thirdparty

خرید بیمه شخص ثالث چانگان

لطفا پلاک خودروی خود را وارد کنید:
الف
الف
ب
پ
ت
ث
ج
ح
د
ر
ز
ژ
س
ش
ص
ض
ط
ظ
ع
ف
ق
ک
گ
ل
م
ن
و
ه
ی
D
S
ایـران
پرچم
کد ملی مالک خودرو
شماره پلاک خود را ندارید؟

ارزش‌های بیمه‌‌بازار

صدور بیمه نامه در همان روز
صدور بیمه نامه در همان روز
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

بیمه شخص ثالث چانگان

چانگان از مدل‌های نسبتا جدید در بازار خودروی ایران است، اما می‌توانید مدل‌ها و نسل‌های مختلف آن را پیدا کنید. با خرید مدل‌های مونتاژی یا وارداتی این خودرو، می‌توانید با قیمتی مناسب از امکانات فنی و رفاهی بی‌نظیر آن بهره‌مند شوید. البته همراه با خرید این خودرو، باید به خرید بیمه شخص ثالث چانگان نیز فکر کنید. آسان‌ترین روش برای خرید این بیمه، خرید آنلاین آن با بیمه بازار است. برای این کار تنها به چند دقیقه زمان نیاز دارید و همه سوالات شما نیز توسط تیم پشتیبانی بیمه بازار پاسخ داده خواهند شد.

راهنمای خرید بیمه شخص ثالث چاگان

ابتدا می‌توانید برای استعلام بیمه شخص ثالث و تاریخ انقضای آن، پلاک و کد ملی خود را در فرم استعلام بیمه بازار وارد کنید. برای خرید بیمه یا تمدید بیمه خود، لازم است اطلاعاتی مانند برند و مدل خودروی چانگان خود را به همراه سال ساخت و سابقه بیمه آن در فرم محاسبه‌گر وارد کنید.

در ادامه، لیست کاملی از تمام شرکت‌های بیمه که بیمه شخص ثالث چانگان را ارائه می‌کنند در اختیار شما قرار می‌گیرد. باید از بین گزینه‌های متنوع موجود، بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید. گزینه ایده‌آل شما می‌تواند یک بیمه شخص ثالث ارزان باشد یا بیشترین پوشش‌ها را از بهترین شرکت ممکن ارائه دهد.

پس از انتخاب بیمه، می‌توانید با بارگذاری مدارکی مانند، بیمه‌نامه قبلی، گواهینامه و کارت ماشین بپردازید. همچنین در این مرحله باید به صورت نقدی یا قسطی هزینه بیمه شخص ثالث را پرداخت کنید. با انجام این مراحل تا پیش از ساعت ۲۱، خرید شما تکمیل خواهد شد و در همان روز از امکانات بیمه شخص ثالث بهره‌مند خواهید شد.

بیمه شخص ثالث چیست؟

پرفروش‌ترین بیمه‌ خودرو در ایران، بیمه شخص ثالث است و عوامل مختلفی دست به دست هم داده‌اند تا باعث محبوبیت این بیمه شوند. البته پیش از اینکه به مزایای بیمه شخص ثالث بپردازیم، خوب است با تعاریف و پوشش‌های آن آشنا شوید. در قرارداد بیمه شخص ثالث، نقش‌ افراد اینگونه تعریف شده است:

 • شخص اول: فرد بیمه‌گذار؛ یعنی راننده‌ای که حق بیمه را پرداخت کرده و بیمه شخص ثالث را خریده است.
 • شخص ثانی: به شرکت بیمه‌ شما اشاره دارد که پوشش‌های شخص ثالث را در ازای دریافت هزینه ارائه می‌کند.
 • شخص ثالث: همه افرادی که در تصادف رانندگی دچار خسارت مالی یا جانی می‌شوند، به غیر از راننده مقصر. سرنشینان و راننده خودروی آسیب‌دیده وسرنشینان خودروی مقصر اشخاص ثالث هستند و هزینه‌های تعمیر خودروی راننده آسیب‌دیده نیز تحت پوشش قرار می‌گیرد.

این یعنی اگر در تصادف رانندگی مقصر باشید، بیمه شخص ثالث تمامی هزینه‌های افرادی که دچار نوعی خسارت می‌شوند را پرداخت می‌کند، از جمله خسارات مربوط به بستری بیمارستان، نقص عضو، فوت و همچنین تعمیر خودروی مقابل. این بیمه برای جبران هزینه‌های شما به عنوان راننده مقصر از پوشش حوادث راننده کمک می‌گیرد، پس مطمئن شوید هنگام خرید بیمه این پوشش را نیز تهیه می‌کنید. بیمه بدنه چانگان برای پرداخت خسارت‌های خودرو در صورت مقصر بودن ضروری است و بیمه شخص ثالث این خسارت را پوشش نمی‌دهد.

چرا باید بیمه شخص ثالث داشته باشیم؟

خرید این بیمه برای تمامی راننده‌ها و صاحبان خودرو الزامی است و نداشتن آن با عواقب زیادی همراه خواهد بود. بدون این بیمه‌نامه، اجازه رانندگی در جاده‌ها را نخواهید داشت و اگر توسط پلیس راهنمایی شناسایی شوید، خودروی شما توقیف خواهد شد. در این صورت، ناچارید که علاوه بر خرید بیمه شخص ثالث، جریمه دیرکرد و هزینه‌های پارکینگ را تقبل کنید. همچنین امکان خرید و فروش خودروی چانگان خود یا دریافت کارت سوخت آن را نخواهد داشت.

البته با وجود این دلایل، هنوز درصد قابل‌توجهی از رانندگان بدون بیمه شخص ثالث تردد می‌کنند و در تصادفات رانندگی وادار به پرداخت هزینه‌های گزافی برای خسارت خواهند شد. پس می‌توان گفت که مهم‌ترین دلیل برای خرید بیمه شخص ثالث، استفاده از پوشش‌هاییست که از شما در برابر خسارت‌های سنگین محافظت می‌کنند.

معرفی خودرو چانگان و مدل‌های آن

برای محاسبه قیمت بیمه شخص ثالث Changan، لازم است بعضی مشخصات فنی خودروی خود را بشناسید. واردات خودروی چانگان از سال ۱۳۹۴ و با مدل‌های دستی و اتومات CS35 آغاز شد، اما پس از مدتی در پاییز ۱۳۹۵، مونتاژ آن در ایران نیز شروع شد. ساخت خودروهای چانگان در ایران باعث شد تا به گزینه‌های اقتصادی‌تر بازار تبدیل شوند و به دلیل ظاهر مدرن و امکانات خوب خود، از خودروهای محبوب بین رانندگان باشند.

چانگان CS35 از کراس‌اوورهای شهری و جمع و جور است و با پیشرانه ۴ سیلندری و موتور ۱.۶ لیتری ارائه می‌شود. حداکثر قدرت این خودرو ۱۲۳ اسب بخار است و می‌تواند به سرعت ۱۸۰ کیلومتر بر ساعت برسد. البته شتاب ۰ تا ۱۰۰ آن به ۱۵ ثانیه زمان نیاز دارد. از امکانات این خودرو می‌توان به ۴ کیسه هوا، سانروف، کروز کنترل، سنسور پارک دنده عقب و... اشاره کرد.

این مدل از خودروی چانگان پس از فیس لیفت دوباره به عنوان چانگان CS35 پلاس وارد بازار شد و توانست به عنوان یک خودروی جوان‌پسند جای خود را در بازار خودرو باز کند. این خودروی جدید با جعبه دنده ۷ سرعته دوکلاچه و حداکثر توان ۱۵۸ اسب بخار و حداکثر سرعت ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت ارائه شد. مدل Uni-T چانگان نیز جعبه‌ دنده‌ای ۷ سرعته و دوکلاچه دارد، اما قدرت آن به ۱۸۰ اسب بخار و حداکثر سرعتش به ۲۰۵ کیلومتر بر ساعت می‌رسد. البته از دلایل محبوبیت آن، طراحی اسپورت و مدرن و دو مانیتور ۱۰.۲۵ اینچی برای نمایش اطلاعات خودرو و سرگرمی است. چانگان UNI-k نیز جدیدترین و مجهزترین مدل این خودروست که در ایران به فروش می‌رود.

محاسبه قیمت بیمه شخص ثالث

برای محاسبه قیمت این بیمه، باید بدانید که عوامل مختلفی در تعیین این نرخ نقش دارند. این عوامل را به می‌توان چهار دسته کلی تقسیم کرد:

دیه کامل در ماه حرام

مهم‌ترین عامل، که مبلغ پایه بیمه برای همه رانندگان و خودروها را تعیین می‌کند، نرخ دیه کامل در ماه‌های حرام است. هر ساله، بیمه مرکزی این مبلغ پایه را با توجه به دیه هر سال مشخص کرده و حداقل و حداکثر پوشش‌های بیمه شخص ثالث را نیز تعیین می‌کند. در واقع حداقل پوشش این بیمه ۲.۵ درصد دیه کامل ماه حرام و حداکثر پوشش ۵۰ درصد است و حق بیمه شما با انتخاب میزان پوشش مورد نظرتان کمتر یا بیشتر می‌شود.

مشخصات خودرو

خودروی شما و کاربری‌هایش نیز در تعیین قیمت بیمه شخص ثالث نقش دارند. برای مثال، تعداد سیلندر از عوامل تعیین این نرخ است و اگر خودروی شما کمتر، برابر یا بیشتر از ۴ سیلندر داشته باشد، باید به نسبت قیمت پایین‌تر یا بالاتری بپردازید. خودروی چانگان شما با ۴ سیلندر در دسته دوم قرار می‌گیرد. همچنین خودروهایی با کاربری تاکسی یا تعلیم رانندگی مشمول درصدی افزایش حق بیمه می‌شوند، اما صاحبان خودروهای شخصی باید همان مبلغ پایه بپردازند.

جریمه‌ بیمه شخص ثالث

مواردی هستند که می‌توانند مبلغ بیمه شخص ثالث را بیشتر کنند، البته با رانندگی ایمن و تمدید به موقع بیمه، لازم نیست نگران این هزینه‌ها باشید. از اصلی‌ترین دلایل افزایش حق بیمه، جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث است که در صورت تأخیر در تمدید به موقع این بیمه، به صورت روزانه مبلغ بیمه شما را افزایش می‌دهد. مبلغ جریمه دیرکرد تمدید به ازای هر روز با تقسیم هزینه قرارداد یکساله بیمه بر ۳۶۵ به دست می‌آید.

رانندگان خطرناک نیز مبلغ بیمه شما را افزایش می‌دهد، به طوری که به ازای هر نمره منفی، ۱ درصد (تا سقف ۳۰ درصد) به مبلغ بیمه شخص ثالث شما اضافه می‌شود. هر تخلف حادثه‌ساز نیز با نیم درصد افزایش حق بیمه همراه خواهد بود، اما تا سقف ۳ درصد. همچنین اگر نتوانید معاینه فنی لازم را ارائه کنید مشمول ۵ درصد جریمه می‌شوید.

تخفیف بیمه شخص ثالث

اگر نگران هزینه‌های سالانه بیمه شخص ثالث چانگان هستید، خوب است بدانید که در صورت عدم دریافت خسارت، مبلغ این بیمه درصدی کاهش می‌یابد. تخفیف عدم خسارت که به صورت «ت.ع.خ» در بیمه‌نامه شخص ثالث دیده می‌شود، به رانندگانی تعلق می‌گیرد که تا به حال در تصادفات رانندگی از بیمه خود برای پرداخت خسارت استفاده نکرده‌اند. مبلغ این تخفیف به این صورت محاسبه می‌شود:

 • با ۱ سال عدم خسارت، ۵ درصد تخفیف؛

 • با ۲ سال عدم خسارت، ۱۰ درصد تخفیف؛

 • با ۳ سال عدم خسارت، ۱۵ درصد تخفیف؛

 • با ۴ سال عدم خسارت، ۲۰ درصد تخفیف؛

 • با ۵ سال عدم خسارت، ۲۵ درصد تخفیف؛

 • با ۶ سال عدم خسارت، ۳۰ درصد تخفیف؛

 • با ۷ سال عدم خسارت، ۳۵ درصد تخفیف؛

 • با ۸ سال عدم خسارت، ۴۰ درصد تخفیف؛

 • با ۹ سال عدم خسارت، ۴۵ درصد تخفیف؛

 • با ۱۰ سال عدم خسارت، ۵۰ درصد تخفیف؛

 • با ۱۱ سال عدم خسارت، ۵۵ درصد تخفیف؛

 • با ۱۲ سال عدم خسارت، ۶۰ درصد تخفیف؛

 • با ۱۳ سال عدم خسارت، ۶۵ درصد تخفیف؛

 • با ۱۴ سال عدم خسارت، ۷۰ درصد تخفیف.

خرید بیمه شخص ثالث چاگان از بیمه بازار

 برای خرید بیمه شخص ثالث لازم است همه شرکت‌هایی که این بیمه را برای خودروی شما ارائه می‌کنند با یکدیگر مقایسه کنید. راحت‌ترین روش برای مقایسه این اطلاعات، استعلام بیمه شخص ثالث چانگان در فرم محاسبه‌گر بیمه بازار است. با این کار، می‌توانید در چند ثانیه به اطلاعات مهمی مانند قیمت بیمه، امکان خرید قسطی، توانمندی شرکت بیمه در پرداخت، رتبه رضایتمندی، تعداد شعب و زمان پاسخگویی دسترسی داشته باشید. به خاطر داشته باشید که با انتخاب و تکمیل مراحل خرید تا پیش از ساعت ۲۱، در همان روز بیمه شخص ثالث الکترونیک خود را دریافت خواهید کرد و می‌توانید با کد QR از امکانات آن استفاده کنید.

صفحات مرتبط:

بیمه بدنه چانگان

بیمه شخص ثالث ایران

مشتریان بیمه بازار چه می‌گویند؟

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید

سوالات متداول

بعد از خرید آنلاین بیمه‌نامه در صورت تمایل می‌توانید نسخه فیزیکی آن را نیز سفارش دهید.

آیا بعد از خرید بیمه شخص ثالث از بیمه بازار، نسخه فیزیکی بیمه‌نامه را دریافت خواهیم کرد؟

اگر تمامی مدارک مورد نیاز به صورت کامل بارگذاری شده‌باشد؛ بیمه‌نامه شخص ثالث بعد از ۱۵ الی ۲۰ دقیقه صادر می‌شود. بارگذاری مدارک به صورت ناقص، روند صدور را طولانی خواهد کرد.

بیمه نامه شخص ثالث، چه مدت بعد از خرید صادر و فعال می‌شود؟

بهترین زمان برای تمدید بیمه‌نامه شخص ثالث، ۱۰ روز پیش از اتمام تاریخ اعتبار بیمه‌نامه است. هر زمانی از روز که بیمه‌نامه شخص ثالث خودرو تمدید شود، اعتبار آن از بامداد روز آتی آغاز خواهد شد.

چند روز پیش از تمام شدن اعتبار بیمه‌نامه باید برای تمدید آن اقدام کرد؟

برای بررسی صحت و اصالت بیمه‌نامه خودرو، می‌توانید با مراجعه به صفحه bimebazar.com/sanhabInquiry و وارد کردن شماره بیمه‌نامه، کد یکتا، کد VIN (شماره ۱۷ رقمیِ شناسایی خودرو) و کد ملی خود از صحت آن اطمینان حاصل نمایید. همچنین امکان بررسی اصالت بیمه‌نامه از طریق ارسال پیامک وجود دارد.

چگونه می‌توان از صحت بیمه‌نامه خودرو مطمئن شد؟

بخشش جریمه دیرکرد فرآیندی است که از سوی سازمان بیمه‌مرکزی انجام می‌شود و از قاعده خاصی پیروی نمی‌کند. این بخشش معمولا یک بار در فصل بهار، یک بارتابستان و یک بار زمستان از طرف بیمه‌مرکزی به شرکت‌های بیمه اعلام می‌شود.

بخشش جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث چه زمانی انجام می‌پذیرد؟

جریمه دیرکرد به صورت روزانه حساب می‌شود. یعنی به ازای هر روز تاخیر در خرید و تمدید، مبلغی به عنوان جریمه به بیمه‌نامه تعلق می‌گیرد. چون نرخ بیمه ثالث، سال به سال تغییر می‌کند ؛ نرخ جریمه دیرکرد آن هم  در هر سال متفاوت است و نرخ ثابتی ندارد.

جریمه تاخیر خرید بیمه شخص ثالث چگونه محاسبه می‌شود؟

از آنجا که تخفیف بیمه ثالث به شخص تعلق دارد؛ به دو شیوه می‌توان کار انتقال تخفیف را انجام داد. در صورتی که مالک ماشین قصد فروش داشته‌باشد؛ می‌تواند تخفیف بیمه‌اش را به خودروی جدیدی که خریده انتقال بدهد. درشرایطی دیگر، ممکن است صاحب بیمه‌نامه بخواهد تخفیفش را به شخص دیگری انتقال بدهد. در این صورت آن فرد حتما باید یکی از اعضای درجه یک خانواده‌ (پدر، مادر، همسر، فرزند) باشد. به جز این دو شیوه، امکان دیگری برای انتقال تخفیف وجود ندارد.

شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث چیست؟

به صورت کلی، انتقال تخفیف نیاز به دریافت الحاقیه دارد که ممکن است برای صاحب بیمه بار مالی داشته‌باشد. اما در صورتی که بیمه شخص ثالث را از بیمه‌بازار خریده باشید؛ می‌توانید تخفیف‌های مربوط به آن را بدون پرداخت هزینه، انتقال بدهید.

آیا امکان انتقال تخفیف بیمه ثالث از طریق خرید آنلاین بیمه در سایت بیمه بازار وجود دارد؟

در بیمه‌بازار امکان خرید بیمه شخص ثالث قسطی وجود دارد. فقط کافی است ‌هنگام خرید بیمه خود، مشخص کنید از کدام شرکت بیمه می‌خواهید بیمه ثالث خود را خریداری کنید. در مرحله ثبت سفارش تعداد اقساطی که شرکت بیمه در نظر گرفته است و مقدار هر قسط را مشاهده خواهید کرد. توجه داشته باشید که ممکن است شرکت قبلی که از آن بیمه خود را تهیه کرده‌اید، در سال جدید بیمه‌نامه را قسطی ارائه ندهد.

آیا می‌توان بیمه شخص ثالث را اقساطی تهیه کرد؟

خیر، در حال حاضر خرید قسطی بیمه شخص ثالث فقط با ارائه «چک صیاد» امکان‌پذیر است. علاوه بر آن، تنها ساکنین شهر تهران می‌توانند از این امکان استفاده کنند و در این مورد خاص، منظور از تهران، مجموع ۲۲ منطقه شهرداری است.

آیا امکان خرید قسطی بدون چک در سایت بیمه‌بازار وجود دارد؟

بله، بعد از خرید بیمه‌ثالث به صورت آنلاین طرف حساب شما «شرکت بیمه‌ای است که از آن بیمه خریده‌اید.» بنابراین برای جبران خسارت خارج از تهران باید به شعبه‌های آن شرکت بیمه خاص، مراجعه و روند دریافت خسارت را طی کنید. 

اگر بیمه ثالث را به صورت آنلاین بخریم؛  می‌توانیم خارج از تهران خسارت دریافت کنیم؟

بیمه‌بازار در حوزه صدور بیمه شخص ثالث با «تمامی شرکت‌های بیمه» همکاری دارد. شما در بیمه‌بازار می‌توانید برای خرید بیمه شخص ثالث از تخفیف‌ استفاده کنید و هزینه را به صورت قسطی بپردازید. 

بعد از خرید بیمه و ارسال تصویر مدارک، بیمه ثالث شما سریعا صادر می‌شود و در صورت درخواست، نسخه فیزیکی آن، بدون دریافت هزینه و به صورت رایگان، به آدرس درج شده در فرم ارسال خواهد شد.

خرید بیمه‌ ثالث از بیمه‌بازار چه امتیازی دارد؟

خیر، قانونِ لزوم ارائه نسخه کاغذی بیمه شخص ثالث لغو شده‌است. شما می‌توانید به راحتی از نسخه آنلاین و دیجیتالی که لینکش با پیامک به تلفن همراهتان ارسال می‌شود استفاده کنید.

آیا دریافت نسخه فیزیکی و کاغذی بیمه شخص ثالث ضروری است؟

قیمت بیمه شخص ثالث که روی بیمه‌نامه ذکر می‌شود برای همه شرکت‌های بیمه یکسان است. دلیل تفاوت قیمت‌ها در آفرهای ویژه‌ای است که بیمه‌بازار برای برخی از شرکت‌ها در نظر می‌گیرد. 

دلیل تخفیف‌ها و اختلاف قیمت بیمه شخص ثالث بین شرکت‌های مختلف در سایت بیمه‌بازار چیست؟

چون واحد صدور بیمه در شرکت‌ها به مدارک به روز شده نیاز دارد. 

چرا برای هر بار خرید و تمدید بیمه شخص ثالث باید مدارک را بارگذاری کنیم؟

بله، برای تمدید بیمه‌نامه شما می‌توانید به هر یک از شرکت‌های بیمه‌ای مورد نظر خود مراجعه کنید و در خواست تمدید بیمه‌نامه نمایید. همچنین تخفیفات بیمه شخص ثالث خودرو شما نیز حفظ خواهد شد. توجه داشته باشید که با تغییر شرکت بیمه تخفیف‌ها نیز منتقل می‌شوند.

آیا تغییر شرکت بیمه امکان‌پذیر است؟ قوانین و مقررات آن به چه صورت است؟ 

در صورت مفقودی بیمه‌نامه شخص ثالث، باید با در دست داشتن کارت خودرو و کارت شناسایی به نمایندگی صادرکننده بیمه مراجعه کرد. پس از انجام پروسه‌ی اعلام مفقودی برای فرد یک گواهی صادر خواهد شد که ارزش قانونی آن به اندازه اصل بیمه‌نامه است.

اگر بیمه‌نامه شخص ثالث گم شود چه کارهایی باید انجام داد؟ 

بیمه شخص ثالث هزینه‌های مربوط به درمان، فوت و خسارت‌های وارد شده به اموال را پوشش می‌دهد. بیمه شخص ثالث برای تمام وسایل نقلیه اجباری است.

منظور از بیمه شخص ثالث چیست؟

اشخاص ثالث در بیمه ثالث کسانی هستند که در حادثه دچار زیان مالی و جانی شده‌اند. 

شخص ثالث در بیمه شخص ثالث کیست؟

بله. داشتن بیمه شخص ثالث برای کلیه رانندگان وسایل نقلیه ( مسافری،بارکش، موتورسیکلت و…) اجباری است.

آیا داشتن بیمه شخص ثالث برای همه افراد اجباری است؟

رانندگی بدون بیمه شخص ثالث ممنوع است. در صورتی که وسیله نقلیه‌ای دچار حادثه شود و دارای بیمه شخص ثالث نباشد، راننده مقصر تا زمان پرداخت خسارت جانی و مالی اشخاص زیان دیده در حادثه، زندانی خواهد شد. همچنین خرید و فروش وسیله نقلیه بدون بیمه شخص ثالث امکان‌پذیر نیست.

نداشتن بیمه شخص ثالث چه عواقبی دارد؟

برای استعلام قیمت بیمه شخص ثالث می‌توانید اطلاعات خودروی خود را در سایت بیمه بازار وارد کنید تا لیستی ازتعرفه شرکت‌های بیمه برای شما نمایش داده شود. همچنین برای اطمینان از صحت بیمه شخص ثالث می‌توانید به سامانه سنهاب بیمه بازار مراجعه کنید. 

چگونه بیمه شخص ثالث را استعلام کنیم؟

 برخورداری از بیمه شخص ثالث برای تمام رانندگان اجباری است. این بیمه می‌تواند خسارات جانی و ملی بروز حادثه را به میزان قابل توجهی تحت پوشش قرار دهد. 

مزایای بیمه شخص ثالث چیست؟

این بیمه هزینه دیه و نقص عضو راننده را پرداخت می‌کند اما هزینه‌های پزشکی راننده مقصر را جبران نمی‌کند. راننده مقصر در صورتی که بخواهد خسارت پزشکی را پرداخت کند، باید از بیمه حوادث انفرادی استفاده نماید.

آیا بیمه شخص ثالث خسارت وارد شده به راننده را جبران می‌کند؟ 

مهم‌ترین شرط بیمه شخص ثالث داشتن گواهینامه است. در صورتی که راننده گواهینامه نداشته باشد، شرکت بیمه هیچ هزینه‌ای را تقبل نخواهد کرد.  

در صورت نداشتن گواهینامه آیا خسارات وارد شده را می‌توان از طریق بیمه شخص ثالث جبران نمود؟

نحوه محاسبه بیمه شخص ثالث ماشین به این صورت است که سالی 5 درصد به بیمه‌نامه اضافه می‌شود و این درصد از حق پایه بیمه کسر می‌شود. 

 بیمه شخص ثالث ماشین چگونه محاسبه می‌شود؟

حق بیمه شخص ثالث هر ساله بر اساس نرخ دیه اعلام شده توسط قوه قضاییه تعیین می‌شود. به دلیل تورم با افزایش نرخ دیه، سطح پوشش بیمه‌گزار افزایش پیدا می‌کند. هر زمانی که شخص بخواهد سطح پوشش بیمه شخص ثالث خود را افزایش دهد و یا اقدام به عوض کردن نام مندرج بر روی بیمه‌نامه کند، باید درخواست الحاقیه نماید.  
 

الحاقیه بیمه شخص ثالث چیست و چه زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد؟