thirdparty

خرید بیمه شخص ثالث النترا

لطفا پلاک خودروی خود را وارد کنید:
الف
الف
ب
پ
ت
ث
ج
ح
د
ر
ز
ژ
س
ش
ص
ض
ط
ظ
ع
ف
ق
ک
گ
ل
م
ن
و
ه
ی
D
S
ایـران
پرچم
کد ملی مالک خودرو
شماره پلاک خود را ندارید؟

ارزش‌های بیمه‌‌بازار

همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
صدور بیمه نامه در همان روز
صدور بیمه نامه در همان روز
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

بیمه شخص ثالث النترا

خودروی محبوب النترا تا به حال در هفت نسل توسط شرکت هیوندای تولید شده و مدل‌های مختلف آن به شکل وارداتی و مونتاژی به بازار ایران راه یافته‌اند. این سدان جمع‌وجور کره‌ای در جاده‌های داخل و خارج شهر همراه خوبی برای شما خواهد بود و با موتور قوی خود می‌تواند به سرعت‌های بالایی برسد، اما نداشتن بیمه شخص ثالث النترا برای صاحبان این خودرو ممکن است عواقب سنگینی در پی داشته باشد؛ زیرا رانندگی بدون این بیمه‌نامه غیر مجاز است و تصادفات رانندگی به پرداخت خسارت‌های باورنکردنی و گزاف منجر می‌شود.

معرفی بیمه شخص ثالث و پوشش‌های آن

برای اینکه با بیمه شخص ثالث آشنا شوید، ابتدا باید شخص ثالث را بشناسید. در قراردادهای بیمه، منظور از شخص اول راننده صاحب بیمه است. شخص ثانی به شرکت بیمه‌ای اشاره دارد که حق بیمه را در ازای ارائه پوشش‌های شخص ثالث دریافت می‌کند. در نهایت، شخص ثالث به تمام افراد آسیب‌دیده در یک تصادف رانندگی، به غیر از راننده مقصر گفته می‌شود. این یعنی بیمه شخص ثالث هزینه تعمیر خودروی آسیب‌دیده و خسارات جانی راننده خودروی مقابل، سرنشینان خودروی مقابل و سرنشینان خودروی مقصر را جبران خواهد کرد.

با خرید بیمه شخص ثالث، می‌توانید تحت پوشش حوادث راننده نیز قرار بگیرید تا خسارت‌های جانی شما به عنوان راننده مقصر جبران شود. البته برای تعمیر خودروی خود، باید بیمه بدنه النترا را تهیه کرده باشید.

ضرورت خرید بیمه شخص ثالث 

در تصادفات رانندگی، هزینه‌های سنگینی به طرفین تحمیل می‌شود و راننده مقصر باید علاوه بر تعمیر خودروی خود و جبران هزینه‌های جانی، تمام خسارات مالی و جانی راننده مقابل را نیز جبران کند. به دلیل گزاف بودن این خسارات و ناتوانی بیشتر راننده‌ها در پرداخت آن‌ها، داشتن بیمه شخص ثالث برای تمامی رانندگان اجباری شد. این یعنی اگر بدون بیمه شخص ثالث رانندگی کنید، پلیس خودروی شما را شناسایی کرده و متوقف می‌کند. در این صورت، خودروی شما تنها با خرید بیمه شخص ثالث آزاد خواهد شد. علاوه بر آن، باید جریمه دیرکرد تمدید و هزینه‌های پارکینگ را نیز بپردازید.

خوب است بدانید که بدون بیمه شخص ثالث، امکان خرید و فروش خودرو یا تهیه کارت سوخت را نیز نخواهید داشت.

معرفی خودرو النترا

از آن جا که ویژگی‌های خودروی شما در تعیین قیمت بیمه بدنه نقش دارند، خوب است با مشخصات فنی النترا و مدل‌های مختلف آن آشنا شوید. خودروی Hyundai Elantra ابتدا در سال ۱۹۹۰ به بازار کره عرضه شد، اما بیشتر مدل‌های این خودرو در ایران از نسل‌های سوم، پنجم یا ششم هستند. نسل سوم النترا با نام هیوندای آوانته بین سال‌های ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۱ در ایران مونتاژ شد. از سال ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۵، واردات نسل پنجم این خودرو به ایران آغاز شد و توانست به فروش خوبی دست یابد. نسل ششم خودرو نیز بین سال‌های ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷ وارد بازار ایران شد و حتی برای مدت کوتاهی نیز مونتاژ می‌شد.

خودروی نسل پنجم پیشرانه‌ای ۱.۸ لیتری دارد و با گیربکس ۶ سرعت اتوماتیک وارد شده است. حداکثر قدرت این خودرو ۱۴۷ اسب بخار و حداکثر سرعت آن به ۲۰۳ کیلومتر بر ساعت می‌رسد. نسل ششم آن نیز دارای  ۴ سیلندر و پیشرانه ۲ لیتری است، می‌تواند قدرتی معادل ۱۵۳ اسب بخار تولید کند و به حداکثر سرعت ۲۰۵ کیلومتر بر ساعت دست یابد.

قیمت بیمه شخص ثالث چگونه محاسبه می‌شود؟

برای اینکه تخمین دقیقی از قیمت بیمه داشته باشید و بدانید که چه عواملی می‌توانند به افزایش یا کاهش آن منجر شوند، باید این فاکتورها را در نظر بگیرید:

مبلغ دیه کامل در ماه‌های حرام

اصلی‌ترین عامل مؤثر بر قیمت بیمه شخص ثالث مبلغ دیه است، زیرا در تعیین میزان پوشش بیمه نقش دارد. بیمه مرکزی هر ساله قیمت پایه بیمه را با توجه به دیه کامل در ماه حرام تعیین می‌کند. شما می‌توانید با انتخاب حداقل پوشش شرکت‌ بیمه، که ۲.۵ درصد دیه کامل در ماه حرام است، حداقل حق بیمه ممکن را پرداخت کنید اما با خرید حداکثر پوشش شرکت بیمه، که ۵۰ درصد دیه است، باید هزینه بیشتری بپردازید.

تعداد سیلندر، ظرفیت و کاربری خودرو

 هزینه بیمه شخص ثالث خودروهای مختلف بر اساس تعداد سیلندر به دسته‌های مختلف تقسیم می‌شود: قیمت بیمه خودروهایی با کمتر از ۴ سیلندر، قیمت بیمه خودروهای ۴ سیلندری و قیمت بیمه خودروهایی با بیشتر از ۴ سیلندر. خودرو النترا شما در دسته خودروهای ۴ سیلندری جای می‌گیرد. همچنین با افزایش ظرفیت خودرو یا داشتن کاربری‌های مختلفی مانند تاکسی یا بارکش، مبلغ حق بیمه افزایش می‌یابد؛ اما شما برای خودروی شخصی النترای خود که ۵ نفر ظرفیت دارد لازم نیست هزینه بیشتری پرداخت کنید.

جریمه‌های بیمه شخص ثالث

چندین عامل مختلف می‌توانند مبلغ حق بیمه شما را افزایش دهند و یکی از شناخته‌‌شده‌ترین آن‌ها جریمه دیرکرد تمدید است. اگر پس از پایان اعتبار بیمه شخص ثالث آن را به موقع تمدید نکنید، مشمول جریمه دیرکرد روزانه می‌شوید. هزینه این جریمه به ازای هر روز برابر با هزینه یک سال بیمه تقسیم بر ۳۶۵ است. همچنین رانندگی خطرناک نیز به افزایش هزینه‌های بیمه منجر می‌شود. هر نمره منفی گواهینامه شما باعث افزایش ۱ درصدی هزینه بیمه می‌شود (تا سقف ۳۰%). هر تخلفات حادثه‌ساز نیز نیم درصد، تا سقف ۳ درصد، این مبلغ را افزایش می‌دهد. هر یدک اضافی ۱۵ درصد و نداشتن برگه معاینه فنی ۵ درصد بیمه شخص ثالث شما را بیشتر می‌کند.

تخفیف‌های بیمه شخص ثالث

اگر در گذشته بیمه شخص ثالث خریده باشید، با تخفیف عدم خسارت آشنا هستید. این تخفیف به شما اجازه می‌دهد به ازای هر سال داشتن قرارداد بیمه و عدم دریافت خسارت برای سوانح رانندگی، درصد مشخصی تخفیف دریافت کنید. میزان تخفیف عدم خسارت بر این اساس تعیین می‌شود:

 • با یک سال عدم خسارت، ۵ درصد تخفیف؛
 • با دو سال عدم خسارت، ۱۰ درصد تخفیف؛
 • با سه سال عدم خسارت، ۱۵ درصد تخفیف؛
 • با چهار سال عدم خسارت، ۲۰ درصد تخفیف؛
 • با پنج سال عدم خسارت، ۲۵ درصد تخفیف؛
 • با شش سال عدم خسارت، ۳۰ درصد تخفیف؛
 • با هفت سال عدم خسارت، ۳۵ درصد تخفیف؛
 • با هشت سال عدم خسارت، ۴۰ درصد تخفیف؛
 • با نه سال عدم خسارت، ۴۵ درصد تخفیف؛
 • با ده سال عدم خسارت، ۵۰ درصد تخفیف؛
 • با یازده سال عدم خسارت، ۵۵ درصد تخفیف؛
 • با دوازده سال عدم خسارت، ۶۰ درصد تخفیف؛
 • با سیزده سال عدم خسارت، ۶۵ درصد تخفیف؛
 • با چهارده سال عدم خسارت، ۷۰ درصد تخفیف.

خرید بهترین بیمه شخص ثالث النترا

برای انتخاب بهترین و ارزان‌ترین بیمه شخص ثالث، باید ابتدا گزینه‌های مختلف را بر اساس اولویت‌های خود مقایسه کنید. اگر به دنبال بیمه شخص ثالث ارزان هستید، می‌توانید حداقل‌ پوشش را انتخاب کنید و سپس به سفارش بیمه‌ای که کمترین قیمت را دارد بپردازید. اگر کامل‌ترین پوشش و بهترین شرکت بیمه را می‌خواهید، باید به ویژگی‌های دیگری مانند توانگری شرکت توجه داشته باشید، که نشان می‌دهد این شرکت چقدر توانایی عمل به تعهداتش را دارد. زمان پاسخگویی شرکت نیز فاکتور مهمی است و به زمان رسیدگی به شکایت شما مربوط می‌شود. همچنین خوب است به رتبه رضایتمندی شرکت و تعداد شعب پرداخت آن نیز توجه داشته باشید.

پس از انتخاب بهترین بیمه شخص ثالث النترا بر اساس نیازهایتان، بیمه بازار امکان خرید بیمه به صورت  آسان و بدون دردسر را فراهم می‌کند و شما می‌توانید در همان روز صاحب بیمه شوید. خوب است بدانید که دیگر به نسخه فیزیکی بیمه‌نامه نیازی نیست، بلکه می‌توانید با پرینت فایل پی دی اف که دارای کد QR است از خدمات بیمه استفاده کنید.

صفحات مرتبط:

استعلام بیمه شخص ثالث با پلاک

بیمه شخص ثالث ایران

مشتریان بیمه بازار چه می‌گویند؟

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید

سوالات متداول

بعد از خرید آنلاین بیمه‌نامه در صورت تمایل می‌توانید نسخه فیزیکی آن را نیز سفارش دهید.

آیا بعد از خرید بیمه شخص ثالث از بیمه بازار، نسخه فیزیکی بیمه‌نامه را دریافت خواهیم کرد؟

اگر تمامی مدارک مورد نیاز به صورت کامل بارگذاری شده‌باشد؛ بیمه‌نامه شخص ثالث بعد از ۱۵ الی ۲۰ دقیقه صادر می‌شود. بارگذاری مدارک به صورت ناقص، روند صدور را طولانی خواهد کرد.

بیمه نامه شخص ثالث، چه مدت بعد از خرید صادر و فعال می‌شود؟

بهترین زمان برای تمدید بیمه‌نامه شخص ثالث، ۱۰ روز پیش از اتمام تاریخ اعتبار بیمه‌نامه است. هر زمانی از روز که بیمه‌نامه شخص ثالث خودرو تمدید شود، اعتبار آن از بامداد روز آتی آغاز خواهد شد.

چند روز پیش از تمام شدن اعتبار بیمه‌نامه باید برای تمدید آن اقدام کرد؟

برای بررسی صحت و اصالت بیمه‌نامه خودرو، می‌توانید با مراجعه به صفحه bimebazar.com/sanhabInquiry و وارد کردن شماره بیمه‌نامه، کد یکتا، کد VIN (شماره ۱۷ رقمیِ شناسایی خودرو) و کد ملی خود از صحت آن اطمینان حاصل نمایید. همچنین امکان بررسی اصالت بیمه‌نامه از طریق ارسال پیامک وجود دارد.

چگونه می‌توان از صحت بیمه‌نامه خودرو مطمئن شد؟

بخشش جریمه دیرکرد فرآیندی است که از سوی سازمان بیمه‌مرکزی انجام می‌شود و از قاعده خاصی پیروی نمی‌کند. این بخشش معمولا یک بار در فصل بهار، یک بارتابستان و یک بار زمستان از طرف بیمه‌مرکزی به شرکت‌های بیمه اعلام می‌شود.

بخشش جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث چه زمانی انجام می‌پذیرد؟

جریمه دیرکرد به صورت روزانه حساب می‌شود. یعنی به ازای هر روز تاخیر در خرید و تمدید، مبلغی به عنوان جریمه به بیمه‌نامه تعلق می‌گیرد. چون نرخ بیمه ثالث، سال به سال تغییر می‌کند ؛ نرخ جریمه دیرکرد آن هم  در هر سال متفاوت است و نرخ ثابتی ندارد.

جریمه تاخیر خرید بیمه شخص ثالث چگونه محاسبه می‌شود؟

از آنجا که تخفیف بیمه ثالث به شخص تعلق دارد؛ به دو شیوه می‌توان کار انتقال تخفیف را انجام داد. در صورتی که مالک ماشین قصد فروش داشته‌باشد؛ می‌تواند تخفیف بیمه‌اش را به خودروی جدیدی که خریده انتقال بدهد. درشرایطی دیگر، ممکن است صاحب بیمه‌نامه بخواهد تخفیفش را به شخص دیگری انتقال بدهد. در این صورت آن فرد حتما باید یکی از اعضای درجه یک خانواده‌ (پدر، مادر، همسر، فرزند) باشد. به جز این دو شیوه، امکان دیگری برای انتقال تخفیف وجود ندارد.

شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث چیست؟

به صورت کلی، انتقال تخفیف نیاز به دریافت الحاقیه دارد که ممکن است برای صاحب بیمه بار مالی داشته‌باشد. اما در صورتی که بیمه شخص ثالث را از بیمه‌بازار خریده باشید؛ می‌توانید تخفیف‌های مربوط به آن را بدون پرداخت هزینه، انتقال بدهید.

آیا امکان انتقال تخفیف بیمه ثالث از طریق خرید آنلاین بیمه در سایت بیمه بازار وجود دارد؟

در بیمه‌بازار امکان خرید بیمه شخص ثالث قسطی وجود دارد. فقط کافی است ‌هنگام خرید بیمه خود، مشخص کنید از کدام شرکت بیمه می‌خواهید بیمه ثالث خود را خریداری کنید. در مرحله ثبت سفارش تعداد اقساطی که شرکت بیمه در نظر گرفته است و مقدار هر قسط را مشاهده خواهید کرد. توجه داشته باشید که ممکن است شرکت قبلی که از آن بیمه خود را تهیه کرده‌اید، در سال جدید بیمه‌نامه را قسطی ارائه ندهد.

آیا می‌توان بیمه شخص ثالث را اقساطی تهیه کرد؟

خیر، در حال حاضر خرید قسطی بیمه شخص ثالث فقط با ارائه «چک صیاد» امکان‌پذیر است. علاوه بر آن، تنها ساکنین شهر تهران می‌توانند از این امکان استفاده کنند و در این مورد خاص، منظور از تهران، مجموع ۲۲ منطقه شهرداری است.

آیا امکان خرید قسطی بدون چک در سایت بیمه‌بازار وجود دارد؟

بله، بعد از خرید بیمه‌ثالث به صورت آنلاین طرف حساب شما «شرکت بیمه‌ای است که از آن بیمه خریده‌اید.» بنابراین برای جبران خسارت خارج از تهران باید به شعبه‌های آن شرکت بیمه خاص، مراجعه و روند دریافت خسارت را طی کنید. 

اگر بیمه ثالث را به صورت آنلاین بخریم؛  می‌توانیم خارج از تهران خسارت دریافت کنیم؟

بیمه‌بازار در حوزه صدور بیمه شخص ثالث با «تمامی شرکت‌های بیمه» همکاری دارد. شما در بیمه‌بازار می‌توانید برای خرید بیمه شخص ثالث از تخفیف‌ استفاده کنید و هزینه را به صورت قسطی بپردازید. 

بعد از خرید بیمه و ارسال تصویر مدارک، بیمه ثالث شما سریعا صادر می‌شود و در صورت درخواست، نسخه فیزیکی آن، بدون دریافت هزینه و به صورت رایگان، به آدرس درج شده در فرم ارسال خواهد شد.

خرید بیمه‌ ثالث از بیمه‌بازار چه امتیازی دارد؟

خیر، قانونِ لزوم ارائه نسخه کاغذی بیمه شخص ثالث لغو شده‌است. شما می‌توانید به راحتی از نسخه آنلاین و دیجیتالی که لینکش با پیامک به تلفن همراهتان ارسال می‌شود استفاده کنید.

آیا دریافت نسخه فیزیکی و کاغذی بیمه شخص ثالث ضروری است؟

قیمت بیمه شخص ثالث که روی بیمه‌نامه ذکر می‌شود برای همه شرکت‌های بیمه یکسان است. دلیل تفاوت قیمت‌ها در آفرهای ویژه‌ای است که بیمه‌بازار برای برخی از شرکت‌ها در نظر می‌گیرد. 

دلیل تخفیف‌ها و اختلاف قیمت بیمه شخص ثالث بین شرکت‌های مختلف در سایت بیمه‌بازار چیست؟

چون واحد صدور بیمه در شرکت‌ها به مدارک به روز شده نیاز دارد. 

چرا برای هر بار خرید و تمدید بیمه شخص ثالث باید مدارک را بارگذاری کنیم؟

بله، برای تمدید بیمه‌نامه شما می‌توانید به هر یک از شرکت‌های بیمه‌ای مورد نظر خود مراجعه کنید و در خواست تمدید بیمه‌نامه نمایید. همچنین تخفیفات بیمه شخص ثالث خودرو شما نیز حفظ خواهد شد. توجه داشته باشید که با تغییر شرکت بیمه تخفیف‌ها نیز منتقل می‌شوند.

آیا تغییر شرکت بیمه امکان‌پذیر است؟ قوانین و مقررات آن به چه صورت است؟ 

در صورت مفقودی بیمه‌نامه شخص ثالث، باید با در دست داشتن کارت خودرو و کارت شناسایی به نمایندگی صادرکننده بیمه مراجعه کرد. پس از انجام پروسه‌ی اعلام مفقودی برای فرد یک گواهی صادر خواهد شد که ارزش قانونی آن به اندازه اصل بیمه‌نامه است.

اگر بیمه‌نامه شخص ثالث گم شود چه کارهایی باید انجام داد؟ 

بیمه شخص ثالث هزینه‌های مربوط به درمان، فوت و خسارت‌های وارد شده به اموال را پوشش می‌دهد. بیمه شخص ثالث برای تمام وسایل نقلیه اجباری است.

منظور از بیمه شخص ثالث چیست؟

اشخاص ثالث در بیمه ثالث کسانی هستند که در حادثه دچار زیان مالی و جانی شده‌اند. 

شخص ثالث در بیمه شخص ثالث کیست؟

بله. داشتن بیمه شخص ثالث برای کلیه رانندگان وسایل نقلیه ( مسافری،بارکش، موتورسیکلت و…) اجباری است.

آیا داشتن بیمه شخص ثالث برای همه افراد اجباری است؟

رانندگی بدون بیمه شخص ثالث ممنوع است. در صورتی که وسیله نقلیه‌ای دچار حادثه شود و دارای بیمه شخص ثالث نباشد، راننده مقصر تا زمان پرداخت خسارت جانی و مالی اشخاص زیان دیده در حادثه، زندانی خواهد شد. همچنین خرید و فروش وسیله نقلیه بدون بیمه شخص ثالث امکان‌پذیر نیست.

نداشتن بیمه شخص ثالث چه عواقبی دارد؟

برای استعلام قیمت بیمه شخص ثالث می‌توانید اطلاعات خودروی خود را در سایت بیمه بازار وارد کنید تا لیستی ازتعرفه شرکت‌های بیمه برای شما نمایش داده شود. همچنین برای اطمینان از صحت بیمه شخص ثالث می‌توانید به سامانه سنهاب بیمه بازار مراجعه کنید. 

چگونه بیمه شخص ثالث را استعلام کنیم؟

 برخورداری از بیمه شخص ثالث برای تمام رانندگان اجباری است. این بیمه می‌تواند خسارات جانی و ملی بروز حادثه را به میزان قابل توجهی تحت پوشش قرار دهد. 

مزایای بیمه شخص ثالث چیست؟

این بیمه هزینه دیه و نقص عضو راننده را پرداخت می‌کند اما هزینه‌های پزشکی راننده مقصر را جبران نمی‌کند. راننده مقصر در صورتی که بخواهد خسارت پزشکی را پرداخت کند، باید از بیمه حوادث انفرادی استفاده نماید.

آیا بیمه شخص ثالث خسارت وارد شده به راننده را جبران می‌کند؟ 

مهم‌ترین شرط بیمه شخص ثالث داشتن گواهینامه است. در صورتی که راننده گواهینامه نداشته باشد، شرکت بیمه هیچ هزینه‌ای را تقبل نخواهد کرد.  

در صورت نداشتن گواهینامه آیا خسارات وارد شده را می‌توان از طریق بیمه شخص ثالث جبران نمود؟

نحوه محاسبه بیمه شخص ثالث ماشین به این صورت است که سالی 5 درصد به بیمه‌نامه اضافه می‌شود و این درصد از حق پایه بیمه کسر می‌شود. 

 بیمه شخص ثالث ماشین چگونه محاسبه می‌شود؟

حق بیمه شخص ثالث هر ساله بر اساس نرخ دیه اعلام شده توسط قوه قضاییه تعیین می‌شود. به دلیل تورم با افزایش نرخ دیه، سطح پوشش بیمه‌گزار افزایش پیدا می‌کند. هر زمانی که شخص بخواهد سطح پوشش بیمه شخص ثالث خود را افزایش دهد و یا اقدام به عوض کردن نام مندرج بر روی بیمه‌نامه کند، باید درخواست الحاقیه نماید.  
 

الحاقیه بیمه شخص ثالث چیست و چه زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد؟