thirdparty

خرید بیمه شخص ثالث تیگو 7

لطفا پلاک خودروی خود را وارد کنید:
الف
الف
ب
پ
ت
ث
ج
ح
د
ر
ز
ژ
س
ش
ص
ض
ط
ظ
ع
ف
ق
ک
گ
ل
م
ن
و
ه
ی
D
S
ایـران
پرچم
کد ملی مالک خودرو
شماره پلاک خود را ندارید؟

ارزش‌های بیمه‌‌بازار

همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
صدور بیمه نامه در همان روز
صدور بیمه نامه در همان روز
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

بیمه شخص ثالث تیگو 7

مدل چری تیگو 7 یک کراس اوور SUV جمع و جور است که توسط شرکت خودروسازی چری در سری محصولات تیگو به تولید رسیده است. نسل اول در سال 2016 عرضه شد و نسخه‌ای که توسط Qoros به فروش می‌رسد در سال 2017 برنامه‌ریزی شده بود که بعداً فیس لیفتی برای تیگو 7 مدل سال 2018 با نام Tiggo 7 Fly شد. نسل اول Tiggo 7 نیز زیربنای خودروی Exeed LX است. نسل دوم در سال 2020 عرضه شد و با یک طرح مفهومی که در سال 2019 رونمایی شده بود به نمایش گذاشته شد.
اگر خودوری خود را به تازخ‌گی تهیه کرده‌اید لازم است بدانید 
خرید بیمه ماشین یک الزام قانونی است که شما به محض خرید خودرو باید به فکر تهیه آن باشید. خسارات و عواقب ناشی از  غفلت در تهیه بیمه‌نامه شخص ثالث بسیار بیشتر از زمانی است که برای خریدن این بیمه صرف می‌شود. با پیشرفت تکنولوژی، بسیاری از خرید و فروش‌ها از حالت سنتی و کمی دردسر ساز خود خارج شده‌اند. خرید بیمه ماشین نیز از این قاعده مستثنی نیست و شما می‌توانید با بیمه بازار بهترین بیمه شخص ثالث را برای خودرو خود تهیه کنید.  

تعریف بیمه‌نامه شخص ثالث

بیمه شخص ثالث یکی از بیمه‌های اجباری برای همه وسایل نقلیه موتوری از جمله سواری، مسافری، خودروی بارکش، موتور سیکلت و ... بوده که خرید آن اجباری است. در بیمه شخص ثالث، شخص اول مالک خودرو، شخص ثانی شرکت‌های بیمه گر و شخص ثالث فرد زیان دیده به جز راننده در حادثه تلقی هستند. این بیمه یکی از انواع بیمه خودرو بوده که خسارات جانی و مالی وارد شده به اشخاص زیان‌ دیده را پرداخت می‌کند.

بر اساس قانون بیمه مرکزی، خسارات جانی و مالی مالک وسیله نقلیه‌ای که تحت پوشش بیمه شخص ثالث باشد، بر عهده‌ی شرکت بیمه‌گر و طرف قرارداد شخص خواهد بود. به عبارت دیگر، تمامی اشخاصی كه در يك حادثه تصادف، زیان مالی و جانی می‌بینند، تحت پوشش بیمه شخص ثالث قرار خواهند گرفت. بیمه شخص ثالث هزینه‌های مربوط به درمان، فوت و خسارات وارد شده به اموال را نیز جبران می‌كند.

همانطور که کمی قبل‌تر هم اشاره شد، در بیمه شخص ثالث مالک وسیله نقلیه شخص اول به شمار می‌آید كه در اكثر بیمه‌نامه‌ها تحت عنوان بیمه‌گذار یا شخص اول شناخته می‌شود. شرکت بیمه که طبق قرارداد متعهد به جبران هزینه‌ها است، در بیمه‌نامه با عنوان بیمه‌گر یا شخص ثانی درج می‌شود. در نهایت شخص ثالث، فرد زیان‌دیده در حوادث رانندگی است. به عبارت دیگر، منظور از اشخاص ثالث، کلیه سرنشینان مجاز وسیله نقلیه بیمه‌شده هستند. در قانون جدیدی که به تازگی از رف بیمه مرکزی به تمامی شرکت‌ها و مراکز بیمه اعلام شده، در این بیمه راننده مقصر حادثه‌ دیده نیز تحت پوشش‌های بیمه شخص ثالث قرار می‌گیرد.

کدام موارد جز پوشش بیمه شخص ثالث نیست؟

موارد زیر جز پوشش بیمه شخص ثالث خودرو نیست:

 • خسارت وارد شده به وسیله نقلیه مسبب حادثه (راننده مقصر)؛
 • خسارت وارد شده به محموله‌های موجود در وسیله نقلیه مسبب حادثه؛
 • خسارت وارده مستقیم و یا غیرمستقیم ناشی از تشعشعات اتمی و رادیواکتیو به خودرو؛           
 • خسارت ناشی از محکومیت جزائی و یا پرداخت جرائم.

مدارک لازم جهت صدور بیمه نامه شخص ثالث تیگو 7

شما در زمان خرید بیمه شخص ثالث تیگو 7 به مدارک زیر نیاز خواهید داشت:

 • مدارک شناسایی خودرو (کارت یا سند مالکیت)؛
 • بیمه‌نامه سال قبل (در صورت دارا بودن)؛
 • همراه داشتن کارت ملی و کد پستی مالک خودرو؛
 • تکمیل فرم پیشنهاد بیمه شخص ثالث و حوادث راننده در واحدهای صدور بیمه‌نامه.

مدت زمان اعتبار بیمه نامه شخص ثالث

مدت اعتبار کلی بیمه شخص ثالث معمولا یک سال اعلام می‌شود. است اما دریافت بیمه نامه شخص ثالث برای زمان‌های 3 ماه، 6 ماه و 9 ماه نیز امکان پذیر بوده و برای محاسبه هزینه آن هم معمولا به شکل %۳۰ ، %۶۰ و %۹۰ از حق بیمه یکساله محاسبه می‌گردد.

در محاسبه بیمه به این شکل، ممکن است حق بیمه ثالث کوتاه‌مدت ۱۸ تا ۲۰ درصد بیشتر از یک بیمه ‌نامه یک‌ ساله تمام شود. به همین دلیل عملا خرید بیمه شخص ثالث سالانه مقرون به‌صرفه‌تر خواهد بود چرا که هرچه اعتبار بیمه شخص ثالث کوتاه‌تر باشد، باید دائما در بازه زمانی کوتاه‌تری به فکر تمدید آن بود.

مدارک مورد نیاز برای انتقال بیمه شخص ثالث تیگو 7

برای انتقال بیمه شخص ثالثtiggo  7 لازم است مدارک زیر را همراه داشته باشید:

 • اصل برگه اسقاط خودرو؛
 • الحاقیه فسخ ‌بیمه نامه شخص ثالث قبلی؛
 • تقاضانامه کتبی ‌بیمه‌گذار به همراه مدارک شناسایی وی؛
 • سند خودروی جدید؛
 • تصویر ‌بیمه نامه قبلی.

تخفیف بیمه شخص ثالث تیگو 7

در حال حاضر شرکت‌های بیمه به ازای هر سال عدم استفاده از بیمه شخص ثالث، ۵ درصد تخفیف به سایر تخفیفاتی که شامل حال خودرو تیگو 7 شما می‌شوند، اضافه می‌کنند.

شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث تیگو 7

در صورتی که دارای تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث خودرو هستید، می‌توانید آن را به ماشین جدید خود یا ماشین بستگان درجه یک خود که شامل پدر، مادر، همسر و فرزند هستند، انتقال دهید. به این موارد توجه داشته باشید که:

 • قبل از انتقال باید اتومبیل خود را فروخته و خودرو را فک پلاک کرده باشید؛
 • وکالت‌نامه و قولنامه برای بیمه‌گر معتبر نیست؛
 • قبل از ثبت بیمه ثالث به‌نام مالک جدید، ابتدا به شرکت بیمه صادرکننده بیمه نامه شخص ثالث مراجعه نمایید؛
 • بیمه شخص ثالث قابل فسخ نیست. اگر بیمه نامه هنوز منقضی نشده باشد و مالک، خودروی خود را فروخته باشد، باید با مراجعه به شعبه یا نمایندگی صدور بیمه نسبت به الحاقیه حذف و انتقال تخفیفات اقدام نماید که در این مورد هزینه‌ای بابت الحاقیه از بیمه گذار دریافت نمی‌شود.

استعلام قیمت و خرید بیمه بدنه تیگو7

 تفات زیادی بین هزینه نهای بیمه شخص ثالث تیگو 7 در شرکت‌های بیمه مختلف وجود ندارد. بعضی از افراد به دلیل مشغله زیاد یا سایر دلایل شخصی امکان مراجعه به دفاتر بیمه برایشان میسر نیست، به همین دلیل ترجیح می‌دهند بیمه خودروی خود را به صورت غیر حضوری و آنلاین خریداری نمایند.

اگر شما هم نیاز به استعلام بیمه شخص ثالث تیگو 7 خود دارید پس از مقایسه شرکت‌های بیمه مختلف در وبسایت بیمه بازار، می‌توانید از همان طریق اقدام به خرید بیمه مورد نظر کنید. بیمه بازار در تمامی مراحل خرید بیمه شخص ثالث تیگو 7 با پشتیبانی 24 ساعته خود همراه شما خواهد بود. این پشتیبانی به شما تجربه‌‌ی مطمئنی را از خرید بیمه شخص ثالث خودروی تیگو 7 را خواهد داد.

صفحات مرتبط:

بیمه بدنه تیگو 7

بیمه شخص ثالث ایران

مشتریان بیمه بازار چه می‌گویند؟

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید

سوالات متداول

بعد از خرید آنلاین بیمه‌نامه در صورت تمایل می‌توانید نسخه فیزیکی آن را نیز سفارش دهید.

آیا بعد از خرید بیمه شخص ثالث از بیمه بازار، نسخه فیزیکی بیمه‌نامه را دریافت خواهیم کرد؟

اگر تمامی مدارک مورد نیاز به صورت کامل بارگذاری شده‌باشد؛ بیمه‌نامه شخص ثالث بعد از ۱۵ الی ۲۰ دقیقه صادر می‌شود. بارگذاری مدارک به صورت ناقص، روند صدور را طولانی خواهد کرد.

بیمه نامه شخص ثالث، چه مدت بعد از خرید صادر و فعال می‌شود؟

بهترین زمان برای تمدید بیمه‌نامه شخص ثالث، ۱۰ روز پیش از اتمام تاریخ اعتبار بیمه‌نامه است. هر زمانی از روز که بیمه‌نامه شخص ثالث خودرو تمدید شود، اعتبار آن از بامداد روز آتی آغاز خواهد شد.

چند روز پیش از تمام شدن اعتبار بیمه‌نامه باید برای تمدید آن اقدام کرد؟

برای بررسی صحت و اصالت بیمه‌نامه خودرو، می‌توانید با مراجعه به صفحه bimebazar.com/sanhabInquiry و وارد کردن شماره بیمه‌نامه، کد یکتا، کد VIN (شماره ۱۷ رقمیِ شناسایی خودرو) و کد ملی خود از صحت آن اطمینان حاصل نمایید. همچنین امکان بررسی اصالت بیمه‌نامه از طریق ارسال پیامک وجود دارد.

چگونه می‌توان از صحت بیمه‌نامه خودرو مطمئن شد؟

بخشش جریمه دیرکرد فرآیندی است که از سوی سازمان بیمه‌مرکزی انجام می‌شود و از قاعده خاصی پیروی نمی‌کند. این بخشش معمولا یک بار در فصل بهار، یک بارتابستان و یک بار زمستان از طرف بیمه‌مرکزی به شرکت‌های بیمه اعلام می‌شود.

بخشش جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث چه زمانی انجام می‌پذیرد؟

جریمه دیرکرد به صورت روزانه حساب می‌شود. یعنی به ازای هر روز تاخیر در خرید و تمدید، مبلغی به عنوان جریمه به بیمه‌نامه تعلق می‌گیرد. چون نرخ بیمه ثالث، سال به سال تغییر می‌کند ؛ نرخ جریمه دیرکرد آن هم  در هر سال متفاوت است و نرخ ثابتی ندارد.

جریمه تاخیر خرید بیمه شخص ثالث چگونه محاسبه می‌شود؟

از آنجا که تخفیف بیمه ثالث به شخص تعلق دارد؛ به دو شیوه می‌توان کار انتقال تخفیف را انجام داد. در صورتی که مالک ماشین قصد فروش داشته‌باشد؛ می‌تواند تخفیف بیمه‌اش را به خودروی جدیدی که خریده انتقال بدهد. درشرایطی دیگر، ممکن است صاحب بیمه‌نامه بخواهد تخفیفش را به شخص دیگری انتقال بدهد. در این صورت آن فرد حتما باید یکی از اعضای درجه یک خانواده‌ (پدر، مادر، همسر، فرزند) باشد. به جز این دو شیوه، امکان دیگری برای انتقال تخفیف وجود ندارد.

شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث چیست؟

به صورت کلی، انتقال تخفیف نیاز به دریافت الحاقیه دارد که ممکن است برای صاحب بیمه بار مالی داشته‌باشد. اما در صورتی که بیمه شخص ثالث را از بیمه‌بازار خریده باشید؛ می‌توانید تخفیف‌های مربوط به آن را بدون پرداخت هزینه، انتقال بدهید.

آیا امکان انتقال تخفیف بیمه ثالث از طریق خرید آنلاین بیمه در سایت بیمه بازار وجود دارد؟

در بیمه‌بازار امکان خرید بیمه شخص ثالث قسطی وجود دارد. فقط کافی است ‌هنگام خرید بیمه خود، مشخص کنید از کدام شرکت بیمه می‌خواهید بیمه ثالث خود را خریداری کنید. در مرحله ثبت سفارش تعداد اقساطی که شرکت بیمه در نظر گرفته است و مقدار هر قسط را مشاهده خواهید کرد. توجه داشته باشید که ممکن است شرکت قبلی که از آن بیمه خود را تهیه کرده‌اید، در سال جدید بیمه‌نامه را قسطی ارائه ندهد.

آیا می‌توان بیمه شخص ثالث را اقساطی تهیه کرد؟

خیر، در حال حاضر خرید قسطی بیمه شخص ثالث فقط با ارائه «چک صیاد» امکان‌پذیر است. علاوه بر آن، تنها ساکنین شهر تهران می‌توانند از این امکان استفاده کنند و در این مورد خاص، منظور از تهران، مجموع ۲۲ منطقه شهرداری است.

آیا امکان خرید قسطی بدون چک در سایت بیمه‌بازار وجود دارد؟

بله، بعد از خرید بیمه‌ثالث به صورت آنلاین طرف حساب شما «شرکت بیمه‌ای است که از آن بیمه خریده‌اید.» بنابراین برای جبران خسارت خارج از تهران باید به شعبه‌های آن شرکت بیمه خاص، مراجعه و روند دریافت خسارت را طی کنید. 

اگر بیمه ثالث را به صورت آنلاین بخریم؛  می‌توانیم خارج از تهران خسارت دریافت کنیم؟

بیمه‌بازار در حوزه صدور بیمه شخص ثالث با «تمامی شرکت‌های بیمه» همکاری دارد. شما در بیمه‌بازار می‌توانید برای خرید بیمه شخص ثالث از تخفیف‌ استفاده کنید و هزینه را به صورت قسطی بپردازید. 

بعد از خرید بیمه و ارسال تصویر مدارک، بیمه ثالث شما سریعا صادر می‌شود و در صورت درخواست، نسخه فیزیکی آن، بدون دریافت هزینه و به صورت رایگان، به آدرس درج شده در فرم ارسال خواهد شد.

خرید بیمه‌ ثالث از بیمه‌بازار چه امتیازی دارد؟

خیر، قانونِ لزوم ارائه نسخه کاغذی بیمه شخص ثالث لغو شده‌است. شما می‌توانید به راحتی از نسخه آنلاین و دیجیتالی که لینکش با پیامک به تلفن همراهتان ارسال می‌شود استفاده کنید.

آیا دریافت نسخه فیزیکی و کاغذی بیمه شخص ثالث ضروری است؟

قیمت بیمه شخص ثالث که روی بیمه‌نامه ذکر می‌شود برای همه شرکت‌های بیمه یکسان است. دلیل تفاوت قیمت‌ها در آفرهای ویژه‌ای است که بیمه‌بازار برای برخی از شرکت‌ها در نظر می‌گیرد. 

دلیل تخفیف‌ها و اختلاف قیمت بیمه شخص ثالث بین شرکت‌های مختلف در سایت بیمه‌بازار چیست؟

چون واحد صدور بیمه در شرکت‌ها به مدارک به روز شده نیاز دارد. 

چرا برای هر بار خرید و تمدید بیمه شخص ثالث باید مدارک را بارگذاری کنیم؟

بله، برای تمدید بیمه‌نامه شما می‌توانید به هر یک از شرکت‌های بیمه‌ای مورد نظر خود مراجعه کنید و در خواست تمدید بیمه‌نامه نمایید. همچنین تخفیفات بیمه شخص ثالث خودرو شما نیز حفظ خواهد شد. توجه داشته باشید که با تغییر شرکت بیمه تخفیف‌ها نیز منتقل می‌شوند.

آیا تغییر شرکت بیمه امکان‌پذیر است؟ قوانین و مقررات آن به چه صورت است؟ 

در صورت مفقودی بیمه‌نامه شخص ثالث، باید با در دست داشتن کارت خودرو و کارت شناسایی به نمایندگی صادرکننده بیمه مراجعه کرد. پس از انجام پروسه‌ی اعلام مفقودی برای فرد یک گواهی صادر خواهد شد که ارزش قانونی آن به اندازه اصل بیمه‌نامه است.

اگر بیمه‌نامه شخص ثالث گم شود چه کارهایی باید انجام داد؟ 

بیمه شخص ثالث هزینه‌های مربوط به درمان، فوت و خسارت‌های وارد شده به اموال را پوشش می‌دهد. بیمه شخص ثالث برای تمام وسایل نقلیه اجباری است.

منظور از بیمه شخص ثالث چیست؟

اشخاص ثالث در بیمه ثالث کسانی هستند که در حادثه دچار زیان مالی و جانی شده‌اند. 

شخص ثالث در بیمه شخص ثالث کیست؟

بله. داشتن بیمه شخص ثالث برای کلیه رانندگان وسایل نقلیه ( مسافری،بارکش، موتورسیکلت و…) اجباری است.

آیا داشتن بیمه شخص ثالث برای همه افراد اجباری است؟

رانندگی بدون بیمه شخص ثالث ممنوع است. در صورتی که وسیله نقلیه‌ای دچار حادثه شود و دارای بیمه شخص ثالث نباشد، راننده مقصر تا زمان پرداخت خسارت جانی و مالی اشخاص زیان دیده در حادثه، زندانی خواهد شد. همچنین خرید و فروش وسیله نقلیه بدون بیمه شخص ثالث امکان‌پذیر نیست.

نداشتن بیمه شخص ثالث چه عواقبی دارد؟

برای استعلام قیمت بیمه شخص ثالث می‌توانید اطلاعات خودروی خود را در سایت بیمه بازار وارد کنید تا لیستی ازتعرفه شرکت‌های بیمه برای شما نمایش داده شود. همچنین برای اطمینان از صحت بیمه شخص ثالث می‌توانید به سامانه سنهاب بیمه بازار مراجعه کنید. 

چگونه بیمه شخص ثالث را استعلام کنیم؟

 برخورداری از بیمه شخص ثالث برای تمام رانندگان اجباری است. این بیمه می‌تواند خسارات جانی و ملی بروز حادثه را به میزان قابل توجهی تحت پوشش قرار دهد. 

مزایای بیمه شخص ثالث چیست؟

این بیمه هزینه دیه و نقص عضو راننده را پرداخت می‌کند اما هزینه‌های پزشکی راننده مقصر را جبران نمی‌کند. راننده مقصر در صورتی که بخواهد خسارت پزشکی را پرداخت کند، باید از بیمه حوادث انفرادی استفاده نماید.

آیا بیمه شخص ثالث خسارت وارد شده به راننده را جبران می‌کند؟ 

مهم‌ترین شرط بیمه شخص ثالث داشتن گواهینامه است. در صورتی که راننده گواهینامه نداشته باشد، شرکت بیمه هیچ هزینه‌ای را تقبل نخواهد کرد.  

در صورت نداشتن گواهینامه آیا خسارات وارد شده را می‌توان از طریق بیمه شخص ثالث جبران نمود؟

نحوه محاسبه بیمه شخص ثالث ماشین به این صورت است که سالی 5 درصد به بیمه‌نامه اضافه می‌شود و این درصد از حق پایه بیمه کسر می‌شود. 

 بیمه شخص ثالث ماشین چگونه محاسبه می‌شود؟

حق بیمه شخص ثالث هر ساله بر اساس نرخ دیه اعلام شده توسط قوه قضاییه تعیین می‌شود. به دلیل تورم با افزایش نرخ دیه، سطح پوشش بیمه‌گزار افزایش پیدا می‌کند. هر زمانی که شخص بخواهد سطح پوشش بیمه شخص ثالث خود را افزایش دهد و یا اقدام به عوض کردن نام مندرج بر روی بیمه‌نامه کند، باید درخواست الحاقیه نماید.  
 

الحاقیه بیمه شخص ثالث چیست و چه زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد؟