thirdparty

خرید بیمه شخص ثالث گریت وال C30

لطفا پلاک خودروی خود را وارد کنید:
الف
الف
ب
پ
ت
ث
ج
ح
د
ر
ز
ژ
س
ش
ص
ض
ط
ظ
ع
ف
ق
ک
گ
ل
م
ن
و
ه
ی
D
S
ایـران
پرچم
کد ملی مالک خودرو
شماره پلاک خود را ندارید؟

دانستنی‌های بیمه شخص ثالث

ارزش‌های بیمه‌‌بازار

صدور بیمه نامه در همان روز
صدور بیمه نامه در همان روز
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

بیمه شخص ثالث برلیانس کراس C3

خودروهای کراس اوور کوچک، مانند برلیانس کراس C3، توانسته‌اند به محبوب‌ترین مدل خودرو در ایران تبدیل شوند، زیرا برای حمل و نقل راحت شهری جادار هستند و همچنین برای سفر در خارج از شهر تجربه خوشایندی برای رانندگان خود رقم می‌زنند. البته اگر صاحب این خودروی جذاب و اسپرت هستید، باید پیش از تجربه رانندگی با خودروی خود، بیمه شخص ثالث برلیانس کراس C3 را تهیه کرده باشید. خوشبختانه دیگر نیازی نیست برای خرید بیمه وقت ارزشمند خود را به مراجعه حضوری به دفاتر بیمه سپری کنید، بلکه می‌توانید تمام مراحل خرید بیمه را به کمک بیمه بازار به صورت آنلاین انجام دهید.

معرفی بیمه شخص ثالث برلیانس کراس C3

تنها بیمه اجباری خودروی شما، بیمه شخص ثالث است که به جبران خسارات افراد آسیب‌دیده، به جز راننده مقصر، می‌پردازد. این بیمه زمانی اجباری شد که تعداد خودروهای زیادی در جاده‌های ایران مشغول به رفت و آمد بودند و آمار تصادفات رو به افزایش بود، اما بیشتر افراد نمی‌توانستند خسارات جانی و مالی که به سایر افراد وارد کرده‌ بودند را جبران کنند. بیمه شخص ثالث برلیانس کراس C3 تعهد می‌دهد که خسارات بیمه شخص ثالث را تحت پوشش قرار دهد، اما منظور از شخص ثالث دقیقا کیست؟

طبق تعاریف قراردادهای بیمه، شخص اول به فردی گفته می‌شود که با پرداخت حق بیمه، تحت پوشش بیمه شخص ثالث قرار دارد. شخص ثانی همان شرکت بیمه‌ایست که پوشش‌های این بیمه را ارائه می‌کند. منظور از شخص ثالث، همه افرادیست که در یک تصادف رانندگی دچار خسارات مالی یا جانی شده‌اند، البته به جز راننده مقصر. طبق این تعاریف، پوشش‌های بیمه شخص ثالث شامل موارد زیر هستند:

 • خسارات مالی خودروی مقابل؛
 • خسارات جانی راننده و سرنشینان خودروی مقابل؛
 • خسارات جانی سرنشینان خودروی مقصر.

البته خوب است بدانید که یکی از زیرمجموعه‌های بیمه شخص ثالث، بیمه حوادث سرنشین است که خسارات جانی راننده مقصر را نیز جبران می‌کند. برای جبران خسارات مالی راننده مقصر، به بیمه بدنه برلیانس کراس C3 نیاز خواهید داشت.

چرا باید بیمه شخص ثالث بخریم؟

داشتن این بیمه الزام قانونی دارد، اما این تنها دلیل ضرورت آن نیست. اصلی‌ترین دلیل خرید بیمه شخص ثالث، گریز از خسارات سنگین ناشی از تصادفات رانندگی است. حتی در تصادفات جزئی، ممکن است خسارات خودروی مقابل هزینه‌ای گزاف بر دوش شما بگذارد. اگر تصادف به خسارات جانی، از جمله جراحت، نقص عضو، ازکارافتادگی یا فوت منجر شود، جبران دیه افراد آسیب‌دیده می‌تواند بسیار دشوار یا حتی غیرممکن باشد. با بیمه شخص ثالث، همه این خسارات تحت پوشش خواهند بود و نیازی نیست دغدغه هزینه‌های ناشی از تصادفات را داشته باشید.

علاوه بر آن، این بیمه شامل پوشش حوادث سرنشین نیز می‌شود، که خسارات وارده به شما را جبران می‌کند. بدون این پوشش، بابت جراحات، نقص عضو و سایر آسیب‌های خود هیچ هزینه‌ای دریافت نخواهید کرد. بدون بیمه شخص ثالث، امکان فروش خودروی برلیانس کراس C3 خود را نخواهید داشت و همچنین نمی‌توانید کارت سوخت دریافت کنید. الزام قانونی این بیمه به این معناست که در صورت رانندگی بدون پوشش بیمه شخص ثالث، خودروی شما متوقف شده و به پارکینگ منتقل می‌شود. آزاد کردن خودرو نیز تنها با پرداخت هزینه‌های پارکینگ، پرداخت جریمه دیرکرد تمدید و هزینه خرید بیمه شخص ثالث ممکن خواهد شد.

معرفی خودروی برلیانس کراس C3

پیش از پرداختن به قیمت بیمه شخص ثالث، خوب است بعضی ویژگی‌های خودروی خود را بشناسید، زیرا بر مبلغ نهایی حق بیمه شما تأثیرگذار خواهند بود. این خودرو با همکاری شرکت برلیانس چین و شرکت پارس خودرو توانست بین سال‌های ۹۶ تا ۹۸ به جاده‌های ایران وارد شود. این خودرو یک کراس‌اوور کوچک است که آن را برای رانندگی شهری و برون‌شهری ایده‌آل می‌کند و هنوز نیز توانسته بازار دست دوم فعالی داشته باشد. موتور برلیانس کراس C3 نیز از کیفیت مناسبی دارد و در دو نسخه ۱.۵ لیتری و ۱.۶۵ لیتری موجود است.

مدل ۱.۵ لیتری این خودرو مدل اولیه آن است که با پیشرانه ۴ سیلندری، قدرتی معادل ۱۰۳ اسب بخار تولید می‌کند و به حداکثر سرعت ۱۷۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد. این مدل به امکاناتی مانند  سنسور عقب، ترمز ضدقفل، فرمان حساس به سرعت، سیستم صوتی ۶ اسپیکری، مانیتور سفارشی، ۲ ایربگ، ورود بدون کلید و سانروف مجهز است.

مدل ۱.۶۵ لیتری، که نسخه بهبودیافته برلیانس کراس C3 است، با موتور ۴ سیلندری خود قدرتی معادل ۱۱۴ اسب بخار تولید می‌کند و به سرعت ۱۷۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد. این مدل علاوه بر امکانات برلیانس کراس C3 ۱.۵ لیتری، امکاناتی مانند مانیتور ۷ اینچی، نویگیشن و دوربین عقب نیز ارائه می‌کند.

قیمت بیمه شخص ثالث برلیانس کراس C3

برای اینکه تخمینی از قیمت بیمه شخص ثالث برلیانس کراس C3 خود داشته باشید، می‌توانید عوامل تأثیرگذار بر این قیمت را در نظر بگیرید. البته آسان‌ترین راه برای تخمین حق بیمه، وارد کردن اطلاعات خودرو در فرم محاسبه‌گر بیمه شخص ثالث بیمه بازار است. با ارائه اطلاعات لازم، بلافاصله با لیست کاملی از شرکت‌های مختلف و نرخ‌های آن‌ها مواجه می‌شوید. در هر صورت، خوب است بدانید که عوامل زیر حق بیمه شخص ثالث شما را تعیین می‌کنند:

قیمت پایه بیمه بر اساس نرخ دیه

اصلی‌ترین عامل در تعیین حق بیمه شما، نرخ پایه بیمه است که توسط بیمه مرکزی و با توجه به نرخ دیه کامل ماه‌های حرام در آن سال تعیین می‌شود. بیمه مرکزی از معیار دیه برای تعیین حق بیمه استفاده می‌کند زیرا سنگین‌ترین خسارت پرداختی توسط بیمه، دیه فوت افراد در ماه‌های حرام است. البته نرخی که در نظر گرفته می‌شود یک مبلغ ثابت نیست، بلکه بازه‌ای از کمترین تا بیشترین پوشش است. شما می‌توانید هنگام خرید بیمه شخص ثالث انتخاب کنید که حداقل پوشش بیمه شخص ثالث، که ۲.۵ درصد دیه کامل است و کمترین قیمت را دارد، را انتخاب کنید یا با انتخاب حداکثر پوشش بیمه، که ۵۰ درصد دیه کامل است و قیمت بیمه را افزایش می‌دهد، از کامل‌ترین پوشش برخوردار شوید.

کاربری و مشخصات خودروی شما

لازم است هنگام خرید بیمه شخص ثالث، نوع خودرو (سواری)، کاربری آن (شخصی، آژانس، تعلیم رانندگی یا...) را تعیین کنید، زیرا هر یک از این عوامل می‌توانند موجب افزایش حق بیمه شوند. برای مثال، خودروهایی که کاربری بارکشی، آژانس، آموزش رانندگی و... دارند بیشتر در معرض تصادفات رانندگی قرار می‌گیرند و به همین دلیل باید ۱۰ تا ۵۰ درصد حق بیمه بیشتری بپردازند. همچنین تعداد سیلندرهای خودرو نیز در تعیین نرخ بیمه نقش دارد، به طوری که خودروهایی با کمتر از ۴ سیلندر، خودروهای ۴ سیلندری و خودروهایی که بیش از ۴ سیلندر دارند مشمول حق بیمه‌های متفاوتی می‌شوند. خودروی برلیانس کراس C3 شما با ۴ سیلندر در دسته میانی جای می‌گیرد.

جریمه‌های بیمه شخص ثالث

ممکن است هنگام خرید بیمه، به دلایل مختلف مشمول جریمه بیمه شخص ثالث شوید. از اصلی‌ترین دلایل جریمه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • جریمه دیرکرد تمدید بیمه شخص ثالث: جریمه دیرکرد به رانندگانی تعلق می‌گیرد که پس از پایان اعتبار بیمه‌نامه خود، به تمدید مجدد آن اقدام نکرده‌اند. در این صورت، راننده باید پیش از تمدید بیمه، جریمه روزانه دیرکرد را بپردازد، که مبلغی معادل حق بیمه کل سال تقسیم بر ۳۶۵ است.
 • جریمه نمره منفی: رانندگی خطرناک نیز از عوامل افزایش حق بیمه است. اگر راننده با انجام رفتارهایی مانند انجام حرکات نمایشی، عبور از چراغ قرمز، سبقت غیرمجاز، رانندگی با سرعت بیش از ۵۰ کیلومتر بر ساعت از حد مجاز، رانندگی تحت تأثیر مواد مخدر یا نوشیدنی‌های الکلی و... نمره منفی دریافت کند، باید به ازای هر نمره منفی، ۱ درصد حق بیمه بیشتری بپردازد.
 • جریمه تخلفات حادثه‌ساز: هر تخلف حادثه‌ساز راننده بیمه‌گذار برابر با ۰.۵ درصد افزایش حق بیمه خواهد بود و این جریمه تا سقف ۳ درصد قابل اعمال است.
 • جریمه نداشتن معاینه فنی: اگر راننده هنگام خرید بیمه، معاینه فنی ضروری را ارائه نکند، ملزم به پرداخت ۵ درصد حق بیمه بیشتر خواهد بود.

تخفیف بیمه شخص ثالث

در شرایطی خاص، امکان دریافت تخفیف بیمه شخص ثالث برلیانس کراس C3 را نیز خواهید داشت. تخفیف اصلی این بیمه، تخفیف عدم خسارت است. این تخفیف به رانندگانی اختصاص دارد که برای بیش از یک سال تحت پوشش بیمه شخص ثالث بوده‌اند، اما از بیمه خود برای جبران خسارات تصادفات رانندگی استفاده نکرده‌اند. در این صورت، راننده هر سال تخفیف بیشتری دریافت می‌کند. مبلغ تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث به این شیوه محاسبه خواهد شد:

 • با ۱ سال سابقه عدم خسارت، ۵ درصد تخفیف؛
 • با ۲ سال سابقه عدم خسارت، ۱۰ درصد تخفیف؛
 • با ۳ سال سابقه عدم خسارت، ۱۵ درصد تخفیف؛
 • با ۴ سال سابقه عدم خسارت، ۲۰ درصد تخفیف؛
 • با ۵ سال سابقه عدم خسارت، ۲۵ درصد تخفیف؛
 • با ۶ سال سابقه عدم خسارت، ۳۰ درصد تخفیف؛
 • با ۷ سال سابقه عدم خسارت، ۳۵ درصد تخفیف؛
 • با ۸ سال سابقه عدم خسارت، ۴۰ درصد تخفیف؛
 • با ۹ سال سابقه عدم خسارت، ۴۵ درصد تخفیف؛
 • با ۱۰ سال سابقه عدم خسارت، ۵۰ درصد تخفیف؛
 • با ۱۱ سال سابقه عدم خسارت، ۵۵ درصد تخفیف؛
 • با ۱۲ سال سابقه عدم خسارت، ۶۰ درصد تخفیف؛
 • با ۱۳ سال سابقه عدم خسارت، ۶۵ درصد تخفیف؛
 • با ۱۴ سال سابقه عدم خسارت، ۷۰ درصد تخفیف.

راهنمای خرید بیمه شخص ثالث برلیانس کراس C3

خرید بیمه شخص ثالث برلیانس کراس C3 کار دشواری نیست، زیرا به کمک بیمه بازار می‌توانید تمام مراحل خرید را به صورت آنلاین و طی چند دقیقه تکمیل کنید. برای خرید بیمه تنها لازم است مراحل زیر را تکمیل کنید:

۱. تکمیل فرم محاسبه‌گر بیمه بازار با اطلاعاتی مانند نوع، کاربردی، برند، مدل، سال ساخت خودرو و سوابق بیمه

۲. انتخاب بهترین بیمه شخص ثالث با مقایسه ویژگی‌هایی مانند قیمت، تعداد شعب شرکت بیمه، توانگری مالی و رتبه رضایتمندی آن

۳. تعیین مشخصات بیمه شخص ثالث، از جمله طول اعتبار و میزان پوشش

۴. ثبت سفارش و بارگذاری مدارکی مانند گواهینامه، بیمه‌نامه‌های پیشین و کارت خودرو

۵. پرداخت حق بیمه به صورت نقدی یا اقساطی

مشتریان بیمه بازار چه می‌گویند؟

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید

سوالات متداول

بعد از خرید آنلاین بیمه‌نامه در صورت تمایل می‌توانید نسخه فیزیکی آن را نیز سفارش دهید.

آیا بعد از خرید بیمه شخص ثالث از بیمه بازار، نسخه فیزیکی بیمه‌نامه را دریافت خواهیم کرد؟

اگر تمامی مدارک مورد نیاز به صورت کامل بارگذاری شده‌باشد؛ بیمه‌نامه شخص ثالث بعد از ۱۵ الی ۲۰ دقیقه صادر می‌شود. بارگذاری مدارک به صورت ناقص، روند صدور را طولانی خواهد کرد.

بیمه نامه شخص ثالث، چه مدت بعد از خرید صادر و فعال می‌شود؟

بهترین زمان برای تمدید بیمه‌نامه شخص ثالث، ۱۰ روز پیش از اتمام تاریخ اعتبار بیمه‌نامه است. هر زمانی از روز که بیمه‌نامه شخص ثالث خودرو تمدید شود، اعتبار آن از بامداد روز آتی آغاز خواهد شد.

چند روز پیش از تمام شدن اعتبار بیمه‌نامه باید برای تمدید آن اقدام کرد؟

برای بررسی صحت و اصالت بیمه‌نامه خودرو، می‌توانید با مراجعه به صفحه bimebazar.com/sanhabInquiry و وارد کردن شماره بیمه‌نامه، کد یکتا، کد VIN (شماره ۱۷ رقمیِ شناسایی خودرو) و کد ملی خود از صحت آن اطمینان حاصل نمایید. همچنین امکان بررسی اصالت بیمه‌نامه از طریق ارسال پیامک وجود دارد.

چگونه می‌توان از صحت بیمه‌نامه خودرو مطمئن شد؟

بخشش جریمه دیرکرد فرآیندی است که از سوی سازمان بیمه‌مرکزی انجام می‌شود و از قاعده خاصی پیروی نمی‌کند. این بخشش معمولا یک بار در فصل بهار، یک بارتابستان و یک بار زمستان از طرف بیمه‌مرکزی به شرکت‌های بیمه اعلام می‌شود.

بخشش جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث چه زمانی انجام می‌پذیرد؟

جریمه دیرکرد به صورت روزانه حساب می‌شود. یعنی به ازای هر روز تاخیر در خرید و تمدید، مبلغی به عنوان جریمه به بیمه‌نامه تعلق می‌گیرد. چون نرخ بیمه ثالث، سال به سال تغییر می‌کند ؛ نرخ جریمه دیرکرد آن هم  در هر سال متفاوت است و نرخ ثابتی ندارد.

جریمه تاخیر خرید بیمه شخص ثالث چگونه محاسبه می‌شود؟

از آنجا که تخفیف بیمه ثالث به شخص تعلق دارد؛ به دو شیوه می‌توان کار انتقال تخفیف را انجام داد. در صورتی که مالک ماشین قصد فروش داشته‌باشد؛ می‌تواند تخفیف بیمه‌اش را به خودروی جدیدی که خریده انتقال بدهد. درشرایطی دیگر، ممکن است صاحب بیمه‌نامه بخواهد تخفیفش را به شخص دیگری انتقال بدهد. در این صورت آن فرد حتما باید یکی از اعضای درجه یک خانواده‌ (پدر، مادر، همسر، فرزند) باشد. به جز این دو شیوه، امکان دیگری برای انتقال تخفیف وجود ندارد.

شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث چیست؟

به صورت کلی، انتقال تخفیف نیاز به دریافت الحاقیه دارد که ممکن است برای صاحب بیمه بار مالی داشته‌باشد. اما در صورتی که بیمه شخص ثالث را از بیمه‌بازار خریده باشید؛ می‌توانید تخفیف‌های مربوط به آن را بدون پرداخت هزینه، انتقال بدهید.

آیا امکان انتقال تخفیف بیمه ثالث از طریق خرید آنلاین بیمه در سایت بیمه بازار وجود دارد؟

در بیمه‌بازار امکان خرید بیمه شخص ثالث قسطی وجود دارد. فقط کافی است ‌هنگام خرید بیمه خود، مشخص کنید از کدام شرکت بیمه می‌خواهید بیمه ثالث خود را خریداری کنید. در مرحله ثبت سفارش تعداد اقساطی که شرکت بیمه در نظر گرفته است و مقدار هر قسط را مشاهده خواهید کرد. توجه داشته باشید که ممکن است شرکت قبلی که از آن بیمه خود را تهیه کرده‌اید، در سال جدید بیمه‌نامه را قسطی ارائه ندهد.

آیا می‌توان بیمه شخص ثالث را اقساطی تهیه کرد؟

خیر، در حال حاضر خرید قسطی بیمه شخص ثالث فقط با ارائه «چک صیاد» امکان‌پذیر است. علاوه بر آن، تنها ساکنین شهر تهران می‌توانند از این امکان استفاده کنند و در این مورد خاص، منظور از تهران، مجموع ۲۲ منطقه شهرداری است.

آیا امکان خرید قسطی بدون چک در سایت بیمه‌بازار وجود دارد؟

بله، بعد از خرید بیمه‌ثالث به صورت آنلاین طرف حساب شما «شرکت بیمه‌ای است که از آن بیمه خریده‌اید.» بنابراین برای جبران خسارت خارج از تهران باید به شعبه‌های آن شرکت بیمه خاص، مراجعه و روند دریافت خسارت را طی کنید. 

اگر بیمه ثالث را به صورت آنلاین بخریم؛  می‌توانیم خارج از تهران خسارت دریافت کنیم؟

بیمه‌بازار در حوزه صدور بیمه شخص ثالث با «تمامی شرکت‌های بیمه» همکاری دارد. شما در بیمه‌بازار می‌توانید برای خرید بیمه شخص ثالث از تخفیف‌ استفاده کنید و هزینه را به صورت قسطی بپردازید. 

بعد از خرید بیمه و ارسال تصویر مدارک، بیمه ثالث شما سریعا صادر می‌شود و در صورت درخواست، نسخه فیزیکی آن، بدون دریافت هزینه و به صورت رایگان، به آدرس درج شده در فرم ارسال خواهد شد.

خرید بیمه‌ ثالث از بیمه‌بازار چه امتیازی دارد؟

خیر، قانونِ لزوم ارائه نسخه کاغذی بیمه شخص ثالث لغو شده‌است. شما می‌توانید به راحتی از نسخه آنلاین و دیجیتالی که لینکش با پیامک به تلفن همراهتان ارسال می‌شود استفاده کنید.

آیا دریافت نسخه فیزیکی و کاغذی بیمه شخص ثالث ضروری است؟

قیمت بیمه شخص ثالث که روی بیمه‌نامه ذکر می‌شود برای همه شرکت‌های بیمه یکسان است. دلیل تفاوت قیمت‌ها در آفرهای ویژه‌ای است که بیمه‌بازار برای برخی از شرکت‌ها در نظر می‌گیرد. 

دلیل تخفیف‌ها و اختلاف قیمت بیمه شخص ثالث بین شرکت‌های مختلف در سایت بیمه‌بازار چیست؟

چون واحد صدور بیمه در شرکت‌ها به مدارک به روز شده نیاز دارد. 

چرا برای هر بار خرید و تمدید بیمه شخص ثالث باید مدارک را بارگذاری کنیم؟

بله، برای تمدید بیمه‌نامه شما می‌توانید به هر یک از شرکت‌های بیمه‌ای مورد نظر خود مراجعه کنید و در خواست تمدید بیمه‌نامه نمایید. همچنین تخفیفات بیمه شخص ثالث خودرو شما نیز حفظ خواهد شد. توجه داشته باشید که با تغییر شرکت بیمه تخفیف‌ها نیز منتقل می‌شوند.

آیا تغییر شرکت بیمه امکان‌پذیر است؟ قوانین و مقررات آن به چه صورت است؟ 

در صورت مفقودی بیمه‌نامه شخص ثالث، باید با در دست داشتن کارت خودرو و کارت شناسایی به نمایندگی صادرکننده بیمه مراجعه کرد. پس از انجام پروسه‌ی اعلام مفقودی برای فرد یک گواهی صادر خواهد شد که ارزش قانونی آن به اندازه اصل بیمه‌نامه است.

اگر بیمه‌نامه شخص ثالث گم شود چه کارهایی باید انجام داد؟ 

بیمه شخص ثالث هزینه‌های مربوط به درمان، فوت و خسارت‌های وارد شده به اموال را پوشش می‌دهد. بیمه شخص ثالث برای تمام وسایل نقلیه اجباری است.

منظور از بیمه شخص ثالث چیست؟

اشخاص ثالث در بیمه ثالث کسانی هستند که در حادثه دچار زیان مالی و جانی شده‌اند. 

شخص ثالث در بیمه شخص ثالث کیست؟

بله. داشتن بیمه شخص ثالث برای کلیه رانندگان وسایل نقلیه ( مسافری،بارکش، موتورسیکلت و…) اجباری است.

آیا داشتن بیمه شخص ثالث برای همه افراد اجباری است؟

رانندگی بدون بیمه شخص ثالث ممنوع است. در صورتی که وسیله نقلیه‌ای دچار حادثه شود و دارای بیمه شخص ثالث نباشد، راننده مقصر تا زمان پرداخت خسارت جانی و مالی اشخاص زیان دیده در حادثه، زندانی خواهد شد. همچنین خرید و فروش وسیله نقلیه بدون بیمه شخص ثالث امکان‌پذیر نیست.

نداشتن بیمه شخص ثالث چه عواقبی دارد؟

برای استعلام قیمت بیمه شخص ثالث می‌توانید اطلاعات خودروی خود را در سایت بیمه بازار وارد کنید تا لیستی ازتعرفه شرکت‌های بیمه برای شما نمایش داده شود. همچنین برای اطمینان از صحت بیمه شخص ثالث می‌توانید به سامانه سنهاب بیمه بازار مراجعه کنید. 

چگونه بیمه شخص ثالث را استعلام کنیم؟

 برخورداری از بیمه شخص ثالث برای تمام رانندگان اجباری است. این بیمه می‌تواند خسارات جانی و ملی بروز حادثه را به میزان قابل توجهی تحت پوشش قرار دهد. 

مزایای بیمه شخص ثالث چیست؟

این بیمه هزینه دیه و نقص عضو راننده را پرداخت می‌کند اما هزینه‌های پزشکی راننده مقصر را جبران نمی‌کند. راننده مقصر در صورتی که بخواهد خسارت پزشکی را پرداخت کند، باید از بیمه حوادث انفرادی استفاده نماید.

آیا بیمه شخص ثالث خسارت وارد شده به راننده را جبران می‌کند؟ 

مهم‌ترین شرط بیمه شخص ثالث داشتن گواهینامه است. در صورتی که راننده گواهینامه نداشته باشد، شرکت بیمه هیچ هزینه‌ای را تقبل نخواهد کرد.  

در صورت نداشتن گواهینامه آیا خسارات وارد شده را می‌توان از طریق بیمه شخص ثالث جبران نمود؟

نحوه محاسبه بیمه شخص ثالث ماشین به این صورت است که سالی 5 درصد به بیمه‌نامه اضافه می‌شود و این درصد از حق پایه بیمه کسر می‌شود. 

 بیمه شخص ثالث ماشین چگونه محاسبه می‌شود؟

حق بیمه شخص ثالث هر ساله بر اساس نرخ دیه اعلام شده توسط قوه قضاییه تعیین می‌شود. به دلیل تورم با افزایش نرخ دیه، سطح پوشش بیمه‌گزار افزایش پیدا می‌کند. هر زمانی که شخص بخواهد سطح پوشش بیمه شخص ثالث خود را افزایش دهد و یا اقدام به عوض کردن نام مندرج بر روی بیمه‌نامه کند، باید درخواست الحاقیه نماید.  
 

الحاقیه بیمه شخص ثالث چیست و چه زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد؟