بیمه برای خودروها و رانندگان مختلف فرق می‌کند و برای داشتن تخمین دقیقی از قیمت بیمه و دلایل افزایش یا کاهش آن، خوب است عواملی که در تعیین این نرخ نقش دارند را بشناسید:

نرخ دیه کامل در ماه حرام

اولین و مهم‌ترین عامل در تعیین قیمت بیمه شخص ثالث، نرخ دیه است، زیرا پوشش‌های این بیمه بر اساس دیه تعیین می‌شوند. در واقع، بیمه مرکزی وظیفه دارد هر سال با توجه به قیمت دیه، قیمتی پایه‌ای برای بیمه شخص ثالث در نظر بگیرد. همچنین حداقل میزان پوششی که می‌توانید برای بیمه خود دریافت کنید ۲.۵ درصد دیه و حداکثر پوشش ممکن برای بیمه شخص ثالث ۵۰ درصد دیه است. هنگام سفارش بیمه از بیمه بازار، شما امکان انتخاب بین پوشش حداقل، حداکثر یا میزانی بین این دو را خواهید داشت و این انتخاب بر نرخ حق بیمه تأثیر می‌گذارد.

ویژگی خودرو

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های خودرو که قیمت بیمه شخص ثالث آن را تعیین می‌کند، تعداد سیلندرهاست. نرخ بیمه بر این اساس به دسته‌های کمتر از ۴ سیلندری، ۴ سیلندری و بیشتر از ۴ سیلندری تقسیم می‌شود و خودروی جک j4 شما در دسته میانی جای دارد. همچنین کاربری خودرو نیز در تعیین نرخ مهم است. خودروهای شخصی نسبت به خودروهای تعلیم رانندگی، تاکسی، آژانس و بارکش مبلغ کمتری برای بیمه می‌پردازند.

عوامل افزایش حق بیمه

جریمه‌ها و عواملی خاص مبلغ پرداختی بیمه شخص را افزایش می‌دهند، از جمله جریمه دیرکرد تمدید بیمه شخص ثالث. این جریمه به افرادی تعلق می‌گیرد هنگام پایان قرارداد بیمه خود، آن را به موقع تمدید نکنند. این جریمه روزانه برای صاحب بیمه محاسبه می‌شود و او وادار خواهد بود پیش از تمدید بیمه، جریمه دیرکرد شخص ثالث را بپردازد. برای محاسبه مبلغ جریمه دیرکرد به ازای هر روز، لازم است حق بیمه یک سال را بر ۳۶۵ تقسیم کنید.

عامل دیگری که نرخ حق بیمه را افزایش می‌دهد، رانندگی پرخطر است. رانندگان ملزم‌اند که به ازای هر نمره منفی خود، ۱ درصد حق بیمه بیشتری بپردازند و این جریمه تا سقف ۳۰ درصد اعمال خواهد شد. هر تخلف حادثه‌ساز نیز جریمه‌ای نیم درصدی دارد و تا سقف ۳ درصد اعمال می‌شود. عدم ارائه معاینه فنی نیز مبلغ بیمه را ۵ درصد افزایش خواهد داد.

تخفیف بیمه شخص ثالث

معمولا بیشتر رانندگان با تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث آشنا هستند، زیرا می‌تواند حق بیمه را به طرز قابل توجهی کاهش دهد. این تخفیف به رانندگانی تعلق می‌گیرد که در گذشته حداقل برای یک سال بیمه شخص ثالث را تهیه کرده‌اند، اما از آن برای جبران خسارت سوانح استفاده نکرده‌اند. کمترین مقدار این بیمه در سال اول ۵ درصد است و با ۵ درصد افزایش پس از هر سال، در سال چهاردم به حداکثر خود (که ۷۰ درصد است) می‌رسد.

خرید بیمه شخص ثالث جک j4 از بیمه بازار

انتخاب و خرید بیمه شخص ثالث جک j4 کاملا به اولویت‌های شما بستگی دارد، به طوری که بهترین بیمه می‌تواند برای هر فرد متفاوت باشد. با مراجعه به سامانه بیمه بازار می‌توانید ضمن مقایسه قیمت شرکت‌های مختلف و در نظر گرفتن عواملی مانند امکان پرداخت قسطی، رتبه رضایتمندی شرکت، بهترین و ارازن‌ترین بیمه بیمه شخص ثالث را خریداری کنید.

صفحات مرتبط:

بیمه بدنه جک j4

استعلام بیمه شخص ثالث

مشتریان بیمه بازار چه می‌گویند؟

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید

سوالات متداول

بعد از خرید آنلاین بیمه‌نامه در صورت تمایل می‌توانید نسخه فیزیکی آن را نیز سفارش دهید.

آیا بعد از خرید بیمه شخص ثالث از بیمه بازار، نسخه فیزیکی بیمه‌نامه را دریافت خواهیم کرد؟

اگر تمامی مدارک مورد نیاز به صورت کامل بارگذاری شده‌باشد؛ بیمه‌نامه شخص ثالث بعد از ۱۵ الی ۲۰ دقیقه صادر می‌شود. بارگذاری مدارک به صورت ناقص، روند صدور را طولانی خواهد کرد.

بیمه نامه شخص ثالث، چه مدت بعد از خرید صادر و فعال می‌شود؟

بهترین زمان برای تمدید بیمه‌نامه شخص ثالث، ۱۰ روز پیش از اتمام تاریخ اعتبار بیمه‌نامه است. هر زمانی از روز که بیمه‌نامه شخص ثالث خودرو تمدید شود، اعتبار آن از بامداد روز آتی آغاز خواهد شد.

چند روز پیش از تمام شدن اعتبار بیمه‌نامه باید برای تمدید آن اقدام کرد؟

برای بررسی صحت و اصالت بیمه‌نامه خودرو، می‌توانید با مراجعه به صفحه bimebazar.com/sanhabInquiry و وارد کردن شماره بیمه‌نامه، کد یکتا، کد VIN (شماره ۱۷ رقمیِ شناسایی خودرو) و کد ملی خود از صحت آن اطمینان حاصل نمایید. همچنین امکان بررسی اصالت بیمه‌نامه از طریق ارسال پیامک وجود دارد.

چگونه می‌توان از صحت بیمه‌نامه خودرو مطمئن شد؟

بخشش جریمه دیرکرد فرآیندی است که از سوی سازمان بیمه‌مرکزی انجام می‌شود و از قاعده خاصی پیروی نمی‌کند. این بخشش معمولا یک بار در فصل بهار، یک بارتابستان و یک بار زمستان از طرف بیمه‌مرکزی به شرکت‌های بیمه اعلام می‌شود.

بخشش جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث چه زمانی انجام می‌پذیرد؟

جریمه دیرکرد به صورت روزانه حساب می‌شود. یعنی به ازای هر روز تاخیر در خرید و تمدید، مبلغی به عنوان جریمه به بیمه‌نامه تعلق می‌گیرد. چون نرخ بیمه ثالث، سال به سال تغییر می‌کند ؛ نرخ جریمه دیرکرد آن هم  در هر سال متفاوت است و نرخ ثابتی ندارد.

جریمه تاخیر خرید بیمه شخص ثالث چگونه محاسبه می‌شود؟

از آنجا که تخفیف بیمه ثالث به شخص تعلق دارد؛ به دو شیوه می‌توان کار انتقال تخفیف را انجام داد. در صورتی که مالک ماشین قصد فروش داشته‌باشد؛ می‌تواند تخفیف بیمه‌اش را به خودروی جدیدی که خریده انتقال بدهد. درشرایطی دیگر، ممکن است صاحب بیمه‌نامه بخواهد تخفیفش را به شخص دیگری انتقال بدهد. در این صورت آن فرد حتما باید یکی از اعضای درجه یک خانواده‌ (پدر، مادر، همسر، فرزند) باشد. به جز این دو شیوه، امکان دیگری برای انتقال تخفیف وجود ندارد.

شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث چیست؟

به صورت کلی، انتقال تخفیف نیاز به دریافت الحاقیه دارد که ممکن است برای صاحب بیمه بار مالی داشته‌باشد. اما در صورتی که بیمه شخص ثالث را از بیمه‌بازار خریده باشید؛ می‌توانید تخفیف‌های مربوط به آن را بدون پرداخت هزینه، انتقال بدهید.

آیا امکان انتقال تخفیف بیمه ثالث از طریق خرید آنلاین بیمه در سایت بیمه بازار وجود دارد؟

در بیمه‌بازار امکان خرید بیمه شخص ثالث قسطی وجود دارد. فقط کافی است ‌هنگام خرید بیمه خود، مشخص کنید از کدام شرکت بیمه می‌خواهید بیمه ثالث خود را خریداری کنید. در مرحله ثبت سفارش تعداد اقساطی که شرکت بیمه در نظر گرفته است و مقدار هر قسط را مشاهده خواهید کرد. توجه داشته باشید که ممکن است شرکت قبلی که از آن بیمه خود را تهیه کرده‌اید، در سال جدید بیمه‌نامه را قسطی ارائه ندهد.

آیا می‌توان بیمه شخص ثالث را اقساطی تهیه کرد؟

خیر، در حال حاضر خرید قسطی بیمه شخص ثالث فقط با ارائه «چک صیاد» امکان‌پذیر است. علاوه بر آن، تنها ساکنین شهر تهران می‌توانند از این امکان استفاده کنند و در این مورد خاص، منظور از تهران، مجموع ۲۲ منطقه شهرداری است.

آیا امکان خرید قسطی بدون چک در سایت بیمه‌بازار وجود دارد؟

بله، بعد از خرید بیمه‌ثالث به صورت آنلاین طرف حساب شما «شرکت بیمه‌ای است که از آن بیمه خریده‌اید.» بنابراین برای جبران خسارت خارج از تهران باید به شعبه‌های آن شرکت بیمه خاص، مراجعه و روند دریافت خسارت را طی کنید. 

اگر بیمه ثالث را به صورت آنلاین بخریم؛  می‌توانیم خارج از تهران خسارت دریافت کنیم؟

بیمه‌بازار در حوزه صدور بیمه شخص ثالث با «تمامی شرکت‌های بیمه» همکاری دارد. شما در بیمه‌بازار می‌توانید برای خرید بیمه شخص ثالث از تخفیف‌ استفاده کنید و هزینه را به صورت قسطی بپردازید. 

بعد از خرید بیمه و ارسال تصویر مدارک، بیمه ثالث شما سریعا صادر می‌شود و در صورت درخواست، نسخه فیزیکی آن، بدون دریافت هزینه و به صورت رایگان، به آدرس درج شده در فرم ارسال خواهد شد.

خرید بیمه‌ ثالث از بیمه‌بازار چه امتیازی دارد؟

خیر، قانونِ لزوم ارائه نسخه کاغذی بیمه شخص ثالث لغو شده‌است. شما می‌توانید به راحتی از نسخه آنلاین و دیجیتالی که لینکش با پیامک به تلفن همراهتان ارسال می‌شود استفاده کنید.

آیا دریافت نسخه فیزیکی و کاغذی بیمه شخص ثالث ضروری است؟

قیمت بیمه شخص ثالث که روی بیمه‌نامه ذکر می‌شود برای همه شرکت‌های بیمه یکسان است. دلیل تفاوت قیمت‌ها در آفرهای ویژه‌ای است که بیمه‌بازار برای برخی از شرکت‌ها در نظر می‌گیرد. 

دلیل تخفیف‌ها و اختلاف قیمت بیمه شخص ثالث بین شرکت‌های مختلف در سایت بیمه‌بازار چیست؟

چون واحد صدور بیمه در شرکت‌ها به مدارک به روز شده نیاز دارد. 

چرا برای هر بار خرید و تمدید بیمه شخص ثالث باید مدارک را بارگذاری کنیم؟

بله، برای تمدید بیمه‌نامه شما می‌توانید به هر یک از شرکت‌های بیمه‌ای مورد نظر خود مراجعه کنید و در خواست تمدید بیمه‌نامه نمایید. همچنین تخفیفات بیمه شخص ثالث خودرو شما نیز حفظ خواهد شد. توجه داشته باشید که با تغییر شرکت بیمه تخفیف‌ها نیز منتقل می‌شوند.

آیا تغییر شرکت بیمه امکان‌پذیر است؟ قوانین و مقررات آن به چه صورت است؟ 

در صورت مفقودی بیمه‌نامه شخص ثالث، باید با در دست داشتن کارت خودرو و کارت شناسایی به نمایندگی صادرکننده بیمه مراجعه کرد. پس از انجام پروسه‌ی اعلام مفقودی برای فرد یک گواهی صادر خواهد شد که ارزش قانونی آن به اندازه اصل بیمه‌نامه است.

اگر بیمه‌نامه شخص ثالث گم شود چه کارهایی باید انجام داد؟ 

بیمه شخص ثالث هزینه‌های مربوط به درمان، فوت و خسارت‌های وارد شده به اموال را پوشش می‌دهد. بیمه شخص ثالث برای تمام وسایل نقلیه اجباری است.

منظور از بیمه شخص ثالث چیست؟

اشخاص ثالث در بیمه ثالث کسانی هستند که در حادثه دچار زیان مالی و جانی شده‌اند. 

شخص ثالث در بیمه شخص ثالث کیست؟

بله. داشتن بیمه شخص ثالث برای کلیه رانندگان وسایل نقلیه ( مسافری،بارکش، موتورسیکلت و…) اجباری است.

آیا داشتن بیمه شخص ثالث برای همه افراد اجباری است؟

رانندگی بدون بیمه شخص ثالث ممنوع است. در صورتی که وسیله نقلیه‌ای دچار حادثه شود و دارای بیمه شخص ثالث نباشد، راننده مقصر تا زمان پرداخت خسارت جانی و مالی اشخاص زیان دیده در حادثه، زندانی خواهد شد. همچنین خرید و فروش وسیله نقلیه بدون بیمه شخص ثالث امکان‌پذیر نیست.

نداشتن بیمه شخص ثالث چه عواقبی دارد؟

برای استعلام قیمت بیمه شخص ثالث می‌توانید اطلاعات خودروی خود را در سایت بیمه بازار وارد کنید تا لیستی ازتعرفه شرکت‌های بیمه برای شما نمایش داده شود. همچنین برای اطمینان از صحت بیمه شخص ثالث می‌توانید به سامانه سنهاب بیمه بازار مراجعه کنید. 

چگونه بیمه شخص ثالث را استعلام کنیم؟

 برخورداری از بیمه شخص ثالث برای تمام رانندگان اجباری است. این بیمه می‌تواند خسارات جانی و ملی بروز حادثه را به میزان قابل توجهی تحت پوشش قرار دهد. 

مزایای بیمه شخص ثالث چیست؟

این بیمه هزینه دیه و نقص عضو راننده را پرداخت می‌کند اما هزینه‌های پزشکی راننده مقصر را جبران نمی‌کند. راننده مقصر در صورتی که بخواهد خسارت پزشکی را پرداخت کند، باید از بیمه حوادث انفرادی استفاده نماید.

آیا بیمه شخص ثالث خسارت وارد شده به راننده را جبران می‌کند؟ 

مهم‌ترین شرط بیمه شخص ثالث داشتن گواهینامه است. در صورتی که راننده گواهینامه نداشته باشد، شرکت بیمه هیچ هزینه‌ای را تقبل نخواهد کرد.  

در صورت نداشتن گواهینامه آیا خسارات وارد شده را می‌توان از طریق بیمه شخص ثالث جبران نمود؟

نحوه محاسبه بیمه شخص ثالث ماشین به این صورت است که سالی 5 درصد به بیمه‌نامه اضافه می‌شود و این درصد از حق پایه بیمه کسر می‌شود. 

 بیمه شخص ثالث ماشین چگونه محاسبه می‌شود؟

حق بیمه شخص ثالث هر ساله بر اساس نرخ دیه اعلام شده توسط قوه قضاییه تعیین می‌شود. به دلیل تورم با افزایش نرخ دیه، سطح پوشش بیمه‌گزار افزایش پیدا می‌کند. هر زمانی که شخص بخواهد سطح پوشش بیمه شخص ثالث خود را افزایش دهد و یا اقدام به عوض کردن نام مندرج بر روی بیمه‌نامه کند، باید درخواست الحاقیه نماید.  
 

الحاقیه بیمه شخص ثالث چیست و چه زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد؟