خرید آنلاین انواع بیمه

بیمه شخص ثالث قسطی

0 3,171

بیمه شخص ثالث  یکی از پرفروش‌ترین بیمه‌های موجود در بین بیمه‌نامه‌هاست. با توجه به اجباری بودن این بیمه‌نامه و ناتوانی برخی از بیمه‌گذاران در پرداخت یک‌جای حق‌بیمه، برخی از نمایندگان برای رعایت حال خریداران، اقدام به فروش قسطی و یا کوتاه‌مدت بیمه شخص ثالث کردند؛ در ادامه به توضیح بیش‌تر این موارد می‌پردازیم:

معمولاً بیمه ثالث را به دو شکل قسط‌بندی می‌کنند: ۱- خرید چکی ۲- بیمه‌نامه کوتاه‌مدت

  • خرید قسطی با چک

    قسطی کردن به روش پرداخت با چک، کمی مشکل‌تر از خرید کوتاه‌مدت بیمه‌نامه است، چراکه نمایندگان کم‌تری هستند که بیمه شخص ثالث را قسط‌بندی می‌کنند، دلایل آن‌ها متفاوت است و البته قابل‌قبول؛ یکی از دلایل، بدقولی بیمه‌گذاران در پرداخت اقساط حق‌بیمه و یا در مواردی پرداخت نکردن حق‌بیمه است که در این موارد تمام مسئولیت به گردن بیمه‌گر است. به همین علت نمایندگان با وسواس بیش‌تری اقدام به قسطی کردن بیمه ثالث می‌کنند و یا فقط برای آشنایان معتمد خود انجام می‌دهند. البته باید بدانید برخی نمایندگان شرکت‌های بیمه، اقدام به فروش قسطی بیمه ثالث می‌کنند؛ بیمه‌بازار نیز به زودی فروش قسطی را به سایت اضافه می‌کند و شما می‌توانید به راحتی بیمه مورد نظر خود را قسطی و به صورت آنلاین، خریداری کنید.

 

مطالب مرتبط :خرید قسطی بیمه ثالث ، هم‌اکنون در بیمه بازار

 

پرداخت اقساط حق‌بیمه در شرکت‌های مختلف بیمه چگونه است؟

پرداخت اقساط حق‌بیمه در شرکت‌های مختلف متفاوت است، حتی نمایندگان نیز در دریافت حق‌بیمه قسطی در مواردی متفاوت عمل می‌کنند، برای مثال؛ بیمه ایران ۴۰ یا ۵۰ درصد حق‌بیمه را به‌صورت یک‌جا دریافت و باقی مبلغ را در ۲ یا ۳ قسط به‌صورت ماهانه دریافت می‌کند، در این‌صورت درصدی به مبلغ بیمه اضافه نخواهد شد.  شرایط اقساط بیمه آسیا به این صورت است که در ابتدا ۳۰ الی ۴۰ درصد حق‌بیمه را نقد و مابقی را به‌صورت چک در چند قسط دریافت می‌کند؛ در این صورت باید ۲/۵ درصد اضافه‌تر پرداخت کنید. بیمه پارسیان نیز ۵۰ درصد را نقد و مابقی را به‌صورت ۳ قسط یک ماه دریافت می‌کند که در این صورت ۲/۵ درصد گران‌تر پرداخت می‌کنید، البته اگر بیمه بدنه خود را نیز از این شرکت خریداری کنید؛ می‌توانید علاوه بر قسطی کردن از تخفیف مناسبی برای هر دو بیمه نیز برخوردار شوید. بیمه البرز با دریافت ۴۰ درصد مبلغ به‌صورت نقد و مابقی طی ۲ تا ۳ چک به‌صورت ماه‌ به ‌ماه اقدام به قسطی کردن حق‌ بیمه شخص ثالث می‌کند.  در این صورت می‌توان نتیجه گرفت که اکثر نمایندگان شرکت‌های بیمه با دریافت ۳۰، ۴۰ الی ۵۰ درصد حق‌بیمه به‌صورت نقد و دریافت مابقی مبلغ به‌صورت چک‌های ۱ تا ۳ ماه (معمولاً با توافق طرفین صورت می‌گیرد که طی چند قسط و با چه فواصلی صورت گیرد) اقدام به قسطی کردن حق‌بیمه می‌کنند که این شرایط را برای کسانی که برای پرداخت نقدی و یک‌جای حق‌بیمه مشکل‌دارند، راحت‌‌تر می‌کند. مورد دیگری که باید در نظر داشته باشید این است که اکثر شرکت‌های بیمه، درصدی را به مبلغ حق‌بیمه اضافه می‌کنند؛ البته این مبلغ بسیار ناچیز است.  باز هم اشاره می‌کنیم، هستند نمایندگانی که مبلغی را اضافه نمی‌کنند. اگر از این‌ دست نمایندگان پیدا کردید که هم حق‌بیمه را قسطی می‌کنند و هم مبلغی را اضافه دریافت نمی‌کنند، بدون معطلی بیمه را بخرید…

 بهتر است بدانید با قسطی کردن حق‌بیمه، در هنگام تصادف، خسارت به‌صورت کامل پرداخت می‌شود.

 

مطالب مرتبط: چطور خلافی خودرو را قسطی پرداخت کنیم؟

  • ? بیمه‌نامه کوتاه‌مدت:

    بیمه‌ای که مدت آن کم‌تر از یک‌سال باشد را بیمه کوتاه‌مدت می‌گویند. شاید برایتان پیش‌آمده که بخواهید خودروی خود را بفروشید و نخواهید بیمه یک‎سال تهیه کنید و یا حتی توانایی پرداخت حق‌بیمه یک‌ساله را نداشته باشید در این صورت می‌توانید بیمه‌نامه خود را به‌صورت ۳ ماه، ۶ماه و یا حتی ۹ ماه خریداری کنید؛ البته باید بدانید در این بیمه‌نامه مبلغ بیش‌تری نسبت به‌ حق‌بیمه یک‌سال پرداخت می‌کنید. این نوع بیمه‌نامه ازلحاظ کیفیت پرداخت خسارت، هیچ تفاوتی با بیمه‌های یک‌ساله ندارد.

جدول میزان حق بیمه‌های کوتاه‌مدت ??

بیمه شخص ثالث قسطی

با این‌که قیمت بیمه ثالث در پوشش مالی ۷ میلیون تومان، برای همه شرکت‌ها به‌جز بیمه ایران یک‌سان است؛ اما در پوشش‌های مالی بالاتر، قیمت‌ها کاملاً متفاوت است، پیشنهاد ما این است که قبل از خرید هر نوع بیمه حتماً قیمت و شرایط شرکت‌ها را با یک‌دیگر مقایسه کنید تا تصمیم بهتری بگیرید. برای مقایسه بیمه شخص ثالث  و خرید بیمه شخص ثالث مراجعه کنید.

 

لطفا به این مقاله رای دهید:
امتیاز: ۰ از ۵ / تعداد نظرات: ۰

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.