thirdparty

خرید بیمه شخص ثالث ماکسیما

لطفا پلاک خودروی خود را وارد کنید:
الف
الف
ب
پ
ت
ث
ج
ح
د
ر
ز
ژ
س
ش
ص
ض
ط
ظ
ع
ف
ق
ک
گ
ل
م
ن
و
ه
ی
D
S
ایـران
پرچم
کد ملی مالک خودرو
شماره پلاک خود را ندارید؟

ارزش‌های بیمه‌‌بازار

همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
صدور بیمه نامه در همان روز
صدور بیمه نامه در همان روز
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

بیمه شخص ثالث ماکسیما

ماکسیما یک خودرو لوکس و محبوب با طراحی ژاپنی است و با وجود اینکه از سال ۱۳۹۱ تا به حال در ایران تولید نشده، هنوز جایگاه محکمی در بازار خودرو دارد. همه رانندگان این خودرو مؤظف به تهیه بیمه شخص ثالث ماکسیما هستند، پس بهتر است بیشتر درباره بهترین بیمه شخص ثالث و ساده‌ترین روش برای خرید آن بدانید. برای پیدا کردن بهترین بیمه متناسب با نیازهایتان، به روشی برای مقایسه همه بیمه‌های معتبر، قیمت‌هایشان و پوشش‌هایی که ارائه می‌دهند نیاز دارید. با کمک بیمه بازار، می‌توانید مشخصات خودرو خود را در فرم محاسبه‌گر وارد کنید و در عرض چند ثانیه به لیست کاملی از همه بیمه‌ها و قیمت آن‌ها دسترسی داشته باشید.

برای خرید بیمه شخص ثالث، ابتدا باید بیمه‌های موجود را استعلام بگیرید و پس از انتخاب، مدارک خودرو خود را بارگذاری کنید. مدت کوتاهی پس از پرداخت هزینه‌های بیمه، مدارک شما بررسی می‌شوند و در همان روز مشمول پوشش‌های بیمه شخص ثالث خواهید بود. همچنین در صورت نیاز به راهنمایی یا مشاوره، می‌توانید با واحد پشتیبانی بیمه بازار تماس بگیرید و پاسخ‌های سوالات خود را دریافت کنید.

معرفی بیمه شخص ثالث

همه ما می‌دانیم که بیمه شخص ثالث برای همه خودروها اجباری است، اما چرا این بیمه اجباری شده و چه پوشش‌هایی دارد؟ بیمه شخص ثالث هنگامی اجباری شد که خودروهای فعال در سطح کشور افزایش یافتند و تعداد تصادف‌های روزانه نیز بالا رفت. در این تصادف‌ها، اگر راننده مقصر قادر به جبران خسارت‌های فرد زیان‌دیده نبود، با مشکلات زیادی مواجه می‌شد و ممکن بود حتی به زندان برود. به همین دلیل، داشتن بیمه شخص ثالث اجباری شد تا همه از پوشش‌های آن برای جبران خسارت‌های سنگین تصادفات رانندگی بهره‌مند باشند. در حال حاضر نداشتن این بیمه با جریمه نقدی و توقیف ماشین همراه خواهد بود.

قبل از اینکه به پوشش‌های بیمه شخص ثالث ماکسیما بپردازیم، خوب است بدانید که در قرارداد این بیمه، راننده صاحب بیمه شخص اول، شرکت بیمه‌ای که قرارداد را ارائه می‌دهد شخص ثانی و افرادی که در تصادف رانندگی دچار آسیب مالی یا جانی می‌شوند شخص ثالث هستند (از جمله سرنشینان خودرو مقصر). ضررهای جانی و مالی راننده مقصر مشمول بیمه شخص ثالث نمی‌شود. راننده باید برای جبران خسارت‌های جانی خود در حوادث رانندگی، شاخه‌ای از بیمه شخص ثالث به نام بیمه حوادث راننده تهیه کند. همچنین برای پرداخت هزینه‌های مربوط به آسیب‌های خودروی مقصر، می‌تواند از بیمه بدنه ماکسیما استفاده کند.

معرفی خودرو ماکسیما

خودروهای مختلف بسته به تعداد سیلندرها، کاربری و ظرفیت سرنشین‌شان بیمه‌های شخص ثالث مختلفی دارند. نام اصلی خودرو ماکسیما در واقع Cefiro است و در کشورهای مختلف دنیا نام‌های متفاوتی دارد، اما در ایران با نام  Maxima شناخته می‌شود. پارس خودرو قرارداد ۱۰ ساله‌ای با نیسان برای ساخت این خودرو داشت و از سال ۱۳۸۱ تا ۱۳۹۱ به مونتاژ این خودرو پرداخت. با اینکه بیش از ۲۰ سال از طراحی این خودرو می‌گذرد، هنوز طراحی‌ای مدرن و مشخصات فنی مناسب دارد.

موتور خودرو ماکسیما دارای پیشرانه ۶ سیلندری است، به همین دلیل در دسته‌بندی خودروهایی با بیشتر از ۴ سیلندر قرار می‌گیرد و مشمول حق بیمه بیشتری می‌شود. همچنین این خودرو با گیربکس ۴ سرعته اتوماتیک یا ۵ سرعته دستی ارائه می‌شود. حداکثر سرعت این خودرو به ۲۳۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد. با اینکه امکانات رفاهی خودرو ماکسیما در زمان تولید آن لوکس محسوب می‌شدند، امروزه تعریف چندانی ندارند. از امکانات این خودرو می‌توان به ترمز ضد قفل، ایربگ راننده و سرنشین جلو و در بعضی مدل‌ها مانیتور ۷ اینچی لمسی اشاره کرد.

قیمت بیمه شخص ثالث ماکسیما

برای اینکه بتوانید تخمینی از  هزینه بیمه شخص ثالث برای ماکسیما داشته باشید، باید عوامل مختلفی در نظر بگیرید. این موارد در تعیین نرخ پایه بیمه، افزایش یا کاهش آن نقش دارند:

  • نرخ دیه ماه حرام: قیمت دیه کامل در ماه‌‌های حرام از اصلی‌ترین عوامل تعیین قیمت بیمه شخص ثالث است، زیرا این بیمه برای جبران خسارت‌های جانی، از جمله فوت یا نقص‌عضو افراد زیان‌دیده در تصادف استفاده می‌شود. خوب است بدانید تعهد هر شرکت بیمه حداقل ۲.۵ درصد دیه ماه حرام و حداکثر ۵۰ درصد دیه است.
  • مشخصات فنی خودرو: خودروهایی با کمتر از ۴ سیلندر، دارای ۴ سیلندر و دارای بیشتر از ۴ سیلندر باید مبالغ مختلفی برای بیمه شخص ثالث بپردازند. خودرو ماکسیما با ۶ سیلندر در دسته آخر قرار می‌گیرد و مشمول حق بیمه بیشتری می‌شود.
  • کاربری خودرو: خودروهایی که به عنوان تاکسی یا خودروی بارکشی فعالیت دارند باید مبلغ بیمه بیشتری بپردازند، اما اگر خودرو ماکسیما شما کاربرد شخصی دارد هزینه بیمه آن کمتر است.
  • جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث: اگر در تمدید این بیمه تأخیر داشته باشید، مشمول جریمه دیرکرد تمدید می‌شوید. برای هر روز دیرکرد باید هزینه یک روز بیمه شخص ثالث را بپردازید. برای محاسبه آن، حق بیمه کامل را بر ۳۶۵ روز سال تقسیم کرده و در تعداد روزهای تأخیر ضرب کنید. خوب است بدانید مبلغ بیمه این جریمه تا سقف ۳۶۵ روز محاسبه می‌شود.
  • جریمه نمره منفی: رانندگانی که نمره منفی دارند باید به ازای هر نمره منفی ۱%، تا سقف ۳۰% مبلغ بیمه، جریمه پرداخت کنند.
  • تخفیف عدم خسارت: یکی از اصلی‌ترین عوامل در کاهش مبلغ بیمه شخص ثالث ماکسیما تخفیف عدم خسارت است. اگر در طی سال‌ یا سال‌های گذشته از بیمه شخص ثالث برای جبران خسارت‌های تصادف رانندگی استفاده نکرده باشید، می‌توانید این تخفیف را دریافت کنید. این تخفیف در سال اول ۵% است و  تا سال چهاردهم می‌تواند به ۷۰% برسد.
  • مدت اعتبار بیمه: شما می‌توانید بیمه شخص ثالث را برای چند روز تا حداکثر ۱ سال تهیه کنید. بیمه‌های چند روزه یا چند ماهه ارزان‌تر هستند، اما در نظر داشته باشید که خرید بیمه‌ای با مدت اعتبار کوتاه می‌تواند در بلند‌مدت هزینه بیشتری برای شما داشته باشد.
  • جریمه نداشتن معاینه فنی: خرید بیمه بدون داشتن معاینه فنی خودرو با ۵% افزایش هزینه بیمه همراه خواهد بود.

خرید بهترین بیمه شخص ثالث ماکسیما

شرکت‌های مختلفی بیمه شخص ثالث خودرو ماکسیما را ارائه می‌دهند و برای انتخاب بهترین گزینه، باید بیمه‌های مختلف را مقایسه کرده و بر اساس اولویت‌های خود تصمیم بگیرید. بیشتر شرکت‌های بیمه پوشش‌های مشابهی ارائه می‌کنند، اما ممکن است قیمت‌های متفاوت، پشتیبانی بهتر و رضایت مالی بیشتری در پرداخت حق بیمه داشته باشند. شما می‌توانید ویژگی‌هایی مانند رضایت بیمه‌گزاران و توانمندی مالی شرکت‌های مختلف را با توجه به اطلاعات بیمه مرکزی مقایسه کنید. در انتها، بهترین بیمه شخص ثالث ماکسیما ممکن است برای شما ارزان‌ترین بیمه یا پاسخگوترین شرکت باشد.  

پس از انتخاب، می‌توانید به راحتی در بیمه بازار مدارکی مانند گواهینامه و بیمه‌نامه قبلی را بارگذاری کنید و پس از پرداخت هزینه، مراحل خرید بیمه ثالث ماشین را به پایان برسانید. پس از بررسی مدارک‌تان، در همان روز تحت پوشش بیمه قرار خواهید گرفت و می‌توانید با پرینت کد QR یا ارائه یک کد منحصر به شما، از خدمات بیمه استفاده کنید. همچنین در صورت تمایل بیمه کاغذی نیز با ارسال رایگان به محل دلخواه شما فرستاده خواهد شد.

صفحات مرتبط:

استعلام بیمه شخص ثالث

بیمه شخص ثالث آسیا

مشتریان بیمه بازار چه می‌گویند؟

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید

سوالات متداول

بعد از خرید آنلاین بیمه‌نامه در صورت تمایل می‌توانید نسخه فیزیکی آن را نیز سفارش دهید.

آیا بعد از خرید بیمه شخص ثالث از بیمه بازار، نسخه فیزیکی بیمه‌نامه را دریافت خواهیم کرد؟

اگر تمامی مدارک مورد نیاز به صورت کامل بارگذاری شده‌باشد؛ بیمه‌نامه شخص ثالث بعد از ۱۵ الی ۲۰ دقیقه صادر می‌شود. بارگذاری مدارک به صورت ناقص، روند صدور را طولانی خواهد کرد.

بیمه نامه شخص ثالث، چه مدت بعد از خرید صادر و فعال می‌شود؟

بهترین زمان برای تمدید بیمه‌نامه شخص ثالث، ۱۰ روز پیش از اتمام تاریخ اعتبار بیمه‌نامه است. هر زمانی از روز که بیمه‌نامه شخص ثالث خودرو تمدید شود، اعتبار آن از بامداد روز آتی آغاز خواهد شد.

چند روز پیش از تمام شدن اعتبار بیمه‌نامه باید برای تمدید آن اقدام کرد؟

برای بررسی صحت و اصالت بیمه‌نامه خودرو، می‌توانید با مراجعه به صفحه bimebazar.com/sanhabInquiry و وارد کردن شماره بیمه‌نامه، کد یکتا، کد VIN (شماره ۱۷ رقمیِ شناسایی خودرو) و کد ملی خود از صحت آن اطمینان حاصل نمایید. همچنین امکان بررسی اصالت بیمه‌نامه از طریق ارسال پیامک وجود دارد.

چگونه می‌توان از صحت بیمه‌نامه خودرو مطمئن شد؟

بخشش جریمه دیرکرد فرآیندی است که از سوی سازمان بیمه‌مرکزی انجام می‌شود و از قاعده خاصی پیروی نمی‌کند. این بخشش معمولا یک بار در فصل بهار، یک بارتابستان و یک بار زمستان از طرف بیمه‌مرکزی به شرکت‌های بیمه اعلام می‌شود.

بخشش جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث چه زمانی انجام می‌پذیرد؟

جریمه دیرکرد به صورت روزانه حساب می‌شود. یعنی به ازای هر روز تاخیر در خرید و تمدید، مبلغی به عنوان جریمه به بیمه‌نامه تعلق می‌گیرد. چون نرخ بیمه ثالث، سال به سال تغییر می‌کند ؛ نرخ جریمه دیرکرد آن هم  در هر سال متفاوت است و نرخ ثابتی ندارد.

جریمه تاخیر خرید بیمه شخص ثالث چگونه محاسبه می‌شود؟

از آنجا که تخفیف بیمه ثالث به شخص تعلق دارد؛ به دو شیوه می‌توان کار انتقال تخفیف را انجام داد. در صورتی که مالک ماشین قصد فروش داشته‌باشد؛ می‌تواند تخفیف بیمه‌اش را به خودروی جدیدی که خریده انتقال بدهد. درشرایطی دیگر، ممکن است صاحب بیمه‌نامه بخواهد تخفیفش را به شخص دیگری انتقال بدهد. در این صورت آن فرد حتما باید یکی از اعضای درجه یک خانواده‌ (پدر، مادر، همسر، فرزند) باشد. به جز این دو شیوه، امکان دیگری برای انتقال تخفیف وجود ندارد.

شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث چیست؟

به صورت کلی، انتقال تخفیف نیاز به دریافت الحاقیه دارد که ممکن است برای صاحب بیمه بار مالی داشته‌باشد. اما در صورتی که بیمه شخص ثالث را از بیمه‌بازار خریده باشید؛ می‌توانید تخفیف‌های مربوط به آن را بدون پرداخت هزینه، انتقال بدهید.

آیا امکان انتقال تخفیف بیمه ثالث از طریق خرید آنلاین بیمه در سایت بیمه بازار وجود دارد؟

در بیمه‌بازار امکان خرید بیمه شخص ثالث قسطی وجود دارد. فقط کافی است ‌هنگام خرید بیمه خود، مشخص کنید از کدام شرکت بیمه می‌خواهید بیمه ثالث خود را خریداری کنید. در مرحله ثبت سفارش تعداد اقساطی که شرکت بیمه در نظر گرفته است و مقدار هر قسط را مشاهده خواهید کرد. توجه داشته باشید که ممکن است شرکت قبلی که از آن بیمه خود را تهیه کرده‌اید، در سال جدید بیمه‌نامه را قسطی ارائه ندهد.

آیا می‌توان بیمه شخص ثالث را اقساطی تهیه کرد؟

خیر، در حال حاضر خرید قسطی بیمه شخص ثالث فقط با ارائه «چک صیاد» امکان‌پذیر است. علاوه بر آن، تنها ساکنین شهر تهران می‌توانند از این امکان استفاده کنند و در این مورد خاص، منظور از تهران، مجموع ۲۲ منطقه شهرداری است.

آیا امکان خرید قسطی بدون چک در سایت بیمه‌بازار وجود دارد؟

بله، بعد از خرید بیمه‌ثالث به صورت آنلاین طرف حساب شما «شرکت بیمه‌ای است که از آن بیمه خریده‌اید.» بنابراین برای جبران خسارت خارج از تهران باید به شعبه‌های آن شرکت بیمه خاص، مراجعه و روند دریافت خسارت را طی کنید. 

اگر بیمه ثالث را به صورت آنلاین بخریم؛  می‌توانیم خارج از تهران خسارت دریافت کنیم؟

بیمه‌بازار در حوزه صدور بیمه شخص ثالث با «تمامی شرکت‌های بیمه» همکاری دارد. شما در بیمه‌بازار می‌توانید برای خرید بیمه شخص ثالث از تخفیف‌ استفاده کنید و هزینه را به صورت قسطی بپردازید. 

بعد از خرید بیمه و ارسال تصویر مدارک، بیمه ثالث شما سریعا صادر می‌شود و در صورت درخواست، نسخه فیزیکی آن، بدون دریافت هزینه و به صورت رایگان، به آدرس درج شده در فرم ارسال خواهد شد.

خرید بیمه‌ ثالث از بیمه‌بازار چه امتیازی دارد؟

خیر، قانونِ لزوم ارائه نسخه کاغذی بیمه شخص ثالث لغو شده‌است. شما می‌توانید به راحتی از نسخه آنلاین و دیجیتالی که لینکش با پیامک به تلفن همراهتان ارسال می‌شود استفاده کنید.

آیا دریافت نسخه فیزیکی و کاغذی بیمه شخص ثالث ضروری است؟

قیمت بیمه شخص ثالث که روی بیمه‌نامه ذکر می‌شود برای همه شرکت‌های بیمه یکسان است. دلیل تفاوت قیمت‌ها در آفرهای ویژه‌ای است که بیمه‌بازار برای برخی از شرکت‌ها در نظر می‌گیرد. 

دلیل تخفیف‌ها و اختلاف قیمت بیمه شخص ثالث بین شرکت‌های مختلف در سایت بیمه‌بازار چیست؟

چون واحد صدور بیمه در شرکت‌ها به مدارک به روز شده نیاز دارد. 

چرا برای هر بار خرید و تمدید بیمه شخص ثالث باید مدارک را بارگذاری کنیم؟

بله، برای تمدید بیمه‌نامه شما می‌توانید به هر یک از شرکت‌های بیمه‌ای مورد نظر خود مراجعه کنید و در خواست تمدید بیمه‌نامه نمایید. همچنین تخفیفات بیمه شخص ثالث خودرو شما نیز حفظ خواهد شد. توجه داشته باشید که با تغییر شرکت بیمه تخفیف‌ها نیز منتقل می‌شوند.

آیا تغییر شرکت بیمه امکان‌پذیر است؟ قوانین و مقررات آن به چه صورت است؟ 

در صورت مفقودی بیمه‌نامه شخص ثالث، باید با در دست داشتن کارت خودرو و کارت شناسایی به نمایندگی صادرکننده بیمه مراجعه کرد. پس از انجام پروسه‌ی اعلام مفقودی برای فرد یک گواهی صادر خواهد شد که ارزش قانونی آن به اندازه اصل بیمه‌نامه است.

اگر بیمه‌نامه شخص ثالث گم شود چه کارهایی باید انجام داد؟ 

بیمه شخص ثالث هزینه‌های مربوط به درمان، فوت و خسارت‌های وارد شده به اموال را پوشش می‌دهد. بیمه شخص ثالث برای تمام وسایل نقلیه اجباری است.

منظور از بیمه شخص ثالث چیست؟

اشخاص ثالث در بیمه ثالث کسانی هستند که در حادثه دچار زیان مالی و جانی شده‌اند. 

شخص ثالث در بیمه شخص ثالث کیست؟

بله. داشتن بیمه شخص ثالث برای کلیه رانندگان وسایل نقلیه ( مسافری،بارکش، موتورسیکلت و…) اجباری است.

آیا داشتن بیمه شخص ثالث برای همه افراد اجباری است؟

رانندگی بدون بیمه شخص ثالث ممنوع است. در صورتی که وسیله نقلیه‌ای دچار حادثه شود و دارای بیمه شخص ثالث نباشد، راننده مقصر تا زمان پرداخت خسارت جانی و مالی اشخاص زیان دیده در حادثه، زندانی خواهد شد. همچنین خرید و فروش وسیله نقلیه بدون بیمه شخص ثالث امکان‌پذیر نیست.

نداشتن بیمه شخص ثالث چه عواقبی دارد؟

برای استعلام قیمت بیمه شخص ثالث می‌توانید اطلاعات خودروی خود را در سایت بیمه بازار وارد کنید تا لیستی ازتعرفه شرکت‌های بیمه برای شما نمایش داده شود. همچنین برای اطمینان از صحت بیمه شخص ثالث می‌توانید به سامانه سنهاب بیمه بازار مراجعه کنید. 

چگونه بیمه شخص ثالث را استعلام کنیم؟

 برخورداری از بیمه شخص ثالث برای تمام رانندگان اجباری است. این بیمه می‌تواند خسارات جانی و ملی بروز حادثه را به میزان قابل توجهی تحت پوشش قرار دهد. 

مزایای بیمه شخص ثالث چیست؟

این بیمه هزینه دیه و نقص عضو راننده را پرداخت می‌کند اما هزینه‌های پزشکی راننده مقصر را جبران نمی‌کند. راننده مقصر در صورتی که بخواهد خسارت پزشکی را پرداخت کند، باید از بیمه حوادث انفرادی استفاده نماید.

آیا بیمه شخص ثالث خسارت وارد شده به راننده را جبران می‌کند؟ 

مهم‌ترین شرط بیمه شخص ثالث داشتن گواهینامه است. در صورتی که راننده گواهینامه نداشته باشد، شرکت بیمه هیچ هزینه‌ای را تقبل نخواهد کرد.  

در صورت نداشتن گواهینامه آیا خسارات وارد شده را می‌توان از طریق بیمه شخص ثالث جبران نمود؟

نحوه محاسبه بیمه شخص ثالث ماشین به این صورت است که سالی 5 درصد به بیمه‌نامه اضافه می‌شود و این درصد از حق پایه بیمه کسر می‌شود. 

 بیمه شخص ثالث ماشین چگونه محاسبه می‌شود؟

حق بیمه شخص ثالث هر ساله بر اساس نرخ دیه اعلام شده توسط قوه قضاییه تعیین می‌شود. به دلیل تورم با افزایش نرخ دیه، سطح پوشش بیمه‌گزار افزایش پیدا می‌کند. هر زمانی که شخص بخواهد سطح پوشش بیمه شخص ثالث خود را افزایش دهد و یا اقدام به عوض کردن نام مندرج بر روی بیمه‌نامه کند، باید درخواست الحاقیه نماید.  
 

الحاقیه بیمه شخص ثالث چیست و چه زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد؟