thirdparty

خرید بیمه شخص ثالث هیوندای آزرا

لطفا پلاک خودروی خود را وارد کنید:
الف
الف
ب
پ
ت
ث
ج
ح
د
ر
ز
ژ
س
ش
ص
ض
ط
ظ
ع
ف
ق
ک
گ
ل
م
ن
و
ه
ی
D
S
ایـران
پرچم
کد ملی مالک خودرو
شماره پلاک خود را ندارید؟

ارزش‌های بیمه‌‌بازار

صدور بیمه نامه در همان روز
صدور بیمه نامه در همان روز
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

بیمه شخص ثالث هیوندای آزرا

طراحی اولین مدل هیوندای آزرا به سال ۱۹۸۶ بر می‌گردد و تا به حال در ۶ نسل تولید شده است، اما از نسل چهارم به بعد توانست وارد بازار ایران شود. این خودروی کره‌ای قدرتمند برای رانندگی در جاده‌های درون‌شهری و برون‌شهری ایده‌آل است و با سرعت بالا و امکانات رفاهی بی‌نظیر خود بهترین تجربه رانندگی را فراهم می‌کند. البته پیش از اینکه خودروی خود را در جاده‌ها امتحان کنید، باید بیمه شخص ثالث هیوندای آزرا یا گرنجور را تهیه کرده باشید. همچنین خرید بیمه بدنه هیوندای آزرا نیز در کنار بیمه شخص ثالث می‌تواند از هزینه‌های وارد شده به خودروی شما بکاهد. 

 ضرورت خرید بیمه شخص ثالث

 تهیه بیمه شخص ثالث هیوندای آزرا در تصادفات رانندگی شما را از پرداخت هزینه‌های گزاف زیادی نجات می‌دهد و این مهم‌ترین دلیل برای خرید آن است. هزینه‌های بالای تعمیر خودرو باعث شده تا تصادفات جزئی نیز هزینه‌های زیادی برای راننده مقصر به همراه داشته باشند و پرداخت کامل هزینه‌ دیه برای بسیاری از افراد غیرممکن خواهد بود. بیمه شخص ثالث در پرداخت همه این هزینه‌ها نقش دارد و با خرید آن دیگر نیازی نیست نگران پرداخت خسارات افراد دیگر باشید.

در نظر داشته باشید که به دلیل الزامی بودن خرید این بیمه، اگر بدون آن رانندگی کنید، خودروی شما توسط پلیس شناسایی و متوقف خواهد شد. در این صورت، وادار خواهید شد برای آزاد کردن آن علاوه بر تهیه بیمه شخص ثالث، جریمه‌ای بابت دیرکرد تمدید بپردازید و هزینه‌های پارکینگ را نیز پرداخت کنید. همچنین بدون این بیمه امکان خرید و فروش خودرو یا دریافت کارت سوخت را نخواهید داشت.

معرفی انواع هیوندای آزرا

 

برای بیمه شخص ثالث باید مشخصات خودروی خود، از جمله برند، مدل و سال ساخت آن را وارد کنید و بعضی ویژگی‌های خودروی شما بر قیمت بیمه تأثیر خواهند گذاشت. به همین دلیل، خوب است بیشتر با مشخصات خودروی خود آشنا شوید. شرکت کره‌ای هیوندای خودروهای سدان نیمه لوکس  مختلفی را با نام‌های هیوندای آزرا یا هیوندای گرانجور به کشور وارد کرده است. اولین نسلی که به ایران وارد شد نسل چهارم آن بود که با نام هیوندای آزرا TG نیز شناخته می‌شود. مدل اولیه آن بین سال‌های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۰ و نسخه فیس‌لیفت آن از سال ۲۰۱۱ در بازار موجود بود. هر دو مدل با پیشرانه ۶ سیلندری و حجم موتور ۳۳۴۲ سی‌سی ارائه می‌شدند، اما حداکثر قدرت نسخه اصلی آن ۲۳۲ اسب بخار ( با حداکثر سرعت ۲۳۴ کیلومتر بر ساعت) و حداکثر قدرت نسخه فیس لیفت ۲۵۹ اسب بخار (با حداکثر سرعت ۲۴۰ کیلومتر بر ساعت) است.

نسل پنجم هیوندای آزرا که با کد HG شناخته می‌شود پیشرانه ۶ سیلندری دارد، اما حجم موتور آن ۲۹۹۹ سی‌سی است. حداکثر قدرت این مدل ۲۵۰ اسب بخار و حداکثر سرعت آن ۲۳۵ کیلومتر بر ساعت است. آخرین نسلی که از خودروهای هیوندای آزرا به ایران وارد شد، نسل ششم بود که شرکت هیوندای آن را در سال ۲۰۱۶ و با کد IG ارائه کرد. این خودرو پیشرانه قوی ۶ سیلندری نسل‌های قبل را ندارد و به پیشرانه ۴ سیلندری مجهز است. این مدل با حجم موتور ۲۳۵۹ سی‌سی می‌تواند حداکثر قدرتی معادل ۱۸۸ اسب بخار تولید کند و به حداکثر سرعت ۲۱۳ برسد.

قیمت بیمه شخص ثالث هیوندای آزرا

عوامل مختلفی بر قیمت بیمه شخص ثالث خودروی شما تأثیرگذار هستند و با شناخت بیشتر این عوامل، می‌توانید بهتر حق بیمه خود را تخمین بزنید و با دلایل افزایش و کاهش آن آشنا شوید. این عوامل شامل:

دیه کامل در ماه حرام

اصلی‌ترین عاملی که قیمت پایه بیمه را تحت تأثیر قرار می‌دهد، نرخ دیه کامل در ماه‌های حرام است که میزان پوشش‌های بیمه را نیز مشخص می‌کند. در واقع بیمه مرکزی هر سال با نگاه به مبلغ دیه، نرخ پایه‌ای برای حق بیمه شخص ثالث مشخص می‌کند. حداقل و حداکثر پوشش نیز با توجه به دیه تعیین می‌شوند، به طوری که حداقل پوشش بیمه شخص ثالث ۲.۵ درصد دیه کامل ماه حرام و حداکثر آن ۵۰ درصد دیه است. اگر هنگام سفارش بیمه کمترین پوشش را انتخاب کنید، حداقل هزینه ممکن را پرداخت خواهید کرد و با انتخاب بیشترین میزان پوشش، باید هزینه بیشتری بپردازید.

مشخصات خودرو هیوندای آزرا

یکی از موارد مهمی که قیمت بیمه شخص ثالث را تعیین می‌کند، تعداد سیلندرهای خودروی شماست. در قراردادهای بیمه، خودروها به دسته‌های خودروهای کمتر از ۴ سیلندری، ۴ سیلندری و بیشتر از ۴ سیلندری تقسیم می‌شوند. همانطور که گفته شد، نسل چهارم و پنجم هیوندای آزرا با پیشرانه ۶ سیلندری و نسل ششم این خودرو با پیشرانه ۴ سیلندری تولید شده است، به همین دلیل هنگام سفارش بیمه شخص ثالث، باید مطمئن شوید گزینه درست را انتخاب کرده‌اید. برای خرید بیمه از بیمه بازار، می‌توانید هنگام تکمیل فرم محاسبه‌گر در قسمت مدل خودرو گزینه‌ آزرا ۴ سیلندری یا آزرا ۶ سیلندری را انتخاب کنید.

به خاطر داشته باشید که کاربری خودروی شما نیز بر قیمت بیمه تأثیرگذار است. یعنی خودروهای شخصی مبلغ کمتری نسبت به خودروهایی که کاربری تاکسی، آژانس، تعلیم رانندگی یا بارکشی دارند می‌پردازند.

جریمه بیمه شخص ثالث

ممکن است قیمت نهایی بیمه شما در اثر بعضی تخلفات افزایش یابد. برای مثال، اگر پس از پایان قرارداد بیمه شخص ثالث آن را به موقع تمدید نکنید، وادار به پرداخت جریمه دیرکرد تمدید خواهید شد. این جریمه به صورت روزانه و با تقسیم هزینه کل بیمه برای یک سال بر ۳۶۵ محاسبه می‌شود. البته بیمه بازار مبلغ روزانه این جریمه را بر اساس نرخ هر شرکت بیمه برای شما محاسبه می‌کند.

هر یدک اضافی با ۱۵ درصد و نداشتن برگه معاینه فنی ضروری نیز با ۵ درصد افزایش حق بیمه همراه است. رانندگی پرخطر نیز می‌تواند بر قیمت بیمه شما تأثیر داشته باشد. ۱ نمره منفی راننده خودرو برابر با ۱ درصد افزایش مبلغ بیمه خواهد بود و این افزایش تا ۳۰ درصد قابل اعمال است. هر تخلف حادثه‌ساز نیز نیم درصد جریمه دارد که می‌تواند در نهایت به سقف ۳ درصد برسد.

تخفیف بیمه شخص ثالث

شناخته‌شده‌ترین تخفیف بیمه شخص ثالث، تخفیف عدم خسارت است که می‌تواند در نهایت به کاهش ۷۰ درصدی قیمت بیمه منجر شود. این تخفیف توسط همه شرکت‌های بیمه ارائه می‌شود و به رانندگانی تعلق دارد که در گذشته برای بیشتر از یک سال بیمه خریداری کرده‌اند، اما برای سوانح رانندگی خسارتی دریافت نکرده‌اند. در این صورت، راننده پس از ۱ سال عدم دریافت خسارت، ۵ درصد تخفیف دریافت می‌کند و پس از هر سال میزان تخفیف ۵ درصد افزایش می‌یابد. پس از ۱۴ سال این تخفیف به سقف خود، یعنی ۷۰ درصد می‌رسد.

خرید بهترین بیمه شخص ثالث هیوندای آزرا

برای اینکه صاحب بهترین بیمه شخص ثالث شوید، باید بر اساس اولویت‌های خود مناسب‌ترین بیمه‌نامه را از بین گزینه‌های موجود انتخاب کنید. برای خرید آنلاین بیمه شخص ثالث هیوندای آزرا از بیمه بازار کافی‌ست مراحل زایر را دنبال کنید: 

  • فرم محاسبه‌گر بیمه بازار را تکمیل کنید. لازم است اطلاعاتی مانند کاربری، برند (هیوندای)، مدل (آزرا ۴ سیلندری یا آزرا ۶ سیلندری)، سال ساخت و سابقه بیمه را وارد کنید.
  • پس از انتخاب پوشش مورد نظر خود (بین ۲.۵ تا ۵۰ درصد)، شرکت‌هایی که این بیمه را ارائه می‌دهند با یکدیگر مقایسه کرده و گزینه مناسب را انتخاب کنید.
  • با انتخاب گزینه سفارش، می‌توانید مدارک خودروی خود را بارگذاری کرده و پرداخت هزینه بیمه را به شکل نقد یا قسطی انجام دهید.
  • اگر مراحل ذکر شده را تا پیش از ساعت ۲۱ به پایان برسانید، در همان روز تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرید. می‌توانید با ارائه کد QR مخصوص از این بیمه استفاده کنید.

صفحات مرتبط:

استعلام بیمه شخص ثالث

بیمه شخص ثالث ایران

مشتریان بیمه بازار چه می‌گویند؟

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید

سوالات متداول

بعد از خرید آنلاین بیمه‌نامه در صورت تمایل می‌توانید نسخه فیزیکی آن را نیز سفارش دهید.

آیا بعد از خرید بیمه شخص ثالث از بیمه بازار، نسخه فیزیکی بیمه‌نامه را دریافت خواهیم کرد؟

اگر تمامی مدارک مورد نیاز به صورت کامل بارگذاری شده‌باشد؛ بیمه‌نامه شخص ثالث بعد از ۱۵ الی ۲۰ دقیقه صادر می‌شود. بارگذاری مدارک به صورت ناقص، روند صدور را طولانی خواهد کرد.

بیمه نامه شخص ثالث، چه مدت بعد از خرید صادر و فعال می‌شود؟

بهترین زمان برای تمدید بیمه‌نامه شخص ثالث، ۱۰ روز پیش از اتمام تاریخ اعتبار بیمه‌نامه است. هر زمانی از روز که بیمه‌نامه شخص ثالث خودرو تمدید شود، اعتبار آن از بامداد روز آتی آغاز خواهد شد.

چند روز پیش از تمام شدن اعتبار بیمه‌نامه باید برای تمدید آن اقدام کرد؟

برای بررسی صحت و اصالت بیمه‌نامه خودرو، می‌توانید با مراجعه به صفحه bimebazar.com/sanhabInquiry و وارد کردن شماره بیمه‌نامه، کد یکتا، کد VIN (شماره ۱۷ رقمیِ شناسایی خودرو) و کد ملی خود از صحت آن اطمینان حاصل نمایید. همچنین امکان بررسی اصالت بیمه‌نامه از طریق ارسال پیامک وجود دارد.

چگونه می‌توان از صحت بیمه‌نامه خودرو مطمئن شد؟

بخشش جریمه دیرکرد فرآیندی است که از سوی سازمان بیمه‌مرکزی انجام می‌شود و از قاعده خاصی پیروی نمی‌کند. این بخشش معمولا یک بار در فصل بهار، یک بارتابستان و یک بار زمستان از طرف بیمه‌مرکزی به شرکت‌های بیمه اعلام می‌شود.

بخشش جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث چه زمانی انجام می‌پذیرد؟

جریمه دیرکرد به صورت روزانه حساب می‌شود. یعنی به ازای هر روز تاخیر در خرید و تمدید، مبلغی به عنوان جریمه به بیمه‌نامه تعلق می‌گیرد. چون نرخ بیمه ثالث، سال به سال تغییر می‌کند ؛ نرخ جریمه دیرکرد آن هم  در هر سال متفاوت است و نرخ ثابتی ندارد.

جریمه تاخیر خرید بیمه شخص ثالث چگونه محاسبه می‌شود؟

از آنجا که تخفیف بیمه ثالث به شخص تعلق دارد؛ به دو شیوه می‌توان کار انتقال تخفیف را انجام داد. در صورتی که مالک ماشین قصد فروش داشته‌باشد؛ می‌تواند تخفیف بیمه‌اش را به خودروی جدیدی که خریده انتقال بدهد. درشرایطی دیگر، ممکن است صاحب بیمه‌نامه بخواهد تخفیفش را به شخص دیگری انتقال بدهد. در این صورت آن فرد حتما باید یکی از اعضای درجه یک خانواده‌ (پدر، مادر، همسر، فرزند) باشد. به جز این دو شیوه، امکان دیگری برای انتقال تخفیف وجود ندارد.

شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث چیست؟

به صورت کلی، انتقال تخفیف نیاز به دریافت الحاقیه دارد که ممکن است برای صاحب بیمه بار مالی داشته‌باشد. اما در صورتی که بیمه شخص ثالث را از بیمه‌بازار خریده باشید؛ می‌توانید تخفیف‌های مربوط به آن را بدون پرداخت هزینه، انتقال بدهید.

آیا امکان انتقال تخفیف بیمه ثالث از طریق خرید آنلاین بیمه در سایت بیمه بازار وجود دارد؟

در بیمه‌بازار امکان خرید بیمه شخص ثالث قسطی وجود دارد. فقط کافی است ‌هنگام خرید بیمه خود، مشخص کنید از کدام شرکت بیمه می‌خواهید بیمه ثالث خود را خریداری کنید. در مرحله ثبت سفارش تعداد اقساطی که شرکت بیمه در نظر گرفته است و مقدار هر قسط را مشاهده خواهید کرد. توجه داشته باشید که ممکن است شرکت قبلی که از آن بیمه خود را تهیه کرده‌اید، در سال جدید بیمه‌نامه را قسطی ارائه ندهد.

آیا می‌توان بیمه شخص ثالث را اقساطی تهیه کرد؟

خیر، در حال حاضر خرید قسطی بیمه شخص ثالث فقط با ارائه «چک صیاد» امکان‌پذیر است. علاوه بر آن، تنها ساکنین شهر تهران می‌توانند از این امکان استفاده کنند و در این مورد خاص، منظور از تهران، مجموع ۲۲ منطقه شهرداری است.

آیا امکان خرید قسطی بدون چک در سایت بیمه‌بازار وجود دارد؟

بله، بعد از خرید بیمه‌ثالث به صورت آنلاین طرف حساب شما «شرکت بیمه‌ای است که از آن بیمه خریده‌اید.» بنابراین برای جبران خسارت خارج از تهران باید به شعبه‌های آن شرکت بیمه خاص، مراجعه و روند دریافت خسارت را طی کنید. 

اگر بیمه ثالث را به صورت آنلاین بخریم؛  می‌توانیم خارج از تهران خسارت دریافت کنیم؟

بیمه‌بازار در حوزه صدور بیمه شخص ثالث با «تمامی شرکت‌های بیمه» همکاری دارد. شما در بیمه‌بازار می‌توانید برای خرید بیمه شخص ثالث از تخفیف‌ استفاده کنید و هزینه را به صورت قسطی بپردازید. 

بعد از خرید بیمه و ارسال تصویر مدارک، بیمه ثالث شما سریعا صادر می‌شود و در صورت درخواست، نسخه فیزیکی آن، بدون دریافت هزینه و به صورت رایگان، به آدرس درج شده در فرم ارسال خواهد شد.

خرید بیمه‌ ثالث از بیمه‌بازار چه امتیازی دارد؟

خیر، قانونِ لزوم ارائه نسخه کاغذی بیمه شخص ثالث لغو شده‌است. شما می‌توانید به راحتی از نسخه آنلاین و دیجیتالی که لینکش با پیامک به تلفن همراهتان ارسال می‌شود استفاده کنید.

آیا دریافت نسخه فیزیکی و کاغذی بیمه شخص ثالث ضروری است؟

قیمت بیمه شخص ثالث که روی بیمه‌نامه ذکر می‌شود برای همه شرکت‌های بیمه یکسان است. دلیل تفاوت قیمت‌ها در آفرهای ویژه‌ای است که بیمه‌بازار برای برخی از شرکت‌ها در نظر می‌گیرد. 

دلیل تخفیف‌ها و اختلاف قیمت بیمه شخص ثالث بین شرکت‌های مختلف در سایت بیمه‌بازار چیست؟

چون واحد صدور بیمه در شرکت‌ها به مدارک به روز شده نیاز دارد. 

چرا برای هر بار خرید و تمدید بیمه شخص ثالث باید مدارک را بارگذاری کنیم؟

بله، برای تمدید بیمه‌نامه شما می‌توانید به هر یک از شرکت‌های بیمه‌ای مورد نظر خود مراجعه کنید و در خواست تمدید بیمه‌نامه نمایید. همچنین تخفیفات بیمه شخص ثالث خودرو شما نیز حفظ خواهد شد. توجه داشته باشید که با تغییر شرکت بیمه تخفیف‌ها نیز منتقل می‌شوند.

آیا تغییر شرکت بیمه امکان‌پذیر است؟ قوانین و مقررات آن به چه صورت است؟ 

در صورت مفقودی بیمه‌نامه شخص ثالث، باید با در دست داشتن کارت خودرو و کارت شناسایی به نمایندگی صادرکننده بیمه مراجعه کرد. پس از انجام پروسه‌ی اعلام مفقودی برای فرد یک گواهی صادر خواهد شد که ارزش قانونی آن به اندازه اصل بیمه‌نامه است.

اگر بیمه‌نامه شخص ثالث گم شود چه کارهایی باید انجام داد؟ 

بیمه شخص ثالث هزینه‌های مربوط به درمان، فوت و خسارت‌های وارد شده به اموال را پوشش می‌دهد. بیمه شخص ثالث برای تمام وسایل نقلیه اجباری است.

منظور از بیمه شخص ثالث چیست؟

اشخاص ثالث در بیمه ثالث کسانی هستند که در حادثه دچار زیان مالی و جانی شده‌اند. 

شخص ثالث در بیمه شخص ثالث کیست؟

بله. داشتن بیمه شخص ثالث برای کلیه رانندگان وسایل نقلیه ( مسافری،بارکش، موتورسیکلت و…) اجباری است.

آیا داشتن بیمه شخص ثالث برای همه افراد اجباری است؟

رانندگی بدون بیمه شخص ثالث ممنوع است. در صورتی که وسیله نقلیه‌ای دچار حادثه شود و دارای بیمه شخص ثالث نباشد، راننده مقصر تا زمان پرداخت خسارت جانی و مالی اشخاص زیان دیده در حادثه، زندانی خواهد شد. همچنین خرید و فروش وسیله نقلیه بدون بیمه شخص ثالث امکان‌پذیر نیست.

نداشتن بیمه شخص ثالث چه عواقبی دارد؟

برای استعلام قیمت بیمه شخص ثالث می‌توانید اطلاعات خودروی خود را در سایت بیمه بازار وارد کنید تا لیستی ازتعرفه شرکت‌های بیمه برای شما نمایش داده شود. همچنین برای اطمینان از صحت بیمه شخص ثالث می‌توانید به سامانه سنهاب بیمه بازار مراجعه کنید. 

چگونه بیمه شخص ثالث را استعلام کنیم؟

 برخورداری از بیمه شخص ثالث برای تمام رانندگان اجباری است. این بیمه می‌تواند خسارات جانی و ملی بروز حادثه را به میزان قابل توجهی تحت پوشش قرار دهد. 

مزایای بیمه شخص ثالث چیست؟

این بیمه هزینه دیه و نقص عضو راننده را پرداخت می‌کند اما هزینه‌های پزشکی راننده مقصر را جبران نمی‌کند. راننده مقصر در صورتی که بخواهد خسارت پزشکی را پرداخت کند، باید از بیمه حوادث انفرادی استفاده نماید.

آیا بیمه شخص ثالث خسارت وارد شده به راننده را جبران می‌کند؟ 

مهم‌ترین شرط بیمه شخص ثالث داشتن گواهینامه است. در صورتی که راننده گواهینامه نداشته باشد، شرکت بیمه هیچ هزینه‌ای را تقبل نخواهد کرد.  

در صورت نداشتن گواهینامه آیا خسارات وارد شده را می‌توان از طریق بیمه شخص ثالث جبران نمود؟

نحوه محاسبه بیمه شخص ثالث ماشین به این صورت است که سالی 5 درصد به بیمه‌نامه اضافه می‌شود و این درصد از حق پایه بیمه کسر می‌شود. 

 بیمه شخص ثالث ماشین چگونه محاسبه می‌شود؟

حق بیمه شخص ثالث هر ساله بر اساس نرخ دیه اعلام شده توسط قوه قضاییه تعیین می‌شود. به دلیل تورم با افزایش نرخ دیه، سطح پوشش بیمه‌گزار افزایش پیدا می‌کند. هر زمانی که شخص بخواهد سطح پوشش بیمه شخص ثالث خود را افزایش دهد و یا اقدام به عوض کردن نام مندرج بر روی بیمه‌نامه کند، باید درخواست الحاقیه نماید.  
 

الحاقیه بیمه شخص ثالث چیست و چه زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد؟