thirdparty

خرید بیمه شخص ثالث تیگو 5

لطفا پلاک خودروی خود را وارد کنید:
الف
الف
ب
پ
ت
ث
ج
ح
د
ر
ز
ژ
س
ش
ص
ض
ط
ظ
ع
ف
ق
ک
گ
ل
م
ن
و
ه
ی
D
S
ایـران
پرچم
کد ملی مالک خودرو
شماره پلاک خود را ندارید؟

ارزش‌های بیمه‌‌بازار

همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
صدور بیمه نامه در همان روز
صدور بیمه نامه در همان روز
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

بیمه شخص ثالث تیگو 5

تیگو 5 (Tiggo 5) از خودروهای چینی است که در ایران از سوی شرکت مدیران خودرو به بازار وارد شد. قدمت حضور این خودرو در ایران به حدود ۸ سال می‌رسد، یعنی از سال ۱۳۹۴ در دسترس خریداران ایرانی قرار گرفته است. چری تیگو ۵ مجهز به پیشرانه‌ای ۴سلیندری و حجمی معادل با ۲ لیتر است. تیگو شاسی‌بلندی اقتصادی به‌شمار می‌رود و با کابین مناسب و جاداری که دارد در بازار ایران پرطرفدار است. سواری این خودرو هم تجربه خوشایندی در اختیار راننده و سرنشینان قرار می‌دهد.
هزینه استهلاک و نگهداری تیگو ۵ زیاد نیست و آپشن‌های مختلفی دارد که آن را در نظر خریداران ایرانی محبوب می‌کند. ارگونومی باکیفیت صندلی‌ها و بخش‌های مختلف داخل کابین تیگو 5 هم از امتیازاتش به‌شمار می‌رود. این خودرو توانسته ۵ ستاره از موسسه cncap چین دریافت کند؛ یعنی از نقطه‌نظر ایمنی، عملکرد بسیار مناسبی دارد. تیپ‌های مختلفی از تیگو ۵ در بازار موجود است. خرید بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه تیگو 5 می‌تواند پشتوانه‌ای امن برای جبران خسارت خودروی شما باشد.

مدل‌های مختلف تیگو 5

تیگو ۵ دارای چند مدل مختلف است؛ تیگو ۵ اتوماتیک که شامل تیپ‌های مختلف از جمله اکسلنت، اسپرت لاکچری، تیگو IL5 و تیگو IE5 می‌شود. این خودروها از نظر ظاهر و امکانات با یکدیگر متفاوت‌اند. تیگو 5 اتوماتیک پیشرانه‌ای ۲لیتری با ۴ سیلندر دارد و ترمزهایش قوی‌اند. تیگو اکسلنت با آپشن‌های متنوعی راهی بازار می‌شود و در آن، آینه‌های برقی، سیستم استارت بدون کلید، سانروف برقی و کروز کنترل وجود دارد. مدل اسپرت لاکچری مجهز به سیستم ترمز پایداری قوی است و سیستم تهویه دوگانه دارد. این خودرو از نظر ایمنی هم قابل‌اعتنا است. درمیان مدل‌های اتوماتیک تیگو، IL5 هم امکاناتی مانند سیستم کنترل حرکت در شیب، گرمکن صندلی‌های جلو و نشانگر فشار و دمای باد تایرها دارد. مدل دیگر اتوماتیک تیگو 5 هم IE5 است که سنسورهای پارک جلو و عقب، رهیاب ماهواره‌ای و دوربین عقب دینامیک دارد. تیگوی دنده‌ای هم ساده‌ترین تیپ این برندمدل از خودرو است که هم‌زمان با مدل اتوماتیک در بازار موجود بود و از نظر ظاهری تفاوت زیادی با نسخه‌های اتوماتیک ندارد. قدرت پیشرانه ۲لیتری و ۴سیلندری این خودرو هم با جعبه‌دنده‌ای ۵سرعته به چرخ‌های جلو منتقل می‌شود. فرقی نمی‌کند که صاحب کدام مدل از تیگو هستید، در هر حال، برای رانندگی باید بیمه شخص ثالث تیگو 5 داشته باشید.

خرید بیمه شخص ثالث تیگو 5

بیمه شخص ثالث اجباری است؛ یعنی بدون داشتن آن نمی‌توانید رانندگی کنید. وقوع هرگونه حادثه رانندگی بدون داشتن این بیمه، با تحمیل خسارت‌های سنگینی به شما همراه می‌شود. در جریان یک تصادف، سه بازیگر اصلی حاضرند. شخص اول راننده‌ای است که ایجاد حادثه تقصیر او بوده، شخص دوم که شرکت بیمه‌گر یا ارائه‌دهنده خدمات است و شخص ثالث که در این تصادف دچار آسیب جانی یا مالی می‌شود. در صورت بروز حادثه بدون داشتن بیمه شخص ثالث، راننده خاطی باید تا زمان جبران هزینه‌های ایجادشده در زندان باقی بماند. شرکت‌های مختلف این بیمه را ارائه می‌دهند اما برای رسیدن به بهترین گزینه به جست‌وجو و مقایسه موارد مختلف نیاز است.

بهترین بیمه شخص ثالث تیگو 5

برای انتخاب بهترین و ارازن‌ترین بیمه شخص ثالث باید با شرایط شرکت‌های مختلف آشنا باشید. آگاهی از گزینه‌های گوناگون از نظر شرایط و قیمت کار ساده‌ای نیست. برای اینکه بتوانید به‌سرعت و راحتی در جریان قیمت‌ها قرار بگیرید و ببینید که کدام بیمه‌گر یا همان شرکت ارائه‌دهنده بیمه برایتان مناسب‌تر است، باید با مشخصات گزینه‌های مختلف آشنا باشید. یکی از بهترین روش‌ها برای دست‌یابی به فرصت ارزیابی در این زمینه، کمک‌گرفتن از سایت بیمه بازار است. این سامانه به شما کمک می‌کند که به‌راحتی با واردکردن مشخصات خودرو، با فهرستی از پیشنهادهای مختلف روبه‌رو شوید. بهتر است که ۱۰ روز مانده به پایان اعتبار بیمه شخص ثالث خودرو، برای تمدید اقدام کنید. جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث به‌طور روزانه محاسبه می‌شود. با توجه به اینکه نرخ پایه هر سال چقدر است، مبلغ جریمه دیرکرد روزانه هم تعیین می‌شود.

قیمت بیمه شخص ثالث تیگو ۵

نرخ بیمه شخص ثالث در شرکت‌های مختلف با هم فرق می‌کند. هرچند که قیمت پایه یکسان است اما پیشنهادات و پوشش‌های انتخابی مختلف روی قیمت نهایی ارائه‌شده از هر شرکت اثر می‌گذارد. در کل، عوامل متنوعی هم روی قیمت بیمه شخص ثالث تیگو 5 تأثیر می‌گذارند که شامل موارد زیر هستند:

  • سال ساخت و تولید خودرو؛

  • مدل خودرو؛

  • طول قرارداد بیمه؛

  • میزان پوشش منتخب؛

  • سال‌های تخفیف عدم خسارت.

خرید اقساطی بیمه شخص ثالث

اگر  برای خرید بیمه‌نامه شخص ثالث به سایت بیمه بازار مراجعه کنید و شرکت بیمه‌گر را از این سامانه انتخاب کنید، امکان خرید اقساطی هم وجود دارد. کافی است در زمان تعیین شیوه پرداخت، گزینه خرید قسطی را انتخاب کنید. در این صورت، بخشی از مبلغ را به‌طور نقدی می‌پردازید و باقی را در طی چند قسط پرداخت خواهید کرد. برای خرید قسطی نیاز به داشتن چک صیادی وجود دارد. در صورت استفاده از این فرصت، تخفیف خرید نقدی بیمه شخص ثالث تیگو5  شامل حالتان نمی‌شود.

تخفیفات بیمه شخص ثالث تیگو ۵

در خرید آنلاین بیمه شخص ثالث، امکان استفاده از نوعی تخفیف موسوم به تخفیف عدم خسارت وجود دارد. این گزینه برای کسانی در دسترس است که تجربه تصادف با خودرو ندارند. هرچقدر که شمار سال‌های ندیدن خسارت و استفاده از بیمه بیشتر باشد، درصد این تخفیف هم بالاتر می‌رود. با بهره‌مندی از درصد بالاتر تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث می‌توانید هزینه کمتری بابت خرید این خدمات بپردازید.

خرید اینترنتی بیمه شخص ثالث تیگو 5

برای خرید ساده و سریع بیمه شخص ثالث تیگو 5 می‌توانید به سایت بیمه بازار وارد شوید. روش انجام فرایند به شیوه زیر است:

  • در فرم محاسبه‌گر موجود در سایت، ویژگی‌های خودرو را وارد کنید؛

  • از میان پیشنهادات مختلف و شرکت‌های موجود بیمه‌گر دست به انتخاب بزنید؛

  • اطلاعات لازم را وارد و نوع پرداخت هزینه را مشخص کنید؛

  • بیمه‌نامه در کمترین زمان صادر می‌شود. این فرایند در حدود ۱۵ دقیقه طول می‌کشد.

صدور بیمه‌نامه شخص ثالث سریع و آسان صورت می‌گیرد، البته اگر مدارک لازم را به‌درستی بارگذاری نکنید، این فرایند زمان بیشتری می‌گیرد. در صورت تمایل، امکان ارسال رایگان نسخه کاغذی بیمه‌نامه به نشانی موردنظرتان هم وجود دارد. اگر در این فرایند هرگونه پرسش یا مشکلی داشته باشید، با تماس با شماره 02191007240  می‌توانید از کارشناسان بیمه بازار مشاوره دریافت نمایید. 

صفحات مرتبط:

استعلام بیمه شخص ثالث

بیمه شخص ثالث ایران

مشتریان بیمه بازار چه می‌گویند؟

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید

سوالات متداول

بعد از خرید آنلاین بیمه‌نامه در صورت تمایل می‌توانید نسخه فیزیکی آن را نیز سفارش دهید.

آیا بعد از خرید بیمه شخص ثالث از بیمه بازار، نسخه فیزیکی بیمه‌نامه را دریافت خواهیم کرد؟

اگر تمامی مدارک مورد نیاز به صورت کامل بارگذاری شده‌باشد؛ بیمه‌نامه شخص ثالث بعد از ۱۵ الی ۲۰ دقیقه صادر می‌شود. بارگذاری مدارک به صورت ناقص، روند صدور را طولانی خواهد کرد.

بیمه نامه شخص ثالث، چه مدت بعد از خرید صادر و فعال می‌شود؟

بهترین زمان برای تمدید بیمه‌نامه شخص ثالث، ۱۰ روز پیش از اتمام تاریخ اعتبار بیمه‌نامه است. هر زمانی از روز که بیمه‌نامه شخص ثالث خودرو تمدید شود، اعتبار آن از بامداد روز آتی آغاز خواهد شد.

چند روز پیش از تمام شدن اعتبار بیمه‌نامه باید برای تمدید آن اقدام کرد؟

برای بررسی صحت و اصالت بیمه‌نامه خودرو، می‌توانید با مراجعه به صفحه bimebazar.com/sanhabInquiry و وارد کردن شماره بیمه‌نامه، کد یکتا، کد VIN (شماره ۱۷ رقمیِ شناسایی خودرو) و کد ملی خود از صحت آن اطمینان حاصل نمایید. همچنین امکان بررسی اصالت بیمه‌نامه از طریق ارسال پیامک وجود دارد.

چگونه می‌توان از صحت بیمه‌نامه خودرو مطمئن شد؟

بخشش جریمه دیرکرد فرآیندی است که از سوی سازمان بیمه‌مرکزی انجام می‌شود و از قاعده خاصی پیروی نمی‌کند. این بخشش معمولا یک بار در فصل بهار، یک بارتابستان و یک بار زمستان از طرف بیمه‌مرکزی به شرکت‌های بیمه اعلام می‌شود.

بخشش جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث چه زمانی انجام می‌پذیرد؟

جریمه دیرکرد به صورت روزانه حساب می‌شود. یعنی به ازای هر روز تاخیر در خرید و تمدید، مبلغی به عنوان جریمه به بیمه‌نامه تعلق می‌گیرد. چون نرخ بیمه ثالث، سال به سال تغییر می‌کند ؛ نرخ جریمه دیرکرد آن هم  در هر سال متفاوت است و نرخ ثابتی ندارد.

جریمه تاخیر خرید بیمه شخص ثالث چگونه محاسبه می‌شود؟

از آنجا که تخفیف بیمه ثالث به شخص تعلق دارد؛ به دو شیوه می‌توان کار انتقال تخفیف را انجام داد. در صورتی که مالک ماشین قصد فروش داشته‌باشد؛ می‌تواند تخفیف بیمه‌اش را به خودروی جدیدی که خریده انتقال بدهد. درشرایطی دیگر، ممکن است صاحب بیمه‌نامه بخواهد تخفیفش را به شخص دیگری انتقال بدهد. در این صورت آن فرد حتما باید یکی از اعضای درجه یک خانواده‌ (پدر، مادر، همسر، فرزند) باشد. به جز این دو شیوه، امکان دیگری برای انتقال تخفیف وجود ندارد.

شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث چیست؟

به صورت کلی، انتقال تخفیف نیاز به دریافت الحاقیه دارد که ممکن است برای صاحب بیمه بار مالی داشته‌باشد. اما در صورتی که بیمه شخص ثالث را از بیمه‌بازار خریده باشید؛ می‌توانید تخفیف‌های مربوط به آن را بدون پرداخت هزینه، انتقال بدهید.

آیا امکان انتقال تخفیف بیمه ثالث از طریق خرید آنلاین بیمه در سایت بیمه بازار وجود دارد؟

در بیمه‌بازار امکان خرید بیمه شخص ثالث قسطی وجود دارد. فقط کافی است ‌هنگام خرید بیمه خود، مشخص کنید از کدام شرکت بیمه می‌خواهید بیمه ثالث خود را خریداری کنید. در مرحله ثبت سفارش تعداد اقساطی که شرکت بیمه در نظر گرفته است و مقدار هر قسط را مشاهده خواهید کرد. توجه داشته باشید که ممکن است شرکت قبلی که از آن بیمه خود را تهیه کرده‌اید، در سال جدید بیمه‌نامه را قسطی ارائه ندهد.

آیا می‌توان بیمه شخص ثالث را اقساطی تهیه کرد؟

خیر، در حال حاضر خرید قسطی بیمه شخص ثالث فقط با ارائه «چک صیاد» امکان‌پذیر است. علاوه بر آن، تنها ساکنین شهر تهران می‌توانند از این امکان استفاده کنند و در این مورد خاص، منظور از تهران، مجموع ۲۲ منطقه شهرداری است.

آیا امکان خرید قسطی بدون چک در سایت بیمه‌بازار وجود دارد؟

بله، بعد از خرید بیمه‌ثالث به صورت آنلاین طرف حساب شما «شرکت بیمه‌ای است که از آن بیمه خریده‌اید.» بنابراین برای جبران خسارت خارج از تهران باید به شعبه‌های آن شرکت بیمه خاص، مراجعه و روند دریافت خسارت را طی کنید. 

اگر بیمه ثالث را به صورت آنلاین بخریم؛  می‌توانیم خارج از تهران خسارت دریافت کنیم؟

بیمه‌بازار در حوزه صدور بیمه شخص ثالث با «تمامی شرکت‌های بیمه» همکاری دارد. شما در بیمه‌بازار می‌توانید برای خرید بیمه شخص ثالث از تخفیف‌ استفاده کنید و هزینه را به صورت قسطی بپردازید. 

بعد از خرید بیمه و ارسال تصویر مدارک، بیمه ثالث شما سریعا صادر می‌شود و در صورت درخواست، نسخه فیزیکی آن، بدون دریافت هزینه و به صورت رایگان، به آدرس درج شده در فرم ارسال خواهد شد.

خرید بیمه‌ ثالث از بیمه‌بازار چه امتیازی دارد؟

خیر، قانونِ لزوم ارائه نسخه کاغذی بیمه شخص ثالث لغو شده‌است. شما می‌توانید به راحتی از نسخه آنلاین و دیجیتالی که لینکش با پیامک به تلفن همراهتان ارسال می‌شود استفاده کنید.

آیا دریافت نسخه فیزیکی و کاغذی بیمه شخص ثالث ضروری است؟

قیمت بیمه شخص ثالث که روی بیمه‌نامه ذکر می‌شود برای همه شرکت‌های بیمه یکسان است. دلیل تفاوت قیمت‌ها در آفرهای ویژه‌ای است که بیمه‌بازار برای برخی از شرکت‌ها در نظر می‌گیرد. 

دلیل تخفیف‌ها و اختلاف قیمت بیمه شخص ثالث بین شرکت‌های مختلف در سایت بیمه‌بازار چیست؟

چون واحد صدور بیمه در شرکت‌ها به مدارک به روز شده نیاز دارد. 

چرا برای هر بار خرید و تمدید بیمه شخص ثالث باید مدارک را بارگذاری کنیم؟

بله، برای تمدید بیمه‌نامه شما می‌توانید به هر یک از شرکت‌های بیمه‌ای مورد نظر خود مراجعه کنید و در خواست تمدید بیمه‌نامه نمایید. همچنین تخفیفات بیمه شخص ثالث خودرو شما نیز حفظ خواهد شد. توجه داشته باشید که با تغییر شرکت بیمه تخفیف‌ها نیز منتقل می‌شوند.

آیا تغییر شرکت بیمه امکان‌پذیر است؟ قوانین و مقررات آن به چه صورت است؟ 

در صورت مفقودی بیمه‌نامه شخص ثالث، باید با در دست داشتن کارت خودرو و کارت شناسایی به نمایندگی صادرکننده بیمه مراجعه کرد. پس از انجام پروسه‌ی اعلام مفقودی برای فرد یک گواهی صادر خواهد شد که ارزش قانونی آن به اندازه اصل بیمه‌نامه است.

اگر بیمه‌نامه شخص ثالث گم شود چه کارهایی باید انجام داد؟ 

بیمه شخص ثالث هزینه‌های مربوط به درمان، فوت و خسارت‌های وارد شده به اموال را پوشش می‌دهد. بیمه شخص ثالث برای تمام وسایل نقلیه اجباری است.

منظور از بیمه شخص ثالث چیست؟

اشخاص ثالث در بیمه ثالث کسانی هستند که در حادثه دچار زیان مالی و جانی شده‌اند. 

شخص ثالث در بیمه شخص ثالث کیست؟

بله. داشتن بیمه شخص ثالث برای کلیه رانندگان وسایل نقلیه ( مسافری،بارکش، موتورسیکلت و…) اجباری است.

آیا داشتن بیمه شخص ثالث برای همه افراد اجباری است؟

رانندگی بدون بیمه شخص ثالث ممنوع است. در صورتی که وسیله نقلیه‌ای دچار حادثه شود و دارای بیمه شخص ثالث نباشد، راننده مقصر تا زمان پرداخت خسارت جانی و مالی اشخاص زیان دیده در حادثه، زندانی خواهد شد. همچنین خرید و فروش وسیله نقلیه بدون بیمه شخص ثالث امکان‌پذیر نیست.

نداشتن بیمه شخص ثالث چه عواقبی دارد؟

برای استعلام قیمت بیمه شخص ثالث می‌توانید اطلاعات خودروی خود را در سایت بیمه بازار وارد کنید تا لیستی ازتعرفه شرکت‌های بیمه برای شما نمایش داده شود. همچنین برای اطمینان از صحت بیمه شخص ثالث می‌توانید به سامانه سنهاب بیمه بازار مراجعه کنید. 

چگونه بیمه شخص ثالث را استعلام کنیم؟

 برخورداری از بیمه شخص ثالث برای تمام رانندگان اجباری است. این بیمه می‌تواند خسارات جانی و ملی بروز حادثه را به میزان قابل توجهی تحت پوشش قرار دهد. 

مزایای بیمه شخص ثالث چیست؟

این بیمه هزینه دیه و نقص عضو راننده را پرداخت می‌کند اما هزینه‌های پزشکی راننده مقصر را جبران نمی‌کند. راننده مقصر در صورتی که بخواهد خسارت پزشکی را پرداخت کند، باید از بیمه حوادث انفرادی استفاده نماید.

آیا بیمه شخص ثالث خسارت وارد شده به راننده را جبران می‌کند؟ 

مهم‌ترین شرط بیمه شخص ثالث داشتن گواهینامه است. در صورتی که راننده گواهینامه نداشته باشد، شرکت بیمه هیچ هزینه‌ای را تقبل نخواهد کرد.  

در صورت نداشتن گواهینامه آیا خسارات وارد شده را می‌توان از طریق بیمه شخص ثالث جبران نمود؟

نحوه محاسبه بیمه شخص ثالث ماشین به این صورت است که سالی 5 درصد به بیمه‌نامه اضافه می‌شود و این درصد از حق پایه بیمه کسر می‌شود. 

 بیمه شخص ثالث ماشین چگونه محاسبه می‌شود؟

حق بیمه شخص ثالث هر ساله بر اساس نرخ دیه اعلام شده توسط قوه قضاییه تعیین می‌شود. به دلیل تورم با افزایش نرخ دیه، سطح پوشش بیمه‌گزار افزایش پیدا می‌کند. هر زمانی که شخص بخواهد سطح پوشش بیمه شخص ثالث خود را افزایش دهد و یا اقدام به عوض کردن نام مندرج بر روی بیمه‌نامه کند، باید درخواست الحاقیه نماید.  
 

الحاقیه بیمه شخص ثالث چیست و چه زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد؟