thirdparty

خرید بیمه شخص ثالث ام وی ام X22

لطفا پلاک خودروی خود را وارد کنید:
الف
الف
ب
پ
ت
ث
ج
ح
د
ر
ز
ژ
س
ش
ص
ض
ط
ظ
ع
ف
ق
ک
گ
ل
م
ن
و
ه
ی
D
S
ایـران
پرچم
کد ملی مالک خودرو
شماره پلاک خود را ندارید؟

دانستنی‌های بیمه شخص ثالث

ارزش‌های بیمه‌‌بازار

صدور بیمه نامه در همان روز
صدور بیمه نامه در همان روز
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

بیمه شخص ثالث ام وی ام x22

راننده‌‌های خودروی ام وی ام x22 آن را به دلیل ظاهر جذاب و آپشن‌های بی‌شمارش می‌پسندند و رانندگی درون‌شهری و برون‌شهری آن نیز خالی از لطف نیست. البته داشتن بیمه شخص ثالث ام وی ام x22 برای تمامی صاحبان این خودرو اجباریست، پس هنگام خرید این خودرو اولین اقدام شما باید خرید این بیمه باشد. همچنین تأخیر در تمدید این بیمه با جریمه روزانه و توقیف خودرو همراه خواهد بود، اما خوشبختانه نیازی نیست نگران پروسه طولانی خرید بیمه شخص ثالث باشید، زیرا می‌توانید با مراجعه به بیمه بازار پس از چند دقیقه مراحل خرید بیمه را تکمیل کنید. 

معرفی بیمه شخص ثالث

اجباری بودن این بیمه به این معناست که با خرید خودرو چاره‌ای به جز تهیه آن ندارید، اما چرا این بیمه اجباریست؟ پوشش‌های بیمه شخص ثالث چه هستند؟ با بالا رفتن تعداد خودروهای شخصی و باربری در جاده‌های سطح کشور، داشتن بیمه شخص ثالث برای تمامی دارندگان خودروهای زمینی از سال ۱۳۴۷ اجباری شد. این برای محافظت از خود رانندگان بود، زیرا تصادفات رانندگی خسارت‌های زیادی برای مقصر به همراه داشتند. هنوز هم خودروها از دارایی‌های گران‌قیمت به شمار می‌روند و تعمیر آن‌ها بسیار هزینه‌بر است. همچنین غرامت‌های جانی نیز در تصادفات رانندگی هزینه بالایی خواهد داشت، به همین دلیل قوانین اجباری بودن بیمه شخص ثالث بسیار سختگیرانه هستند.

پیش از آنکه به پوشش‌های آن آشنا شوید، باید بدانید که شخص ثالث در قرارداد این بیمه کیست. در یک قرارداد بیمه شخص ثالث، شخص اول به کسی گفته می‌شود که بیمه را برای خودرو خود خریداری کرده است. شخص ثانی شرکت بیمه‌ایست که پوشش‌ها را فراهم می‌کند و شخص ثالث به شخص یا اشخاصی گفته می‌شود که در یک حادثه رانندگی دچار آسیب شده‌اند، اما مقصر نیستند. در واقع این بیمه در تصادف رانندگی هزینه‌های تعمیر ماشین زیان‌دیده را پرداخت می‌کند و علاوه بر آن خسارت بستری، نقص عضو یا فوت راننده و سرنشینان خودرو آسیب‌دیده و سرنشینان خودرو مقصر را تحت پوشش قرار می‌دهد. تهیه پوشش حوادث راننده موجب جبران خسارت‌های جانی راننده مقصر نیز خواهد شد. برای پرداخت هزینه‌های خودرو مقصر در یک تصادف، باید حتما بیمه بدنه ام وی ام x22 را تهیه کرده باشید.

 ضرورت خرید  بیمه شخص ثالث ام وی ام x22

اصلی‌ترین دلیل برای خرید بیمه شخص ثالث، پوشش خسارت‌های فرد آسیب‌دیده در تصادفات رانندگی است. بسته به شدت آسیب‌های وارده به خودرو مقابل یا خسارات جانی افراد، پرداخت این هزینه‌ها بدون داشتن بیمه می‌تواند غیرممکن باشد. حتی اگر نگران پرداخت این هزینه‌ها نباشید، برای خرید و فروش ام وی ام x22 به بیمه شخص ثالث نیاز دارید. علاوه بر آن، بدون این بیمه امکان رانندگی نخواهید داشت، زیرا در صورت شناسایی، خودروی شما توقیف می‌شود. همچنین مشمول جریمه روزانه تأخیر در تمدید نیز می‌شوید. مبلغ این جریمه برای هر روز دیرکرد با تقسیم حق بیمه بر ۳۶۵ محاسبه می‌شود. دریافت کارت سوخت نیز بدون ارائه بیمه‌نامه شخص ثالث ممکن نخواهد بود.

معرفی خودروی ام وی ام x22

برای داشتن تخمین دقیقی از قیمت بیمه شخص ثالث MVM x22 باید اطلاعاتی درباره مشخصات فنی آن نیز داشته باشید. این خودرو یکی از خودروی کراس‌اوور اقتصادی بازار است. برای پایین نگه داشتن قیمت این خودرو، شرکت ام‌ وی ام تمرکز خود را روی ویژگی‌های ظاهری این خودرو گذاشت، به همین دلیل مشخصات فنی آن تعریف چندانی ندارند. مدل x22 خودرویی اسپرت است که در دو تیپ ۴ سرعته اتوماتیک و ۵ سرعته دستی ارائه می‌شود.

موتور این خودرو چینی با ۴ سیلندر ۱۶ سوپاپه طراحی شده و حجم آن ۱۴۹۷ سی‌سی است. حداکثر قدرت خودرو به ۱۰۵ اسب بخار در ۶۰۰۰ دور در دقیقه و حداکثر سرعت آن به ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد. از امکانات رفاهی این خودرو می‌توان به کیسه هوا برای سرنشینان جلو، مانیتور ۸ اینچی لمسی، کروز کنترل، سنسور و دوربین عقب، سانروف و تهویه الکتریکی اشاره کرد.

محاسبه قیمت بیمه شخص ثالث

قیمت بیمه شخص ثالث توسط عوامل متفاوتی تعیین می‌شود و برای محاسبه این نرخ باید موارد را در نظر داشته باشید:

ویژگی‌های مربوط به ام وی ام x22

مشخصات خودروی شما بر قیمت بیمه تأثیرگذار هستند، از جمله تعداد سیلندرها. مدل‌های ام وی ام با کمتر از ۴ سیلندر هزینه بیمه کمتری نسبت به خودروهای ۴ سیلندری مانند ام وی ام x22 دارند.بیمه خودروهای ۴ سیلندری نیز نسبت به خودروهایی با بیشتر از ۴ سیلندر ارزان‌تر است. همچنین کاربری خودرو نیز تأثیرگذار است. یعنی اگر خودرو استفاده شخصی داشته باشد، باید مبلغ بیمه کمتری نسبت خودروهای تاکسی یا باربری بپردازید.

مبلغ دیه کامل ماه حرام

بیمه مرکزی قیمت بیمه شخص ثالث را بر اساس دیه کامل در ماه حرام تعیین می‌کند، به همین دلیل برای محاسبه این حق بیمه باید این مبلغ را در نظر بگیرید. مبلغ دیه از سنگین‌ترین خساراتی است که توسط بیمه شخص ثالث پرداخت می‌شود و به همین دلیل در تعیین قیمت آن نقش دارد. خوب است بدانید که هنگام خرید بیمه شخص ثالث می‌توانید حداقل پوشش، حداکثر پوشش یا میزانی بین این دو انتخاب کنید. حداقل پوشش بیمه شخص ثالث ۲.۵ درصد و حداکثر آن ۵۰ درصد است و هر چقدر میزان پوشش بیشتری انتخاب کنید، باید هزینه بیمه بیشتری بپردازید.

جریمه‌های بیمه شخص ثالث

ممکن است علاوه بر هزینه‌های پایه شخص ثالث، مشمول بعضی جریمه‌ها نیز باشید. یکی از دلایل اصلی جریمه بیمه شخص ثالث، رانندگی خطرناک و خطر بالای تصادف است. برای مثال، داشتن ۱ نمره منفی برابر با ۱ درصد افزایش حق بیمه خواهد بود و این مقدار می‌تواند تا ۳۰ درصد افزایش یابد. اگر خودروی شما معاینه فنی نداشته باشد نیز باید یک جریمه ۵ درصدی بپردازید. رانندگانی که تخلف حادثه‌ساز در سابقه خود دارند می‌توانند تا سقف ۳ درصد جریمه شوند. همچنین علاوه بر این موارد جریمه دیرکرد را نیز فراموش نکنید.

تخفیف‌های بیمه شخص ثالث

شناخته‌شده‌ترین تخفیف شخص ثالث همان تخفیف عدم خسارت است که با اختصار «ت.ع.خ» در بیمه‌نامه شما دیده می‌شود. این تخفیف به رانندگانی تعلق می‌گیرد که در طول قراردادهای یک‌ساله بیمه شخص ثالث خسارتی بابت تصادف‌های رانندگی دریافت نکرده باشند. هر چقدر سال‌های بیشتری را بدون استفاده از بیمه شخص ثالث گذرانده باشید، مشمول تخفیف بیشتری می‌شوید. این تخفیف به این صورت بر حق بیمه شما اعمال می‌شود:

 • پس از ۱ سال، ۵ درصد تخفیف؛
 • پس از ۲ سال، ۱۰ درصد تخفیف؛
 • پس از ۳ سال، ۱۵ درصد تخفیف؛
 • پس از ۴ سال، ۲۰ درصد تخفیف؛
 • پس از ۵ سال، ۲۵ درصد تخفیف؛
 • پس از ۶ سال، ۳۰ درصد تخفیف؛
 • پس از ۷ سال، ۳۵ درصد تخفیف؛
 • پس از ۸ سال، ۴۰ درصد تخفیف؛
 • پس از ۹ سال، ۴۵ درصد تخفیف؛
 • پس از ۱۰ سال، ۵۰ درصد تخفیف؛
 • پس از ۱۱ سال، ۵۵ درصد تخفیف؛
 • پس از ۱۲ سال، ۶۰ درصد تخفیف؛
 • پس از ۱۳ سال، ۶۵ درصد تخفیف؛
 • پس از ۱۴ سال، ۷۰ درصد تخفیف.

خرید بهترین بیمه شخص ثالث ام وی ام x22

برای اینکه از بیمه شخص ثالث خود مطمئن باشید و در عین حال گزینه‌ای مناسب اولویت‌های خود انتخاب کنید، باید به مقایسه شرکت‌های بیمه مختلف بپردازید. بیمه بازار علاوه بر ارائه لیست کاملی از شرکت‌های بیمه، امکان مقایسه مستقیم ویژگی‌های آن‌ها را به شما می‌دهد تا انتخاب‌تان را آسان‌تر کند. شما می‌توانید به دنبال اقتصادی‌ترین گزینه باشید و با انتخاب کمترین پوشش بیمه (۲.۵ درصد دیه)، ارزان‌ترین بیمه را از لیست بیمه‌ها انتخاب کنید. البته انتخاب بیشترین میزان پوشش بیمه به شما اجازه می‌دهد بیشترین میزان خسارت را دریافت کنید. همچنین می‌توانید ویژگی‌های دیگر شرکت‌های بیمه، از جمله سرعت پاسخگویی، تعداد شعب، رتبه رضایت‌مندی و توانگری مالی آن‌ها را بسنجید.

پس از وارد کردن اطلاعات عمومی خودروی خود در فرم محاسبه‌گر بیمه بازار و انتخاب مناسب‌ترین شرکت بیمه، می‌توانید کد تخفیف خود را وارد کرده و طول مدت قرارداد را نیز مشخص کنید. سپس زمان انتخاب بین پرداخت قسطی یا نقدی حق بیمه است. با واریز مبلغ کل بیمه یا پیش‌پرداخت آن و بارگذاری مدارک، کارشناسان بیمه بازار به سرعت مدارک شما را بررسی کرده و در سریع‌ترین زمان ممکن بیمه شخص ثالث ام وی ام x22 شما را صادر می‌کنند. به دلیل الکترونیکی شدن این بیمه دیگر لازم نیست برای رانندگی با خودرو منتظر بیمه‌نامه کاغذی خود باشید، بلکه امکان ارائه آن با کد QR یا یک کد یکتا وجود دارد. 

صفحات مرتبط:

استعلام بیمه شخص ثالث با پلاک

بیمه بدنه ام وی ام X22

مشتریان بیمه بازار چه می‌گویند؟

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید

سوالات متداول

بعد از خرید آنلاین بیمه‌نامه در صورت تمایل می‌توانید نسخه فیزیکی آن را نیز سفارش دهید.

آیا بعد از خرید بیمه شخص ثالث از بیمه بازار، نسخه فیزیکی بیمه‌نامه را دریافت خواهیم کرد؟

اگر تمامی مدارک مورد نیاز به صورت کامل بارگذاری شده‌باشد؛ بیمه‌نامه شخص ثالث بعد از ۱۵ الی ۲۰ دقیقه صادر می‌شود. بارگذاری مدارک به صورت ناقص، روند صدور را طولانی خواهد کرد.

بیمه نامه شخص ثالث، چه مدت بعد از خرید صادر و فعال می‌شود؟

بهترین زمان برای تمدید بیمه‌نامه شخص ثالث، ۱۰ روز پیش از اتمام تاریخ اعتبار بیمه‌نامه است. هر زمانی از روز که بیمه‌نامه شخص ثالث خودرو تمدید شود، اعتبار آن از بامداد روز آتی آغاز خواهد شد.

چند روز پیش از تمام شدن اعتبار بیمه‌نامه باید برای تمدید آن اقدام کرد؟

برای بررسی صحت و اصالت بیمه‌نامه خودرو، می‌توانید با مراجعه به صفحه bimebazar.com/sanhabInquiry و وارد کردن شماره بیمه‌نامه، کد یکتا، کد VIN (شماره ۱۷ رقمیِ شناسایی خودرو) و کد ملی خود از صحت آن اطمینان حاصل نمایید. همچنین امکان بررسی اصالت بیمه‌نامه از طریق ارسال پیامک وجود دارد.

چگونه می‌توان از صحت بیمه‌نامه خودرو مطمئن شد؟

بخشش جریمه دیرکرد فرآیندی است که از سوی سازمان بیمه‌مرکزی انجام می‌شود و از قاعده خاصی پیروی نمی‌کند. این بخشش معمولا یک بار در فصل بهار، یک بارتابستان و یک بار زمستان از طرف بیمه‌مرکزی به شرکت‌های بیمه اعلام می‌شود.

بخشش جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث چه زمانی انجام می‌پذیرد؟

جریمه دیرکرد به صورت روزانه حساب می‌شود. یعنی به ازای هر روز تاخیر در خرید و تمدید، مبلغی به عنوان جریمه به بیمه‌نامه تعلق می‌گیرد. چون نرخ بیمه ثالث، سال به سال تغییر می‌کند ؛ نرخ جریمه دیرکرد آن هم  در هر سال متفاوت است و نرخ ثابتی ندارد.

جریمه تاخیر خرید بیمه شخص ثالث چگونه محاسبه می‌شود؟

از آنجا که تخفیف بیمه ثالث به شخص تعلق دارد؛ به دو شیوه می‌توان کار انتقال تخفیف را انجام داد. در صورتی که مالک ماشین قصد فروش داشته‌باشد؛ می‌تواند تخفیف بیمه‌اش را به خودروی جدیدی که خریده انتقال بدهد. درشرایطی دیگر، ممکن است صاحب بیمه‌نامه بخواهد تخفیفش را به شخص دیگری انتقال بدهد. در این صورت آن فرد حتما باید یکی از اعضای درجه یک خانواده‌ (پدر، مادر، همسر، فرزند) باشد. به جز این دو شیوه، امکان دیگری برای انتقال تخفیف وجود ندارد.

شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث چیست؟

به صورت کلی، انتقال تخفیف نیاز به دریافت الحاقیه دارد که ممکن است برای صاحب بیمه بار مالی داشته‌باشد. اما در صورتی که بیمه شخص ثالث را از بیمه‌بازار خریده باشید؛ می‌توانید تخفیف‌های مربوط به آن را بدون پرداخت هزینه، انتقال بدهید.

آیا امکان انتقال تخفیف بیمه ثالث از طریق خرید آنلاین بیمه در سایت بیمه بازار وجود دارد؟

در بیمه‌بازار امکان خرید بیمه شخص ثالث قسطی وجود دارد. فقط کافی است ‌هنگام خرید بیمه خود، مشخص کنید از کدام شرکت بیمه می‌خواهید بیمه ثالث خود را خریداری کنید. در مرحله ثبت سفارش تعداد اقساطی که شرکت بیمه در نظر گرفته است و مقدار هر قسط را مشاهده خواهید کرد. توجه داشته باشید که ممکن است شرکت قبلی که از آن بیمه خود را تهیه کرده‌اید، در سال جدید بیمه‌نامه را قسطی ارائه ندهد.

آیا می‌توان بیمه شخص ثالث را اقساطی تهیه کرد؟

خیر، در حال حاضر خرید قسطی بیمه شخص ثالث فقط با ارائه «چک صیاد» امکان‌پذیر است. علاوه بر آن، تنها ساکنین شهر تهران می‌توانند از این امکان استفاده کنند و در این مورد خاص، منظور از تهران، مجموع ۲۲ منطقه شهرداری است.

آیا امکان خرید قسطی بدون چک در سایت بیمه‌بازار وجود دارد؟

بله، بعد از خرید بیمه‌ثالث به صورت آنلاین طرف حساب شما «شرکت بیمه‌ای است که از آن بیمه خریده‌اید.» بنابراین برای جبران خسارت خارج از تهران باید به شعبه‌های آن شرکت بیمه خاص، مراجعه و روند دریافت خسارت را طی کنید. 

اگر بیمه ثالث را به صورت آنلاین بخریم؛  می‌توانیم خارج از تهران خسارت دریافت کنیم؟

بیمه‌بازار در حوزه صدور بیمه شخص ثالث با «تمامی شرکت‌های بیمه» همکاری دارد. شما در بیمه‌بازار می‌توانید برای خرید بیمه شخص ثالث از تخفیف‌ استفاده کنید و هزینه را به صورت قسطی بپردازید. 

بعد از خرید بیمه و ارسال تصویر مدارک، بیمه ثالث شما سریعا صادر می‌شود و در صورت درخواست، نسخه فیزیکی آن، بدون دریافت هزینه و به صورت رایگان، به آدرس درج شده در فرم ارسال خواهد شد.

خرید بیمه‌ ثالث از بیمه‌بازار چه امتیازی دارد؟

خیر، قانونِ لزوم ارائه نسخه کاغذی بیمه شخص ثالث لغو شده‌است. شما می‌توانید به راحتی از نسخه آنلاین و دیجیتالی که لینکش با پیامک به تلفن همراهتان ارسال می‌شود استفاده کنید.

آیا دریافت نسخه فیزیکی و کاغذی بیمه شخص ثالث ضروری است؟

قیمت بیمه شخص ثالث که روی بیمه‌نامه ذکر می‌شود برای همه شرکت‌های بیمه یکسان است. دلیل تفاوت قیمت‌ها در آفرهای ویژه‌ای است که بیمه‌بازار برای برخی از شرکت‌ها در نظر می‌گیرد. 

دلیل تخفیف‌ها و اختلاف قیمت بیمه شخص ثالث بین شرکت‌های مختلف در سایت بیمه‌بازار چیست؟

چون واحد صدور بیمه در شرکت‌ها به مدارک به روز شده نیاز دارد. 

چرا برای هر بار خرید و تمدید بیمه شخص ثالث باید مدارک را بارگذاری کنیم؟

بله، برای تمدید بیمه‌نامه شما می‌توانید به هر یک از شرکت‌های بیمه‌ای مورد نظر خود مراجعه کنید و در خواست تمدید بیمه‌نامه نمایید. همچنین تخفیفات بیمه شخص ثالث خودرو شما نیز حفظ خواهد شد. توجه داشته باشید که با تغییر شرکت بیمه تخفیف‌ها نیز منتقل می‌شوند.

آیا تغییر شرکت بیمه امکان‌پذیر است؟ قوانین و مقررات آن به چه صورت است؟ 

در صورت مفقودی بیمه‌نامه شخص ثالث، باید با در دست داشتن کارت خودرو و کارت شناسایی به نمایندگی صادرکننده بیمه مراجعه کرد. پس از انجام پروسه‌ی اعلام مفقودی برای فرد یک گواهی صادر خواهد شد که ارزش قانونی آن به اندازه اصل بیمه‌نامه است.

اگر بیمه‌نامه شخص ثالث گم شود چه کارهایی باید انجام داد؟ 

بیمه شخص ثالث هزینه‌های مربوط به درمان، فوت و خسارت‌های وارد شده به اموال را پوشش می‌دهد. بیمه شخص ثالث برای تمام وسایل نقلیه اجباری است.

منظور از بیمه شخص ثالث چیست؟

اشخاص ثالث در بیمه ثالث کسانی هستند که در حادثه دچار زیان مالی و جانی شده‌اند. 

شخص ثالث در بیمه شخص ثالث کیست؟

بله. داشتن بیمه شخص ثالث برای کلیه رانندگان وسایل نقلیه ( مسافری،بارکش، موتورسیکلت و…) اجباری است.

آیا داشتن بیمه شخص ثالث برای همه افراد اجباری است؟

رانندگی بدون بیمه شخص ثالث ممنوع است. در صورتی که وسیله نقلیه‌ای دچار حادثه شود و دارای بیمه شخص ثالث نباشد، راننده مقصر تا زمان پرداخت خسارت جانی و مالی اشخاص زیان دیده در حادثه، زندانی خواهد شد. همچنین خرید و فروش وسیله نقلیه بدون بیمه شخص ثالث امکان‌پذیر نیست.

نداشتن بیمه شخص ثالث چه عواقبی دارد؟

برای استعلام قیمت بیمه شخص ثالث می‌توانید اطلاعات خودروی خود را در سایت بیمه بازار وارد کنید تا لیستی ازتعرفه شرکت‌های بیمه برای شما نمایش داده شود. همچنین برای اطمینان از صحت بیمه شخص ثالث می‌توانید به سامانه سنهاب بیمه بازار مراجعه کنید. 

چگونه بیمه شخص ثالث را استعلام کنیم؟

 برخورداری از بیمه شخص ثالث برای تمام رانندگان اجباری است. این بیمه می‌تواند خسارات جانی و ملی بروز حادثه را به میزان قابل توجهی تحت پوشش قرار دهد. 

مزایای بیمه شخص ثالث چیست؟

این بیمه هزینه دیه و نقص عضو راننده را پرداخت می‌کند اما هزینه‌های پزشکی راننده مقصر را جبران نمی‌کند. راننده مقصر در صورتی که بخواهد خسارت پزشکی را پرداخت کند، باید از بیمه حوادث انفرادی استفاده نماید.

آیا بیمه شخص ثالث خسارت وارد شده به راننده را جبران می‌کند؟ 

مهم‌ترین شرط بیمه شخص ثالث داشتن گواهینامه است. در صورتی که راننده گواهینامه نداشته باشد، شرکت بیمه هیچ هزینه‌ای را تقبل نخواهد کرد.  

در صورت نداشتن گواهینامه آیا خسارات وارد شده را می‌توان از طریق بیمه شخص ثالث جبران نمود؟

نحوه محاسبه بیمه شخص ثالث ماشین به این صورت است که سالی 5 درصد به بیمه‌نامه اضافه می‌شود و این درصد از حق پایه بیمه کسر می‌شود. 

 بیمه شخص ثالث ماشین چگونه محاسبه می‌شود؟

حق بیمه شخص ثالث هر ساله بر اساس نرخ دیه اعلام شده توسط قوه قضاییه تعیین می‌شود. به دلیل تورم با افزایش نرخ دیه، سطح پوشش بیمه‌گزار افزایش پیدا می‌کند. هر زمانی که شخص بخواهد سطح پوشش بیمه شخص ثالث خود را افزایش دهد و یا اقدام به عوض کردن نام مندرج بر روی بیمه‌نامه کند، باید درخواست الحاقیه نماید.  
 

الحاقیه بیمه شخص ثالث چیست و چه زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد؟