thirdparty

خرید بیمه شخص ثالث کیا سورنتو

لطفا پلاک خودروی خود را وارد کنید:
الف
الف
ب
پ
ت
ث
ج
ح
د
ر
ز
ژ
س
ش
ص
ض
ط
ظ
ع
ف
ق
ک
گ
ل
م
ن
و
ه
ی
D
S
ایـران
پرچم
کد ملی مالک خودرو
شماره پلاک خود را ندارید؟

دانستنی‌های بیمه شخص ثالث

ارزش‌های بیمه‌‌بازار

صدور بیمه نامه در همان روز
صدور بیمه نامه در همان روز
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

بیمه شخص ثالث کیا سورنتو

یکی از موفق‌ترین و جذاب‌ترین شاسی‌بلند‌های بازار ایران، خودروی کره‌ای کیا سورنتو است. این خودروی باسابقه برای اولین بار در سال ۲۰۰۲ به بازار معرفی شد، اما با نسخه فیس لیفت خود همچنان محبوبیت خود حفظ کرد. همچنین نسل دوم و سوم خودرو نیز توانستند راه خود را به بازار باز کنند. فرقی نمی‌کند صاحب کدام نسل این خودرو باشید، زیرا داشتن بیمه شخص ثالث کیا سورنتو برای تمامی رانندگان آن اجباری خواهد بود. خوشبختانه دیگر لازم نیست برای خرید بیمه شخص ثالث ماشین ساعت‌ها در شعب بیمه صرف کنید، زیرا می توانید با بیمه بازار به صورت کاملا غیرحضوری و طی چند دقیقه صاحب بیمه شوید.

خوب است بدانید که با تکمیل مراحل خرید بیمه شخص ثالث از بیمه بازار تا پیش از ساعت ۲۱، پوشش بیمه شما همان روز شروع خواهد شد. شما می‌توانید بیمه‌نامه دیجیتال خود را تحویل بگیرید و تنها با یک کد QR از خدمات بیمه استفاده کنید. در صورت نیاز به راهنمایی یا مشاوره بیشتر، تیم پشتیبانی بیمه بازار پاسخگوی شما خواهد بود.

معرفی بیمه شخص ثالث و پوشش‌های آن

همه رانندگان و صاحبان خودرو باید بیمه شخص ثالث را خریداری کرده باشند، در غیر این صورت اجازه استفاده از خودروی خود را نخواهند داشت. در واقع این بیمه اثبات این امر است که راننده در تصادفات رانندگی، امکان پرداخت خسارات مالی و جانی اشخاص ثالث را خواهد داشت؛ اما شخص ثالث دقیقا کیست؟ طبق قراردادهای بیمه‌ای، اشخاص مهم این گونه تعریف شده‌اند:

  • شخص اول: کسی که بیمه شخص ثالث را برای خودروی خود خریداری می‌کند، بیمه‌گذار یا شخص اول است.
  • شخص ثانی: شرکتی که پوشش‌های بیمه را در ازای دریافت حق بیمه تعهد می‌کند.
  • شخص ثالث: همه افرادی که در تصادفات رانندگی دچار آسیب مالی یا جانی می‌شوند، به جز راننده مقصر، شخص ثالث هستند.

این تعاریف یعنی اگر در تصادفات رانندگی مقصر باشید، بیمه شخص ثالث خسارات مالی خودروی آسیب‌دیده مقابل، خسارات جانی سرنشینان و راننده خودرو زیان‌دیده و خسارات سرنشینان خودروی مقصر را جبران خواهد کرد. خوب است بدانید که برای دریافت خسارات جانی به عنوان راننده مقصر، لازم است پوشش حوادث راننده داشته باشید و برای جبران خسارات وارده به خودروی خود، به بیمه بدنه کیا سورنتو نیاز خواهید داشت.

چرا به بیمه شخص ثالث نیاز داریم؟

با بالا رفتن تعداد تصادفات و ایجاد خسارات سنگین، داشتن بیمه شخص ثالث برای همه دارندگان وسیله‌های نقلیه زمینی اجباری شد. الزام قانونی این بیمه به این معناست که اگر پلیس راهنمایی خودروی کیا سورنتو بدون بیمه شما را شناسایی کند، خودروی شما توقیف خواهد شد و برای خارج کردن آن از پارکینگ، لازم است حتما بیمه شخص ثالث خریداری کنید، جریمه‌های دیرکرد تمدید را بپردازید و جریمه‌های پارکینگ را نیز پرداخت کنید. علاوه بر آن، بدون این بیمه امکان فروش خودروی خود یا دریافت کارت سوخت را نخواهید داشت.

با وجود اجباری بودن بیمه شخص ثالث، مهم‌ترین دلیل خریدن آن عواقب قانونی نیست، بلکه جبران خسارات گزاف است. همانطور که می‌دانید، تعمیر خودرو یا خرید قطعات جدید هزینه‌های زیادی خواهد داشت و اگر در یک تصادف رانندگی مقصر باشید، لازم است این خسارات سنگین را تقبل کنید. اگر تصادف با خسارات جانی همراه باشد، باید خسارت جراحت، نقص عضو یا فوت افراد را بپردازید که بدون بیمه شخص ثالث غیرممکن خواهد بود.

معرفی خودروی کیا سورنتو

مشخصات فنی خودروی شما در قیمت بیمه شخص ثالث تأثیرگذار خواهند بود، به همین دلیل خوب است بیشتر با آن‌ها آشنا شوید. خودروی Kia Sorento توانست با ظاهر جذاب، ویژگی‌های فنی قوی، اصالت برند، آپشن‌های مناسب و کیفیت ساخت خود برای سه نسل به محبوبیتی چشمگیر دست یابد. اولین مدلی که به بازار ایران راه یافت، در واقع فیس لیفت نسل اول (BL) بود که در دو مدل ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ و آپشن‌های مختلف ارائه شده بود. این خودرو با پیشرانه‌ای ۳.۳ لیتری و شش سیلندری می‌توانست ۲۴۱ اسب بخار تولید کند و شتاب ۰ تا ۱۰۰ آن نیز زیر ۱۰ ثانیه بود.

نسل دوم یا کیا سورنتو XM، از نظر ظاهری تغییراتی چشمگیر و جذاب داشت و همین باعث شد تا محبوبیت بیشتری نیز پیدا کند. یک سال بعد از عرضه، نسل دوم این خودرو در سال ۲۰۱۰ به بازار ایران راه یافت و علاوه بر همه آپشن‌های نسل اول، امکانات رفاهی فوق‌العاده‌ای در اختیار رانندگانش گذاشت. موتور این خودرو نیز قوی‌تر شده بود، به طوری که با حجم ۳.۵ لیتری و شش سیلندر، می‌توانست قدرتی معادل ۲۷۷ اسب بخار تولید کند. نسل سوم یا کیا سورنتو UM استحکام بیشتری داشت و از نظر فنی نیز تنوع قابل‌توجهی ارائه می‌داد. این خودرو برای اولین بار در ۲۰۱۵ به ایران آمد، اما به دلیل قوانین جدید واردات، تنها نسخه ۲.۴ لیتری چهار سیلندری با قدرت ۱۸۸ اسب بخار آن توانست وارد جاده‌های ما شود.

قیمت بیمه شخص ثالث کیا سورنتو

عوامل مختلفی، مانند قیمت دیه، نوع رانندگی شما، سوابق بیمه و مشخصات خودرو در تعیین قیمت بیمه شخص ثالث نقش خواهند داشت. البته شما می‌توانید برای دریافت میزان دقیق قیمت بیمه، همین حالا با تکمیل فرم محاسبه‌گر بیمه بازار، استعلام بیمه شخص ثالث را انجام دهید و لیستی از قیمت شرکت‌های مختلف در اختیار داشته باشید. اصلی‌ترین عوامل تعیین‌کننده حق بیمه شما، این موارد هستند:

حق بیمه پایه بیمه شخص ثالث

اصلی‌ترین عامل در تعیین این نرخ، مصوبه بیمه مرکزی است که با توجه به دیه کامل در ماه‌های حرام، مبلغ ثابتی را به عنوان نرخ پایه بیمه شخص ثالث مشخص می‌کند. این مبلغ ممکن است سالانه با توجه به نرخ دیه کامل دچار تغییر شود، زیرا دیه سنگین‌ترین خسارتیست که توسط این بیمه جبران می‌شود. خوب است بدانید که خود شما می‌توانید با تعیین میزان پوشش بیمه، قیمت بیمه را تعیین کنید. با انتخاب حداقل پوشش بیمه، که ۲.۵ درصد دیه کامل ماه حرام است، ارزان‌ترین بیمه شخص ثالث و با انتخاب حداکثر پوشش، که معادل ۵۰ درصد دیه کامل ماه حرام است، بیشترین خسارت را دریافت خواهید کرد.

مشخصات فنی کیا سورنتو

برای تعیین حق بیمه شخص ثالث، باید مدل خودروی خود را نیز مشخص کنید، زیرا عواملی مانند تعداد سیلندر بر این مبلغ تأثیر خواهند داشت. در مقررات بیمه، خودروها در دسته‌های کمتر از ۴ سیلندر، ۴ سیلندر و بیشتر از ۴ سیلندری جای می‌گیرند. اگر خودروی کیا سورنتوی شما از نسل اول یا دوم باشد، به واسطه پیشرانه ۶ سیلندری خود در دسته آخر و اگر از نسل سوم باشد، در دسته میانی جای خواهد گرفت. در نظر داشته باشید که کاربری خودروی شما نیز می‌تواند باعث افزایش قیمت بیمه شود، به طوری که خودروهایی با کاربری آژانس، تعلیم رانندگی و... حق بیمه بیشتری خواهند داشت.

جریمه بیمه شخص ثالث

اگر بعضی مقررات بیمه یا راهنمایی و رانندگی را نادیده بگیرید، مشمول جریمه بیمه شخص ثالث خواهید شد. برای مثال، نادیده گرفتن زمان تمدید قرارداد بیمه، با جریمه دیرکرد تمدید همراه خواهد شد. اگر اعتبار بیمه‌نامه شما تمام شود و آن را تمدید نکنید، باید به ازای هر روز تأخیر، جریمه‌ای بپردازید. مبلغ این جریمه روزانه نیز برابر با کل حق بیمه سال تقسیم بر ۳۶۵ است. علاوه بر آن، تخلفات رانندگی نیز تأثیر منفی بر قیمت بیمه شما خواهند داشت، به طوری که هر نمره منفی برابر با افزایش یک درصدی حق بیمه خواهد بود (تا حداکثر ۳۰ درصد). با تخلف حادثه‌ساز نیز مشمول نیم درصد، تا سقف ۳ درصد، جریمه خواهید شد.

تخفیف بیمه شخص ثالث کیا سورنتو

همه با تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث آشنا هستند، زیرا می‌تواند قیمت بیمه شما را تا ۷۰ درصد کاهش دهد. این تخفیف برای رانندگانی اعمال می‌شود که برای یک سال یا بیشتر صاحب بیمه شخص ثالث بوده‌اند، اما تا به حال خسارتی بابت تصادفات رانندگی دریافت نکرده‌اند. مبلغ این تخفیف پس از ۱ سال برابر با ۵ درصد خواهد بود و هر سال ۵ درصد افزایش می‌یابد تا در سال چهاردهم، به سقف خود که ۷۰ درصد است برسد.

راهنمای خرید بیمه شخص ثالث کیا سورنتو

اگر به دنبال راحت‌ترین راه برای خرید بیمه شخص ثالث برای خودروی سورنتوی خود هستید، خوب است با مراحل خرید از بیمه بازار آشنا شوید. مراحل خرید بیمه به صورت کاملا غیرحضوری و با دنبال کردن قدم‌های زیر انجام خواهد شد:

  • ابتدا لازم است اطلاعات خودروی کیا سورنتو خود را در فرم محاسبه‌گر بیمه شخص ثالث بیمه بازار وارد کنید. از این اطلاعات می‌توان به نوع، کاربری، برند، مدل، سال ساخت و سوابق بیمه خودروی شما اشاره کرد.
  • در ادامه، با لیست کاملی از شرکت‌های بیمه مواجه خواهید شد و باید با در نظر گرفتن تفاوت‌های قیمت، رتبه رضایتمندی، توانگری مالی، تعداد شعب و زمان پاسخگویی، به انتخاب بهترین بیمه شخص ثالث بپردازید.
  • پس از انتخاب شرکت بیمه، می‌توانید ویژگی‌هایی مانند میزان پوشش یا مدت اعتبار بیمه را نیز انتخاب کنید و سپس وارد گزینه سفارش بیمه شوید.
  • در این مرحله می‌توانید مدارک خودروی خود، از جمله بیمه‌نامه‌های پیشین، کارت خودرو و گواهینامه را بارگذاری کنید و سپس هزینه بیمه را به صورت نقدی یا قسطی بپردازید.
  • با تکمیل این مراحل و بررسی مدارک شما، تحت پوشش بیمه شخص ثالث کیا سورنتو قرار می‌گیرید و می‌توانید با استفاده از کد QR، از خدمات این بیمه بهره‌مند شوید. البته امکان دریافت رایگان بیمه‌نامه کاغذی را نیز خواهید داشت.

مشتریان بیمه بازار چه می‌گویند؟

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید

سوالات متداول

بعد از خرید آنلاین بیمه‌نامه در صورت تمایل می‌توانید نسخه فیزیکی آن را نیز سفارش دهید.

آیا بعد از خرید بیمه شخص ثالث از بیمه بازار، نسخه فیزیکی بیمه‌نامه را دریافت خواهیم کرد؟

اگر تمامی مدارک مورد نیاز به صورت کامل بارگذاری شده‌باشد؛ بیمه‌نامه شخص ثالث بعد از ۱۵ الی ۲۰ دقیقه صادر می‌شود. بارگذاری مدارک به صورت ناقص، روند صدور را طولانی خواهد کرد.

بیمه نامه شخص ثالث، چه مدت بعد از خرید صادر و فعال می‌شود؟

بهترین زمان برای تمدید بیمه‌نامه شخص ثالث، ۱۰ روز پیش از اتمام تاریخ اعتبار بیمه‌نامه است. هر زمانی از روز که بیمه‌نامه شخص ثالث خودرو تمدید شود، اعتبار آن از بامداد روز آتی آغاز خواهد شد.

چند روز پیش از تمام شدن اعتبار بیمه‌نامه باید برای تمدید آن اقدام کرد؟

برای بررسی صحت و اصالت بیمه‌نامه خودرو، می‌توانید با مراجعه به صفحه bimebazar.com/sanhabInquiry و وارد کردن شماره بیمه‌نامه، کد یکتا، کد VIN (شماره ۱۷ رقمیِ شناسایی خودرو) و کد ملی خود از صحت آن اطمینان حاصل نمایید. همچنین امکان بررسی اصالت بیمه‌نامه از طریق ارسال پیامک وجود دارد.

چگونه می‌توان از صحت بیمه‌نامه خودرو مطمئن شد؟

بخشش جریمه دیرکرد فرآیندی است که از سوی سازمان بیمه‌مرکزی انجام می‌شود و از قاعده خاصی پیروی نمی‌کند. این بخشش معمولا یک بار در فصل بهار، یک بارتابستان و یک بار زمستان از طرف بیمه‌مرکزی به شرکت‌های بیمه اعلام می‌شود.

بخشش جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث چه زمانی انجام می‌پذیرد؟

جریمه دیرکرد به صورت روزانه حساب می‌شود. یعنی به ازای هر روز تاخیر در خرید و تمدید، مبلغی به عنوان جریمه به بیمه‌نامه تعلق می‌گیرد. چون نرخ بیمه ثالث، سال به سال تغییر می‌کند ؛ نرخ جریمه دیرکرد آن هم  در هر سال متفاوت است و نرخ ثابتی ندارد.

جریمه تاخیر خرید بیمه شخص ثالث چگونه محاسبه می‌شود؟

از آنجا که تخفیف بیمه ثالث به شخص تعلق دارد؛ به دو شیوه می‌توان کار انتقال تخفیف را انجام داد. در صورتی که مالک ماشین قصد فروش داشته‌باشد؛ می‌تواند تخفیف بیمه‌اش را به خودروی جدیدی که خریده انتقال بدهد. درشرایطی دیگر، ممکن است صاحب بیمه‌نامه بخواهد تخفیفش را به شخص دیگری انتقال بدهد. در این صورت آن فرد حتما باید یکی از اعضای درجه یک خانواده‌ (پدر، مادر، همسر، فرزند) باشد. به جز این دو شیوه، امکان دیگری برای انتقال تخفیف وجود ندارد.

شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث چیست؟

به صورت کلی، انتقال تخفیف نیاز به دریافت الحاقیه دارد که ممکن است برای صاحب بیمه بار مالی داشته‌باشد. اما در صورتی که بیمه شخص ثالث را از بیمه‌بازار خریده باشید؛ می‌توانید تخفیف‌های مربوط به آن را بدون پرداخت هزینه، انتقال بدهید.

آیا امکان انتقال تخفیف بیمه ثالث از طریق خرید آنلاین بیمه در سایت بیمه بازار وجود دارد؟

در بیمه‌بازار امکان خرید بیمه شخص ثالث قسطی وجود دارد. فقط کافی است ‌هنگام خرید بیمه خود، مشخص کنید از کدام شرکت بیمه می‌خواهید بیمه ثالث خود را خریداری کنید. در مرحله ثبت سفارش تعداد اقساطی که شرکت بیمه در نظر گرفته است و مقدار هر قسط را مشاهده خواهید کرد. توجه داشته باشید که ممکن است شرکت قبلی که از آن بیمه خود را تهیه کرده‌اید، در سال جدید بیمه‌نامه را قسطی ارائه ندهد.

آیا می‌توان بیمه شخص ثالث را اقساطی تهیه کرد؟

خیر، در حال حاضر خرید قسطی بیمه شخص ثالث فقط با ارائه «چک صیاد» امکان‌پذیر است. علاوه بر آن، تنها ساکنین شهر تهران می‌توانند از این امکان استفاده کنند و در این مورد خاص، منظور از تهران، مجموع ۲۲ منطقه شهرداری است.

آیا امکان خرید قسطی بدون چک در سایت بیمه‌بازار وجود دارد؟

بله، بعد از خرید بیمه‌ثالث به صورت آنلاین طرف حساب شما «شرکت بیمه‌ای است که از آن بیمه خریده‌اید.» بنابراین برای جبران خسارت خارج از تهران باید به شعبه‌های آن شرکت بیمه خاص، مراجعه و روند دریافت خسارت را طی کنید. 

اگر بیمه ثالث را به صورت آنلاین بخریم؛  می‌توانیم خارج از تهران خسارت دریافت کنیم؟

بیمه‌بازار در حوزه صدور بیمه شخص ثالث با «تمامی شرکت‌های بیمه» همکاری دارد. شما در بیمه‌بازار می‌توانید برای خرید بیمه شخص ثالث از تخفیف‌ استفاده کنید و هزینه را به صورت قسطی بپردازید. 

بعد از خرید بیمه و ارسال تصویر مدارک، بیمه ثالث شما سریعا صادر می‌شود و در صورت درخواست، نسخه فیزیکی آن، بدون دریافت هزینه و به صورت رایگان، به آدرس درج شده در فرم ارسال خواهد شد.

خرید بیمه‌ ثالث از بیمه‌بازار چه امتیازی دارد؟

خیر، قانونِ لزوم ارائه نسخه کاغذی بیمه شخص ثالث لغو شده‌است. شما می‌توانید به راحتی از نسخه آنلاین و دیجیتالی که لینکش با پیامک به تلفن همراهتان ارسال می‌شود استفاده کنید.

آیا دریافت نسخه فیزیکی و کاغذی بیمه شخص ثالث ضروری است؟

قیمت بیمه شخص ثالث که روی بیمه‌نامه ذکر می‌شود برای همه شرکت‌های بیمه یکسان است. دلیل تفاوت قیمت‌ها در آفرهای ویژه‌ای است که بیمه‌بازار برای برخی از شرکت‌ها در نظر می‌گیرد. 

دلیل تخفیف‌ها و اختلاف قیمت بیمه شخص ثالث بین شرکت‌های مختلف در سایت بیمه‌بازار چیست؟

چون واحد صدور بیمه در شرکت‌ها به مدارک به روز شده نیاز دارد. 

چرا برای هر بار خرید و تمدید بیمه شخص ثالث باید مدارک را بارگذاری کنیم؟

بله، برای تمدید بیمه‌نامه شما می‌توانید به هر یک از شرکت‌های بیمه‌ای مورد نظر خود مراجعه کنید و در خواست تمدید بیمه‌نامه نمایید. همچنین تخفیفات بیمه شخص ثالث خودرو شما نیز حفظ خواهد شد. توجه داشته باشید که با تغییر شرکت بیمه تخفیف‌ها نیز منتقل می‌شوند.

آیا تغییر شرکت بیمه امکان‌پذیر است؟ قوانین و مقررات آن به چه صورت است؟ 

در صورت مفقودی بیمه‌نامه شخص ثالث، باید با در دست داشتن کارت خودرو و کارت شناسایی به نمایندگی صادرکننده بیمه مراجعه کرد. پس از انجام پروسه‌ی اعلام مفقودی برای فرد یک گواهی صادر خواهد شد که ارزش قانونی آن به اندازه اصل بیمه‌نامه است.

اگر بیمه‌نامه شخص ثالث گم شود چه کارهایی باید انجام داد؟ 

بیمه شخص ثالث هزینه‌های مربوط به درمان، فوت و خسارت‌های وارد شده به اموال را پوشش می‌دهد. بیمه شخص ثالث برای تمام وسایل نقلیه اجباری است.

منظور از بیمه شخص ثالث چیست؟

اشخاص ثالث در بیمه ثالث کسانی هستند که در حادثه دچار زیان مالی و جانی شده‌اند. 

شخص ثالث در بیمه شخص ثالث کیست؟

بله. داشتن بیمه شخص ثالث برای کلیه رانندگان وسایل نقلیه ( مسافری،بارکش، موتورسیکلت و…) اجباری است.

آیا داشتن بیمه شخص ثالث برای همه افراد اجباری است؟

رانندگی بدون بیمه شخص ثالث ممنوع است. در صورتی که وسیله نقلیه‌ای دچار حادثه شود و دارای بیمه شخص ثالث نباشد، راننده مقصر تا زمان پرداخت خسارت جانی و مالی اشخاص زیان دیده در حادثه، زندانی خواهد شد. همچنین خرید و فروش وسیله نقلیه بدون بیمه شخص ثالث امکان‌پذیر نیست.

نداشتن بیمه شخص ثالث چه عواقبی دارد؟

برای استعلام قیمت بیمه شخص ثالث می‌توانید اطلاعات خودروی خود را در سایت بیمه بازار وارد کنید تا لیستی ازتعرفه شرکت‌های بیمه برای شما نمایش داده شود. همچنین برای اطمینان از صحت بیمه شخص ثالث می‌توانید به سامانه سنهاب بیمه بازار مراجعه کنید. 

چگونه بیمه شخص ثالث را استعلام کنیم؟

 برخورداری از بیمه شخص ثالث برای تمام رانندگان اجباری است. این بیمه می‌تواند خسارات جانی و ملی بروز حادثه را به میزان قابل توجهی تحت پوشش قرار دهد. 

مزایای بیمه شخص ثالث چیست؟

این بیمه هزینه دیه و نقص عضو راننده را پرداخت می‌کند اما هزینه‌های پزشکی راننده مقصر را جبران نمی‌کند. راننده مقصر در صورتی که بخواهد خسارت پزشکی را پرداخت کند، باید از بیمه حوادث انفرادی استفاده نماید.

آیا بیمه شخص ثالث خسارت وارد شده به راننده را جبران می‌کند؟ 

مهم‌ترین شرط بیمه شخص ثالث داشتن گواهینامه است. در صورتی که راننده گواهینامه نداشته باشد، شرکت بیمه هیچ هزینه‌ای را تقبل نخواهد کرد.  

در صورت نداشتن گواهینامه آیا خسارات وارد شده را می‌توان از طریق بیمه شخص ثالث جبران نمود؟

نحوه محاسبه بیمه شخص ثالث ماشین به این صورت است که سالی 5 درصد به بیمه‌نامه اضافه می‌شود و این درصد از حق پایه بیمه کسر می‌شود. 

 بیمه شخص ثالث ماشین چگونه محاسبه می‌شود؟

حق بیمه شخص ثالث هر ساله بر اساس نرخ دیه اعلام شده توسط قوه قضاییه تعیین می‌شود. به دلیل تورم با افزایش نرخ دیه، سطح پوشش بیمه‌گزار افزایش پیدا می‌کند. هر زمانی که شخص بخواهد سطح پوشش بیمه شخص ثالث خود را افزایش دهد و یا اقدام به عوض کردن نام مندرج بر روی بیمه‌نامه کند، باید درخواست الحاقیه نماید.  
 

الحاقیه بیمه شخص ثالث چیست و چه زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد؟