thirdparty

خرید بیمه شخص ثالث آریو

لطفا پلاک خودروی خود را وارد کنید:
الف
الف
ب
پ
ت
ث
ج
ح
د
ر
ز
ژ
س
ش
ص
ض
ط
ظ
ع
ف
ق
ک
گ
ل
م
ن
و
ه
ی
D
S
ایـران
پرچم
کد ملی مالک خودرو
شماره پلاک خود را ندارید؟

دانستنی‌های بیمه شخص ثالث

ارزش‌های بیمه‌‌بازار

صدور بیمه نامه در همان روز
صدور بیمه نامه در همان روز
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

بیمه شخص ثالث آریو

خودرو آریو یا همان S300 سابق محصول، یک شرکت چینی به نام زوتی است که ابتدا با نام S300 وارد ایران شد و گاهی با همین نام هم شناخته می‌شود. این خودرو پس از مدتی توسط ساپیا مونتاژ و تولید شد و با نام آریو روانه بازار شد. خودرو آریو شباهت زیادی به تویاتا آلیون دارد، این خودرو با ظاهر ساده اما مدرن خود و همچنین فضای جادار داخلش توانسته تا حد زیاد نظر مثبت خانواده‌های ایرانی به خود جلب کند و همراه‌شان در جاده‌ها شود. البته لازم است پیش از اینکه سفرهای داخل و خارج شهری‌تان را با این خودرو آغاز کنید،‌ از بیمه بودن آن مطمئن شوید. خرید بیمه شخص ثالث اجباری است و از نظر قانونی موظف هستید پیش از رانندگی، این بیمه را تهیه کرده باشید. 

معرفی خودرو آریو

باید پیش از محاسبه قیمت بیمه شخص ثالث آریو ویژگی‌های خودروی خود را بیشتر بشناسید. خودرو زوتی آریو سال ۱۳۹۳ از چین وارد بازار ایران شد و پس از آن از سال ۱۳۹۴ تا ۱۳۹۹ توسط سایپا مونتاژ شده و در چند تیپ عرضه شد. بسیاری زوتی S300 را به نوعی کپی برداری از خودروی تویوتا آلیون می‌دانند؛ به همین دلیل می‌توان گفت سادگی اما در عین حال جذابیت و کاربردی بودن را وام‌دار طراحی ژاپنی خود است. آریو از فضایی داخلی راحت با صندلی‌های چرمی نرم برخوردار است که این خودرو را برای خانواده بسیار مناسب می‌کند و با اینکه چند سال از متوقف شدن آن می‌گذرد، همچنان طرفدارانی در بازار ایران دارد.

 آریو یا زوتی آریو با پیشرانه ۴ سیلندری و ۱.۶ لیتری و دو مدل گیربکس دستی و اتوماتیک در بازار ایران وجود دارد. پیشرانه‌های این خودرو توسط شرکت میتسوبیشی ساخته شده‌اند و به همین دلیل از نظر دوام فنی و مصرف سوخت در وضعیت مناسبی قرار دارند. موتور آریو با قدرت ۱۱۲ اسب بخار گشتاوری ۱۵۱ نیوتونی تولید می‌کند و با توجه به وزن خودروی آریو در دسته خودروهای پرشتاب قرار نمی‌گیرد. به طوری که شتاب صفر تا صد آن برای مدل اتوماتیک ۱۴ ثانیه و برای مدل دستی ۱۲ ثانیه است.

از دیگر مزیت‌های خودرو آریو سواری نرم و راحت آن است؛ با توجه به این که این خودرو در دسته خودروهای اقتصادی جای می‌گیرد، می‌توان این را مزیت قابل توجهی دانست. همچنین از تجهیزات آریو می‌توان به کیسه هوای راننده و سرنشین، قفل شدن درها در سرعت، قفل ایمنی کودک،‌ سیستم مولتی‌ مدیا، ترمز ضد قفل ABS و EBD، ایموبیلایزر و کامیپوتر اطلاعات سفر اشاره کرد.

اهمیت بیمه شخص ثالث خودرو آریو

همانطور که اشاره شد، رانندگی با هر نوع وسیله نقلیه بدون داشتن بیمه شخص ثالث از نظر قانون ممنوع اعلام شده است و عواقبی به دنبال خواهد داشت که چند نمونه از آنها عبارتند از:

  • در صورت توقف توسط پلیس راهنمایی و رانندگی، خودرو به پارکینگ منتقل خواهد شد.
  • خرید و فروش خودرو بدون بیمه شخص ثالث ممنوع است.
  • در صورت بروز حادثه و وارد شدن خسارت جانی، راننده به زندان منتقل خواهد شد.
  • برای بستن قرارداد جدید، باید جریمه دیرکرد را به ازای هر روز نداشتن بیمه بپردازید.
  • در صورت بروز هر گونه حادثه، جبران هر گونه خسارت بر عهده شما خواهد بود.
  • در صورت تصادف و فوت کردن شخصی در این حادثه، مجازاتی همانند قتل شبه عمد در انتظار راننده خاطی خواهد بود.

قیمت بیمه شخص ثالث خودرو آریو

چندین عامل بر روی هزینه بیمه شخص ثالث خودرو تاثیر می‌گذارند. از جمله موارد تاثیرگذار دیه کامل یک انسان در ماه حرام است. ماه‌های ذی القعده، ذی‌ الحجه، محرم و رجب ماه‌های حرام هستند که میزان دیه شخص فوت شده در یک حادثه رانندگی بر اساس دیه در این ماه‌ها تعیین می‌شود. همچنین تعداد سیلندرهای خودرو در تعیین نرخ بیمه شخص ثالث تاثیرگذار هستند. در این دسته‌بندی، ماشین‌های کمتر از ۴ سیلندر حداقل مبلغ و پس از آن پیکان، پراید و سپند، ماشین‌های ۴ سیلندر و ماشین‌های بالای ۴ سیلندر مبالغ بیشتری برای حق بیمه خواهند پرداخت.

کاربری خودرو نیز عاملی است که در میزان ریسک وسیله نقلیه و در نتیجه قیمت بیمه تاثیرگذار خواهد بود. در این دسته‌بندی خودروهایی مانند تاکسی‌ها و خودروهای آموزش،‌ آمبولانس، ماشین آتش‌نشانی، خودروهای بارکش و … از جمله خودروهایی هستند که از ۱۰ تا ۵۰ درصد به حق بیمه پایه آنها به نسبت خودروهای عادی افزوده خواهد شد.

همچنین در صورتی که بیمه شخص ثالث در زمان مقرر تمدید نشود، جریمه دیرکرد به صورت روزشمار و افزایش قیمت بیمه را به دنبال خواهد داشت.

تخفیف بیمه شخص ثالث

یکی از مواردی که می‌تواند هزینه بیمه شخص ثالث را کاهش دهد، تخفیف عدم خسارت بیمه است. این تخفیف به این صورت محاسبه می‌شود که به تعداد سالی که بیمه‌گذار خسارتی دریافت نکرده باشد،‌ مشمول تخفیف خواهد شد. تخفیف عدم خسارت از حداقل یک سال تا حداکثر چهارده سال اعمال می‌شود. به این ترتیب که در سال اول در صورت عدم خسارت ۵٪ تخفیف خواهید داشت و به ازای هر سال عدم خسارت ۵٪‌ دیگر تخفیف اضافه می‌شود و تا ۱۴ سال که به ۷۰ درصد تخفیف می‌رسد، ادامه خواهد داشت.

از دیگر قوانینی که لازم است درمورد تخفیف بیمه شخص ثالث بدانید این است که در صورت پیش آمدن یک بار خسارت و استفاده از بیمه، تمام تخفیف از بین نمی‌رود؛ بلکه به صورت پلکانی کاهش خواهد یافت. طبق این قانون در صورت یک بار خسارت مالی ۲۰ درصد، دو بار خسارت مالی ۳۰ درصد و سه بار و بالاتر ۴۰ درصد از میزان تخفیف کاسته خواهد شد. این کاهش تخفیف برای یک،‌ دو و سه بار خسارت جانی به ترتیب ۳۰ درصد، ۷۰ درصد و ۱۰۰ درصد تعیین شده است.

استعلام قیمت و خرید آنلاین بیمه شخص ثالث آریو

شرکت‌های مختلفی بیمه شخص ثالث خودروی آریو را می‌دهند که ممکن است از نظر هزینه بیمه، رضایت بیمه‌گذارارن، پشتیبانی و توانمندی تفاوت‌هایی داشته باشند. طی کردن آنلاین فرآیند مقایسه و انتخاب از میان شرکت‌های مختلف بیمه، خرید، صدور و پرداخت حق بیمه شخص ثالث این مزیت را خواهد داشت که در کمترین زمان ممکن می‌توانید بر اساس اولویت‌های خود برای خرید بهترین بیمه بدنه شرکت مورد نظرتان را انتخاب کرده و پس از طی چند مرحله ساده بیمه نامه را تحویل بگیرید.

پس از اینکه شرکت مورد نظرتان را انتخاب کردید کافی است مدارک مورد نیاز از جمله گواهینامه رانندگی‌تان و بیمه‌نامه قبلی را بازگذاری کرده، هزینه‌های مورد نظر را پرداخت و مراحل خرید بیمه ثالث را کامل کنید. پس از این مرحله، مدارک شما بررسی می‌شود و در همان روز بیمه شخص ثالث شما آغاز شده و تحت پوشش قرار می‌گیرید. با صدور آنلاین بیمه‌نامه یک کد QR و یک کد منحصربه‌فرد در اختیار شما قرار می‌گیرد که با استفاده از آنها می‌توانید از خدمات بیمه بهره‌مند شوید. همچنین در صورت نیاز نسخه کاغذی بیمه‌نامه به صورت رایگان برای شما ارسال خواهد شد.

مشتریان بیمه بازار چه می‌گویند؟

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید

سوالات متداول

بعد از خرید آنلاین بیمه‌نامه در صورت تمایل می‌توانید نسخه فیزیکی آن را نیز سفارش دهید.

آیا بعد از خرید بیمه شخص ثالث از بیمه بازار، نسخه فیزیکی بیمه‌نامه را دریافت خواهیم کرد؟

اگر تمامی مدارک مورد نیاز به صورت کامل بارگذاری شده‌باشد؛ بیمه‌نامه شخص ثالث بعد از ۱۵ الی ۲۰ دقیقه صادر می‌شود. بارگذاری مدارک به صورت ناقص، روند صدور را طولانی خواهد کرد.

بیمه نامه شخص ثالث، چه مدت بعد از خرید صادر و فعال می‌شود؟

بهترین زمان برای تمدید بیمه‌نامه شخص ثالث، ۱۰ روز پیش از اتمام تاریخ اعتبار بیمه‌نامه است. هر زمانی از روز که بیمه‌نامه شخص ثالث خودرو تمدید شود، اعتبار آن از بامداد روز آتی آغاز خواهد شد.

چند روز پیش از تمام شدن اعتبار بیمه‌نامه باید برای تمدید آن اقدام کرد؟

برای بررسی صحت و اصالت بیمه‌نامه خودرو، می‌توانید با مراجعه به صفحه bimebazar.com/sanhabInquiry و وارد کردن شماره بیمه‌نامه، کد یکتا، کد VIN (شماره ۱۷ رقمیِ شناسایی خودرو) و کد ملی خود از صحت آن اطمینان حاصل نمایید. همچنین امکان بررسی اصالت بیمه‌نامه از طریق ارسال پیامک وجود دارد.

چگونه می‌توان از صحت بیمه‌نامه خودرو مطمئن شد؟

بخشش جریمه دیرکرد فرآیندی است که از سوی سازمان بیمه‌مرکزی انجام می‌شود و از قاعده خاصی پیروی نمی‌کند. این بخشش معمولا یک بار در فصل بهار، یک بارتابستان و یک بار زمستان از طرف بیمه‌مرکزی به شرکت‌های بیمه اعلام می‌شود.

بخشش جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث چه زمانی انجام می‌پذیرد؟

جریمه دیرکرد به صورت روزانه حساب می‌شود. یعنی به ازای هر روز تاخیر در خرید و تمدید، مبلغی به عنوان جریمه به بیمه‌نامه تعلق می‌گیرد. چون نرخ بیمه ثالث، سال به سال تغییر می‌کند ؛ نرخ جریمه دیرکرد آن هم  در هر سال متفاوت است و نرخ ثابتی ندارد.

جریمه تاخیر خرید بیمه شخص ثالث چگونه محاسبه می‌شود؟

از آنجا که تخفیف بیمه ثالث به شخص تعلق دارد؛ به دو شیوه می‌توان کار انتقال تخفیف را انجام داد. در صورتی که مالک ماشین قصد فروش داشته‌باشد؛ می‌تواند تخفیف بیمه‌اش را به خودروی جدیدی که خریده انتقال بدهد. درشرایطی دیگر، ممکن است صاحب بیمه‌نامه بخواهد تخفیفش را به شخص دیگری انتقال بدهد. در این صورت آن فرد حتما باید یکی از اعضای درجه یک خانواده‌ (پدر، مادر، همسر، فرزند) باشد. به جز این دو شیوه، امکان دیگری برای انتقال تخفیف وجود ندارد.

شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث چیست؟

به صورت کلی، انتقال تخفیف نیاز به دریافت الحاقیه دارد که ممکن است برای صاحب بیمه بار مالی داشته‌باشد. اما در صورتی که بیمه شخص ثالث را از بیمه‌بازار خریده باشید؛ می‌توانید تخفیف‌های مربوط به آن را بدون پرداخت هزینه، انتقال بدهید.

آیا امکان انتقال تخفیف بیمه ثالث از طریق خرید آنلاین بیمه در سایت بیمه بازار وجود دارد؟

در بیمه‌بازار امکان خرید بیمه شخص ثالث قسطی وجود دارد. فقط کافی است ‌هنگام خرید بیمه خود، مشخص کنید از کدام شرکت بیمه می‌خواهید بیمه ثالث خود را خریداری کنید. در مرحله ثبت سفارش تعداد اقساطی که شرکت بیمه در نظر گرفته است و مقدار هر قسط را مشاهده خواهید کرد. توجه داشته باشید که ممکن است شرکت قبلی که از آن بیمه خود را تهیه کرده‌اید، در سال جدید بیمه‌نامه را قسطی ارائه ندهد.

آیا می‌توان بیمه شخص ثالث را اقساطی تهیه کرد؟

خیر، در حال حاضر خرید قسطی بیمه شخص ثالث فقط با ارائه «چک صیاد» امکان‌پذیر است. علاوه بر آن، تنها ساکنین شهر تهران می‌توانند از این امکان استفاده کنند و در این مورد خاص، منظور از تهران، مجموع ۲۲ منطقه شهرداری است.

آیا امکان خرید قسطی بدون چک در سایت بیمه‌بازار وجود دارد؟

بله، بعد از خرید بیمه‌ثالث به صورت آنلاین طرف حساب شما «شرکت بیمه‌ای است که از آن بیمه خریده‌اید.» بنابراین برای جبران خسارت خارج از تهران باید به شعبه‌های آن شرکت بیمه خاص، مراجعه و روند دریافت خسارت را طی کنید. 

اگر بیمه ثالث را به صورت آنلاین بخریم؛  می‌توانیم خارج از تهران خسارت دریافت کنیم؟

بیمه‌بازار در حوزه صدور بیمه شخص ثالث با «تمامی شرکت‌های بیمه» همکاری دارد. شما در بیمه‌بازار می‌توانید برای خرید بیمه شخص ثالث از تخفیف‌ استفاده کنید و هزینه را به صورت قسطی بپردازید. 

بعد از خرید بیمه و ارسال تصویر مدارک، بیمه ثالث شما سریعا صادر می‌شود و در صورت درخواست، نسخه فیزیکی آن، بدون دریافت هزینه و به صورت رایگان، به آدرس درج شده در فرم ارسال خواهد شد.

خرید بیمه‌ ثالث از بیمه‌بازار چه امتیازی دارد؟

خیر، قانونِ لزوم ارائه نسخه کاغذی بیمه شخص ثالث لغو شده‌است. شما می‌توانید به راحتی از نسخه آنلاین و دیجیتالی که لینکش با پیامک به تلفن همراهتان ارسال می‌شود استفاده کنید.

آیا دریافت نسخه فیزیکی و کاغذی بیمه شخص ثالث ضروری است؟

قیمت بیمه شخص ثالث که روی بیمه‌نامه ذکر می‌شود برای همه شرکت‌های بیمه یکسان است. دلیل تفاوت قیمت‌ها در آفرهای ویژه‌ای است که بیمه‌بازار برای برخی از شرکت‌ها در نظر می‌گیرد. 

دلیل تخفیف‌ها و اختلاف قیمت بیمه شخص ثالث بین شرکت‌های مختلف در سایت بیمه‌بازار چیست؟

چون واحد صدور بیمه در شرکت‌ها به مدارک به روز شده نیاز دارد. 

چرا برای هر بار خرید و تمدید بیمه شخص ثالث باید مدارک را بارگذاری کنیم؟

بله، برای تمدید بیمه‌نامه شما می‌توانید به هر یک از شرکت‌های بیمه‌ای مورد نظر خود مراجعه کنید و در خواست تمدید بیمه‌نامه نمایید. همچنین تخفیفات بیمه شخص ثالث خودرو شما نیز حفظ خواهد شد. توجه داشته باشید که با تغییر شرکت بیمه تخفیف‌ها نیز منتقل می‌شوند.

آیا تغییر شرکت بیمه امکان‌پذیر است؟ قوانین و مقررات آن به چه صورت است؟ 

در صورت مفقودی بیمه‌نامه شخص ثالث، باید با در دست داشتن کارت خودرو و کارت شناسایی به نمایندگی صادرکننده بیمه مراجعه کرد. پس از انجام پروسه‌ی اعلام مفقودی برای فرد یک گواهی صادر خواهد شد که ارزش قانونی آن به اندازه اصل بیمه‌نامه است.

اگر بیمه‌نامه شخص ثالث گم شود چه کارهایی باید انجام داد؟ 

بیمه شخص ثالث هزینه‌های مربوط به درمان، فوت و خسارت‌های وارد شده به اموال را پوشش می‌دهد. بیمه شخص ثالث برای تمام وسایل نقلیه اجباری است.

منظور از بیمه شخص ثالث چیست؟

اشخاص ثالث در بیمه ثالث کسانی هستند که در حادثه دچار زیان مالی و جانی شده‌اند. 

شخص ثالث در بیمه شخص ثالث کیست؟

بله. داشتن بیمه شخص ثالث برای کلیه رانندگان وسایل نقلیه ( مسافری،بارکش، موتورسیکلت و…) اجباری است.

آیا داشتن بیمه شخص ثالث برای همه افراد اجباری است؟

رانندگی بدون بیمه شخص ثالث ممنوع است. در صورتی که وسیله نقلیه‌ای دچار حادثه شود و دارای بیمه شخص ثالث نباشد، راننده مقصر تا زمان پرداخت خسارت جانی و مالی اشخاص زیان دیده در حادثه، زندانی خواهد شد. همچنین خرید و فروش وسیله نقلیه بدون بیمه شخص ثالث امکان‌پذیر نیست.

نداشتن بیمه شخص ثالث چه عواقبی دارد؟

برای استعلام قیمت بیمه شخص ثالث می‌توانید اطلاعات خودروی خود را در سایت بیمه بازار وارد کنید تا لیستی ازتعرفه شرکت‌های بیمه برای شما نمایش داده شود. همچنین برای اطمینان از صحت بیمه شخص ثالث می‌توانید به سامانه سنهاب بیمه بازار مراجعه کنید. 

چگونه بیمه شخص ثالث را استعلام کنیم؟

 برخورداری از بیمه شخص ثالث برای تمام رانندگان اجباری است. این بیمه می‌تواند خسارات جانی و ملی بروز حادثه را به میزان قابل توجهی تحت پوشش قرار دهد. 

مزایای بیمه شخص ثالث چیست؟

این بیمه هزینه دیه و نقص عضو راننده را پرداخت می‌کند اما هزینه‌های پزشکی راننده مقصر را جبران نمی‌کند. راننده مقصر در صورتی که بخواهد خسارت پزشکی را پرداخت کند، باید از بیمه حوادث انفرادی استفاده نماید.

آیا بیمه شخص ثالث خسارت وارد شده به راننده را جبران می‌کند؟ 

مهم‌ترین شرط بیمه شخص ثالث داشتن گواهینامه است. در صورتی که راننده گواهینامه نداشته باشد، شرکت بیمه هیچ هزینه‌ای را تقبل نخواهد کرد.  

در صورت نداشتن گواهینامه آیا خسارات وارد شده را می‌توان از طریق بیمه شخص ثالث جبران نمود؟

نحوه محاسبه بیمه شخص ثالث ماشین به این صورت است که سالی 5 درصد به بیمه‌نامه اضافه می‌شود و این درصد از حق پایه بیمه کسر می‌شود. 

 بیمه شخص ثالث ماشین چگونه محاسبه می‌شود؟

حق بیمه شخص ثالث هر ساله بر اساس نرخ دیه اعلام شده توسط قوه قضاییه تعیین می‌شود. به دلیل تورم با افزایش نرخ دیه، سطح پوشش بیمه‌گزار افزایش پیدا می‌کند. هر زمانی که شخص بخواهد سطح پوشش بیمه شخص ثالث خود را افزایش دهد و یا اقدام به عوض کردن نام مندرج بر روی بیمه‌نامه کند، باید درخواست الحاقیه نماید.  
 

الحاقیه بیمه شخص ثالث چیست و چه زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد؟